UIT DE OMGEVING VRIJDAG 20 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN HILLEGOM. Hanze. Gisteravond hield de afd. Hil legom van den Ned. R.K. Middenstandsbond een ledenvergadering in Hotel Flora. De be langstelling was goed. De voorz., de heer Gr, B. Kroon, opent met den chr. gr. en een voord van welkom, ofschoon hij de op komst grooter had gewenscht. Spr. geeft aan, hoe de bestuursfuncties in het nieuwe bestuur zijn verdeeld. De vraag is gesteld of de keuze der nieuwe bestuursleden wel goed mag genoemd worden: er werd ge fluisterd, dat er N.S.B.-ers onder waren. De voorz. heeft dat onderzocht en op eer en geweten is door alle leden verklaard, dat zij met die strooming niets uitstaande had den. Het nieuwe bestuur wil vanzelfspre kend staan op christelijk, op Katholiek standpunt, geleid door het gebod der naas tenliefde, elkander steunend en onze kracht kennende, zullen we dusdoende door de moeielijkheden van dezen tijd heenkomen. In verband met den nood der tijden wordt de mogelijkheid geopend, om in maande- lijksche termijnen zijn contributie te vol doen; men stelle zich met den penning meester daartoe in verbinding. Vervolgens komt aan de orde: Benoeming Commissie van Bijstand. De voorz. deelt mee, hoe door deze de mogelijkheid geopend wordt, dat noodlijdende middenstanders geholpen worden en kunnen blijven bestaan. Het Hoofdbestuur steunt geldelijk dit streven, indien door de afd. zelve een fonds wordt gevormd. De heeren P. Klaver, G. W. J. Mathot en A. Leliveld, hebben zich bereid verklaard deze commissie te vormen. Toe stemming is verkregen van B. en W. tot het houden eener verloting om de eerste 100 voor dit fonds bijeen te kragen. Uit drukkelijk mag worden gewezen op het feit, dat noodlijdende middenstanders zich ge rust tot de Commissie kunnen wenden, daar volledige geheimhouding is gewaarborgd. Het bestuur deelt mee, dat de rondgang met het Hanze-Altaarbusje op de 3 laatst gehouden vergaderingen een bedrag van 20 bijeenbracht. De G. A. brengt dank voor de devote wijze, waarop het Triduum is gevolgd. Een der leden vraagt, of de Ge meente inzake reclame van taktiek is ver anderd, getuige de reclame op de papier manden. Een ander lid getuigt van wonder lijke, voor hem onbegrijpelijke stroomin gen: de V.V.V.-actie is paraat om veel menschen naar hier te brepgen: de Burge meester ziet kans om 1750 (plus 500 ver makelijkheidsbelasting) in het gemeente- laadje te brengen door een groot voorjaars feest, maar de Raad wijst het laatste af. Heeft inderdaad de middenstand groote schade van zulk een feest? De voorzitter en meerdere leden ontkennen die schade, beweren het tegendeel, zoodat aan het Ge meentebestuur kenbaar zal worden ge maakt, dat de Middenstand niet tegen zulk een feest is. Hierna sluiting. Vërkooping. Gisteravond had in ho tel Sistennans de verkoop bij gunning plaats ten overstaan van notaris van Cra- r.enburgh te Haarlem van: A. Vijf huizen met schuren, erven en tuinen te Hillegom aan de Beekkade nos. 13, 15, 17, 17a. en 17b met eigen weg aan de Vinkendwarsstraat samen groot 10.76 A. In hoogste bod ge bracht op 16.750 door den heer J. Ph. Pe per qq te Haarlem; niet gemijnd. B. Twaalf huizen met schuren en erven aan de Vinkendwarsstraat nos. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14 en 16 en aan de Vinkenlaan nos. 22, 24, 26 en 28 samen groot 870 A. Hoog- sie bieder dezelfde voor 19.700; niet ge mijnd. Combinatie A. en B. niet gemijnd. Ge gund aan den hoogsten bieder. Wedstrijd bekwaamheid ii^ het ziekzoe- ken. Inzake het verloop van den 2en be kwaamheidswedstrijd in het ziekzoeken in Hyacinthen, uitgeschreven door de Coöp. Veilingvereeniging „Hillegom" U.A. en ge houden in de veilingszaal van bovenge noemde vereeniging te Hillegom van 11 tot en met 22 Februari 1936 deelt men ons of ficieel het yolgende mede: Aan dezen wedstrijd hebben 326 personen deelgenomen. Hiervan hebben 40 deelne mers him werk maar gedeeltelijk afge maakt, dus den geheelen wedstrijd niet ge volgd. Van de overige 286 deelnemers, welke alle nummers, voorkomende in den wedstrijd, hebben beoordeeld, zijn er naar het oordeel der Commissie van Deskundi gen, 65 personen, die voldoende aantal pun ten hebben behaald, om er een Diploma van Bekwaamheid in het Ziekzoeken aan uit te reiken. Van deze 65 Diploma-winnaars, zijn er 31 aan wien reeds bij den eersten ziekzoek- wedstrïjd in 1934 een diploma is uitgereikt, zoodat deze nu in aanmerking komen voor een afnteekening bij hun reeds verworven diploma, als extra bewijs van hun be kwaamheid als Ziekzoeker. Nog deelen wij mede, dat de datum van uitreiking der diploma's nog nader bekend zal worden gemaakt, alsmede een lijst van de winnaars van dezen wedstrijd. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jan, zoon van J. P. van Andel en A. Galis Adriana, dochter van C. J. van Beek en B. Haags woud Jacob, zoon van G. ter Reehorst en C. A. Spaar garen Jacoba, dochter van J. W. Kooij- man en A. de Rijk. Ondertrouwd: Jacob Edel, 22 jaar en Wilhelmina Christina Eimers 21 jaar Pieter van Beusekom 40 jaar en Frieda Erna Müldner, 31 jaar Gerrit de Heer 25 jaar en Martijntje Jaoomijntje van Reeuwijk 26 jaar. Getrouwd: Antonius Bartholomeus Kroes, 25 jaar en Lena van Zanten 19 jaar Dirk Smit 30 jaar en Everdina Rave- sloot 33 jaar. Overleden Matje Meijer 73 jaar wed. van J. Th. Voorneveld. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ziekenhuisverpleging. De R. K. Ver eeniging „Sit. Franciscus van Assisië", vereeniging tot steun bij opname in een Ziekenhuis hield haar jaarvergadering in het parochiehuis. De voorzitter, de heer C. v. d. Lubbe, opende op de gebruikelijke wijze. De Secr., de heer W. J. v. Leeuwen, las notulen en jaarverslag. Uit dit jaar verslag melden we dat de vereeniging heeft 385 leden behoorende tot de groep oude ren en 262 kinderen. In 1935 is voor 231 ligdagen betaald voor de ouderen; voor de kinderen waren dit 364 ligdagen. Het jaar verslag is in eenigszins pessimistischen toon gesteld. 1935 was niet gunstig op financieel gebied. Het ledental ging iets vooruit. Het financieel verslag van den penningmeester vermeldde in inkomsten 1183.02, uitgaven 1698.94. Een nadeelig saldo van 515.92. De reservekas gaf aan een bedrag van 1050.21. De totale bezit tingen der Vereeniging 1384.81. Een ach teruitgang, waarvoor het bestuur maatre gelen in uitzicht heeft gesteld. De reke ning was nagezien en in orde bevonden door de heeren Rietveld en v. d. Nieuwe- iland. Alles bleek prima in orde. De pen ningmeester werd gedéchargeerd. Tot le den der controle-commissie vooi 1936 wer den benoemd de heeren C. v. d. Marei en Nic. Winters. De bestuursleden C. v. d. Lubbe en Nic. Oudshoorn werden met bijna algemeene stemmen herkozen. Ver-, volgens had een uitvoerige bespreking plaats over vaststelling der contributie en uitkeering over 1936. Doch aangezien lang niet alle leden ter vergadering waren zal de leden de regeling der ligdagen en uit keering hiervoor, operatiekosten, enz. per circulaire worden bericht. Een geanimeer de rondvraag volgde. De vragen werden allen naar genoegen door den voorzitter beantwoord. Hierna sluiting. Tuinbouw. De aanvoer van de jonge groente uit de intensieve tuinbouwcentra heeft nog geen verandering gebracht in het bevredigende verloop der handen in wiinterproducten. Als de winterartikelen als roode, geele en groene kool, waschpeen, grove peen, boerenkool gaan nog graag weg. Ook de uien brengen beter prijzen op dan in de laatste maanden van 1935. Nu heeft het bewaren van deze artikelen ook nog wel wat gekost van bewaarloon. Niettemin mag men over de prijzen tevre den zijn. Betaald werd voor roode kool van 7.8029.00 naar gelang van kwaliteit. Idem voor gelekool 7.1025.30, groene kool 0.902.30 per 100 stuks. Ook knol- selderié komt in meerdere kwaliteiten en brengt als zoodanig van 2.007.10 per 100 op. Voor uien was met een matige aan voer goede vraag. De prijs vvas varieerend van 3.104.10 per 100 kg. Kroten gingen als steeds vlug weg tegen loonende prijzen van 3.90 tot 5.20 per 100 kg. Waschpeen was het meest gevraagde artikel. De aan voer gaat thans wel verminderen en mede hierdoor kan de hooge prijs gehandhaafd blijven. Betaald werd per kist van 20 kg. van 2.3Ö;3.10. RIJNSBURG. Tuinbouw. De prijzen waren in. de afgeloopen week voor de diverse tuin bouwproducten zeer goed. Men kan hier over tevreden zijn. Vooral waschpeen had steeds de volle belangstelling en bracht van 12.30 tot 15.40 per 100 kg. op. Ook kroten bleven vrij duur. Dit grove winter- product bracht steeds van 3.605.20 per 100 kg. op. Ook uien ging vlug weg tegen iets hoogere prijs, nl. van f 3.303.90 per 100 kg. Roode en gele kool kon in de goede kwaliteit gemakkelijk van f 15.5026.30 opbrengen per 100. Selderieknollen van 2.106.40 per 100 stuks en groenekool van 0.902.10 per 100 stuks. SASSENHEIM. Verkooping. Ten overstaan van Nota ris W. Wachter alhier had in „Het Bruine Paard" de verkoop bij afslag plaats van: 1. De bloembollen schuur en pl.m. 3 H.A. bloembollenland nabij de Klinkenberger- brug met de daarin geplante bloembol len; in bod gebracht op 53.000 door den heer H. Buscher q.q. te Hoofddorp, niet ge mijnd. 2. Het perceel bloembollenland aan de Voortlaan onder de Gem. Voorhout, groot 54 Are, .in bod gebracht op ƒ7000 door denzelfde en niet gemijnd. Tentoonstelling. Aanstaande Zondag van 2 tot 4 uur zal in de bewaarschool aan de Kerklaan een expositie worden gehou den van de gemaakte fröbélwerken der kinderen. Wij twijfelen niet, of velen vooral de ouders, zullen deze tentoonstel ling bezoeken. VOORSCHOTEN. Staatspartij. De R. K. Kiesvereeni- ging hield in het R. K. Verenigingsge bouw hare jaarvergadering onder leiding van den heer J. J. Smit, voorzitter der vereeniging. Na opening met den Chr. groet las de secretaris, de heer F. Oorschot, de notulen der vorige vergadering, die onveranderd werden vastgesteld. De heer J. J. Smit bracht verslag uit van de in December ge houden vergadering van den Kamerkies kring en de heer J. A. Mens van de ge houden vergadering van Zaterdag 14 Maart j.l. van den Statenkieskring. De penning meester, Th. van der Berg, bracht het fi nancieel verslag uit. De inkomsten in 1935 hadden bedragen 158 plus rente 2.08 is 162.08, de uitgaven f 206.42, aldus een nadeelog saldo van 45.34. Van vorige ja ren was nog in kas f 103.42, zoodat op 31 December 1936 het bezit der vereeniging nog bedraagt de som van: 58.08. De com missie van controle had de rekening nage zien en in orde bevonden en de penning meester werd gedechargeerd. Tot leden der commissie van controle werden be noemd voor 1936 de heeren: N. Lamboo, C. Doeswijk en G. A. Niersman. Niet minder dan drie bestuursleden traden af nl. Mej. P. van Geest was aan de beurt van aftre ding en reglementair niet herkiesbaar en de heeren M. Lakeman, le secretaris en F. Oorschot 2e secretaris bedankten als bestuurslid. In de vacature mej. P. van Geest, werd gekozen de heer H. Banke, in de vac. M. Lakeman de heer A. van der Krogt en in de vac. F. Oorschot de heer W. Zoetemelk. De voorzitter sprak een woord van dank aan de scheidende be stuursleden voor de vele werkzaamheden verricht in het belang der vereeniging. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken besproken als het niet toelaten der kinde ren op de speèlplaats van sommige scho len voor den aanvang der school, wat ge vaarlijk wondt geacht. Tevens de wen- schelijkheid van het invoeren van een parkeerverbod in sommige gedeelten der gemeente en het tijdig strooien van zand bij gladde wegen, waarna sluiting volgde. VOORHOUT. Klein veever. D.V.V. Gisteravond hield D.V.V. haar wekelijksche veiling. De aan voer was niet zoo bizonder groot, als naar gewoonte in dezen tijd van het jaar. De prijzen waren goed. Aangevoerd waren 35 konijnen, die opbrachten van f 0.20 tot fl.50 per stuk; 15 kippen van f0.30 tot f 0.65 per stuk; 3 cavie van f 0.30 tot f 0.35 per stuk. Verder nog 28 nummers diversen, die ook alle verkocht werden. Volgende week Donderdag weer veiling 8 uur. WARMOND. Raifeisenbank. Onder voorzitterschap van den heer J. C. v. d. Voet had in hotel „De Zon" de algemeene vergadering plaats van de Coöperatieve Spaar- en Voorschot bank voor Land- en Tuinbouw alhier. Na dat de voorzitter de leden een hartelijk welkom had toegeroepen gaf hij allereerst een overzicht van den economischen toe stand in het Land- en Tuinbouwbedrijf. Spreker constateerde, dat ondanks de vér strekkende steunmaatregelen de economi sche toestand zorgelijk blijft. De terugslag hiervan ondervindt ook de bank en het bestuur ziet zich dan ook dikwijls voor groote moeilijkheden geplaatst. Spreker uit echter zijn groote waardeering voor de wijze waarop in het algemeen de leden hun verplichtingen nakomen. Vervolgens memoreert spreker het over lijden van de leden de heeren G. de Win ter, A. Breedijk en A. C. de Vogel. Hierna werd overgegaan tot installatie van den nieuwen kassier, den heer A. Versluys. De voorzitter twijfelt niet, of hij wel met de zelfde toewijding zijn ambt vervullen als zijn voorganger. Nadat door den secreta ris de notulen der vorige vergadering wa ren voorgelezen, werd het jaarverslag be handeld en vastgesteld. Hieruit bleek, dat het aantal leden op 31 Januari 1935 be droeg 113. Uitgegeven waren op 31 De- cefber 1935, 1022 spaarbankboekjes en be droeg het spaargeld ƒ450.938.19. Terugbe taald werd in 1935 een bedrag van ƒ201.178.49, zoodat op 1 Januari 1936 het spaai'fonds bedroeg 259.759.70. Het totaal der voorschotten op 31 December 1935 be droeg ƒ72.541.50. Totaal werd aan rente ontvangen een bedrag van 3300.02. Het reservefonds bedroeg op 1 Januari 1935 20.574.96 en de winst over 1935 1519, welke werd bijgeschreven bij het reserve fonds. Het aantal contracten op 31 Decem ber bedroeg 63 met persoonlijke of zake lijke zekerheid, tot een totaal bedrag van 107.877.37. De controle-commissie deelde mede, de boeken en bescheiden van den kassier te hebben nagezien en in volkomen orde te hebben bevonden. Als leden der controle-commissie voor 1936 werden be noemd de heeren J. Oudshoorn, W. K. Heyl en C. J. Stijnman. De heer H. van Schde aftredend lid, wordt met algemeene stemmen herkozen. Wegens bedanken van den heer G. Onderwater wordt in diens plaats gekozen de heer J. C. van der Voet, die dus als voorzitter van den Raad van Toezicht overgaat naar het bestuur. In zijn plaats werd als lid van den Raad van Toe zicht na herstemming gekozen de heer P. F. Vergeer. De door het bestuur voorge stelde wijziging van art. 4 en 5 van het huishoudelijk reglement, wordt goedge keurd. Hierna brengt de heer J. C. v. d. Voet den heer Krueman, afgetreden kas sier, dank voor alles wat hij voor de bank heeft gedaan. Ook de heer W. K. Heyl brengt een woord van hulde en dank aan den heer Kruseman, niet alleen voor zijn werk over 1935, maar voor alles wat hij vanaf 1902 voor de bank heeft gespres- teerd. De heer Kruseman, aldus spreker, heeft steeds nauwgezet zijn werk verricht. Met hem gaat een model kassier heen. Groot is uw vertrouwen hier in Warmond geweest aldus spreker, doch ook bij de centrale bank, waarvan u vele jaren in specteur zijt geweest. De heer Kruseman dankte den spreker voor de vriendelijke woorden en hij weet, dat scheiden hard valt, maar éénmaal komt de tijd, dat men zijn taak moet neerleggen om zijn plaats door jongeren te doen innemen. Hij dankt zoowel leden als spaarders voor de jaren lange prettige samenwerking. Ook de heer Versluys dankte den voorzitter voor de tot hem gerichte woorden en den heer Kru seman voor zijn bereidwilligheid waarme de hij hem in zijn nieuw beroep heeft in gewijd. Van de gelegenheid tot het nemen van afscheid van den vertrekkenden kassier werd een zeer druk gebruik gemaakt. WOUBRUGGE. Crisis-comité. Evenals vorig jaar zal bet plaatselijk crisis-comité in de maand Aprü overgaan tot uitkeering in natura aan werkloozen en armlastigen. Deze uitkeering houdt verband met het door gemeente en Nationaal Crisis-comité beschikbaar gestelde bedrag voor genoemd doel. Zij, die voor eenige uitkeering in aan merking wenschen te komen doen goed him Den 18en dezer kwam de Raad in open bare vergadering, waarin tegenwoordig alle leden, onder voorzitterschap van Burge meester Bocxe, bijeen. De notulen der. vori ge vergadering worden onveranderd goed gekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de Minister van Sociale Zaken de gevraagde verhoo ging van den steunnorm van 7 op 8 per week of van den gezinstoeslag van 50 op 75 cents voor werkloozen, niet goedkeurt; een en ander hangt nauw samen met het gel dende arbeidsloon, waarom na tot-standko- ming van een overeenkomst tusschen werk gevers en -nemers op deze aangelegenheid wellicht teruggekomen kan worden. De beslissing van Ged. Staten op het ver zoek van W. de Graaf voor toekenning van vergoeding ingevolge art. 13 der L.O.-Wet, de goedkeuring van de G.E.B. rekening 1933-Als mede de begrootingswijzigingen 1934 en 1935, alsmede het rapport van den Dienst der Warenwet over 1935 worden voorkennisgeving aangenomen. De voorzitter heeft van enkele steuntrek- kendien het verzoek ontvangen om toeken ning van den toeslag op de premie bij het ziekenfonds, ook al zijn ze achter in de be taling. Uit een mededeeling van den heer v. Veen blijkt, dat onder den achterstand door den plaatselijken geneesheer voorloopig een schrap is gezet; in dat geval kan vanaf 1 Januari bijbetaling van de contributie door belanghebbenden-zelf de toeslag worden toegekend; in dezen geest wordt algemeen besloten, terwijl nogmaals uitdrukkelijk wordt bepaald, dat alleen aan steuntrek- kenden deze toeslag wordt uitgekeerd. Het lot van den toren. Wat de toren betreft, waarover verschil lende bladen intusschen hebben geschreven, deelt de voorzitter mede, dat met de Kerk voogdij is gesproken; besloten is, dat van. die zijde een deskundig onderzoek zal wor den gevraagd. Later is een bestuurslid van den Bond „Heemschut" bij den voorzitter geweest, die toren en kerk heeft opgenomen; naar diens mededeeling kan alles gemakkelijk en afdoend gerestaureerd worden; hij is be reid een plan en becijfering van kosten te maken, ook welke kosten voor rekening der kerk en gemeente zullen komen; de to tale herstellingskosten zullen niet meer dan ƒ5.000 bedragen; het maken van het plan enz. hoogstens 50. B. en W. voelen hier veel voor, en stellen voor de Kerkvoogdij te verzoeken de helft daarin bij te dragen. De heer Kool zou eerst het onderzoek van de zijde der kerk willen afwachten; daartoe zal hij op spoed aandringen. Alge meen wordt dit goed gevonden, terwijl B. en W. worden gemachtigd naar bevind van zaken op de voorgestelde wijze het bedoel de plan door „Heemschut" te doen uitwer ken. Het verzoek van I. v. P. tot huur van de thans leegstaande gemeente-woning wordt niet ingewilligd, evenmin als een verzoek van D. om toekenning van z.g. handelsgeld, om dan niet meer als werklooze gesteund te worden. H. is in beroep gekoemn van een afwij zende beslissing van B. en W. tot toeken ning van steun als werklooze in het tijdvak 15 Maart1 December in verband met wei geren van aanvaarden van werk in dat tijd vak. De voorz. zet de meening van B. en W. nog eens nader uiteen en deelt mede, dat zij hierbij blijven. De heer v. Veen is het niet met de be- slssing van B. en W. eens; het contractloon is 17.aan H. is 16.geboden; door dat H. enkel in genoemd tijdvak kan wer ken, wordt hem de gelegenheid tot méér verdienen in de koren- en hooibouw (dat aanvragen voor 31 Maart a.s. in te zenden bij den secretaris van het plaatselijk crisis comité, den heer H. E. M. Schaminée te Woubrugge. Het ligt, naar wij vernemen, in de be doeling om in de eerste helft van April de uitkeering te doen. In de aanvragen behoeven geen opga ven gedaan te worden van goederen, wel ke men wenscht, omdat het comité voor nemens is een tevoren te bepalen bedrag beschikbaar te stellen, zulks in verband met de grootte van het gezin. WASSENAAR. Geboren: Catharina antje d. v. C. J. de Graaf en M. S. Brak. Petronella Ali- da d. v. J. J. Zoetemelk en M. P. Parle- vliet. Helena Maria d. v. L. G. Oosterling en A. Boschmann. Anna Katharina d. v. L. G. Oosterling en A. Roschmann. Ge- rad us Adriawus z. v. G. P. W. Slats en E. M. van Steen. Overleden: Johanna Oosterveer 81 j. wed. van A. Beijersbergen. Josefa Forsthuber 18 j. ongehuwd. Johan Jans Tichelaar 54 j. echtgen. van E. S. van Veen. Aibertus Noort 71 j. echtgen. van M. Koomen. Agatha Anna Knottenbelt 83 j. wed. van J. G. van Linden van den Heuvel. Johanna Maria Tibboel 84 j. wed. van L. Henkes. Suzanna Frederika Case 71 j. wed. van G. H. van Nie. Gijs- bertus van Tol 60 j. echtgen. van S. de Gans. Alida Knijnenburg 82 j. wed. van C. L. van Heemskerk. Neeltje Harten 80 j. wed. van M. Bergwerf. Maria Rem merswaal 76 j. wed. van J. van de Greef. Getrouwd: H. T. Vreede en A. M. H. Trapp. Vertrokken: M. Auerbach en vr. naar Enschede. K. Vuijk en gezin, naar Noord- wijk. A. J. F. M. N. Dorbeck, naar Heilo. W. A. Rijneveld en vr. naar Haarlem. Kleverparkweg 7. Wed. G. Bloem geb. Cox en d. naar Warmond. C. Westra en hem wéér schriftelijk is toegezegd) ontno men, en zal hij van 1 Dec. tot 15 Maart weer op steun aangewezen zijn. Bovendien begrijpt hij niet, hoe de heer v. d. Weijden, als katholiek werkgever, den brief van B. en W. heeft onderteekend. De voorz. antwoordt op dit laatste, dat dit niets terzake doet; v. d. Weijden heeft geteekend als wethouder; het loon is niet in" het geding geweest, en wordt door H. in zijn beroep ook niet genoemd. B. en W. willen zich juist geen partij stellen in het thans hangende loons- geschil; het onderhavige geval willen zij den Minister voorleggen; laat H. het langs den weg zijner organisatie behandelen. De heer Blom zegt, dat houding van'H. nu beter te begrijpen dan hij dit eerst deed, gehoord wat den heer v. Veen er van ge zegd heeft. De heer v. d. Weijden zegt, juist in de vergadering van B. en W. het loon te heb ben aangeroerd; het maakte echter geen punt van verschil uit; er waren andere motieven, die tot de beslissing leidden; hij ziet als wethouder alle -belangen, ook die van middenstand, zoowel als van werknemers en -gevers; laat de Minister beslissen; hij heeft geen bezwaar tegen toekenning van steun gedurende den tijd, dat het geschil nog niet is opgelost. De heer van Baren als wethouder en de voorzitter sluiten zich hierbij aan en vul-' len in dien zin hun voorstel aan. De heer Kool kan zich daarmee zeer goed vereenigên. De heer van Veen niet en stelt voor den steun te blijven toekennen in ver band met het aangeboden loon beneden dat van het contract. Dit voorstel in stemming gebracht, wordt met vier stemmen vóór aangenomen; tegen de heeren v. d. Weijden, van Baren en Kool. Inzake de ophooging van de algemeene begraafplaats wordt besloten dit werk on der de vier metselaars in de gemeente ««n te besteden, met bepaling, dat naar keuze van den aannemer de besten uit de steun- trekkenden tewerk gesteld moeten worden; de voorzitter merkt op, dat, de betiteling van „de besten" niet verkeerd bedoeld is, alleen noodig is, om te voorkomen, dat van de zijde van den aannemer (ten onrechte) de opmerking gemaakt zou worden, dat hij hooger moet inschrijven, omdat hij op be paalde werkkrachten zou zijn aangewezen. Wat de kwestie van de tarief wijziging voor kracht en licht dér aangeslotenen «ari het electriciteitsnet langs Hoogendijk en Amstel betreft, deelt de voorz. mede, dat deze wijziging slechts betreft een inlossen van een in 1929 gedane toezegging, en in- feite niet neerkomt op 'n verlaging, slechts op een wegnemen van het knellende der ga ranties; ter voorkoming van mindere op brengst en ter verkrijging van minstens de vaste lasten kan een vastrecht worden in gesteld, dat die verzekering geeft; dit is door B. en W. dan ook nader uitgewerkt in overleg met de bedrij fs- administratie; voor een viertal aangeslotenen, die geen garantie gesteld hebben, kan het Dorps-tarief wor den aangelegd, zoodat op deze wijze de gelijkschakeling wordt verkregen. De voorz. geeft een overzicht van de klassen enz., waarna met algemeene stemming vastste ling plaats heeft. De begrootingen 1935 en 1936 wordt over eenkomstig concept gewijzigd. De pensioengrondslag voor den gemeente veldwachter wordt nader vastgesteld. Ten aanzien van A. wordt niet tegemoet gekomen aan achterstand bij G.EJB. en Wa terleiding. In beginsel wordt besloten tot turfsteken in werkverschaffing. De heer de Groot vraagt, hoe het mo menteel staat met de G.E.B.-N. v. vorming, waarop de voorzitter antwoordt, dat bin nenkort een Commissie-vergadering .door hem daarover belegd zal worden. gezin naar Nieuwer-Amstel. S. Hadier, naar Amersfoort. M. Koppers naar den Haag. R. W. Wilkens, naar Den Haag. H. E. van Gelder, naar Zaandam. J. F. Poelman naar Emmen. J. Gijzenij, naar "Den Haag. P. Marseljé, naar Den Haag. H. Th. de Vreede en vrouw, naar Den Haag. P. W. H. Born en gezin", naar Den Haag. J. Anema, naar Amsterdam. E. P. van Lokhorst, naar Oegstgeest. J. G. Sauer, naar Oegstgeest. J. A. Kruit hof, naar Heerjansdam. A. Stolp, naar Hilversum. F. Wy'ma, naar Den Haag. Ingekomen: S. Akkerman, uit Oostel- lingwerf. M. Backauf, uit Den Haag. J. Bakker, uit Kapelle (Z.). P. C. Bla dergroen, uit Ede. L. A. ter Brake, uit Bloemendaal. C. A. Broeksma, uit Ma- lang (N.O.I.). A. Dillen en gezin, uit Utrecht. M. E. C. Driessen, uit Leiden. S. Feldker, uit Duitschland. M. W. Happee, uit Den Haag. W. F. Bosschart geb. Happee, uit Den Haag. H. W. Har donk en gezin, uit Patjet (N.O.I.). A. C. Heemskerk, uit Noordwijk. P. W. Her mans, uit Venlo. I. C. van Hoeve en vrouw, uit Duitschland. M. Hoogerwerf, uit Bloemendaal. C. Jansen, uit Utrecht. G. Jongepier, uit Valburg. D. Kanis, uit Deventer. W. Karstein, uit Den Haag. A. G. M. Kerkkamp en gezin, uit Voor burg. J. Klötzer, uit Duitschland. F. Krüger, uit Duitschland. J. M. Lam- mers, uit Bodegraven. M. E. Lange, uit Duitschland. G. E. Les, uit Katwijk. B. Nicolai, uit Dantumadeel. W. M. Ober uit Leiden. J. Chr. H. Piepers, uit Maas- niel. T. van Plateringen, uit Utrecht. K. Bos geb. Preinfalk, uit Rotterdam. J. B. M. Raben, uit Ridderlaan. P. de Roode en gezin, uit Zutphen. J. G. Ro zenheek, uit Winschoten. H. C. Sohlaf geb. Sohlaf, uit Den Haag. W. Schreier, uit Den Haag. M. Tepe, uit Den Haag. -- J. H. Wiéffering en vrouw, uit Den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13