RADIO-PROGRAMMA'S MAANDAG 9 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMENGDE BERICHTEN AUTO VAN DEN BURGEMEESTER VAN MAASTRICHT OVER DEN KOP. Vrijdagmiddag, toen de burgemeester van Maastricht, mr, van Oppen, per auto met zijn zoon van een begrafenis uit Aken te rugkeerde, moest de burgemeester die zelf chauffeerde, onder aan de brug te Gul pen voor een aldaar staande kar uitwij ken. Door deze manoeuvre, zoo meldt het „Limb. D.", slipte de auto en sloeg over den kop, zoodat zij met 2 wielen boven kwam te liggen. Gelukkig sloeg de motor direct af, waardoor brandgevaar voorko men werd. De auto was vrecsel gehavend, doch wonder boven wonder hadden de inzitten den geen letsel bekomen en konden uit den wagen kruipen. Toevallig passeerde een luxe auto uit Maastricht, die de aan een ongeluk ont snapten huiswaarts bracht. VERDRONKEN. Zaterdagmiddag is aan het Bossche Pad te 's-Hertogenbosch het lijk opgehaald van mej. W. die sedert eenige weken werd ver mist. BRAND TE HOOGEKERK. Gistermorgen om zeven, uur is door het in vlam geraken van een partij hooi, die opgeslagen lag op den zolder dicht bij den schoorsteen, brand ontstaan in de woning van de familie H. Bekkema te Hoogkerk. De vlammen grepen snel om zich heen. Aangezien onmiddellijk naast de brandende woning de groote loodsen lagen van de N.V. Petroleum-Maatschappij „Purfina" en de wind in die richting woei, alarmeerde de burgemeester van Hoogkerk de brand weer uit Groningen, die spoedig ter plaatse was en het vuur met twee stralen be streed. Dat het gevaar niet gering was, blijkt wel uit de omstandigheid, dat bij de petroleummaatschappij in totaal niet min der dan 725.000 liter brandstof lag opgesla gen. Nadat de brandweer echter met de blusschingswerkzaamheden begonnen was, was het gevaar voor uitbreiding van het vuur al spoedig geweken. De woning brandde gedeeltelijk uit. Toen de Groning- sche brandweer vertrok, kwam de spuit van Hoogkerk juist ter plaatse. De schdde wordt door verzekering gedekt. INBRAAK IN BANANENPAKHUIS TE DEN HAAG. Buit: 2000.—. Naar wij vernemen is in den nacht van Donderdag op Vrijdag ingebroken in het bananenpakhuis van de firma Anhuys en Van der Laan, Schapenlaan 26—28 te Den Haag, waarbij een geldkistje, inhoudende ruim 2000 werd buitgemaakt. De inbraak werd gepleegd door middel van inklimming. De achteruitgang van een leegstaand pakhuis, grenzende aan het ba nanenpakhuis, werd geforceerd, waartoe de toegang tot het pakhuis vrij kwam. Het slot werd opengebroken en het zich achter de gasmeter bevindende geldkistje werd ontvreemd. Het onderzoek der politie duurt voort. De toedracht van de inbraak wijst er op, dat de daders met de situatie op de hoogte waren. BRUTALE TASCHJESDIEF TE BREDA. In de Eerste Muntstraat te Breda heeft een brutale overval plaats gehad. Toen n.l. een jonge dame gelogeerd bij de familie A. aldaar de woning wilde verlaten, werd haar plotseling door een ongeveer 18-jarig jongmensch haar handtasch ontrukt. Op het gegil van het meisje schoten omwonen den te hulp, waarna de aanrander, na het meisje nog een slag in het gelaat te heb ben gegeven, per rijwiel zich uit de voeten maakte. Aangifte hiervan werd gedaan aan de politie. DOOR DE SPOORBOOIVIEN GEREDEN. Zaterdagmiddag wilde de bestuurder van een vrachtauto den overweg aan de Bilt- straat te Utrecht passeeren, toen de groote sluitboomen reeds waren neergelaten. De chauffeur trachtte nog den doorgang tus- schen de kleine sluitboomen te nemen, doch deze boomen kwamen ook omlaag op het moment, dat de vrachtauto den overweg op ging. De wagen reed de spoorboomen stuk en bleef op de rails staan midden op den overweg. Uit de richting station-Maliebaan nader de een trein. Dank zij de activiteit van den spoorwegwachter aan den overweg in de Ramstraat kan de in aantocht zijnde trein tot stilstand worden gebracht. Tegen den bestuurder van den vrachtauto is door de politie proces-verbaal opge maakt. STORING IN DE RADIO-OMROEP- ONTVANGST. Eenige verboden toestellen in Twente in beslag genomen. De Rijksradiocontroledienst heeft in sa menwerking met de marechaussee en den inspecteur der invoerrechten te Almelo een onderzoek ingesteld langs de grens in Twente naar de aanwezigheid van stra lende omroepontvangtoestellen. Dit zijn "de ontvangtoestellen welke de z.g. „Mexi- caansche hond" veroorzaken. In Duitschland zijn deze toestellen in grooten getale in gel ruik, doch in ons land is met het oog op de storingen het ge bruik verbonden krachtens art. 64 sub 3 van het radioreglement. Te Hardenberg werden 2, te Ommen 3 en te Almelo 3 toestellen in beslag genomen. GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP Vrijdagavond 6 Maart kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den bur gemeester Mr. E. P. Verkerk. Een voorstel tot vaststelling van een concept-besluit, strekkende tot wijziging van de gemeente-begrooting, dienst 1936 alsmede een voorstel tot onbewoonbaar- verklaring van de woning, plaatselijk ge merkt Burgemeester Colijnstraat 131 werd z. h. stemming zonder meer aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een voor stel tot vaststelling van een verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeente. De voorz. las aangaande dit voorstel twee amendementen voor van den heer W. Kranenburg, behelzende eenige wijzigin gen in deze verordening, welke door den heer Kranenburg werden toegelicht. Na eenige discussie werd de bouwver ordening in zijn geheel aangenomen be houdens een kleine wijziging met betrek king tot het vloeroppervlak der keuken. Geen Loonbijdrageregeling voor boomkweekerijen. Thans kwam aan de orde de loonbijslag- regeling voor de boomkweekerijbedrijven. In de vergadering van 17 Februari jl. werd deze regeling door B. en W. reeds afgewezen.... en werd een commissie in het leven geroepen teneinde de zaak na der te onderzoeken en tevens nadere voor stellen betreffende deze zaak in te dienen Verschillende voorstellen zijn van deze commissie binnen gekomen, welke door het college van B. en W. alle echter on aannemelijk worden geacht. De heer van Kleef wees erop, dat het afschaffen van deze loonbijslagregeling voor Boskoop funeste gevolgen zou hebben en dat de loonstandaard naar beneden zal gaan, daar het voor velen onmogelijk zal zijn dezelfde loonen te blijven uitkeeren, terwijl ook de oudere krachten dan zul len worden vervangen door jongeren. De schuld van deze loonsverlaging rust echter niet bij de werkgevers maar bij de overheid. De heer Van der Staak zegt bereid te zijn mede te werken om loontoeslag te ge ven, maar meent het eenvoudiger te kun nen doen en aan iedere kweeker zoowel groot als klein toeslag te geven. Deze kun nen dan knechts nemen via de arbeidsbeurs waarop zij toeslag kunnen krijgen en hier bij dan volgens den wensch van den mi nister het rouleersysteem toepassen. Hier bij is de werkgever, de werknemer en de gemeente gebaat. De heer Noest vindt de toestand in Bos koop van dien aard, dat er een aparte re geling voor deze gemeente moet worden getroffen, daar Boskoop anders ten gron de gaat. Spr. zag gaarne steun voor Bos koop als bedrijfssteun en niet als loontoe slag. Wethouder v. Gelderen antwoordde de sprekers in eerste instantie. Spr. bracht hulde aan de commissie voor het vele en moeilijke werk in de afgeloopen weken ge daan. Er is lang en ernstig over deze zaak gediscussieerd en er zijn verschillen de voorstellen van de commissie gekomen, welke echter allen als onaannemelijk be schouwd moeten worden. Wat betreft het voorstel van den heer v. d. Staak zegt spr., dat dit een groote onbillijkheid is te genover kweekers, die hun personeel hou den, terwijl het gevolg zal zijn, dat ook zij hun personeel in den slappen tijd zullen ontslaan. In tweede instantie zegt de heer Brand, dat de katholieke fractie nog even scep tisch tegenover de loonbijslag staat als voorheen, daar maar enkele kweekers hier van profiteeren. Spr. achtte bedrijfssteun voor het boomkweekerij bedrijf beter, daar hierdoor iedere kweeker wordt ge holpen. De heer De Ruijter vraagt, of de Minister niet te overtuigen is voor het in tensieve bedrijf van Boskoop en of -niet een aparte regeling is te treffen, waarbij dan ook normen voor het loon gesteld kunnen worden. Na nog eenige besprekingen werd het voorstel om niet tot loonbijslag over te gaan z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag besprak de heer van Kleef de bij de Tweede Kamer ingediende wet op de reisbelasting. Spr. zegt, dat vooral Boskoop, waar honderden op reis gaan, ten einde hun brood te verdienen, door deze belasting wordt getroffen en vraagt alle mogelijke pogingen in het werk te stellen om voor de Boskoopsche boom- kweeker handelsreizigers hiervan onthef fing te vragen. De voorz. deelt mede, dat in B. en W. besloten is, dat niet geprotesteerd zal wor den, maar dat aan den Minister namens den Raad zal worden verzocht ontheffing te krijgen voor de handelsreizigers. Hierna sluiting. GEMEENTERAAD VAN NOORDW1JK Nadat de Raad eerst nog een vijf kwartier in besloten zitting was geweest, werd om 3 uur Vrijdagmiddag de openbare vergade ring heropend. Thans bleek ook de heer van der Meer aanwezig te zijn. De middagver gadering was voornamelijk gewijd aan de gemeente- en bedrijfsbegrootingen 1936. Algemeene beschouwingen. De heer Caspers vroeg speciaal de aan dacht voor meer werkobjecten. Weliswaar hebben B. en W. reeds enkele werkobjec ten gevonden, maar spr. acht het van be land, dat nog een veel grooter aantal werk- loozen aan het werk gezet wordt. De heer Alkemade zegt, dat het feit, dat de uitgaven in vergelijking met 1935 zijn verlaagd met rond 8500.— stemt tot vol doening. Het is alleen jammer, dat de in komsten met een even groot bedrag zijn verminderd. B. en W. hebben in hun alge meene inleiding enkele belastingen genoemd welke eventueel in de toekomst nog zouden kiurnen worden verhoogd. Spr. zou de voorkeur geven aan een verhooging van opcenten op de pers.beL boven een nieuwe belasting zooals een straatbelasting of een verhoogde rioolbelasting. Spr. gaat voorts uitvoerig in op de algemeene reserve en den schuldenlast der gemeente, en geeft vooral in overweging om per jaar geen leeningen aan te gaan tot een hooger be drag dan b.v. 50 pet. der aflossingen, die elk jaar gedaan moeten worden. Spr. was aanvankelijk heel erg geschrokken van den grooten schuld, die op de gemeente rust, n.l. een bedrag van ƒ1.816.345.—. Rekent men de rente, die daarvoor moet worden betaaldt op 4 pet., dan is dat een bedrag van rond 72.600.—. Telt men daarby nog het bedrag, dat we aan aflossingen moeten betalen, zijnde voor 1936 97.500, dan is dat tesamen voor rente en aflossing 170.000.—. Gelukkig staat daartegenover een schuld van de bedrijven aan de gemeente van 1.188.435.Dit bedrag kan volgens spr. rendabel worden genoemd, maar dan blijft er voor de gemeente nog een niet rendabel bedrag over van ƒ627.910. De heer Vogelaar heeft alle lief voor de diverse steunverleeningen. Spr. betreurt het evenwel, dat nog niets gedaan is voor een andere catagorie van ingezetenen, met name de handeldrijvenden en industrieelen middenstand. Hierop wil spr. eens speciaal de aandacht vestigen, omdat daaronder vele menschen zyn, die nog voor vol worden aangezien, maar die moeten rond komen met hetzelfde bedrag of nog minder als door een wcrklooze aan ondersteuning wordt ge noten. Spr. dringt aan op goedkooper tarief voor winkel- en etalageverlichting en laakt de onmogelijke bouw- en grondpolitiek, waardoor de uitbreiding werd gestagneerd! Voorts zegt spr., dat de samenwerking tus- schen het college van B. en W. en den Raad niet van dien aard is, dat deze in het be lang van de gemeente kan worden geacht. De voorz. is het in groote lynen met het betoog van den heer Alkemade eens. Spr. kan evenwel de meening van den heer A., dat hij een opcentenverhooging van de per- soneele belasting liever ziet, dan de invoe ring van een straatbelasting, niet deelen. Verhooging van pers.belasting drukt even zwaar als verhooging of invoering van an dere belastingen. De schuldenpositie der ge meente is in vergelijking met andere ge meente toch nog niet ongunstig te noemen. Spr. is het volmaakt met den heer A. eens, dat de post rente en aflossingen bij het sluiten van geldleeningen wordt verhoogd. Vooral bij niet rendabele objecten is dat natuurlijk uit den booze. Spr. ontkent, dat er niets gedaan zou zijn voor den midden stand. Er is nog onlangs besloten tot deel name in het Rijnlands Borgstellingsfonds. De Bedrijfsbegrootingen. De begrootingen van het electriciteits-, gas- en waterleidingsbedrijf worden hierna z. h. st. vastgesteld, nadat de heer Schelvis een goedkoopere regeling had bepleit voor het vast tarief en het vast recht ter tege moetkoming aan de groote gezinnen. De Gemeentebegrooting. B. en W. hadden ten behoeve van de al- gemeente reclamecommissie voor de bad plaats voor de door haar te maken reclame een subsidie voorgesteld van 375.Ver schillende heeren vonden dit bedrag wat aan den lagen kant, vooral nu genoemde reclame-commissie bereid is ook reclame te gaan maken voor de vestiging van vaste bewoners. De heer Schelvis vroeg of de gemeente wel de absolute zekerheid had, dat de gelden voor dit doel zoo economisch mogelijk werden aangewend. De voorz. ant woordde bevestigend. Met 8 tegen 6 stem men werd besloten dezen post te verhoo- gen tot 500.Vóór stemden de heeren Schelvis, Liefferink, Vink, Alkemade, Was senaar, van der Meer, Vogelaar en Bulk. Tegen stemden de heeren de -Vreede, de Monije, van der Niet, Caspers en de beide wethouders. By dit bedrag van 500.moet nog gevoegd worden een bedrag van 162.50, zijnde een bijdrage aan de alg. ver. voor vreemdelingenverkeer voor de door haar te maken reclame in het buitenland voor de gezamenlijke Noordzeebadplaatsen. Het strandleven. Bij het hoofdstuk „openbare veiligheid" vraagt de heer Schelvis verscherping van het strandtoezicht met het oog op de zonne baden. Het is spr. gebleken, dat de politie zich hier soms niets van aantrok. Spr. stelt voor enkele werklooze ingezetenen, die de noodige tact bezitten om dit naar behooren te doen, met het toezicht te belasten. Ook op de kleeding aan het strand, vooral nabij den Vuurtoren, dient scherper gelet te worden. Spr. vraagt voorts een colportage- verbod gedurende het badseizoen, een be tere regeling voor het venten in de ge meente, terwijl spr. accoord gaat met het oordeel van de begrootingscommissie om het kampeeren in de gemeente zooveel mo gelijk tegen te gaan. Tenslotte vraagt spr. nog een scherpere controle op de plaatse lijke bioscoop, speciaal ten aanzien van de by programma's, wier inhoud in moraal zoowel als in politiek opzicht niet altijd den toets der critiek kunnen doorstaan. Om trent laatstgenoemde heeft spr. spéciaal een byfilm „Moskou" op het oog, een film met uitgesproken communistische ten- denzen. De voorz. antwoordt den heer Schelvis omtrent een en ander, dat het toezicht' op het strand elk jaar wordt uitgeoefend. Exces sen worden den kop. ingedrukt. Spr. is niet voor aanstelling van plaatselijke arbeids krachten voor dit werk. Betreffende het DINSDAG 10 MAART. H'l versum II, 301 M. KRO-uitzending, 7.158.00 Ned. Ev. Ver. 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-Melodisten 1.00 Gram.pl. I.15 KRO-orkest. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Modecursus. 4.005.00 Gram.pl. 5.05 KRO-Boys. 5.45 Gram.pl. 6.00 KRO-Melodisten. 6.40 Lezing en berichten. 7.15 Lezing. 8.00 Lijdensmeditatie. 9.00 Berichten. 9.10 KRO-orkest en soliste. 9.50 Gram.pl. 10.10 Cello-recital. 10.30 Berichten. 10.35 KRO-orkest. II.0512.00 Gram.pl. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending. 11.00 en 6.30 RVU. 5.30 VPRO. 8.00 Gram.pl. 10.00 Morgenwijding. Gram.pL 10.30 Piano-recital. 11.00 Lezing. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. Gram.pl. I.00 Omroeporkest en voordracht. 3.00 Knipcursus. 4.00 Viool en piano. 4.30 Kinderkoorzang. 5.05 Voor de kinderen 5.30 Bijbelvertelling en gram.pl. 6.30 Causerie. 7.00 Voor de kinderen en Radio-Volks zang. 7.30 Engelsche les. 8.00 Berichten en cabaret. 9.25 Hoorspel. 10.25 Bridgeles. II.00 Berichten waarna Kovacs Lajos' orkest. D r o i t w i c h. 1500 M. 11.20—11.50 OrgelspeL 12.10 Het Wethmar-Trio. I.202.20 BBC-Welsch orkest. 3.153.35 Jack Wilson's kwintet. 4.40 Alt en strijkkwartet. 3.55 Dansmuziek. 6.50 Oude muziek. 8.40 Radio-tooneeL 8.50 Geraldo's orkest en solisten. 10.40 Het Bridgewater-kwintet en soliste. II.35 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 4.20 Zang. 4.35 Piano-receital. 5.50 Orkestconcert. 8.50 Operette-uitzending. K e u 1 e n, 456 AL 5.50 Orkestconcert. 11.20 Omroeporkest. 1.35 Schrammelconcert. 3.20 Lezingen en muziek. 5.20 Omroeporkest en solisten. 7.30 Omroepkleinorkest. Brussel, 322 en 484 RL 322 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Zigeunermuziek. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Dansmuziek. 6.35 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Hoorspel. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. I.502.20 Gram.pl. 5.20 Zigeunermuziek. 5.50 Gram.pL 6.40 Reportage. 8.20 Klein-orkest. 10.30—11.15 Gram.pl. Deutschla ndsender, 1571 M. 7.30 „Marz", maandoverzicht. 8.20 Dansmuziek. 9.20 Berichten. 9.50 Gram.pl. 10.2011.20 Dansmuziek. Gemeentelijke Radio-distributie te Leiden. 3e programma. 8.00 Brussel (VL). 9.20 Keulen. 9.35 Deutschls. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel (VI.). 15.05 Parijs R. 17.20 Brussel (VI.). 18.50 Parijs R. 19.25 Beromunster. 21.30 Weenen of div. 22.10 Diversen. 22.35 Weenen of div. 4e programma. 8.05 Parijs R. 8.50 Diversen. 10.35 Londen Reg. 12.10 Droitwich. 14.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Londen Reg. 20.40 Droitwich. 21.50 Brussel P. R. 22.20 Droitwich. 22.40 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). colporteeren en het kampeeren in de ge meente is de voorz. het geheel met den heer Schelvis eens. Dit moet zooveel moge lijk worden tegengegaan. Van gemeente wege zal het kampeeren zeker niet worden bevorderd. Maar geheel uitsluiten is nog veel gevaarlijker, omdat het dan toch ge beurt en de controle wordt des te moeilij ker. Het ventvraagstuk zal worden bestu deerd. Voor controle op de films bestaat een plaatselijke nakeuringscommissie. Spr. zal onderzoeken of deze commissie ook de bij- programma's keurt. Vervolgens besluit de Raad het instituut van hooikeurders, in afwijking van het aan vankelijk advies der begr. commissie, te handhaven. Bij de post „subsidie aan de gewestelijke landstormcommissie" wenscht de heer Bulk (C.D.U.) aanteekening, dat hy geacht wordt 'tegen te hebben gestemd. De portefeuille: „Stukken die kunnen wachten". De heer Vogelaar vraagt hoe het staat met de overname van de particuliere we gen als de Scheveningschestraat en den Rembrandtweg. Ligt die zaak soms in de bij B. en W. liggende portefeuille „stukken die kunnen wachten"? De voorz.: „Neen, die ligt eronder!" (Al gemeene hilariteit). De heer Alkemade breekt een lans voor de bewoners van den Bomsteeg. Het wordt, volgens spr., hoog tijd, dat de gemeentewo ningen ter plaatse eens wat worden opge knapt. De voorz. zegt spoedige verbete ring toe. De heer Bulk gaat niet accoord met het werken in werkverschaffing tegen z.g. „ac- coordloon". Weliswaar krijgen de arbeiders dan 2.— meer, maar niet allen kunnen met dat tempo waarin gewerkt wordt, mee. Het zijn alleen de allerbesten die daarvoor in aanmerking kunnen komen. De heer de Vreede is van tegenovergestelde meening en juicht dit stelsel zeer toe. De voorz. zegt, dat dit overal zoo gebeurt. Het is een eisch van den Minister. De heer Schelvis acht een extra bedrag per jaar van ƒ4.20 voor kleeding en schoeisel aan crisiswerkloozen wel wat aan den lagen kant en bepleit een hooger bedrag voor de groote gezinnen. Weth. de Witt antwoordt, dat het de be doeling is, dat dit geld besteed wordt alleen aan groote gezinnen, waar langdurige werkloosheid heerscht. Spr. laat in het mid den of deze gedragslijn steeds juist door de commissie is gevolgd. De brandspuit als parade-spuit. De heer Vogelaar betreurt het, dat de doelmatigheid van de nieuwe spuit geof ferd is aan het aesth'etisch schoon. Tenge volge hiervan moeten voor iedere brand steeds twee wagens uittrekken. Hy vindt dit onpractisch. De brandspuit is toch niet alleen een paradespuit. De voorz. zegt, dat de spuit voor duinbrand een ideale spuit is. De begrooting 1936 wordt hierna z. h. st. vastgesteld. Eveneens werd z. h. st. beslo ten geen genoegen te nemen met den wensch van Ged. Staten om de beschik king over de algemeene reserve voor den gewonen dienst slechts tot 25.000.te be perken. B. en W. hadden n.l. aanvankelijk over ƒ39.000.van de algemeene reserve willen beschikken,' doch Ged. St. wensch ten 'niet verder te gaan, dan de beschikking over ƒ25.000.Voor het verschil ad ƒ14.000.moesten derhalve alsnog naar andere dekkingsmiddelen worden uitge zien. Tot een bedrag van 7000.zijn deze reeds gevonden (o.a. wordt verwacht meer dere opbrengst van schoolgeld in verband met gewijzigde wet, waarbij het schoolgeld' kan worden geheven met inachtneming van de draagkracht der schoolgeldplichtigen, terwyl tot dusver alleen zij konden wor den aangeslagen, die in de rijskink.belast. waren aangeslagen, terwijl in verband met dezelfde wet het aan de schoolbesturen toe te kennen percentage van de vergoeding voor terreinen en gebouwen, is verlaagd van 6,214 pet. tot 5 pet. Beiden geven de gemeente een voordeeltje van bijna ƒ4000, terwijl tenslotte o.a. ook de post onderhoud straten en pleinen met ƒ2000 is verlaagd). Tot een voorstel om de belastingen te ver- hoogen, zoodat de tweede 7000 welke Ged. St. wenschen, daaruit worden gevonden, kan de Raad geen vrijheid vinden, zoodat de Raad dus, in afwijking van den wensch van Ged. St. de beschikking over de reser ve hebben bepaald op 132.000. Rondvraag. Bij de rondvraag vraagt de heer Vink naar de mogelijkheid om de bijslagregeling voor de bloembollenkweekers ook van toe passing te doen verklaren voor niet-werk- loozen in bijzondere gevallen. De voorz. zegt, dat dit slechts bij zeer hooge uitzon dering wordt toegestaan. De heer Bulk dringt aan op oprichting van een badhuis. Enkele heeren dringen aan op verbetering - vam verschillende straten, o.a. Schiestraat, A. v. Royenstraat, gedeete St. Jeroensweg en Douzastraat. In verband hiermede gaat de Raad accoord met het voorstel van weth. Meijer om de behandeling van de straten, waaromtrent bij de begrooting reeds een crediet is toegestaan, niet meer in den Raad te brengen, maar ter afdoening over te la ten aan de commissie voor openbare wer ken. Tenslotte stelt de voorz. een groot rio- leeringswerk in werkverschaffing in uit zicht en noodigt voor de bestudeering daar van de heeren Liefferink en van der Meer uit (die vroeger ook deel hebben uitge maakt van een soortgelijke commissie) en bedankt de heer de Vreede den voorz. voor zijn tractatie, die buiten bezwaar van de gemeentelijke schatkist den raadsleden was aangeboden! Teruim half zeven sluit de voorz. de vergadering, die des morgens om tien uur was aangevangen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10