UIT DE OMGEVING ZATERDAG 14 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 16 HAARLEMMERMEER. Geboren: Joost z. van J. F. van der Stelt en J. Zoetebier Elisabeth Johan na Maria d. van W. J. Witteman en E. J. Lippus Johannes Cornelis z. van B. van Staveren en H. Baars Johanna Adriana d. van Z. J. Hofstede en J. Visbeen Rachel Jozina d. van C. Klootwijk en C. Huizer Jan z. van P. Krijgsman en J. de Smit. Ondertrouwd: Arie Groeneweg 21 j. en Wilhelmina Magchielse 21 j. Al- bert Berghoef 30 j. en Jeannette Engelina Terlouw 27 j. Arend Hamstra 24 j. en Margje Jonkman 22 j. Gerard Bran derhorst 23 j. en Jansje Johanna Dels- man 25 j. Getrouwd: James Samuel Richard Perrin 39 j. en Maria Scholte 25 j. Pie- ter Arensman 21 j. en Adriana Ruiter 22 j. Joseph Schönhage 65 j. en Dirkje de Bruin 46 j. Pieter Jungerius 21 j. en Aagje Tamerus 21 j. Overleden: Johannes van Dijk 2 j., z. van W. van Dijk en E. Weerdmeester Denijs Marbus 10 dg., z. van J. Marbus en N. C. Los Evert Jan Boom 64 j., geh. met M. Verhoeven. LISSE. Dr. Ariëns-avond. Gisteravond was in 't Bondsgebouw een groote buitengewone vergadering georganiseerd door de afdee- ling van den R. K. Volksbond, Kruisver- bond en St. Isidorus tot het houden van een Dr. Ariëns-avond. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter van den R. K. Volksbond, den heer J. P. de Koning. Als sprekers traden op de heer Jos. Veldman uit Utrecht met het onder werp „Dr. Ariëns Levenswerk" en de wel- eerw. heer J. Tempel, kapelaan te Mont- foort met het onderwerp „Onze Offerge dachte Ariëns gedachte". We hadden voor dezen avond minstens een stampvolle zaal verwacht, echter dat was niet zoo! Nu mag niet ontkend dat we in den afge- loopen winter overladen waren met ver gaderingen, hetgeen misschien voor gis teravond zijn terugslag deed gevoelen. De voorzitter heette allen, in 't bijzon der de beide sprekers alsmede kapelaan Brans van de parochie van de H.H. Engel bewaarders, van harte welkom. De heer Veldman begon met te herinne ren aan het heengaan naar betere gewes ten in Augustus 1928 van den grooten priester dr. Ariëns. Hij was de pionier der vakbeweging. Dr. Ariëns begon zijn so ciale arbeid in een tijd, waarin het groot kapitaal een machtigen invloed had en het arbeidende volk niet veel meer dan sla ven waren. Daar viel naast het sociale werk ook veel te veranderen aan de drink gewoonte. Het jaargebruik had een ontzet - tenden omvang aangenomen. In dien tijd stichtte hij zijn eerste Katholieke Dagblad voor Oldenzaal en omstreken. Daarin pro pageerde hij de noodzakelijkheid der ar beidersverenigingen en besprak de toe standen der arbeiders. Het was een glorie dag, toen hij in Enschede zijn eerste ar beidersvereniging stichtte. Enschede tel de toen 7000 textielarbeiders. Meer wel vaart voor de arbeiders was meer gevoe len voor sociale ontwikkeling. Die meer der ontwikkeling onder de arbeiders bracht vanzelf hoogere eischen. De actie van Domei a Nieuwenhuis in die dagen maakte het voor dr. Ariëns niet gemakke lijk om met zijn 170 leden iets tot stand te brengen. Een gloriedag was 't voor dr. Ariëns toen op zijn woord na de staking de fabrieken weer opengingen. Deze daad van dr. Ariëns heeft meer leden voor de Kerk bewaard dan 100 redevoeringen te gen het socialisme. In 1893 werd door 't werken van dr. Ariëns opgericht de „Ka tholieke Werkman", het Bondsorgaan der Katholieke organisaties. Door volksont wikkeling kwam men tot volksinvloed en daardoor tot volkswelvaart. Ook de betere volkshuisvesting had zijn voortdurende aandacht. Wij brengen hem vanavond hul de voor dit ware Apostolaatswerk! Met eenvoud en heiligheid en rusteloosheid gaf hij zich voor 't volk. Als we nu de arbei dersbeweging bekijken met haar Centrale Vakbeweging dan brengen we hulde aan den grondlegger van dit groote werk. La ten we dr. Ariëns volgen en dit massale werk voortzetten en laten we 100 procent Katholieken zijn. Daarmee kunnen we den grooten voorganger huldigen. Hij kende maar een ideaal „de godsdienstige zede lijke verheffing van 't volk". Een dank baar applaus volgde na deze mooie rede. De voorzitter bracht een' oprecht woord van dank. In de pauze deelde de voorzit ter mede, dat bericht van verhindering was ingekomen van den heer Burgemees ter. Na de pauze verkreeg kapelaan Tem pel het woord; spr. schetste de sociale, godsdienstige en zedelijke tegenstellingen in de huidige wereld. Spr. schetste eenige tijdperken van groot zedelijk verval en hoe door de offergedachte de zedelijkheid steeds als overwinnaar uit het strijdperk kwam. Levenseenvoud is 't wat van ons gevraagd wordt. Bereid moeten we zijn een offer te brengen. Ariëns ging ons voor door 't brengen van het offer. Hij gaf heel zijn persoonlijkheid voor 't werk, dat hij voorstond. Hij de groote dokter daalde af in de krotwoningen. Als een priester-pro feet is hij den menschen afgegaan. Het heiligste wat hij van vader en moeder kon krijgen, de Kelk, gaf hij voor 't volk. Wij worden geroepen in onzen tijd om met Ariëns apostel te zijn om de maatschappij terug te brengen tot Christus. Vereer Ariëns niet alleen met woorden, maar met voorbeelden die in daden worden omge zet. Geef u aan het groote leger van So- briëtas; geef u over aan versobering, breng een offer. Wees menschen van de daad om wille van uw medemensch. De voorzitter dankte ook dezen spreker voor zijn mooie rede. De bijeenkomst werd I daarna gesloten. Aanrijding. Gisterenmorgen reed een vrachtauto, komende uit de Kapelstraat tegen een vrachtauto aan op de hoek van GrachtwegKapelstraat, welke wagen kwam van de richting Haarlemmermeer. De vrachtwagen van laatstgenoemde rich ting komende, werd zeer zwaar bescha digd, terwijl de andere wagen slechts en kele lichte beschadigingen opliep. Per soonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. De politie was terstond ter plaatse. Naar wij vernemen zal dit verkeerson geval op genoemde hoek wel het laatste zijn, omdat de verkeersborden met één of twee dagen zullen worden geplaatst. Het is dan verboden de Kapelstraat te berij den. NOORD WIJKERHOUT. H. B. G. In hotel Gouwenberg had Vrijdagavond een vergadering plaats van de afdeeling Noord wij kerhout van Hol lands Bloembollen Genootschap. De ver gadering werd geopend door den voorzit ter van H. B. G., den heer H. Langeveld. Deze heette alle aanwezigen hartelijk wel kom en sprak er zijn voldoening over uit dat de kweekers in zoo'n groote getale wa ren opgekomen. Hij heette in het bijzon der welkom de algemeen secretaris van H.B.G. den heer Raaphorst, wien hij ver zocht eenige mededeelingen aan de ver gadering te doen. Genoemde heer Raap horst memoreerde het feit dat H.B.G. meermalen heeft getracht een fusie te be werken met den bond van kleinkweekers, doch deze pogingen werden telkens afge stuit. Eenigen tijd geleden is op aandrin gen van den heer Molenaar, hoofdbe stuurslid van den kleinkweekersbond nog maals getracht tot een fusie te geraken, aldus de heer Raaphorst en dit is uiteinde lijk gelukt. De spreker sprak zijn groote vreugde over deze fusie uit en zeide dat het veel beter is ééne vereeniging te heb ben dan 2 wat tot versnippering leidt. De heer Raaphorst sprak vervolgens de hoop uit, dat alle kleinkweekers en bloc tot H.B.G. zullen toetreden; is dit in Noord- wijkerhout het geval dan zal dit de sterk ste afdeeling van H.B.G. worden daar de kleinkweekersbond alhier uit 165 leden bestond. De heer Raaphorst sprak tevens de hoop uit dat de kweekers die noch van H.B.G. noch van den Kleinkweekersbond lid waren toe zullen treden. De spreker deelde vervolgens nog mede, dat de heeren Braun uit Noord wij kerhout en Kardol uit Lisse, vroeger leden van het hoofdbestuur van den kleinkweekersbond, thans zitting hebben genomen ni de Directie van H.B.G. Hij hoopte dat in het nieuwe bestuur zoo wel zitting zullen nemen leden van het bestuur van de oude afdeeling van H.B.G. en de opgeheven afdeeling van de afd. Noord wij kerhout van den bond van Klein kweekers. De heer Raaphorst deed nog eenige me dedeelingen inzake uitkeering van het Surplusfonds en over de reserveering, spr. zeide dat de reserveering in het leven ge roepen is om in het vervolg net zoo groot bedrag uitgekeerd te krijgen voor bollen welke zijn ingeleverd als voor bollen, wel ke zijn verkocht. Spreker liet uitkomen dat het een ver keerde meening is te denken dat de re serve niet vooral op de kleinkweekers drukt. De heer Braun het woord verkrijgende, zeide dat het straks bij de bestuursverkie zing verkeerd zou zijn als enkel leden van den kleinkweekersbond in het nieuwe be stuur gekozen zouden worden voor de goede samenwerking; aldus de her Braun zal het 't beste zijn ook leden uit de af deeling Noordwij kerhout van H.B.G. te kiezen. Hij spoorde ook de kweekers die lid zijn aan om achter de leiding van het nieuwe bestuur te staan. Hierna deelde de heer Raaphorst mede, dat in een volgende vergadering de alge meen voorzitter, de heer Raaphorst aan wezig zal zijn. De heer H. van Kompe las hierna het oude reglement van den bond, hulp bij ziekte voor, en sprak de hoop uit, dat in de nieuwe afdeeling dit instituut zal blij ven bestaan. Besloten werd dat de hulp bij ziekte blijft bestaan indien dit de goed keuring van de directie kan wegdragen. Daarna werd besloten dat het nieuwe bestuur uit 9 leden zal bestaan. De verkiezing had als volgt voor uitslag: M. C. J. Braun, G. Warmerdam, N. Hoger- vosgt, P. Reijneveld, P. Hulsebosch, W. v. d. Weijden, J. W. Ruigrok, J. R. Zonneveld en A. Immerzeel. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. C. J. Braun. Hierna volgde sluiting. ZXLK. Werkloozen-home. Daar de koude win termaanden als voorbij kunnen worden be schouwd, is het lokaal in het parochiehuis, voor de werkloozen disponibel gesteld ge durende de wintermaanden, heden geslo ten verklaard. Dat de werkloozen dankbaar waren voor de verleende gastvrijheid en dit ook tot uiting brachten, behoefd geen nader be toog. Geen voetbal. Wegens het in deze Pa rochie te houden Veertig-uren-gebed vin den alle door de V.V. „Van Nispen" vastge stelde voetbalwedstrijden geen doorgang. VOORSCHOTEN. PAROCHIANEN VAN VOORSCHOTEN. U hebt gelezen en gehoord dat onze goede pastoor uit voorzorg voorzien is van de laatste H.H. Sacramenten. Laten wij allen veel bidden voor een spoedig algeheel herstel van Z. E. en too- nen we ons medeleven met hem door mor gen, Zondag, in grooten getale de H. C o m- m u n i e voor die intentie te ontvangen. Bidden is het eenigste, hetwelk wij thans voor onzen pastoor kunnen doen: vergeten we dit niet. Op U allen wordt gerekend. p. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een grooten aan voer zijn de prijzen den la'atsten tijd iets beter, alhoewel nog moeilijk van loonend gesproken kan worden. Betaald werd per dozijn: Gele Prins 1720, Peach Blossom 1417, Electra 1721, Couleur de Cardi nal 1520, Allard Pierson 1519, William Pitt 1821, Duchesse de Parma 2429, Prof. Rauwenhoff 1217, Vuurbaak 17 20, Fred. Moore 912, Vuurbaak 1820, William Copland 1518, La Reine 1013, Ibis 1113, Bartigon 1822, Elisabeth 2126, Grand due 3337, Generaal de Wet 2326, Pelikaan 1519, Prosperity 1013, Cramoisie Brillant 1013, Murillo 1114, Oranje Nassau 1923, Prins van Oostenrijk 1216, Herman Schlegel 13 16, Narcissen 511 ct. p. bos. TER-AAR. Brandverzekering. In het café Hoogen- dijk hield de „Onderlinge verzekering tegen brandschade" haar leden-jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, den heer W Hoogstraten. Overgegaan werd tot de ver kiezing van drie bestuurleden, de heeren Joh. Kroon, P. J. van Rijn en M. J. N. v. d. Weyden, welke op voorstel der vergadering bij acclamatie werden herkozen. De penningmeester, de heer H. v. d. Kroon, brengt nu het jaarverslag uit, waar aan wij het volgende ontleen en: Het leden tal is gestegen van 540 tot 577. Het verze kerd kapitaal bedraagt 6.228.582.Aan brandschade is uitbetaald f 26.199.Her verzekerd was 19.199.Aan dividend en tantieme-belasting over de jaren 1930 1934 moest betaald worden f 3.738.Het koersverlies op de effecten bedrag 1.460. Uiteindelijk een nadeelig saldo van 1.140. Het schriftelijk rapport van de commis sie van controle wordt behandeld en goed gekeurd, waarna de penningmeester voor z'n gehouden beheer wordt gedechargeerd. Bij de rondvraag komt ter sprake de di- vidiend-belasting. Blijkens mededeeling van den voorzitter zullen de statuten aldus wor den gewijzigd, dar alle winstuitkeeringen belastingvrij zullen zijn. Eveneens komt ter sprake de keuring van electr. installaties van boerderijen. In verband met de hier uit voortvloeiende kosten zal er voorloopig van worden afgezien om hierop eenige pres- sie uit te oefenen, alsmede omdat het niet uitgesloten moet worden geacht dat zulks landelijk wordt geregeld. Hierna sluiting. Landbouwvoorlichting. De afdeeling boerenvakgroep van den L.T.B. had Ir. Jacobs, wrn. Directeur van de Landbouw- winterschool te Voorhout, uitgenoodigd om een lezing te houden over Mengvoeders en Bedrijfsvoorlichting. Vele 1 andbouwers wa ren aanwezig. De heer Jacobs behandelde de nieuwe vorm van bedrijfsvoorlichting en om hier toe te geraken moet 'getracht worden ver- eenigingen te stichten, die gezamenlijk on geveer 2000 H.A. bedrijfsgrond hebben. Zoo'n instituut krijgt dan de beschikking over een assistent-consulent, door het Rijk aangestéld en bezoldigd. Diens taak is de fouten in het bedrijf op te sporen door b.v. controle uit te oefenen op het voeder-rant- soeen of eventueel nieuwe methode propa- geeren en helpen uitvoeren. De hieruit vloeiende kosten, als administratie, kosten van monsters, enz. komen voor rekening van de vereeniging, welke een contributie heft van tien cent per H.A. bedrijfsgrond. Deze wijze van voorlichting vond een gunstig onthaal bij de landbouwers. Als spr. nog aandringt samen te werken met de organisaties uit de omliggende gemeenten waar ook dergelijke plannen bestaan, be spreekt hij tot slot de mengvoeders. De con clusie van z'n betoog is: Mengvoeder, mits goed gemengd en betrokken van betrouw bare adressen, leidt tot gemakkelijke juis te voeding; geeft de eiwitten in de meest werkinggevende vorm; het bevat voldoende zouten en eventueel vitaminen. Na een interessante gedachtenwisseling over beide onderwerpen, gaat de voorzit ter over tot sliuting, brengt een hartelijk dankwoord aan den heer Jacobs en aan de leden voor de betoonde belangstelling. LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zaterdag 14 Maart Tentoonstelling Ban ketbakkerscursus 7.30 groote zaal. Zondag Tentoonstelling Banketbakkers- cursus 7.30 uur groote zaal. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Cursus Bakkers. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Dinsdag Esperantocursus. Woensdag Bijeenkomst Poedelaars. Donderdag Tuinbouw Teekencursus. Groote zaal. Donderdag. Ledenvergadering Trans portarbeidersbond, 8 uur. Vrijdag Belangrijke Ledenvergadering Ziekenkas, 8 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffen commissie 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te half negen in de Presidentskamer van het GezeJlenhuis, Rapenburg 52 Toegang tot de bijeenkomsten v^or fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag van 89 uur Biblio theek. Beurtrooster: Zondag: G. Cambier en Th. v. Schaik. Maandag: F. v. Hal en N. Breedeveld. Dinsdag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Donderdag: J. de Groot en H. Klein. Zaterdag: C. Otten en C. v. d. Meel. Zondag te half acht uur in de kerk van O. L. V. Onbevlekt Ontvangen de H. Mis voor de zielerust van Jan Langeveld, lid van de Tooneelclub „Adolf Kolping" Men verwacht, dat alle leden der Too neelclub deze H. Mis zullen bijwonen en communiceeren. Tevens laatste Zondag die het feest van St. Joseph voorafgaat. Heden is het den sterfdag van den H. Clemens Maria Hofbauer, patroon der Retraiteclub. Algemeene H. Communie ieder in zijn eigen Parochie. Zondag is de zaai geopend van 12.30 tot 2.30 uur en van 7.30—10.15 uur; verplich te bijeenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 wordt de zaal gesloten. Van 12 uur Zitting St. Joseph's Spaar kas. De Spaarkas wordt waargenomen door de heeren W. A. Kohlbeck en P. A. van Lis. Van 12 uur Bibliotheek. 8.30 uur Tafeltennissen om prijzen.' 8.30 uur Prijsbiljarten. Maandag van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. Tevens 3de Maandag der maand; in schrijving nieuwe leden. Dinsdag. Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Woensdag 8.15 uur Liedertafel „Sebas tian Schaefer". (Repetitie). Allen op tijd aanwezig. Donderdag 19 Maart Feestdag van on zen Patroon St. Joseph. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Te 6.30 uur de H. Mis in de St. Leonar- duskerk aan den Haagweg. De leden worden verzocht zooveel mo gelijk de H. Mis bij te wonen en te com municeeren. Vrijdag 8.30 uur Boekhoudcursus in de school Pieterskerkhof. Geen Biljartclub „A. B. C." Geen Muziekgezelschap „Frans Schweit zer" Zaterdag bijeenkomst voor d*. leden van 8.00—10.15 uur. 89 uur bibliotheek. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Op een Zondag in Mei zal het tweede Lustrum der Re traiteclub plechtig worden gevierd. Oud- Retraitanten of diegenen die deze onder- afdeeling een feestgave v. 'Ren geven kun nen dit doen bij den ZeerEerw. Vice-Prae- ses of bij een der bestuursleden. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. De Kruisvaart is wegens de H. Missie den geheelen week gesloten. Alleen Zaterdag van 5.306.30 uur ge legenheid om contributie te betalen. De Jonge Wacht kunnen Zondag 22 Maart om 10 uur gehaald worden. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zaterdag, 7 uur Bibliotheek. Zondag 4 uur Ontspanning. Dam en biljartwedstrijden. 4.30 uur Adspirantenban. Maandag 7 uur Antonius, Hubertus en Arnoldusban. Kampgeld. Woensdag 7 uur Postzegelclub. 7 uur Zaagclub. 7.30 uur Trommelen. 8 uur Esperantoclub. Donderdag 7 uur Martinus- en Serva- tiusban. Zaterdag 3 uur Dienstban. Zaterdag 7 uur Bibliotheek ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Zaterdag 7.15 uur Zwaarddansen. 8.00 uur Minstreels. Zondag 4 uur Repetitie St. Lodewijk- vendel. Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. 7.30 9.30 uur Bijeenkomst van het geheele co hort voor diverse repetities. Woensdag 7.30 uur Repetitie Minstreels. Donderdag 7.30 uur Repetitie St. Joris- vendel. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centfonds. Tevens kampspaarbank. 7.45 uur Repetitie Minstreels. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur morgengebed, waarna de H. Mis. Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. Maandag 6.30 uur Sloydclub I. Dinsdag 7.30 uur Zaagclub A. Woensdag 7 uur zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst voor de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Bijeenkomst voor alle Kruisvaarders. Vrijdag: Repetitie voor de beide Sloyd- clubs. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur Ontspanning oudste afdeeling. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 3.30 uur Operetteclub. 3.45 Inkleedingscursus. 7.15 uur cadetten. 8.3010 uur contributie betalen. Zondag: 121 uur contributiebetalen. 12 uur Foto's maken. Komen jullie in uniform. 4 uur. Lezing van Dr. H. van Rooyen over „O.nze verantwoordelijkheid." 5.30 uur Zangles. 6.15 uur dadenclub „De Zonnekinderen" en Inkleedingscursus. Maandag 7 uur H. Mis. 56 uur gym. kleuters in de Ursula- steeg. 7 uur charitatiefnaaien. 7.30 uur handwerken envolkszang. 8.009.30 uur Missiehandwerken en 8.30 uur „Actief" damesafdeeling I en Verloofdenclub. Dinsdag 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.30 uur huisvlijt, en Engelsch voor beginnend en. 9.15 uur Dadenclub „De Roode Graal". Woensdag: 23 uur Kruiskinderen in het Graalhuis. 8.009.30 uur reidansen III, naaien, charitatiefnaaien en huisvlijt. Geen reidansen I. 9.15 uur Dadenclub ,,'t Keerske". Donderdag: 56 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 7.30 uur Alg. Ontwikkelingscursus. Geen reidansen II. Vrijdag 7.158.15 „Actief", afd. meisjes. 8.309.30 „Actief" afd. dames II. 7.15 uur Leidstersinwijdingscursus. 8 uur tooneelclub. 8.15 uur E. H. B. O. cursus. ZOETERWOUDE (DORP). Maandag 7.309 uur Tooneelrepetitie. Maandag van 7.309.00 uur Charitatief naaien. Dinsdag 7 uur Alg. H. Communie. Woensdag na schooltijd tot 4.15 uur Kruiskinderen. Woensdag 7.309 uur Zangclub. Woensdag 7.30 uur handwerken. Donderdag 8.009.15 uur Apologie. VOORSCHOTEN. Maandag 7.309.00 uur Engelsch. 7.30—9.00 uur Huisvlijt. Woensdag 7.309.00 Reidansen. 7.309.00 Algem. Ontwikkeling. Donderdag 8.009.30 uur Apologie. Wie geeft zich nog op voor de knip- naaicursus? DE GEBROEDERS „GOCHEM" 213. Nauwelijks had hij dit gezegd of de man met het lapje voor zijn oog deed de deur van hun hut open en stapte binnen. Pit en Pat bleven stokstijf op hun plaats. Op last van den kapitein, begon hij, worden jullie op dit schip gevangen gehouden en hebben strikt te doen, wat er van jullie ver langd wordt. 214. Zonder nog verder iets te zeggen, ging hij weer weg en sloot de deur achter zich,. In elk geval iemand die wij kunnen verstaan, zoodat we misschien te welen kunnen ko men, wat die mooie kapitein van ons wil, redeneerden ze samen. Ze keken eens uit de partijspoort, doch zagen niets dan water en lucht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 16