G.H. KLEINHANS WOENSDAG 4 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SCHAKEN SCHAAKBOOT) VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. De competitie 3e klasse. De afgebroken partij van den wedstrijd Taveno IIIR. K. Schaakclub 2 Koningen I is ten gunste van laatstgenoemde club be slist, zoodat de eindstand een 73 over winning voor de R K. Schaakclub De 2 Koningen is geworden. De le klasse. De uitslag van den wedstrijd Bodegraven I—L.S.G. II voor de le klasse, gisteren avond in het Beursgebouw te Bodegraven gespeeld, was als volgt: Bodegraven IL.S.G. II T. ScheerM. Koert 10 A. ScheerP. J. Swart 01 K. VeermanD. de Jong 01 G. MaaskantI. Zitman 01 P. J. v. Dobben de Briujn G. van Herk 10 P. J. G. IJdoC. P. Cosquino de Bussy 01 J. G. Breek veldE. v. Gulik 1/2-1/2 G. GroeneveldJ. H. Faber xx J. SterkenburgH. v. d. Reek 10 B. BatelaanJ. de Vries (n.o.) 10 Totaal 4 l/2x4 l/2x In de afgebroken partij staat Bodegraven «en pion voor, zoodat de einduitslag waar schijnlijk een kleine overwinning voor Bo degraven zal aanwijzen. De derde klasse. Op denzelfden avond speelde het 3e tien tal van Bodegraven alhier tegen het 2e van Philidor. Hier was de uitslag als volgt: Philidor IIBodegraven III J. BlokN. v. Dobben de Bruyn 10 J. A. P. MoonenPh. de Vries 1/2-1/2 J. v. DisselG. M. Dorrepaal 1/21/2 Chr. de LaafJ. Boef 10 J. de Kier—M. Scheer 1/2-1/2 P. FilippoB. M. Becker 10 J. v. EgmondC. de Wit 01 J. v. GalenC. Verburg 10 C. VisserJ. Dam 10 H. C. BouterJ. Wiepking 10 Totaal 71/2—21/2 Philidor II, dat zoo slecht begon, heeft nu 3 wedstrijden achtereen gewonnen. EUWE—ALJECHIN. Inzake de mogelijkheid van een revanche- match op den Semmering tusschen dr. Euwe en dar. Aljechin, heeft laatstgenoemde, naar het „Hbld." bericht, gisteren twee tele grammen gezonden aan dr. Euwe en aan het EuweAljechin Comité, waarin de da tum 1 October wordt geaccepteerd en waar in aan de eischen van het Nederlandsch Comité principieel wordt tegemoet geko men. Het is nog niet bekend wat dr. Euwe, noch wat het Comité op deze telegrammen heeft geantwoord. LUCHTVAART LUITENANT ROSE VLIEGT TERUG. Om het record KaapstadLonden. Luitenant-vlieger Tommy Rose, die on langs het record Engeland—Kaapstad heeft verbeterd, is gistermorgen om 4.08 van Kaapstad opgestegen, ten einde een poging te doen ook het record KaapstadLonden te verbeteren. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming BEVESTIGD 1882 Pleter de la Courtetraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 KERKNIEUWS H.H. Wijdingen bij de paters Montfortanen Zaterdag 7 Maart a.s zullen door Z. H. Exc. Mgr. M. Meulenberg, Montfortaan, Apostolisch Vicaris van IJsland, in de kapel van het Scholastikaat te Oirschot H.H. Wijdingen worden toegediend aan 38 fraters Montfortanen. Het Priesterschap aan de eerw. fraters C. Holthuyzen uit Veenendaal; J. Linssen uit Hoensbroek; G. de Greeve uit Amster dam: J. Jacobs uit Valkenswaard; J. Bo- keloh uit Amsterdam; H. Lagro uit Beek (L.); G. Tesser uit Nijmegen; H. Huynen uit Kerkrade; A. v. d. Berg uit Limmel- Maastricht; H. Leistma uit Hoensbroek; H. Wansink uit Amsterdam; J. Flachs uit Valkenburg; A. van Heusden uit Zaltbom- mel; J. Menten uit Sweykhuizen. De mindere Orden aan de eerw, fraters J, Cloots uit Puth-Schinnen; L. Bollen uit Uyckhoven; F. Timmermans uit St. Odi- liënberg; F. Aelbers uit Uyckhoven; J. Bu- ner uit Maastricht; P. Hijnen uit Assen delft; S. Mays uit Maastricht; J. Wintrae- cken uit Valkenburg. De Kruinschering aan de eerw. fraters J. Jansen uit Tilburg; J. Hermans uit Maastricht; L. Godefroy uit Rotterdam; P. Huntjens uit Mheer; J. Oberndorff uit Rothem-Meer8seriJos. Smeets uit Broek- hem-Houthem; P. van Eunen uit Vaals; J. van Lunszen uit Nijmegen; L. van Kessel uit Vlijmen; H. Mennens uit Schaesberg; M. Eurlings uit Schimmert; M. Vander- hallen uit Op-Grim by; T. Borsten uit Rot terdam; J. de Kroon uit Oirschot; W. Sie- grist uit Heerlerheide; H. Herberighs uit Schimmert. RECHTZAKEN AANRIJDINGSKWESTIE BERECHT. H.T.M.-bestuurder vrijgesproken. Voor den Haagschen kantonrechter mr. Ferguson heeft zich gisteren moeten ver antwoorden de wagenbestuurder der H.T. M. W. L. te den Haag. L. heeft op 5 Octo ber n.l. als bestuurder der tram op de Geestbrugweg te Rijswijk gereden naar de richting Voorburg. Uit de Koninginnelaan kwam met een groote bocht een zwaar be laden vrachtauto de Geestbrugweg op. De bestuurder is ten laste gelegd, dat hij de snelheid van de tram niet heeft vermin derd, deze althans niet tot tsilstand heeft gebracht, waardoor een ernstige aanrijding is ontstaan. De trambestuurder zeide, dat hij in de veronderstelling verkeerde, dat de autobe stuurder zou stoppen. Deze reed evenwel door; toen de trambestuurder dit bemerkte, heeft hij geremd. Volgens hem was de aan rijding niet meer te voorkomen. De tram heeft de auto aan de achterzijde geraakt. De autobestuurder was van meening, dat de tram gemakkelijk had kunnen stoppen. Hij verkeerde in de vaste veronderstelling, dat de wagenbestuurder zou stoppen. Van remmen heeft hij niets bemerkt. De tweede getuige, L., bevestigde de ver klaringen van den autobestuurder. Van remmen van de tram heeft hij ook niets bemerkt. De derde getuige, Van W., verklaarde, dat hij de tram op een afstand van onge veer 40 meter zag naderen. Ook hij dacht, dat de auto nog wel voor de tram langs zou kunnen. De raadsman van verdachte, mr. Stip- riaan Luiscius had drie getuigen a décharge medegebracht. -De eerste van deze getuigen heeft op het voorbalcon gezeten. De bestuurder heeft, volgens hem, op het laatste oogenblik ge remd. Mevrouw Van de Ven zat in de tram. Zij heeft de auto zien naderen. Zij had zich di rect afgevraagd: waarom stopt de auto niet. Als laatste getuige werd een collega van verdachte gehoord. Hij verklaarde, dat de tram geregeld last heeft van de tankwagen, die dagelijks uit de Koninginnelaan komt en waarvan de bestuurder niet voldoende re kening houdt met de tram. De ambtenaar van het O.M., mr. Visse ring, achtte het tenlastegelegde bewezen en vorderde een boete van 30. De raadsman legde de nadruk op het feit, dat de tram voorrang had. De autobestuur der was verplicht te stoppen. Dat is de fout, die gemaakt is. De tram heeft altijd voor rang. De kantonrechter achtte niet bewezën, dat verdachte voldoende tijd heeft gehad om te remmen en sprak hem vrij. „Vooruit". UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Volksbond. Maandagavond hield de R.-K. Volksbond de jaarvergadering in ho tel Sistermans onder leiding van voorzit ter Seijsener. De secretaris las een zeer uit gebreid en keurig verzorgd jaarverslag, waarvoor hij een zeer dankbaar applaus oogstte. De verslagen van penningmees ter en buffetcommissie waren eveneens netjes in orde, hetgeen mede bleek door het verslag wat bij monde van den heer C. Beelen, namens de controle-commissie werd uitgebracht. Bij punt 5 verkiezing van 2 bestuursle den kwamen de tongen flink los en het was duidelijk merkbaar, dat er iets moest I gebeuren, wat al jaren heeft gebroeid. Een I der aftredende bestuursleden is reeds se dert jaren volijverig propagandist voor de neutrale sportbeweging, herhaaldelijk is hem op deze fout gewezen, doch zonder resultaat. Echter nu vond de massa bonds leden het mooi genoege en tegenover den heer L. A. Pieters werd gesteld de heer Jac. Walkers. Voor de stemming hielden de heeren Broekhof, Warmerdam en Weijers krachtige betogen over het onver- eenigbare van beide functies n.l. lid-pro pagandist der neutrale sportbeweging en bestuurslid van den R.-K. Volksbond. De heer van de Loo, die toch de neutrale sport wilde goed praten, werd door den heer Broefhof beantwoord. Het resultaat van deze besprekingen is geweest, dat het af tredend lid, de heer Lemmers, met groote meerderheid van stemmen herkozen werd, terwijl in de plaats van den heer Pieters, de heer Jac. Walkers, eveneens met groo te meerderheid gekozen werd. Na een huis houdelijke rondvraag, sluiting op de ge wone wijze. Propaganda voor de bloembollenvelden. Deze commissie hield gistermiddag een be langrijke vergadering in hotel Sistermans. Van bijna alle belangrijke vereenigingen der 7 gemeenten was de afgevaardigd te genwoordig. De voorzitter, de heer C. Joh. Bakker Jzn., opent de vergadering met een woord van hartelijk welkom. Hij geeft een kort overzicht van hetgeen het Dag. Bestuur verricht heeft. Vervolgens worden schetsen gegeven, hoe men zich de te voeren actie indenkt, welke voornamelijk zich concen treert op de groote steden Amsterdam, Rotterdam en Den Haag, terwijl de ver dere propaganda zich zal richten over ge heel het vaderland. Verder zal getracht worden de radio in dienst der propaganda te stellen, het Algemeen Persbureau, affi- ohes, folders en wat verder bereikt kan worden. Naast de krachtige medewerking der N. Z. H. T. zullen de Spoorwegen het hunne doen, om een massavervoer naar de streek te bevorderen. Hierna wordt de verdeeling gemaakt der afgevaardigden voor hetgeen hun ook op financieel gebied te doen staat. De voorzitter der Hanze van Noord wijk gaf een buitengewoon kernachtige opwekking, hoezeer alle neringdoenden belang hebben bij het slagen dezer actie, omdat hier hetzij direct, doch voor de anderen indirect voordeelen te boeken zijn. Gerekend wordt, dat indien gemiddels ieder in woner der gemeenten anderhalve cent bij draagt, er voldoende contanten komen om tot een doeltreffend resultaat te komen. Vrijdagmiddag zal opnieuw worden ver gaderd, om in versneld tempo de voorloo- pige plannen in daden te kunnen omzetten. De voorzitter dankt nu de aanwezigen voor hun belangstelling en hun arbeid en sluit de vergadering. KATWIJK. Df. de Lange, f In den ouderdom van 49 jaar is, na een korte ongesteldheid overleden dr. M. P. de. Lange, in leven scheikundig medewer ker aan de Chemische Industrie van dr. v. Dorp, alhier. ren, die in kennelijken staat van vreem delingschap verkeerden. Nu zal er misschien één of andere nurks vragen: Wat geeft dat allesmaar om dat in den regel zoo'n vraag gedaan wordt door iemand, die, wanneer er geen Land dag was geweest zou uitroepen: Waarom organiseert de R. K. Staatspartij geen groote meetingswaarom geeft zij door een groote volksvergadering geen blijk dat zij er is.daarom kunnen wij op zoo'n vraag overgaan tot de orde van den dag. Want de orde van den dag is soms wel ver velend, maar niet zoo vervelend als derge lijke vragen. De Landdag van de R. K. Staatspartij is werkelijk een grootsche manifestatie gewor den, ja zij is geworden een demonstratie van de kracht en de eenheid van de Ne- derlandsche Katholieken op politiek ge bied, een demonstratie van hun ware va derlandsliefde, van hun vasten wil om een betere toekomst te bouwen voor ons volk. Daar, in die beide zalen der Apollohal, was het een mikrokosmos, een wereld in het klein, maar een echte, waarin de ge- heele Nederlandsche volksgemeenschap als 't ware was gecomprimeerd, zoowel naar geestelijke schakeering als naar standsver- scheidenheid. Als voorzitter van deze afdeeling, die het zich een plicht acht U op de hoogte te hou den van alles wat er in de party voorvalt, wil ik U ook een verslag geven van hetgeen er gesproken werd op deze wapenschouw van" Katholieke Staatspartijers. Het is ech ter mijn bedeeling niet U al deze redevoe ringen te gaan voorlezen, de katholieke pers heeft er reeds een woordelijk verslag van gegeven en zij zijn ook in brochurevorm uitgegeven. Ik wil er U zelfs ook geen uit treksel van voorzetten, maar wel wil ik de beteekenis van de onderwerpen, daar be handeld, toelichten met mijn eigen woor den. Hoe dikwijls zal van de oprichting der Staatspartij af tot heden toe de vraag ge steld zijn: Wat heeft Christendom toch uit te staan met politiek. Hoevelen slaan er voor op de vlucht. Toen men de Katholieke Duitschers het laatste kruimeltje politiek recht had ontnomen en toen er misschien nog enkelen van die onnoozele zielen wa ren, die nog durfden omzien naar de vleeschpotten van Egypte,.... toen heeft men de term uitgevonden van politiek ka tholicisme en dat heeft hen heelemaal in hun schulp doen kruipen. Hoevelen zullen er gezegd hebben: die politiek heeft ons niets dan narigheid gebracht, laten wij ons ont plooien op zuiver godsdienstig terrein. Maar met de politiek gingen alle katholieke or ganisaties om zeep. En toen men zich terug getrokken had in zijn laatste verschansing de parochieblaadjes toen men dacht tenminste daar veilig te zijn.... toen strekte men eenvoudig ook daar de cen suur over uit. Nu zou men kunnen zeggen: jawel, maar dat doet men om er over te waken, dat in die blaadjes niet aan politiek wordt ge daan. Als men zich houdt aan het gods dienstige, dan heeft men geen last. Die „men" wil ik dit antwoord geven: Een vijftal jaren geleden verscheen er in DuitscMand een boek van Rosenberg ge titeld: „Die mythe der 20ste eeuw". Ik had nooit kunnen droomen, dat de ideeën in dat boek neergelegd, zoo'n verwerkelijking in Duitschland zouden hebben gevonden. Li dat boek wordt er in den breede over ge sproken, dat de werkzaamheid van den grooten Katholieken Duitschen Apostel, den H. Bonifactius, een ramp is geweest voor Duitschland en het Duitsche volk. En als nu een of ander parochieblaadje de ge schiedenis van dezen grooten Heilige zou geven en wijzen op zijn zegenrijke werk zaamheid voor de Duitsche landen, zou de censuur dan niet onmiddellijk met de schaar er bij zijn? De katholieke Duitschers zijn steeds meer en meer in de kerk 'teruggedrongen en zelfs daar zijn zij nog niet vrij. Mocht, zoo zegt Mgr. Poels, en ik zeg het hem na, mocht zoo'n beweging in ons land veld winnen dan zou dat een ramp zijn voor de Katholieke Staatspartij. Maar niet alleen de Staatspartij zou het loodje leggen, ook de Katholiek Stands- en Vak organisaties, waarin een wereld van be- langlooze werkzaamheid jaren aan jaren is opgestapeld, zouden mede de put in gaan. Mijne heeren, ik wil dit onderwerp be ëindigen met de volgende hoop uit te spre ken: Er was een tijd dat Duitschland met zijn groote katholiekendagen en zijn groote katholieke sociale actie een voorbeeld was voor ons. Moge in dezen tijd onze sociale en politieke actie zoo stevig blijven staan en verder uitgroeien, dat, wanneer Duitsch land weer eens begint te bouwen, men aan ons een voorbeeld kan nemen; het zou een uitwisseling van diensten zyn voor een betere toekomst. Nadat de voorzitter nog meerdere pun ten, op den Landdag behandeld, had toe gelicht wij hebben geen gelegenheid meer deze te geven kreeg de heer A. J. M. van Well gelegenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag. Met voldoening kan worden geconsta teerd dat de katholieken in Zoetexmeer al len althans nagenoeg allen hebben gestemd op de R. K. lijst, zij het dan dat deze vol doening wordt getemperd door het feit dat er organisatorisch onjuist is gestemd door verschillende katholieken. Sommige partijen zochten hun heil in een verheerlijking van hun candidaten, weer andere in een aanval op de lijsttrek kers van die partijen. Wij katholieken hebben zeer wijselijk na gelaten zoowel onze candidaten te verheer lijken als candidaten van andere lijsten af te kammen. Trouwens zich al te veel be moeien met andermans candidaten kan een mensch soms met den strafrechter in aan raking brengen. Spr. herinnerde aan de eerste stemming voor de samenstelling van de R. K. lijst voor den Gemeenteraad in de jongens- en meisjesschool. De vrees dat bepaalde candidaten een niet verkiesbare plaats op de lijst zouden bemachtigen deed jammer genoeg grijpen naar organisatorisch ongeoorloofde midde len, zooals het verspreiden van schriftelijke aanbevelingen op welke wijze moest wor den gestemd. Dergelijke schriftelijke politieke advie zen, gedaan zonder goedkeuring van de daartoe bevoegde instantie, kunnen mislei dend werken op de kiezers en kunnen in vloed uitoefenen op den uitslag van de stemming. Toen dan ook direct na den uit slag enkele kiezers gingen protesteeren tegen den uitslag, werd hun protest ge grond verklaard door het Kringbestuur Leiden zoodra de bekende gele en witte briefjes als bewijsmateriaal konden wor den overgelegd. Het gevolg hiervan was inbeslagname door Mr. Van Haaren, secre taris van het Kringbestuur, van het stern- materiaal en de stemmencijfers en nietig verklaring van de gehouden stemmen. Het bestuur werd voor de keuze geplaatst of een geheel nieuwe stemming te houden, hetgeen wegens de zeer beperkte tijd niet wenschelijk werd geacht, of de uitslag en de samenstelling van den officieelen lyst over te laten aan het Kringbestuur tegen welke beslissing dan geen beroep meer mo gelijk was. Tot deze laatste zeer belangrijke stap werd door het bestuur besloten. Alle aanwezige leden werden hoofdelijk afge vraagd hun stem kenbaar te maken en zoo viel dit besluit met algemeene stemmen. Zoo werd dan van hoogerhand de offi- cieele lijst samengesteld, de lijst die enkele dagen daarna moest worden ingeleverd bij de Gemeente als zijnde de lijst van de R. K. Staatspartij. Op deze officieele lijst veranderden alle candidaten van plaats uitgezonderd Smits. Het kringbestuur heeft blijkbaar deze lijst niet opgemaakt volgens 't systeem Grim bergen, maar volgens 't aantal stemmen dat iedere candidaat op zich vereenigd had op de eerste vier plaatsen van de lijst. De eerste vier plaatsen van de lijst konden n.l. beschouwd worden als verkiesbare plaatsen. Zoo kwam de groote dag van de verkie zing; fel werd er gestemd door alle par tijen; fel werd er ook gestreden In eigen gelederen. Na den veldslag bleek, dat de katholieken van de vier behaalde zetels reglementair slechts drie leden van de R. K. Staatsparty in den Raad zouden brengen. Het vierde raadslid werd door voorkeur stemmen gekozen en werd bij de aanvaar ding van zijn Raadszetel door het bestuur als lid van de R. K. Staatspartij geroyeerd'. Nog waren de moeielijkheden niet ten einde. In de R. K. Raadsfractie, bestaande uK drie leden, werd onder ge teek ende aangewe zen voor de wethouderszetel. Nieuwe moeilijkheden rezen bij de keuze van den tweeden wethouder. De meerder heid in onze fractie was voor candidaat Scheer (A.R.), terwijl door ondergeteeken- de om verschillende redenen Scheer niet als de gewenschte candidaat werd geacht maar Duijvenbode (V.B.). De besprekingen liepen tenslotte door *t met bereiken van eenstemmigheid op het doode spoor. Bij de stemming in den Raad over dit punt werd tenslotte bij Raadsmeer- derheid Duijvenbode aangewezen de wet houderszetel te bezetten. Hierna dankte de voorzitter den secreta ris voor zijn keurig jaarverslag en na nog even de gelegenheid gegeven te hebben voor de rondvraag, sloot hij de vergade ring met den Chr. groet. fltft U dacht immers, dat u nog best JT.vóór die andere auto het kruispunt roiWI k°n passeerenl Maar langs VtbSt den weg moet u dat niet „den- ken", u moet 't zeker weten! HAARLEMMERMEER Verkooping. In de Beurs te Hoofddorp had ten overstaan van notaris H. Bax uit Aalsmeer, een groote verkooping plaats waarmede ongeveer 5 uren gemoeid was - van boerderijen, landerijen en'huizen, i'aarvan de uitslag is als volgt: A. De bouwhoeve, genaamd ,Arnol- dus-hoeve", bewoond door den heer H. van i Andel, bestaande uit bouwmanswoning, j schuren, berg, overdekte mestput, erf, uit muntend bouw- en weiland en boomgaard aan den Aalsmeerderweg No. 577 (Haar lemmermeer), groot 19.56.15 H.A. Com., staande op 29.600.werd gemijnd met 2000.door den heer Jan Goede Szn. te Landsmeer; totaal 31.600. 3. Het terrein, gelegen op den hoek van den Aalsmeerderweg en Bennebroekerweg groot 31 A. 80 c.A. Ingezet door den heer J. P. Berghoef alhier op 100; gemijnd door den heer J. P. Smit te Haarlemmer meer met 200.totaal 300. C. Het huis, Aalsmeerderdijk N. 643, groot 4 A. 30 cA.. Ingezet door den heer C. van Egmond te Haarlemmermeer op 1600 S. De huizen, Aalsmeerderdijk Nos. 647 en 648 groot 4 A. 62 c.A. Ingezet door den heer G. Moselman op 1400; gemijnd met 120 door den heer B. Vurens van Es, Aalsmeerderdijk, tottaai 1520. F. De bouwhoeve genaamd „Segrina" bestaande uit heerenhuis, erf, schuren, stallen, tuin, boomgaard, bouwterrein, uit muntend bouw- en weiland- gelegen aan den Aalsmeerderdijk No. 640, den Benne broekerweg en den Aalsmeerderweg (Haarl-meer) gr. 55.36.90 H.A. Geveild in 19 perc. comb, en massa. Comb, percee- len 1 tot 10 staande op f 68.050, gemijnd met 4 door den heer P. L. van Andel c.q. Comb, perceelen 77 tot 19, staande op 9930, gemijnd met 400 door den heer J. P. Berghoef. In totaal heeft deze verkoo ping dus opgebracht de som van 115.055. ZOETERMEER. Staatspartij. Maandagavond vergader de de afdeeling Zoetermeer van de R. K. Staatspartij ten huize van den heer C. Vee- lenturf. De voorzitter, de heer W. Grimbergen, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en heette alle aanwezigen, in het bij- I zonder den zeereerw. heer Pastoor, van harte welkom. Daarna gaf hij den secre taris, den heer A. J. M. van Well, gelegen- heid tot het voorlezen van de notulen der vorige vergadering, welke in dank wer den aanvaard. De penningmeester mocht vervolgens verslag uitbrengen' van den fi- nancieelen toestand der vereeniging. Nadat drie heeren de boeken en bescheiden van den penningmeester in orde bevonden had den, dankte de voorzitter den heer J. Moers voor zijn financieel beleid. Vervolgens betrad de heer W. Grimber gen het spreekgestoelte en sprak een mooie rede uit. Op de eerste ledenvergadering in het jaar 1936 wenschte spr. alleen een zalig nieuwjaar en ik hoop, aldus spr., dat, vol gens de woorden van het schoone kerkelijke lied nieuw mogen zijn uwe harten en uw verstand, uw woord en uw daad en dat voor uw tijdelijke belangen aan de hori zon een nieuw licht moge opgaan, dat U met frissche kracht en moed vervult. De grootste gebeurtenis in onze R. K. Staatspartij sinds onze laatste vergadering is de groote Landdag op 2 Febr. te Am sterdam gehouden. Meer dan 7000 Staats- partijens uit alle deelen van het land waren daar aanwezig. Het stadsbeeld was er an ders dan op gewone tijden, want reeds vroeg kon men verscheiden groepen ontwa DE GEBROEDERS „GOCHEM" 195. Toevallig was er op dat oogenblik geen toezicht, daar de ballon eerst tegen den avond ter opluistering van het kermisfeest zou opstijgen. Zij liepen naar de gondel toe, omdat buitengewone geval eens van dichtbij te bezichtigen, 'k Zou er best eens in willen zitten, zei Pit. 196. Kunnen we best doen, vond Pat, er is hier toch nie mand die ons ziet. En het brutale tweetal stapte in de gondel. Ze overlegden, dat het toch een sensatie moest zijn, om met zoo'n ding de lucht in te gaan en vonden, dat zij de gelegenheid maar moesten waarnemen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10