ZATERDAG 7 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 BINNENLAND ZOMERTIJD BEGINT 15 MEI EINDE 4 OCTOBER Bij K.B. van 2 Maart is bepaald, dat in 1936 de vervroeging met een uur van de wettelijke tijd, zal aanvangen de vijftien de Mei en zal eindigen de vierde October. HET WERKLOOZEN-LEGER. Verdeeld naar beroepsklassen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek verstrekt hieronder, per beroepsklasse, de aantallen geheel werkloozen onder de op het einde van Januari 1936 bij alle organen der openbare arbeidsbemiddeling in Nederland ingeschreven werkzoekenden. Deze berekening is nu mogelijk geworden, doordat thans, behalve de 55 belangrijkste arbeidsbeurzen, ook de agentschappen der arbeidsbemiddeling hunne opgaven om trent de werkloosheid onderverdeelen naar beroepsklassen. Aardewerk, enz. 13.068, w.o. steenfabr.- arb. 10.374; Diamant, enz. 2785; Boekdr., enz. 3665; Bouwbedr., enz. 98.341; Hout-, enz. bew. 13.936; Kleeding. enz. 7219; Le der, enz. 3418; Oer, turf 9093, w.o. mijnw. 1993; Metaalnijv. 51.381; Papier 1812; Tex- tielnijv. 10.862; Voed. en genotm. -14.634; Landb.bedr. 79.494; Visscherij 3393; Handel 14.260; Verkeer 47.550; Ov. bedr. en vrije ber. (vnl. kantoorbed.) 15.614; Huisel. diensten 10.961; Ongeschoolde fabr. en an dere arbeiders 68.100; Zonder voorkeur be paald beroep (geen handarb.) 3820; Ov. beroepsklassen 2484. Totaal 475.890. DE REISBELASTING. De „N. R. Crt." constateert van het ont- werp-reisbelasting: „In beginsel lijkt ons de nieuw voorge stelde belasting aanvaardbaar, maar zoo als het ontwerp thans luidt, moet het tot groote onbillijkheden leiden, en zal het in menig opzicht onuitvoerbaar blijken te zijn". Wij zijn het hiermede volkomen eens. DE DUURTE VAN HET LEVEN IN 1935 Uit Berlijn wordt aan de „Telgraaf" be richt: Volgens „Wirtschaft und Statistik" zijn van 20 belangrijke landen, waarvoor de indexcijfers der kosten voor levensonder houd per einde 1935 bekend zijn, in den loop van het vorig jaar deze kosten in 15 landen gestegen. Onder deze 15 landen staat Duitschland met een verhooging van 1 percent op de 14de plaats. Ongeveer dezelfde verhooging vertoonen ook Zwitserland en Turkije. In Oostenrijk waren deze kosten onveran derd, in Frankrijk, Polen, Nederland en China zijn de kosten voor levensonderhoud nog verder gedaald. Het sterkst zijn de kosten voor levens onderhoud gestegen in de landen, die hun valuta hebben gedeprecieerd. Zoo bedroeg de verhooging der kosten voor levens onderhoud in de Vereenigde Staten van Amerika, Japan, Denemarken, België, Britsch-Indië en China sedert hun laag ster. stand meer dan 10 procent. In alle andere landen is de verhooging der kosten veroorzaakt door prijsstijgin gen voor voedingsmiddelen. In het bijzon der zijn bijna overal in de wereld de prij zen voor vleesch, brood, reuzel, eieren en andere zuivelproducten verhoogd. Zoo zijn de prijzen voor varkensvleesch van einde 1934 tot einde 1935 b.v. in de Ver eenigde Staten met 43 procent, in Zweden met 34, in Tsjecho-Slowakije met 25, De nemarken met 22, Frankrijk met 6 en Duitschland met 3 percent gestegen. De prijzen voor rundvleesch zijn in Denemar ken, Tsjecho-Slowakije. Vereenigde Sta ten en Japan het laatste jaar met meer dan 20 percent toegenomen, in Frankrijk en Engeland waarentegen iets terugge- loopen. Het internationale onderscheid in de kos ten voor levensonderhoud is in goud omgerekend nog steeds zeer groot. Dit toonen in het bijzonder de indexcijfers van een land met goudvaluta en een land met sterk gedeprecieerde valuta; de kos ten van levensonderhoud waren einde 1935 in Nederland 37 percent hooger, en in Ja pan daarentegen 47 percent lager dan voor den oorlog. In het meerendeel der landen met gedeprecieerde valuta handhaaft de teruggang der kosten zich tegenover den stand van voor den oorlog in goud tus- schen de 10 en 20 procent. RAAD VOOR PSYCHOPATHENZORG Bij Kon. besluit zijn met ingang van 9 Maart benoemd tot leden van den alge meen en raad voor psychopathenzorg mr. L. C. Besier, procureur-generaal bij den Hoogen Raad der Nederlanden, prof. dr. K. H. Bouman, hoogleer aar in de psychia trie en neurologie aan de Universiteit van Amsterdam, dr. F. S. Meyers, zenuwarts te Amsterdam, voorzitter der centrale ver- eeniging tot behartiging der maatschappe lijke belangen van zenuw- en zielszieken, prof, dr. W. P. J. Pompe, hoogleeraar in het strafrecht aan de rijksuniversiteit te Utrecht, mevr. A. E. J. de Vries-Bruins, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal te 's Gravenhage. DE MECHANISATIE IN DE SIGARENINDUSTRIE Verschenen is het voorloopig verslag over het wetsontwerp inzake beperking van de mechanisatie in de sigarenindustrie Hierin wordt instemming geuit met de strekking ervan, doch ook veel critiek, De critici achtten het belemmerend voor de ontwikkeling der industrie, terwijl anderen van oordeel zijn, dat het een ongelijke concurrentie-mogelijkheid schept. VERKEERSTELLING IN NEDERLAND Tusschen 9 en 14 Maart Naar wij vernemen zal van 9 Maart tot Zaterdag 14 Maart een verkeerstelling wor den gehouden. Deze zal aanvangen om 8 uur des morgens en eindigen om 8 uur des avonds. De bedoeling is om materiaal aan te bieden aan de commissie van advies van het verkeersfonds, om te weten welke plaats het z.g. eigen vervoer van industri- eele ondernemingen in het transportver- keer inneemt. De verkeerswaarnemingen zullen op tien verschillende plaatsen in Nederland geschieden en wel op den weg AmsterdamLaren bij de Hakkelaarsbrug, AmsterdamHaarlem even buiten Am sterdam, Den HaagSassenheim bij Den Deyl, DelftRotterdam bij Overschie, UtrechtDe Bilt, HoevelakenZwolle bij brug Katerveer, HengeloEnschedé, Gro ningenSappemeer, Eindhoven-Best, Roer mondSittard. De telling zal worden uitgevoerd door werkloozen, bijgestaan door personeel der marechaussee en rij ksveldwacht. Men zal den bestuurders negen vragen voorleggen, Deze luiden: Welke onderneming (onder nemer) is eigenaresse eigenaar) van het vrachtvoertuig? Waar is deze onderne ming het bedrijf van dezen ondernemer) gedomicilieerd? In wiens dienst is de chauffeur? Waar is het bedrijf van zijn werkgever, eventueel van hemzelf, gedomi cilieerd? Van wie zijn de goederen, welke worden vervoerd? Vanwaar komen deze goederen? Waarheen worden de goederen vervoerd? Wat is de aard van de lading? Het is van groot belang, dat deze vragen zoo volledig mogelijk worden beantwoord. „TeL" UITBREIDING HAARLEMS RAADHUIS Uitnoodiging aan architecten voor het maken van een voorloopig ontwerp *Het ligt in het voornemen van B. en W. van Haarlem, om aan de architecten F. A. Eschuzier, G. H. Holt, A. J. Kropholler, ir. A. J. v. Steur en ir. H. Zwiers een uitnoo diging te zenden voor het maken van een voorloopig ontwerp voor de uitbreiding van het raadhuis aan de Koningsstraat te Haarlem. GEMENGDE BERICHTEN BRAND TE ROTTERDAM. Gistermiddag te kwart over vier is brand uitgebroken in een opslagplaats van tweede hands goederen van den heer Boxma in de Prinsenstraat 46 te Rotterdam. De brand weer tastte het vuur met twee stralen aan en was het eerst te kwart over zes meester De opslagplaats, die achter een winkel ge legen is, brandde geheel uit, terwijl de win kel weinig brandschade, doch zeer veel wa terschade kreeg. De brandweer besteedde nog geruimen tijd aan het nablusschen. De boedel is verzekerd. BOERDERIJ-BRANDEN Gistermorgen is door onbekende oorzaak brand ontstaan in een boerderij nabij den weg Enschede-Losser, bewoond door de landbouwers Tragter en Spiele. Deze boerderij was een der weinige zoo genaamde „losse huizen" (oud-Saksische boerderijen), welke nog in Twente zijn overgebleven. Dit „loshoes" is geheel afgebrand. Men slaagde er met groote moeite in het vee te redden. De schade wordt door verzekering gedekt. Gisteravond half acht brak brand uit in de groote landbouwschuur van den land bouwer C. Floren, wonende op den Mui zenberg te Beek (gemeente Princenhage). Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat spoedig ook het wagenhuis in lichte laaie stond en de op zes meiter afstand van de schuur staande woning en stallen door het vuur werden aangetast. Schuur en wagenhuis brandden geheel af, waardoor vele machinerieën als dorsch- machine, maai- en zaai-machine en de meeste landbouwerktuigen, alsmele voer tuigen en rijwielen verloren gingen. Het vee kon nog bijtijds worden gered. Alles was verzekerd. De polis was juist voor enkele weken door den betrokkene verlaagd. AARDBEVING IN LIMBURG? Trillingen op het politiebureau te Weert Op het poliitebureau te Weert werden gisteravond tusschen 6 en 7 uur een vier tal trillingen waargenomen, waarvan eene te circa 6.45 uur heviger was dan de drie voorgaande en welke laatste bovendien nog een vrij sterke natrilling had. Men vermoedt dat deze trillingen het gevolg zijn van een lichte aardbeving of aardschokken. „Msbd." AANVARING OP DE WE STERSCHELDE. Het Nederlandsche stoomschip „Bloem fontein", dat op de Westerschelde bij Ter- neuzen ten anker lag, is aangevaren door het van Antwerpen komende Engelsche stoomschip „Tringa". Laatstgenoemd stoom schip bekwam hierbij averij aan de brug, terwijl de „Bloemfontein" vermoedelijk slechts geringe schade opliep. Beide sche pen hebben hun reis resp. naar Gent en Antwerpen voortgezet. RELLETJES IN DE JORDAAN TE AMSTERDAM. Een rumoerige Vrijdagavond. Het is Vrijdagavond in de Jordaan te Am sterdam en met name in de Westerstraat, in de Madelievenstraat, in de Tuindwars straat en aangrenzende stegen weer tame lijk rumoerig toegegaan. Het begon reeds vroeg in den avond met colportage-relletjes tusschen N.S.B.-ers en politieke tegenstanders. De recherche had uitgebreide maatregelen genomen, en een twintigtal rechercheurs was aanwezig om botsingen tusschen colporteurs zooveel mo gelijk te beperken. Er werd krachtig opge* treden, zoodat binnen korten tijd de rust was teruggekeerd. Te ruim half tien rukte het detachement rechercheurs in. De col porteurs wazen vertrokken. Korten tijd later, te ruim tien uur, kwa men er alarmeerende berichten op het bu- reau-Marnixstraat binnen. Groote groepen waren samengeschoold in de Madelieven- straat en in de Tuindwarsstraat, waar eeni- ge agenten in het gedrang dreigden te komen In totaal waren er meer dan 500 Jordaners op de been. De overval wagen rukte uit en aan het gooien met steenen, waarmede het publiek zich ijverig bezig hield, werd spoedig een einde gemaakt. De politie loste een achttal schot op het publiek en met behulp van den sabel en den gummistok werd de menigte in een charge uiteengedreven. Een agent werd door een steen aan het been gewond. Hij is per motorzijspan naar zijn woning vervoerd. Arrestaties zijn niet gedaan. Voor zoover thans bekend is, is niemand door de revol verschoten gewond. Omstreeks elf uur was de rust weerge keerd. DE LOOD VERGIFTIGING TE BLADEL EN OMGEVING De oorzaak ontdekt Het veel voorkomend verschijnsel van loodvergiftiging te Bladel en omgeving begon in zekeren zin onrustbarende vor men aan te nemen, Dr. Zijlmans te Bladel constateerde in verschillende gevallen een ernstige mate van vergiftiging en, waar het hier aanvankelijk allen sigarenmakers betrof, werd hoofdzakelijk gedacht aan een beroepsziekte en het verschijnsel gebaseerd op het werken op de zinken plaat. In verband daarmede werden proe ven genomen met teakhouten tafelstukken Intusschen maakte dr. Zijlmans het ver schijnsel in breed er en kring van collega's bekend en werd ook de inspecteur van de volksgezondheid te Breda met een en an der op de hoogte gebracht In vele gevallen was de vergiftiging zoo erg, dat de patiënten geheel ondermijnd werden en maanden niet in staat waren te werken. Bij het voorkomen van de verschijnse len ook bij niet-sigarenmakers, werd de oorzaak meer gezocht in het drinkwater. In verband daarmede zijn in Bladel en omgeving tientallen monsters genomen en is het gebleken, dat er verschillende bij waren met een zeer hoog loodgehalte. Deels is het te wijten aan het feit, dat de zuig- buis naar de pomp niet voldoende is ver tind, deels aan het des nachts laten staan van water in de pompbak en deels aan de samenstelling van het grondwater, dat op de een of ander plaats gemakkelijk lood oplost. In verband hiermede is het noodig an der materiaal te gebruiken voor geleidin gen en des morgens voor het gebruiken van het water uit de pomp een emmer of twee weg te werpen. Ten aanzien van het te gebruiken materiaal zal de bouwveror dening gewijzigd worden SPOKEN IN NIGTEVECHT? Voetstappen in den nacht Men schrijft aan „De Tijd": Op het alleronverwachtst is de burgerij van het landelijke, dorpje Nigtevecht (U.) herinnerd aan den tragischen moord op den chauffeur C. d. B., op 30 April 1930 op den Geindijk bij Abcoude gepleegd. B. woonde destijds in een huisje aan de Dorpsstraat 104 te Nigtevecht, en.... op den zolder van dat perceel zijn de afge- loopen weken vreemde dingen gehoord In het perceel, onmiddellijk grenzend aan dat, waarin eertijds het slachtoffer van een laaghartigen moordaanslag woonde, vestigde zich ruim twee weken geleden de heer N. met zijn echtgenoote, als medebe woners van de familie S., die aldaar reeds woonachtig was. Reeds den eersten nacht hoorde mej. N. op den zolder van het aan grenzende perceel zeer duidelijk voetstap pen, welke regelmatig op en neer gingen. Zij dacht, dat de buurman, de heer R., een sigarenwinkelier, nog laat op was, en schonk er verder geen aandacht aan. Ech ter herhaalden de voetstappen zich regel matig eiken nacht, maar altijd weer op andere tijdstippen. Toen dezer dagen mej. N. in gesprek kwam met mej. R., bleek het, dat de fa milie R. volstrekt niet 's nachts op den zolder geweest was. Zij had nog nimmer iets bemerkt. Nu begon de zaak raadselachtig te worden. Er werd gegisten het duur de niet lang, of de onverklaarbare voet stappen riepen herineringen op aan den vroegeren bewoner van dat perceel, die bijna zes jaar geleden vermoord werd. Als toch eens In de afgeloopen week is het tot een culminatie van verschrikking geworden, want reeds 's avonds half elf, toen het echtpaar N. zich reeds ter ruste had bege ven, klonk weer het eentonig heen en weer geloop op den zolder van de familie R. De heer N. sprong zijn legerstede uit, en kleedde zich aan, om „getuigen" te ha len. In tegenwoordigheid van een neef beklom men weer de trap naar de slaap kamer, luisterde met versneld hart, en ja wel, nog steeds hoorde men voetstappen. De heer R. en zijn vrouw werden geroe pen en kwamen in de slaapkamer van de familie N. luisteren. En nu deed zich het allerzonderlingste geval voor, dat ook de heer R, die in de eigen woning, vlak onder den zolder, niets van de voetsappen gehoord had, ze thans zeer duidelijk kon waarnemen. Tenslotte begaf een gezelschap, bestaande uit zes personen, zich naar den zolder, waar reeds weken lang de nachtelijke voetstappen UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Gevestigd: H. Corts, van Wassenaar; A. van Doorn, van Rotterdam; C. I. Rode- wijk, van Ooltgensplaat; J. M. de Jong, van Engelen; M. H. W. Kerkvliet, van Leiden; A M. van der Zalm, van Haarlemmermeer; A. Th. M. Rode wijk van Leiden. Vertrokken: C. H. van der Klugt naar Leiden; J. Akerboom, naar Leiden; J de Haas en gezin, naar Bennebroek; J. Feenstra, naar Hoogland; P. Schuilenburg, naar Leiden; C. H. M. Jagers, naar Nijme gen; H. J. Cozyn, naar Leiden; C. J. van der Voort, naar Leiden; G. P. Hoogenboom, naar Bennebroek; J. H. M. Pouw, naar Veur; M. G. Vrijburg naar Den Haag; M. van de Scheur en gezin, naar Zeist; Th. W. Heemskerk, naar Leiden; L. de Groote en gezin, naar Gouda. HAARLEMMERMEER. Geboren: Jakob z. van D. van den Heuvel en J. W. Hoekman Laura An- tonia d. van L. Th. Mol en F. K. Nieuwen- huis Maria d. van J. van Tol en J. Bie- mond Cornelis Adrianus Joseph z. van G. A. Th. Suidgeest en J. M. Stokman. Ondertrouwd: Antonius Bartholo- meus Kroes 25 j. en Lena van Zanten 19 j. Dirk Smit 30 j. en Everdina Ravesloot 33 jaar. Getrouwd: Arie Albertus van den Broeck 27 j. en Gerritje van 't Riet 26 j. Overleden: Helena Maria Brands 61 j., wed. van J. de Fouw. KATWIJK. Crisis-comité. Het Comité maakt be kend dat zijn geldmiddelen en goederen voorraden voor het seizoen 1935/'36 nage noeg zijn verbruikt. Er zijn 653 aanvragen om steun binnen gekomen, waarvan ca. 100 aanvragen nog in behandeling zijn. Deze aanvragen zullen, zoover mogelijk, nog worden afgedaan. Nieuwe aanvragen kunnen echter niet meer in behandeling komen. Het Comité heeft nog enkele gebruikte beden en dekens noodig; ingezetenen die hieraan kunnen helpen, zullen het Comité zeer verplichten. Geboren: Jacob Ruig, z. v. H. van Duyn en M. Schaap. Cornelis, z. v. J. Haasnoot en N. de Haas. Abraham, z. v. A. Öuwehand en H van Noren. Lena, <L v. H. Meijvogel en J. Groen. Leendert, z. v. M. van der Plas en A. Guyt. Lijtje, d. v. P. van den Oever en W. Hoek. Ondertrouwd: J. van der Marei en J. Ouwehand. A. van Katwijk en E. van Delft. K. Mugge en G. van Duyvenvoor- de. Getrouwd: W. Krijgsman en M. Dul- fer. Overleden: Jeriena van der Plas, oud 76 jaar, echtgenoote van J. Nijgh. Marie Pieter de Lange, oud 49 jaren, ge huwd met T. Gerstel. Johannes Korte kaas, oud 78 jaren, ongehuwd. Weina Verburg, oud 82 jaren, gehuwd met G. van der Meij. Wilhelmina Petronella Schroot oud 54 jaren gehuwd met B. T. Zwets. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Missie. Het is voor de niet parochia nen van Katwijk dat wij even vermelden dat er de afgeloopen week hier Missie is geweest. De openingsplechtigheid had plaats vorige week Zaterdagavond, toen de Patera Redemptoristen Dankelman en Wesse- lingh, ingehaald door een kleurige stoet van bruidjes met bloemen, de kerk werden in geleid om op dien eersten avond de ope ningspredikatie te houden. Het is sindsdien een buitengewone toeloop geweest van ge- loovigen, zoodat de kerk steeds goed bezet was. Doch vooral de avondoefening met preek trok veel menschen, de kerk was tot de laatste plaats dan bezet. De Missie is volgens de Paters een succes geweest. De Groote Maria-avond met feestpreek en toe wijding van geheel de parochie aan Maria, de Moeder van Altijddurenden Bijstand, zal Zaterdagavond om half 8 uur plaats heb ben. En Zondagavond half 8 de indrukwek kende sluiting van de Missie. Het is voor de parochie een mooie devote oefening ge weest, welke zal bijdragen tot opbloei van het Godsdienstig leven in de parochie. LISSE. Pluimvee- en konijnensportvereeniging. De Pluimvee- en Konijnensportvereeni ging hield gisteravond in „De Vereeniging" haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer N. J. Dol. Uit de finantieele verslagen bleek dat de inkomsten der vereeniging hadden bedra gen 357.58 en de uitgaven f 113.67, alzoo een batig saldo van 243.71. De inkomsten der wekelijksche veiling hadden bedragen 39.37 en de uitgaven 25.— alzoo een voordeelig saldo van 14.37 en de ontvang sten der Tatoueercomm. 6.45 en de uit gaven 0.79, dus een saldo van f 5.66. Het finantieele verslag der Tentoonstelling sluit met een tekort, hetgeen uit de kas der ver eeniging zal worden aangevuld. In het bestur waren aftredend en wer den herkozen de heer J. Luik, A. de Wit en A. J. P. Pollee. Besloten werd in 1936 geen tentoonstelling te houden. Na de gewone verloting, welke opbracht 8.21, werd de vergadering gesloten. klonken, maarhet speurend oog ver mocht niets te ontdekken. Ieder hoekje van den zolder werd on derzocht, maar dit onderzoek leverde niets op. Dien nacht heeft zich echter geen voet stap meer doen hooren. Een offerte, om een nachit op den zolder te bivakkeeren, kwam nog nog niet in. En zoo blijft het mysterie der raadsel achtige voetsappen in den nacht onopge lost.... NOORDWIJK. Hanze. Woensdagavond vergaderde de Hanze in café „Flora", waarbij de op komst zeer goed was. De voorz., de heer V. Ph. Braun heette allen van harte wel kom, in het bijzonder Pater Rijnoever, die op deze avond een uiteenzetting zal ge ven van het op de agenda geplaatste on derwerp: „Voelt U iets voor drie-daagsche excursie". Na lezing der notulen en een woord van welkom te hebben gericht tot d?n G. Adv. kap. Sluis, verkreeg pater Rijnoever het woord, die als pater van het Retraitehuis de middenstanders kwam spreken over de ziele-excursie naar de re traite. Zij die reeds een retraite hebben medegemaakt, weten wat een geestelijke opbeuring voor het verdere leven hiervan uitgaat, maar degenen, die nog geen ken nis hiermede hebben gemaakt, voelen de retraite aan als iets sombers, hetwelk ech ter in geen enkel opzicht waarheid bevat en juist om dit vooroordeel weg te wer ken kwam spr. deze avond eens inzage geven van het groote nut eener gesloten retraite. Het doel der retraite is een her nieuwing van het godsdienstig leven en dit is vooral voor het hoofd van het gezin van groot belang, omdat de man de volle verantwoording van het gezin draagt. De taak als zoodanig is moeilijk en kan slechts beleefd worden in de diepte van het ge loof en juist dit kan men in een gesloten, retraite opdoen. Daar zal men zijn fouten, weer eens leeren inzien en het leven weer op een hooger plan brengen, een opgang naar Christus. Spr. hoopte dat in de re traite, welke a.s. Zondagavond begint, Noordwijk goed vertegenwoordigd zal zijn. De voorz. dankte den spr. voor zijn be zielend woord en spoorde met klem ieder aan een gesloten retraite mede te maken. De bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van de heeren J. v. d. Weijden en H. C. Hoogeveen had tot uitslag, dat beiden met groote meerderheid van stem men werden herkozen. De kascommissie bracht bij monde van den heer S. W. Lan- gelaan verslag uit van haar werkzaamhe den en stelde voor, onder dank voor het accurate beheer, den penningmeester te déchargeeren, hetwelk onder applaus ge schiedde. Vervolgens had de uitloting plaats van 10 aandeelen van de Voorschot bank, uitgeloot werden de Nos. 3, 12, 23, 31, 32, 33, 38, 63, 74 en 88. Na een breed voerige rondvraag sluiting. OEGSTGEEST. Personalia. Den heer B. J. v. d. Mie- ne, hoofd der Chr. school, is j.l. 1 Maart verlof verleend tot 8 Juni a.s. met ingang van welke datum hij wegens het berei ken van den (vervroegden) pensioenge rechtigden leeftijd heengaat. Gedurende dit verlof zal de functie van hoofd dezer school worden waargenomen door den heer J. Neleman, wachtgelder-onderwijzer te Rotterdam. De Hanze. In St. Wilübrord hield de R. K. Middenstandsvereeniging haar alg. jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer W. F. de Rooy. De belangstelling was zeer gering, het geen van weinig differentie getuigt voor het bestuur, dat zich inspant en steeds de belangen der leden voorstaat. Na voorle zing der notulen bracht de secretaris een welverzorgd jaarverslag uit. Het ledental bedraagt thans 31. De penningmeester rap porteerde den financieelen toestand. Er bleek een klein nadeelig saldo aanwezig, dat gedekt wordt uit de reserve van vorige jaren. De kascommissie, bestaande uit de heeren van Gent en v. d. Post, deelde mede boeken en bescheiden te hebben na gezien en in orde bevonden. De penning meester werd dan ook gedéchargeerd. Enkele stukken van het hoofdbestuur wer den voor kennisgeving aangenomen. Ver melden we nog, dat onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Ge meentebestuur, dat in de Kempenaerstraat een electrische verlichting zal worden aan gebracht. Zulks mede op verzoek van „de Hanze". Het aftredend bestuurslid, de heer E. H. de Bruin, werd herkozen. Bij de rondvraag werden enkele zaken van huishoudelijken aard besproken alsook het slechte vergaderingbezoek. Hierna volgde sluiting. Geboren: Cornelis Sybilla Maria d. van G. J. Peek en C. J. van Breenen. Ondert rouwd: J. T. Kobus 28 j., te Monrovia (Liberia), en K. J. van Tuijl 25 jaar. Gevestigd: D. J. Houthoff en gezin van Leiden J. van Nes en gezin van Den Haag S. v. d. Meij en gezin van Voorschoten J. J. de Graaf van Mole naarsgraaf W. van Evert van Amster dam C. Roosen van N. O. Indië. Vertrokken: D. E. Knol naar Lei den W. K. Boorsma naar Sassenheim - A. L. Beukman naar België C. Hoek naar Koudekerk J. van der Zwart naar Valkenburg (Z.-H.) H. M. van Schaik naar Leiden iVT. E. Onderwater naar Zoeterwoude Tr. Netzlaff naar Leiden. Verhuiz ingen: M. C. Schadee en vr. naar Julianalaan 15 D. Stafleu en gezni naar Regentesselaan 19. RIJNSBURG. Bloemenhandel. 't Is nog steeds niets gedaan voor de bloembollentrekkers. De prijzen blijven laag en de aanvoer is zeer groot, voornamelijk van tulpen. Betaald werd voor tulpen per dozijn: William Pitt f 0.15f 0.12, Prins van Oostenrijk f 0.10 f 0.13, El Toreador f 0.10—f 0.18, Mr. v. d. Hoeff f 0.16f 0.20, Peach Blossom f 0.16— f 0.20, Gele Prins f 0.13—f 0.16, Farncombe Sanders f 0.14—f 0.18, Le Notre f 0.18— f 0.22; Elisabeth f 0.19—f 0.24, La Reine f o.08f 0.11, Herman Schlegel f 0.11f 0.14 Courone d'or f 0.14f 0.20, Pelikaan f 0.12 f 0.18, Narcissen per bos f 0.05f 0.09, Hyacinthen per 100 f 1.90f 3.50.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6