ZATERDAG 29 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 EERSTE LEIDSCHE E.H.B.O.-BRIGADE. Gisteravond hield de Eerste Leidsche E. H. B. O.-brigade onder voorzitterschap van dr. E. Renaud haar jaarlijksche algemeene ledenvergadering in Oud-Hortuszicht. De voorz. bracht in zijn openingswoord dank aan dr. Horst als directeur van den Geneeskundigen Dienst en aan B. en W. voor de beschikbaarstelling van een eigen lokaal in den geneeskundigen dienst en de prettige en aangename samenwerking. Het jaarverslag van den secretaris me moreert den gang van zaken in het voor bije jaar, de gehouden wedstrijden, feest avonden en cursussen. In 1935 werden geen bijzondere eischen aan de Brigade gesteld. Echter werd 34 maal door diverse vereenigingen assisten tie der brigade ingeroepen, zoowel bij sportgebeurtenissen als anderszins. Het aantal leden bedroeg op 31 Decem ber 34 dames en 96 heeren, hetgeen een vermeerdering is van resp. 14 en 29. Het jaarverslag van den penningmeester geeft een batig saldo aan van 345.85. De aftredende bestuursleden, de heeren dr. E. Renaud, dr. Kramer, Splinter, Treur en Rietbergen werden als zoodanig herko zen. Tot leden van de kascommissie wer den benoemd mevr. M. Huyts—Nieuwen- hoven en de heer H. M. Pont. Na rondvraag volgde sluiting der ver gadering. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1846. J. G. Bruynen en Zoon, Sassenheim, Hoofdstraat 266, sme derij, winkel in huish. artikelen, ijzerwa ren, rijwielen enz. Door het 'overlijden van de vennoote: Wed. E. BruynenOvertoom is de vennootschap onder firma ontbon den. De zaak wordt voortgezet door M. J. Bruynen, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. 6737. Naamlooze Vennootschap .Electro- chemische Techniek", Voorschoten, Oran jekade 29, vervaardiging van en handel in chemische verbruiksartikelen (afkomstig uit 's-Gravenhage). Nieuwe inschr.: 6736. „De Betuwe" Leiden, Haarlemmerstraat 226, winkel in boter, kaas, eieren, fijne vleeschwaren enz. Venn.: E. J. H. Berg en N. Sanders, Leiden. Gisteravond te kwart over tien is van Heck's lunchroom op den Stationsweg ten gevolge van een stoeipartij op straat een ruit ingedrukt. BIOSCOPEN. Luxor. In het Journaal van deze week krijgen we om. een kijkje van de onlangs te Sas senheim gehouden Nar cissent ent oonstell- ling, welke door minister Deckers werd ge opend. Na een komisch filmpje ging als hoofdfilm voor de pauze „Wij zijn niet bang" met Pat O'brien, James - Cagney, Frank McHugh, Allen Jenkins e.a. Een lachfilm vooral om de dwaze manipulaties van Jenkins, de krachtpatserij van James Cagney en de norsche Pat O'brien. Na de pauze „De Groene Domino", een sterk gespeelde dramatische film van een levensbeeld, dat door den eminenten film speler Karl Ludwig Diehl met 'n bewon deren waardig talent wordt gespeeld. Wan neer 'n ster als Diehl zich voor 'n rol geeft, dan kan men er van verzekerd zijn spel te krijgen van superieure klasse. Zoo is het ook hier weer en door zijn spel-uitbeel- ding, zoo vol karakter en eigen vorm-ge- ving, weet hij een zoo juisten en meestal treffenden indruk te vestigen. „De Groene Domino" lijkt in den beginne een wat ge zochte titel, doch later blijkt, dat het ge- gevene toch wel zeer juist aan den titel beantwoordt. Overigens is het 'n film met dramati sch en inslag, waarin de huwelijkstrouw op harden proef wkordt gesteld. Daarom alleen voor volwassenen. Trianon. Charles Boyer, die in de film „Shanghai" de hoofdrol vervult, is een filmartist, die een film tot een kunstwerk maakt. Met Loretta Young heeft hij deze in het mys- teriueze Oosten spelende film tot een voortreffelijk en aangrijpend verhaal ge maakt. Barbara (Loretta Young) is naar Shang hai gekomen naar haar tante J. B., die dolgraag zou zien dat Barbara met Tom my Sherwood, een rijke jongeling, maar een nietsnut, trouwde. Dmitri Koslov (Charles Bayer), een ge vluchte Wit-Rus, heeft met de hulp van Zijne Excellentie Lun Sing (Warner Oland), een oud vriend van zijn vader, een betrekking gekregen bij een bank. Voor deze bank vervult hij de vertrouwensop- dracht aan Tommy Sherwood een wissel van 50.000 dollar te overhandigen en ont moet daarbij Barbara, aan wie hij zeer bekend voorkomt, maar die hem toch niet thuis kan brengen. Dienzelfden avond evenwel herinneren zij zich waar zij el kaar hebben ontmoet. Dmitri vertelt van zijn verleden.... dat hij de zoon is van een Russisch generaal, moest vluchten, enz Maar hij vertelt niet, dat zijn moeder een Mandsjoerijsche prinses was. Een speculatie valt gelukkig uit en levert niet alleen Tommy, maar ook Dmitri een mas sa geld op. Dat is voor Dmitri het begin van een groote rijkdom, die hij in korten tijd door handig zakendoen weet te ver garen. Barbara en Dmitri worden ernstig verliefd op elkaar, en ofschoon Lun Sing Dmitri waarschuwt voor de tragedie, die zijn Chineesch bloed zal kunnen veroor zaken. Voor hij haar echter tot zyn vrouw maakt, wil hij haar op de proef stellen, en met echt Oostersch raffinement enscè- neert hij dit. Hij geeft een groot feest voor de elite van Shanghai, en heldert ten aan- hoore van iedereen het geheim van zijn ge boorte open verlaat Shanghai. Barba volgt hem en.... zij vinden el kaar. Het prachtig spel van dit drietal boeit voortdurend en geeft deze film een bij zonder cachet. Voor de pauze is er een temperament volle circusgeschiednis, met wat moor den, hevige vechtpartijen en veel liefde, getiteld: „De roode wagen". Met journaals en verder voorprogramma voor volwassenen. Lido. Wat Lido deze week brengt, is wel van het allerbeste: de groote filmster Greta Garbo in Anna Karenina, vertoont in deze machtige en grandioos opgezette film een ongeëvenaard spel, waarbij zy het aan grijpende zielsconflict van Anna Karenina op 'n zoo geniale wijze weet uit te beelden, dat de toeschouwer geheel in haar spel opgaat. Hoe intens is haar smart en ver langen naar haar zoontje Sergei, dat zij opgeeft om met Graaf Vronsky (wiens rol op uitstekende wijze wordt weergeven door Frederic Marsh) het nieuwe leven in te gaan, hetwelk echter op desillusie uit loopt. Prachtig waren de Russische Hof bals in Moskou en St. Petersburg, waarbij de muziekverzorging in handen van Her- bert Stothart goed verzorgd was en wij tevens kunnen genieten van de heerlijke Russische zang in al haar welluidendheid. Deze film in zijn geheel zal voor velen een openbaring zijn. Voor de pauze zien wy een zeer geva rieerd program. Een tweetal echte lach- filmpjes „Ik zie, ik zie wat jij niet ziet" en „De Mosterdpleister" met Charley Chase brachten grappige momenten. Magnifiek vonden wij het gekleurde filmpje „The good litle Monkey's"^ waarbij op geestige wijze een weerspiegeling werd gegeven van episode's uit verschillende bekende boeken als van Olivier Twist, e.a. Met dit prachtige program zal Lido deze week veel bezoekers trekken. Casino. „Cette vieille canaille" is de bijnaam, die gegeven wordt aan den beroemden chirurg Dr. Vautier om zijn schijnbare hardheid, maar die in werkelijkheid een sympathiek mensch is. Op rijpen leeftijd wordt hij ver liefd op Helene, een kermismeisje, die hij, zonder dat ze vermoedt waarom, uit haar armoedige omgeving haalt en met weelde omringt. Ze kan evenwel haar vroegeren verloofde niet vergeten en als deze ten tooneele verschijnt, verlaat ze Vautier om opnieuw het moeilijke artistenleven vol ontberingen met Jean Trojeam op te vatten. Jean krijgt bij 't verrichten van een acro batisch en toer een groot ongeluk en dan is 't Vautier, die hem door een bewonderings- waardige operatie redt van den dood. Het is een film van fel realisme, dat even wel nergens te ver gaat. Het spel van Har ry Baur als Dr. Vautier is in één woord subliem en bijna even goed is t ongedwon gen spel van Alice Feld eerst als het kermis meisje en later als deftige dame. Een vlotte handeling en pakkende scènes houden de aandacht zóó sterk geboeid, dat de Fransche dialoog geen beletsel is om den inhoud van de film te begrijpen en er volop van te kun nen genieten. ,In 't voorprogramma behalve de journaals een pittige sensationeele detective-film „D, diamantensmokkelaars". Bertram Lynch, een detective van Scotland Yard, moet op verzoek van den gouverneur van 't eiland Trinidad een einde maken, aan den toevloed van gesmokkelde diamanten, die over Trini dad op de wereldmarkt komen. Hij slaagt hierin en weet de smokkelaarsbende, aan wier hoofd Du val staat, uit te roeien. Een spannend programma, goed voor volwasse nen. UIT DE OMGEVING LEID SCHEND AM Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer Th. Blokland hield de R.K. Volksbond alhier een zeer druk bezochte ledenvergadering. Na opening met den christelijken groet heette hij allen hartelijk welkom, in het bijzonder den geestel. adviseur, den heer Wim Bleijs en zijn helpers en de diverse dames. Het doet hem aangenaam aan, dat deze eerste vergadering, waarin hij als voorzitter fungeert, zoo goed is bezocht. Na het zingen van het Strijdlied worden de notulen gelezen en onveranderd goed gekeurd. Mededeeling wordt gedaan, dat de oud voorzitter, de heer J. de Langen, is be noemd tot eerelid der Vereeniging, welke mededeeling met applaus wordt begroet, terwijl de voorzitter den heer de Langen hartelijk feliciteert en hem dank brengt voor het vele werk in het belang der ver eeniging gedaan. Verder geschiedt mede deeling, dat de heer A. Langeveld is be noemd tot 2den voorzitter. Bij monde van den heer v. d. Lans wordt verslag uitgebracht van het nazien van de boeken van den Bond, door den, heer v. d. Meulen van het Moederfonds en door den heer Frensch van „Hulp in Nood"; allen verklaren alles in keurige orde bevonden te hebben, waarop de voorzitter hen dankt voor him werk en de resp. penningmeester voor hun accuraat beheer. Door den geestelijk adviseur worden en kele ingekomen vragen op zeer duidelijke en interessante wijze beantwoord. Het woord is dan aan den heer Wim Bleijs voor het houden van het tweede deel zyner lezing met lichtbeelden over „Oud-Leydtschendam". Op duidelijke en zeer interessante wijze behandelde spre ker zijn onderwerp, wat speciaal betrek king had op het Veursche gedeelte en waarin hij duidelijk uitstippelde de ge schiedenis van Veur en van de Veursche kapel en de toen heerschende kerkelijke toestand en kerkelijke geschiedenis en de legende van de kluizenaartjes van St. Aga tha, enz. Schitterende lichtbeelden beslo ten deze mooie en leerzame lezing, waar voor spreker met zijn helpers, de heeren v. d. Velde een verdiend applaus en dank hadden te accepteeren. Bij de rondvraag bracht de heer de Lan gen dank en zegde gaarne zoo noodig alle steun toe, waarop de voorzitter onder dank en met een zeer hartelijk en opwekkend woord deze alleszins geslaagde vergade ring sloot met den Christelijken groet. St. Josephsgezellen. Zondag 1 Maart de gewone bijeenkomsten te 11.30 uur en na de lijdensmeditatie. Te 11.30 uur aspi rantencursus. Dinsdag 3 Maart te 7.30 uur Maria-Ccxn- gregatie, waarna ontspanning. Donderdag 5 Maart Biljartclub A.D.O. Vrijdag 6 Maart te 8 uur vergadering van de Propagandaclub. Zaterdag 7 Maart OntsDanningsavond. K.J.M.V. Maandagavond te 8.30 uur precies buitengewone interessante debat avond; de heer J. S. van Haselen, chef v. Vervoer K.L.M., AmsterdamBatavialijn spreekt over „Moderne verkoop". Dinsdag te 7.30 uur Maria-Congregatie. Woensdag cursus Jonge bakkers. Donder dag te 8.30 uur studieclub. Practijk hervat. Na eenige weken van ongesteldheid heeft dr. van Dorsten, fonds- geneesheer bij de Ned. Spoorwegen, depot LeidschendamVoorburg, gisteren weder om zijn praktijk hervat. VOORHOUT. Huisbroei- en Huisrvlijttentoonstelling. Zaterdagmiddag, om circa half vier zal door den edelachtb. .heer C. J. Bulten, burgemeester alhier de huisbroei- en huis- vlij ttentoonstelling officieel worden ge opend, waarna voor ieder zonder entrée deze tentoonstelling zal zyn opengesteld. VAN M'N BOEKENTAFEL DE RIJNSTREEK. Geïllustreerde propaganda-uitgave. Men zendt ons toe een geïllustreerde propaganda-uitgave voor Alphen, Bodegra ven, Boskoop, Leiden, Nieuwkoop, Reeu- wijk, Waddinxveen, Warmond, Woerden en Woubrugge, een uitgave van het Al gemeen Publiciteitskantoor te Amsterdam, welke mogelijk geworden is door de mede werking van verschillende gemeenten en vereenigingen voor Vreemdelingen Ver keer In deze streek. De heeren A. van de Sande Bakhuyzen, burgemeester van Leiden, P. A. Colijn, bur gemeester van Alphen, H. G. van Kem pen, burgemeester van Woerden, H. B. N. Mumsen, burgemeester van Woubrugge, P. A. Troost, burgemeester van Waddinxveen en mr. E. P. Verkerk, burgemeester van Boskoop hebben hun portret afgestaan en een bijdrage geleverd. Elk dorp krijgt zijn beschrijving, elke stad haar plaatjes. Men vindt er indus trieën in beschreven, middelen van be staan der bevolking natuurschoon; de his torie der Rijnstreek zien we in den breede vermeld. Het boek geeft goed de sfeer van de Rijnstreek weer. Dr. P. H. Ritter Jr. schryft over Jolig varen in Warmond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Franicscus Xaverius z. v. F. X. Kerstens en J. F. Kamphues. Mat- theus z. v. F. Ouwerkerk en C. P. Boot. Robert z. v. J. A. N. den Tonkelaar en S. Teleng. Petronella Martha Theresia d. v. A. Vork en C. Franschen. Adrian us Bernard us Jozef z. v. A. Vork en C. Fransen. Lena Deliana d. v. J. Fallaux en S. Coster. Pieternella Cornelia dra v. H. J. de Heiden en P. W. Cornelissen. Cornells Johanna d. v. J. A. v. d. Voort en C. A. Schuur. Everdina Johanna d. v. P. v. Kooy en A. Mol. Jacobus z. v. P. v. d. Post en E. Verhoeven. Wilhelm Martin z. v. G. v. d. Leden en I. Hermes. Petrus Sebastianus z. v. C. J. v. Klink en M. H. v. d. Berg. Jacobus z. v. Th. J. Beurse en L. Wassenaar. Paulina Chris tina Theodora d. v. Th. H. B. Wilke en E. H. Schreuder. Angela Antonie d. v. G. M. Montanus en A. A Rauckes. Susanna Louisse d. v. W. A. Couzy en F. A. Blad. Hermanns z. v. J. Aselman en A. Koe link. Ondertrouwd: H. v d. Reijden jm. 33 j. en C. v. d. Linden jd. 22 j. Chr. Paauw jm. 21 j. en W. v. Weeren jd. 19 j. D. J. Wismeier jm. 27 j. en J. Harmsen jd. 25 j. Overleden: L. Schrijvers wedn. 91 j. P. H. Cramer m. 46 j. M. de Jonge dr. 4 mond. G. Ciggaarv. Egmond wed. 69 j. A. v. LeeuwenHaasnoot vr. 83 j. M. ScholtmgSchouten wed. 81 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Toelaatbaar voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Toelaatbaar voor volwassenen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „De exceptie non adimpleti contractus", de heer H. W. J. Bosch, geboren te 's-Gravenhage; tot doctor in de Wis- en Natuurkunde, op proefschrift getiteld: „Regional patro- logy of the southern North sea", de heer J. A. Baak, geboren te Hillegersberg. Geslaagd: candidaatsexamen Indisch Recht de heer F. M. van Erkelens, Leiden; candidaatsexamen Klasieke Letteren de heer B. Rijdes, Almelo; Geslaagd voor het examen van apothe kers adsistent te Leiden mej. A. G. van Schuppen, Delft. LAATSTE BERICHTEN TERUGKEER VAN KONINGIN EN PRINSES. Hedenmorgen te 10 uur zyn H. M. de Ko ningin en H. K. H. de Prinses in de Resi dentie teruggekeerd. Geruimen tijd voor het tijdstip van aan komst aan het station S.S. hadden vele be langstellenden zich voor het stationsgebouw opgesteld, terwijl het aan enkele tientallen gelukt was zich een plaatsje op het perron achter de afzettingen te veroveren. De Prinses droeg in de arm een groote bouquet tulpen en seringen. De Koningin droeg een bouquet Edelweiss. De vorstelijke personen werden verwel komd door den gouverneur der Residentie, lt.-generaal Jhr. Roëll en den burgemeester van den Haag. Bij het verlaten van den trein hieven de aanwezigen het Wilhelmus aan. Luid ge juich steeg op, toen de vorstelijke personen in de auto's plaats namen, en naar het pa- peis Noordeinde reden. PARTIJRAAD R. K. STAATSPARTIJ. (Vervolg van het 2de blad). In de hedenmorgen voortgezette vergade ring van den partijraad der R. K. Staats party werd onmiddellijk aan de orde ge steld de behandeling van het beginselpro gram der partij. Prof. dr. Kors O.P., hoogleeraar te Nij megen leidde het onderwerp in. Bij het ontwerp is gedacht, de beginselen der Kathol. Staats- en Maatschappijleer toe te passen op het leven in den Nederland- schen Staat. Wij hebben niet alleen het recht daartoe maar ook de plicht. De be ginselen zijn ontleend aan de goddelijke openbaring, de Kerkleer en aan het na tuurlijk denken over het menschelijk han delen. De conclusies van het natuurlijk denken kunnen niet in strijd komen met de geopenbaarde waarheid; zoo kunnen wy zeggen, dat dit beginselprogram als waar kan worden beschouwd. Het is echter niet volledig. Ideëen, die niet uitvoerbaar zijn, zijn er niet in opge nomen. Zij zouden alleen maar dienen om de andersdenkende broeders te prikkelen. De beginselen van het program bevatten de algemeen geldende normen van het staatsleven. Voor onze Nederlandsche ge meenten zijn daarnaast nog concrete richt lijnen aangegeven. Zijn de beginselen door de katholieke sociologie aanvaard, het staat iedereen vry de richtlijnen te volgen in aanmerking genomen zijn capa citeiten en prudentie, omdat deze richtlij nen concrete toepassingen zijn. Vervolgens werd over de diverse pun ten in het program wat de algemeene lijn betreft, van gedachten gewisseld. ZAND VERSCHUIVING IN AMSTERDAM OOST. Gisteren is het viaduct over de Kruis- laan te Amsterdam waar men bezig is met de terreinverhooging voor het rangeerem placement, een hoeveelheid zand over een afstand van ongeveer honderd meters, weggezakt. Door de verschuiving is een deel van de perspijp afgebroken en met de houten stellage, waarop het rustte, naar beneden gestort. Gelukkig konden de aan wezige arqbeiders zich tijdig in veiligheid stellen. Een aangrenzend stuk weiland, toe- behoorende aan v. d. B. uit Utrecht, werd bedolven. Alvorens de werkzaamheden ter plaatse voortgang zullen vinden, moet eerst het zand worden weggewerkt; eerst daarna zal het opspuiten worden hervat. Het betreft hier een onderdeel van de spoorwegwerken in Amsterdam-Oost. TELEGRAMMEN DE STRIJD IN ABESSYNIE DUURT VOORT Het legerbericht ROME, 29 Febr. (A.N.P.). Maarschalk Badoglio seint: Terwijl de troepen van het le legercorps den Amba Alagi bereiken, vielen de troepen van het 3e legercorps en die van het Eritreesche legercorps van het Noorden en het Zuiden uit de strijdkrach ten van Ras Kassa aan. Van het aanbreken van den dag van gisteren (28 Febr.) af is een verwoede strijd aan den gang. DE MUITERIJ IN CHILI BUENOS AIRES, 29 Februari. Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat de kapitein b. d. Poehler aan het hoofd van een groep voormalige officieren heeft ge tracht den chef van den generalen staf van het leger, generaal Novoa, gevangen te nemen. De onmiddellijk gealarmeerde wacht heeft den opstandeling gearresteerd. De autoriteiten hebben bevel gegeven tot sluiting der militaire bureaux van het regeeringspaleis. De troepen zijn gecon signeerd, aoch in de stad is het overigens volkomen rustig. Regeering neemt krachtige maatregelen SANTIAGO DE CHILI, 29 Febr. Geen enkel regiment heeft zich bij de opstan dige beweging van de voormalige officie ren aangesloten. De president der republiek, $ie te Vina del Mar vertoefde, is onmiddellijk naar Santiago teruggekeerd, om krachtige maat regelen te nemen, teneinde een herhaling van deze poging tot opstand te voorkomen. Een officieel communiqué In een officeel communiqué wordt naar aanleiding van de geburtenissen van gis teravond verklaard, dat het hier gaat om een misdadig complot, dat door revolution- naire elementen op touw gezet is, en waar bij oud-officieren en eenige politici, be- hoorende tot de aanhangers van oud-pre sident Ibanez, betrokken zouden zijn. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 29 Febr. Botermarkt. Fabrieks- boter prima 1.55.. Boerenboter prima 1.50—1.60. Aanvoer 495 K.G. Handel goed. Turfmarkt. Lange turf geen aanvoer. Prijzen 68 per 1000 stuks. Groentenveiling. Witte kool 3.80 4.70; Roode kool 2.9016.90; Savoye kool f 1.6013,30; Groene kool f 2.202.40; Boe ren kool f 0.502.40; Kropsalade f 1.50 5.20; Selderie f 1.002.30 per 100 stuks. Kroten f 4; Kroten gekookt f 911; Wit loof f 214; Boeren kool f 917; Spinazie f 21—28; Uien f 1—2.70; Wortelen f 5.80— 15.90 Spruiten I f 817; idem H f 213; Andijvie f 11—22 per 100 K.G. KATWIJK AAN DEN RUN, 28 Febr. Groentenveiling. Roode kool f 10.7016.30; Gele kool f 15.40—16.30; Groene kool f 1.10 1.70; Selderieknollen f 4.106.00 per 100 stuks. Uien f 2.10—2.40; Peen f 13.00—15.50 Kroten f 3.50—5.25 per 100 K.G. UTRECHT, 28 Febr. Kaas. Aanvoer 3 wagens met 960 K.G. Ryksmerk le kwali teit 20.50—23 per 50 K.G. NOOTDORP, 28 Febr. Eierenveiling. Aanvoey 5633 stuks. Kippeneieren 2.75 3.50, eendeneieren 2.903.05, ganzen eieren ƒ711.krieleie.ren ƒ2.40 per 100 stuks.. Kaas 2020 et. per pond, bloe men 57 ct. per bos. BOSKOOP, 28 Febr. Bloemenveiling. Seringen 3050 ct., Azalea 1.202.00, Pink Pearl 4070 ct., Tulpen 1215 ct., Calla ƒ0.601.10, Andromaedia 1215 ct., Cerarus Hisakura 1803.00, id. rosea £L pl. 1.201.80, Prunus tribola 4075 ct., Erica p. st. 5 ct., Azalea per st. 2035 ct.. Acer p. st. 6085, Kalanchoe p. st. 2030 cent. TER AAR, 28 Febr. Centrale veiling. Spinazie per kilo 1727 cent, peen f 6.10, selderij f 2.90, preij 0.803.80, sla 1.503.00, vellen 31 cent, spruiten 9.10 15.80, andijvie 5370 cent per bak van 4 kilo. VINKEVEEN, 28 Febr. Groentenveiling. Witlof I 810 ct., idem II 47 ct., idem III 13 ct., per K.G. Aanvoer 6000 K.G. WISSELMU'JL'EEitlMGfc.N .USlfcKDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.18 Londen 7.26 3/4 New York1 45!/o Parijs 9.721 /2 Brussel 24.45l/2 Zwitserland 48 12 Milaan Madrid 20.20 Oslo 36.40 Kopenhagen32 40 Stockholm37.45 Praag 6.11 Weenen Boedapest Ik moet 3 pond aardappelen hebben. Maar...... gróóte. Wat? Je moeder neemt anders toch altyd kleine aardappelen? Jawel, maar vandaag moet ik ze schillen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3