UIT DE OMGEVING MAANDAG 2 MAART 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 DE KWAKEL. Zilveren ambtsjubileum. Op Donder dag 5 Maart a.s. hoopt de heer G. P. Maas alhier den dag te herdenken waarop hy voor 25 jaar het kosterschap aanvaardde. HILLEGOIVL Vermindering der werkloosheid. Aan de gemeentelijke Arbeidsbeurs staan thans 698 personen ingeschreven, vorige week 769 en op denzelfden datum vorig jaar 805; een bemoedigend verschijnsel. Loontoeslag-regeling. Donderdag 12 dezer zal hier een vergadering worden ge houden ter bespreking van de loontoeslag- regeling voor het bloembollenbedrijf. Het initiatief daartoe is genomen door Burge meester Pont, die de vergadering zal pre- «ideeren. Overwogen is, dat bestaande re geling niet onverdeeld gunstig is ontvan gen door de gemeentebesturen. De toeslag op het laan der tewerkgestelde werkloozen komt ten goede aan patroons, die hun vast personeel ontsloegen en daarvoor werk loozen aannamen. Dit is de bedoeling der regeling niet. De vergadering zal worden bijgewoond door vertegenwoordigers van gemeentebesturen, van werkgevers en werknemers, den inspecteur der werkver schaffing en vermoedelijk een Rijksambte naar. KATWIJK. Geboren; Jacob z. v. C. Zwanenburg en K. v. Duyn. Aart z. v. J. Durieux en N. de Rover. Cornelus z. v. C. Vooys en M. Hoek Overleden: Johannes Tukker 82 j. weduwnaar van J. Groot. Alida Dub- belaar 62 j. weduwe van J. van Beele. Getrouwd: E. de Jong en C. van der Boon. LISSE. Huisbroei-tentoonstelling. Zaterdagnamiddag werd in de parochie van „St. Agatha" de 5e jaarlijksche huis- broeitentoonstelling, waaraan dit jaar voor 't eerst was verbonden een schoolbroei van de K.J.C. en St. Jozef gezellen, ge opend. De patronaatszaal, waarin de ten toonstelling wordt gehouden, was in een waar bloemenpaleis herschapen aan welks hoofdeinde de banieren van K.J.C. en Jo zefgezellen prijkten. Bij deze opening wa ren behalve de huisbroeicommissie, de K.J.C.'ers, Jozefgezellen en hunne ouders mede genoodigd. Kapelaan Tabink, vice- praeses der Jozef gezellen, kapelaan Kuij- pers directeur der K.J.C., de besturen van R. K. Volksbond, „St. Isidorus", van Bloembollencultuur, L.T.B., H.B.G. „Ho- baho" enz., zoodat het zaaltje heel wat be langstellenden bevatte. De voorzitter der commissie, de heer S. Langelaan, heette allen welkom op deze 5e huisbroeitentoon- stelling. Hij herdacht in enkele woorden de oprichting indertijd door kapelaan J. A. v. Zon en toen in 't klein begonnen is 't steeds crescendo gegaan alhoewel het telkenjare op-finantieel gebied een bijleg ger is. Hij dankte voor de twee geschon ken wisselbekers en na gewezen te heb ben op de groote moeite, welke de huis- broei voor de jongens thuis heeft, en ge memoreerd te hebben dat volgens de con trolecommissie alles, wat hier van K.J.C. en Jozefgezellen te zien is, beslist in de huiskamer is getrokken gaf hij het woord aan den Gemeentesecretaris, den heer J. C. de Haan, die wegens verhindering van wethouder Warmerdam de tentoonstelling zou openen. Deze het woord verkrijgende zeide dat hij gaarne aan het verzoek, na overleg met wethouder Warmerdam, vol deed, om deze tentoonstelling namens het gemeentebestuur te openen. Eenzelfde voorrecht, zeide hij, viel mij verleden week ten deel in de parochie van den H. Engel bewaarder. Ik sprak van een voorrecht. Of is het geen aangename opdracht, om het gemeentebestuur te mogen vertegen woordigen in een aangelegenheid, waarbij de plaatselijke welvaart betrokken is? Wat zou de toekomst der gemeente zijn, als zij, die hun bestaan in de plaatselijke cultuur moeten vinden, zich daarin niet op aller lei gebied bekwaamden? Dat het hier een tentoonstelling geldt, die op den hoofd bron van het bestaan betrekking heeft, daarin is het voorrecht gelegen. Hoe moei lijk de tijden thans zijn, behoeft geen ver dere uiteenzetting. In alle rangen en stan den wordt dit aan den lijve gevoeld? Veel wordt vereischt om den moed er in te houden. Groot is 't gevaar, dat men de energie, de belangrijkste der scheppende bronnen, verliest. Is dit gevaar voor een ieder groot, vooral is zulks het geval voor de jongeren. Zij zien momenteel geen vol doende vruchten van den arbeid om ver trouwen in het vak hunner toekomst te hebben. Zij zien alleen het harde noodlot van thans en niet de perspectieven, welke het bloembollenvak altijd gegeven heeft en in de toekomst ook zeker weer geven zal. Daarvoor behoeft men geen optimist te zijn, maar men moet vertrouwen stellen in het vak. Dat zulks door de ouderen wordt ingezien, kan door de jongeren niet genoeg worden gewaardeerd. Dat zij dit doen, blijkt uit de deelname, welke deze tentoonstelling mogelijk maakt. Wat heeft het een zorg vereischt, om deze bollen op de voorgeschreven wijze tot bloemen te ontwikkelen. Schoon zijn de resultaten daarvan, doch onschatbaar is de waarde, welke verkregen is door het aankweeken van de liefde voor het vak en van de noo- dige vakkennis voor de toekomst. Dat het gemeentebestuur met dezen arbeid mee leeft, is vanzelfsprekend. Ook voor hen is het een stut in de zware zorgen van he den, waarvoor die voor de jeugd niet de geringste zijn. Gaarne breng ik dan ook den dank van het gemeentebestuur voor den hier gepres- teerden arbeid over. Dank aan de commis sie, die zich ermede heeft willen belasten, dank vooral aan de ouders, die, door de toekomst hunner kinderen te begrijpen, hen tot de deelname aan deze tentoonstel ling in de gelegenheid hebben gesteld. Zij, die het meeste succes hebben bereikt, feli citeer ik daarmede van harte. Mogen de onderlinge besprekingen over de verkre gen resultaten de vakliefde en vakkennis blijven bevorderen. Mogen zij, die achter bleven, opgewekt worden hun tijd niet langer te verwaarloozen. Het doel dezer tentoonstelling is dan volledig bereikt en de toekomst kan dan met vertrouwen te gemoet worden gezien. Hiermede verklaar de spreker de tentoonstelling voor geopend. De voorzitter der commissie dankte hem voor deze waardeerende en opwekkende woorden waarna hij voorstelde een wande ling langs de stands te beginnen. De jury voor de K.J.C.-inzendingen bestond uit de heeren J. Berbee Gz., G. Vreeburg en J. W. A. Lefeber en voor de inzendingen der Gezellen uit de heeren Th. F. van Rij- sen, P. Romijn en W. Onderwater. Zij ken den de prijzen toe als volgt: Inzendingen K.J.C.: 1. G. van Leeuwen, wisselbeker: 2. G. Hoekstra; 3. H. Siebelt; 4. W. van Oosten; 5. Herm. Siebelt; 6. J. van der Laan Jz.; 7. H. v. Dril; 8. Th. Weyers Gz.; 9. J. v. d. Laan Pz.; 10. J. v. d. Kamp; 11. Herm. Wessels. Inzending Gezellen: vrije broei: 1. C. v. d. Vlugt, wisselbeker; 2. Jac. Faas; 3. H. P. v. d. Lans; 4. G. Hoogkamer; 5. G. Weyers; 6. M. v. d. Lans. Verplichte broei: 1. J. Salman; 2. P. v. Graas; 3. H. v. d. Kamp. Schoolbroei: 1. H. Clemens; 2. H. v. Dril; 3. Th. van Ruiten; 4. Chr. v. d. Kamp; 5. H. Salman; 6. J. Prins; 7. C. Straathof; 8. H. Wassenaar; 9. J. v. Es; 10. Th. Hoog kamer; 11. H. Vreeburg. Over het bezoek van deze voor huisbroei zoo schitterende tentoonstelling valt niet te klagen. Zaterdagavond en gisteren op de daarvoor aangegeven uren was 't er gezellig vol. Jubileum. Het gouden arbeidsjubl- leum van den heer J. v. d. Mey is giste ren voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbijgegaan. In den voormiddag kwa men de oude heer Pijnacker met zijn zoons, de tegenwoordige firmanten, met hunne echtgenooten den jubilaris complimentee ren en boden hem een enveloppe met in houd aan. In den namiddag kwamen en kele .medearbeiders hun gelukwenschen aanbieden, terwijl des avonds het feest in den huiselijken kring werd voortgezet. NOORD WIJK, Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Vrijdag 6 Maart as. des voormiddags te tien uur. Agenda. 1. Mededeelingen. 2. Ingeko men stukken. 3. Vaststelling notulen. 4. Adres inzake verbetering van den Duin- damsche Schulpweg. 5. Adres A. J. ten Hope e.a. inzake verbeteringen te Noord- wijk aan Zee. 6. Beroep van P. Plug tegen weigering bouwvergunning aan den Golf- weg. 7. Ontheffing art. 27 bouwverorde ning voor bouwplan N.V. Ruysdaellaan aan de Quarles van Uffordstraat. 8. a. Vaststelling bouwregeling Rembrandtweg. b. Vaststelling bouwregeling Oude Zee weg. 9. Voorstel tot ingebruikneming van: a. een strookje grond a. d. Achterzeeweg aan Gebr. v. d. Putten; b. een gedeelte overwelfde watering aan W. G. van Rhijn. 10. Gemeenschappelijke regeling inzake vleeschkeuringsdienst. 11. Voorstel tot aan vaarding van schenkingen. 12. Wijziging gemeentebegrooting -935 no. 3. 13. Voor stel tot het aangaan van een tijdelijke kas- geldleening. 14. Voorstel tot nieuwe rege ling van den schoolartsendienst. 15. a. Goedkeuring rekening Weeshuis 1935; b. Goedkeuring begrooting Weeshuis 1936 en vaststelling weezengelden. 16. Voorstel tot regeling belooning gemeente-genees heer en tot het verleenen van toeslag aan ondersteunde werkloozen op premie zie kenfondsen. 17. Crediet voor ontworpen uitbreidingsplan. 18. Vaststelling begroo tingen gemeentebedrijven en gemeente begrooting 1936. NIEUWVEEN. „Primagaz". Vrijdagavond zijn we eens wezen kijken naar de demonstratie met Primagaz, welke in ons blad van Don derdag was aangekondigd. Vreemd, dat de heeren talrijker opgekomen waren dan de dames, ofschoon wij meenen te weten, dat ook in Nieuwveen de pot door haar wordt klaar gemaakt. De heer K. van Leeuwen alhier, verte genwoordiger voor Nieuwkoop, Ter Aar, Zevenhoven en Nieuwveen van R. S. Stok vis en A. P. C., zeide, dat door het Prima gaz iedereen in de gelegenheid is met gas te werken, wat voor plattelandsgemeen ten dikwijls nog een vrome wensch is. Nu kan men als 't ware zijn eigen gasfabriekje hebben, al zit men ik weet niet waar. Het onderhavige gas, leent zich voor koken, verwarming en verlichting, en wordt ge leverd in metalen cylinderflesschen van 13 Kg. inhoud. Door geringe druk is het namelijk vloeibaar, maar zoodra men de kraan opent, wordt het gasvormig. Als voordeelen boven stadsgas noemde spr. veel grootere hitte, niet vergiftig en hoo- gere veiligheid. Terwijl een soepje kookte, gaf de heer van Leeuwen vragenstellers bescheid en beloofde over eenigen tijd wederom een demonstratie te zullen geven o.a. over de lichtsterkte van het gas, dat een product is van de A. P. C. De smakelijkheid van het soepje las men op de gezichten af. OEGSTGEEST. Geboren: Francisca d. van C. van Steijn en P. M. Buschman Annie Eliza beth. d. van J. Eringa en E. E. Andriessen Laurens Jacobus Maria z. van A. C. Sommeling en A. M. van Eisen. Gevestigd: P. G. van Schie van Warmond G. Biesot en gezin van Kat wijk P. G. Schmidt en vr. van Leiden M. Verhoef van Katwijk P. W. Ver beek van Leiden A. Kraan van Den Haag N. J. van Rij van Wassenaar M. Gijsman van Leiden A. Fraterman van den Haag A. J. Bing van Amster dam J. W. Schaap van Noord wijk. Vertrokken: A. A. de Groot en vr. naar Wiesbaden (Dl.) N. Duijs naar Rijswijk (Z.-H.) C. M. Midden naar den Haag C. T. Jongerheld naar Den Haag C. Eggink geb. Sierag en gezin naar Boskoop S. J. van den Berg naar Leiden F. H. Wijsman naar Amsterdam. Verhuizingen: M. C. Gordijn en vr., naar Deutzstraat 5 Wed. A. Verwijs geb. Heijblom naar Regentesselaan 38. RIJNSBURG „Bloemenlust". In de zaal Verbree vergaderde de vereeniging „Bloemenlust" onder leiding van den voorzitter, den heer G. den Heijer. Deze herinerde in zijn ope ningswoord aan de vele moeilijkheden in het afgeloopen jaar. Het jaarverslag, uit gebracht door den secretaris, den heer D. v. Egmond, was ook niet optimistisch ge stemd. Doch in weerwil van de vele moei lijkheden, ondervonden in het afgeloopen jaar, was het ledental stijgend. Dit geeft goede hoop voor de toekomst. De heer C. Hoge woning deed als penningmeester verslag over 1935. De omzet had bedragen ƒ108.086. De inkomsten der vereeniging waren 7314.85, de uitgaven 6408.94, ba tig saldo 905.92. Er moet echter over 1935 nog een zeker bedrag aan principalen worden uitbetaald. Het genoemd batig saldo is nog onvoldoende om hierin te voorzien. De rekening werd door de ver gadering goedgekeurd. Bij de bestuurs verkiezing werd de heer G. den Heijer met bijna algemeene stemmen als voorzitter herkozen. Gekozen werden nog tot be stuursleden de heeren J. Monster, W. Braun en H. v. Egmond Gzn. Het bestuur deed daarna verslag van de gehouden be sprekingen met crediteuren. De voornaam ste crediteur is tot concessies bereid doch onder zekere voorwaarden als b.v. dat het veilingsperecntage 7 zal bedragen. Hier door zal een gedeelte der inkomsten be schikbaar komen aan crediteuren-principa len over 1935. Aavankelijk had de verga dering hiertegen bezwaren en het bestuur zal nog overwegen dit cijfer op 61/2 te brengen. De contributie werd van 1 tot 2 verhoogd. Na een geanimeerde rond vraag sluiting dezer belangrijke vergade ring. SASSENHEEVÏ. HUISBROEI- EN HUISVLIJT- TENTOONSTELLING. De jaarlijksche tentoonstelling van huis, broei, huisvlijt en vaktentoonstelling, kort weg de Hu-Va-To genaamd, is weer wer kelijkheid. De tentoonstelling is door hon derden bewonderd en geprezen. Het K.S.A.- gebouw is eigenlijk te klein om alles tot zijn recht te laten komen. Heel artistiek is alles verzorgd, zoodat toch een overzich telijk geheel werd verkregen. Naast de ver plichte inzendingen, welke reeds het leeu wenaandeel hebben en rondom in de zaal zijn opgesteld, waren in het midden ver schillende perken aangelegd, wat een idee gaf van een wandelpark. Zelfs een vijver met goudvisschen is niet vergeten, met daarover een kwakelbrug. De show biedt een veelkleurige aanblik. Er is gewedijverd om op de juiste tijd zijn inzending in volle bloei te hebben, wat by velen goed is ge slaagd. Er viel voor de jury heel wat te keuren om de beoordeeling in volgorde te rangschikken. Voor de vaktentoonstelling waren de juryleden de heeren Joh. v. Rei zen, Joh. Verdegaal en J. Heemskerk. Voor de huisvlijt de heer Z. Mondriaan, P. v. d. Kamp en N. Regter. Te twaalf uur toen alle genoodigden bij een waren, werd het welkomstwoord ge sproken door den Geest. Directeur van het jeugdwerk, kapelaan K. J. Westerkamp. Een hartelijk woord van welkom richtte spr. aan den Pastoor en den Burgemeester, den districts-praeses en allen, die aan de uit- noodiging gehoor hebben gegeven. Spr. wijst er op, hoe deze tentoonstelling weer grooter is dan verleden jaar. Deze tentoon stellingen zijn voor de jeugd steeds een prikkel om het volgend jaar zijn inzendin gen weer grooter en beter te maken. Ook van de huisvlijt kunnen we het eerste re sultaat reeds zien. De ambitie te prikkelen voor een volgende huisvlyt-tentoonstelling, zal zeker slagen, waarbij de medewerking gevraagd wordt van diverse organisaties ge lijk in vele plaatsen reeds geschiedt. De directeur dankte de jury voor zijn oordeel. Verder een dankwoord aan hen, die prij zen hebben beschikbaar gesteld in natura en in geld. Dank aan de Lissesche Kisten fabriek voor de medaille voor huisbroei voor de Kruisvaart. Voorts werden niet vergeten de leiders en organisatoren van deze tentoonstelling, waarbij ook waren betrokken de dames welke deze twee da gen geld bijeenzamelen. Aan allen dank namens het jeugdwerk. Spr. hoopte, dat de kas van het jeugdwerk moge worden versterkt en dat deze tentoonstelling zal slagen. De Burgemeester nam nu het woord om de tentoonstelling officieel te openen. Alweer een tentoonstelling in Sassen- Is dat voor de pret of is het zuiver zake lijk? Laat ons zeggen, als een algemeen ge bruikelijk gezegde, 'het is om het nuttige met het aangename te vereenigen. Het nuttige is primair. Wie zou dat niet begrijpen? In dezen tijd is het meer nog dan anders nuttig, ja zeer noodig, de klei nere en meer rijpere jeugd te verbroede ren, aan elkaar te binden, en op te kwee ken tot echte degelijke mannen, die reeds in de jonge jaren hebben geleerd, dat nut tige bezigheid voor jong en oud de beste waarborg is voor degelijkheid van leven. Algemeen is het spreek woord bekend en altijd is het waar gebleken: „Jong geleerd is oud gedaan". In onze bloembollenstreek hebben de z.g. huisbroeitentoonsteliingen de laatste jaren meer en meer ingang gevonden; dat is zeer te verklaren, immers bloembollenkweeken en bollenhandel vormen de hoofdbronnen van bestaan, waarby vooral de broeikunst vooral niet mag ontbreken. We zien dat jaarlijks door onze algemeen en wyd be kende mooie vaktentoonstellingen in het gebouw Bloemlust. En het wordt zeer te recht begrepen, dat, al heerscht nog de ma laise in het vak, de moed niet mag wor den opgegeven en men paraat moet blijven voor de spoedig verhoopte betere jaren. Intusschen heeft de malaise toch nog ook goeds medegebracht. De liefhebberij in het mooie bloembollen vak en de wel jammer zeer gedaalde productiviteit, heeft ons Ne- derlandsche volk er meer toe gebracht ook meer van bloemen te gaan houden. In onze steden en dorpen ziet men dagelijks bloe men aan de deur te koop aangeboden, waar onder vooral onze bolbloemen zeer in trek zyn geraakt en waarmede nog menigeen een broodje kan verdienen.' Bij alle voor vallen in het leven vertolken bloemen har telijke genegenheid en hartewenschen. De huisbroei is de leerschool voor latere beoefening van het vak. Het verrijkt den geest en wekt den lust op voor lateren ar beid, arbeid in welk onderdeel ook. Want ook de meest eenvoudige arbeider zal een groote zelfvoldoening in zijn arbeid vinden, wanneer hy liefde voor zijn vakarbeid heeft aangeleerd. En daarvoor juist is de beoefening van huisbroei zoo goed. Daar in ligt het nuttige; en het aangename komt dan van zelf, omdat men zijn dagelijksche zorg zoo rijkelijk beloond ziet in de heer lijke bloemen, die ons huis opsieren en steeds een lust zyn voor het oog van va der en moeder, van ons allen. Het is dan ook een goede gedachte de prestaties onzer jongeren hier in wedstrijd te verzamelen, een vredige wedstrijd, waar bij geen stukken worden gemaakt, maar waar een jury de resultaten beoordeelt en onderscheidingen teekent en nieuwen moed en volharding predikt. In gelyken zin en met hetzelfde doel wordt huisvlijt en vakwerk op ander ter rein aangekweekt en bevorderd. Daar kun nen en moeten we gelijken lof aan geven. Onwillekeurig zou ik te lang gaan wor den in mijn beschouwingen en lofprijzingen voor de goede betrachtingen van de HU-VA-TO. Laat ik dus eindigen met het uitspreken van mijn beste wenschen voor het welslagen van de tentoonstelling en daar voor de pogingen om deze dienstbaar te maken tot versterking van de kas van de K.J.C. en St. Josephgezellen. Hiermede verklaarde spr. de tentoonstel ling voorgeopend, waarna een rondgang werd gemaakt. Rest nog te vermelden, dat de tentoon stelling opgeluisterd werd met muziek door P. de Zwart. Heienavond te 9 uur zal de tentoonstelling gesloten worden, waarna de prijzen uitgereikt zullen worden. Het bezoek van Zondag is niet tegenge vallen. Als attractie ontving elke 25e be zoeker een keurige pot bloemen. De prijzen werden toegekend als volgt: Verplichte Huisbroei. Groote K.J.C.: 1. M. Geerlings met wisselmedaille, 2. J. Hooge- vorst, 3. G. Slingerland, 4. P. v. d. Voort Jz., 5. Koos v. d. Voort Jacz., 6. J. v. d. Geest, 7. J. Haver, 8. Chr. Homan Fz., 9. N. Regter, 10. H. Ammerlaan, 11. H. v. Dil len, 12. G. Hoogervorst, 13. L. Zandbergen, 14. A. v. d. Voort, 15. C. v. Hoekelen, 16. Jo Hartman, 17. Jac. v. d. Mey, 18. K. v. Diest, 19. Herm. v. Dillen, 20. K. Witteman, 21. W. Koppers, 22. E. Vink, 23. W. v. Zelm, 24. P. Kipping, 25. J. Berkhout, 26. P. Hart man, 27. Ant. Hooymans, 28. J. v. Hoeke len. Kleine K.J.C.: 1. N. Berg, 2. G. Sikking, 3. Ant. Koppers, 4. C. Homan, 5. M. Bag- gen, 6. Leo Roozen, 7. Th. de Zwart, 8. G. de Koning, 9. Theo Homan Jz., 10. H. de Zwart, 11. G. v. d. Meij, 12. K. Zandbergen 13. M. Zwaan, 14. Horst Phillips, 15. B. Kop- pers, 16. N. Zwaan. Kasbroei: le prijs E. Zeestraten, 2e pr. W. Preenen, 3e pr. J. Preenen, 4e pr. E Vink, 5e pr. G. v. Kesteren, 6e pr. J. v. d. Meer, 7e pr. L. Zandbergen, E. Franken E.V., N. Noordemeer E.V. Huisbroei, vrije inzending: 1. J. Haver, 2e Gebr. Hogervorst, 3. S. Noordermeer, 4. H. v. d. Voort, 5. H. Ammerlaan,6. L. Zand bergen. lste prys Hyac. op glas R. Haver. St. Josephgezellen: 1. L. Vink, 2. P. Kap tein, 3. J. Th. v. d. Meer, 4. Fr. Wiering, 5. A. Wolvers, 6. v. Hoekelen. Teekenen: 1. K. v. Diest, 2. J. Kaptein, 3. A. Wolvers, 4. P. Kaptein, 5. W. v. Zelm, 6. K. Noordermeer, 7. S. Noordermeer, 8. P. Otto, 9. N. Regter, 10. Slingerland, 11. L, Zandbergen, 12. J. Kaptein, 13. Leo Bis- schops, 14. P. v. d. Voort, 15. H. v. Dillen. Huisvlijt St. Josephgezellen: 1. M. God- dijn, 2. W. Preenen, 3. H. Krom. Gr. Kruisvaart: 1. P. Weinieken, 2. S. v. d. Mey, 3. P. Payens, 4. T. Geldens, 5. Jn. v. Steijn, 6. Th. Vos, 7. H. v. Dillen, 8. Jac, v. Stijn. KI. Kruisvaart: 1. K. v. Dam, 2. M. Bag- gen, 3. L. Roozen, 4. R. v. Breukelen, 5. J. v. d. Geest, 6. B. Schreuder, 7. L. v. d. Voort 8. H. v. Steijn, 9. F. Zwaan. A. R. K. A, De R.-K. Anibtenaresn- vereeniging hield Vrijdagavond een le denvergadering in hotel „Het Brunie Paard". De voorzitter, de heer H. J. Lyck- lama opend de vergadering met den chr. groet. Spr. betreurde het matige bezoek van de ledenvergaderingen. Na diverse mededeelingen had een bestuursverkiezing plaats wegens periodiek aftreden van den secretaris en 2den secretaris. Mej. Wijs man (2e secr.) stelde zich niet herkies baar. In plaats hiervan werd gekozen, na staking der stemmen, by loting, de heer A. Thien (Voorhout). Met algemeene stem men werd de eerste secretaris, de heer C. J. Hubers, herkozen. De herdenking van het vierjarig bestaan werd hierna uitvoe rig besproken. De door den voorzitter te houden causerie werd aangehouden tot de eerstvolgende vergadering, mede als ge volg van den beschikbaren tijd. Deze voor dracht heeft ongetwijfeld de belangstelling van alle leden. Hierna sluiting. ZOETERMEER. Auto verbrand. Gisteravond omstreeks half zeven, geraakte op de grens onzer ge meente en die der gemeente Stompwijk, op den Middelweg, een vrachtauto, van den fouragehandelaar L. alhier, door kort sluiting in brand. De chauffeur K. kon zich, door spoedig uit de cabine te sprin gen, redden. Al wat brandbaar was is door het vuur vernield. Met een kranwagen is het overblijfsel weggesleept. Verzekering dekt de schade. Oranje-garde. De Oranje-garde hier ter plaatse heeft een propaganda-avond ge houden in het gymnastieklokaal. De zaal was meer dan vol en de gardisten in hun eenvoudig, doch smaakvol uniform gaven het geheel een fleurig aanzien. De ver gadering stond onder leiding van haar voorzitter den heer M. Reinders. Nadat hij de vergadering op de gebrui kelijke wyze had geopend, werden de aan wezigen welkom geheenten. In het bijzon der de burgemeester, de Edelachtb. heer L. R. Midelberg en de heeren J. C. Els- geest en Kolijn, resp. voorzitters van de afdeelingen Leiden en Gouda. Allereerst gaf de Garde-Band uit Delft, die haar welwillende medewerking ver leende, een groote trommelmarsch, waar uit we konden hoor en, wat Delft op dit ge bied presteert. Verder werd de avond afgewisseld met gymnastiek en zang en met een onderwerp uit de vaderlandsche geschiedenis. Een der hoogtepunten was de installatie van den burgemeester tot beschermheer. Deze plechtigheid werd verricht door den heer Kolijn uit Gouda, waarop de burge meester met een kort woord antwoordde. Een krachtig propagandawoord door den staf leider, den heer Joh. van Doornen, alhier, werd met applaus begroet. Na een tableau, getiteld: „Jong Neder land voor Oranje" gaf de Band uit Delft nog een schitterende taptoe. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 191. Bij het laatste gerecht legde ae keunjr ue rekên.iig op tafel, „is de patroon ook aanwezig", vroeg Pat, en toen de kellner bevestigend antwoordde, zei hij, roep hem eens even hier. De eigenaar van het restaurant verscheen. iy2. „Wat is er van uw dienstvroeg de man De^via: „Ik wou eens vragen," begon begon Pat of U hier wel eens gasten krijgt, die hun rekening niet betalen vroeg hij. „Neen nooit", antwoordde te man verbaasd." „Maar stel eens voor dat er iemand kc-mt die niet betaalt", „wat zou U dan doen, hield Pat vol.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10