2)e Zeidóoh^(BouAm}t Het eeuwfeest der Twentsche mechanische weverij. Boven -Friedrichshafen. De groote zeppelin L Z. 129 De nieuwe school in Wieringerwerf, het nieuwste dorp van i^cerlands twaalfde Koning Edward Vlil van Engeland bracnt Donderdag een bezoek aan de tijdens den eersten proeftocht provincie, is gedeeltelijk geopend. Reeds zijn er alle provincies vertegen- .Queen Mary", welke te Clydebank in aanbouw is. De Koning werd bij dit woordigd bezoek hartelijk ontvangen Een mooie overzichtsfoto van den nieuwen kruiser .De Ruyter," gebouwd bij Wilton-Feyenoord te Schiedam. De nieuwe kruiser is zoo goed als gereed en zal in April a.s. zijn eersten proef tocht maken Tot burgemeester der gemeenten Opmeer en Spanbroek is benoemd de heer H. j M. Keyzer Twente herdenkt het feit, dat honderd jaar geleden de mechanische weverij haar intrede deed. Een snapshot van de Twentsche huisweverij, zooals zij een eeuw terug werd beoefend en thans nog sporadisch voorkomt FEUILLETON. DE GOUDEN BRUG Roman van Hanno Plessen. (Nadruk verboden). 12) Renate schudt lachend het hoofd. „Ach nee, dat is het niet. Een paar reizen per jaar en een leven, zoo als u me dat voor stelt, dat zou ik me nog wel kunnen ver oorloven. „Doe dat dan!" meent de oude dame te moeten aandringen. „Maar waarom dan tcch?" verzet Renate zich. „Ek leef nu al twee jaar zoo en ik heb er heusch nog geen oogenblik spijt van gehad!" „Alles goed en wel, twee jaar is dat ook wel uit te houden en misschien houd je het nog een paar maanden vol, maar op den duur. „Nee tante, ook op den duur! Geloof me, dat blijft zoo voor altijd". „Altjjd, m'n lieve kind, bestaat niet. Ik meen het goed met je, heusch! Volg mijn raad. Anders loopt het vandaag of morgen spaak". Daarmee draait zij zich om naar den muur en reeds het volgende oogenblik ie zij ingeslapen. Zij ademt rustig. Haar slaap is zorgeloos als die van een kind. Renate echter blijft nog eenigen tijd on beweeglijk op den rand van het bed zit ten. Zij herinnert zich de merkwaardige gemoedsaandoening, welke haar onbewust Delmer overviel^ toen deze haar onbewust haar jeugd betwistte. Zou tante Sopherl met haar half vermakelijke, half ernstige predikatie ten slotte toch niet heelemaal ongelijk hebben....? De vrouw van veertig jaar. Een oer-oud, eeuwig-nieuw en nooit geheel en al op te lossen probleem. Hoeveel er ook over ge schreven en gediscussieerd wordt, steeds blijft dit vraagstuk bestaan. Ten slotte Is het menschelijk leven im mers subjectief, niet aan vaste regels te binden en nog minder in bepaalde vor men vast te leggen. En daarom zal elke vrouw dezen critieken leeftijd ook ver schillend en op haar eigen, persoonlijke manier doorkomen, waarbij dan zeker wel in de eerste plaats karakter en tempera ment naast verschillende andere omstan digheden, zooals traditie en opvoeding, een belangrijke rol spelen Wolfgang Line's weduwe gaat in deze bij zichzelf te rade. Veel, zeer veel heeft het onverwachte bezoek van dezen avond uit haar vroeger leven in haar opgerakeld. Maar neen, ze laat zich daardoor niet be- invloeden en ook de orakeltaal van tante Sopherl is niet in staat haar van den weg af te brengen, dien ze na rijpelijk overleg is ingeslagen en dien ze in een ervaring van twee jaren als de eenig juiste heeft leeren kennen. Langzaam staat ze op om naar het raam te gaan, waardoor thans het heldere maan licht de kamer binnenstroomt. Want even zoo plotseling als de nevel zich over het land uitstrekte, is hij thans ook weer ver dwenen. Zachtje opent Renate het venster om met hart en ziel het beeld van het haar zoo welvertrouwde Landschap in zich op te nemen. En daarbij ontgaat haar de ver langende blik van Stefan Szartossy, die in de schaduw van 'n spar voor het huis staat en, totaal ongevoelig voor de schoon heid van den nacht om hem heen, onafge broken naar haar opziet.... Johanna en Sylvester hebben Iglerhof nog vóór de mist kwam opzetten, bereikt. Johanna is direct naar haar kamer gegaan om zich voor het diner te kleeden. Zij maakt de laatste dagen met veel zorg toi let en verheugt zich daarbij over haar schoonheid en alle japonnen, sieraden en andere dingen, welke er toe dienen die schoonheid nog meer te doen uitkomen en te accentueeren. „Sylvester" klopt thaar hart, „Sylves ter" gonst haar bloed en „Sylvester" vor men haar lippen. Zy kiest een reseda-kleurige japon van zware, doffe zijde, waarvan de hals met Brusselsche kant is afgezet en daarbij als eenig sieraad een schitterende robijn aan een dunne, platina ketting. Als een licht- roode bloedruppel teekent de steen zich tegen het wit van haar half af Met een paar handbewegingen maakt zij het golvende haar wat losser. Daarna klopt ze aan de tussohendeur van de kamer der barones Niemand antwoordt echter. Ook in de, bij de appartementen der da mes behoorende badkamer, zoekt Johanna haar ante tevergeefs. In de hall verneemt zij van de mist bank, die plotseling is komen opzetten en dat de 'slede naar Innsbruck, vermoedelijk daardoor opgehouden, nog niet terug is. Terwijl de overige gasten, ln een leven- dig gesprek over een en ander gewikkeld, naar de eetzaal gaan, geeft de jonge baro nes haar voornemen te kennen met het di ner op den terugkeer van haar tante te willen wachten. Sylvester biedt haar zijn gezelschap aan, hetgeen dankbaar wordt geaccepteert en beiden blijven in de hali achter. Het uitblijven van de slede baart den directeur van het hotel veel meer zorg dan hij uiterlijk laat blijken, want hij kent het gevaar, dat een natuurverschijnsel als dit met zich brengt. De gasten mogén daarvan echter niets ervaren, want dat zou het ho tel slechts nadeel kunnen berokkenen. De Engelsche, de Hongaar en de medicus uit Berlijn zijn hier alleen, maa~ barones von Geitier heeft een nichtje, dat reeds ander half uur tevergeefs op haar wacht. Het is dus hoog tijd die jonge dame met een of andere plausibele verklaring wat op te monteren, want anders krijgt hij de pop pen aan 't dansen. In geen geval mag hij riskeeren, dat de, zich na het diner weer in de hall verzamelde gasten meer belang stellende vragen en veronderstellingen tot de jonge barones richten dan in de gege ven omstandigheden wenschelijk is En niettegenstaande uit een telefonische informatie bij Hotel „Maria Theresia" blijkt, dat de logé's van Iglerhof reeds meer dan drie uur geleden Innsbruck heb ben verlaten, deelt de directeur de baro nes het volgende mede: „Zooeven heeft dr. Falk uit Innsbruck getelefoneerd. Het ge zelschap heeft besloten daar te overnach ten, omdat het geen zin heeft op het op trekken van de mist te wachten". Komt tijd, komt raad, denkt hij. ter wijl Johanna van deze boodschap nota neemt. Het aanbod, haar het diner atenog te serveeren, wijct zij al „Ik zou alleen graag een kop thee op' mijn kamer willen hebben", verlangt ze. „Uitstekend misschien nog een koude schotel er bij?" „Dat is goed, ja" besluit Johanna, allen die in de hall vereenigd zijn in een vrien delijk knikje omvattend. De componist Vonberg wordt daarbij in geen enkel op zicht onderscheiden en deze blijft dan ook niet veel anders over dan zich naar de eet zaal te begeven, waar hij zich moederziel alleen, maar met buitengewone eetlust aan het vertraagde diner te goed doet. Den volgenden morgen vroeg, als alles in Iglerhoff zoowel als in de Lantaarn nog in diepe rust is, brengt Gustl Stettner zijn gespan naar het hotel, waar hij den direc- recteur van zijn belevenissen verslag uit brengt. „Wat zal Hannerl er wel van denken, dat wij zoo lang wegblijven?!" vraagt de barones zich eenige uren later bij het ont bijt plotseling af. Zóó hevig schrikt zij by de eensklaps opkomende gedachte aan haar nichtje, dat wel in ernstige ongerustheid kon verkeeren, dat zij bijna haar theekop je uit de hand laat vallen, maar Renate weet het onheil nog juist te voorkomen. „Dat is in orde!" stelt zij de oude dame gerust. „Hannerl, zoowel als de directeur van Ignerhof zijn reeds van jullie avon tuur op de hoogte gesteld. In den loop van den ochtend zou hij een ander gespan stu ren om zijn gasten helaas alweer te ont voeren. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13