WOENSDAG 11 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST MOOIER VOOR- EN ACHTERTUINEN Een interessante lezing van den heer Jonker In het „Witte Huis" had een bijeenkomst plaats om te komen tot oprichting van een vereenigng of comité tot tuin-keuringen. Onder de talrijke aanwezigen merkten we op de raadsleden Dr. K. Simon Thoma, C. Bakker, Joh. Uitenboogaard, den ge meente-opzichter, den heer Rietveld, den voorzitter van „Buitenlust" e.a. De voorzitter der alg. vereeniging voor Bloembollencultuur heette allen hartelijk welkom in het bijzonder den heer Joh. Jon ker, chef der afdeeling Plantsoenen bij den Dienst der Gemeentewerken te Leiden, die zou spreken over „De tuin als deel der wo ning". De heer Jonker, een op dit terrein bij uitstek deskundig man, werd leek met de leeken, want dit zijn wij tuinliefheb- bers tenslotte allen, en zoo is het luiste ren niet alleen geworden tot 'n genot, doch menigeen zal van de gegeven wenken ge bruik weten te maken door dit in eigen tuin toe te passen. Tuinen aldus de heer Jonker zijn zoowel uit gezondheids overwegingen, als uit oogpunt van schoon heid zeer gewenscht. De afstand tusschen wenschelijkheid en werkelijkheid is ech ter nog zeer groot, vooral in de steden. Nochtans mag een woning niet compleet heeten, zoolang hieraan een behoorlijk ver zorgden tuin ontbreekt. Een oplossing vooral in de steden schijnt hier moeilijk en men is gaan droomen van tuindorpen en tuinsteden, en de hedendaagsche z.g. villa dorpen, gelijk Oegstgeest gaan in die rich ting, maar zoo iets is voor groote steden totaal ondenkbaar. Daar zal men het dus voorloopig moeten stellen met afzonder lijke gemeenschappelijke tuinen (volkstui nen). In de gemeente Oegstgeest kunnen de bewoners er zich op beroemen in de gelegenheid te zijn een „complete" woning te hebben. Of zulks altijd naar behooren wordt ingezien is een open vraag, waar er nog zoovele tuinen zijn die de tegenstelling van een lustoord zijn, die somber aandoen, kil en vochtig zijn en bloemloos, ware woestenijen of verzamelplaatsen zonder le ven en vroolijkheid! Onverschilligheid is hiervan vaak de oorzaak, maar vooral on kunde speelt een groote rol; onkunde met de bron van vreugd, welke een goed ver zorgden tuin den mensch verschaffen kan. Tuinwerk is gezond, opwekkend, opvoe dend, leerzaam en ontspannend voor den geest, aldus spreker en het heft de mensch op uit de sfeer van het alledaagsche. Het brengt den mensch in contact met de levende natuur, ontwikkelt het schoon heidsgevoel, terwijl als vanzelf het verlan gen naar meerdere kennis wordt gewekt. Helaas ontbreekt er nogal wat aan het tuinieren en in dit opzicht kunnen wij lee- ren van de Engelschen, waar groote be langstelling voor den tuin wordt gevonden. Zonder toewijding en inspanning komt men er echter niet, en het is niet voldoen de wat heestertjes of graszoden en wat pot- bloemtjes in den tuin te brengen, het al gemeen gevolgde recept, dat zoo groote eentonigheid en karakterloosheid in den tuin tengevolge heeft. Van elk tuintje is wel wat te maken, ook al is de ligging niet altijd even gunstig, wanneer men slechts oordeelkundig te werk gaat .gelijk spr. nader aantoont. De gewas sen moeten met kennis en oordeel gekozen; een verkeerde keuze van planten is vaak een bron van veel narigheid. Zoo is een belangrijke factor, welke waar mogelijk dient benut. Het is niet al tijd noodig een cirkelpad te hebben om bloemvakjes of grasveldje en paden moe ten dienen om gemakkelijk bij de planten te kunnen komen en ze van nabij te kun nen beschouwen, meer niet. Zelfs moeten ze nimmer als versiering of als „stijlmotief' opgevat worden. Pa den dienen dus middel te zijn en geen doel. Spreker wees er vervolgens op, dat wij met ons klimaat het eigenlijk het geheele jaar door onze tuinen van bloemen kun nen voorzien. Spr. gaf dit nader aan. Uit de verscheidenheid van bloemsoorten moet men een juiste keuze doen. De heerlijke zijde van het tuinieren na der accentueerend wees spr. nog op het feit, dat men door zelftuinieren zooveel ervaring en kennis opdoet, dat men in kortere of langere beoefening hiervan in staat is, zijn tuin tot een bloemhof te ma ken, naar eigen inzicht in artistieken aan leg, terwijl in het zoeken hiernaar onuit puttelijke mogelijkheden besloten liggen. De heer G. Lubbe Th.z. was zeker de tolk van de vergadering toen hij den heer Jonker dank bracht voor zijn onderhou dende en leerzame causerie. Weth. van Egmond maakt zich tot tolk van B. en W. en den Raad, die zeer sympathiek staan tegenover het initiatief van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur afd. Oegstgeest, om te komen tot tuinkeuringen als middel om tot het doel te geraken n.l. fraaiere voor- en zijtuinen. De gemeente heeft het voorbeeld gegeven door aanleg van mooie wegen en plantsoenen. Vakkundige voor lichting behoeft niet veel te kosten. Spre ker dankte ook den heer Jonker voor zijn uiteenzetting. Dr. K. Simon Thomas zegde namens de vereeniging Gemeentebelang medewerking toe en deze vereeniging zal twee leden af vaardigen in het comité. De voorzitter bracht dank aan allen voor de aanwezigheid en toegezegde steun. De secretaris der Vereeniging voor Bloembollencultuur, de heer Jac. Uiten boogaard, wil gaarne de namen noteeren en inlichtingen geven aan andere belang hebbenden. Hierna volgde sluiting. OUDEWETERING. OPENSTELLING VAN DE SPOORBRUG VOOR HET VERKEER. Belanghebbenden vormen een fonds. Gisteravond had in Hotel Van den Bosch alhier een vergadering plaats van een aan tal zakenlieden en inwoners, die belang hebben bij de openstelling van de spoor brug over de Ringvaart voor het gewone verkeer. Deze bijeenkomst werd geleid door den directeur der N.V. Muskator, den heer ir. A. O. Rijsdijk, die, na een exposé gege ven te hebben van de diverse moeilijkhe den, welke hy in den loop der jaren met de expeditie zijner producten had onder vonden, de door de vergadering met groote instemming ontvangen mededeeling deed. dat hij aan het einde der vorige week be richt ontving, dat de Directie der Ned. Spoorwegen er onder enkele voorwaarden in bewilligde, dat de spoorbrug voor het verkeer werd opengesteld. Aan ons is nu de taak, aldus spr., om te toonen, dat wij deze daad op haar juiste waarde weten te waardeeren en dat wij het ijzer weten te smeden nu het heet is. Spr. deed vervol gens mededeeling, dat er voor den duur van twee jaren een voorziening moet wor den getroffen. Allereerst moet de brug voor het zware rij verkeer geschikt worden gemaakt, hetgeen, dank zij de medewer king, welke de Spoorwegen ook in deze willen verleenen, op goedkoope wijze zal kunnen geschieden. Bovendien heeft de Burgemeester onzer gemeente, die in deze zaak met groote voortvarendheid is opge treden, zijn volle medewerking toegezegd. Vervolgens zal de brug moeten worden be diend en zal er dus een brugwachter moe ten worden aangesteld. Ten einde dit alles mogelijk te maken is het noodig, dat de be langhebbenden een fonds vormen, waaruit deze uitgaven, zij het dan niet geheel, toch voor een belangrijk deel, kunnen worden bestreden. Hoofddoel van deze vergadering is dan ook om ieder belanghebbende in de gelegenheid te stellen zijn bijdrage voor dit Fonds toe te zeggen. Na deze met krachtige applaus begroette rede was er gelegenheid tot het stellen van vragen. Door enkele heeren werd er met kracht aangedrongen op openstelling van de brug zoowel gedurende den dag als den nacht. Enkele andere waren van meening, dat deze zaak nog niet voldoende was voorbereid en dat alles nog op te losse schroeven stond. Met kracht werd hierte gen, zoowel door den heer Rijsdijk, als de heeren dokter Van der Bijl en Van den Berg opgekomen. Donderdag a.s. komt deze kwestie in de raadsvergadering van Alke made ter sprake. Voordien moet dit ge meentebestuur weten welk bedrag geduren de deze twee jaren door de belanghebben den zal worden bijgedragen. Stellen we nu dezen avond de daad niet, dan zal men 2 jaar moeten wachten vooraleer de toch al gemeen zoozeer toegejuichte oeververbin ding tot stand zal komen. Het verzet was al spoedig gebroken en zoo kon de heer Rijsdijk overgaan tot het doen afroepen van de namen der aanwezigen tot het be palen hunner jaarlijksche bijdrage. Het re sultaat was meer dan schitterend, f 970. werd staande de vergadering voor elk der twee jaren toegezegd, terwijl enkele be langrijke firma's, hoewel in principe de gang van zaken zeer toejuichend, met hunne Directies hun houding nog nader moeten vaststellen. Er werd met recht op gerekend, dat dit bedrag nog belangrijk zal worden verhoogd. Dat er in de zaal een enthousias te stemming heerschte laat zich begrijpen. De heer Rijsdijk sprak zijn hartelijken dank uit voor de verleende medewerking en we kunnen er ons van verzekerd houden, dat aan deze zaak met kracht zal worden voortgewerkt, zoodat binnen korten tijd de brug zal zijn opengesteld. ROELOFAREND S VEEN. „Stille Omgang". Maandagavond hield het Genootschap van den Stillen Omgang voor Roelofarendsveen e.o. haar jaarlijksche algemeene vergadering in de St. Pancratiuszaal, welke tot in de uiterste hoeken was bezet. Het was ruim half acht toen de voorzitter, de heer B. v. d. Meer, de vergadering opende. Spreker geeft een kort overzicht van de laatst gehouden Stille Omgang, waarin hij nog een woord van dank brengt aan allen, die voor het welslagen van dezen Omgang hunne me dewerking hebben verleend. Voorts deelt spr. mede dat thans ook in Oud-Ade een afdeeling is gesticht welke momenteel 25 leden telt, terwijl onze afdeeling nog om vat 441 leden. Hierna werden nog eenige waardeerende woorden gewijd aan onzen dierbaren Bisschop Mgr. Aengenent, die ook altijd een trouwe deelnemer is ge weest van den Stillen Omgang. Voor diens zielerust werd gebeden. Thans zegt de voorzitter, rest mij nog een aangename taak en dat is hier hartelijk te mogen ver welkomen onzen oud-kapelaan en stichter van ons Genootschap, den zeereerw. pater Eustachius van Lieshout, die zich bereid heeft verklaard dezen avond een opwek kend woord tot de vergadering te spreken. Nadat spr. in eenige welgekozen woorden den Pater had toegesproken, verzocht hij de vergadering te zingen het Eucharistisch Congreslied van Amsterdam, waarna hij met den wensch dat de eendracht en de vrede onder de volken spoedig moge te- rugkeeren, wat dit jaar de hoofdintentie van den Stillen Omgang is, de vergade ring voor geopend verklaarde. De secretaris, de heer C. Kortekaas leest hierna de notulen der vorige vergadering. Het financieel verslag van den penning meester bracht aan het licht dat de inkom sten hadden bedragen 742.36 en de uit gaven 755.18, alzoo een nadeelig saldo van 12.82, terwijl nog in kas was 305.06. Thans is het glanspunt van den avond aangebroken en verkrijgt pater van Lies hout het woord tot het houden van zijn rede. Toen zijneerw. de katheder betrad, ateeg een daverend applaus uit de verga dering op. De gewijde redenaar begon met te zeggen dat, toen hij door het bestuur werd aangezocht, om hier dezen avond een opwekkend woord te spreken hem een bange vrees verving, en wel omreden dat hij 10 jaren in het verre Missieland een vreemde taal heeft moeten spreken, en dus de Hollandsche taal niet meer zoo zuiver sprak. In zijn eenvoud vroeg hij dienaan gaande de clementie van de vergadering en zeide dat het hem toch een genoegen was, hier dezen avond te mogen spreken tot zijn oude vrienden en kennissen en propaganda mocht maken voor het schoon ste wat wij bezitten, Jezus in zijn H. Sa crament. Gedachtig de beloften van het H. Hart gedaan aan de H. Maria Marga- retha Alacoque heb ik gebedeld overal om liefde voor God en voor zijn H. Sacrament en daarom kom ik ook thans bij u bede len om diezelfde liefde voor den Eucha- ristischen God, en ik weet dat ik dit doe bij een diep godsdienstig volk met een rotsvast Katholiek geloof. In schoone woor den verhaalde de eerw. spreker thans de geschiedenis van het Hoogheilig Sacrament van Mirakel te Amsterdam; haalt daarbij verschillende wonderen aan welke nadien daar in de H. Stede zijn gewrocht. Hoe zelfs een Keizer Maximiliaan van Oosten rijk, welke door een ongeneeselijke ziekte was aangetast, door het H. Sacrament van Mirakel zijn genezing heeft verkregen en uit dankbaarheid voor deze genezing heeft hij de kapel met goud en zilver versierd. En thans gaan 's jaarlijks duizenden en duizenden naar Amsterdam en daarbij be hoort ook gij parochianen van R.A.'veen, om daar getuigenis af te leggen van uw heilig geloof. Ik zal dan dierbare Veenders daar in Amsterdam voor u allen den ze gen vragen van Jezus, en ofschoon uw le dental al zeer groot. is. zoo moet dit nog grooter worden; geleidelijk toch vallen er ouderen af, maar deze plaatsen moeten door de jongeren weer worden aangevuld. Een daverend applaus brak los op deze schoone en bezielende rede, waarna de voorzitter den eerw. spreker hartelijk dank bracht voor zijn schoon en leerzaam gesproken woorden, daarbij de hoop uit sprekende dat hij met de stille omgang zelf getuige moge zijn van een groote de votie van ons Genootschap. Alvorens nu even te pauzeeren zong de voorzitter nog met heldere stem het Jubel lied van het H. Sacrament, waarvan het refrein door de vergadering uit volle borst werd meegezongen. Na de pauze volgden de verschillende mededeelingen betreffen de de bedevaart. De voorz. deelde mede, dat het bestuur de reisgelegenheid met de afdeelingen Oudewetering en Oud-Ade had besproken en aanvankelijk nog ter sprake was gekomen om per boot te gaan, doch dat na informatie dit niets voordee- liger bleek, zoodat thans is besloten de reis per autobus te maken. De firma Maar- se en Kroon heeft voor dien avond een voldoende aantal bussen disponibel ge steld van het nieuwste model, welke allen 30 personen kunnen bevatten. De bede vaart begint Zaterdagavond 21 Maart om 10 uur alhier in de kerk met een kort Lof en toespraak en het vertrek met de bus sen heeft om 11.30 uur plaats vanaf de Noordhoek, dan gaat de reis over Aals meer, Amstelveen naar Amsterdam, tot aan het Museum, waar we zoo ongeveer 12.45 uur zullen zijn, dan gaat men direct te voet naar het Spui voor het houden van den Stillen Omgang, welke omstreeks 1.45 uur begint. Na den Stillen Omgang gaan we wger allen gezamenlijk naar de Rozen kranskerk, waar eerst gezamenlijk nog voor verschillende intenties zal worden gebeden, waarna de twee H. Missen zullen volgen opgedragen door onze geestelijke leiders, Pater van Lieshout en kapelaan Buis, waaronder algemeene H. Communie. Na de 2e H. Mis gaan we rechtstreeks weer naar huis, zoodat geen verdere kos ten meer behoeven te worden gemaakt. De kaarten zullen verkrijgbaar worden gesteld bij het bestuur vanaf Zondag 15 Maart tot en met Woensdagavond; dien avond zal hiervoor zitting worden gehou den in de St. Pancratiuszaal na het Lof tot 10 uur; de kosten hiervan bedragen ƒ1.25; deze kaart is dan tevens ook de toegangs kaart tot de kerk. Ook zal tijdens de reis weer voor de opgegeven intenties worden gebeden. Voorts werd door den voorz. nog medegedeeld, dat het bestuur weer 10 kaartjes heeft disponibel gesteld voor de werkloozen, welk voorbeeld ook door de firma Maarsa en Kroon is gevolgd, zoodat thans 20 kaartjes hiervoor beschikbaar zijn. Bij de rondvraag vraagt de heer W. v. Ruiten of de bedevaart met één reisge legenheid moet; wanneer dit zoo is, dan vindt hij het jammer, ofschoon het wel mooi is dat 20 kaartjes voor de werkloo zen beschikbaar zijn, doch dat toch niet alle werkloozen hieraan kunnen deelne men vanwege de kosten, daar dit getal veel grooter is. Spreker vraagt dan wan neer het voor dit jaar niet meer kan, dan een volgend jaar met het hoofdbestuur zoodanige mataregelen zien te treffen, dat ook deze menschen de bedevaart kunnen meemaken. De voorz. antwoordt, dat het bestuur alles in het werk zal stellen om te bereiken dat zooveel mogelijk ook de werkloozen per één reisgelegenheid aan de bedevaart kunnen deelnemen. Hierna verkrijgt de heer Kortekaas nog even het woord om de vergadering mede te deelen, hetgeen op de vergadering met het hoofdbestuur is besproken en zegt dat het hoofdbestuur streng heeft bevolen dat de bedevaart per één reisgelegenheid ge schiedt, aan welke bevelen ons bestuur zich gewoon heeft te houden. Hierna dankt de voorz. de vergadering voor de belang stelling en de aangenaam gevoerde discus sies, ook aan kapelaan Buis voor zijn te genwoordigheid, aan de heeren zangers, die dezen avond door hun schoone gezan gen hebben opgeluisterd en verzoekt thans nog gezamenlijk te zingen het lied „Room- sche Blijdschap", waarna pater van Lies hout een dankwoord spreekt voor de groote aandacht hem geschonken bij het houden van zijn rede en een gebed voor zich verzoekt, wanneer hij weer in zijn missieland zal zijn teruggekeerd, de ver zekering gevend dat ook hij de Veender» steeds in zijn gebeden zal blijven geden ken. UIT DE RIJNSTREEK LEIDERDORP. f Jubileum dr. Persant Snoep. Zondag 15 Maart is het, zooals reeds ge meld, 25 jaar geleden, dat de heer J. JI. Persant Snoep zich in Leiderdorp vestigde als arts. Gedurende deze 25 jaar heeft hij door zijn groote kunde en juiste psycholo gische kijk op zijn patiënten velen aan zich verbonden. Spontaan heeft zich een comité gevormd onder voorzitterschap van den burgemeester van Leiderdorp, om hem bij deze gelegenheid te huldigen. Het comité heeft van zijn talrijke patiënten, waaronder velen van Ieders, veel sympathie ontvan gen. De huldiging zal plaats vinden Zaterdag 14 Maart a.s. Van 2 tot 3 uur zal hem voor zijn woning een zanghulde door kinderen gebracht worden en van 3 tot 4.30 uur be staat er gelegenheid voor zijn vereerders en dankbare patiënten hem in de Raadszaal daartoe bereidwillig afgestaan door den Raad van Leiderdorp, te feliciteeren, daar na zal de Chr. Muziekver. „Devote" aan de huldiging deelnemen. Dokter J. J. Persant Snoep werd geboren 20 Augustus 1877 te 's-Gravenpolder (Zuid- Beveland) en woonde van 1878 tot 1900 te Kapelle (bij Goes), waar zijn vader arts was, evenals zijn oom vroeger. Hier heeft men nog aangename herinneringen aan hem als waarnemer van zijn vader. Na de lagere school te Kapelle en de H.B.S. te Goes te hebben doorloopen, stu deerde hij medicijnen aan de Universiteit te Utrecht van 18941900, waar hij de dankbare leerling was van de professoren Talma, Kouwer, de beide Snellen's en Na- rath. In 1901 vestigde hij zich als arts te Wor- kum (Friesland) waar hij weldra zoo'n uit gebreide praktijd kreeg, dat tijd voor we tenschappelijke studie ontbrak. Dat dwong hem zijn standplaats, waar hij een goede re putatie had, te verlaten. Bijna een jaar wijdde hij zich te Bussum aan laboratoriumstudie en bekwaamde zich speciaal in de stofwisselingsziekten. In Maart 1911 vestigde hij zich in Leider dorp. ALPHEN AAN DEN RIJN. Arrestatie met hindernissen. Een moei lijke arrestatie heeft gisterenavond een deel der gemeente Alphen in opschudding ge bracht. Twee rijksveldwachters, wien was opgedragen den 26-jarigen C. v. M. in ver band met een gepleegde mishandeling voor den rechter-commissaris te leiden, vervoeg den zich aan diens woning aan de Nieuw- straat, doch al spoedig bleek, dat v. M. niet van plan was rustig mee te gaan. Hij ver zette zich krachtig, zoodat een formeele vechtpartij ontstond, waarbij een der veld wachters met zijn arrestant over de vloer van de woning kwam te rollen. De arres tant wist zich echter los te rukken, snelde naar buiten, door den tweeden rijksveld wachter gevolgd en sprong over een schut ting, waardoor hij in de Langestraat terecht kwam. Daar liep hij eenige woningen bin nen om ze aan de achterzijde weer te ver laten, steeds door de politiemannen ge volgd De buurt geraakte door deze jacht danig in opschudding. Ten slotte slaagden de rijksveldwachters erin den man in de woning van de familie S in het nauw te drijven, doch hier ontstond een nieuwe worsteling, hetgeen de bewoonster zoo deed ontstellen, dat deze bewusteloos ineen zeeg. De rij ksveldwacht overmeesterde den man en leidde hem onder hevig verzet naar den burgemeester, die hem in zijn hoedanigheid van hulpofficier van Justitie een verhoor afnam en hem daarna weer op vrije voeten stelde. BODEGRAVEN. Aanbesteding. Door B. en W. werd aanbesteed het rioleeren der Noordstraat over een lengte van circa 470 m. en het aanbrengen van trottoirs met bijlevering van materialen en daarmede verband hou dende werken. In totaal waren 28 inschrijvingen inge komen. Laagste inschrijver was R. Rijkelijk huizen te Nieuwer Amstel voor 4196. Esto herleefd. Door het nieuw opgerich te Esto werden Zondag enkele wedstrijden gespeeld, zoowel door de Junioren als de Senioren. Er is wederom heerlijk gespeeld, het weer werkte best mee; We zullen ho pen, dat dit goede begin wederom, het hal ve werk moge zijn, en in het a.s. seizoen weer ijverig strijden in de competities. NOORDEN. R. K. Vereeniging tot bescherming van meisjes. Door bovengenoemde vereeni ging is eenigen tijd geleden in de R. K. dagbladen ernstige aandacht gevraagd voor haar werk. Deze vereeniging stelt zich ten doel de meisjes, die in de steden dienen, in bescherming te nemen tegen de vele gevaren van het stadsleven. Om dit doel te bereiken heeft zij in alle steden haar vereenigingsgebouwen, waar de meisjes op passende en gezellige wijze haar vrijen tijd kunnen doorbrengen in katholieken kring. Bovendien wordt in deze gebouwen gelegenheid gegeven om te overnachten, indien dit noodig is. Ook kunnen de ouders door bemiddeling van de plaatselijke correspondenten der ver eeniging alle gewenschte inlichtingen ont vangen betreffende de dienstbetrekking, in welke zij hun dochter willen plaatsen. Met nadruk zij er nogmaals op gewezen dat de ouders om wille van hun verant woordelijkheid t.o.v. de kinderen, die in andere plaatsen 'n betrekking zoeken, zich eerst in verbinding moeten stellen met deze vereeniging door bemiddeling van het plaatselijk correspondentie-adres, voor dat zij hun dochters in betrekking laten gaan. Hier ter plaatse wordt van deze ge legenheid veel te weinig gebruik gemaakt. Men wordt er dan ook nogmaals met na druk aan herinnerd, dat het corresponden tie-adres te Noorden is ten huize van mej. A. v. Bemmelen. ZOETERWOUDE. Geboren: Gerrit Jan Koert, z. v. W. van Leeuwen en D. Koert. Lena Maria, d. v. P. Buijs en A. Bos. Theodorus Jo hanna Maria, z. v. Th. C. Berg en Q. M. v. Ammerlaan. Catharina Gerarda Maria, d. v. J. Redegeld en G. de Rijk. Fem- metje Jannetje, d. v. J. G. F. Vromans en W. C. Anker, Dorothea Adriana, d. v. G. M. Bos en C. G. Molenkamp. Cornells Adrianus, z. v. J. M. Straathof en C. P. Berg. G e h u w d: G. A. Pieterse en M. B. Zand bergen. N. Hoogervorst en P. van Klink. A. J. Elderhorst en V. van Gerven. Overleden: Catharina Theodora Over- devest, 2 dagen. Gijsbertus Leonard us Jo- zephus van Meurs, 10 maanden. Wilhel- mint van Thoor, 32 jaar. Beatrix van Ommering, 55 jaar. Arie v. d. Poel, 93 jaar ,echtgen. v. P. M. de Jong. Ingekomen: C. J. v. d. Akker uit Wassenaar; P. R. v. Leeuwen uit Voorscho ten; J. Kievit uit Herkingen; C. Blom, uit Bodegraven; W. J. Ouwerkerk en gezin, uit Leiden; A. v. d. Krogt, uit Delft; G. P. M. v. d. Krogt uit Zeist; L. B. Captein uit Was senaar; H. J. Verdegaal en gezin uit Leiden. Vertrokken: J. C. Vollebregt naar Leiden; C. M. Wortman naar Hazerswoude; P. M. Luisterburg naar Cuijk; A. M. Ver hagen naar Stompwijk; H. Koert naar Am sterdam; G. A. Pieterse en gezin naar Haar lemmermeer; N. v. Varik en gezin naar Lei den; K. W. Verhoorn naar 's-Gravenhage; M. J. Rijlaarsdam naar 's-Gravenhage; P. van Klink naar Leiderdorp. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: J. A. van der Voort te Z o e t e r w o u de. H. Vogel te Wassenaar. A. Luk te Stompwijk. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMV MAATSCH. NEDERLAND. CHR. HUYGENS (uitr.) vertr. 9 Maart van Belawan. JOHAN VAN OLDEBARNEVELT, (uitr.) pass. 9 Maart Gibraltar. KON. NED. STOOMJS MAATSCHAPPIJ. DEUCALION Valencia naar Rotterdam, pass. 10 Maart nam. 1.30 uur Lydd. HERMES vertr. 10 Maart van Salonica naar Izmir. NEREUS vertr. 10 Maart van Kopenha gen naar Stettin. RRHEA vertr. 10 Maart ,an Aarhus n. Kopenhagen. KON. PAKE TV MAATSCHAPPIJ. BARENTZ arr. 8 Maart van Kohsichang te Lourenzo Marques. BONTEKOE vertr. 7 Maart van Singa pore naar Mahe. LEMATANG arr. 9 Maart van Batavia te Port Natal. NIEUW ZEELAND arr. 9 Maart van Singapore te Melbourne. ROGGEVEEN arr. 8 Maart van Batavia te Sjanghai. TASMAN vertr. 7 Maart van Beira naar Zanzibar. ROTTERDAMSCHE LLOYD. GAROET vertr. 10 Maart van Hamburg naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CLYTONEUS, JavaAmsterdam vertr. 9 Maart van Singapore. MYRMIDON arr. 7 Maart van Liverpool te Batavia. EMZETCO LIJN. JONGE ANTHONY arr. 9 Maart van Valencia te Londen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8