DONDERDAG 12 MAART 1936 DE LEÏDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HOE WORDT HET WEER OPKLARING. 1 DE BILT SEINT: Matige Noord-Oostelijke wind, afnemen de bewolking, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag zachter. Hoogste barometerst.: 769.1 te Stensele. Laagste barometerst.: 741.7 te Seydisfjord. Opnieuw heeft de hooge drukking zich weer krachtig over Scandinavië ontwik keld, zoodat de vorst daar weer veel stren ger is geworden, en in verband met de naar het Oosten aftrekkende depressie in Oost-Duitschland, krachtige Noordelijke winden de koude naar Duitschland brengt, waar in het Oosten matige hoeveelheden sneêuw zijn gevallen bij temperatuur even boven het vriespunt. De depressie bij IJs land is sterk afgenomen, die in de Mid- dellandsche Zee werd nog iets dieper. In Frankrijk wordt bij veel windstilte meest betrokken lucht en plaatselijk nog mist ge meld. Perpignan meldde 42 m.m. regen. Ook de Britsche Eilanden hebben nog be trokken weer met mist in Schotland en zeer lichten regen in het Noord-Westen. Alleen in het Kanaal, aan de Noordelijke Noorsche kust en in de Oostzee, is de wind meer dan matig. De opdroging in de bo venlucht doet in verband met de verdere ontwikkeling van de hooge drukking over onze omgeving opklaring verwachten, waarbij des nachts de temperatuur onder het vriespunt zal dalen, maar overdag iets zachter weer is te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 2.3 gr. C. L1CH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 6.28 uur tot Vrijdagmorgen 5.53 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Vrijdag 13 Maart voorm. 5.26 uur en nam. 5.48 uur. eveneens wegens opheffing van de betrek king met ingang van 1 Januari 1936 ontslag had gekregen en die nu intrekking van dat ontslag bij het ambtenarengerecht aanhan gig had gemaakt. Getuigenverklaringen werden gegeven door de professoren Flu en Van Calcar. Als gemachtigde van klager die zelf aanwezig was en eenige inlichtingen ver strekte trad op mej: mr. Mullié; zij pleit te vernietiging van het ontslagbesluit op grond o.a. dat de afvloeiing hier niet is ge schied volgens art. 9 der Ambtenarenwet, welke daaromtrent een bepaalde rangorde voorschrijft. Mr. Telders, ook in deze zaak vertegen woordiger van den minister, achtte de> vraag, of hier inderdaad was opgeheven de leerstoel waaraan Kruit als amanuensis was verbonden, slechts voor bevestigende beant woording vatbaar. Ook in deze zaak werd de uitspraak be paald op Woensdag 1 April, des v.m. 10 uur. Het ontslag van den laboratorium-bediende. Ten slotte werd nog behandeld de klacht van den op de motieven als in de vorige zaak mede-ontslagen laboratoriumbedien- de Van der Waals, voor wien de heer H. Schipper, hoofdbestuurslid van den Cen- tralen Ned. Ambtenaarsbond, als gemach tigde optrad. Ook hierbij werden gehoord de professoren Flu en Van Calcar en de technicus le kl. J. J. Zeegerman. Uitspraak eveneens op 1 April. Geologisch Mijnbouwkundig Genootschap. Mr. F. Florschütz, uit Velp (G.), heeft gisteravond in het Rijksmuseum van geolo gie en mineralogie alhier voor leden van het Geol. Mijnb. Genootschap, de Leidsche Geologische Vereeniging en de Leidsche Biologenclub een lezing gehouden over: „Veranderingen in de flora van Nedexdand tijdens het pleistoceen en het Holoceen". Spreker ging daarbij uit van de goed be kende fossiele flora van Reuver c.a., die ge woonlijk als jong-tertiair (plioceen) wordt beschouwd, om veiwolgens de flora van Te- gelen (vermoedelijk eerste-interglaciaal), die van Neede (waarschijnlijk Mindel-Riss- in ter glaciaal) en die van Zwolle en Eefde (Riss-Würm-interglaciaal) te behandelen. De stuifmeeldiagrammen der sedimenten uit laatstbedoelde twee tusschen-ijstijden wei-den vergeleken met die van interstadia- le en laat-glaciale diagrammen uit den Würm-ijstijd en met het holoceene. .Gewe zen werd op de verschillen in klimaat, wel ke uit de samenstelling der bosschen spre ken. Daarna werd de ontwikkeling der bos schen m het alluvium en de daarmede ge paard gaande wijzigingen in den opbouw der venen nader besproken. Tenslotte werd aandacht geschonken aan den toestand der Nederlandsche venen, zoo als die vóór den aanvang der boekweit- brandcultuur moet zijn geweest en zich se dert het opgeven van die cultuur herstelt op complexen, welke niet ontwaterd zijn. DE KONINGIN OP BEZOEK BIJ HET 4e REG. INFANTERIE. In het kamp van Waalsdorp. H. M. de Koningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan het kamp te Waalsdorp, waar gelegerd is de brigade grenadiers en jagers, bestaande uit de regi menten grenadiers en jagers en het 4e re- giment infanterie, in garnizoen alhier, doch dat thans in Waalsdorp is voor het houden van vervolgoefeningen. Om 2 uur arriveei'de H. M. met Haar gevolg per auto's. De wacht kwam in het geweer, terwijl H. M. doorreed naar het terrein der voormalige stormschool. De vorstin, die in het wit gekleed was, werd vergezeld door den chef van het Mi litaire Huis, vice-admiraal Bauduin, de adjudanten kapitein-luitenant ter zee Rost von Tonningen en kapitein Phaff van den den ordonnance-officier Egter van Wisse- kerke. Met groote belangstelling heeft de Ko ningin het verloop der oefeningen, waar aan door de geheele brigade werd deelge nomen, gevolgd. De oefening stelde voor een aanval op een verdedigende stelling door een sterke troepenafdeeling. gesteund door het vuur van zware mitrailleurs. De commandant van de brigade grena diers en jagers, kolonel van den Bent, gaf H. M. een overzicht van de oefening. H. M. de Koningin, die op den top van een duin de oefening gadesloeg, heeft zich ook in eenige loopgraven begeven. Omstreeks half drie werd een sein ge geven de oefening te doen ophouden. De deelnemende officieren verzamelden zich vervolgens op het terrein, waar zij aan de Vorstin werden voorgesteld. Daarna begaf de Koningin met gevolg zich per auto naar het museum van de grenadiers en ja gers. Hier heeft luitenant De Zwart H. M., die ook voor het museum groote belang stelling toonde, een overzicht gegeven. Intusschen hadden de troepen zich ver zameld voor het défilé. Dit had om kwart over drie plaats op het exercitieveld van het kampement. Daar stonden opgesteld de niet-deelnemende of ficieren van de drie x-egimenten en de on derofficieren in de volgorde van grenadiers, jagers en vierde regiment infanterie. H. M. dé Koningin met gevolg nam plaats naast de officieren. Aan het hoofd van den troep was opgesteld de Koninklijke Militaire Kapel, onder leiding van kapitein C. L. Walther Boer. Terwijl de troepen defileerden, stelde de kapel zich op tegenover Hare Majesteit en bracht pittige marschmuziek ten gehoore. Na afloop van het défilé begaf de Vor stin zich naar de officierscantine waar de officieren, die niet aan de oefening had den deelgenomen, aan H. M. werden voor gesteld. Zoowel de oefeningen als het défilé had den plaats onder commando van majoor Scherpenhuijzen, hoofdinstructeur van het regiment grenadiers. Bij het verlaten van het kamp stond aan den uitgang een eex*e-compagnie opgesteld onder leiding van kapitein Antheunissen. Onder het spelen van het Wilhelmus nam de Koningin met de leden van Haar gevolg weer in de auto's plaats. Voor het kamp werd de Koningin door de talrijke .belangstellenden hartelijk toe gejuicht. SPORT OLYMP SPELEN PHILADELPHIA OF BERLIJN! Een aanbod van Philadelphia. Dawis Wilson, de burgemeester van Phi ladelphia, heeft een telegram gezonden aan den President van het Internationale Olympisch Comité, Graaf de Baillet La- tour, waarin hij voorstelt de Olympische Spelen dezen zomer te Philadelphia te hou den, inplaats van te Berlijn. Wilson verklaart, dat zulks de eenig mo gelijke oplossing zou zijn voor de buitenge wone moeilijkheden, welke het welslagen van de Olympische Spelen in gevaar zou den kunnen brengen. UIT DE OMGEVING NOORDWIJK. H. B. G. Nu de fusie van het H. B. G. en Zuid-Holl. Bond van Kleinkweekei-s tot stand is gekomen, was het noodzakelijk dat de leden dezer organisatie zich van een bestuur voorzagen, daarna de bovengenoem de fusie beide besturen waren afgetre den. Met dit doel had een bijeenkomst plaats in café „De Zwaan" waar deze be stuursverkiezing aan de orde werd ge steld. Na gehouden stemming werden ge kozen de heeren B. Braun, le vooi'zitter; J. H. Lindhout, 2e voorzitter, J. W. Slats, le secretaris; C. v. d. Niet Azn., 2e secx\; L. van Schie le penningmeester, J. Pas- schier, 2e penningmeester en L. J. Steen voorden comm. De uitslag van deze stemming mag met recht bevredigend genoemd worden, want uit de samenstelling van het nieuwe be stuur blijkt, dat de verschillende catego- riën der Kweekei's hierin vertegenwoor digd zijn. waardoor zeker mag verwacht wox'den een prettige samexxwerking. Na rondvraag sluiting. LISSE. Dr. Ariëns-avond. Wij willen bij deze nog even wijzen op de vergadering welke a.s. Vrijdagavond te 8 uur in het Bonds- gebouw wordt* gehouden, georganiseerd door de afdeeling van den R. K. Volks bond, Kruis verbond en „St. Isidoris" nl. een Dr. Ariëixsavond! De heer Jos. Veld man uit Utrecht zal behandelen „Dr. Ariëns Levenswerk" en de weleerw. heer J. Tempel, kapelaan te Montfoort zal spre- RECHTZAKEN EERSTE KAMER EN REGEERING BELEEDIGD? „Volk en Vaderland"-redactie voor het Hof Het Gerechtshof te Amsterdam onder presidium van mr. J. Jolles behandelde vandaag de strafzaak tegen de redacteu ren van „Volk en Vaderland". Mr. H. Reydon stond terecht wegexis be- leediging van den gewezen minister van Defensie, dr. Deckers, door het opnemen van de advertentie „Minister van Defensie gevraagd". De heer J. Hollander wordt er van ver dacht zich in beleedigenden voim te heb ben uitgeladen over de Eerste Kamer en mr. S. van Lunteren is ten laste gelegd het zich in beleedigenden vorm uitlaten over de regeering. Dr. E. J. H. Verviexs had zich te verant woorden wegens beleediging van minister Col ij n en van den ministerraad in het N. S. B.-maandschrift „Nieuw-Nederland". De Officier van Jxxstitie bij de arrondis sementsrechtbank te Utrecht mr. A. N. Fabius, requireerde tegen mr. Reydon drie maanden gevangenisstraf, tegen den hoofd redacteur mr. S. A. v. Lunteren en tegen J. Hollander 100 boete. Tegen dr. Ver- viers requireerde hij 200 boete. De rechfcbaixk veroordeelde mr. H. Rey don tot 200 boete, subs. 50 dagen hech tenis, mr. S. A. van Lunteren en J. Hol lander werden vrijgesproken, dr. E. J. H. Verviers hoorde zich tot 100 boete, subs. 50 dagen veroordeel en. De persen van V. O. V. A., waarop beslag was gelegd, werden door de rechtbank vrij gegeven, een beschikking, die op 24 Fe bruari door het Hof is bevestigd. De Officier teekende hooger beroep aan tegen het vonnis der rechtbank. Het Gerechtshof, onder presidium van mr. J. Jolles, behandelde vandaag deze straf zaak. Het eerst behandelde het Hof de zaak tegen dr. E. G. H. Verviex-s. Het O. M. had geen getuigen gedagvaard en verdachte was niet ter zitting verschenen, zoodat de behandeling bij verstek geschiedde. Het O. M., waargenomen door den advo caat-generaal, mr. Versteeg, kon zich met het vonnis van de rechtbank te Utrecht vereenigen, behalve wat betreft de opge legde straf, die hij te laag achtte. Spr. re quireerde tegen dr. Vervier een gevange nisstraf voor den tijd van drie maanden wegens beleediging. Nadat het requisitoir is uitgesproken en de president de uitspraak op 26 Maart heeft vastgesteld, verschijnt dr. Verwiers in de zaal. Daar het nog geen tijd is om de zaak tegen de drie andere verdachten te behandelen, gaat het Hof in raadka mer Dr Verviers laat door zijn verdediger mr. Van Vessem, vragen of de zaak opnieuw behandeld kan worden Dit gebeurt echter niet, want na heropening behandelt het Hof de strafzaak tegen mr. Reydon, J. Hol lander en mr. S. van Lunteren. die even eens door mr. Van Vessem worden verde digd. Ook tegen deze verdachten zijn geen ge tuigen gedagvaard, zoodat na de gebruike lijke vragen van den president, mr. J. Jol les, het woord direct aan den advocaat- generaal, mr. Versteeg, is. Bij de behandeling van deze zaak, aldus de procureur-generaal, denk ik aan de woorden van Carlyle: „Uw oox-deel over anderen leert mij be ter wie gij zijt, dan wie de anderen zijn". Ieder, die zich tot schrijver geroepen acht, diende deze woorden in vlammende letters voor zich te zien; in dit geval zou den er minder strafzaken op het gebied van persdelecten zijn dan thans. Spr. gaat dan de feiten na, zooals zij ten laste zijn gelegd. De gewraakte adverten tie is in de eerste plaats in hooge mate on gepast en in de tweede plaats beleedigend voor de regeering. De advertentie is be leedigend van stijl en inhoud omdat de regeering wordt voorgesteld als een cen trale voor „baantjes-distributie", waarbij het woord „buitverdeeling" is genoemd. In de tweede plaats heeft verd. Rey don gesproken over eenige crisiscentralen, zooals de varkenscentrale en de tarwe- centrale. Van dit feit heeft de rechtbank de ver dachte vrijgesproken, aangezien zij deze Centrales niet beschouwt als organen van de regeering. Met deze opvatting is spr. het niet eens; de centrales zijn ingesteld door de regeering en de leden worden door haar gekozen. Verdachte Hollander heeft zich over de Eerste Kamer geuit, welke hij „een melk koetje voor vergrijsde politici" noemt. Het college wordt voorgesteld als een slechts materieel gewin nastrevend lichaam. Dit acht spr. beleedigend. De derde ver dachte heeft gewaagd van een „aftandsch systeem, dat ons regeert". Wanneer men alleen let op de woorden, ziet men dat deze geen juist Nederlandsch zijn. Een systeem regeert niet. het aftandsch be doelde men te laten slaan op de regeering. Ook in dit geval acht spr. de beleediging bewezen. In gevallen als deze, waardoor het ge zag naar beneden wordt gehaald, dient met groote kracht en gestrengheid te worden opgetreden. Spr. requireerde tegen mr. H. Reydon wegens beleediging vier maanden gevan genisstraf. Tegen mr. J. Holander eischte de procu reur-generaal 100 boete, subs. 25 dagen ken over „Onze offex-gedachte, Ariëns ge dachten". Op dien avond zullen wy een groote voorganger gedenken, hem dank bren gend voor zyn grootsch werk en moeilyke tijden. Laat het Bondsgebouw vol zyn dezen avond! hechtenis met vernietiging van het vrij sprekend vonnis der rechtbank. Ook eisch te spr. vernietiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank ten opzichte van mr. S. A. van Lunteren en-diens veroordeeling tot een maand gevangenisstraf wegens be leediging. De verdediger, mr. Van Vessem bepleit vrijspraak vor alle verdachten. PL ont kent, dat de gewraakte advertentie belee digend zou zijn voor Minister Deckers; „buitverdeeling" is z.i. de gebruikelijke be naming voor het verdeelen van functies. Dat in de advertentie wordt aangekon digd, dat vakkennis onnoodig is voor een minister en dat „gratis pleizierreisjes per marinevaartuig" worden aangeboden is volgens pl. evenmin beleedigend. Minister Deckers kan de advertentie niet beleedigend, doch hoogstens onaan genaam vinden. Ook in de andere stukken achtte pl. de regeeringsinstellingen niet beleedigend. Nadat een der verdachten nog een korte toelichting heeft gegeven, bepaalde het Hof dc uitspraak op 26 Maart. (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). HET ZELFMAKEN VAN MARGARINE. Een proefproces. De Haarlemscne kantonrechter mr. Bijl de Vroe behandelde hedenmiddag een prin- cipieele zaak tegen een dame uit Heem stede, die zelf margarine had vervaardigd. Het O.M. had op last van de centrale rechterlijke macht een vervolging tegen haar ingesteld ten einde in een proefproces uitgemaakt te krijgen of deze particuliere margarine-fabricage wettelijk is geoorloofd. Het O.M. stelde zich formeel op het stand punt, dat in het crisiszuivelbesluit geen en kele uitzonderingsbepaling is opgenomen voor het zelf vervaardigen van margarine, zoodat z.i. het feit strafbaar is. Hij eischte 6.boete. De kantonrechter zal over 14 dagen schriftelijk vonnis wijzen. LAATSTE BERICHTEN COMMISSIE-NOTEERING. De Crisis-Zuivel-Centx-ale maakt bekend, dat de Commissie-noteering voor Neder landsche boter in het tijdvak 1622 Maart is vastgesteld op 45 ct. p. K.G. DE VERHOOGDE POLITIEKE SPANNING. Vragen van L. de Visser. Bij den aanvang van de vergadering der Tweede Kamer heeft hedennamiddag de heer L. de Visser (communist) verlof ver zocht eenige vragen te mogen richten aan den voorzitter van den Ministerraad over de in verband met de verhoogde politieke sparrxinp en de verscherpte staatkundige tegenstellingen door de Regeering getrof fen en eventueel nog te treffen maatre gelen. Over dit interpellatieverzoek zal in een volgende vergadering worden beslist. TELEGRAMMEN DE HOUDING TEGENOVER DUITSCHLAND. Engelsche persstemmen. LONDEN, 12 Maart. (A.N.P.) De diplo matieke redacteur van de „Morning Post" verklaart met stelligheid, dat het Britsche kabinet in zijn gisteravond gehouden zit ting besloten heeft, den grootst mogelijken steun aan Frankrijk te verleenen, wat be treft den eisch, dat de Duitsche troepen, die op het oogenblik de gedemilitariseerde Rijnzone bezetten, worden teruggetrokken, preliminair aan alle onderhandelingen met Duitschland. Iedere aarzeling van de zyde van Enge land, zoo deed men gisteravond in welin gelichte kx-ingen opmerken, zou, evenals in 1914, tot een oorlog kunnen leiden. Een vastberaden houding, aan de zijde van Frankrijk, zoo werd hieraan toegevoegd, zou daarentegen de kansen op een conflict aanzienlijk verminderen. De „Manchester Guardian" schrijft, dat men in Engelsche regeeringskringen de door Frankrijk gestelde eisch inzake een terugtrekken der troepen, „rechtvaardig en redelijk" acht. De eenige meeningsverschil- len tusschen de beide landen zouden vol gens dit blad betrekking hebben op de methode, die voor de oplossing van het pro bleem moet worden gevolgd, en op den vorm en den aard van het terugtrekken der troepen. Volgens de „Daily Telegraph" zou een op lossing hierin gevonden kunnen worden, dat Duitschland uit eigen beweging tot een symbolische ontruiming der Rijnzone over zou gaan. „Een dergelijke daad", schrijft het blad, „zou een practische bevestiging vormen van het Duitsche verlangen, een regime van Europeesche vx-iendschap te vestigen, en zou vertrouwen geven in den trouw van Duitschland aan iedere verplich ting, die het zou kunnen aangaan". De „Daily Herald" schrijft, dat een vrij willig gebaar van Hitier zijn prestige ver- hoogen en zijn positie versterken zou. Het prestige van Frankrijk zou door een ver zoenende houding eveneens vergroot wor den. De toekomst van het Europeesche systeem en den wereldvrede staat op het spel. De Parijsche correspondent van de „Ti mes" meldt, dat Lord Halifax den Fxan- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. schen ministers heeft uiteengezet, dat naar de meening van Engeland slechts kwaad gesticht kan worden door het voortduren van de verlammende betrekkingen tus schen Duitschland en Frankrijk, en dat de Britsche regeering den wensch koestert, een formule te vinden, waardoor in zekeren zin aan de eischen van beide partijen wordt tegemoetgekomen, wellicht in dien geest, dat Duitschland niet slechts in woorden, doch ook in feite, zijn bezetting van het Rijnland binnen „symbolische" grenzen houdt en aan den anderen kant Frankrijk toestemt in onderhandelingen over een nieuw verdrag. GELIJKE VEILIGHEID. BERLIJN, 12 Maart. (A.N.P.) Onder het opschrift „Gelijke veiligheid" wijst de „Volkische Beobachter" op de geweldige vestingwei'ken, die Frankrijk aan de Fransch-Duitscne grens heeft aangelegd. Voor Duitschland, aldus het blad, vormen deze vestingwerken niet slechts de verde digingsmaatregelen van een nabuurstaat, doch een ondubbelzinnige offensieve be dreiging van het tot dusver onbeschermde Rijnland, en wel in het bijzonder daajdooi', dat in nauwe verbinding met het vesting- stelsel speciale troepen af deelingen zijn ge- vorcnd, die sterk gemotoriseerd zijn en naar de Fransche minister van oorlog op 26 Dec. 1935 zelf heeft verklaard, tot taak kunnen krijgen in het gebied van den vijand ver woesting te brengen. Met het oog op dezen toestand, die door het militair accoord met Moskou nog van bijzondere beteekenis werd, was de Duitsche maatregel van 1 Maart een vanzelfspi-ekende daad van noodweer. In de Fransche grensstreek zijn 160.000 man geconcentreerd. Van een be dreiging van dit geweldige leger door de Duitsche troepen in het Rijnland spreken, is, zoo besluit het blad, een al te plompe manoeuvre, waarvan de achtergrond maar al te doorzichtig is. DORPSBRAND IN POLEN. WARSCHAU, 12 Maart. (A. N. P.). In een dorp in het district Siedloc is door on voorzichtigheid brand ontstaan. In korten tijd werden 84 huizen en stallen in dé asch gelegd. Een boerenvrouw is in de vlam men omgekomen. MARKTBERICHTEN KATWIJK a. d. RIJN, 11 Maart. Groen- tenveiling. per 100 stuks: roodekool 20.10 28.gelekool 1922.30. groenekool 1.103.50, selderieknollen 6.208.30. per 100 kg.: uien 2.80—3.50, peen 13.75 15.75, kroten 3.005.25. DEN HAAG. 11 Maart. Haagsche Veiling. Heden waren de prijzen: Appels: Goudrei- netten extra f 22.9027.90; I 16.7019.30, II 7.8012.20, Belefleur extra 13.50 15.20, I 10.50—12.80, Huismans I 9.20— 10.70, II 6.108.60, Rabouwen 4,20 8.80, Bender zoet 8.4011.10, Eysdener Klumpkes I 10.1013.70, II 5.10—9.50, Pommes d'Oranje I 11.3013.40, II 6.40 IJslanders f 12.80: Koningsrood 9.50 12.60, Stoofperen: Brederode extra 20.30, I 17.5018.20, II 13.60—14.10; St. Re- mie 12.5016.20, diversen: Rabarber 8 per 100 bos; Rapen f 1.60—2.50, uien 3.2t 3.40, Roodekool 9.50, witlof I 14.10 15.20, II 11.10. Totaal aanvoer Witlof 3535 kg. Alle prijzen per 100 kg. BOSKOOP, 11 Maart. Bloemenveiling Azalea 1.20—2.00. Pink Pearl 60—110 ct.. Seringen 2540 cent. Viburnum 1525 cent, Tulpen 1115 cent, Narcissen 610 cent, Wilgenkatjes 5 cent, Cerasus Hisa- kura 2.00—2.70. idem rosea fl. pl. f 0.80 1.50, Prunus triloba 5090 cent, Gerbe- ra 18 cent, Azalea per stuk 40—55 cent. BODEGRAVEN, 11 Maart. Eierenveiling. Aanvoer 16152 stuks. Prijzen: kippeneieren wit 2.30—2.50, bruin 2.40—2.80, een- deneiex-en 2.00—2.60 per 100 stuks, kip pen 50 cent per stuk. VOORSCHOTEN, 11 Maart. Vx*ije veiling Prijzen: kippeneieren 2.80—3.40 per 100 stuks, kippen 40—80 cent, konijnen 0.50— 1.40, duiven 1520 cent per stuk. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 2.403.20, eendeneieren f 2.102.90 per 100 stuks, kippen 1560 cent, konijnen 80 cent en duiven 710 cent per stuk. VEUR, 11 Maart. Groentenvveiling. Kropsla le soort 7.10—9.50, 2e soort 4.30 5.20, stoofsla 2334 cent, andijvie per kg. 1821 cent, spinazie per 4 kg. 0.78 1.06, rabarber 5.006.30, prei f 1.60 2.30. ZOETERMEER, 11 Maart. Eierenveiling. Aangevoerd 6500 stuks. Prijzen: kippen eieren 2.403.20, eendeneieren 2.40 2.60, ganzeneieren 7.— per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.08 Londen 7.27 New York1 Parijs 9.70i/s Brussel 24.82 Zwitserland 4S.i>l Milaan Madrid 20.04 Oslo36.55 Kopenhagen82 471'., Stockholm37.50 Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 1 3/42%

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3