ZATERDAG 22 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? WEINIG VERANDERING. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Oostelijke tot Zui delijke wind. Nevelig tot zwaar bewolkt, kans op regen. Temperatuur om het vries punt tot lichte dooi in het Noord-Oosten. Elders weinig verandering in temperatuur Hoogste barometerst.: 770.3 te Danzig. Laagste barometerst.: 745.4 te Brest. LUCHTTEMPERATUUR, 6.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.53 uur tot Zondagmorgen 6.35 uur; van Zondagna middag 5.55 uur tot Maandagmorgen 6.33 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee op Zondag 23 Febr:. voorm. 2.57 uur en nam. 3.16 uur; op Maandag 24 Febr. voorm. 3.35 en nam. 3.55 uur. R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Aan het verslag betreffende den toe stand van de R.K. Vakschool voor Meisjes over het jaar 1935 is het volgende ont leend: Gememoreerd wordt het overlijden van den penningsmeester, den heer J. Bots, wiens verscheiden voor het bestuur een zware slag was. Als zijn opvolger werd op 15 October de heer W. A. Schrandt be noemd als lid van het bestuur en als pen ningmeester. De school werd bezocht: van 1 Jan.1 Sept. 1935 door 812 leerlingen. Van 1 Sept. 31 Dec. 1935 door 785 leerlingen, in to taal dus 1597 leerlingen. In den loop van het jaar verlieten de school met diploma: Huishoudkundigen 17, hulp in de huishoudi-g 11, costuumnaaien 12, coupeuse 10, 2-jar. Dagvoorbereidende cursus 28, 2-jarige middagvoorbereidende cursus 17, 4-jarige middagcursus 6, 3-jarige volledige avondcursus 7, 2-jarige avondop leiding tot costuumnaaien 13. Staatsdiploma: De school heeft de opleiding voor de Akte N VII: Leerares Huishoudkunde en Waschbehandeling (volledige Lagere Be voegdheid) en Akte N VIII: Leerares Ko ken en Voedingsleer (Volledige Lagere Bevoegdheid). Geslaagd zijn: voor de akte N VII 9 leer lingen. Voor de akte N VTH: 10 leerlingen. Uitgaande van de Sut-commisie voor ontwikkeling en ontspanning voor werk- loozen en in samenwerking met de plaat selijke Commissie Inzake Huishoudelijke Voorlichting en de Gemeentelijke Arbeids beurs te Leiden werd een 3-maandelijksche cursus gegeven aan werklooze fabrieks meisjes met het doel haar geschikt te ma ken voor het beroep van dienstbode. Deze cursus werd aangevangen met 19 meisjes. Een vrij groot aantal kreeg ge durende den cursus weer werk in een fa briek, terwijl eenigen in een huishoudelijke betrekking gingen. Slechts 3 behaalden het getuigschrift. De totale uitgaven bedroegen 103819.29 de ontvangsten 46254.25. Nadeelig saldo 57565.04. Hiervan te ontvangen 70 pet. Rijkssubsidie 40295.53, 30 pet. Gemeente subsidie f 17269.51. De opbrengst schoolgelden bedroeg 18195.42 1/2, dat der cursussen f 3104.95. SHANKARA, DE VIJAND DER WAARZEGSTERS. Een schaakprobleem van dr. Euwe. Wie eenige weken de interessante artike len heeft gelezen over het bedrog en de ontmaskering van telepathen, helderzien den en dergelijke menschen, zal met be langstelling kennis nemen van het bezoek van den heer Shankara, die Dinsdagavond in de Stadsgehoorzaal een alle helderzien den en telepathen onwelvallige séance zal geven en waaraan dr. Euwe rijn medewer king zal verleenen. Shankara maakt er n.l. rijn werk van het publiek duidelijk te maken, dat het spiri tisme en helderziendheid en alles wat daar mee samenhangt niets anders is dan bedrog. Wie de advertentierubrieken van de meer vrijzinnig georiënteerde bladen eens inziet zal daar strijk en zet advertenties in vin den van allerlei fakirs, media, helderzien den' en andere op de goedgeloovigheid van het publiek succesvol speculeerende lieden. Zij hébben de conjunctuur mee want de radeloosheid drijft velen niet alleen naar de gokkantoren om plotseling rijk te worden, doch evenzeer in de arrnen van degenen, die verborgen kansen heeten te onthullen. Zonder de mogelijkheid daarvan geheel te verwerpen dient erkend, dat verreweg het VAN ONZE ADVERTEERDERS. BONTWERKERIJ EN MAATKLEEDING J. J. VAN EGMOND EN ZOON. Hedenmiddag heeft in perceel Breestraat 173 de opening plaats van de bontwerkerij en heeren- en dameskleermakerij van de heeren J. J. van Egmond en Zoon. In dit ruime pand vinden we 'n uitste kend ingerichten winkel, waar we evenals in de etalages enkele voortreffelijke werk stukken konden zien. Het geheel riet er smaakvol uit. De betimmering werd uitge voerd door den heer de Jong Jr., de stof feering door den heer Bulthuis, terwijl de electrische installatie verzorgd werd door den heer C. J. Eggink. In het achtergebouw is het atelier inge richt, terwijl een speciale bontbewaarplaats is aangebracht tegen mot, brandschade en inbraak. De heer v. Egmond, die jarenlang in de ze branche is werkzaam geweest, hoopt door vakkundige bediening een uitgebreide clientèle te verwerven. grootste gedeelte op pure zwendel berust. Het befaamde geval-Hanussen is daarvan een sprekend bewijs. De man begon zijn carrière aan het front, waar hij soldaten en officieren voorspellingen deed over be paalde familiegebeurtenissen, dank zij de medewerking van.een vertrouwde aan de Censurstelle, die Hanussen uit de brie ven aan de militairen op de hoogte bracht! De Duitsche psycholoog in crimineele aangelegenheden. Shankara, heeft reeds ja ren en jaren van deze vraagstukken studie gemaakt om tot conclusies te komen die voor de goegemeente een waarschuwing in houden. Ongeveer tien jaren geleden is hij reeds in tal van plaatsen in ons land waar o.m. prof. mr. dr. Leo Polak te Am sterdam hem warm aanbeval opgetreden en is sindsdien op tournee geweest in Bel gië, Duitschland, Scandinavië en Amerika. Te Mechelen liet de kardinaal-aartsbis schop zich bij deze voordrachten vertegen woordigen. In alle landen, zoo bleek ons bij inzage van de dossiers van dezen Krimi- n al-psycholoog, hebben de autoriteiten en de pers rijn optreden toegejuicht; vooral in Zweden brachten de bladen in grooten op maakt de opzienbarende onthullingen van den heer Shankara onder de oogen van him lezers. Zooals gezegd zal dr. Euwe zijn medewer king verleenen door een schaakprobleem op te stellen, dat door Shankara zal worden opgelostom aan te toonen, dat dit alles niets bijzonders is. En het is te hopen, dat velen dezen avond van hun neiging tot geheimzinnige voorspel lingen genezen zullen worden. Leidsche Kinderbewaarplaats. Het Bestuur van de Leidsche Kinder bewaarplaats deelt ons mede, dat de kaartverkoop gehouden ter gelegenheid van het gouden jubileum der vereeniging, voor een extra-bioscoopvoorstelling in het Trianon-theater heeft opgebracht de mooie som van 202. Het resultaat van de 14-daagsche col lecte die in hetzelfde theater ten bate van de Kinderbewaarplaats is gehouden, was de fraaie som van 204.35. Voor dit suc ces betuigt het bestuur haar hartelijken dank aan de collectrices, de directie en het personeel van het Trianon-theater en niet minder aan de goede gevers. Ned. Kath. Graf. Bond. Morgen zal in de Hartebrugskerk om 8.30 uur een H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van het overleden lid Simon Breedeveld. De leden van bovengenoemden Bond worden beleefd verzocht deze H. Mis tot die intentie bij te wonen. Geveilde perceelen. Ten overstaan van den notaris B. J. J. N. Troost alhier: huis met afzonderlijke bovenwoning en erf Lokhorststraat 21-21 a in bod: 3550.— niet afgeslagen en niet verkocht. Ten overstaan van den notaris B. H. Stumpel te Leiden: huis, erf en tuin Was- straat 54 in bod: f 4500.kooper de heer B. J. Huurman q.q. alhier voor 4500. Pakhuis met afzonderlijke bovenwoning 4e Groenesteeg 94-Oranjegracht 52a in bod: 1325.— gemijnd op f 14.— is niet gegund. Pakhuis en erf Klikstraat 16 in bod: 330.— kooper de heer J. C. van der Steen q.q. alhier voor 380. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 4560. C. F. Meerpoél, Leiden, Breestraat 171, naaimachinenhan- del. Bijv. uitgeoef. bedr.: engroshandel in huishoudnaaimachines en handel in spe ciaal machines voor fabrieken. Het filiaal te Katwijk a. Zee is opgeheven. E.: C. F. A. M. Meerpoel (H.V.). 4038. Naamlooze Vennootschap Fouraitu- renhandel v.-h. Manus Turksma, Leiden, Haarlemmerstraat 155157. N. Wrnd. dir.: I. Sealtiël, Den Haag. 4654. Naamlooze Vennootschap „Ster" Wasohmachinehandel (F.), Leiden, L. Pie- terskerkkoorsteeg, hoofdz.: Bergen, Kruis weg 12. Het filiaal te Leiden is opgeheven. Nieuwe inschrijving. 6731. A. J. Vogelezang, Leiden, Anna Paulownastraat 19, loodgieter. E.: A. J. Vogelezang, Leiden. Naar wij vernemen hoopt de heer Th. Bergers, procuratiehouder der N.V. De- kenfabriek v.h. R. M. Beuth en Zonen, alhier op 26 Februari a.s. den dag te her denken, dat hij voor 25 jaren in dienst trad bij bovengenoemde firma. Trianon. Een Cecil de Mme-mm.Allen, die houden van een pralende en prachtige massa-regie, van schitterende costuums en vorstelijke weelde, zij -een bezoek aan „Trianon" deze week bijzonder aanbevo len! De bekende regisseur van „Ben Hur" en andere films heeft dezen keer de Kruis tochten uitgekozen tot onderwerp van een grootsch opgezet schouwspel, zooals mis schien alleen hij weet te wrochten. Men kan zich indenken, dat het onder werp de Kruistochten den regisseur heeft aangetrokken. De geweldige, felle, vlam mende stry'd van de Christenheid tegen de Halve Maan was voor Cecil de Mille.... een kolfje naar zijn hand! Men mag uit artistiek oogpunt tegen deze film beden kingen hebben, iedereen zal moeten toe geven, dat deze film een aangrijpend schouwspel biedt van de wilde worsteling tusschen „Kruis" en „Halve Maan", en bo vendien een juiste kijk geeft op de nog smartelijk ruwe levenswijze van die da gen, waartegen het fijne, gepolijste optre den van den Oosterschen Sultan scherp afsteekt. Het Middeleeuwsche milieu is schitte rend weergegeven o.a. in het paleis van den Engelschen Koning en ook de Mid deleeuwsche mentaliteit. Afgezien van alle melo-dramatische ver wikkelingen, wordt de figuur van Richard Leeuwenhart scherp geteekend een man van ijzer en staal, hard en streng, maar met een hoog besef van plicht en eer. De oorlog tusschen Christenen en Sa- racenen is bijna „natuurgetrouw" uitge beeld. Men zegt wel eens, dat de m o- derne wijze van oorlogvoeren onmen- schelijk is. maar in de middeleeuwen was het toch ook geen pretje. De bestorming en de val van Accre is in al zijn vreese- lijke woede weergegeven. De geheele film staat trouwens onder hoogspanning. Cecil de Mille's Kruistochten zal, wij zijn èrvan overtuigd, veel bezoekers trek ken, die in een woord meegesleept zullen worden in het geweldige drama, dat zich zeven eeuwen geleden rond Jeruzalem afspeelde. Vóór deze film draaien eenige amusante kleinere filmpjes en een actueel journaal. Luxor. Het Luxor-programma brengt deze week als hoofdfilm voor de pauze 'n Ameri- kaansch filmproduct: „Uit het dagboek van een dokter" met Lionel Barrymore en Frances Dee in de hoofdrollen. Deze film geeft het leven weer van een eenvoudigen dorpsdokter, die behalve medicus ook men schen kenner is en ziekte-oorzaken aldus ook langs anderen dan medischen weg weet op te sporen en weg te nemen. Na de pauze de revue-film „Golddiggers of 1935", grootsch van opzet en uitvoering. Op 'n gegeven moment wordt men hier verrast door 'n concert op 90 witte vleu gels. Dat teekent den opzet van dit film werk. Tal van medewerkenden zorgen trou wens voor 'n slagen. Dick Powell en Clenda verzorgen de hoofdrollen. Een rijke dame, die doodsbang is voor hare millioenen, maar toch alles in de puntjes verzorgd wil hebben, vormt overigens het hoofdmotief voor deze rolprent, waaromheen een ope rette-revue is gevormd in het bekende genre. In het voorprogramma krijgen we o.m. een Profiltz-filmpje te zien van 't verblijf van H. M. de Koningin en Prinses Juliana te Iglis in Tirol. Casino. Casino heeft deze week twee hoofdfilms, die naar inhoud hemelsbreed verschillen. Zoo is „De Witte Papegaai" een echte griezelfilm en „Hup, Joe Brown" een film om eens echt te lachen. „De Witte Pape gaai" voert ons naar een luguber Fransch hotel met kronkelende, donkere gangen en stomme dichte deuren, waarachter zich allerlei gehimzinnige dingen afspelen en dat alleen omdat een paar booswichten in 't bezit wenschen te komen van een erfe nis van een paar millioen, waarvan de be hoorlijke Sue Talley (Jean Muir), die in 't hotel logeert, en haar broer de wet tige erfgenamen zijn. En nu gebeuren er heel wat geheimzinnigheden: mysterieuze moorden, verdwijnen van personen zonder eenig spoor na te laten enz. te veel om te vertellen. Dit willen we evenwel nog zeg gen, dat ieder zal moeten bekennen nog zelden zoo'n spannende griezelfilm met zoo'n verrassend slot gezien te hebben. In de tweede hoofdfilm vervult Joe E. Brown, de bekende Amerikaansche film komiek, de hoofdrol als Frank Ike Farrall, de beste honkbalspeler van zijn ploeg. Ook in deze film, waardoor een liefdes historietje loopt, weet hij even als in zijn vroegeren, in hooge mate de lachlust op te wekken van het publiek. Het Polygoon journaal gaf een keurige opname van Igls, waar we H.M. de Koningin zagen wande len en Prinses Juliana de wintersport za gen beoefenen. Volwassen personen zullen zeer zeker van dit programma genieten. Lido. Een tweetal films vullen deze week het programma van Lido, waarvan de eerste haar naam, „Het kasteel der verschrikkin gen" geen oneer aandoet. De haren rijzen af en toe ten berge, wanneer men de „spo ken" in en rondom het kasteel ziet rond dwalen. De sluier van al die griezelighe den, wordt tegen het einde op een niet verwachte wijze opgelicht. De tweede film is van een geheel ander genre. Hierin maken wij, na een langdu rige afwezigheid weer eens kennis met Li lian Harvey in haar laatste Amerikaan sche film „Vanavond leven wij". In te genstelling met haar vroegere films, waar in zij veelal werd voorgesteld als een le- vesnlustige jongedame, die zong en dan ste, is haar in deze film een ernstiger rol toebedeeld, die zij echter op uitstekende wijze speelt, met als tegenspeler Tullio Carminati. Zij stelt hierin voor een charmante jon gedame, die in kennis komt met iemand, die, om van een wispelturige gravin af te komen, naar Monte Carlo is gegaan. Hij inviteert haar aan boord van zijn jacht* doch den volgenden dag ontvangt zij be richt, dat verdere ontmoetingen geen doel hebben. Eenigen tijd later ontmoet zij toe vallig een broer van hem, wat haar niet bekend is. Deze ontmoeting leidt zoo ver, dat hij haar ten huwelijk vraagt, doch zy kan den eerste toch niet vergeten. Het wordt een tweestrijd, die haar aan het slot de gewenschte oplossing brengt. Voor de pauze worden nog vertoond een actueel journaal, waarin prachtige opna men van de Olympische Spelen en een in teressante trucfilm. Een programma, dat wij volwassenen gaarne aanbevelen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: dotoraal examen Klassieke Letteren Mej. H. A. L. E. Quarles van Ufford, Breda (cum laude); economische dotoraal examen Indologie de heer H. Cohen, Den Haag; candidaatsexamen Klassieke Letteren de heer G. E. J. Mooren, Rotterdam. Geslaagd voor het examen van apothe kers-assistent de heer H. J. W. Huisken. UIT DE OMGEVING NOORD WIJKERHOUT. Huisbroei- en huisvlijttentoonstelllng. Vrijdagavond om 8 uur is in de groote zaal van het café Brama de tentoonstelling van de huisbroei- en huisvlijt geopend. Een groot aantal genoodigden en deelnemers had zich in de zaal, die als het ware in een lusthof is herschapen, verzameld. De voorzitter van de commissie, welke zich met de organisatie van de tentoonstel ling heeft belast, de .heer J. v. d. Voet, sprak een hartelijk woord van welkom, in het byzonder tot den Edelachtbaren .Heer Burgemeester, den Hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt, den Gem.-Secretaris, Kape laan Dekleermaecker, Broeder Tertulinus en de besturen van verschillende organisaties. De heer Van der Voet zeide, dat de com missie ook wederom dit jaar gemeend had een tentoonstelling te moeten houden en verzocht den Burgemeester de tentoonstel ling te willen openen. Hierna nam de Bur gemeester het woord en sprak o.m. als volgt: Toen de heer Van den Bosch bij mij kwam en vroeg of ik de tentoonstelling wil de openen, heb ik direct toestemmend ge antwoord, niet omdat het gewoonte is, dat ik als Burgemeester zooiets doe, maar deze opening doet ik met genoegen, omdat ik de arbeid, die voor deze tentoonstellingis ver richt, waardeer. Het is thans een buiten gewoon moeilijke tijd, maar het doet mij toch genoegen, dat er iets goeds uit voort gebracht wordt n.l. het idee om dergelijke tentoonstellingen te organiseeren. Als er een vak is, dat op het oogenblik lijdt, dan is het wel het bloembollenvak. Het lijkt wel of er een hel is losgebroken om op ons vak uit te storten. Allerlei maatregelen, misschien met goede bedoelingen getrof fen, berokkenen nadeel aan ons vak. Het meeste schade wordt het vak nog aange daan o.a. door de dispariteit van den gul den en de clearing met Duitschland. We raken hoe langer hoe meer in de put. On danks dit alles moeten we den moed niet verliezen en ons steeds in het vak verder bekwamen. Mijn waardeering gaat uit naar de lei ders van deze tentoonstelling, die met veel moeite deze organisatie belangeloos heb ben verricht. Een woord van bijzondere lpf moet ik richten vooral tot den heer Van der Voet, die zich voor deze tentoonstelling zoo verdienstelijk heeft gemaakt. Ook de andere leden van het comité een woord van waardeering voor de moeite, welke zij heb ben gedaan. Ook de deelnemers, die met liefde en zorgen de bloemen hebben ge kweekt een woord van lof en ook al zijn er velen, die geen prijs hebben, dezen moe ten den moed niet verliezen en zullen het wellicht een volgende keer beter treffen. Ook een woord van waardeering aan de deelnemers van de huisvlijt. Dezen hebben prachtig werk verricht en indachtig het spreekwoord dat lediggang des duivels oor kussen is, hebben deze inzenders hun tijd, dat ze zonder werk zijn, nuttig gebruikt. Een bijzonder woord van lof aan de firma v. d. Berg-Smit voor de vrije inzending. Moge vooral de stand, waarop de K. XVIII is afgebeeld, symbool van de levenskracht van onze zeevaarders, hier ook de levens kracht uitbeelden van ons bloembollenvak. Hierna verklaarde de Burgemeester de ten toonstelling voor geopend. Vervolgens nam het woord de heer H. Langeveld, voorzitter van de H.B.G. Spreker sprak zijn blijdschap over deze mooie ten toonstelling uit en zeide, dat het bestuur gemeend had, evenals drie jaar geleden, een kleine premie te moeten geven, om de onkosten voor het organiseeren van deze tentoonstelling te bestrijden. Vervolgens nam het woord de Hoogeerw. heer Pastoor Westerwoudt. Deze zeide, dat hij eigenlijk als jongste medelid van deze Gemeente zich voorgenomen had dezen avond niet te spreken, maar bij het binnen treden van de zaal, toen hij al het schoons dat tentoongesteld is zag, niet kon zwij gen. Hij wenschte den Burgemeester, die hem na zijn installatie kwam feliciteeren, wederkeerig geluk met een Gemeente, waarin zooveel schoons te vinden is. Spreker zeide, dat het bordes van het mooie raadhuis, dat zoo algemeen bewon- AGENDA Zaterdag. „Litteris Sacrum". Leidsche Schouwburg 8.15 uur. Woensdag. Ontwikkelingsavond voor leden R. K. Volksbond, Bondsgebouw, 8 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren v. Alphen, Winkler, Kors, Lahr en Simons. De Zondags te Oegstgeest wordt waargenomen jc dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 17 tot en met Zondag 23 Februari a. s. waargenomen door de apotheken G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. van Driesum, Mare 110, tel. 406 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest tel. 274. derd wordt, door zijn beelden eerbied voor het bloembollenvak vraagt. De Pastoor feli citeerde den Burgemeester nogmaals met een dergelijke Gemeente. Onze grootste waardeering, vervolgde spreker, die we voor het bloembollenvak hebben, is, dat ze zoo mooi door de bloe men den winter met den zomer weet te verbinden. Al zijn de tijden donker, ziet toch niet alles er somber uit, vervolgde hij, want wat is er nog schooner dan bloemen. Hij feliciteerde het bestuur met de prach tige tentoonstelling en hoopte, dat ze op den ingeslagen weg mogen blijven voort gaan. Hierna nam de voorzitter van den Volks bond, de heer A. H. van Noort, het woord. Hij wenschte de commissie geluk met het uitstekend arrangeeren van de inzendin gen en feliciteerde de deelnemers, die met vreugde op hun werk kunnen neerzien en hij hoopte, dat ze in de toekomst zoo zou den doorgaan. Hierna nam Kap. Dekleermaecker het woord als Geestelijk Adviseur van den Landarbeidersbond en van den L.T.B. Deze zeide, dat de tentoonstelling tot stand is gekomen door de arbeiders met medewer king van de kweekers. Hij sprak zijn vreug de over deze samenwerking uit en hoopte, dat in de toekomst deze samenwerking steeds zal blijven. Hierna dankte de heer Van der Voet de sprekers "voor hun hartelijke woorden en de jury voor het werk dat zij heeft ge daan voor de toekenning van de prijzen. Deze jury, bestaande uit de heeren Th. van der Vlugt, M. Beelen en G. Vreeburg uit Lisse, stond perplex over hetgeen door de huisbroei was bereikt. Daarna reikte de Burgemeester de prijzen uit. Verplichte huisbroei: le G. Weijers, die de wisselbeker behaalde; 2e Jac. Nulkes, 3e C. v. d. Berg Cz., 4e D. v. d. Voet. Kasbroei: le J. v. Noort, 2e Gebr. Lan geveld. Vrije huisbroei: le G. Weijers, 2e C. v. d. Berg Jz., 3e Jac. Nulkes, 4e W. Kaptein, 5e C. v. d. Berg C., ëe J. v. d. Bosch. Eervolle vermelding: Firma v. d. Berg- Smit, J. v. d. Bosch. Hierna reikte Broeder Tertulinus met een toepasselijk woord de prijzen voor de huis vlijt uit. De jury bestond uit de heeren Dr. Jansen, Br. Tertulinus en J. Braat. le prijs (Jongeren) J. Turenhout, 2e P. Wessels, 3e J. Lommerse, 4e T. Verlaan, 5e Johanna v. d. Berg, 6e L. Bader, 7e J. Kap tein. De wisselbeker werd behaald door P. C. de Haas. De tentoonstelling is Zaterdagavond en Zondag na de Hoogmis gratis toegankelijk. MOTOR TEGEN AUTO GEBOTST. Bestuurder zwaar gewond. Gistermorgen omstreeks 10 uur, reed de 25-jarige motorrijder B., wonende te. Ben- nebroek, op den Zilkerduinweg alhier, met volle vaart tegen de achterzijde van een stilstaande vrachtauto aan. De motorrijder botste met zijn hoofd tegen de auto, be kwam een schedelfractuur en bleef bewus teloos liggen. De motor werd totaal ver nield. In zorgwekkenden toestand is het slachtoffer, nadat eerst hulp was verleend door dr. Hanrath uit Hillegom, overgebracht naar het Diaconessenhuis te Haarlem. De gemeentepolitie was spoedig ter plaat se en maakte procesverbaal op. RIJNSBURG Bloemenhandel. Er is voor de trek kers nog geen reden om te roemen. Be houdens een enkel soort is de prijs niet loonend, voor meerdere soorten wordt ampel de kostprijs der bollen betaald. De prijzen waren voor tulpen per dozijn: William Copland 1418 ct., Herman Schle- gel 1014 ct., Gele Prins 1518 ct., El Toreador 1016 ct., Grand due 1822 ct., Vuurbaak 2022 ct., Theeroos 1215 ct., Goudvink 1520 ct., Bartigon 1823 ct., Fred. Moore 811 ct., La Reone 912 ct. Le Notre 2023 ct., Peach Blossom 13 17, Narcissen per bos 714, Hyacinthen per 100 ƒ2.10—3.70. ZOETERMEER. Gemeenteraad. De Raad onzer gemeen te vergadert op Maandag 24 dezer ten Raad- huize, des avonds 8 uur. Agenda: 1. Mededeelingen; 2. Begroo ting; 3. Benoeming lantaarnontsteker M. J. Moerland.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2