ZATERDAG 7 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 MISSIE-TENTOONSTELLING. Van 18 tot 25 October zal in de Stads gehoorzaal een Missie-tentoonstelling wor den gehouden. Het comité is als volgt sa mengesteld: Eere-voorzitter: Deken A. H. M. J. Ho- mulle. Voorzitter: Rector R. Reynen. Vice-voorzitter: H. M. Simonis. Secreta ris: G. J. v. Deene. Penningmeester: G. A. H. Kluitmans. Als voorzitters van de sub-comité's zijn benoemd de volgende Eerw. heeren, met verzoek zelf verder het desbetreffende co mité samen te stellen: Perscomité: voorzitter Rector H. L. J. M. Sondaal, Oegstgeest. Loterij-comité: voorzitter Rector L. A. J. M. Beune. Comité voor Kinderen: voorzitter Pater J. A. v. d. Snoeck O.F.M. Comité voor muziek: voorzitter kapelaan B. J. M. Dorbeck. Technische Commissie: voorzitter kape laan W. J. V. Hessing. Comité voor logies: kapelaan G. H. E. Mudde. Comité voor Lezingen: voorzitter Pater N. Geise. Afgevaardigde namens het Diocesaan Missie Comité is Prof. C. G. van Trigt, theologicum, Warmond. VOLKSBONDSNIEUWS. De leden van den Bestuursraad worden verzocht in grooten getale aanwezig te zijn op de Bestuursraad-vergadering Dins dag 12 Maart a.s. des avonds te 8 uur in het Bondsgebouw. De heer A. Angenent uit Haarlem zal behandelen het onderwerp: „Het karakter van den Modernen Staat is Kapitalistisch". Gouden kloosterfeest. De eerw. Zuster Maria Odilierme (in de wereld mej. Barbera Paddenburg ge boren te Leiden) viert den 19den Maart a.s. haar gouden klooster jubileum in het St. Andreasgesticht, Springweg, Utrecht. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 3824. Naamloze Vennoot schap Maatschappij „Drica" tot Exploitatie van onroerende goederen en aannemers bedrijf te Noordwijk, voorheen W. P. de Vreede, Noordwijk, Douzastraat 19. N. Comm.: J. W. A. de Wild, Rotterdam en J. Vervloeit, Brussel. Hedenmorgen te kwart over elf is door het omvallen van een theelichtje brand ontstaan in de bovenwoning van het bloe menmagazijn „Polyanthus", Pieterskerk- koorsteeg 28. De vlammen deelden zich mede aan de gordijnen, doch de bewoners wisten deze spoedig af te rukken en naar buiten te werpen. Een der bovenlichten sprong. De brand werd met eenige em mers water gebluscht. zoodat de brandweer geen dienst behoefdte te doen. Gisterenmiddag te half twee is de 11- jarige A. G. O. v. B., toen hij met zijn rij wiel op den Stationsweg wilde stoppen, om gevallen, waarbij een passeerende met paard bespannen wagen hem over het lin kerbeen reed. De E.H.D. spalkte het been, waarop de jongen voor onderzoek werd overgebracht naar het Diaconessen huis. In het klein auditorium der Leidsche Uni versiteit zal Woensdag 11 Maart des avonds te 8 uur prof. S. Kot, oud-hoogleeraar in de cultuurgeschiedenis van Polen aan de uni versiteit van Krakau, een lezing houden over het onderwerp: „Les courants révolu- tionnairs dans la Réforme en Pologne et leurs rapports avec les sectes néerlandai- Gevonden voorwerpen. Portemonnaie, 2 heerenparapluie's, een zwarte tasch, een paar beenpijpen, 3 ro zenkransen, een handtaschje, een honden- riem, een nageltangetje, 3 bankbiljetten, een lippenstift, sleutels, een bruin étui, een kwitantie, een zilveren schakelketting, handschoenen, een tasch met boeken, een gouden gladde ring, een broche, een storm lantaarn, een zwart vulpotlood, een ver moedelijk gouden damesarmbandhorloge, een ringetje, een blauw zijden ceintuur, een actetasch met boodschappen, een stu dieboekje, (Duitsch), een knipkaart van N. Z. H. T., een bruine vulpenhouder, 2 vulpotlooden, een rijwielpomp, een sjaal, een bril met hoornen montuur, een geze geld papier, een hakbijl, een slagersmes, rijwielbelastingmerken, een heerenslobkous, een broche van E. H. B. O., een zwarte handwarmer, een bruin étuitje, een ring met steentjes, een R.-K. kerkboekje, een broche, een mes, vulpenhouders, een radia- teurdop, een bruine tasch, een tasch met gereedschap, een dekzeil van radiateur, een zakje met haakwerk, een blauwe over all, een handwarmer, een damesarmband, een vulpotlood, een baal meel. Alsnog opgegeven als gevonden in den zomer van 1935: een katoenen strik, met gouden speld voorzien van steentjes. Gevonden in het postkantoor: een bank biljet, een wollen heerenhandschoen, een astrakan heerenihandschoen, klein geld, een bruin lederen heerenhandschoen, een zwarte brillendoos. Gevonden in de electriscbe tram (stads- lijn): een damestasch, een dameshand schoen, een poederdoosje, een stofbril, vier damesparapluie, 1 portemonnaie met in houd. Terug te bekomen en inlichtingen te ver krijgen eiken Werkdag van 13 uur n.m. behalve Donderdags en Vrijdag ten politie- bureele', alhier. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgen de personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: Baggerlieden 4, Be hangers 24, Betonvlechters 33, Betonwer kers 72, Fundeeringwerkers 1, Glazenma kers 2, Glazenwasschers 9, Graniet wenkers 15, Grondwerkers 93, Heiers 2, Metselaars 143, Opperlieden 113, Schilders 205, Sloo- pers 2, Steerubikkers 3, Steenhouders 6, Straatmakers 1, Hulp-straatmakers 13, Stu- cadoors, Witters 75, Timmerlieden 292, Uit voerders 8, Voegers 25, Ongesoh. Bouwarb. 9, Totaal 1150. ..Fabrieksarbeiders: Bleekers 18, Lompen sorteerders 18, Vellenblooters 2, Zeepfabr. arb. 5, Steenfabr. arb. 135, Ongesch. fabr. arb. 69. Totaal 247. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 96, Reizigers, colp.. 45, Winkelbedienden 35, Incasseerders 11, Musici 6, Onderwijzers 10, Overheidspersoneel 12, Verplegers 2. Totaal 217. Hotel-café-personeel: Huiespersoneel 15, Kellners 48, Koks 12. Totaal 75. Houtbewerkers: Beddenmakers 2, Hout bewerkers 88, Kistenmarkers 7, Kuipers 8, Lijstenmakers 2, Mandenmakers 2, Meubelmakers 25, Meubelstoffeerders 18, Politioerders 2, Ongesch. Arbeiders 28. Totaal 182. Kleermakers: Kleermakers 78, Kappers 11, Schoenmakers 9. Totaal 98. Land- en tuinarb.: Bloemisten 42, Land arbeiders 25, Tuinlieden 35, Warmoeziers 13, Ongesch. landarb. 7. Totaal 122. Metaalbekeraers: Bankwerkers 125, Blik- bekerkers 28, Burgersmeden 39, Electri- ciens 62, Gasfitters 13, Gereedsohapmakers 2, Instrumentmakers 4, Isoleerders 9, Kern- makers 1, Kettingsmeden e.a. 33, Klinkers 13, Koperslager 5, Lab. Bedienden 3, Las- 8chers 8, Loodgieters 67, Machinisten 22, Metaalboordens 5, Metaaldraaiers 16, Me taalschavers 2, Metaalslijpers 4, Monteurs 28, Pianostemmers 3, Polijsters 1, Ponsers 4, Rijtuigschilders 1, Rijwielherstellers 12, Soheepstimmerl. 8, Stokers 25, Tegenhou- ders 17, Verw. Monteurs 20, Voorslaanders 10. Voorwarmers 7, Vulcaniseurs 1, Vuur werkers 10, Wagenmakers 6, IJzerwerkers 52, Zandvormers 4, Zilversmeden 2, On gesoh. Arbeiders 2. Totaal 714. Sigarenmakers: Sigarenmakers 6, Sig. sorteerders 4, Strippers 2, totaal 12. Technici, opzichters: bedrijfsleiders 7, apoth. ass. 1, ingenieurs 3, technikers 8, teekenaars, opz. 17, werkmeesters 17. To taal 53. Teentielarbeiders: hekelaars 5, katoendruk kers 30, kluwers e.a. 10, luikers 14, plaat snijders e.a. 23, schrobbelaars 3, spinners 41, spoelers 3, sterkers 3, strijkerrs 13, we vers 104, wolbewerkers 38, ongesch. tex- tielarb. 60. Totaal 347. Transportarbeiders: chauffeurs 121, em- balleurs 4, exp. knechten 20, koetsiers 16, loopknechten 43, magazijnknechten 61, schippers-104, spoor- en trampers. 15, wa kers 6. transportarbeiders 59, losse arbei ders 472. Totaal 921, Typografen: boekbinders 36, boekdruk kers 16, fotografen 1,. hulp-vakarbeiders 4, letterzetters 29, steendrukkers 2. To taal 88. Voedingsmiddelenarb.: bakkers 94, mo lenaars 1, ovenisten 4, slagers 64, suiker werkers 26, wijnkooperskn. 10, zoutzieders 3, zuivelbereiders 3, ongesch. voed. arb. 39. Totaal 244. Vrouwen: maasters 1, breisters 2, lakers 1, naaisters 18, modisten 1, winkeljuffrou wen 25, kantoorpersoneel 39, kapsters (leerl.) 4, apothekersass. 1, onderwijzeres sen 6, boekbindsters 1, kinderverzorgsters 2, serveersters 1, strijksters 4, verpleeg sters 13, teekenaressen 1, huisel. diensten 232, fabr, arbeidsters 55, kamermeisjes 1, borduursters 1. Totaal 409. Alg. totaal 4879. 7 Maart 1935 4471. 8 Maart 1934 3421. Ben. 64 ged. werkloozen en 91 werkver schaffing. In een beschouwing over den nieuwen verkeersweg het Levendaal stond gisteren: „Aan ethische eischen van stadsschoon is ruim voldaan". Wij willen zulks niet ontkennen! Doch bedoeld was te schrijven: „aesthetische Trianon, Een tweetal belangrijke filmwerken vult deze week het programma van Trianon, waarvoor gisteravond reeds flinke belang stelling bestond. Na een actueel journaal waarin o.a. en kele opnamen van het oorlogsterrein in Abessinië en een alleraardigste teekenfilm volgt de eerste hoofdfilm „Prinses incog nito". In deze operettefilm kan men het charmante spel bewonderen van Janet Gaynor, uitstekend bijgestaan door Henry Garat. De film, die uitmunt door prachti ge regie en schitterende costuums, werd met de grootste aandacht gevolgd, terwijl aan het slot geapplaudisseerd werd, wel een bewijs, dat deze film in den smaak smaak viel. Janet nor stelt in deze film een prinses voor, die incognito naar een dienstboden-bal gaat, waar zij in ken nis komt met een jongeman die zich uit geeft als bediende in een delicatessenzaak. Den volgenden morgen ziet zij vanuit het paleis, dat een luitenant, die de bewuste be diende blijkt te zijn, eön berisping krijgt. Zij weet echter gedaan te krijgen, dat hij bevorderd wordt successievelijk tot den rang van luitenant-generaal. Wanneer hij bevel krijgt aan het hof te komen om met de prinses kennis te maken, bemerkt hij tot zijn verbazing wie de prinseh eigenlijk is. Na nog tal van wederwaardigheden volgt tot slot de /erloving van de prinses met den tot prins gepromoveerden luite nant. Na de pauze volgt het boeiende en span nende filmwerk „De laatste voorpost", waarin de strijd te zien wordt gegeven tusschen de blanken en zwarten. De hoofd vertolkers Cary Grant en Claude Rains we ten door hun prachtig spel de aandacht ge spannen te houden, terwijl een belangrijke rol is toebedeeld aan Gertrude MichaeL Prachtige opnamen komen in deze film voor o.a. het overtrekken van een breede stroom door de Balkaris met hun dieren en de vlucht der wilde dieren uit het bran dende bosch. Over den inhoud het vol gende: Kapitein Andrews wordt door on geregelde troepen der Koerden gevangen genomen, doch 's nachts door een der offi cieren der Koerden bevrijd. Beiden vluch ten en weten te ontkomen doch Andrews wordt hierbij gewond. Hij wordt naar een hospitaal overgebracht en wordt daar ver liefd op een verpleegster. Zij beantwoordt zijn liefde doch bekent hem, dat zij ge trouwd is, doch sedert drie jaar niets meer van haar man had gehoord. Plots ver schijnt hij weer en het blijkt de man te zijn die Andrews heeft gered. Zij bekent haar man haar liefde voor Andrews en deze zint nu op wraak. Hij weet een op dracht te krijgen in de plaats waar An drews is en na hem verteld te hebben, wie zijn vrouw is trekt hij.zijn revolver, doch plotseling wordt het fort overvallen. Bei den doen nu hun plicht en de aanval wordt afgeslagen. In de nu volgende ge vechten weet Andrews zich te redden ter wijl de ander, nadat een verzoening heeft plaats gehad, doodelijk gewond wordt. Stervend in Andrews armen beveelt hij zijn vrouw in diens zorgen aan. Met dit pracht programma, wat wij vol wassenen kunnen aanbevelen, zal Trianon wel veel bezoekers trekken. LIdo. Greta Gaiho in de film „Anna Karenina" trekt zooveel bezoekers dat het programma deze week is geprolongeerd. Loxor In „De Vrouwen de baas" welke film als hoofdfilm voor de pauze vertoond wordt, krijgen we 'n interessante historie te zien uit 'n Zwitsersch dorpje, waar de vrouwen de baas zijn over hun ega's. De lieftallige wezens hoewel allen vrijwel iets van die heerschzucht uit zichzelf be zittend werden hier opgezweept door 'n venijnige weduwe, die zelf niet deugde en als stookster staat tusschen de gemoede lijke Zwitsers, die him biertje en knack- worstjes niet gaarne missen en hun niet altijd even lieftallige ega's. De toestand wordt er niet beter op als de waard van het dorp een kellnerin uit de stad heeft aangenomen en als de intrigues van de sluwe weduwe nog toenemen, wordt het heel dorp gek. De mannen doen hun zin, zelfs degenen, die ook in „vredestijd" on der den pantoffel zaten en het gevolg is uieiendelijk een algemeene opstand tegen de weduwe, die haar biezen wel kan pak ken. Na de pauze laat Paul Muni in de film „Tusschen twee werelden" in een rol, wel ke getuigt van groote veelzijdigheid den strijd zien tusschen het standsverschil van blank en bruin, zooals dit zoo gaarne door blank gemaakt wordt. De Warner Bros Cy. heeft hiervan een grootsch opgezette speel film gemaakt, die veel van de art is ten heeft gevergd. Voor volwassenen. Casino Casino geeft deze week „Op hoop van Zegen" en „De Hypnotiseur", een komische filmklucht. Deze hynotiseur is 'n zekere professor Limberly, die 't heeft weten klaar te spelen Billy Bogard, een dresseerder van olifanten in een Amerikaansch circus en diens helper Egbert, een neger, onder hynose te brengen met het doel Billy te berooven van 150.000 pond sterling, die deze als eerste prijs in de sweep-stake ge wonnen heeft. Zijn plan wordt verijdeld, maar 't witte doek laat ons heel wat sen satie beleven, eer 't zoover is en Billy in 't huwelijk kan treden met Mitzi, de diri- gente van de Zigeunerkapel in bovenge noemd circus. En dan „Op hoop van Zegen?" Is 't eigenlijk wel noodig, dat we ze aanbeve len deze echt Hollandsche film met Esther de Boervan Rijk, de groote actice, als Kniertje, de oude visschersvrouw, in de hoofdrol, die ze zoo mooi en aandoenlijk vertolkt? Moeten we nog een woord van lof uiten over de andere spelers, 't zij in hun rol van stoere visschers of oude afge leefde diakenhuismannetjes, die een spel geven, dat ons aangrijpt en vasthoudt tot het einde toe? 't Is dunkt ons overbodig. Maar ieder moet deze geschiedenis uit het visschersleven gaan zien, of nog eens gaan zien. 't Loont de moeite. De voorafgaande journaals zijn ditmaal zeer interessant, zoodat we hier een mooi programma hebben voor volwassenen. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Theologie mejuffrouw J. H. Bethe, Haarlem. Geslaagd voor het examen apothekers assistent alhier mejuffrouw H. G. Zomer, Rijswijk (Z.-H.). FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: C. Heemrood, koopman te Alphen a. d. R ij n, Raadhuisstraat 6. Cur. mr. W. de Clercq, te Leiden. Opgeheven: L. Bakker, wed. D. Verweij, Alphen INGEZONDEN STUKKEN ZOETERMEER, 6 Mrt. Landbouwvoorlichting te Zoetermeer. en nog wat! In uw blad van 3 Maart komt een stuk voor, getiteld: „Landbouwvoorlichting en nog wat". Als voorzitter van den L.T.B. te Zoetermeer ben ik zoo vrij tegen dit stuk te protesteeren, omdat het tal van onjuist heden bevat en sommige personen woorden laat zeggen, die zij in het geheel niet ge sproken hebbei. Gaarne zouden wij zien, dat u een ver slaggever aanstelde, die wat objectiviteit betreft, beter beslagen was, want dergelij ke stukken kunnen ons in groote moeilijk heden brengen met onze zusterorganisa ties, n.l. de C.B.T.B., en de Holl. Mij van Landbouw, met welke wij toch geregeld moeten verkeeren. Hoogachtend, De voorzitter van den L.T.B., afdeeling Zoetermeer: A C. AMMERLAAN (De Redactie stelt er prijs op te ver klaren, dat het bedoelde verslag van géén van onze beide cor respondenten te Zoetermeer af komstig is. Gezien het blijkbaar pole misch karakter van het verslag, ware het wellicht beter geweest, dat het als inge zonden stuk buiten verantwoording der Redactie was opgenomen en de inzender zijn naam publiek had gemaakt). BURGERLIJKE STAND UIT DE RIJNSTREEK KOUDEKERK. Inenting. Donderdag 12 Maart a.s. des nam. te 2 uur zal aan de dokterswoning alhier de gelegenheid opengesteld zijn tot postelooze inenting en herinenting. Men vergete vooral niet om trouwboekje der ouders of geboortebewijzen der kinde ren mede te brengen. LEIDERDORP. Jubileum. 15 Maart a.s. zal dokter Persant Snoep den dag herdenken, waarop hij vóór 25 jaren geleden zich vesctigde in Leiderdorp en de werkzaamheden van wijlen dr. de Flines ging voortzetten. Uit zijn uitgebreide practijk heeft zich een co mité gevormd, om dit jubileum passend en waardig te vieren. Het huldigingscomité maakt nu bekend, dat de receptie zal plaats hebben in de Raadszaal van Leider dorp op Zaterdag 14 Maait as. van 34.30 uur nm. Het zal den kundigen en hoog- geachten dokter op dien dag niet aan be langstelling ontbreken. NIEUWKOOP. Ziekenfonds „Helpt Elkander".. Het Ziekenfonds „Helpt Elkander" hield zijn jaarvergadering in hotel Spoorzichit onder leiding van zijn voorzitter den heer J. G. Zwart. Uit het jaarverslag van den penning meester bly'kt, dat de reserve op 1 Januari 1935 bedroeg 6.067.77. De ontvangsten bediepen 2.68.31, terwijl werd uitgege ven 3.426.20, waardoor 743.89 meer werd uitgegeven dan ontvangen en thans nog in kas is 5.323.88. Over 1963 dagen werd aan 70 zieken uit gekeerd 2.761.65 en aan 15 leden werd over 65 dagen uitgekeerd 162.50 wegens reiskosten naar een ziekenhuis. Zoodra de termijn van uitkeering ver streken is wordt zoo noodig een bijdrage verleend uit het steunfonds, waarvoor een kleine extra-contributie wordt betaald. Tijdelijk wordt uit dit steunfonds ook aan de leden versterkende middelen verstrekt tot een bedrag van 25 per lid. Dit fonds bedoeg op 31 December 1935 977.38, ter wijl over het afgeloopen jaar een nadee- lig slot aanwezig was van 218.07. De in komsten bedroegen in 1935 267.08, de uit gave ƒ485.15. Ook voor 1936 wordt beslo ten wederom voor elk lid 25 beschikbaar te stellen voor versterkende middelen. De aftredende bestuursleden de heeren J. G. Zwart, A. Tijsterman, P. de Haan en P. de Rooij worden allen herbenoemd. Tot afgevaardigde naar de vergadering van de Nederlandsche Vereeniging van Ziekenkassen te Leiden wordt benoemd de heer B. Wilemsen. Het boetegeld ad 12.75 wordt onder de aanwezige leden verloot LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboren: Andreas Jacobus z. van A. J. Schreuder en M. E. Houps Johanna Paulina d. van J. P. F. v. d. Horst en G. ten Haken Cornelis z. van W. F. Meijers en P. Nievaart Johannes z. van P. C. de Boer en K. M. Walraven Reinier Johannes z. van J. Massaar en A. Thonies Willem Hendrik z. van W. H. Lammers en P. M. Wennekes Dirk z. van J. Vree- ken en M. Bergshoeff Leendert Jacob z. van L. Duister en E. Feeleus Chris- tiaan z. van W. P. Lotte en J. C. Holswil- der Gerrit z. van Chr. Holswilder en J. M. P. Heijberg. Overleden: A. M. Christiaanse Hoos vr. 85 j. J. P. M. Nulandv. d. Berg vr. 35 j. TELEGRAMMEN Italië aanvaardt de Geneefsche voorstellen ROME, 7 Maart (A-NP.). De ministerraad heeft de voorstellen van de Commissie van Dertien aangenomen. ONTPLOFFING IN METAAL SMELTOVEN. Verscheidene dooden. MILAAN 7 Maart (A.N.P.) Hedenoch tend half 5 heeft een ontploffing plaats ge had in een metaal-smeltoven van de fa briek Isetta Francini, auto- en vliegtuigen- fabriek te Milaan. Uit de oven schoot een steekvlam omhoog, waardoor het gebouw in brand vloog en geheel in asch werd ge legd. Andere af deelingen van de fabriek werden niet beschadigd. Tot nu toe zijn 15 dooden geborgen. De oorzaak van de ont ploffing is nog niet bekend. NIEUWE POLITIEKE BOTSINGEN IN SPANJE. Dooden en gewonden. MADRID, 7 Maart. (A.N.P.) In den af geloopen nacht is te Madrid een bakker, die tot een der rechtsche party en behoor de, bij het sluiten van zijn winkel door politieke tegenstanders neergeschoten. Het zelfde lot trof een man, die zich op het balkon van zyn woning bevond. Te Pamplona is een nationalistische ver gadering door de politie ontbonden. Er ont stond een vuurgevecht, waarbij 14 perso nen werden gewond. Vier hunner bevinden zich in levensgevaar. Te Santander heeft een schietpartij plaats gehad tusschen arbeiders, die op grond van het regeeringsdecreet weer in dienst wa ren gesteld, en ontslagen arbeiders. Een der arbeiders werd gedood, terwijl tien ver wondingen opliepen. MARKTBERICHTEN OVER KETEL KOKEND WATER GEVALLEN. Gisteravond kwamen twee zoontjes van den landbouwer W. F. v. Lierop te Bakel, bij het spelen over een op den vloer staan de ketel met kokend water te vallen. Beide kinderen liepen hevige brandwonden op. Het 2%-jarig jongetje is vannacht aan de bekomen brandwonden overleden, terwijl de toestand van zijn 4-jarig broertje heden morgen redelijk was. Minimum-prijsregeling op bloemen veilingen. Naar ons ter oore komt is een minimum prijsregeling van bloemen op de veilingen in voorbereiding. De Regeering zal trachten langs dezen weg aan de kweekers en bloemisten eenigen steun te verleenen. LEIDEN, 6 Maart. Groentenveiling. Per 100 stuks: wittekool 1.90, savoyekool 3.8020.80, pieterselie 3.405.50, prei 0.702.60, radijs 4.505.30, kropsala de 0.50—6.60, selderie 1.70—4.00, knol- selderie f 2.005.50, per 100 kg,: kroten, gekookt 7—12, witloof 3—16, boeren kool 7—17, spinazie f 20—28, uien 1.30 —3.40, wortelen 2.6016.90, spruiten I 11—18, spruiten II 4—14, andijvie f 12 tot 21. 7 Maart. Boter. Aanvoer 490 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.55 en prima boerenboter 1.45—1.50 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 2 tot en met 7 Maart Aanvoer 150.00 stuks Lange turf prijzen 68 per 1000 stuks. UTRECHT, 6 Maart Kaas. Aanvoer 2 wagons met 380 kg. kaas. Prijzen: rijks- merk le kwal. 20—22.50 per 50 kg. 'S HERTOGENBOSCH, 6 Maart. Boter Aanvoer 19.250 kg. Hoogste prijs 1.52, laagste prijs 1.44, middelprijs f 1.48. TER AAR, 6 Maart. Centrale Veiling. Spinazie per kg. 1724 cent, andijvie per kist 49—69 cent, sla 1.30—2.80, vellen 26 cent, spruiten 14—15, boerekool 34 ct Selderie 2.40—3.30, aardappelen 1.60. BOSKOOP, 6 Maart. Bloemenveiling. Seringen 4060 cent, Viburnum 30 cent, Azalea 1.00—1.60, tulpen 10—16 cent. Narcissen 6—10 cent, Crocus 3—5 cent, Andromeda 11—15 cent, Wilgenkatjes 6 cent; Erica 5 cent, Azalea 26—52 cent. Rhodo 45 cent, Acer 45 cent en Calla 25 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 6 Maart. Groen- tenveüing. Per 100 stuks: roodekool 14.20 —20.50, gelekool 13.80—21.30, groenekool 0.901.60, selderieknollen f 2.106.70. per 100 kg.: uien f 2.80—3.70, peen f 11.30 15.10, kroten 3.75.5.00. WlSSELNOTEEiUiNfiFN rMSTERDAM) (Officieel) Berlin 59.121'., Londen 7.263/^ New York1 459/lö Parjjs 9.701/., Brussel 24.821/." Zwitserland 48.021 Milaan Madrid 20.108/4 Oslo 36.50 Kopenhagen32 45 Stockholm 37.45 Praag 6.091/., Weenen Boeoapest Prolongatie 1 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3