STADS X NIEUWS DONDERDAG 19 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DOODELIJKE AANRIJDING BIJ DEN HAAGWEGBRUG. Jongen door vrachtauto overreden en gedood. Hedenmiddag te kwart over twaalf heeft nabij de Haagwegbrug aan het Noordeindsplein een ongeluk met doode- lijken afloop plaats gehad. De brug was voor het scheepvaartverkeer geopend geweest, toen zooals op dit drukke middaguur steeds het geval is aan beide zijden groote files wachtenden en tal van fietsers en auto's stonden opge steld. Onder de wachtenden bevond zich de 22-jarige expeditiechef W. O., wonende in de Genestetstraat, die zittend op zijn rij wiel zich aan een vrachtauto had vastge houden en zich van de auto afzette, toen het verkeer weer in beweging kwam. De jongeman sloeg daarbij om en kwam te recht onder een van de andere zijde ko mende vrachtauto, bestuurd door G. C. K. uit Utrecht. Het linkerachterwiel van de vrachtauto ging den fietser over een schouder, waar door het slachtoffer zwaar gewond werd. Door den E. H. D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd, alwaar men door operatief ingrijpen heeft getracht hem het leven te redden. Zulks mocht echter niet baten. Het slachtoffer overleed kor ten tijd later. „20.000 MIJLEN OVER ZEE' De premiere dezer film in het Trianon-theater Zooals bekend zal Vrijdagavond a.s. in het Trianon-theater alhier de première gaan van de reeds bekende film van de K XVIII: „20.000 mijlen over zee". De eerste vertooning dezer film zal ge schieden in een gala-voorstelling, waartoe tal van vooraanstaande personen uit Lei den en omgeving zijn uitgenoodigd. Voor deze nationale film is ook een aanbeve lingscomité, waarin tal van vooraanstaande personen uit verschillende kringen hebben zitting genomen. Ter opluistering van deze bijzondere ge beurtenis zal Vrijdag a.s. des middags van 45 uur het muziekcorps van het 6de Regiment V.A. een muzikale rondwande ling maken door de stad, terwijl dit mu ziekcorps om 7 uur wederom van de ka zerne langs een korte route naar het Tria non-Theater zal gaan om daar vanaf het tooneel voor de gasten op den gala-avond de première te openen met een korte mu zikale soirée. Vanaf heden is een model van de onderzeeboot „K XVIII" voor het raam van Café „Trianon" tentoongesteld. Men verzoekt ons ten slotte nog mede te deelen, dat door een overeenkomst met ver schillende autobusondernemers, de bezoe kers uit de omgeving iederen avond na af loop der voorstelling nog per autobus naar hun haardsteden kunnen terugkeeren. DE MISSIEFILM „RIA RAGO". Men verzoekt ons mede te deelen, dat wegens het groote succes de missiefilm „Ria Rago" behalve hedenavond ook nog Vrij dagavond in de groote zaal van „Zomer- lust" zal worden vertoond. Voor de vertoo ning van Vrijdagavond gelden bovendien verminderde prijzen. DIOCESANE VEREENIGÏNG VAN R.K. ONDERWIJZERS „ST. AUGUSTINUS". In de Jacoba-zaal van „den Burcht" ver gaderde gisteravond de Dioc. Ver. „St. Augustinus" onder voorzitterschap van den heer H. de Boer. De geestelijk adviseur prof. P. Heskes opent kwart over zeven met gebed, waar na de voorzitter een openingswoord spreekt. Spr. zegt, dat de agenda van het K.O.V. nog niet verschenen is, zoodat de reeds sobere agenda nog wordt bekort. Hierna leest de secr., de heer N. Vree burg, de notulen, welke onveranderd onder dank werden goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat het Patroonsfèest zal gevierd worden op Zondag 3 Mei in de kapel der Voorzienigheid. De excursie naar het Sted. Museum te Den Haag heeft plaats op Woensdag 1 April. Hierna werd de agenda der Alg. Verga dering, die op 16 April te Rotterdam zal worden gehouden, besproken. De volgende afgevaardigden werden ge kozen: De dames Doove en Kersten en de heeren Vreeburg, Neefjes, van Heteren, Breuring, van der Putte, Witteman, Paar- dekooper, Burcksen en Castenmiller. Naar de Federatievergadering te Utrecht werden afgevaardigd mej. Doove en de heeren Vreeburg en van Heteren. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". De vierde cursusavond. Gisteravond sprak de heer Burghard in ,,'t Eigen Huis" over het onderwerp „Fi nancieringsvraagstukken voor den Mid denstand". De balans en verlies- en winst rekening werden achtereenvolgens be handeld, waarna enkele voorbeelden van het financieringsprincipe volgden. Woensdag 1 April zal de heer Burghard met het practische gedeelte van zijn cur sus vervolgen. VAN ONZE ADVERTEERDERS, KAPPERSZAAK J. MOELIKER. In het perceel Stadhouderslaan 12 heeft de heer J. Moeliker heden een heerenkap salon geopend. De heer Moeliker, die gedurende tien jaar hier ter stede, zich in het Kappersvak be kwaamd heeft, heeft in bovengenoemd per ceel een fraaie salon ingericht, terwijl daar voor een aparte kamer den bezoekers het wachten veraangenaamt. VOLKSBONDS-NIEUWS. Afd. Transport-arbeiders. Ieder neme er goede nota van, dat de ledenvergadering niet hedenavond maar op Donderdag 2 April zal plaats hebben, zulks in verband met de H. Missie, welke in de St. Petrus-parochie gegeven wordt. RIJKSMUSEUM VAN OUDHEDEN. Dr. J. H. Holwerda over „Grieksche sculpturen". In de vijfde der serie voorjaarslezingen van het Rijksmuseum van Oudheden alhier sprak dr. J. H. Holwerda over „Grieksche sculpturen". Het stuk der klassieke afdeeling van het Museum, aldus spr., is de Pan-figuur, die deel uitmaakt van het legaat Papenbroek en een der weinige stukken van eenige be- teekenis in deze afdeeling vormt. Aan de hand van een aantal lichtbeelden liet spr. zien hoe zich de Grieksche sculptuur als ideaalkunst ontwikkelde. Het waren vooral Polykieitos en Lysippus, respectievelijk in ihet midden der vijfde en het latere ge deelte der vierde eeuw levende, die groot en invloed ook op latere, minder belangrijke meesters uitoefenden. Dien invloed vinden wen ook terug in de Leidsche Pan-figuur, die het werk is van zulk een minder be langrijken meester. Het is typisch dat deze Pan-figuur in verschillende, vrijwel iden tieke exemplaren over de wereld verspreid is en waarvan enkele opschriften dragen, die in verband zijn gebracht met kunste naarsnamen uit een speciale kunstschool, welke omstreeks 100 voor Chr. op 't eiland Paros heeft gebloeid. De leden van deze school werkten blijkbaar ook voor de ver siering van de groote Romeinsche landhui zen; twee exemplaren van de Leidsche Pan-figuur werden in de ruïnen van zulke landhuizen weergevonden. Het waren spe ciaal jongelingsfiguren, die deze Parische kunstenaars vervaardigden en het waren dan ook hoofdzakelijk zulke figuren, welke in het begin van deze eeuw bij het eiland Anticythera werden gevonden. Een neemt aan, dat deze stukken met een massa an dere beelden, van brons, maar vooral ook van marmer, den inhoud hebben gevormd van een aldaar vergaan transportschip. De daarbij ook gevonden stukken grof aarde werk, klaarblijkelijk het gebruiksgoed van de schippers, dat naar zijn vorm te dateeren is in de eerste eeuw voor Chr., rechtvaardigt het vermoeden, dat men hier te doen heeft met een transport van het eiland Paros naar Italië, hoewel hierover nog andere theorieën bestaan. Spr. besloot zijn lezing met het noemen van den kunstenaar Cossu- tius Cerdo aan wien hij meende de vervaar diging van de Leidsche Pan-figuur te mogen toeschrijven. GOUDEN JUBILEUM 3-OCTOBER- YEREENIGING. In verband met het 50-jarig bestaan der 3 Octobervereeniging heeft het bestuur van Vreemdelingenverkeer alle Leidsche vereenigingen uitgenoodigd tot een ver gadering op Maandag a.s. ter bespreking van huldigingsplannen. Men zie hiervoor de advertentie in ons nummer van heden. Uitstel schietoefeningen L. B. W. Naar men ons mededeelt zijn de schiet oefeningen van de Leidsche Burgerwacht in de Morschpoortkazarne tijdelijk ge staakt. Dit houdt verband met de drukte tengevolge van het opkomen van de nieu we lichting, terwijl de oude volgens be sluit van de regeering nog onder de wa penen blijft. Recollectie voor oud-retraitanten. Alle oud-retraitanten worden uitgenoo digd tot bijwoning van den Recollectie avond in de Hartebrugskerk op heden avond te 8 uur. Handelsregister K. v. K. .Wijzigingen: 4263. Naamlooze Ven nootschap Stoomwascherij „De Witte", Lei den, Hooge Rijndijk 175 (fabr.: Utr. Jaag pad 121). Kantoor verplaatst naar: Leider dorp, v. d. Valk Boumanweg 45. 3972. Ph. L. Th. M. van der Drift, Leiden, Oude Vest 29. Assuradeur en bouwkundige; beëed. makelaar in onroerende goederen, hypotheken en verzekeringen. Bovenge noemde zaak is d.d. 1 November 1935 om gezet in een vennootschap onder firma onder den naam: Bouw- en Makelaarsbe- drijf van der Drift en Co. (B. P.) Venn.: Ph. L. Th. M. v. d. Drift en A. Jonkers, Amersfoort. Nieuwe inschrijving: 6747. West- landia. Leiden, Kort Rapenburg 4. Win kel in fruit en chocolaterie. E.: G. Kooien, Leiden. De „Staatscrt." bevat de Koninklijk goedgekeurde statuten van de N.V. Leid sche Levensverzekerings Mij. alhier. RECHTZAKEN HAAGSCHE RECHTBANK. De bloembollenkweeker J. S. en de tuin der M. V. te Oegstgeest hebben te recht gestaan wegens poging tot oplichting teri nadeele van een Engelsche Verzeke- rings-maatschappij, door het doen voor komen alsof bij een in een schuur, toebe- hoorend aan S., uitgebroken brand een groot aantal Triumph-bollen zouden ver loren zijn gegaan. Conform den eisch werden de verdachten veroordeeld resp. tot een jaar en tot zes maanden gevangenisstraf. De fabrikant J. P. M. uit Leiden heeft een bedrag van 350.geïncasseerd, het welk per abuis door een bediende van een advocatenkantoor op zijn girorekening werd gesiort. Wegens verduistering wordt M. veroor deeld tot drie maanden voorw. met een proeftijd van twee jaar en zes maanden en met bijzondere voorwaarden om dit bedrag in termijnen terug te betalen. Insluiping in een huis te Leiden. De 21-jarige P. B., scharenslijper, en de 22-jarige J. H. S., machinebankwerker, zon der vaste woonplaats, thans beiden ged., wandelden op 21 Januari j.l. voorbij een perceel aan den Haagweg_.te Leiden. B. zag, dat de sleutel in het slot stak en stelde voor om eens een kijkje te gaan nemen, of er iets te halen viel. Terwijl hij bezig was in een der kamers een dressoir te onder zoeken, kwamen de bewoners thuis. B., zich ontdekt ziende, riep tegen den eigenaar „handen op", doch het resultaat was, dat de man zich van deze bedreiging niet veel aantrok en hem bij de handen greep. S. had inmiddels op den uitkijk gestaan en kwam zichzelf als medeplichtige aanmelden. Beiden stonden terecht en bekenden de hun ten laste gelegde feiten. B. nam de zaak nogal gemoedelijk op. Uit de ondervraging door den president bleek, dat hij achterlijk was en geen onderwijs heeft genoten. De officier van Justitie, die aanvankelijk 10 maanden gevangenisstraf eischte, wij zigde zijn requisitoir, nadat de raadsman mr. Jansenius een en ander uit het leven van B. had medegedeeld. De rechtbank be val daarop, dat eerst een psychiatrisch rap port omtrent verdacht zou worden inge nomen. S., die ook bekende, antwoordde op de vraag van den president, waarom hij zich zelf had aangemeld, dat hij het „fideel" vond, want ze hadden samen het plan be raamd. Een omtrent S. uitgebracht rapport luidde verre van gunstig. Tegen hem werd wegens medeplichtigheid vier maanden ge vangenisstraf geëischt. Uitspraak 2 April as. WEGENS BELEEDIGING VEROORDEELD De rechtbank te 's-Hertogenbosch deed uitspraak in de strafzaak tegen den wel eerwaarden heer G. F. B., R.K. priester te Tilburg, die in October 1935 in het tijd schrift „Goedvolk" in een artikel „Naakte- zotheid" o.m. had geschreven, dat de vrij metselarij de openbare zedeloosheid bevor dert. Het artikel was, volgens afspraak zon der brondvermelding, bijna letterlijk over- -genomen uit de „Gazette van Antwerpen". Wegens beleediging van een groep der bevolking werd verdachte, overeenkomstig den eisch van het O.M., veroordeeld tot een geldboete van 75.subs. 25 dagen hech tenis. „LOTISICO". De Haagsche kantonrechter, mr. van Haeften, heeft heden uitspraak gedaan in de zaken tegen M. L. en J. A. M., respectie velijk beheerend vennoot en directeur van de Commanditaire Vennootschap tot exploi tatie der Habula Reclame Coupons „Habu- la" en directeur der N.V. De Eerste Neder- landsche Maatschappij tot Verzekering van Risico in Loterijen „Lotisioo", die zich op 5 Maart j.l. voor het Haagsche kantonge recht te verantwoorden hadden ter zake van overtreding van artikel 2 sub 3 der Loterij wet 1905. De kantonrechter overwoog in zijn von nis, dat hetgeen verdachten bij dagvaar ding was ten laste gelegd (zij hadden de feiten met uitzondering van de qualificatie erkend) wettig en overtuigend bewezen was. De kantonrechter stelde evenwel vast, dat hetgeen bewezen was verklaard, geen strafbaar feit oplevert, meer in het bijzon der, omdat het noch het z.g. poliszegelboek- je, noch het door Lotisico uitgereikte for mulier, noch deze beide stukken tezamen, als een certificaat in den zin van de Lote rij wet worden beschouwd, terwijl het bewe zen verklaarde ook niet onder eenige an dere strafbepaling valt. Dientengevolge ontsloeg de kantonrechter beide verdachten van rechtsvervolging. In zijn overwegingen beroept de kanton rechter zich o.a. op de constante jurispru dentie van den Hoogen Raad betreffende het begrip „certificaat" in den zin van de Loterij wet 1905. DE FRAUDE BIJ DE WADDINXVEENSCHE COÖPERATIE „ONS VOORDEEL". De rechtbank te Rotterdam heeft he denmorgen vonnis geveld naar aanleiding van de fraude bij de Waddinxveensche Coöperatie „Ons Voordeel" ten nadeele van welke onderneming verleden jaar re gelmatig balen suiker ter locale waarde van ongeveer 1000.zijn ontvreemd door een expeditieknecht in dienst der coöpe ratie. De suiker vond voornamelijk onder dorpsgenooten en andere personen uit omliggende plaatsen aftrek. De 22-jarige Th. N. is wegens diefstal veroordeeld tot een gevangenisstraf van 6 maanden; wegens heling zijn veroordeeld J. B. J., caféhouder te Waddinxveen tot 3 maanden gevangenisstraf, L. v. d. F., melkhandelaar te Waddinxveen tot 3 maan den gevangenisstraf voorwaardelijk en 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. Wegens schuldheling zijn veroordeeld: J. de J. bakker te Waddinxveen tot 1 maand gevangenisstraf voorwaardelijk en 50 boete subs. 25 dagen hechtenis. H. H. bak ker te Waddinxveen tot 50 boete subs. 25 dagen hechtenis en H. J. J. wijnhande laar te Waddinxveentot 15 boete, subs. 10 dagen hechtenis. Zooals gemeld zullen C. V. caféhouder te Gouderak en A. J. de V. bakker te Schoon hoven later wegens heling terecht staan, in verband met het vermoeden dat de ex peditieknecht N. tijdens de rechtszitting van 5 dezer een meineed heeft afgelegd. i LAATSTE BERICHTEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Hedenmorgen werd het landbouwers gezin H. te Hulzen (gemeente Hellendoorn) opgeschrikt door een fel uitslaanden brand. De boerderij stond bij het ontdekken van den brand reeds in lichterlaaie, zoodat aan blusschen niet te denken viel. Het vee kon worden gered: de inboedel werd een prooi der vlammen. De brand is vermoe delijk ontstaan door een lek in den schoor steen. De boerderij, eigendom van den heer Bosscher te-Ommen, was verzekerd, de in boedel echter niet. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Gevecht met een bedrijfsleider in een matzefabriek. In de bekende Matzefabriek van de fir ma A. J. de Haan en Zoon aan de Valken- burgerstraat te Amsterdam, is gisteren te gen het middernachtelijk uur de bedrijfs leider der firma slaags geweest met twee inbrekers, die hij, toen hij een controle ronde door het fabrieksgebouw deed, in het kantoor op heeterdaad betrapte, ter wijl zij bezig waren met het forceeren van de brandkast. Toen zij zich ontdekt zagen wierp een van hen zich onmiddellijk op den bedrijfsleider, doch deze, die een man van flink postuur is, wist zijn aanvaller de baas te blijven en zou hem zeker vast gehouden hebbsn als de andere inbreker zijn makker niet te hulp was gekomen. Beiden wisten te ontvluchten, achtervolgd door den bedrijfsleider, en eenige burgers, die op de vluchtenden attent waren ge maakt. Van het tweetal wist er één te ont komen; de ander was een huis binnenge vlucht, vermoedelijk bewoond door ken nissen, en daar werd hij aangehouden en naar het bureau J. D. Meyerplein overge bracht. Bij zijn eerste verhoor heeft hij beweerd, dat men in hem den verkeerde voor had jzn dat hij met de zaak niets te maken heeft. De bedrijfsleider heeft hem echter pertinent aangewezen als een der personen, die hij in het kantoor der fa briek had gesnapt. De aangehoudene is een ongeveer 30-jarige man, die zeer on gunstig bekend staat. In het kantoor is een aantal inbrekers- werktuigen in beslag genomen. EERSTE KIEVITSEI GEVONDEN. Hedenochtend is onder Idaart door Hansje Oosthoek uit Idaart het eerste kie vitsei gevonden. Het ei zal worden opge zonden aan H. M. de Koningin. TELEGRAMMEN De overstroomingen in Amerika Reeds meer dan honderd slachtoffers geëischt. NEW YORK, 19 Maart. (A.N.P.) De omvang van de overstroomingsramp in Noord-Amerika is nog steeds niet te over zie^ daar uit de 15 getroffen staten van uur tot uur nieuwe verwoestingen worden gemeld. Bovendien is de verbinding met vele streken geheel verbroken. Het aantal dooden stijgt voortdurend en bedraagt thans reeds meer dan honderd. Alle rivieren, die van het Alleghany- gebergte komen, en door Pennsylvanië, Ohio en West-Virginia stroomen, hebben een peil bereikt, zooals in de geschiedenis dezer staten nog niet is voorgekomen. Slechts aan het feit, dat nog een aantal dijken tegen het hooge water bestand is gebleken, is het te danken, dat de inwo ners van verschillende plaatsen op heu vels en andere verhoogingen hebben kun nen vluchten. De gouverneur van Pennsylvanië heeft een oproep gepubliceerd, waarin hij ver zoekt, warme dekens, tenten, medicamen ten en whisky voor de dakloozen beschik baar te stellen. Alle beschikbare doktoren, verpleegsters en ziekenoppassers uit de ziekenhuizen van Philadelphia en andere steden, die niet door de overstroomingen zijn getroffen hebben zich vanmorgen ver zameld om naar de overstroomde gebie den te vliegen. Op een rangeerterrein te Pittsburgh, dat volkomen onder water staat, is de inhoud van een benzine-tankwagen in brand ge raakt. De brandende benzine verspreidde zich en was oorzaak, dat 3 winkels en twee woonhuizen in vlammen opgingen. De aanvoer van levensmiddelen te Pitts burgh wordt, evenals in de andere gebie den, die door de overstroomingen worden geteisterd, sterk belemmerd. Het gebrek aan kleine bootjes bemoeilijkt het red- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johanna Helena Martina d. v. A. Vermond en J. M. Ligtvoet. Wan der z. v. H. v. d. Zeeuw en J. Wassink. Reinier Jacobus z. v. H. Moenen en J. va Oosten. Hendrika Maria d. v. P. Mieloo en M. J. v. Hoven. Cornelis Leonardus z. v. C. L. Borst en M. v. Haastrecht. Martinus Hubertus z. v. H. M. Akerboom en E. A. Brozius. Theresia Maria <L v. C. Hop en A. M. Belt. Joanna Hendrika d. v M. L. Zonderop en W. Ch. Gomes. Ondertrouwd: Ph. v. d. Meer jm. 23 j. en C. M. Dubbelaar jd. 23 j. Gehuwd: H. Batelaan jm. en M. Bate laan jd. H. Erades jm. en E. S. de Vos jd. C. v. Heuze jm. en E. A. C. Ouwer- kerk jd. A. P. Knotter jm. en M. Favier jd. F. v. <L Mark jm. en F. Witselaar jd. L. Rombaut jm. en A. M. Ouwerkerk jd. J. Rijsbergen jm. en G. C. Jansen jd. A. Stadt wedr. en M. v. d. Linden wed. F. v. Woudenberg jm. en S. J. v. d. Berg jd. W. H. v. d. Kaaij jm. en T. Ouds hoorn jd. Overleden: J. Borst m. 76 j. C. Vlaardingerbroek m. 69 j. A. Lepelaar m. 74 j. -S. Walle wedn. 84 j. P. Ju v. Es wed. 79 j. C. J. Riem d. 19 mnd. dingswerk. Talrijke gebouwen te Pitts burgh staan tot 5 meter hoogte onder wa ter. Uit steeds nieuwe gebieden worden over stroomingen gemeld. Zoo wordt uit Whee ling (Virginia) gemeld, dat de Ohio bui ten zijn oevers is getreden en het eiland Wheeling onder water heeft gezet, waar bij 6 menschen om het leven zijn geko men. Uit Harrisburg (Pennsylvanië) wordt gemeld, dat te Sunbury, in Pennsylvanië, een roodvonkepidemie heerscht. i Reeds 38.000 gezinnen dakloos. WASHINGTON, 19 Maart. (A.N.P.) De voorzitter van het Roode Kruis vraagt een bedrag van 3 millioen dollar voor het verleenen van steun aan de slachtoffers der overstroomingen. Reeds zijn 38.000 gezinnen dakloos. DE ONGEREGELDHEDEN IN SPANJE DUREN VOORT. MADRID, 19 Maart. (A. N. P.). Te Po- lanco hebben links-radicalen een kerk van groote historische waarde in brand gesto ken; het gebouw is verwoest. Bij een schietpartij tusschen politieke tegenstanders te Villa Zopeque zijn -drie personen gewond, terwijl een vierde ge dood werd. SCHOOLCOMPLEX DOOR BRAND VERWOEST. NEW MILFORD (Connecticut), 19 Maart (A. N. P.). Een complex van Roomsch- Katholieke jongensscholen is door een hevigen brand verwoest. Een lid van het vrouwelijk personeel is in de vlammen omgekomen. De schade wordt geschat op honderdduizend dollar.. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 18 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 11.8025. savoyekool 4.6021.20, prei 0.302.30, radijs f 3.303.40, kropsalade 1.408.70, selderie 1.202.90, per 100 kg.: kroten 2.10, kroten, gekookt 812, witloof 2—17, Spinazie f 11—18, uien f 1.80—5.00 wortelen 4.9016.10, spruiten I f 718, Spruiten II 312, andijvie 1219. GOUDA, 19 Maart. Vee. Aangevoerd in totaal 1538 stuks, waarvan 33 slachtvar- kens: vette 15.516.5 en Londensche 13 14 cent per pond levend met 2 pet. korting 315 magere varkens 1826, 540 biggen 811, Geldersche biggen 1114, 6 run deren 110160, 637 nuchtere kalveren 35.50, 7 bokken of geiten 25. Han del redelijk. Kaas. Aanvoer 104 partijen. Prijzen le kwal. met rijksmerk 2122, 2e kwal. idem 1920. Handel matig. Boter. Aanvoer 575 ponden. Goeboter 7075 cent, Weiboter 6570 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 209.500 stuks. Prij zen: kippeneieren 2.202.50 en eenden eieren 1.752.30 per 100 stuks. Handel matig. DELFT, 18 Maart. Varkens. Aangevoerd 29 vette varkens. Prijs 1616 Y. cent per pond. UTRECHT, 18 Maart. Kalveren. Aan voer 780 nuchtere kalveren. Prijs 3.00 4.50 per dier. Handel slecht. WISSELNOTEERINfiEN \MSTERDAM) (Officieel) Londen 7.26ty2 Berlijn 59.19 Parijs 9.701/4 Brussel 24.81 New York1 461/4 Zwitserland 47.97 Kopenhagen82 45 Stockholm37.471/.. Oslo36.471 f% Milaan Madrid Praag Weenen Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3