'AMES RUBRIEK UITZETJE VOOR KLEINTJES. mLakelifke|on Onze goedkoope patronen. HEER EN KLEEDING Heeren komen er nog veel te weinig toe om 's avonds, wanneer de dagelijksche ar beid weer tot het verleden behoort, een huisjasje aan te trekken. Niet alleen, dat de colbert gespaard wordt en veel minder kreukelt, wanneer zij zich in een gemakke lijke fauteuil vleien om him courant te lezen, maar zoo'n goed gelucht huisjasje doet zoo prettig aan. Ze zijn in den regel van warme wollen stof gemaakt, effen of geruit, doch hebben meestal een garneering in afstekende kleur. Het nachtgoed van heeren Is in den regel van gestreept zephir, ook worden zijden weefsels gebruikt en in de wintermaanden katoen of wollen flanel. Nachthemden worden nog wel door oudere heeren gedra gen en zijn van wit katoen en een frisch rood galonnetje afgezet. Sporthemden zullen reeds nu voor den zomer gemaakt kunnen worden en wel van zephir of popeline. Het vooruit werken heeft veel voor, om dat men dan 's zormers de hemden weer vrij heeft Van deze modellen zijn geen patronen verkrijgbaar. <12 Een kwestie van wijs beleid. Bezuiniging op onze kleeding. Hoe u die kunt bereiken. Het is een kwestie van wijs beleid de noodige bezuiniging doeltreffend door te voeren, d.w.z. te bezuinigen, daar waar het kan en moet We moeten allemaal bezui nigen, de een meer, de ander minder. We moeten ons niet slechter gaan kleeden, om dat het misschien goedkooper is, maar we moeten een goedkoopere manier zoeken om toch goed gekleed te gaan. Wij hebben hier een middel op en wij achten ons gelukkig, dit middel bij onze lezeressen te kunnen aanbevelen. De Redactrice van de Damesrubriek stelt n.l. als premie beschikbaar een zeer fraai modeblad, waaruit u kimt leere*, op welk een goedkoope wijze u uw kleeding kunt verzorgen. Dit fraaie modeblad heeft reeds velen geholpen en zal het ook u doen. Vraag het daarom aan bij de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Havenstraat 58, Den Haag, onder bijsluiting van twaalf cents aan postzegels U zult er zeker geen spijt van hebben. Wasschen van elastiek. Elastieke corsetten of banden worden veel meer dan vroeger gedragen, vooral door slanke dames. Gezette figuren zullen meer een stevig corset dragen met elas tieken binnenband zoo noodig. Welk corset men ook draagt, het zal steeds noodig zijn, dat ze van tijd tot tijd gewasschen worden, aangezien niet alleen de buitenkant zulks vereischt, doch ook door de uitwaseming van de huid is dit noodig. De levensduur wordt er trouwens aanmer kelijk door verlengd. Een elastieken band kan men gemakke lijk zelf wasschen door hem plat neer te leggen en vlug en stevig te borstelen b.v. met een niet te slappe nagelschuier, met warm, doch geen heet zeepsop in één richting. Wanneer binnen- en buitenkant op deze wijze behandeld zijn, spoelt men het zeepwater uit en wrijft het elastiek gedeel telijk droog met een doek, daarna over een lijn buiten drogen. Men moet het elastiek niet in koud of warm water onderdompe len, doch voor het verwijderen van het zeepwater eveneens de borstel gebruiken. HUISKLEEDING EN LINGERIE. De weken, welke verloopen tusschen twee mode-saisons, hebben veel overeen komst met een vacantie-tijd, waarin men tot bezinning komt en tijd heeft allerlei dingen in orde te brengen. Lingerie en huisjaponnen komen in aanmerkig om tête reposée aan een grondig onderzoek onderworpen te worden. Hier wordt met passend materiaal ver nieuwd, terwijl andere stukken vervangen moeten worden. De maand Januari met zijn vele uitverkoopen heeft iedereen lang genoeg in de gelegenheid gesteld om hier of daar aardige en voordeeiige couponne tjes te koopen. Juist die kleine lapjes, kun nen zoo goed gebruikt worden voor ge kleurde bovenstukken aan ondergoed en de weinig courante lapjes gaan voor een schijntje weg. Voor huisjaponnen zijn eveneens alleraardigste stofjes te vinden en dan de mooie motieven van cretonne, Bemberg-zijde, toile en soie, die zoo'n fijn geheel geven. De beide laatste weefsels zijn ook mooi ▼oor ondergoed en de effen weefsels wor den op eenvoudige, doch smaakvolle wijze met de hand geajourd en geborduurd. Het hemd-broekje, dat in het midden tel van smalle plootjes heeft, evenals het kleine bovenstuk, geeft een mooie lijn en is in het bijzonder geschikt voor avond- kleeding. Zijden tricot leent zich hier bui tengewoon goed voor. Meer naar boven is een garnituur van lingeriezijde, effen met gekleurde randen, bestaande uit onder jurk, hemdje en broek. De modellen der morgenjaponnen zijn zeer geslaagd en hier moet in het bijzonder den nadruk gelegd worden op een goed gekozen materiaal, vooral wat motief en kleur betreft. De uit gesproken morgen-modellen, die slechts even aangeschoten worden tot na het ont bijt, worden van Japansche, soms ook doorgestikte gewatteerde zijde gemaakt. Echte huisjaponnen, die geschikt zijn om bü de morgenbezigheden gedragen te wor den, moeten van waschbaar materiaal wor den gemaakt, ook bedrukt flanel leent zich voor dit doel. Deze modellen moeten echter genoeg ge- wegingsvrijheid geven, evenals de practi- sche overalls en schort japonnen. De huisjapon rechts geeft een aardig ontwerp weer, dat bijzonder aardig af- kleedt. De uitgeschulpte effen kraag wordt gekruisd even boven de taille en eindigtin de zijnaden. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. Patronen van in deze rubriek voorko mende genummerde modellen zijn op aan vraag te verkrijgen bij „Het Practisch Mo deblad", Postbus 36, Den Haag, Postreke ning 203203. De prijs der patronen bedraagt, indien niet anders staat aangegeven ƒ0.58. Betaling steeds vooruit, in postzegels, per giro of per postwissel. VAN ZES TOT TWAALF MAANDEN. Midden. Manteltje met kapje van cache- mire. Het kleine manteltje is bewerkt met moesjes, heeft een dubbele kraag en ruime mouwen met smalle opslagen. Ben. stof 1 M. van 70 cM. breed. Het jurkje is van wit of zacht gekleurd flanel en met een haaksteek omgewerkt, hét is geheel open en sluit met aangeknip te banden rugzijde. Geheel bovenaan rechts ziet men een flanellen nachtjapon, die is lang en aan de rugzijde open, heeft aangeknipte stofreepen, waaraan lint be vestigd wordt als sluiting. De twee slab betjes worden van baby-stof gemaakt of piqué, dat gemoltonneerd is en bewerkt wordt met een eenvoudige rand. Het lin ker modelletje heeft een aangeknipte cein tuur, zoodat het goed blijft zitten, het rechter is rond en heeft eenige schulpen en versiering van borduurwerk. Het luierbroekje wordt eveneens van Molton piqué gemaakt en sluit met een paar knoopjes, afwerking met festonband, terwijl beide hemdjes van dun lingerie ba tist zijn en met een smak gehaakt kantje met een aangeknipte stofreep opgeknoopt wordt, waardoor bloottrappelen voorkomen wordt. Links manteltje en slabbetje van zacht gekleurd flanel, afgewerkt met feston. Het slabbetje sluit met twee knoopjes en een paar banden. Naar beneden ziet men 'n wagenkleedje, dat van wit laken is gemaakt en waarop met een strijkpatroon een of ander mo tiefje wordt gestreken. Groot 52 bij 70 c.M. De jurk geneden links is van waschbaar materiaal, b.v. tlinnen, waaruit draden wor den gehaald, die men tot open randen werkt. Het model of festonband worden afgewerkt. De beschreven kleedingstukken worden verkrijgbaar gesteld tegen vergoeding van 78 ct., terwijl aparte stuks verkrijgbaar zijn a 10 ct. 376 Smakelijke hapjes. Schapennieren worden met koud water opgezet, aan de kook gebracht, water afgie ten en daarna het vel verwijderen en het vleesch in kleine plakjes snijden. Een ge snipperde ui in boter gaar smoren en daar- ne de stukjes nieren bijvoegen en ongeveer vijf minuten mee stoven, bloem over strooien, peper, zout en 3 gewone theekop jes water toevoegen en een scheut azijn, zachtjes aan de kook brengen en er een ge schilde en gewasschen winterwortel bijvoe gen, allee nog een kwartier of twintig mi nuten laten stoven en opdienen met rijst of aardappel-puree of risotto. Risotto krijgt men door de rijst met een schoonen doek af te wrijven, daarna in de- fute of slaolie lichtbruin roosteren en zoo veel bouillon of water met een bouillon blokje toevoegen, dat dit even boven de rust uit komt, aan de kook brengen en op zeer kleine pit gaar laten worden pl.m. 20 min. Geroosterd brood met abrikozen. Gedroogde abrikozen worden met weinig water 24 uren geweekt, zoodat het water nagenoeg opgenomen is door de vruchten, zet de pan even op een lage pit, zoodat de abrikozen warm worden, strooi er wat suiker over en snijd warme toast in kleine stukjes, beboter deze en leg op elk een abrikoos, desnoods met een schepje geslagen room in het midden. Huisjapon. G. 21. Prijs per patroon 0.25. - Waschbaar materiaal is voor deze huis japon een eerste eisch en vele dames zul len wellicht aan een effen of bedrukt ka toentje de voorkeur geven. Het lijfje heeft aan de voorzijde een puntige pas, waar de stof ruim aangezet is en die met perlemoer kloopen sluit; omliggende kraag en rechte, gladde mouwen, die desnoods half lang ge maakt worden. Tweebaang rok met smalle ceintuur, die de naad bedekt. Niet alleen voor huisvrouwen is dit mo del zeer practisch, doch ook voor hulp krachten in de huishouding, die natuurlijk bij voorkeur wasohjaponnen dragen. Patronen in de maten 4042, 44 en 46 verkrijgbaar ƒ0.25. Fluweelen voorjaarsmanteltje G. 24. Prijs per patroon ƒ0.25. Reeds nu beginnen wy aan de noodzake lijkheid te denken om voorbereidingen voor de voorjaarskleed in g te maken. Is het wellicht omdat de echter winter met ijs en sneeuw zich laten wachten, of wellicht omdat de dagen aanmerkelijk lan ger worden? Wij weten het niet, zeker is dat allerlei voorteekens wijzen op een nieuw, hoopen wij, mild en zonnig seizoen. De zware wintermantels worden ons op milde lentedagen teveel en daarom zijn de moderne kleine jasjes van fluweel óf van bontstof b.v. breitschwanz zoo'n aange name overgang. Het weergegeven model, dat zelfs op kou de zomerdagen nog te voorschijn gehaald zal worden, valt even over de taillelijn, is aan gesloten en heeft een lange reverskraag. De schuine halslijn zet zich voort in het reohterpanid tot even vóór de zijnaad. Een voudige gladde mouwen; het geheel wordt gevoerd met kunstzijde. Verkrijgbaar in alle maten voor slechts 10.25. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 16