UIT DE OMGEVING VRIJDAG 13 MAART 1936 UE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 HILLEGOM. Verkooping. Gisteravond had in Ho tel Sistermans ten overstaan van Notaris Van Cranenburgh te Haarlem krachtens j Rechterlijk bevel de verkoop bij inzet plaats van: A. Vijf huizen met schuren, er ven en tuinen, gelegen te Hillegom aan de Beekkade nos. 13, 15, 17, 17a en 17b, samen groot 10.76 A. In hoogste bod ge bracht door J. Ph. Peper qq. te Haarlem op 16750.B. Twaalf huizen met schuren en erven, gelegen te Hillegom aan de Vin- kendwarsstraat nos. 2, 4 6, 8, 10, 12, 14 en 16 en aan de Vinkenlaan de nos. 22, 24, 26 en 28, samen groot 8.70 Aren. Dit com plex werd in hoogste bod gebracht op 19.700 door denzelfde. Toeslag en com binatie over een week. KATWIJK AAN DEN RIJN Tuinbouw. De maand Maart heeft de bekende zomersche dagen nog niet gege ven en dientengevolge komt de jonge groenten nog niet vlug, hetgeen nog wel even zal ten goede komen aan de winter- product en, waarvoor den laatsten tijd bij zonder goede vraag is. Zelfs het artikel uien kan steeds beter afnemers vinden en tegen verhoogde prijzen. Er is zelfs al bo ven ƒ4 per 100 K.G. verkocht, eeti ge deelte ging voor 3.503.80 per 100 K.G. Waschpeen was als steeds het goed ge vraagde artikel dat geregeld hooge prijzen opbracht. Zoo ook nu. De prijs varieerde van ƒ12.20 tot ƒ15.50 per 100 K.G. Zelfs tweede kwaliteit ging nog graag weg te gen 8.2010.40. Het zijn echter maar weinigen, die van deze goede prijzen pro- fiteeren. De verschillende koolsoorten gingen ook goed weg. Betaald werd voor Roode en Gele kool van 14.5027 in de beste kwaliteit. Selderieknollen raken op. Dit is ook aan den prijs merkbaar; ze wer den iets duurder, van 2.507.10 per 100 stuks. De andijvie is op. En ook de aan voer van Boerenkool is onbeteekenend. Kroten blijven goed in prijs, van 3.80 5.25 per 100 K.G. Voor de vroege aardappelen telers, en dat zijn er hier velen, is er voor 1936 een nieuwe, gunstiger regeling getroffen, n.l. deze dat tuinders, die in het bezit zijn van een teeltvergunning voor vroege aardap pelen, deze geheel of gedeeltelijk kunnen benutten voor de teelt van vervoege Eigenheimers, m.a.w. men kan in plaats van Eerstelingen of andere "Vroege aard appelen ook Eigenheimers telen. Voor deze Eigenheimers zullen bij het veilende- zelfde bepalingen gelden als voor de vroe ge aardappelen (minimumprijs enz.) Zoo als de meeste bepalingen komt ook deze wel wat laat. Immers men voorziet zich als regel reeds in het najaar of tegen den winter van plantaardappelen. Er zullen er in ieder geval toch wel eenigen zijn, die van deze gunstige bepaling zullen kunnen profiteeren. LISSE. Het Christelijk huisgezin. Uitgaande ven de plaatselijke afdeelingen van den L.T.B., K.J.M.V. en de Hanze werd gis teravond in het patronaatsgebouw een ver gadering gehouden Voor Gezinsactie, waar als spreker zou optreden de Zeereerw. heer H. Agterof, oud-Kapelaan van de parochie „St. Agatha", thans Secretaris van ons Bis dom met als onderwerp „Het Gezin terug aan Christus". De vergadering, welke goed bezocht was, stond onder leiding van den heer C. W. Barnhoorn, voorzitter van de Hanze, die in 't bijzonder Pastoor Thomann en den spreker van den avond welkom heette. Hij wees er op, dat door den R.K. Volksbond en andere vereenigingen reeds een dergelijke avond is gehouden, welke gelukkig schitterend is geslaagd. Ook over de opkomst, gezien dat er ook hedenavond vergadering is van de afd. der R.K. Staats partij, mogen we tevreden zijn. Deze avond is gewijd aan Christus' Koningschap in het huisgezin. Hierna gaf hij het woord aan den spreker. In een mooie rede deed spr. uitko men, dat, wanneer iemand een gezin gaat stichten door een huwelijk te sluiten, hij de verplichting op zich neemt te zorgen voor het lichamelijk en geestelijk welzijn van alle kinderen, waarmee God het huwe lijk zal zegenen. Men kan hen echter niet degelijk godsdienstig opvoeden en zorgen voor het geestelijk welzijn der kinderen, als men zelf niet godsdienstig is. Niemand kan aan anderen geven, wat hij zelf niet heeft. Helaas wordt in vele huisgezinnen de godsdienst niet meer beleefd. De godsdienst is er wel, maar leeft er niet. Als de godsdienst werd beleefd, dan moet men dat kunnen merken. Wij moeten altijd een groot verschil kunnen zien tusschen een katholiek gezin en het huisgezin van een heiden. De verschillende gebeurtenissen in het familieleven geven altijd volop gele genheid om de ware godsdienst te beleven en te toonen, wat men gelooft. Uitvoerig werd aangetoond, hoe men uiting kan ge ven van zijn geloof bij de geboorte van een kind en bij de toediening van het H. Doop sel, bij verloving en bij het huwelijk. Aan geraden werd door spr. het gemeenschap pelijk gebed in het huisgezin op een tijd, waarop alle leden van het gezin aanwezig kunnen zijn. Het Kerkelijk jaar geeft dikwijls de lei ding tot vrome gebruiken in het gezin. Als voorbeelden werden aangehaald de Ad ventskrans en de Kerstkribbe. Dan zijn er gebruiken, die eiken dag voorkomen; an dere weer bij voorkomende gelegenheid. Een groot aantal voorbeelden werden aan gegeven en uitgelegd, waardoor iedereen zich voelde aangespoord in dezen geest het huisgezin te leiden en alzoo een godsdiensti ge sfeer te scheppen, waarin men de kin deren opvoedt. In alle stilte werd de Eerw. inleider ge volgd en een dankbaar applaus brak na de mooie leerzame rede los. In de pauze en aan het einde werden enkele passende de clamaties ten gehoore gebracht. Na het dankwoord van den voorzitter aan den Eerw. spreker werd deze mooie vergadering gesloten. Staatspartij. Bovengenoemde afdeeling hield hare ledenvergadering in de groote zaal van het Bondsgebouw onder presidium van den heer J. Kortekaas, die de zeer slechte opkomst getreurde. Uit het jaarver slag van den secretaris bleek, dat in het jaar 1935 de Gemeenteraadsverkiezing en de verkiezing voor Prov. Staten veel werk hebben gevorderd. Er werden drie leden en twee propagandisten-vergaderingen ge houden. Uit het finantieel verslag van den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen 422.25 inclusief saldo 1934, de uitgaven ƒ533.95, alzoo een nadeelig saldo van 111.70. Namens de verificateurs bracht de heer A. Th. v. Kesteren een gunstig rap port uit, ondanks het groote nadeelige saldo. Voorts werd de agenda voorgelezen van de R.K. Staten-Centrale. In plaats van den heer Bulten, die bedankt heeft, werd ge steld als candidaat de heer P. A. v. Reisen. De voorz. deelde mede, dat de redevoerin gen van de gehouden Landdag te Amster dam, in druk zijn verschenen, tegen de kos tende prijs van 10 ets. Voor onze Afd. zijn 200 exemplaren besteld. Vervolgens werd door den heer A. H. Schrama verslag uitgebracht van de ge houden vergadering der Kamer-Centrale te Gouda. Zijn verslag werd beloond met een dankbaar applaus, waaraan voorzitter woorden van dank toevoegde. Aan de orde is bespreking contributie. Dit punt houdt niet in vrijstelling of verlaging, doch verhooging, vanwege den onhoudbaren toe stand der kas. Het bestuur stelt voor als laagste bedrag 0.25, doch van hen die een zelfstandige positie hebben, verwacht het bestuur zeer zeker meer. De heer v. Kesteren stelt voor om de standsorganisa ties te verzoeken mede te werken aan de versteviging der kas. De heer v. d. Eer den stelt voor om naast de contributie- kaart een bon aan te bieden van 0.10 of 0.25, als vrijwillige verhooging der con tributie; die is beter voor de controle. De voorzitter dankt beide sprekers voor hun voorstellen, daarbij opmerkende, dat het voorstel van den heer v. d. Eerden hem wel de best gekozen weg tot handhaving der kas toelij kt. Dit voorstel zal aan de pro- paganda-club worden doorgegeven. Voorts zegt de voorzitter, dat in een stil jaar ook propaganda gemaakt moet worden, nl. door middel van een propaganda-avond met b.v. als spreker Pater Borromaeus de Greeve. Hierna sluiting. Belangrijke L.T.B.-vergadering. In een Zaterdag a.s. des namiddags te 3 uur in café „De Nachtegaal" te houden verga dering van den L.T.B. groep Bloembollen kweekers, zullen de genomen en nog te nemen bedrijfs-maatregelen worden uit eengezet door den heer D. W. Lefeber, lid van het dag. bestuur der Sierteeltcentrale en de mogelijkheid van een doelmatige bij slagregeling worden besproken door den heer J. W. A. Lefeber. Alle bloembollen- kweekers, ook niet-leden, zijn welkom. Het mag in de Bollenstreek als bekend worden verondersteld, dat de heeren in leiders de te behandelen zaak grondig on der de knie hebben. Wij verwachten dan ook dat de zaal in „De Nachtegaal" Za terdagmiddag zal blijken te klein te zijn om alle belangstellenden van hier en el ders te bevatten. Inenting. Op Donderdag 26 Maart 1936 bestaat, op de gewone spreekuren van de geneeskundigen, alhier, de geelgenheid tot kostelooze in- en herinenting. Geboren: Anna Geertruida Petronella d. van M. Beijk en C. G. M. Verhaar Helena d. van A. A. Kleijhorst en A. van der Zwan Johannes z. van W. Slootbeek en G. G. Hoogervorst Jozef Wilhelmus z. van S. van der Voort en J. M. Smit Petrus z. van J. Meijer en P. H. van Bakel Franciscus Wilhelmus z. van Th. Phi- lipse en P. M. Jelierse. Overleden: Maria Hilders 66 j., wed. van Th. de Jeu. Gevestigd: Th. C. van der Meer uit Hillegom C. J. L. Mulder uit Wassenaar. Vertrokken: J. F. A. Uphoff en echtg. naar Alkemade H. A. Wage naar 's-Gravenhage J. P. Wessels naar Alke made H. H. van Oosten naar Haarlem M. J. van Kesteren naar Heemstede J. J. Bisschop naar Weenen. LEID SCHEND A1VI. R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisver- pleging. Aan het jaarverslag der R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging is het volgende ontleend: Op den 9 Decem ber 1935 was het 10 jaar geleden, dat deze vereeniging is opgericht. De cijfers over 1935 zien er als volgt uit. Aantal verpleegden: 79 leden van 1 tot 25 dagen, 23 leden van 25 tot 50 dagen, 18 leden van 50 tot 60 dagen, totaal 120 leden verpleegd over de volgende instellingen met resp. aantal patiënten en verpleegda- gen: St. Antoniushove, Voorburg 99, 2284; Acad. Ziekenhuis, Leiden 4, 53; Huize Bethlehem, den Haag 5, 93; St. Elisabeths- gasthuis Leiden 2, 56; Anna-kliniek, Lei den 3, 121; H. Joannes de Deo, den Haag 1, 60; Sanatorium Rijngeest, Oegstgeest 1, 58; Herstell. Sonnevanck, Noordwijk a. Zee 1, 60; Diaconessenhuis, Leiden 1, 21; Huize Angela, den Haag, Huize Ursula, Nieuwveen 1, 47; Sanatorium Dekkerswald 2, 69. Totaal 120 patiënten met 2922 ver- pleegdagen. Gemiddeld aantal verpleegdagen over de laatste 3 jaren: 1933 19, 1934 22. 1935 24. De ontvangsten bedroegen: contributiën 9497.rente 136.79, opgenomen gel den 583.84t ontvangst vordering balans 20.10 10.diverse ontvangsten 3. Totaal ƒ10230.63, nadeelig slot ƒ73.78, al dus ƒ10304.41. De uitgaven: salaris bode ƒ952.40, nieu we leden 6.60, afschrijv. achterst, contr. 102.01, kosten ziekenhuizen 8025.75, röntgenfoto, diathermiebehandeling 120.10 ziekenvervoer 173.onkosten f 340.71, nadeelig slot 1934 583.84. Totaal 10304.41. Bezit op 1 Januari 1935 4419.52. Nadee lig slot 73.78. Bezit 1 Januari 1936 4345.74. Aantal leden 1 Januari 1935: 609 gezins hoofden, 640 leden, totaal 1249. Afgevoerd 43 gez.hfd., 83 leden, totaal 126. Totaal 566 gez.hfd., 557 leden, totaal 1123. Nieuwe leden 25 gez.hfd., 109 leden, totaal 134. Aantal leden op 1 Januari 1936 591 gez.- hoofden, 666 leden, totaal 1257. Afgevoerd: door vertrek 51, overleden 7, bedankt 52, wegens wanbetaling 16, to taal 126. Op 1 Januari 1935 bedroeg ons ledental 1249. In den loop van 1935 had er een te rugslag plaats. Meerdere leren zagen zich wegens de slechte tijdsomstandigheden genoodzaakt te bedanken. Dit is dan ook de oorzaak dat de contributie-ontvangst terugliep van 9670.90 tot 9497.Een mindere ontvangst dus van 146.90. Het fces+uur besloot dit jaar de controle- staten aan de leden toe te zenden om het ledenregister te controleeren. Zulks is r.ocKlzakelijk omdat tal van leden verande ren van woonplaats, vooral vermeerdering in het gezin niet opgeven. Gezinsleden, die niet staan ingeschreven, hebben geen recht op uitkeering. Het gevolg van deze con trole was, dat 70 personen boven 18 jaar zich als lid opgaven, waardoor het leden tal weer steeg tot 1257. Een gezin is reeds voor 20 ct. per week verzekerd, ongeacht de grootte, vanaf 18 jaar vervalt dit recht en kan men zich persoonlijk verzekeren voor 10 ct. per week. Zooals u uit het fi nancieel verslag kunt zien, bedraagt ons totaal batig slot 4345.74, waarvan 4145.74 aan contanten. Al is de finan- cieele uitkomst wel eens wisselvallig, over de resultaten der eerste 10 jaar mogen wij tevreden zijn. NOORDWIJK. „Stille Omgang". De afd. Noordwijk van het Genootschap de Stille Ommegang vergaderde deze week in het Juvenaat on der presidium van den heer W. de Ruiter. Na opening en een welkomstwoord tot de aanwezigen, in het bijzonder tot den hoog- eerw. heer Deken, werd een gebed gestort voor de zielerust van Mgr. Aengenent en enkele overleden leden van het genoot schap, waarna mededeeling werd gedaan, dat de Omgang dit jaar zal plaats hebben in den nacht van 2122 Maart. De afd. heeft weer het voorrecht de H. Mis te kunnen bij wonen in het Begijnhof. Het jaarverslag gaf aan, dat de afd. 291 betalende leden telt, terwijl het totaal batig saldo thans 405.27 bedraagt. De penning meester werd onder dank gedéchargeerd voor zijn accuraat beheer. Met groote meer derheid van stemmen werd hierna de heer W. de Ruiter herkozen als bestuurslid. Vervolgens werd medegedeeld, dat op den avond van vertrek te half negen een plech tig Lof zal plaats hebben. Direct na het Lof vertrekken degenen, die vanuit Haarlem gaan loopen en te 1 uur de nachtploeg, allen per autobus vanaf het Lindenplein. De kosten bedragen hiervoor 1.25. Na den Omgang begint te 3.30 uur de H. Mis, waar bij tevens de afd. Bloemendaal tegenwoor dig is. Nog werd toegezegd, dat voor hen, die onmachtig zijn te betalen en die an ders steeds meegingen, een klein bedrag uit de kas zal worden beschikbaar gesteld, om hen toch in de gelegenheid te stellen mee te gaan. De reiskosten en plaatsbewijzen voor de kerk zijn af te halen Zondag van 121 uur, Maandag- en Woensdagavond van 810 uur in het Juvenaatsgebouw. Nadat de hoogeerw. Deken nog een pittig woord van opwekking had gesproken en vooral wees op de intentie van deze bede vaart „Voor rechtvaardigheid en vrede", bracht het Far. Zangkoor nog enkele litur gische gezangen op voortreffelijke wijze ten gehoore, waarna de voorzitter onder dank deze bijeenkomst sloot. RIJNSBURG Tuinbouw. Het verloop in den groen- tenhandel was de laatste dagen zeer naar genoegen. Alle producten konden een goeden prijs opbrengen. Het aantal aan voerders gaat nu echter zienderooge ver minderen, zoodat de groep die van de goed prijzen profiteert betrekkelijk klein meer is. Roode en Gele kool gingen zeer verschillend in prijs vanwege het groote kwaliteitverschil. Wat goed is van kwali teit brengt van ƒ15.50 tot ƒ27.50 per 100 stuks op. Uien werden duurder en konden thans van 3.70 tot 4.40 per 100 K.G. op brengen. Selderieknollen van 2.507.30 per 100 stuks. Waschpeen zeer duur, ging voor 12.6015.50per 100 K.G. Groene kool van ƒ12.10 per 100. Boerenkool van 6590 ct. per kist van 6 K.G. Kroten gin gen evenzoo vlug weg tegen ƒ3.805 per 100 K.G. RIJPWETERING. Staatspartij. Woensdagavond hield de afd. der R.-K. Staatspartij alhier haar jaar vergadering in het café „Rustoord". Toen de voorzitter te ruim 7 uur de bijeenkomst opende, waren er nog slechts enkele leden der afdeeling in de zaal aanwezig, doch daar men tegen acht uur den heer v. d. Weyden als spreker had uitgenoodigd, werd na een kort openingswoord met de afwerking der agenda begonnen, opdat te gen acht uur alle daarop voorkomende pun* ten behandeld zouden zijn. Dank zij de medewerking der leden, wier aantal inmid dels aangroeide, werd dit doel bereikt. Als meest vermeldenswaardig uit dit deel.der vergadering noemen we de herverkiezing van alle bestuursleden, die volgens een be paling van het nieuwe reglement en bloc moesten aftreden. Bij eerste stemming ver kregen alle zittende bestuursleden een groote meerderheid. Het jaarverslag van den secretaris, het financieel verslag van den penningmeester, dat een nadeelig sal do aanwees, en ten slotte het verslag van de vergadering der Kamercentrale, uitge bracht door den afgevaardigde, den heer II. v. d. Poel, gaven geen aanleiding tot op- of aanmerkingen, zoodat te ruim acht uur de voorzitter den heer v. d. Weyden kon verwelkomen en met een enkel woord bij de vergadering kan inleiden. De zaal was inmiddels gevuld met belangstellen den, waarbij velen uit andere plaatsen wa ren gekomen. In het eerste gedeelte van zijn rede, die door de aanwezigen met groote aandacht werd gevolgd, behandelde de heer v. d. Weyden de maatregelen door de regeering in de laatste jaren genomen t.o.v. land- en tuinbouw. Allereerst noemt spr. het een verblijdend feit, dat wij thans weder een minister van landbouw hebben en vooral omdat deze bewindsman in sprekers oog de juiste man op de juiste plaats is. Spr. durft dan ook met stelligheid verwachten, dat de in de naaste toekomst te nemen maatregelen beter en doeltreffender zul len zijn voor land- en tuinbouw, dan de tot nu toe genomene, die in menig opzicht mank gaan. Tot nu toe werden crisismaat regelen genomen „hier en daar, te hooi en te gras", zooals spr. het uitdrukte Er ligt in 't geheel geen lijn in die maatregelen en ze staan geheel los van elkaar. Dit is, volgens spr., de groote fout, waardoor die maatregelen geen doel treffen. In dit op zicht moet onze land- en tuinbouw in al haar vertakkingen beschouwd worden als één geheel, waarbij de eene tak van de an dere afhankelijk en daarmee nauw ver bonden is. Vervolgens demonstreert spreker aan de hand van verschillende door hem ontvan gen brieven van ontevredenen, hoe de tot nu toe genomen crisismaatregelen in land en tuinbouwkringen en daarbuiten worden beoordeeld. Hoewel onze afgevaardigde bijna dagelijks zulke brieven ontvangt, kon hij er niet één voorlezen, waaruit te vredenheid over bedoelde maatregelen sprak Dan schetst spr. de achteruitgang se dert 1929 in de uitkomsten van de land en tuinbouwbedrijven in ons land, waar bij de statistische gegevens aantoonden, dat in de laatste vijf jaren die bedrijven een gezamenlijk verlies van eenige tientallen millioenen per jaar leden. En waar nu vol gens spr 60 pet. van onze bevolking direct of indirect van land- en tuinbouw moet le- vene is de conclusie niet twijfelachtig, dat voorshands de steun voor de agrarische bedrijven niet gemist kan worden, en dat het een dure plicht van de regeering is, er voor te waken, dat onze land- en tuinbouw niet te gronde gaan. Vervolgens kregen we een duidelijke bewijsvoering van het feit, dat de maatregelen ten gunste van land- en tuinbouw genomen, weliswaar zware offers van de schatkist eischen, doch dat indi rect deze steun weer voor een deel ten goede komt aan middenstand en industrie. Ten aanzien van geheel het complex van crisismaatregelen meent spr, dat deze niet, zooals men dagelijks hoort wenschen, zoo spoedig mogelijk dienen te verdwijnen, doch wel dient geheel de structuur van het economisch leven te worden gewijzigd, wil de land- en tuinbouwende bevolking in ons land weder tot een behoorlijk welvaarts peil komen. Daar spreker met het bestuur was overeengekomen, niet over devaluatie te spreken, meent hij aan het eind van het eerste deel zijner rede er toch even op te moeten wijzen, dat het zijn vaste overtui ging is, dat het meerendeel der crisismaat regelen achterwege had kunnen blijven, indien de regeering op het juiste oogen- blik tot devaluatie was overgegaan. Na dat eerste deel werd gelegenheid ge geven tot het stellen van vragen aan den inleider, waarvan een vruchtbaar gebruik werd gemaakt. Al de gestelde vragen wer den op bevredigende wijze door den heer v. d. Weyden beantwoord. Het tweede gedeelte van de rede door den heer v. d. Weyden uitgesproken was grootendeels gewijd aan de behandeling van den algemeenen politieken toestand in ons land, waarin spr. vooral de verhou ding van de Katholieke Kamerfractie te genover het kabinet Colijn belichtte. Dat hierbij de crisis van Juli 1935 eveneens on der de loupe werd genomen, spreekt van zelf. Volgens spr. wil de Katholieke Ka merfractie allereerst saneering van de Ne- derlandsche volkshuishouding, waaruit dan vanzelf een sluitende begrooting moet volgen, terwijl het ministerie Colijn de meening handhaaft, dat allereerst de be grooting sluitend moet zijn, om daarna te onderzoeken, wat er van de uitgaven de zer sluitende begrooting aan het herstel der economische welvaart kan worden be steed. Daar eohter de Katholieke fractie nog steeds de grootste in de Tweede Ka mer is, moet het kabinet stellig met de wen schen en beginselen dezer fractie rekening houden bij alle te nemen maatregelen. Zor gen wij, aldus spr., dat de Katholieken een machtige fractie blijven vormen in de Tweede Kamer, blijven wij dus onzen steun geven aan de Katholieke Staatspartij en bevorderen wij zooveel wij het kunnen ieder in eigen kring, dat alle katholieke kiezers die nog buiten onze organisatie staan, onze geleden komen versterken, op dat een krachtige katholieke fractie in het wetgevende lichaam er voor moge blijven waken, dat de Christelijke beginselen in ons Staatsbestuur in de toekomst niet worden uitgeschakeld. Door een krachtig en langdurig applaus betuigden de aanwezigen him instemming het hetgeen zij gehoord hadden, waarna de voorzitter den heer v d. Weyden alle aan wezigen dank bracht voor zijn duidelijke en leerzame rede en de bijeenkomst sloot met den ohr. groet. SASSENHEIM. Geboren: Johannes Jeroen, zoon van J. Hoogervorst en E. H. van Nobelen Martinus Johannes Jozef, zoon van Th. van den Nouland en M. J. Warmenhoven. Getrouwd: G. D. van Beelen, 24 jaar en L. van Duijn 22 jaar. Gevestigd: P. van der Mey, J. P. Gouverneurlaan 32 van Rijnsburg G. van Zuijlen, Tijloosstraat 38, van Amster dam Pa. Ja. Diederiks, Lindelaan 12, ambtshalve ingeschreven Wed. den Houdijker, geb. Buitendijk, Hoofdstraat 131 van Amsterdam. H. van Gulik, Men- neweg 73 van Amsterdam Ma. Ja. Hoo- genstraten. Tijloosstraat 20, van Noord- wijk W. K. Boorsma, Bijdorpstraat 21 van Oegstgeest. Vertrokken: W. Kooi, Berkenlaan 5 naar Hillegom H. G. A. Crol, J. P. Gou verneurlaan 48 naar Beusichem Aa. Da. Wa. Vijverberg, Rusthoflaan 41 naar Lei den C. M. de Gruijter, Hoofdstraat 251, naar Amerika. VOORSCHOTEN. INBRAAK IN HET VERNèDE-PARK. De inbrekers gearresteerd. Woensdagavond j.l. was het gezin van den heer Bezuien, wonende in het Burgemees ter Vernèdepark alhier ter kerke gegaan. Bij thuiskomst ontdekte men, dat onbe voegden de woning waren binnengedron gen en alles hadden onderzocht. Aangifte werd gedaan bij den chef der politie. De agent Hilgersom had juist tijdens zijn rondgang in de gemeente een tweetal fiet sen zien staan in het Burgemeester Ver nèdepark alhier en meende deze rijwielen te moeten opbergen, toen een tweetal per sonen naar hem toekwamen en beweerden een eindje te hebben gewandeld. De agent, die nog onkundig was van wat er geschied was, vroeg hunne namen. Toen hij later van den chef der politie S. van der Meer, hoorde van deze inbraak, gingen zij te sa men per auto naar Delft, en het bleek bij nader onderzoek, dat men een verkeerden naam had opgegeven. De gebroeders S. uit Delft werden heden, Donderdagmiddag, ge leid voor den loco-Burgemeester der ge meente Voorschoten, waarna beide perso nen in arrest werden gesteld. Inenting. Op Donderdag 19 Maart a.s. zal gelegenheid worden gegeven tot koste looze inenting of herinenting in het gym nastieklokaal der openbare lagere school in het dorp, alhier. Geboren: Geertruida Elisabeth, d. van G. J. Boom en J. M. v. d. Werf Nicolaas, z. van J. Noort en A. v. d. Mey Maria Adriana, d. van M. v. d. Broek en C. Stolk. Ondertrouwd: A. J. de Cler 21 j. en J. C. Kooyman 22 j. Overleden: Elsje Honijk 71 j. Ge v es t i gd: A. Schuitemaker van aKt- wijk G. Dorrepaal van Den Haag B. Mooyen van Wassenaar A. Sieval van Wassenaar J. P. Meyer en gezin van Woubrugge Th. C. Rijsdijk van Voor burg A. L. T. Rodenburg van Alphen M. Ruhig van Goossel A. C. den Hertog van Leiden M. de Mey van Leiden M. S. Kaufmann van Voorburg. Ve r t r o k k e n: M. A. Dijkstra naar Wassenaar C. Engelbrecht naar Den Haag A. Klink, naar Leiden H. E. Overduin, naar Zaandam H. v. d. Slot, naar Zandvoort. VOORHOUT. Veiling Kleinveever. ,4). V. V." Gis teravond hield „D. V. V." haar wekelijk- sche veiling. De aanvoer was niet zoo groot als gewoonlijk; de prijzen waren goed. Aangevoerd waren 25 konijnen, die op brachten van 0.25—1.40 per stuk, 10 kip pen van 0.400.80 per stuk. Verder nog 80 nummers diversen, dat ook alles graag verkocht werd. Volgende week Donderdag weer veiling. Aanvang 8 uur. Er zijn nog enkele prijzen niet afgehaald van de ver loting. Dit kan nog geschieden tot 21 Maart. Daarna vervallen zij aan de vereeniging. Zie de advertentie a.s. Zaterdag en Woens dag. WASSENAAR Vrouwenbond. Onder leiding van mej. E. Fein vergaderde gisteravond alhier in het R.-K. Vereenigingsgebouw de plaatse lijke afdeeling van den R.-K. Vrouwen bond. Na opening met den chr. groet en een kort welkomstwoord, werd gebeden voor de zielerust van het overleden lid mej. v. d. Berg. Vervolgens werd het Bondslied gezon gen, waarna we achtereenvolgens kregen te hooren het jaarverslag van de seoreta- rese mevrouw Holtkamp, idem van de penningmegsteresse mevrouw Heselhaus, idem van het Babyfonds door mej. Corel en ten slotte van de reiskas door mej. Fein. De periodiek aftredende bestuursleden de dames Bierhuizen en de Klerk, werden bij acclamatie herkozen. In het tweetal vaca tures in het bestuur zal in het a.s. najaar worden voorzien. De dames Ruijgrok, Snelderwaard en Zonneveld zullen de boeken en beschei den van de penningmeesteresse nazien. In de pauze werd koffie geserveerd en een verloting gehouden ten bate van het Babyfonds, welke verloting een bedrag van 9.opbracht. Na de pauze sprak de geest, adviseur ka pelaan J. Blankers over het onderwerp: „Katholiek zijn", waarbij spr. eerst in groo- tijnen aangaf het ontstaan van het huwe lijk, de heiliging daarvan en het doel, om daarna aan de hand van de huiselijke ge zinsgedachte te wijzen op diverse christe lijke gezinsgebruiken, waarvan spr ook de beteekenis verklaarde. Voor zijn aandachtig gevolgde rede had kapelaan Blankers een hartelijk applaus en een dankwoord van de voorzitster in ont vangst te nemen. Na rondvraag volgde sluiting met den chr. groet. ZOETERMEER. Geboren: Martinus Johannes Jozef z. van N. F. van der Burg en W. T. Hoo gervorst Gerrit z. van W. den Boer en S. Bergshoeff Catharina d. van G. A. van Oosterom en W. van Harten. Gehuwd: P. Lugtigheid 22 j. en L. Hoogduin 22 j.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9