STADS NIEUWS WOENSDAG 4 MAART 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 Notaris J. A. v. Hamel Eervol ontslag als notaris Zooals wij gisteren reeds hebben mede gedeeld is aan den heer J. A. van Hamel, notaris alhier, op zijn verzoek om gezond heidsredenen eervol ontslag uit zijn ambt verleend. Door dit eervol ontslag na een 53-jarige ambtsvervulling verdwijnt officieel of ficieus was zulks reeds eenigermate van wege den gezondheidstoestand van den heer v. Hamel het geval een der ambtelijke functionarissen van den ouden stempel in de oude Sleutelstad. Joost Adriaan van Hamel werd den 30sten Maart 1847 te Twello, gemeente Voorst, alwaar zijn vader geneesheer was, gebo ren. Hij bezocht de lagere school, ging dan maar de kostschool en, voorbestemd voor het notarisambt, ging hij in opleiding op een notariskantoor. De heer v. Hamel legde het examen voor candidaat-notaris af voor het Gerechtshof te Arnhem, zooals in vroegere jaren gebrui kelijk. (In 1870 vond de afschaffing van het examen-afleggen voor het Gerechtshof plaats). Den 5den Mei 1871 trok de jonge can didaat-notaris naar Indië. Het Suez-kanaal was toen pas gegraven en de reis werd ge maakt per zeilschip om de Kaap de Goede Hoop. De heer v. Hamel werd candidaat op het toentertijd zeer bekend staande no tariskantoor van Meerten te Batavia. Daar na werd hij plaatsvervangend notaris te Rembang en te Magelang om daarna als notaris benoemd te worden in Bodjonegoro, residentie Rembang. Toen bereikte hem van notaris Houthuy- zen te Semarang het verzoek om dezen tijdens zijn verlof naar Holland te vervan gen en aangezien Bodjonegora een klein plaatsje is en Semarang een voorname zetel van residenten, nam de heer van Ha mel het aanbod aan, zoodat hij plaatsver vanger werd te Semarang, destijds het grootste notariskantoor van Java. Tijdens zijn verblijf aldaar is hij met heel wat Indische vorsten in contact gekomen, evenals met hoogere bestuurs-ambtenaren. In 1882 repatrieerde de heer v. Hamel wegens gezondheidsredenen en ving hij zijn loopbaan in Holland aan met het notaris ambt te Oldemarkt bij Zwolle op 18 Juli 1882. Den 21sten Maart van het volgend jaar verwisselde hij dit kantoor met dat van notaris Broekhof te Leiden, waar hij zich op 21 Maart 1883 vestigde. Hiermede was de heer v. Hamel Leidsch burger geworden en gedurende 53 jaar heeft hij hier een vooraanstaande plaats weten in te nemen. Reeds spoedig zat de heer v. Hamel in verschillende vereenigingen en instellingen. Hij werd commissaris van de Leidsche Spaarbank, van de Plaatselijke Schoolcom missie, secretaris van het college van cu ratoren der Indische Instelling tot opleiding van Oost-Indische ambtenaren. Den 26sten Januari 1887 werd hij voor de Liberale Staatspartij afgevaardigd naar den Gemeenteraad. In 1902 onder burgemees ter Was werd hij, tegelijk met mr. P. J. M. Aalberse, tot wethouder gekozen, als hoedanig hem de afdeeling onderwijs werd toegedacht. Tot 1918 bleef de heer v. Hamel wethouder, in welke ambtsperiode tal van scholen, o.m. de nieuwe Gem. H.B.S., ge bouwd werden *en de reorganisatie plaats vond van de Meisjes H.B.S. Na zijn heengaan uit het college van B. en W., gevolg van nieuwe politieke verhoudingen in den raad, bleef de heer v. Hamel lid van den Ge meenteraad tot 1927, in welk jaar hij we gens hoogen leeftijd zich niet meer op nieuw verkiesbaar stelde. Nadien bleef de heer v. Hamel voorna melijk nog door zijn notarisambt zijn plaats in het openbare leven waarnemen. Toen hij in 1927 zijn 80sten verjaardag vierde, bleek overduidelijk welke die plaats was. Drie jaar geleden was de heer v. Hamel vijftig jaar notaris, welk jubileum echter met het oog op den minder wordenden ge zondheidstoestand van den heer v. Hamel niet officieel herdacht werd. Thans is de heer v. Hamel 89 jaar en aan het ziekbed gekluisterd. Zijn geest is evenwel nog hel der want met groote nauwkeurigheid wist hij ons al de data uit zijn leven nog te me- moreeren. De heer v. Hamel spruit voort uit een sterk geslacht. Zijn ouders werden 80 en 78 jaar, zijn grootvader 96 en zijn grootmoeder 102 jaar. Met voldoening mag de heer v. Hamel on getwijfeld terugzien op zijn welbesteed leven. PROF. BARGE OVER HET RASSEN-VRAAGSTUK. In het Rijksmuseum van Oudheden sprak gisteravond prof. dr. J. A. J. Barge over „Anthropologic en anthropologische sa menstelling van het Nederlandsche Volk". De anthropologie staat vandaag den dag, nu we niet slechts buiten, doch ook binnen Europa een „rassenvraagstuk" hebben, wel zeer in het centrum der be langstelling en het is noodig, alvorens tot de behandeling van de anthropologische samenstelling van ons volk over te gaan, de houding ten opzichte van deze rassen kwestie te bepalen, aldus- spr. Het rassen vraagstuk van vandaag is geworden tot een vraagstuk van de openbare meening; daar door is er veel „leuze" in gaan schuilen, is veel van de noodzakelijke objectiviteit ver loren gegaan, zoozeer dat men zelfs bij we tenschappelijke onderzoekers van naam het intellect vaak verdrongen ziet door het sen timent. Het rasbegrip is anthropologisch een vergelijkend anatomisch begrip. Een ras is een groep van menschelijke individuen, die een groep vormen op grond van een aantal erfelijke lichamelijke kenmerken. Alleen op grond van bepaalde lichamelijke kenmerken behoort de mensch tot een be paald ras en het is volgens spr. ongeoor loofd om bij deze rasbepaling a priori den „geest" op te nemen, zooals tegenwoordig door sommigen wel gedaan wordt. Het be grip „ras" is een geheel ander soort be grip dan het begrip volk: een volk is een eenheid op grond van gemeenschappelijke taal, historie, cultuur etc., een ras is een heid alleen op grond van de genoemde gemeenschappelijke lichamelijke kenmer ken. Een ras kan over zeer veel volken ver breid zijn; bijv. het Noordsche ras; omge keerd kan een volk opgebouwd zijn uit zeer verschillende rassen. Over „raskenmerken" kan men slechts eenige algemeenheden zeg gen, bijv. dat ze gemakkelijk waarneembaar moeten zijn. Vereischte is, dat men een ras- indeeling niet op één kenmerk maar op groepen van kenmerken maakt. De prac- tisch bruikbare raskenmerken zijn: de vorm van het hoofd, de pigmentatie, de haar- vorm en de lichaamslengte. Volgens de ver houding tusschen grootste lengte en groot ste breedte van den schedel zijn de men sch en in te deelen in langhoofdigen, mid- dellanghoofdigen en korthoofdigen. De pig mentatie is het meest bekende raskenmerk. Vroeger maakte men volgens huidskleur een indeeling in 5 rassen. De tegenwoordige anthropoloog onderscheidt 3 hoofdrassen: het europide, het negride en het mongolide. Het europide-ras is onderverdeeld in de blonde rassen van het noorden, de centrale gordel van de rondhoofden en het middel- landsche ras of de Zuidelijke groep van de langhoofden. De blonde rassen van het Noorden zijn weer onderverdeeld in de homo-nordicus en het Oost-Baltische ras. Dit ras van den homo-nordicus, dat blond, langhoofdig, slank en meest allen groot ge bouwd (van het z.g. sportieve type) is, is weer in 3 typen onderverdeeld. Het Oost- Baltische ras is korthoofdig, heeft sluik haar, grove lippen, breeden mond etc. Als type van het Aipiner-ras, met de sterk ge- pigmenteerde huid, korte ledematen etc., noemde spr. Herriot. Dit Alpine-ras komt vooral voor in mid den Frankrijk, Zuid-Duitschland en Zwit serland. Men kan wel zeggen, dat bepaalde licha melijke kenmerken parallel loopen met en kele geestelijke kenmerken, maar een goed wetenschappelijk onderzoek dienaangaande moet eigenlijk nog beginnen. Wat men hierover tegenwoordig wel beweert, berust op nog zeer onvolledige kennis en spr. ziet hier slechts een ontijdige vermenging van de physische en de psychische anthropolo gie. Ontijdig, want synthese van dat wat men nog niet als exact kent, is hoogst ge vaarlijk. Op de vraag of hetgeen wij weten omtrent de rassen, aanleiding mag zijn voor den eenen mensch om te oordeelen over den ander, antwoordt spr. met een volmon dig: neen. Slechts het oud-Christelijk be grip: „hebt uw naasten lief als u zelf' mag hier uitgangspunt zijn en de beoordeeling van mensch over mensch, zoo we die heden ten dage „in naam van de anthropologie" zien gebeuren is uit den booze. In Nederland heeft het onderzoek van den Amsterdamschen hoogleeraar prof. Bolk uitgewezen, dat bijna 73 pet. der be volking blond, 19.5 pet. bruin, 2.45 pet. rood en 5 pet. zwart van kleur is. In Nederland is dus ruim 25 pet. wat de pigmentatie be treft niet „Nordisch". In het Noorden des lands is het blonde type het sterkst verte genwoordigd (in Groningen 81 pet.), in Limburg 63.4 pet.). Parallel met dit don kerder worden van de haarkleur van Noord naar Zuid, loopt het donkerder worden van de oog-kleur. Van het Nederlandsche volk heeft 70 pet. blauwe en blauw-grijze oogen, de rest heeft bruine en bruin-groene oogen. Wat de vorm van den schedel be treft, hierbij ging spr. terug tot de men- schen die vroeger ons land bevolkt heb ben: schedelvondsten in Friesche terpen (schedel van vóór 800 n. Chr.) leverden vrijwel alle langhoofdige schedels op, ter wijl de schedel afkomstig uit het z.g. ver dronken land van Reimerswaal (Zuid- Beveland) schedels van vóór 1530 daarvan sterk verschilden en eenvormig rondhoofdig waren. Behalve de2e langhoofdige van het Noordsche type in het Noorden des lands en de korthoofdigen van het Alpine type in Zeeland is ook nog het Baltische type in ons volk vertegenwoordigd. Tegenwoordig is de Friesche bevolking korthoofdig, doch zij in blond gebleven. Wanneer men de statistische cijfers beziet, ervaart men dat in ons land de index- cephalicus en de pimentatie loodrecht op elkaar varieeren. Wat de lichaam-leng te aangaat: 2 pet. van ons volk is „onder- maatsch" d.w.z. kleiner dan 1.55 M. De ge middelde lengte van de menschen op' de Wadden-eilanden is 1.73 M., in N.-Brabant 1.671 M. en in Limburg 1.673 M. In Drente is het percentage ondermaatschen. het grootst (4.87 pet.), mede doordat daar de economische omstandigheden het slechts zijn, in Utrecht is dit percentage het gun stigst (0.95 pet.). Behalve de genoemde typen treft men in ons land allerlei kruisingen tusschen de verschillende typen. Dat het donkere type in Zeeland zijn oorsprong zou hebben uit den tijd van de Spaansche overheer- sching is een legende, want de bevolking was daar reeds lang voordien van x een uitgesproken Alpine-type. Gerard Hordijk. In het Sted. Museum de Lakenhal opent de Leidsche Kunstvereeniging op 6 Maart a.s. een tentoonstelling van den schilder Gerard Hordijk. Gerard Hordijk werd in 1899 in den Haag geboren en studeerde in Delft, waar hij het diploma behaalde van bouwkundig ingenieur. Reeds lijdens zijn studietijd bleek zijn neiging tot de schil derkunst, wat er toe leidde, dat hij tege lijk de lessen volgde aan de Haagsche Aca demie voor Beeldende Kunsten. Na voltooide studie trok hij naar Parijs (1927). In 1928 kwamen de aan hem op gedragen muurschilderingen in het gebouw der Remonstrantsche Gemeente in Den Haag toestand. Daarna woonde hij gerui- men tijd in Parijs en werkte hij boven- diep in Spanje en in Londen. In 1933 ontwierp hij voor een opvoering van Handel's opera Julius Caesar in de Stadsschouwburg in Amsterdam de cos- tuums en décors. Hetzelfde deed hij in 1935 voor de opvoering van Vondel's Lucifer in Amsterdam door de V. C. S. B. Behalve in ons land exposeerde hij in Parijs, Londen en New-York. Paul Fierens zegt van hem in zijn boek L'Art Hollandais Contemporain, dat Hordijk verwant is aan de jonge Parijsohe school, in het bijzonder aan Raoul Dufy. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1067. A. Alt, Leiden, Lange Mare 112. Handel in gereedschap pen en kleine werktuigmachines, groot- en kleinhandel in rijwielen en onderdeelen. Wijz. uitgeoef. bedr.: De groothandel in rij wielen en onderdeelen wordt d.d. 15 Maart 1936 opgeheven. 5606. N.V. Renata. Alphen aan den Rijn, Oranjestraat 5. Handel in en vervaardigen van jute en andere emballage-artikelen enz. Kantooradres verplaatst naar: 's-Gra- venhage, Prinsengracht 170. 6328. „Nieuw Brittenburg", Katwijk aan Zee, Wasenaerkade 33 a-b. Pensioen, café, lunchroom, banketbakerij. Het cafébedrijf wordt vanaf 1 Maart 1936 alleen door den heer R. v. d. Ploeg uitgeoefend. Morgen, Donderdag, zal in de kerk van O. L. Vr. Hemelvaart en den H. Joseph om 7.30 uur een H. Mis van Eerherstel worden opgedragen vanwege de Ver. van het Wachtuur-bij het Heilig Sacrament, onderafdeeling van den R. K. Vrouwen bond. De 3^-jarige K. K. is gisteren in de ouderlijke woning aan de Haarlemmer straat van de trap gevallen, tengevolge waarvan de kleine een lichte hersenschud ding opliep. Gistermiddag te 5 uur is de 12-jarige T. v. d. P. uit de Trompstraat van een rijdende vrachtauto, waarop hij geklom men was, gevallen. De jongen liep lichte kwetsuren op en is naar het Acad. Zieken huis vervoerd. DE REVANCHE ALJECHINEUWE. In October 1937? De wereldkampioen dr. Max Euwe heeft, zooals reeds elders in dit nummer gemeld, van dr. Aljechin een telegram ontvangen, waarin vermeld staat, dat Aljechin princi pieel de voorwaarden door Euwe en het Euwe-Aljechin-comité voor een revanche match in 1937 gesteld, zal aanvaarden. Een soortgelijk telegram heeft Aljechin aan het secretariaat van het Euwe-Alje chin-comité gezonden. De belangrijkste voorwaarden voor een revanchematch zijn: dat Euwe het aan- vangstijdstip op 1 October 1937 gesteld wil zien; dat voor de organisatie der re vanchematch het contract, zooals dat "door de leden van het Euwe-Aljechin-comité voor een revanchematch is opgesteld, zal gelden terwijl voor wat de financieele aan gelegenheden betreft de directeur van het Panhaus-concern de noodige toezeggingen reeds heeft gedaan. Wij hebben ons om inlichtingen tot dr. Euwe gewend en deze deelde ons op onze vraag, of de revanchematch definitief in October 1937 op de Semmering zal aan vangen, mede, dat het telegram dat hij van Aljechin ontvangen had, niet duidelijk was in dit opzicht en dat hij daaruit geens zins kon concludeeren dat de match met aanvangsdatum October 1937 en als plaats de Semmering verzekerd was. Dr. Euwe merkte nog op, dat deze aan gelegenheden zoo spoedig mogelijk een onderwerp van bespreking met de betrok ken personen zal uitmaken. Het Euwe-Al jechin Comité kon ons op ons verzoek geen nadere mededeelingen verstrekken, omtrent de situatie van het oogenblik. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jan Nicolaas z. v. W. M. v. Kampenhout en J. N. Korswagen. Ondertrouwd: H. Batelaan jm. 19 j. en M. Batelaan jd 19 j. Overleden: C. Kromhout m. 61 j. M. v. d. VeldenPiket vr. 55 j. W. P. Swets-Schroot vr. 54 j. J. PontBoot vr. 58 j. M. J. RuijtenbeekSimons vr. 43 j. J. v. Riet wedn. 87 j. J. H. L. A. J. Nouens m. 52 j. A. BlomHeijkoop cr. PohlmarmPenning vr. 61 j. C. J. M. 69 j. NIEUW WERELDRECORD 100 M. SCHOOLSLAG. De Amerikaansche zwemmer John Hig- gins heeft te Newhaven in den staat Con necticut het wereldrecord op de 100 M. schoolslag verbeterd en van 1 min. 10.2 sec., staande op naam van Walter Spencer (Cana da), gevestigd op 26 Febr. van dit jaar te Chicago, gebracht op 1 min. 10 sec. LAATSTE BERICHTEN DE VERDWENEN POSTZAKKEN. Nasporingen tot dusver zonder resultaat. Omtrent het verdwijnen van een twee tal postzakken uit een autobus van den dienst AlmeloOotmarsum van den heer Frederiks, vernemen wij, dat de zakken ontvreemd zijn tijdens het oponthoud van den wagen bij het postkantoor te Tubber- gen. De chauffeur heeft het voertuig eeni ge oogenblikken onbeheerd laten staan, ten einde de post in ontvangst te nemen. Tijdens dit korte moment schijnt iemand kans te hebben gezien de postbewaar- plaats, welke zich opzij van de bus be vond, met een schroevendraaier te openen en de twee zakken weg te nemen waarin zich de aangeteekende stukken bevonden. In het geheel waren te Ootmarsum zes postzakken ingeladen, doch de vier overi ge heeft men laten liggen. Voor zoover valt na te gaan bevonden zich in de gestolen zakken geen stukken met aangegeven waarde. Onder leiding van den burgemeester is onmiddellijk een uit gebreid onderzoek ingesteld, dat heden met kracht is voortgezet. Ook de inspec teur der posterijen te Hengelo bevindt zich ter plaatse en neemt aan het onderzoek deel, dat echter hedenochtend nog geen positief resultaat had opgeleverd. Het schijnt echter, dat zich eenige verdachte personen in de omgeving van het postkan toor hebben opgehouden, voordat de bus arriveerde. De burgemeester verklaarde nog, dat de postbewaarplaats op onverantwoor delijke wijze was afgesloten. Er zat ni. een gewoon slot op, dat gemakkelijk is te ope nen. Z. i behoorde de ruimte van een vei ligheidsslot te zijn voorzien. GOEDKOOPE TREINEN DER NEDERL. SPOORWEGEN IN DEN A.S. ZOMER. Met de a.s. zomerdienst der Ned. Spoor wegen zullen niet minder dan 85 goedkoo- pe treinen loopen. Aan deze treinen zul len versohillende attracties verbonden worden (tochten door de havens, vlieg tochten enz.). 39 goedkoope treinen zullen van Den Haag en Leiden naar Arnhem en Nijmegen loopen. Het comité-Waalbrug zal aan de reizi gers der goedkoope treinen verschillende bijzondere attracties aanbieden. Bovendien zijn de prijzen der goedkoope treinen ver laagd en bedraagt nu van den Haag en Leiden 1.75, van Amsterdam 1.50. SAMENWERKING TUSSCHEN AUTO BUSHOUDERS EN DE NED. SPOORWEGEN. Tusschen de heer A. H. Hardon te Deven ter, directeur van dé autobusonderneming tusschen Deventer en Zwolle en de direc tie der Ned. Spoorwegen is een overeen komst tot stand gekomen dat ingaande 15 Mei a.s. (zomerdienst) de autobus alle rei zigers voor en van de tusschenstations zal vervoeren tusschen Deventer en Zwolle, het aantal treinen van 2 x 11 op 2 x 9 wordt teruggebracht, terwijl het aantal sneltreinen zal stijgen. De dagretours tusschen de eindpunten zullen zoowel op trein en bus geldig zijn. ECHTELIJK DRAMA. Hedenmorgen heeft in de Noord-Bra- bantsche gemeente Vierlingsbeek de onge veer 35-jarige arbeider S. zijn echtgenoote na een woordentwist een 5-tal steken met een mes toegebracht. De vrouw is in vrij erristigen toestand naar het ziekenhuis te Boxmeer vervoerd. De dader heeft zich bij de marechaussée te Boxmeer aange meld en is in arrest gesteld. S. was werk zaam op een landgoed te Vierlingsbeek en hem was over eenige maanden wegens gebrek aan werk ontslag aangezegd, welk feit hij zich zeer schijnt te hebben aange trokken. Hij staat gunstig bekend. De Koningin op de Jaarbeurs. H. M. de Koningin is voornemens in den morgen van Vrijdag 13 Maart a.s. een be zoek te brengen aan de Koninklijke Ne derlandsche Jaarbeurs te Utrecht. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voofr volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. De strijd in Oost-Afrika HET 145ste LEGERBERICHT. ROME, 4 Maart (A.N.P.) Maarschalk Badoglio telegrafeert: De slag in Sjire, die op 29 Februari tegen de troepen van Ras Imroe is ingezet, is in een beslissend sta dium getreden. RAS KASSA'S LEGER NIET VERNIETIGD. ADDIS ABEBA, 4 Maart. (A. N. P.). De Abessijnsche regeering publiceert een me- dedeeling, waarin wordt verklaard, dat het leger van Ras Kassa niet is vernietigd. De verliezen, welke dit leger heeft gele den, zijn slechts gering. Volgens de berich ten verloren de Abessijnen bij de gevechten in Tembien niet meer dan 3000 man. De Italiaansche berichten zijn uit politieke overwegingen overdreven, vermoedelijk met het oog op de komende besprekingen van den Volkenbond. De verliezen van de Italiaansche inlandsche troepen bedroegen meer dan 1000 man. Bovendien zijn twee Italiaansche vliegtuigen neergeschoten. De toestellen zijn geheel vernield en de inzittenden zijn allen omgekomen. Verder wordt medegedeeld, dat de Italianen we derom Kobe hebben gebombardeerd, waarbij enkele Abessijnen gewond wer den. TELEGRAMMEN 1400 JAPANSCHE SOLDATEN VOOR DEN KRIJGSRAAD. TOKIO, 4 Maart. (A. N. P.). Naar aanleiding van het decreet, waarbij een bij zonder militair gerecht wordt ingesteld ter berechting van de opstandelingen,, wordt in het militaire hoofdkwartier medege deeld dat zich voor dezen krijgsraad wel licht 1400 officieren en manschappen te verantwoorden zullen hebben. ZENDELINGEN VERMIST. NEW YORK, 4 Maart (A.N.P.) Se dert Zaterdag j.l. heeft men niets meer gehoord van 21 Amerikaansche en Cana- deesche zendelingen, die aan het hoofd stonden van scholen en ziekenhuizen in het Chineesche district Fentsjou, waar zich communistische troepen ophouden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 4 Maart. Vee. 231 kal veren le kw. 5664, 2e kw. 4554, 3e kw. 3644 p. Kg. levend gew., 99 Nuchtere kal veren 36 p. st. 100 varkens: Vleeschvar- kens wegende van 90110 K.G. 3444, Zware varkens 4142, Vette varkens 40 41 p. Kg. slachtgewicht. Overzicht: Vette kalveren, flinke aanvoer, handel willig en prijshoudend. Nuchtere kalveren, flinke aanvoer, handel kalm en prijshoudend. Varkens matige aanvoer, kalme handel en goed prijshoudend. 's HERTOGENBOSCH, 3 Maart. Boter- mijn. Aanvoer 15.350 K.G. Hoogste prijs f 1.52, laagste f 1.40, middelprijs f 1.48. WOERDEN, 4 Maart. Kaas. Aanvoer 33 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. f 21—22.—, idem 2e kw. f 19—20.—. Handel matig. STOMPWIJK, 3 Maart. Eieren veiling. Aanvoer 6304 eieren. Kippeneieren 2.90 3.75, eendeneieren 2.802.90, ganzen-- eieren 7.8.per 100 stuks. KOUDEKERK-RIJNDIJK, 3 Maart Eieren- veiling. Aanvoer 4954 stuks. Prijs: kip peneieren 3103.60, eedeneieren 2.70 3.10 per 100 stuks. Boter 6671 ct. per pond, kaas 1625 ct. per pond. kippen 1 per stuk. VEUR, 3 Maart. Eierenveiling. Aange voerd 31929 kippeneieren f 33.75, 448 een deneieren f 2.702.90, 32 ganzeneieren f 0.08—0.10 per 100 stuks, 177 kippen f 0.40 1.25, 1 eend f 0.45, 116 konijnen f0.20 1.75, 17 duiven f 0.080.35 per stuk. VOORSCHOTEN, 3 Maart Vrije veiling. Eieren 2.903 50 per 100 stuks, kip pen 6080 ct., hanen 7590 ct., konijnen 0.501.20, duiven 10—16 ct. per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn 59.14 Londen 7.26 5/s New York1 459/lö Parijs 9.701/2 Brussel 24.S2 Zwitserland 48.04 Milaan Madrid 20.2(7 Oslo 36.521/., Kopenhagen32 45 Stockholm37.471/2 Praag 6.11 Weenen Boedapest Prolongatie 1 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3