STADS NIEUWS VASTENTIJD-KAASTIJO L. v. DAM, Haarlstr. 190 Werk! De Rijksmiddelen UIT DE RIJNSTREEK AGENDA DINSDAG 25 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COUK. EERSTE BLAD PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? OM HET VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Matige Noord-Oostelijke wind, betrok ken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk sneeuw of natte sneeuw, temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 772.0 te Stensele. Laagste barometerst.: 747.9 te Reykjavik. De hooge drukking handhaafde zich in Scandinavië en nam in het Zuid-Westen toe, terwijl vooral over de Britsche Eilan den de barometer nog stijgende is. Bij IJsland verscheen daarentegen een vtü diepe depressie, die Noord-Oostwaarts schijnt te trekken. De Noord-Oostelijke luchtstroom uit het vorstgebied in Scan dinavië heeft in West-Europa overal af koeling gebracht, in Denemarken begint de vorst weer toe te nemen en in Oost-Frank rijk en Zuid-Duitschland vormde zich een opklaringsgebied met lichte vorst. De geheel e Duitsche Oostzeekust is weer met sneeuw bedekt en in Noord- en Midden- Duitschland duurt de sneeuwval voort. Ook Maastricht meldde hedenmorgen sneeuw. Op de Britsche Eilanden nam de wind af en klaarde hier en daar de lucht iets op, in Frankrijk valt alleen in het Zuid-Westen nog regen; op IJsland is de temperatuur stijgende. Ook indien de bij IJsland verschenen depressie de hooge drukking in Noord-Scandinavie aantast, zal voorloopig de Noord-Oostelijke stroo ming hier aanhouden en waarschijnlijk sneeuw, bij een temperatuur om het vries punt, brengen. LUCHTTEMPERATUUR. 2.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Dinsdagnamiddag 5.58 uur tot Woensdagmorgen 6.29 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Woensdag 26 Fe bruari voorm. 4.56 en nam. 5.19 uur. „Koopt tandpasta uit eigen land, Dat geeft meer werk in Nederland." „IVOROL" De Nederlandsche tandpasta De rijksmiddelen over Januari 1936 zyn opnieuw sterk tegengevallen, tenminste, wat de „overige middelen betreft". Het is de eerste staat, waarin de nieuwe ramin gen zijn opgenomen. Over het algemeen zijn deze ramingen belangrijk lager dan die over 1935. Wanneer dan de meeste pos ten nog blijven beneden deze reeds ver laagde raming, dan komt men wel tot de conclusie, dat de weg terug nog steeds wordt begaan. Natuurlijk zijn enkele ra mingen hooger, bijv. die van de dividend en tantiemebelasting, de accijns op zout, op tabak, de rechten en boeten op zegel, rechten en boeten van registratie, die van successie, dus over het algemeen de wis selvallige posten. Sterk verlaagd zijn de invoerrechten (ingevolge de nieuwe han delspolitieke opvattingen en de landbouw crisismaatregelen), de accijns op bier, de omzetbelasting. Raming Raming voor 1935 voor 1936 Rechten op den inv. 8.125.000 7.000.000 Accijns op bier 833.333 583.333 Omzetbelasting 6.791.666 5.000.000 Wij vermelden de accijns op bier, al zinkt deze bij de andere posten in het niet, omdat den Minister gevraagd werd deze te verlagen en de Regeering daartoe niet wil de overgaan; net als bij de accijns op ge distilleerd. Ook deze wordt lager ge raamd, omdat de Regeering natuurlijk be seft, dat de daling van de koopkracht het verbruik van wijn, bier, jenever etc. ver der zal doen teruggaan. De raming voor de omzetbelasting ver minderde van 6.791.666 tot 5 millioen per maand, dus me tongeveer 1.800.000. Bij een gemiddelde omzetbelasting van 4 pet., zou dit wijzen op een geringeren af zet van goederen aan den consument van 45 millioen per maand, de artikelen, waarop geen omzetbelasting valt dus bui ten beschouwing gelaten. Dat is een terug gang van 54 millioen per jaar! De Ja- nuari-1936 opbrengst van deze belasting bedroeg f 3.857.299 dus opnieuw 1.200.000 minder dan de raming gelijk staande met een omzet-teruggang van nog eens f 18 millioen over de afgeloopen maand! Een beter bewijs voor de nog slechte economi sche conjunctuur kan moeilijk worden ge geven. De totale raming der „overige" middelen voor Januari 1936 bedroeg f 30.960.416 de DE SPECIAAL ZAAK TEL. 1535. Zie adv. a.s. Donderdag opbrengst f 27.743.568 of ongeveer 8 mil lioen minder tegen f 31.199.530 of 3.5 millioen minder dan in Januari 1935. Na genoeg alle posten liepen terug met uit zondering van de accijns op het gedistil leerd, die op tabak, en die van rechten en boeten op zegel. De bedragen, die op de directe belastin gen in Januari 1936 binnenkwamen waren met 33.114.181 belangrijk hooger dan over Januari 1935, toen 26.234.625 uit deze hoofde in de schatkist werden ge stort. Hier echter gelden het speciale be talingen, die niets met een meer of min der ruim vloeien der belastingen te ma ken hebben. De cohieren worden opge maakt, de belastingen vastgesteld en of er de eene maand iets meer, de andere maand iets minder binnen komt doet niets ter zake. Dat wijzigt het eindbedrag der eenr- maal gefixeerde belastingsom niet. In dit verband is het natuurlijk interes sant te zien, hoe het totaal der inkomens van 1930 op 1934 gedaald is en wel met 1.325 millioen, volgens het Maandschrift van het Centraal Bureau voor de Statis tiek. Het bedrag der Rijksinkomstenbelas ting verminderde van 1933-'34 op 1934-'35 van 51.584.000 tot 48.850.000 en het is natuurlijk de vraag, of deze nog verder zal terugloopen. Het is natuurlijk mogelijk, dat de hoogere prijzen van verschillende grondstoffen (vetten, koloniale artikelen etc.) ook de belastingen ruimer zullen doen vloeien, terwijl wij zouden kunnen aannemen, dat de conjunctuur, ook in ons land, bezig is te gaan draaien. Toch wan neer nien de cijfers der „overige" midde len ziet, slaat de schrik weer om het hart. Dan is er van verbetering nog geen spra ke. Natuurlijk vormt één maand nog geen norm, vooral niet, nu St. Nicolaas en Kerstmis een groot deel der voor uitgaven beschikbare middelen hebben gedraineerd en door de uitverkoopen de prijzen niet onbelangrijk zijn gedrukt. Zelfs zonder uitverkoopen bemerkt men alom de ten- deniz tot verdere prijsverlaging in den kleinhandel. Door de moderne methoden, door de behoefte om „cash" te maken, loopt de marge tusschen groothandels- en detailprijzen niet onbelangrijk terug en dit komt dus ook tot uiting in den staat der „overige middelen". ALPHEN AAN DEN RIJN. Volksbond. Gisteravond hield de R. K. Volksbond afd. Alphen in de St. Jozef - zaal haar jaarvergadering. De bije komst werd met gebed door den voorzitter ge opend, waarna spreker een kort overzicht gaf over het wel en het wee der afdeeling. Het jaarverslag van den penningmees ter wees een klein batig saldo aan; boeken en bescheiden, nagezien door de controle commissie, waren in orde bevonden. De secretaris gaf in zijn jaarverslag een duidelijk overzicht aangaande den Bond en zijn onderafdeelingen. Met een hartig propagandawoordje besloop spr. zijn keu rig verzorgd verslag. De beide aftredende bestuursleden, de heeren Ruysenaars en Kerkvliet, werden herkozen. In de plaats van den heer G. Bruines, die zich niet her kiesbaar stelde en in plaats van den heer Overbeek, die bedankt had als bestuurder, werden gekozen de heeren Paardenkoo- per en van Zundert. Als voorzitter werd weder herkozen de heer RuU zenaars. Tot lid der controle-commissie werd be noemd de heer Schippers. Van de rond vraag werd weinig gebruik gemaakt. Als slot bracht de voorzitter dank aan allen voor de goede samenwerking, tevens aan den eere-voorzitter, de HoogEerw. Deken, den geestelijk adviseur kapelaan Kossen en aan kapelaan Jong voor hunne aanwe zigheid, waarna sluiting. ZOETERWOUDE. Leesgerelschapp. Zondagavond waren de leden van het R.K. Leesgezelschap „Nut en Genoegen" weer bijeen gekomen voor het houden van de j aarlijksche feestverga- dering. Ofschoon veel leden door omstan digheden verhinderd waren deze avond bij te wonen, mag toch geconstateerd worden, dat deze avond bijzonder geslaagd is. Nadat enkele zaken waren afgewikkeld schaarde men zich in groepjes om een kaartje te leg gen. Verder werd de vroolijkheid en stemming er in gebracht door enkele voordrachten en vooral niet te vergeten door de band „The Melody Makers". Deze heeren hebben zich op een bijzondere manier van htm taak ge kweten en we hopen, dat we ze nog menig maal op een feestavond mogen begroeten. Ongemerkt was het laat geworden, maar de stemming werd steeds beter en dus wer den de tafels aan den kant gezet en was er nog gelegenheid om een dansje te maken, waarvan een dankbaar gebruik werd ge maakt. Maar aan alle vroolijkheid komt een einde, zoodat even na middernacht de voor zitter de vergadering kon sluiten met een woord van lof over dezen geslaagden avond De leden gingen voldaan naar huis en zullen niet nalaten bij vrienden of kennissen het RJC. Leesgezelschap aan te bevelen. VOORDRACHTEN BETREFFENDE MAATSCHAPPELIJKE ZORG Mr. P. A. Toorenburg over: „Kinderbescherming". Als derde van de serie lezingen over Maatschappelijke Zorg, uitgaande van de ambtenaren van den Gem. Dienst voor Soc. Zaken hield Mr. P. A. Toorenburg, Secre taris van den Armenraad alhier een voor dracht over „Kinderbescherming". Na door den voorzitter, den heer P. C. G. A. Wijkmans, directeur van den Gem. Dienst voor Soc. Zaken, het woord te zijn verleend, ving de inleider zijn lezing aan met te wijzen op het onderscheid tusschen deze lezing en de andere lezingen van de reeks. Bij de meeste gaat het nJ. in de eerste plaats om stoffelijke behoeften, bij de Kinderbescherming echter meer om gees telijke behoeften, hier in het bijzonder be scherming tegen het kwaad, waaraan kin deren in de verschillende maatschappelijke omstandigheden zijn blootgesteld. Wat is nu het kwaad, waartegen het kind beschermd moet worden? vroeg spreker. Het antwoord hierop: „verwaarloozing door de ouders" is, aldus spr., niet volledig. Im mers het kind moet zoowel beschermd worden tegen misdrijven jegens het kind gepleegd, als wel beschermd tegen de ge varen van den arbeid, zoomede tegen zich zelf, tegen zijn a.-sociale neigingen; onder kinderbescherming worden mede beschouwd de aanspraken van het onwettige kind jegens den natuurlijken vader. Na stilgestaan te hebben bij de bescher ming tegen misdrijven en gewezen te heb ben op de speciale bescherming van het kind, vastgelegd in het Wethoek van Straf recht, ging spreker over op de bescherming van het kind tegen de gevaren van den ar beid. Ook bij dit laatste zijn strafbare fei ten vastgelegd. Hiervoor echter in de bij zondere wet, de Arbeidswet 1919, waarin uitkomt het niet onverschillig staan van de overheid tegenover overmatigen arbeids duur en gevaarlijken arbeid voor kinderen. Reeds de wet van 1874 (de z.g. wet-van Houten) gaf hier de richtlijnen voor. Overgaande op de bescherming van kin deren tegen verwaarloozing door hun ouders of voogden, wijst spreker er op, dat hier niet geldt het Strafrecht, maar het Bur gerlij krecht. De kinderbescherming op deze wijze danken we aan de Kinderwetten van 1901, welke na voorbereiding (gestichten- bouw e.d.) in 1905 in werking traden, waar bij de wetgeving niet kwam met verboden en strafbedreigingen, maar positief te werk ging door ouders of voogden, die hun kin deren verwaarloosden, deze te ontnemen en de verdere opvoering toevertrouwde aan particuliere vereenigingen of stichtingen, welker doel het is zulk soort opvoedkundig werk te verrichten. Deze kinderwetten brachten een geheelen ommekeer in het hier geldende familierecht. Het onaantast bare vaderxecht, dat eeuwen lang had ge golden werd vervangen door een aantast bare ouderlijke macht, als gevolg van het doorbreken van het beginsel, dat het be lang der kinderen niet mag worden achter gesteld bij dat der ouders. Hoewel een ge- heeie omkeer kwam in de bestaande be grippen werden ze zonder tegenwerping aanvaard. De kinderwetten, aldus spreker, kunnen dan ook als een z.g. Nationale Wet worden beschouwd. De Wetgever heeft het niet gezocht in Staatsvoogdij, hij heeft de opvoeding ge legd in gezinsverpleging en/of gestichtsver- pleging, welke hij dan subsidieert, maar tevens eischen stelt, dus met inschakeling van de vrije krachten der Maatschappij, zoodat naar eigen opvatting en beginsel kan worden gehandeld. Ontzetting uit de ouderlijke macht, herstel in de ouderlijke macht, zoowel als ontheffing van de ouder lijke macht en onder toezichtstelling zijn in handen van den rechter, waartoe, wat voor bereiding en toelichting betreft, is ingesteld een nieuw orgaan, n.l. de voogdijraad. De groote invloed, die de voordijraad hierbij kan uitoefenen, is dan ook oorzaak, dat klachten en waarschuwingen steeds bij dien raad binnen dienen te komen; immers hij kan in deze voorlichten en maatregelen nemen. Overgaande tot de bescherming van het kind tegen zich zelf, tegen zijn a-sociale neigingen, wees spr. er op, dat het kind tevens middels de politie in aanraking kan komen met den strafrechter, hier den kin derrechter. Hierna kwam spreker tot de criminale neigingen van het kind, die, uitzonderingen daargelaten, veelal terugvallen op verwaar loozing. Handelde het kind niet met oor deel des onderscheids, dan ging het naar een opvoedingsgesticht, indien wèl, dan naar een strafgevangenis. Het oordeel des onderscheids als critenim verdween na 1901. Na meer uitvoerig uiteen te hebben gezet hoe de werkwijze van het vooronderzoek berechting en straffing heden is, komt spreker op de verhouding tusschen de on gehuwde moeder en het kind, de verschil len tusschen erkennen en niet-erkennen van het kind, waarbij hij wijst op verschillende hieruit voortvloeiende toestanden; de ver- houdinig tusschen den natuurlijken vader en het door hem erkende kind en het thans erkend zijn van de verantwoordelijkheid van dien vader. Met eenige algemeene opmerkingen in verband met de beteekenis van het gezin, houding tusschen den natuurlijken vader en armoede, de slechte tijdstoestanden, de werkloosheid van den vader en het kind zelf, daling van het levenspeil en de toene mende kindercriminaliteit, wees spr. o.m. op toeneming vooral van vermogensdelicten en misdrijven tegen de zeden, waarin spr. nog wees op den principieelen kant, o.m. de aandacht vestigende op het gevaar, dat het kind niet meer wordt gezien als schepsel van God, maar als nuttig deel van den staat. Na de pauze werd weer druk gebruik ge maakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen, waaruit blijkt, dat de lezingen niet enkel nut hebben als voorlichting, maar dat tevens sterk tot uiting komt de interes se, waarmede zij wordt gevolgd. De heer Wijkmans, Mr. Toorenburg dan kend voor zijn ter zake kundige uiteenzet ting, sprak zeker namens alle toehoorders. BEZOEK VAN DEN MINISTER VAN ONDERWIJS De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, prof. Slotemaker de Brui ne, heeft gisteren een bezoek gebracht aan het Kamerlingh Onnes-laboratorium al hier. Z. Exc. was vergezeld door mr, A. J. L. van Beeck Calkoen, chef van het departement van onderwijs, en van den heer G. A. Groote Haar, inspecteur van het nijverheidsonderwijs. Het bezoek gold in hoofdzaak de in dit laboratorium gevestigde school van de Vereeniging tot bevordering van de oplei ding tot instrumentmaker. VOLKSBOND-NIEUWS. De leden van den R. K. Volksbond wor den nog even erop gewezen niet de mooie lezing Woensdag a.s., 26 Februari, te missen. De heer Schalkwijk uit Haarlem zal behandelen het onderwerp: „De Madonna in de Kunst", alles toegelicht met mooie lichtbeelden. De eerstvolgende Bestuursraadverga dering zal plaats hebben op Donderdag 12 Maart. De heer Angenent uit Haarlem zal behandelen het onderwerp „Het karakter van den Modernen Staat is kapitalistisch". Het bestuur rekent op de aanwezigheid van alle besturen. Met het oog op de te geven H. Missie in de nieuwe St. Petruskerk zal de jaarver gadering van den R. K. Volksbond plaats hebben in het laatst van Maart, dus na de Missie. Leidsche Universiteit. De Leidsche Universiteit zal vertegen woordigd zijn bij het 300-jarig bestaan van de Universiteit te Utrecht door Prof. Mr. A. S. de Blécourt, rector magnificus, en Prof. Dr. L. van Itallie, oudste assessor; bij het eeuwfeest van de Universiteit van Lon den eveneens door den rector magnificus, en bij het 300-jarig bestaan van Harvard University, Cambridge (Massachusetts) door Prof. Dr. H. Boschma. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6732. IJssel- muiden en Bruynen, Sassenheim, Hoofd straat 266. Electrotechnisch en radio-instal latiebureau. Venn.: J. C. LJsselmuiden en M. J. Bruynen, Sassenheim. De dienstplichtigen der lichting 1932 van het 6e regiment veldartillerie, afkomstig van de onbereden artillerie, komen hier ter stede als volgt voor herhalingsoefenin gen onder de wapenen: de onderofficie ren 16 en de korporaals en soldaten 23 Maart. Zij vertrekken 8 April met groot verlof. MUZIEK KUNSTKRING „VOOR ALLEN" Naar den violist professor Georg Ku- lenkampff luisteren is de muziek in haar verheven schoonheid beluisteren, want hij toch bezit de boven-tijdelijke reflexie, de immaterieele visie. Hij is de penetrante aanvoeler der verborgen ziele-ontroerse- len. Daarbij influenceert hij dusdanig, dat men zich overgeeft aan het schoone, dat daar in jubel of klagend lied over ons komt. Kulenkampff heeft zich een victo rie gespeeld door het gemak waarmede hij de meest technische moeilijkheden oplost. Fabelachtig is zijn techniek, heerschend en groot zijn gebaar, zijn spel, zijn streek. Zijn muzikale inzichten zijn doorwrocht, philosofisch en vol poëtische bekoorlijk heid. Geestelijk diep ingesteld is zijn mu zikaliteit. De vertolking van „Beethoven's D-dur sonate" met Theo van der Pas aan den vleugel hield voor ons in, het grootmees terschap als violist en als musicus: de be koring, de creatieve macht, die ons ver plicht tot luisteren. Het gaat hier bij dezen grooten violist om het karakter van den toon en van het werk; hij wil de oneindigheid der dingen openbaren, in klanken vastleggen. HU wil ons de muziek zingen, die van alle eeuwigheid is en of dit nu Beethoven, Bach, Strauss of wat ook is, wat hü voor speelt, steeds zal hij ons dat geven, van uit het werk, dat verband houdt met eigen ziele- en geestes-gesteldheid en het mu- ziekschoon. Theo van der Pas deed voor hem niet onder. In voortreffelijk samenspel vulde hij hem aan, spreidde zijn techniek ten toon, en wist momenten van prachtig subtiel cantilene-spel te geven. In de „Chaconne" van Bach voor viool-solo heeft Kulenkampff ons zijn eigene individueele expressie-vermogen bewezen. Zijn inspi- reerende fantasie, die voortdurend wer kende is en welke beheerscht wordt door perfectie, geeft aan zijn Bach-vertolking een geestelijke vervulling en wijding, die zeldzaam is. Alles is bij hem groot en ver- LEIDEN. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor leden R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. Vrijdag, Genootschap van den Stillen Om gang, ledenvergadering, Gebouw St. Jos. Gez. Vereenigsing, 8.15 uur. Maandag „Voorloopige invrijheidstelling" door „het Masker". Schouwburg 8.15 uur. heven, geestelijk en daadwerkelijk. Ma gistraal weet hU *t werk, als 't ware te re gistreer en, zUn positie over te nemen om een kleur te behouden, of een emotie weer te geven. In de „Es-dur sonate" van Strauss komen zyn capaciteiten al in niet minder evenwichtigheid naar voren. Hy deed haar opbloeien tot violistische schoonheid. Over al doorspeurende diepte,, warmte in voor dracht en doorleving, steeds ten zeerste beheerscht. En niettegensetaande de rhyth- miek van dit werk (in het laatste deel) moeilijkheden biedt, was het ensemble- spel tusschen den violist en den ras-echten pianist uitnemend, knap en warm inge steld, zoodat wy de sonate in de meest be reikbare artistieke benadering te hooren kregen. Zyn „Vocalise" van Rachmaninoff, „La Cappriciosa" van Ries, „Cavatina" van Lin en „Introduction et Tarantella" van de Sarasate, 't is alles af, zuiver van styl, aan lokkend en even mooi, een onverdeeld ge not voor den sterk gespannen toehoorder. Van der Pas heeft hier den solist met ware muziekgeest gesecondeerd. Zeer, zeer veel applaus, wat tot een toegift aanleiding gaf. Een waarlijk mooie avond, den Kunst kring waardig. I J. K. In Leiden gevestigd: J. C. M. v. d. Akker, dienstbode, Leeuwe- rikstr. 11 H. Bertel en Fam., arts, Morsch- weg 14 C. J. ten Boske en Fam., besteller v. Gend Loos, Wolmaransstr. 5 H. Bo- terenbrood en Fam., letterzetter, Pr. Fr ede riks tr. 13 R. J. L. v. Bijnen, winkelbe diende, K. Hansenstr. 7 A. W. ten Cate, de Laat de Kanterstr. 13 H. J. Cozyn, 1.1. verpleegster, Nw. Ryn 62 J. Eriks en Fam., winkelier, Leliestr. 44 Th. J. J. Goeman, schilder, Oude Ryn 100 A. M. de Heij, dienstbode, Rapenburg 16 W. P. Holswilder en Fam., fabr.arb., L. Ryndyk 92c W. P. Holswilder en Fam., hulpcon ducteur, L. Ryndijk 92c R. de Jong, J. v. Goyenkade 24 G. A. M. v. d. Kallen en Fam., Tollensstr. 20 C. H. v. d. Klugt, dienstbode, Volmolengr. 6 M. A. Kok, dienstbode, Haarlemmerstr. 122a P. de Koning, wykverpleegster, Rijnsb.weg 181 P. Kuiper en Fam., bedrijfsleider, Tib. Sie- genbeekstr. 23 R. Meelker, schilder. Oude Vest 181 J. F. M. Meul, wever, Voorstr. 7 C. J. v. Kompen-Monshouwer, Coorn- hertstr. 4 E. Bourgeois-Optendrees en Fam., Stadhoudersin. 16 H. J. de Jong- Popken en Fam., Langebrug 77 J. F. v. d. Rivière, Mariënpoelstr. 2 Wed. J. P. Monshouwer-Ronde, Coornhertstr. 4 E. M. Schouten, dienstbode, Cobetstr. 18a P. Schuilenburg, sigarenwinkelier, Tessel- schadestr. 25a M. Schot, Steenschuur 11 JSliggers-Sloos en Fam., de Genestetstr. 69a A. E. Smit, hoofd bewaarschool, Plantsoen 111 W. J. Stehouwer, Rapen burg 54 Wed. B. Blommendaal-Tak, Kaarsenmakerstr. 7 N. v. Varik en Fam., Zoeterw.weg 17 A. Venema, huishoudster, Breestr. 114 K. Verduin, dienstbode, Pas- teurstr. 34 W. A. Versteeg, W. Rozenstr. 12a M. L. D. v. Vlijmen, huishoudster, Noordeinde 50 M. J. v. d. Voorn, dienst bode, Langebrug 33 C. J. v d. Voort en Fam., schipper, Warmonderstr. 9 S. M. v. Welsen, Rynsb.weg 36 M. J. v. d. Bergh-Zuiderduin, Joubertstr. 37. Uit Leiden vertrokken. H. A. Baak, Noordwijk, Voorstraat H. H. A. van Baarlen, den Haag, Wagenstr. 112 M. J. Glasbergen—v. d. Berg, Rynsburg, Voorhouterweg 14 J. H. Brink, Utrecht, Acaciastr. 7bis C. J. Op den Camp, Rot terdam, Nw. Binnenweg 406b H. S. Co- hen, Beverwyk, Kanaalweg 75 G. Chr. Deters, Breda, Haagdyk 180 M. E. C. Driessen, Wassenaar, v. d. Outer Meulen- laan 16 J. Eilander, Brummen, Huize Koppelen burg R. Grasmeyer, den Haag, Ln. v. Meerdervoort 104 H. M. Groot, Westwoud J. Guley en fam., Batavia A. B. Hinnen, den Haag, Daendelstr. 9 R. E. Hengeveldv. d. Hoeven, Neurenberg M. Hoogeveen, Rynsburg, Dubbele Buurt 9 J. M. H. Hotze en fam., Voor schoten, Leidsche weg 187b E. Katten burg, Amsterdam, van Breestr. H. G. C. de Keuning en fam., Rijswijk, Vredenburg 164 J. Kooiman, Amsterdam, Vossius- straat 5 C. M. H. Leesberg, Alkmaar, Kennemerstraatweg 17 M. de Mey, Voor schoten, Haagweg 14 M. G. Meyer, Zeist, Den Dolder A. Portengen, Huizen, N. Bussumerweg M. E. Springerdu Prie, Blankenham, N. H. Pastorie A. L, Ryn- ders, Breda, H. Steenweg 75 J. C. C. Schmidt, Dortmund P. G. Schmidt en fam., Oegstgeest, Terweeweg 94 G. C. Schuil, den Haag, Columbusstraat 256 M. R. Simons, Apeldoorn, Zutphenschestr. 78 J. L. Springer, Blankenham, N. H. Pas torie P. v. Stein, Lisse, Heereweg 367 A. J. Terruwe, Wassenaar, Oostdorperweg S. J. Tisseur, Noordwijk, Dahliastr. 64 J. C. E. Toose, Appingedam, Goudij Pand 3 H. M. Vogelzang, Breda, H. Steenweg 75 Th. Chr. v. d. Voort en fam., Ede, Groo testraat 16 J. v. Wel, Veur, Verschew. 107f C. M. Wensinck, Amsterdam, Viot- tastraat 9 M. H. Bootv. d. Wetering, Alphen a. d. Rijn, Hooftstr. 309 R B. Zi- mat, Berlijn, Frei'drichfelde.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2