WOENSDAG 11 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN L. U. T. O. De eerste wedstijd in de 2de afdeeling ■werd gespeeld in den R. K. Volksbond te Lisse tusschen D. O. S. uit Leiden en L. U. T. O. Lisse. Het bezoekende D. O. S. verloor 3 partijen, terwijl 1 partij in een gelijk spel eindigde. Het verloop van den wedstrijd is als volgt: pnt. brt. h.s. gem. P. Halfschepel (Luto) 125 37 15 3.37 A. J. Offenberg (DOS) 87 37 8 2.35 H. Verdel Iterson J. Langeveld C. Hendriks A. van Dyk Bakker 125 35 13 3.57 61 35 17 1.74 125 44 12 2.84 96 44 10 2.18 125 34 21 3.67 125 34 14 3.67 LUTO B 500 en DOS B 369 punten. LUTO heeft deze ontmoeting dus met 131 punten gewonnen. WANDELSPORT DE VIERDAAGSCHE AFSTANDS- MARSCHEN. Het hoofdbestuur van den Nederland- schen Bond voor lichamelijke opvoeding heeft kapitein-adjudant J. N. Breunese te 's-Gravenhage, tot dusverre waarnemend leider van de Vierdaagsche afstandsmar- schen, tot leider benoemd in de plaats van wijlen jhr. W. Schorer. KERKNIEUW! GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEESi HET ONTSLAG VAN Z. H. EXC. MGR. J. H. G. JANSEN. Benoemd tot titulair-aartsbisschop van Selimbria. Op 14 Februari j.L mochten wij van de apostolische internuntiatuur te 's-Graven hage het bericht ontvangen, dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen op 2 Februari j.l. om gezondheidsredenen ontslag had gevraagd als aartsbisschop van Utrecht, welk ont slag door Z. H. den Paus onder dankbetui ging voor de vele als zoodanig bewezen diensten op 8 Februari was aanvaard. In gevolge dien werd hij als aartsbisschop van Utrecht opgevolgd door Z. H. Exc. Mgr. dr. J. de Jong, tot dan toe coadjutor met recht van opvolging. In aansluiting hierop zijn wij thans ge machtigd mee te deelen, dat Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen door bemiddeling van den apostolischen internuntius te 's-Graven hage, Mgr. P. Giobbe, thans de pauselijke bulle mocht ontvangen, waarin de H. Va der hem op zijn verzoek eervol ontslag ver leent als aartsbisschop van Utrecht en hem tegelijkertijd verheft tot titulair-aartsbis schop van Selimbria (het tegenwoordige Siliwri in Griekenland aan de Zee van Mar mora). De bulle is gedagteekend 8 Februari 1936. Tegelijkertijd geeft de apostolische inter nuntius krachtens speciale opdraoht van den H. Vader nogmaals uitdrukking aan de gevoelens van groote dankbaarheid van Zijne Heiligheid jegens Mgr. Jansen „we gens zijn voorbeeldige en werkelijk held haftige bezorgdheid om te voorkomen, dat het aartsbisdom in iets schade zou lijden". Z. H. EXC. MGR. v. VELZEN S.J. Z. H. Exc. Mgr. Van Velzen S.J., oud- apostolisch vicaris van Batavia, die in het St. Ignatiuscollege te Amsterdam verblijf houdt, is dezer dagen ter observatie in het Maria-paviljoen te Amsterdam opgenomen. RECHTZAKEN OSSCHE STRAFZAKEN IN HOOGER BEROEP. Voor het Gerechtshof te 's Hertogen bosch werden op Woensdag 1 April a.s. de volgende zaken in hooger beroep behan deld: Ten eerste tegen G. Timmers, koopman te Heesch, door de rechtbank te 's Herto genbosch veroordeeld, tot een jaar en zes maanden gevangenisstraf, ter zake van oplichting en het doen van een valsche aan gifte; Ten tweede tegen J. W. Lagarde, arbei der te Oss, door de Rechtbank te Den Bosch veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf, terzake van diefstal in vereeni- ging, voorafegaan van geweld tegen per sonen, en Ten derde tegen W. A. Bloem ers, schil der te Oss, F. de Reuver, landbouwer te Oss en J. M. den Brok, arbeider te Oss. Bloemers en den Brok werden door de rechtbank te 's Hertogenbosch ieder tot vijf jaar gevangenisstraf veroordeeld en verd. de Reuter tot drie jaren gevangenis straf, terzake van diefstal, vergezeld van geweldpleging tegen personen. GEKNOEI MET MARGARINE. Een margarinemenger te Enschede was in appèl gekomen tegen drie vonnissen van den Kantonrechter te Enschede, waarbij hij wegens aflevering margarine A. in pakjes, die niet het vereischte gewicht van 500 gram hadden en welke margarine niet de voorgeschreven 25 pet. boter bevatte, was veroordeeld in het geheel tot 1000. boete subsidiair 300 dagen hechtenis. De Almelosche Rechtbank heeft hem heden met vernietiging van de vonnissen van den Kantonrechter veroordeeld tot twee geld boeten van 150.subs. 50 dagen hechte nis voor elke boete en 50.boete subs. 15 dagen hechtenis. DE KWAKEL. „Stille Omgang". Dit jaar is Maandag 9 Maart het 10-jarig bestaan op eenvoudige wijze gevierd. Een tractatie en enkele nieuwe liederen godsdienstige en ko mische van 't jongenskoor gaf uiting aan deze herdenking. Op die vergadering werd gemeld, dat dit jaar per bus zou gegaan worden; prijs 0.75. Vertrek 15 Maart 's nachts kwart over één. Na de H. Mis in de Rozenkrans- kerk direct naar huis. De secretaris werd bij acclamatie her kozen. De penningmeester had 48.99 in kas. De weleerw. heer Florehuysen sprak over de H. Mis, paramenten, haar oor sprong, haar beteekenis, haar symboliek. Oranje-dagen. Ook had er een verga dering plaats van de besturen van Wil'hel- mina en Oranje-vereeniging van de Kwa- kel en Uithoorn. Daar werd besloten tot onderlinge samenwerking. HILLEGOM. „Stille Omgang". Gisteravond hield deze afd. van het Genootschap haar jaar vergadering in Hotel Sistermans. De be langstelling was zeer groot. De penningm. slot zijn boeken met. een kassaldo van 347.04, wat 67.75 minder was dan vo rig jaar. Het bestuur doet een beroep op de leden, om propaganda voor het Genoot schap te maken, opdat we niet door voort durende splitsing van afdeelingen te kort komen; bijna staan we op onszelf. Hierna werd het woord gegeven aan prof. SI ij kerman, die een boeiende rede over het Mirakel der H. Stede hield, waarbij een 40-tal lichtbeelden de geschiedenis ver duidelijkten. Hierna werd de as. Omgang besproken en geregeld. Zij die niet in staat zijn de geringe reiskosten zelf te dragen zullen gratis kunnen meegaan. De aftre dende voorzitter, de heer W. van Trigt, werd bij acclamatie herkozen. Tusschen de agendapunten in zong het'leden-zang koor enkele devote nummers, terwijl de heer A. H. Copini het. Mirakellied zong. Hierna sluiting. Opgedragen, Aan de firma C. J. Janssen is opgedragen het verbouwen van een bloembollenschuur en het bouwen van een nieuw kantoor aan de Leidschestraat alhier, voor rekening der N.V. Langelaan en Hulsebosch. KATWIJK. A. N. W. B. In Hotel „Du Rhin" werd gisterenavond door de Alg. Ned. Wielrij- dersbond een mooie avond gegeven. Deze avond was een propagandistische, doch ook een leerzame. De opkomst was zeer goed. Burgemeester Woldringh v. d. Hoop opende de avond. Spr. zeide gaarne deze uitnoodiging te hebben aanvaard, ten eer ste uit persoonlijk inzicht (spr. is al van jongsaf lid van den bond) en ambtshalve. Spr. bracht naar voren het nut van het lidmaatschap en herinnerde wat de bond alzoo in het algemeen belang gedaan had. Ook Katwijk had meermalen geprofiteerd van deze mooie vereeniging. Jammer is het dat Katwijk slechts 83 leden telt. Dat moest veel meer zijn. Spr. bracht ook naar voren de wenschelijkheid om in Katwijk meer wegwijzers geplaatst te krijgen en ook had Katwijk wel eenig recht om met grootere letters op de borden vermeld t.e worden. Vervolgens hield een der bestuursleden van den A. N. W. B. een mooie en inte ressante lezing over doel en werking vao den Bond. In de pauze was er gelegenheid om de Bondstentoonstelling te bezichti gen. Hiervan werd een druk gebruik ge maakt. Dan kreeg men de vertooning van de bekende Bondsfilm, die door de vele opgekomenen met volle aandacht werd ge volgd. NIEUWVEEN. Volksbond. Voor de leden van den plaatselijken R.K. Volksbond heeft de heer Steinmetz, Kamerlid, een spreekbeurt ver vuld, welke tevens voor niet-leden toe gankelijk gesteld was, waardoor de op komst vrij bevredigend werd. De slappe belangstelling voor het bonds- leven, soms gevolgd door desertie is voor spr. een bewijs, dat sommigen de betee kenis van een sterke organisatie in crisis tijd niet voldoende beseffen. Voor eenige verheldering stelt spr. zich voor de ele mentaire kennis omtrent doel en wezen van de kath. arbeidersbeweging eens door te nemen in de *vorm van een causerie. De tweeledige taak dezer beweging wordt nagestreefd in de stands- en vak organisaties. De standsorganisatie der ar beiders heet in ons diocees R. K. Volks bond, en belasti zich met de godsdienstig- zedelijke belangen der leden, voorts met de algemeene arbeidersbelangen (o.a. volkshuisvesting, drankbestrijding, algem. werkloozenverzorging, levensverzekering, spaarfonds enz.). De vakorganisaties be hartigen speciaal de belangen van een be paalde arbeidersgroep (b.v. metaalbewer kers). De stands- en vakorganisaties in de verschillende bisdommen zijn tot één groot geheel samengevoegd in het R. K. Werk liedenverbond. Nu zijn er, aldus spr., die hun organi saties louter zien vanuit een stoffelijk standpunt, en ze beschouwen als automa ten, waarin zij hun contributie deponeeren met onmidellijk nuttig effect. Zulke leden komen natuurlijk bedrogen uit en uit protest verlaten zij de organisatie. Aan hen met het juiste inzicht is dan de taak de sertie tegen te gaan door een propagandis tisch woord. Spr. gaat na wat door het R. K. Werk liedenverbond in samenwerking met de andere bonden bereikt is voor de arbeiders in deze crisisjaren. Veel ellende hebben de organisaties voorkomen. De terugval der loonen is geschied in vertraagd tempo. Hoe zou de werkloozensteun geweest zijn? vraagt spr. Was er geen kath. arbeidersbeweging geweest, de werkende stand zou geen stap Gisterenavond kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter Burgemeester A. J. Gerrevink. Afwezig de heer Zandbergen met kennis geving. De notulen worden, na een opmer king van den heer den Ouden goedgekeurd. Burgemeester en Wethouders stellen voor door bemiddeling van Staal en Co., te 's-Gravenhage een geldleening aan te gaan, groot 90.000.tegen een rente van 4 pet., koers 100 pet. Bij versterkte aflossing ge durende de eerste vijf jaren 1 pet. boete. Provisie pet.; het bedrag zal worden aangewend voor vervroegde aflossing van een 4% pet. leening. Voorstel van B. en W. inzake extra steun aan werkloozen (steunverleening B) voor 1936. Bij schrijven van 29 Jan. ji. heeft de minister van Sociale Zaken het gemeente bestuur medegedeeld, dat in verband met de aanstaande opheffing van het Nat. Cri siscomité de subsidieering in de kosten van dè z.g. B-steun (extra hulp aan werkloozen voor aanschaffing van kleeding, dekking en schoeisel) voor 1936 rechtstreeks van zijn departement zal uitgaan. De regeling van deze steunverleening blijft onveranderd. Voor het jaar 1936 mag per gemeente ten hoogste worden besteed een bedrag gelijk aan het gemiddeld aan tal werkloozen vermenigvuldigd met 4.20. Door het Departement van Sociale Zaken is het gemiddeld aantal werkloozen voor deze gemeente bepaald op 85, zoodat in to taal een bedrag van 85 x 4.20 357. mag worden besteed. Van het bedrag van ƒ4.20 per werklooze neemt het Departe ment ƒ2.20 voor zijn rekening, indien de gemeente ƒ2.te haren laste neemt. B. en W. stellen voor deze bijdrage te verleenen door beschikbaarstelling van een bedrag van 85 x 2.170. De heer Kruizinga vindt die hulp onvol doende. Spreker vraagt of mogelijk bij den Minister op hoogere steun kan worden aan gedrongen. De voorzitter en weth. v. Egmond mee- nen, dat zulks niet veel zal baten. Zoo noo- dig kan de Raad meer gelden beschikbaar stellen. De heer Kruizinga bepleit verder het be schikbaar stellen van goedkoope groenten. B. en W. zullen de mogelijkheid onderzoe ken. Voorstel tot wijziging van de alg. politie vel-ordening inzake tijd van begraven op verzoek van het Ned. Herv. Kerkgenoot schap te Leiden. Krachtens het bepaalde in artikel 54 der algemeene politieverordening is de gewone tijd van begraven op alle werkdagen van des morgens acht tot des middags twaalf uren. Door een nieuwe regeling door ge noemde commissie ingevoerd, zal voortaan in den regel tot des middags één uur op Rhijnhof begraven worden, zoodat dan tel kens voor begrafenissen, die na 12 uur plaats vinden, toestemming moet worden gevraagd. Daar in de praktijk steeds de ge vraagde ontheffing wordt verleend, stel len B. en W. voor aan het verzoek te vol doen, en de tijd van begraven in deze ge meente nader te bepalen op werkdagen van 8 uur v.m. tot 4 uur n.m. Goedgekeurd. Het kohier der verJiehtingbelasting voor 1936 wordt zonder bespreking vastgesteld. Voorstel van B. en W. inzake Burgelijke Stand. Door de Arrondissementsrechtbank te Roermond is bij vonnis van 14 Februari 1935 beslist, dat het opmaken en voorlezen van akten van den burgerlijken stand uit sluitend mag geschieden door de daartoe benoemde ambtenaren van den burgerlij ken stand, met uitsluiting van elk ander, b.v. ambtenaren ter secretarie. Teneinde er van verzekerd te zijn, dat steeds een amb tenaar van den burgerlijken stand beschik baar is voor het opmaken der akten, komt het B. en W. wenschelijk voor, een twee tal ambtenaren ter secretarie tot ambtenaar van den burgerlijken stand te benoemen. B. en W. bevelen aan Jac. de Visser en mr. B. C. van Krieken, die worden be noemd. Voorstel inzake het uitoefenen door den Raad van het beroepsrecht tegen admi nistratieve beslissingen. Dit recht wordt overgedragen aan B. en W. Rondvraag. De heer Uitenboogaard zou gaarne 1 y, uur schafttijd wenschen voor de werklieden inplaats van. één uur. Voorts merkt hij op, dat van 28 Dec. tot 30 April toeslag op het loon bij het landbouw bedrijf is stopgezet, doch dat blijkens be richten in de vakbladen op andere wijze steun mogelijk is. Spreker had gaarne ge zien; dat dit ter kennis aan de werkgevers was gebracht. Wethouder van Egmond zegt, dat alle uitbx-eiding in de dagbladen is vermeld, doch bijna niemand heeft zich aangemeld of om inlichtingen gevraagd. Circulaire sturen is ondoenlijk. De heer Kruizinga vraagt of de brand weer nog oefent. De voorzitter meent van wel, doch zal navraag doen. De heer Smit vestigt de aandacht op de nieuwe brandput aan de Nassaulaan. Dit is nu reeds de tweede put in korten tijd en vraagt of voldoende garantie tot goede werking is gesteld. De voorzitter antwoordt bevestigend. De heer Kortman n 'betoogt de wensche- liijkheid de tweede vluchtheuvel tegenover de Nassaulaan van roode lichten te voor zien. Het gevaar is zoo (onverlicht) niet denkbeeldig. De voorzitter zegt onderzoek toe. Hierna sluiting. INGEZONDEN STUKKEN terug gezet hebben, doch hij was terug ge vallen in de ellende van vroeger jaren. Het Werkliedenverbond heeft een aparte werkloosheidsdienst ingesteld, verdeeld in 24 districten over het heele land, om met meer resultaat de werkloosheid aan te tasten. Degenen, die spr. willen wijzen op de geringe verbetering t.a.v. dit probleem, voegt spr. toe: dat is deels de schuld van de gevoerde regeeringspolitiek, die geen werkverruiming bewerkstelligt. Na de crisis moeten wij nóg onze krach tige organisatie hebben, die gegroeid is door voortdurend strijden voor ons goed recht, die offers heeft gevraagd vooral van de ouderen onder ons, offers, veel zwaar der dan thans van ons gevraagd worden. Een nog verder uitgebouwde, nog beter geordende maatschappij moeten wij onze kinderen nalaten, maar daarom thans aan eengesloten blijven om veilig te stellen het thans bereikte. Spr. wekt allen op pro pagandist te zijn voor de kath. arbeiders zaak. Van de gelegenheid tot vragenstellen werd door enkelen gebruik gemaakt, waarbij de heer Steinmetz gelegenheid kreeg iets over de jeugdwerkloozenkam- pen te vertellen. Aan het slot dankte de heer Brouwer den geachten spreker voor zijn opmonterend woord, dat de aanwezi gen met gespannen aandacht hadden be luisterd. TER-AAR. T-B.C.-Vereeniging. In café 't Cen trum hield de plaatselijke vereeniging tot bestrijding der tuberculose haar leden-jaar- vergadering onder praesidium van dr. A. Quartel. Na opening en verwelkoming wees de voorz. op de verschillende oorzaken, die aanleiding kunnen geven tot tuberculose en waarschuwde hierbij inzonderheid tegen het drinken van ongekookte melk, zooals dat in deze gemeente nog tamelijk veel gebrui kelijk is. Uit het jaarverslag van den secr.-penn., de heer B. J. Hogenboom, bleek, dat het le dental iets was toegenomen, en het finan- cieele rapport vermeldde een batig saldo van 185.alhoewel de penn, er door liet schemeren, dat 1936 wel zooveel van de kas zou vergen, dat het saldo geheel zou worden opgebruikt. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd het periodiek aftredend lid, den heer Ho genboom, herkozen. Met de rondvraag in formeerde men nog of in onze gemeente in ernstige mate t.b.c.-gevallen voorkomen en zoo ja, wat daarvan de oorzaak is. Vol gens de voorz. staat onze plaats, betreffen de t.b.c.-gevallen, boven het gemiddelde van Nederland. Woningtoestanden, onzin delijkheid e.d. zijn hieraan mede schuldig te achten. Dan volgt sluiting. WOUBRUGGE. Droevig. Het vierjarig dochtertje van den timmerman J. geraakte in een onbe waakt oogenblik met haar hand tusschen een wringer van een waschmachine, die electrisch werd gedreven. Op het angstig gillen van het kind snelde men ter hulp en moest de wringer worden gedemon teerd om het kind te bevrijden. Met een verbrijzeld onder armpje werd het kind na eerst te zijn behandeld door dr. Loth, op diens advies naar een ziekenhuis te Lei den overgebracht. Diefstal. Eenige weken geleden deed de heer H. uit Hoogmade bij de politie aangifte dat bij hem een raskonijn, welke op een tentoonstelling een eerste prijs had verworven, was gestolen. Het is thans de politie gelukt het konijn onder de gemeen te Alkemade op te sporen; tegen den da ders H. en B. uit die gemeente werd pro cesverbaal opgemaakt. Gezonde training. Hebt U wel eens een flinke wandeling gemaakt? Ik bedoel hiermede niet een hoekje om of een straatje in en uit, maar een marsch van 25 40 of 50 kilometer. In dien dat nog niet het geval is, raad ik U aan, dit eens te probeeren. Men moet dan vanzelfsprekend beginnen met een marsch van 10 a 15 K.M. A.s. Zondagnacht van 14 op 15 Maart is er een wandeling op een kleinen afstand' waaraan U mee kan doen. Maar dan moet U nu eens doorzètten. Het bestuur van den „Stillen Omgang" kunt U wel inlich tingen verstrekken. Het is een marsch, waarbij het aantal deelnemers alle andere wandelingen of marsch en verre overtreft. Een menigte mannen, waaraan geen eind schijnt te komen. Vele extra treinen bren gen de menschen-menigte binnen en naar die startplaats. Dan wordt het sein gege ven van vertrek en vier aan vier trekt men stil-zwijgend en biddend voort naar de plaats, waar eens het wonder geschiedde, naar het Begijnenhof. Wie deze nachtelijke wandeling nog nooit hebben medegemaakt, kunnen zich niet in denken, hoe nuttig deze training voor hem zal zijn. Geen mensch weet practisch ge sproken de resultaten van een „stillen om gang" voordat hij deze zelf heeft meege maakt. Lichamelijk is het reeds nuttig, het gaat om het geestelijk belang. Maar het zielen proces wordt zoo helder verlicht en het is een openbarig, dat men, teruggekeerd zijnde, zijn kruisjes minder zwaar zal voe len. De tijd is nog maar zeer kort. Voor een ieder is het eens de eerste maal, en dat was het dus ook voor mij. En ik kan nu een ieder aanraden, zich aan te sluiten. Een betere training kunt U niet verkrijgen. Het is voor ziel en lichaam gezond en U ver werft er zielevreugde mede en zult U ster ken, om bij de verdere nog te loopen lange afstanden in het leven als één van de eer sten te finis te passeeren. U mijnheer de Redacteur dank zeggend, Een Stille Omganger. LEIDEN, 9 Maart 1936. Geachte Redacteur, Op de eerste plaats mijn hartelijken dank voor de plaatsruimte in uw blad. Een R. K. werkzoekende Transportar beider dringt er nogmaals op aan bij B. en W. van Leiden, dat volstaan kan worden met eenmaal stempelen per dag. Door het verplichte tweemaal stempelen per dag kan men zich niet te ver van huis verwijderen om nog eens bij zijn gewezen patroon of in een andere gemeente werk te verkrijgen, terwijl nu het zomerseizoen op de badplaats een beetje gaat aankomen. Op de tweede plaats wilde ik mij met een verzoek werden tot de gemeente Oegst- geest, of n.l. de Gemeentelijke wegwerkers niet eens de gevaarlijke kuilen op den Morschweg bij het kruithuis kunnen opvul len. daar deze zeer gevaarlijk zijn. Bij voorbaat mijn dank voor de plaatsing, Hoogachtend, W. N. P h i 1 i p s e, Oranjestraat 21, Leiden. WILT U IETS WETEN? Vraag: Indien er dames en heeren zijn, die zich beschikbaar willen stellen, voor de as. Missie week van 1825 Oct. te hel pen, waar kunnen zij zich aanmeldenö Antwoord: Wij zijn er van overtuigd, dat te zijner tijd het Comité wel een op roep zal doen. Nu schijnt 't ons nog wel wat vroeg. Vraag: Hoe verwijdert men vlekken uit een vastgespijkerd kleed? Antwoord: Aangezien de soort vlek niet vermeld wordt is het moeilijk het juiste vlekkenmiddel op te geven. Vraag: Hoe kan men vlekken, ontstaan door morsen met eau de Cologne uit een leeren tasch verwijderen? Antwoord: Laat de eau de Cologne- vlekken rustig verdampen. Mochten op den duur de donkere vlekken niet verdwijnen, dan kan de tasch met een donkere leerverf werden behandeld. Leerverf met gebruiks aanwijzing kunt u in drogisterijen en leer- zaken verkrijgen. Vraag: Hoe kan men een nieuw ge breide trui ontsmetten (thuis) zonder deze bepaald te wasschen. Antwoord: Wanneer u het stuk thuis wilt behandelen, dan zou ik u aanraden de trui te wasschen. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 207. Nadat hij versJag aan zijn kapitein had uitgebracht, 208. Vervolgens kregen ze beiden 'n kom heete koffie met gaf deze bevel een boot uit te zetten en de beide drenkelin- i een stuk brood, waarna zij alleen in een hut werden ach- gen te redden. De jongens werden aan boord gebracht en van andere kleeren voorzien. Het waren kleedingstukken, die zij nog nooit gezien hadden, maar het was in elk geval droog. tergelaten. De warme drank deed hen goed en zij herstel den eenigszins van de doorstane angst en narigheid. Heb jij eenig idee op wat voor soort schip we zitten? vroeg Pit.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10