ZATERDAG 14 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSfE BLAD - fAG. 3 mist. Wat je trouwens wel moet zijn om je heen te slaan door alle „merkwaardige" situaties, waarin je als employé van het circus Marinelli kan komen te verkeeren. Deze Marinelli is Mathieu van Eysden, een op en top geslaagde spulle-baas, die zijn broer (op de film dan altijd) een ge vaarlijk advies geeft. Deze broer zit n.l. aan den grond, financieel aan den grond, en krijgt het advies zijn juweelen te laten stelen om zoodoende de verzekeringssom machtig te worden. Kaart en Henriëtte Da vids fungeeren ongewild voor „verhui zers", worden door deze verduisterde ju weelen in staat gesteld om voor de Jolly Sisters te spelen, wat heel wat verwikke lingen ten gevolge heeft, maar voelen zich toch bezwaard door dit kostbare bezit, vooral wanneer twee als brandweerlieden vermomde detectives in hun nabijheid ko men. Deze particuliere detectives zijn ove rigens van een ongevaarlijk soort, het zijn Joh. Elsensohn en Sylvain Poons en wie dit tweetal kent, kan wel vermoeden, wat aij als detectives ervan terecht brengen. Elsensohn houdt zich olie-dom en Poons stottert! Ten slotte komt alles op het po litiebureau terecht. Misschien is den lezer de geschiedenis van deze film nog niet erg duidelijk, maar dat is ook niet noodig. Wie eens prettig lachen wil, niet om Ame- rikaansche, Fransche of Duitsche, maar om echte onvervalschte Hollandsche hu mor, zonder veel pretentie, hij ga deze film zien. Het bij-programma bevat een paar mu ziek- en dansfilms, een uitgebreid jour naal en een teekenfilm. Luxor De reeds lang aangekondigde Ufa-film „Zwarte Rozen" trok op den eersten avond reeds 'n massa belangstellenden. In deze film zien we in de eerste plaats Lilian Harvey weer eens in de hoofdrol. Zij is geruimen tijd niet voor de film in Duitsch- land opgetreden en hoewel niet meer opval lend dan in vroegere films, mogen we toch zeggen, dat zij nog niets van haar capaci teiten heeft ingeboet. Naast haar is een voortreffelijk tegenspeler geplaats in de persoon van Willy Fritsch, maar nog an dere sterren droegen er toe bij om aan deze film een speciale bezetting te geven van toonaangevende artisten. Daarbiï komt de voortreffelijke fotogra fie en film-montage, de uitstekende regie en de meeslepende muzikale illustratie, welke van deze film iets zeer bijzonders hebben gemaakt. De film beeldt uit een verhaal van Rus sische onderdukking tegenover het Finsche volk, hetgeen tengevolge heeft politieken haat en revolutionairen hartstocht. Willy Fritsch is de Finsche revolutionair Collin, die liefde opvatte voor de Russi sche danseres Maria Feodorowna. Deze liefde brengt beiden herhaaldelijk in moeilijkheden, vooral wijl de gouverneur der Russische kozakken 'n persoonlijke vriend is van de danseres (Lilian Harvey), die door hem telkenmale met zwarte ro zen wordt verrast. Vereerders heeft Marina in overvloed. Men doet de knappe, gevierde danseres liefdesverklaringen genoeg, ze neemt ze geen van alle ernstig, aanvaardt er niet een, zelfs niet die van den Russischen gou verneur-generaal. Dat alles maakt Collin gélukkig en hij weet het naar waarde te schatten, doch het groote doel, dat hij zich voor oogen had gesteld de onafhanke lijkheid van zijn land te bevorderen weegt te zwaar, dan dat hij daarvan zon der meer zou kunnen afstappen. Die liefde voor zijn land heeft tot gevolg dat hij als leider der opstandelingen ge vangen wordt genomen, doch uiteindelijk wordt vrijgelaten door den gouverneur, die niets achterwege laat om Marina voor zich te winnen. Voor volwassenen. Vóór de pauze gaat de film: „Een han dige verkoopster", welke ons 'n meisje laat zien, dat om haar vader van tal van vooroordeelen te genezen als rei zigster bij een concurreerende firma in dienst treedt, natuurlijk succes heeft en uiteindelijk voor 'n goede oplossing weet te zorgen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte, op proefschrift getiteld: „De beveiliging van de zee tegen Europeesche en Barbarij- sche zeeroovers" 1609—1621, de heer R. E. J. Weber, geboren te 's Gravenhage; tot doctor in de Rechtgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De verhouding van ambtenaar en arbeidscontractant in het te genwoordig ambtenarenrecht", de heer S. Wierda, geboren te Bornwird. Geslaagd: doctoraal examen Rechtsgeleerdheid, vrije studie de heer J. W. J. toe Water, Arn hem. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Joseph-gezellen. Zondag 15 Maart te half 12 adspirantencursus; eveneens te half 12 en te half 9 des avonds ontspan ning. Dinsdag 17 Maart te 7 uur Maria-Con- gragatie, waarna ontspanning. Donderdag 19 Maart, de feestdag van den H. Joseph, patroon van onze vereeniging, daarom Zondag 22 Maart na de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie. Des avonds te 7.30 uur Biljartclub A. D. O. Vrijdag 20 Maart vergadering der Pala dijnen. Aanvang 8 uur precies. Zaterdag 21 Maart ontspanning. St. Joseph-gezel.en. In samenwerking en op initiatief der R.-K. Staatspartij, af- deeling Veur, behandelde de heer Ant. de Gruijter uit Den Haag voor de leden der St. Josephgezellenvereeniging te Leidschen- dam het onderwerp „De consequenties van verbroken eenheid". Na opening met gebed, heet de viec-prae- ses, kap. Dunselman bijzonder welkom den heer de Gruijter en het bestuur der R.-K. Kiesvereeniging. Het woord is dan aan den heer de Gruij ter, die begint met de opmerking, dat de titel van zijn onderwerp, ofschoon dit zoo lijkt, toch heusch geen politieke strekking heeft, immers eenheid is overal denkbaar in. Het is alleen de bedoeling voorlichting te geven in hoeverre en waar wij aan po litieke strevingen moeten meewerken of deze moeten tegengaan. Spreker stelt zich de vraag, bezitten wij die eenheid en be- bestaat er mogelijkheid dat deze Katho lieke eenheid verbroken wordt, op welke vraag hij een raak antwoord gaf Hij stip pelt zoo juist uit, wat de R.-K. Staatspartij heeft gedaan en tot stand gebracht en wijst op het Katholieke Onderwijs, de vrije kath. pers, de kath. Radio Omroep, daarnaast echter stippelt hij even duidelijk uit, dat er inderdaad alle mogelijkheid bestaat, dat deze katholieke eenheid verbroken kan worden, waaraan door zoovelen openlijk en in het geniep gewerkt wordt, vooral ook van de zijde der N. S. B., wat door spre ker met vele en frappante voorbeelden wordt aangetoond. Daarom, aldus spreker, zal het zaak zijn, dat allen en vooral de jon geren, krachtig zullen samenwerken en zich geheel zullen geven om sterk te staan en als een man op te trekken tegen deze gevaren en daarom is het noodig, dat ook alle jongeren zich organiseeren om als de strijd ontbrandt, paraat te zijn voor deze eenheid en niet laf en bang zich scharen bij de vijanden van onze katholieke een heid. Allen op, aldus besluit spreker zijn geestdriftige en prachtige rede, voor onze heerlijke katholieke eenheid in Neder land. Enkele vragen worden op duidelijke en bevredigende wyze door spreker beant woord. De heer Mol, voorzitter der R.-K. Kies vereeniging, dankt het bestuur der St. Jo- sephgezellen en den heer de Gruijter en spoort in een kort, geestdriftig woord al len aan zich op te geven als adspirantlid der Kiesvereeniging. Staande de bijeenkomst gaven zich 23 leden als adspirantlid op, wat zeker een mooi resultaat is en den besten dank voor den heer de Gruijter. Met een hartelijk dankwoord sluit de vice-praeses dezen avond, die werkelijk een succes geworden is, met het gebruikelijke gebed. K. J. M. V. Maanwagavond a.s. be looft zeer interessant te worden. Alle JC. J. M. V.'ers en niet-georganiseerde Jonge Middenstanders (ook uit de L. T. B.-krin- gen) worden vriendelijk uitgenoodigd om te 8.30 uur precies in de clubzaal aanwe zig te zijn, alwaar de heer Ant. de Gruij ter zal spreken over „Verleden, Heden, Toekomst". Dinsdagavond te 7 uur Maria-Congrega- tie. Woensdag cursus Jonge Bakkers. Don derdag jaarvergadering retraiteclub en stu dieclub. Openbare werken. De wethouder van openbare werken, der gemeente Veur, de heer A. J. Schrader, is iederen Woensdag ten raadhuize te Leidschendam te spre ken van 11 tot 12 uur v.m. Greone Kruis. Op de gisteren gehou den beestuursvergadering van het Groene Kruis te Veur-Leidschendam is het bestuur als volgt samengesteld: J. Koerts, voorzit ter; S. van Dam, secretaris, J. van Gen- deren, penningmeester en F. Warmolts, commissaris materiaal. OEGSTGEEST. Volksbond Onder voorzitterschap van den heer Döfferhof hield de R.-K. Volks bond zijn jaarvergadering in het gebouw „St. Willibrord". De voorzitter kon niets anders doen dan zijn teleurstelling er over uitspreken, dat zoo weinig leden ter vergadering zijn ge komen. Voorts deelde de voorzitter mede, dat mochten er leden zijn, die gaarne met de Stille Omgang mede willen, zij zich na de vergadering bij het bestuur kunnen op geven. De kascommissie deelde mede, dat zij de boeken en bescheiden van den pen ningmeester hebben nagezien en in orde bevonden. De secretaris bracht daarna een keurig jaarverslag uit waarvoor de voorzit ter hem hartelijk dank zegde. Uit het jaarverslag bleek, dat het leden tal iets teruggeloopen is, waarbij de voor zitter opmerkte, dat allen weer eens hun best moeten doen om liet ledental weer vooruit te krijgen. Hierna volgde verslag penningmeester waarbij bleek, dat onze kas nog een batig saldo het te boeken. De penningmeester had eveneens een dankwoord in ontvangst te nemen voor zijn accuraat beheer der gelden. Ook werd ver slag uitgebracht van Herw. Levenskracht en de kas „Hulp in Nood". De voorzitter bracht dank aan der milden gever voor zijn gave, waarvan de eene helft is ge bruikt voor den feestavond en de andere helft voor de kas var „Hulp in Nood". Bij de bestuursverkiezing werden de hee- ren Döfferhof (voorz.) en A. Onderwa ter (2e secretaris) weder herkozen. De heer den Dubbelden stelde zich niet meer herkiesbaar, zoodat in diens plaats werd gekozen de heer Th. v. d. Berg. Van de rondvraag werd geen gebruik ge maakt. Bij de sluiting der vergadering merkte de geest. adv. op, dat er hier ter plaatse een boekwerk wordt aangeboden hetwelk spr. den leden aanried niet te koo- pen. Hierna sluiting. VOORHOUT. Veiling D.V.V.Aan het verslag van de D.V.V. over 1935 is ontleend: Aange voerd werden 337 konijnen, vorig jaar 2884; 481 hoenders, vorig jaar 381; 149 duiven, vorig jaar 98, 48 cavia's, vorig jaar 38; 33 andeer dieren, vorig jaar 36, 1169 diversen artikelen. In 1935 werden totaal aangevoerd 4048 dieren. In 1934 werden totaal aangevoerd 3437 dieren, zoodat er een vermeerdering is van 611 dieren. Te samen werden geveild 4932 nummers tegen 3479 in h. v. j. De fi- nancieele omzet bedroeg in 't jaar 1935 de somma van ƒ2121.36; het vorig jaar 1674.35. Dit is dus een vermeerdering van ƒ447.01. Hieruit blijkt wel, dat deze plaatselijke vereeniging, ondanks den druk der tijden, bloeiende is. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. SAMENVOEGING VAN ZES GEMEENTEN? Ged. Staten vragen advies. De heer J. J. de Vries, wethouder der ge meente Barwoutswaarder, heeft zich met een schrijven tot den Minister van Binnen- landsche Zaken gewend, waarin den Minis ter wordt verzocht de noodige stappen te doen om te komen tot samenvoeging van de zes gemeenten Waarder, Barwoutswaar der, Rietveld, Lange Ruige Weide, Papekop en Hekendorp. De Minister heeft dit verzoek voorloopig in handen gesteld van Ged. Staten, welk college zich tot B. en W. der betrokken ge meenten heeft gewend met de opdracht hierover nader advies uit te brengen. Tot dusver is de kwestie nog niet in alle colleges van B. en W. behandeld. Wij ver nemen echetr, dat B. en W. van Waarder bereids besloten hebben afwijzend te ad- viseeren. NOORDEN „Stille Omgang". Dóór het Genoot schap van den Stillen Omgang werd de jaarvergadering gehouden. Uit het ver slag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten bedroegen 43.47, de uitgaven ƒ15.75, batig saldo van ƒ28.32. Verslag controle-commissie, welke boe ken en bescheiden in orde heeft bevonden. De voorz. dankte den penningmeester voor het werk ,wat hij heeft verricht. Van dit bedrag moeten de kerk-kaarten nog be taald worden en de contributie-afdracht aan het Genootschap en de contributie aan Roomsch Noorden. Het bestuur vraagt om een vrij mandaat om diegenen mee te nemen, welke onmo gelijk de reiskosten kunnen betalen, het welk met alg. stemmen wordt verleend. De heer J. Pieterse is wederom bereid te rijden naar de Agneskerk, waar een Lof zal worden gehouden door den zeereerw. heer pastoor van Dijk. Uit het Lof zal de bus rijden vanaf de Agneskerk tot aan de Rozengracht. Voor de fietsers is de heer Pieterse be reid deze personen mee te nemen. De bus rijdt vanaf het Woerdensche Verlaat en komt terug naar het café Kuijf. Men rijdt te half elf vanaf het café A. Kuijf. Bestuursverkiezing. Aftredend zijn Joh. Pieterse en Joh. Tersteeg, die beiden met groote meerderheid van stemmen werden herkozen. Daarna werd er gelegenheid ge geven om zich op te geven. Er gaven zich 20 personen op voor de bus, 6 voor de fiets en 3 loopers. Allen, die nog wen- schen mee te gaan, geven zich tot uiterlijk Zondag op. Ook zij, die per fiets gaan of loopen, opdat er rekening mee kan gehou den worden met 't rijden vanaf de Agnes kerk tot aan het Spui. Volgt rondvraag. De heer J. de Jong vraagt, of er gelegenheid is uit de H. Mis iets te gebruiken, waarop de voorzitter antwoordt, dat Nieuwkoop daarvoor al eenige stappen gedaan heeft en men zich met hen in verbinding zal stellen. Hierna dankte de voorz. voor het gezel lig samenzijn en hoopte, dat alles stichte lijk en ordelijk mag verloopen, ZOETERWOUDE. Keuring van geitenstallen. Deze week hield de Zoeterwoudsche geitenfokver. „Zorg en Vlijt" h:—r jaarlijksche stalkeu- ring. Deze werd gehouden door den heer S. de Jong. Rijksveeconsulent. De prijzen werden toegekend aan de heeren N. J. Straathof met 91 punten le prijs, W. Vink 85 p„ 2e pr„ W. de Elzen 82 p., 3e pr„ A. P. Westhof 81 p., 4de pr., C. Rotteveel 79 p., 5de pr„ W. Turk 76 p„ 6de pr„ L. On derwater 73 p., 7de pr., J. Roezen 73 p., 8e pr., P. A. Reijersbergen 73 p., 9de pr. Volgens de beoordeeling van den Rijks veeconsulent was dit jaar bij verschillen de leden veel verbetering gebracht in de stallen der dieren. En het bestuur hoopt ook tevens, dat alle leden nog meer zorg willen besteden aan het verbeteren van bur stallen, daar het tocih een hoofdver- eischte is voor de dieren, dat ze een dro ge ligging hebben, en dat de stallen vol doende voorzien zijn van lucht en licht. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). Wit-Gele Kruis. Donderdagavond hield het Wit-Gele Kruis, afdeeling Hooge Rijn dijk, de jaarvergadering in het patronaat, onder leiding van den voorzitter, den heer H. v. d. Poel, die in zijn kort openingswoord wederom een geringe belangstelling moest constateeren. Door den secretaris, den heer van Mil, werden dé notulen gelezen, welke onVeranderd werden goedgekeurd. In het hierna volgende jaarverslag werd dank baar gememoreerd het vele werk van de Eerw. Zuster. Dit jaar zijn 90 personen ge holpen buiten het wijkgebouw met een to taal van 2843 bezoeken, terwijl in het ge bouw 757 maal hulp werd verleend, 64 stuks hulpmiddelen werden uitgeleend, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Hierbij werd gewezen op den plicht der leden om toch de hulpmiddelen metde meeste zorg te behandelen, en, wan neer deze niet meer noodig zijn, direct op de bekende plaats terug te bezorgen. Het finantieel verslag gaf aan inkomsten 752.20 en aan uitgaven 863.05 alzoo een nadeelig saldo van 90.85. Het saldo fonds- wijkgebouw bedraagt 963.10. Door de hee ren Th. H. Heyn en H. de Gunst waren boeken en bescheiden nagezien. Laatstge noemde rapporteerde alles in orde bevon den te hebben, waarna de voorzitter aan den secretaris-penningmeester dank bracht voor zijn gehouden beheer. In de controle commissie voor 1936 werden wederom be noemd de heeren Th. H. Heyn en G. de Gunst. Bij de bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding werden herkozen" me j. Jos. Clarys en de heer Fr. v. Thiel, terwijl in de bestaande vacatures werden gekozen de hmeeren Chr. Kluiters en A. H. Volleberg. Namens het bestuur werd door den voor zitter medegedeeld, dat er plannen in voor bereiding zijn tot het organiseeren van een uitgebreide huisvlijt- en bloemen-tentoon- stelling. Deze zal gehouden worden het vol gende jaar. Binnen korten tijd zal hiervoor een commissie worden samengesteld; het bestuur rekent op aller medewerking en steun. Met een woord van dank, vooral aan Pastoor Meijer voor zyn steun en medewer king, werd deze vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geslo ten. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: P. van Helmond, metselaar te Wasse naar, Schoolstraat 19. Cur. mr. J. K. Schellenbach. De N.V. Vliegtax in liquidatie, laatstelijk gevestigd Levendaal 132 en Hooge woerd 131 te L e i d e n. Cur. mr. G. H. E. Nord Thom son. LAATSTE BERICHTEN AFWIKKELING ACHTERSTALLIGE HANDELSVORDERINGEN OP DUITSCHE DEBITEUREN. In de week van 9 tot 14 Maart 1936 is door De Nederlandsche Bank in totaal een bedrag van omstreeks R.M. 600.000 van de op haar Sonderkonto bij de Deutsche Ver- rechnungskasse uitstaande vorderingen met de begunstigden afgerekend. De nummers van deze posten liepen van 8547885670. Het totale bedrag van de op het Sonder konto uitstaande posten die nog niet tot uitbetaling zijn gekomen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 22.millioen. De Sonderkonto-posten waarvoor koers- fixeering is verkregen, zijn hieronder be grepen. Aan Treuhanderkonto-posten is door De Nederlandsche Bank gedurende dezelfde periode in totaal een bedrag van ongeveer R.M. 200.000 met de begunstigden afgere kend. Het hoogste afgerekende volgorde nummer was 20698. Het totale bedrag van de op het Treu handerkonto Niederlande uitstaande vorde ringen die nog niet tot uitbetaling zijn ge komen, beloopt op het oogenblik omstreeks R.M. 15,1 millioen. De Treuhanderkonto- posten waarvoor koersfixeering is verkre gen, zijn hieronder begrepen. BOTER. Het crisis-botermerk bedraagt voor de periode van 1521 Maart 1.05, evenals de uitvoervergunning voor buiten! andsche boter. UIT EEN POSTWAGEN GEVALLEN. Hedenmorgen is te Bergen op Zoom de postbode v. Meert, wonend* te Vlissingen, door tot nog toe onbekende oorzaak uit den postwagen gevallen van trein 652, die van het station Bergen op Zoom in de richting Zeeland vertrok. De man geraakte bekneld tusschen een seinpaal en de open geslagen deur van den wagon. De ongelukkige was op slag dood. Het lijk werd naar het poli tiebureau overgebracht. Het slachtoffer was gehuwd. BELEEDIGING VAN MINISTER COLIJN. Te Zaandam zijn gisteren 8 personen van 18 tot 25 jaar, allen behoorende tot het kringhuis der N.S.B. aldaar, aangehouden wegéns het colporteeren met gedrukte stuk ken, waarvan de inhoud beleedigend wordt geacht voor minister Colijn. BELEEDIGENDE PAMFLETTEN. De N.SB. heeft dezer dagen te Haarlem pamfletten verspreid, waarvan de inhoud door de Justitie strafbaar werd geacht. De politie heeft in verband hiermede in de kringhuizen van de N.S.B. aan het Frans Halsplein en het Flora-park een onderzoek ingesteld, doch geen pamfletten meer ge vonden. Tegen twee kringleiders is proces verbaal opgemaakt wegens het laten ver spreiden der pamfletten. ZWARE BRAND TE EINDHOVEN. In het fabriekspand van S. Ansen aan de Houtstraat te Eindhoven, waarvan de bo venverdieping verhuurd was aan de siga renfabrikanten v. Peppel en Prinsen, en de benedenverdieping aan de Vereenigde BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrik Jisk, z. van A. Hol- linga en J. Hettema Johanna Hendrika, d. van J. Groothedde en H. J. de Bruijn Johannes, z. van W. van Westbroek en N. Weber Catharina, d. van C. Boom en J. M. Mieremet Geertje, d. van J. L. Post mus en J. Hogewoning Jacobus, z. van W. Heemskerk en A. v. d. Plas Schreve- lina, d. van D. v. d. Kooy en W. v. Eist Alida, d. van C. Zonneveld en E. M. Hop Hendrik Fredericus, z. van H. F. Miggels en A. A. v. Santen Franciscus, z. van W. H. Beij en E. Vermond Jansje Cathari na, d. van J. Sinteur en C. J. H. Kromwijk Jannetje, d. van P. Pikaar en J. de la Rie Jansje, d. van D. Sinteur en S. v. Kam pen. Ondertrouwd: D. de Boer jm. 29 j. en M. M. Smit jd. 25 j. O ver 1 eden: M. A. Heemskerk dr. 2 wkn. M. Verheul zn. 36 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Afgekeurd. Groenten- en Fruithandel, is in den afge- loopen nacht door onbekende oorzaak een felle brand uitgebroken. De brandweer kon van het gebouw niets meer redden. Het ge- heele perceel brandde uit. De voorraad si garen en de inventaris van de bananen- rijperij gingen verloren. De belendende perceelen bleven gespaard. Verzekering dekt de schade die aanzienlijk is. ONTSPORING BIJ WORMERVEER Hedenmorgen omstreeks acht uur is ten Noorden van het station Wormerveer een viertal wagens van een grindtrein ont spoord. De wagens vielen gedeeltelijk om, waardoor de beide hoofdsporen Amster damUitgeest versperd werden. Het trein verkeer moest over Haarlem geleid wor den. Onmiddellijk werden maatregelen ge nomen om de lijn weer vrij te maken. Te kwart over negen was het spoor in de richting Amsterdam weer berijdbaar. Het zou nog eenigen tijd duren voordat ook de andere lijn vry zou zijn. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. MARKTBERICHTEN LEIDEN. 14 Maart. Boter. Fabrieks- boter prima ƒ1.53 per K.G. Aanvoer 620 K.G. Handel matig. Boerenboter prima 1.42—1.52 per K.G. Turf. In de week van 9 tot en met 14 Maart. Aanvoer-lange turf 110.000. Laag ste prijs 6.Hoogste prijs 8.per 1000 stuks. Groentenveiling „Leiden en Omstre ken. 13 Maart. Witte kool f 3.70—3.80, Roode kool 15.50—22.60, Pieterselie 5.80 —7.—, Prei 0.70—2.30, Radijs 2.50—5.10. Kropsla 1.60—10.20, Selderie 1.70—3.80, Knolselderie 2.00—6.10 per 100 stuks Kroten, gekookt ƒ12.—, Witloof 517.—, Boeernkool 7—16.—, Spinazie 15—27.— Uien ƒ1.—4.10, Wortelen 6.90—19.60, Spruiten I 9—18.—Spruiten n ƒ3—14, Andijvie /ll—20 per 100 K.G. 's-HERTOGENBOSCH, 13 Maart. Boter- mijn. Aanvoer 19.475 K.G. Hoogste prijs 1.48, laagste prijs 1.40, middenprijs 1.45. KATWIJK AAN DEN RIJN, 13 Maart. Groentenveiling. Roode kool 20.80— 29.20 per 100 stuks; uiten 3.003.80, peen 14.00—15.75; kroten 2.75—5.00, p. 100 K.G. BOSKOOP, 13 Maart. „De Boskoopsche Veiling". Azalea 1.20—2.00, Pink Pearl 5090 ct„ Vibernum 1525 ct„ seringen 1530 ct„ Forsythia 2540 ct., Cerasus Hisakura 1.502.00, Prunus triloba 20—^40 ct., Andromeda 811 ct„ Mahonia 810 ct.. Azalea 4555 ct. ALPHEN a. d, RIJN, 13 Maart Groen- tenveiling. Spinazie 16.4019.00, dunsel 23.0026.00, spruitkool I 13.0015.10, per 100 K.G.; selderij 2.303.00, andijvie 14.00 —20.00, per 100 bos. Eieren. Aanvoer 6300 stuks. Kip eieren 2.102.70, eendeneieren 2.10, per 100 stuks. TER AAR, 18 Maait. Centrale Veiling. Spinazie per kilo 1825 cent, uien 2.60, radijs 4.10—5.00, andijvie 71 cent, seldery 2.20—2.70, witlof per 100 pond 5.70—7.00. spruiten per 100 kilo 14.6015.60, boere- kool per kist 40 cent. Volgende week Woensdag en Vrijdag veiling. VEUR 13 Maart. Groentenveiling. Kropsla 1 soort 5.809.2e soort ƒ3.10 4.90, Stoofsla per K.G. 2327 ct.. Andij vie per K.G. 1721 ct.. Spinazie per 4 KG. 6078 ct., Radijs f 4.105.Prei ƒ1.60 2.20. Selderie 1.80—2.10. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.12'/2 Londen 7.265/g New Yorkl-46i/a Parijs 9.701/4 Brussel 24.81 Zwitserland 48.— Milaan Madrid 20.12 Oslo36.52' '2 Kopenhagen 82 45 Stockholm 37.47''., Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 1 S/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3