H. SIMONIS SCHOENWERK DONDERDAG 5 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - l-W 2 HOE WORDT HET WEER? IETS ZACHTER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, nevelig tot zwaar of half bewolkt, weinig of geen neerslag, later iets zachter. Hoogste barometerst.: 766.2 te Helsingfors. Laagste barometerst.: 741.6 te Thorshavn. De depressie bij IJsland heeft zich Zuid oostwaarts uitgebreid, doch is aanzienlijk in diepte afgenomen. De kern ligt thans by de Faroer. Deze depressie bracht zwa- ren neerslag over IJsland; matige neer slag viel over de Britsche Eilanden, ter wijl door den krachtigen aanvoer van lucht tusschen Zuidelijke en Westelijke richting de temperatuur aldaar eenige gra den steeg. De hooge druk in het Zuid-Wes ten hield stand en breidde zich zelfs over Frankrijk uit, de Middellandsche Zee de pressie werd weer wat dieper en bracht zware regen te Marseille. Over Midden- Frankrijk werden hedenmorgen uitge strekte nevelgebieden aangetroffen even- als in ons land en een groot gedeelte van Duitschland. De hooge druk over Scandi navië werd aan zijn Zuidzijde eenigszins aangetast door een secundaire van de IJs- landsche depressie. Hij hield echter over Finland en Lapland stand. Over Lapland nam de vorst weer toe, terwijl het in het overige Scandinavië wat minder streng vroor. Ten onzent is bfj Zuidelijken tot Westelijken wind nog niet veel verandering in den algemeenen weerstoestand te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. 5.7 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. Van Donderdagnamiddag 6.15 uur tot Vrijdagmorgen 6.09 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 6 Maart voorm. 2.04 uur en nam. 2.21 uur. KJ3LV. „ST. PETER KANIS". Boekhoudkundige vraagstukken voor den Middenstand. Gisterenavond vervolgde de heer Ter- steeg voor de K.J.M.V. zijn cursusavonden „Boekhoudkundige vraagstukken voor den midenstand" met het tweede en laatste deel. De voorzitter, de heer J. Coster, opende de bijeenkomst met den K.J.M.V.—groet en heette vervolgens allen welkom. De heer Tersteeg, die daarna direct het woord verkreeg, noemde in zijn voordracht de vele voordeelen op, die een goede boek houding biedt. De boekhouding in dienst van de bedrij fsbegrooting, wordt door spr. nader uiteengezet. De voordeelen die een goede boekhouding bij de fiscale belangen biedt, zijn veelvuldig en zeer groot. Diver se belastingen zooals inkomstenbelasting, omzetbelascting, enz. worden daarna uit voerig besproken. De boekhouding in dienst van het Bedrijfsplan, het derde en laatste punt, wordt door spr. nader uiteengezet. De heer Coster zeide in zijn sluitings woord verheugd te zijn, in den heer Ter- steeg „the right man on the right place" te hebben gezien. Voor het komende winter- program staat de heer Tersteeg weer eenige malen genoteerd. Daarna werd de 3de cursusavond, die zich in een geweldige belangstelling mocht verheugen, met den K.J.M.V.-groet geslo ten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 689. H. 8c W. Middel koop (f) Leiden, Nieuwe Rijn 27. Hoofdz.: Den Haag, Weimarstraat 68. Dameshoeden- magazijn. De hoofdzaak te 's-Gravenhage is opgeheven. De zaak te Leiden, is thans hoofdzaak. 217. P. Kuyf, Nieuwkoop A 76. Beurt- schiper en brandstoffenhandel. OverL: P. Kuyf, dd. 15 Dec. 1935. 972. Firma Wed. W. C. Biben, Voorschoten Rijndijk 36. Vleeschhouwerij. OverL E.: C. Chr. Breuking, dd. 25 Febr. 1936. 4873. S. P. C. van Wely, Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 66a. Banketbakkerij. Het fil. te Oegstgeest, de Kempenaerstr. 14 is <Ld. 1 Maart 1936 overgegaan aan: M. A. M. v. Noort, Leiden. Gistermiddag heeft in het crematorium Westerveid de verassching plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer A. M. Biegman, oud-leeraar in het boetseeren aan de school van het Kon. Genootschap M.S.G. hier ter stede. Er werd niet gesproken. Nadat de kist onder orgelspel was gedaald, dankte een neef van den overledene, ir. K. A. Biegman te Utrecht, voor de belangstelling. LOONBIJSLAG VOOR DEN TUINBOUW. 1 Ter bevordering van de opneming van arbeiders in de tuinbouwbedrijven, is de ge meente Leiden toegetreden tot de loonbij- slagregeling voor den tuinbouw. De regeling is als volgt: De bijslag wordt gegeven in het loon bedrag, dat in een tuinbouwbedrijf wordt uitbetaald boven een voor elk be drijf afzonderlek vast te stellen mi nimum-loonbedrag. Het minimum-loonbedrag, dat in een be paald bedrijf zal moeten worden verwerkt, alvorens de loonbijslag in werking treedt, wordt vastgesteld zoowel aan de hand van het z.g. bouwplan 1936, als over de werke lijk in het jaar 1935 verwerkte 1 o o n e n. Ter vaststelling van de minimum-loon bedragen wordt het jaar in een winterpe riode van 4 en in een zomerperiode van 8 maanden verdeeld en wordt uitgegaan van hetgeen in geheel normale economische om standigheden aan loon zou worden ver werkt. Indien in den loop van het jaar het bouw plan wordt gewijzigd, wordt ook het mini mum-loonbedrag opnieuw vastgesteld- Bij de vaststelling van het minimum- loonbedrag wordt uitgegaan van het ter plaatse algemeen geldende loon. Bijslag wordt alleen gegeven op het loon, uitbetaald aan arbeiders, die, zoo zij niet in het bedrijf waren opgenomen, voor de steunverleening in aanmerking zouden komen. Tuinders, die voor loonbijslag in aanmer king wenschen te komen, dienen daartoe een aanvraag in met opgave van verschil lende gegevens. Formulieren hiervoor zijn gratis ver krijgbaar bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken, Levendaal 1. Indien'voor een bepaald bedrijf de bij slagregeling van kracht is verklaard, moet de werkgever wekelijks aan den Gem. Dienst voor Sociale Zaken een nominatieven loonstaat inzenden, welken de betrokken arbeiders voor ontvangst moeten hebben geteekend. Formulieren hiervoor worden eveneens kosteloos door den Gem. Dienst voor Sociale Zaken verstrekt. De afrekening heeft plaats na afloop van elk der perioden, i.e. over de maanden Janu ari en Februari (winterperiode), Maart t/m October (zomerperiode) en November en December (winterperiode). HET ZESTIG-JARIG BESTAAN VAN „KENNIS IS MACHT" Op eenvoudige wijze herdacht Gisteren was het zestig jaar geleden, dat het bekende Genootschap „Kennis is Macht" werd opgericht, welk feit, in ver band met de ongunstige tijdsomstandigh heden, op heel eenvoudige wijze is her dacht met een receptie. Deze werd gisteravond in de bovenzalen van „In den Vergulden Turk" gehouden onder leiding van den vice-voorzitter van het bestuur, den heer D. J. Lambinon, zulks wegens afwezigheid door ziekte van den heer G. W. Zandvoort Jr. In ons nummer van Zaterdag j.l. heb ben wij reeds een historisch overzicht ge geven van de wordingsgeschiedenis van het Genootschap en de heer Lambinon heeft deze historie gisteravond nog wat aangevuld met enkele markante trekjes, welke wel duidelijk deden zien, welk 'n gezellig onderonsje het aanvankelijk bij „Kennis is Macht" was. Van de oprichting op 4 Maart 1876 tot aan de algemeene ver gadering van 3 Maart 1882 is er van het Genootschap niets te vinden, want in laatstgenoemde vergadering werd beslo ten, dat „voortaan van de vergaderingen notulen moesten gemaakt worden". Den 14den Juli 1882 wordt voor het eerst van een school gesproken en het is zeer waarschijnlijk, dat de eerste leer ling geweest is de heer v. Thiel, thans deurwaarder hier ter stede. Het honorarium voor de leerkachten bedroeg in dat jaar ƒ300.... thans 12.000 per jaar. De leerlingen waren toen tevens lid van het Genootschap en de toename was na enkele maanden reeds beangstigend. Het bestuur is thans weer op denzelfden v/eg, want een statutenwijziging is in de maak om meer leden voor het Genoot schap te kunnen winnen, Nog een andere overeenkomst met toen vertoont de geschiedenis van nu, wijl het schoolgeld weer teruggebracht is op 5 per kwartaal. Vroeger werd een leerling, die met het betalen van het schoolgeld 14 dagen over tijd was, van de les verwij derd. Nu zal men dezen maatregel even eens weer gaan invoeren. Het Genootschap groeide met de jaren. In 1895 waren de onkosten reeds tot 1200 per 3 maanden gestegen. De heer Peeters 40 jaar bestuurslid In 1896 werd de heer H. W. J. Peeters herbenoemd als commissaris, zoodat hij nu dus veertig jaar in het bestuur zitting heeft. Daarom richt spr. eenige zeer har telijke woorden tot den heer Peeters, die dus wel een zeer moeilijken tijd van „Ken nis is Macht" heeft meegemaakt en deze heeft doorstaan om bij te dragen tot den meerderen bloei van het Genootschap. In datzelfde jaar werd ook de naam van den heer G. W. Zandvoort voor het eerst aangetroffen, zij het nog slechts als kasnaziener. Moeilijkheden zijn het Genootschap niet bespaard gebleven en de vooruitgang ging slechts heel langzaam. Zulk een periode was van 1896 tot 1911, toen enkele per sonen lid werden van het Genootschap, die het handelsonderwijs omhoog wilden brengen. Onder dezen noemt spr. de hee- ren Vink, Mastenbroek, en du Croix. De toetreding van die jonge leden bracht MET INGEBOUWDE STEUNZ00LEN in groote verscheidenheid en alleen prima kwaliteit, voorradig bij HAARLEMMERSTRAAT 138, naast de Fa. Waals, TELEFOON 699. N B. Speciaal adres voor ONVERWOESTBARE SCH00LSCH0ENEN. 1507 nieuw en frisch leven en eerst onder di rectoraat van den heer de Hondt, daarna vanaf 1917 onder het directeurschap van den heer A. J. J. Verbrugge, groeide de school steeds meer uit. Daarna kwam de heer H. D. M. Knol aan het bewind, die met groote voortvarendheid zijn taak aan vaardde en zeker meer bereikt zou heb ben, indien de groote bezuinigtng der laat ste'jaren zijn organisatie-talent niet had in den weg gestaan. (Spr. dacht hierbij o.m. aan een omzetting van de Avond- in een Dagschool). Intusschen werd toch wel iets bereikt, n.l. het verkrijgen van de gelijkstelling met de Practijk-examens van Mercurius en de instelling van het Instituut van Ge delegeerden voor de Examen-Commissie. Verder werd uitbreiding gegeven aan het Hartevelt-fonds, dat in den vervolge gebruikt zal kunnen worden om het lite rair gedeelte van het onderwijs op hoo- ger peil te brengen. Uit een en ander blijkt, dat het bestuur zijn taak met en thousiasme vervult. In den loop der jaren heeft de school tal van leerlingen gehad, die zich later een schitterend bestaan hebben verwor ven, als notarissen, accountants, directeu ren van bedrijven, enz. Daarom bracht spr. dank aan de oprich ters, directeuren, leeraren en donateurs, aan rijk, gemeente en provincie voor de steeds ondervonden belangstelling en voeg de daaraan den wensch toe, dat het be stuur de school in bloeienden welstand aan het volgend geslacht moge overdragen. Na een woord van welkom tot den wethouder van onderwijs, mr. A. F. L. M. Tepe, die even na den aanvang was binnengekomen, verkreeg mr. Tepe het woord. Toespraak mr. Tepe Spr. noemde het' volmaakt in overeen stemming met den geest van dezen tijd en de omstandigheden, waarin we leven, dat het bestuur dit 60-jarig jubileum zeer be scheiden herdenkt. Die bescheidenheid is tevens omgekeerd evenredig aan de be- teekenis van het Genootschap in onze stad. Bescheidenheid is het Genootschap intus schen steeds eigen geweest. Hetgeen spr. over de geschiedenis van „Kennis is Macht" heeft gelezen in de „Leidsche Cou rant", bewijst wel, dat de besturen in den loop der jaren steeds zijn uitgegaan van een groot gemeenschapsgevoel, getuigend van een levendig altruïsme. Spr. achtte het absoluut overbodig iets te zeggen over de beteekenis van het Ge nootschap, dat overbekend is bij zèer ve len in den lande en dat ontzaggelijk veel heeft bijgedragen tot de ontwikkeling van die categorieëen van personen, waarvoor het Genootschap werd opgericht. Spr. uit vervolgens zijn allerbeste wen schen voor „Kennis is Macht", voort vloeiend uit de dankbaarheind van het Ge meentebestuur, waarvan de burgemees ter en de secretaris hem speciaal hadden verzocht hen wegens ambtsbezigheden te willen excuseeren. Andere sprekers Het woord werd vervolgens nog gevoerd door de heeren F. G. Rosier, oud-leerling der school, H. Dubbink, secretaris van den Bond van Gemeenten-, Vereenigingen- en Stichtingen, die inrichtingen tot het ge ven van handelsonderwijs in stand hou den, H. M. de Reede, gedelegeerde van den raad in het Genootschap en gedelegeerde van de examencommissie. Vervolgens sprak de directeur der school, de heer mr .H. D. M. Knol, mede namens leeraren en oud-leeraren, die wees op den vooruitgang der school vooral sedert het directeurschap van de heeren de Hondt en Verbrugge. Spr. wees op de steeds prettige samen werking met het bestuur van „Kennis is Macht" en verheugde zich over de aanwe zigheid van een commissie uit de leerlin gen, wien het thans toch wel duidelijk zal zijn, dat de taak van het bestuur toch geen pleiziertje is. Met 'n enkel voorbeeld haalde spr. aan welke moeilijkheden vooral van regeerings- zijde op aller schouders worden gelegd, maar daarnaast mocht hij blijde consta- t eer en een meer intens meeleven van het besmur. Daarna spraken de oud-directeur, te vens eere-lid, de heer A. J. J. Verbrugge en de heer H. W. J. Peeters, waarna de rij van sprekers gesloten werd door den heer H. C. Gottenbos namens de leer lingen. De voorz. deelde vervolgens mede, dat een telefonische gelukwensch was bin nengekomen van den voorzitter, den heer G. W. Zandvoort Jr., die tevens dank zegde voor zijn benoeming tot eere-lid. De voorz., die alle sprekers afzonderlijk van hun toespraken had beantwoord, zeg de tenslotte dank voor de bloemenhulde van directeur, leeraren en oud-leeraren, van den heer Verbrugge, van den Bond van Vereenigingen v. Handelsonderwijs en van de leerlingen, waarna de herdenking werd gesloten. HOOGHEEMRAADSCHAP „RIJNLAND". Vereenigde vergadering. Hedenmorgen heeft in het Rijnlandhuis te Leiden een vereenigde vergadering plaats gehad, onder voorzitterschap van den Dijk graaf Mr. P. A. Pijnacker Hordijk. Onder de mededeelingen was 'n telegram van H. M. de Koningin ter gelegenheid van de opening van het nieuwe Dieselge maal te Gouda. Medegedeeld werd, dat een verslag van deze plechtigheid aan de leden zal worden rondgezonden. Venschillende heeren dankten den Dijk graaf voor de keurige orde bij de plechtig heid der ingebruikneming van het nieuwe Dieselgemaal en wenschten den Dijkgraaf geluk met zijn benoeming tot ridder in de Orde van de Nederl. Leeuw. De Dijkgraaf dankte de sprekers, zeg gende, dat hiermede het Hoogheemraad schap geridderd werd. Besloten werd het verslag der geloofs brieven niet meer in z'n geheel in de no tulen op te nemen. Mededeeling werd gedaan van de uit slag van de op 30 Januari gehouden ver kiezing en de in Februari gehouden her stemming in het le district. Uitgebracht wa ren op J. Blom 208 stemmen en op J. van Reeuwijk 428 stemmen. De laatste werd door de Vereenigde Vergadering als geko zen toegelaten. Vastgesteld werden de lijs ten van stemgerechtigde Ingelanden voor het 2e, 4e, 5e, 6e en 15e district, waarin de verkiezing zal plaats hebben op 7 April e.k. Verschillende verminderingen van pacht, van vischrechten werden toegestaan. Be sloten wer tot het niet-invorerbaar ver klaren van twee aanslagen wegens bunder- geld. Inlichtingen werden gevraagd over de kleuren van de vlag van Rijnland. De Dijkgraaf deelde dat dit de kleuren van den Roomsch-Koning zijn. Vervolgens werd -de vergadering onder dankzegging gesloten. Leidsche Aquarium-Vereeniging „De Natuur in Huis". Bovengenoemde vereeniging, afd. van den Ned. Bond van Aquarium-vereenigin- gen, hield gisteravond in Huize Feenstra haar maandelijksche ledenvergadering. Nadat eenige huishoudelijke zaken afge handeld waren, hield de voorzitter, de heer W. Zwart, een lezing met als onderwerp „Onze aquarium-bewoners en him kweek wij zen". Spr. begon met te zeggen, dat het kweeken van jonge visschen wel een der interessantste deelen van deze liefhebberij is. Na er op gewezen te hebben, dat men niet maar willekeurig met ieder paar vis schen kweeken kan. dat er onder de vis schen ook wel degelijk voorkeur ten op zichte van elkander bestaat en selectie aan beveling verdient, behandelde spr. zeer uit voerig de inrichting der verschillende aqua ria in verband met de vischsoorten die men kweeken wil. Zoo werd gewezen op het al of niet aanbrengen van bodetmgrond, een grintlaag, drijfplanten, een bloempot, enz. Ook werden eenige waterplanten getoond, die bij het kweeken van dienst kunnen zijn en op hun meerdere of mindere geschikt heid gewezen. Spr. wees er ten slotte na drukkelijk op, dat men een kweek niet di rect als mislukt moet beschouwen, want dat vooral bij kleinere soorten zich soms na een week eigenaardige verrassingen voordoen. Na afloop der lezing maakten eenige leden gebruik van de gelegenheid tot vragen stel len. Te circa 11 uur werd deze, voor aqua riumhouders zeer leerzame vergadering ge sloten met de mededeeling, dat op de vol gende vergadering een der vele bondsfilms vertoond en een lezing over daphnia's kweeken gehouden zal worden. Aanbesteding. Hedenmorgen is in café-restaurant „Zo- merzorg" door ir. P. H. N. Briët namens het bestuur van het Diaconessenhuis alhier aanbesteed: het aanbouwen van een vleu gel aan het Diaconessenhuis Witte Singel no. 27 alhier. Ingekomen waren 31 biljetten, waarop als volgt was ingeschreven: H. J. Brink, Leiden f 10.218.Jac. van Riet, Leiden f 9090.B. J. Huurman en Zn., Leiden f 9983.Th. Barthen, Leiden f 8788. Gebrs. Oosterom, Warmond f 8900.fa. G. Boon, A'dam f9453; v. d. Wed en Wouden berg, Utrecht f 10.870.fa. Oudshoorn, Leiden f 9474.Gebr. Bos. Delft f 9000. Gebrs. Ouwehand, Katwijk aan Zee f 8160.—; J. Davelaar, De Bildt f 8383.—; C. Boel, Voorburg f9970.Gebr. A. en M. Mol, Leiderdorp f 9450.Dura's Aanne- mingsmij., R'dam f 10.376.Gesman en Zoetemeijer, Alphen f 9290.J. Gesman, Alphen f 9290.H. Albers, Den Haag f 9600.G. C. Blanken, Bussum f 972! J. Dubbeldam, Voorburg f 9454.M. en J. Stapel, Schiebroek f 10.949.J. Heems kerk, Delft f 9934.W. Hoogstraten, Oegst geest f 9480.H. Korswagen, Leiden f 9494.Gebrs. Slingerland, Katwijk aan den Rijn f 9557.Jorritsma, Heemstede f 9500.fa. de Later en Meyers, Oegst geest f 9590.G. v. d. KuyL Den Haai GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENINGEN. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 11 Maart 1936, des voormiddags te 10 uur, ln een der vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot uitloting van de achter de navolgende obligatieleningen vermelde bedragen: 3% geldleening van 1896 groot f 1.069.000. 16.000.—; 3 y* geldleening van 1904 groot f 500.000. 10.000.—; 3 y, geldleening van 1906 groot f 890.000. 23.000.—; 5% geldleening van 1911 groot ƒ2.000.000. 50.000.—; 4% geldleening van 1934 groot 1.120.000. ƒ56.000.—; 4% geldleening van 1934 groot 2.200.000. 71.500.—. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, B urgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 5 Maart 1936 1508 Officieele Crisispublicaties De Nederlandsche Akkerbouweentrale maakt bekend, dat eventueele aanvragen voor restitutie krachtens de Crisis-Resti- tutie-besohikking 1934 XIII (consumptie aardappelen, verstrekt door instellingen van liefdadigheid) vóór 16 Maart 1936 moeten zijn ingediend. Aanvragen na dien datum ingediend, kunnen niet meer in be handeling worden genomen. 1494 AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereenl- ging, zitting gebouw St. Vincen- tiusvereeniging, Hoogl. Kerkgracht 32, 89 uur. Vrijdag. Geloof en Wetenschap, lezing „Hoe de Dempo gebouwd werd", den Burcht, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag t tot en met Zondag 8 Maart a.s. waarge nomen door de apothekers:, P. du Croix, Rapenburg 9, tel. 807, E. B. de Metz, Ka- merlingh Onneslaan 28, tel. 3553 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274. f 10.467.Gebrs. A. en J. den Ouden, Al phen f 9870.van Eek, Zegveld f 8950. Kort en v. d. Wiel, Rijnsburg en Noord- wijk f 9889.fa. Pot, Den Haag f 8820. De laagste inschrijfster is dus de firma Gebrs. Ouwehand te Katwijk aan Zee met f 8160.—. NEDERL. ANTHROPOLOGISCHE VEREENIGING. Op het Rijksmuseum van Oudheden werd een vergadering van de Nederlandsche Anthropologische Vereeniging gehouden, bij den aanvang waarvan de voorzitter prof. dr. A. W. Nieuwenhuis eenige woor den van dankbare nagedachtenis wijdde aan jhr. mr. W. A. Beelaerts v. Blokland, die als lid en bestuurslid voor de vereeni ging zooveel be teekend heeft. In diens plaats werd prof. dr. J. A. J. Barge als lid van het bestuur gekozen. Voorts werd een 17-tal nieuwe leden als zoodanig aangeno men. Besloten werd wederom, evenals vroe ger, een klein eigen tijdschrift uit te ge ven, waarvan een gedeelte voor korte ar tikelen en mededeelingen van meer po pu lair en aard op het gebied der Vereeniging zou worden bestemd. Voor dit laatste werd ook speciaal de medewerking der leden zelf ingeroepen. Als redactie-adres werd voorloopig dat van den secretaris, Rijksmuseum van Oud heden, Rapenburg 28, Leiden vastgesteld. Men verwachtte door de uitgave van dit geschrift weer meerdere belangstelling voor de vereeniging te kunnen wekken. DREIGEND CONFLICT BIJ DE GEBROEDRS VAN HOEKEN. Van de zijde van de Nederlandsche Ver eeniging van Fabrieksarbeiders deelt men ons het volgende mede: De Firma Van Hoeken, Houthandel alhier, wenscht het collectief contract voor het houtbedrijf, dat op 1 Maart geëindigd is, niet te vernieuwen, tenzij door de arbei ders een loonsverlaging wordt aanvaard, welke voor de vaklieden 3.50 en voor de niet vaklieden 2.50 per week bedraagt. Het minimumloon zal daardoor op 18 komen. De arbeiders, zoowel als de Nederland sche Vereeniging van Fabrieksarbeiders, de R. K. Bond van Meubelmakers en de Chris telijke Bond van Meubelmakers hebben deze loonsverlaging afgewezen. Zij wen schen een ongewijzigde vernieuwing van het collectief contract. In antwoord hierop is met ingang van Maandag 9 Maart a.s. aan ongeveer twintig man van het perso neel, ontslag aangezegd, terwijl nog meer ontslagen in het vooruitzicht zijn gesteld. Naar aanleiding hiervan is in een giste ren gehouden vergadering door het perso neel besloten, dat indien geen overeenstem ming wordt bereikt, op Maandag 16 Maart a.s. de arbeid zal worden onderbroken. Het personeel der Firma Van Hoeken omvat ongeveer zestig man. „St. Raphaël". De leden worden er aan herinnerd, dat op Zondag a.s. 8 Maart een H. Mis zal wor den opgedragen in de kerk van den H. Leo- nardus, Haagweg, 9 uur (Hoogmis), voor de zielerust van het overleden lid Th. A. Lamboo. Verzocht wordt zooveel mogelijk aanwezig te zijn en ter H. Tafel te naderen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2