löïiEiHÉ WOENSDA 19 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE KLAD - PAG. 7 BINNENLAND STEUN AAN AKKERBOUW IN 1936. Overzicht van de verschillende maatregelen Hieronder volgt een overzicht van de crisismaatregelen voor de verschillende ge wassen van oogst 1936. Tarwe. Evenals in voorgaande jaren zal in 1936 ten hoogste 1/3 gedeelte van het bouwland met tarwe mogen worden beteeld. Als tegemoetkoming aan de kleine be drijven is hierop wederom een uitzonde- riAg toegestaan; op bedrijven met min der dan 11/2 H.A. bouwland mag 1/2 H.A. met tarwe worden beteeld. Met inachtneming van den richtprijs van 9 per 100 K.G. zal de prijs der door de landbouwers bij de Gewestelijke Tarwe- Organisaties ingeleverde tarwe op dezelfde grondslagen als tot dusver het geval is geweest worden berekend. Andere granen en peulvruchten. De teelt van andere granen en van peul vruchten is niet aan beperkingen onder worpen. De bestaande maatregelen voor rogge, gerst en veldboonen, welke ten doel heb ben aan telers voor rogge en gerst een prijs van ƒ7 a ƒ8 per 100 K.G. en voor .veld boonen van 8 k 9 per 100 K.G. te waar borgen, blijven gehandhaafd. De richtprij zen voor peulvruchten vervallen, echter met uitzondering van die voor groene- en tkroonerwten, schokkers en bruine boo- nen, zoodat de telers voor groene- en kroonerwten rekening kunnen houden met een prijs van ca. 9 per 100 K.G. en voor schokkers en bruine boonen van ca. 10.50 per 100 K.G. Voor gele erwten zal geen steunregeling weer worden getroffen. Kool- en andere zaden. Voor de opbrengst van ten hoogste 3200 H.A. koolzaad is een steunregeling ontwor pen met het doel een prijs van ca. 12. per 100 K.G. te bereiken. Met het oog daarop zal, al naar gelang van den ver koopprijs, een toeslag worden gegeven, va- rieerende van een bedrag overeenkomende met 125 per H.A. bij een verkoopprijs van 6.50 per 100 K.G. of lager, tot nihil bij een verkoopprijs van ƒ12.25 per 100 K.G. of hooger. Ten aanzien van spinazie- en radijszaad kan worden opgemerkt, dat een wijziging van de reeds gepubliceerde regeling in overweging is, die géén materieele wijzigin gen voor de betrokkenen medebrengt. Consumptie-aardappelen. Voor late consuuptie-aardappelen is we derom een areaal van 100.000 H.A. toege staan, terwijl de teeltheffing op 30 per H. A. blijft vastgesteld. Als tegemoetkoming aan de kleine bedrijven is besloten, dat bij een uitpoot van niet meer dan 50 Are voor 10 are geen teeltheffing behoeft te wor den betaald als het den verbouw op klei en voor 20 Are als het den verbouw op an dere dan kleigrond betreft. Voor niet op de consumptiemarkt te plaatsen late aardappelen zal wederom denaturatie mogelijk zijn. Het bedrag der denaturatievergoedingen is nog niet be kend. Suikerbleten. De verdeeling van de beschikbare suiker bietengarantie zal geschieden aan de hand van het vorig jaar toegewezen hoeveelhe den, met dien verstande, dat de telers als regels ten minste 90 pet. van hun toewij zing in 1935 ontvangen; van de resteerende 10 pet. wordt 5 pet. overgebracht naar de Veenkoloniën, terwijl de rest ter beschik king van de Landbouwcrisis-Organisaties wordt gesteld, ten einde daarmede zooveel mogelijk kleine onbillijkheden en verschil len te kunnen wegnemen. De garantieprijs voor bieten geleverd op de gebruikelijke condities aan grootscheeps- vaarwater en van gemiddeld suikergehalte, zal wederom ƒ10.per 1000 K.G. netto bedragen. Riet en griend. Evenals voor het gewas van den vorigen oogst het geval is geweest, zal voor het snij den, zuiveren en schoonmaken van blad rietvelden een steun van 12.50 per H.A. worden verleend. De velden moeten regel matig onderhouden zijn, terwijl houtopslag tot en met een ouderdom van 4 jaar moet zijn verwijderd. De overneming door de Akkerbouwcen- trale van 40 pet. van de productie matriet en 25 pet. der productie eerste soort dek- riet zal op dezelfde prijzen als voor den vorigen oogst het geval is geweest, moge lijk zijn. STEUNVERGOEDING VOOR ERWTEN Van bevoegde zijde wordt ons medege deeld, dat de steunvergoeding voor groe ne erwten en schokkererwten, gedenatu reerd in het tijdvak van 2 tot en met 8 Februari voor de kwaliteitsklassen C en D respectievelijk ƒ3.50 en ƒ3 per 100 K.G zal bedrgaen. De steunvergoeding voor in datzelfde tijdvak gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D zal res pectievelijk ƒ3 en ƒ2.50 per 100 K.G. be- zal bedragen. EEN PLEIDOOI VOOR LAGERE LASTEN OP HET MOTORVERKEER. Uit het onlangs bekend geworden op- brengstcijfer van de motorrijtuigenbelasting over 1935, dat niet minder dan 11/4 mil- lioen bij de raming achterbleef, kon al wel de conclusie worden getrokken, dat de per 1 Januari 1935 met gemiddeld 50% verhoog de belasting op het motorwegverkeer, veel grooter en pernicieuser gevolgen heeft ge had dan de Regeering heeft voorzien. Deze ruim 1 1/4 millioen beteekent zelfs reke ning houdende met andere heffingen als extra benzinerechten, personeele belasting enz een mindere opbrengst van minstens 3 3/4 millioen voor de overheidskassen, zijn de helft van de geraamde verhoogde belas ting heffing. Deze helaas weinig bemoe digende gegevens gaven echter nog geen positief uitsluitsel omtrent het verloop toe of afname van het aantal motorrij tuigen van 1934 op 1935, ook al omdat ge leidelijk tal van zwaardere auto's zijn ver vangen door lichte, welke in een lager be lastingtarief vallen. De voorloopiige sta tistische cijfers, gebaseerd op de opgaven van de ontvangers der directe belastingen wezen van Augustus 1934 tot Augustus 1935 op een onbeteekenende toename van per sonenauto's, motorrijwielen en bussen en een lichte vermindering van het aantal vrachtauto's, dus op een stilstand. Uit de thans door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde gegevens blijkt, dat het aantal motorrijtuigen van Augustus 1934 tot Augusus 1935 met 3672 stuks is verminderd De geleidelijk opgevoerde belastingen, welke loodzwaar op het motorwegverkeer gingen drukken, juist in een tijd van afne mende welvaart, hgbben vooral sedert de laatste verhooging als gevolg van de in stelling van het Verkeersfonds (1 Januari 1935) hun stempel gedrukt op de ontwikke ling van het verkeer. Aangezien naar rato vai^ het aantal in woners het automobielverkeer in ons land beduidend bij andere landen is teruggeble ven in Nederland is de verhouding 1 auto op 57 inwoners, in België 1 51, in Frank rijk 1 22, in Engeland 1 23, in Zwitser land 1 46, in Denemarken 1 28 enz. is niet aan te nemen, dat bij redelijke belastinghef fing op het motorisch verkeersmiddel het verzadigingspunt zou zijn bereikt. Dat er thans reeds een gevoelige achteruitgang in het aantal motorrijtuigen moet worden ge constateerd, leidt tot de conclusie, dat het motorwegverkeer door kunstmatige belem mering n.l. over de schreef gaande belas ting, in zijn natuurlijke ontwikkeling wordt gestuit. Hoewel het motorwegverkeer over een fenomenale veerkracht beschikt is de K.N. A.C., overtuigd, dat met de 50 pet. verhoog de belasting op de motorrijtuigen als gevolg van de instelling van het Verkeersfonds te hoog werd gegrepen en dAt de motorrijtui genbelasting, die de 'wegenbelasting op 1 Januari 1935 verving, zich zal voegen bij de belastingen, waarvan de Regeering in het Wetsontwerp ter verlaging der openbare Uitgave, erkende dat de grens, waarbij be- lastingverhooging tot hooger opbrengst leidt, is overschreden. Een verlaging van de lasten op het auto verkeer, voor zooveel deze moeten dienen om de tekorten van alle andere verkeers- mideien te helpen opvangen, acht de K.N. A.C. daarom onvermijdelijk zoowel in het belang van het verkeersmiddel, dat een niet te vervangen plaats in onze samenleving heeft ingenomen, als in dat van de schat kisten van Rijk en van lagere bverheidsor- ganen. Andere landen gingen voor met een verlaging van de lasten van het motorweg verkeer (Engeland, Duitschland, Oostenrijk, Joego-Slavië, Tsjecho Slowakije, Danzig enz.). In Nederland moeten thans de 184600 auto's, motorrijwielen en rijwielen met hulpmotor meer dan 60 millioen per jaar opbrengen. Nu bovendien de belastingopbrengst van de motorrijtuigen belasting over Januari 1936 niet minder dan rond 20 pet. (bijna 3 1/2 ton) bij die over dezelfde maand van 1935 is achtergebleven, blijkt, dat deze last niet kan worden gedragen en drale men niet de bakens te verzetten en het buiten- landsche voorbeeld te volgen voordat de abnormaal hooge lasten hun verwoestend effect in ijltempo op het motorisch verkeer en op de totale-belastingopbrengst hebben kunnen uitoefenen. De paradox: lagere ta rieven, hoogere opbrengst is al zoo oud als de invoering van het pennypost tarief in Engeland. De lichtpunten aan onzen eco- nomischen horizon zijn nog te zwak om ons de weelde te kunnen veroorloven van de vele tientallen millioen en, welke het motor wegverkeer jaarlijks opbrengt, een min of meer beduidend aantal te moeten missen. VOOR 40-URIGE WERKWEEK. In de Textiel-industrie. De gemeenteraad van Enschede heeft met 1918 stemmen een motie aangeno men van den heer Pieperint (R. S. A. P.), waarin de raad als zjjn oordeel uitspreekt, dat het gewenscht is, dat in de textielin dustrie, zulks in verband met de groote werkloosheid een 40-urige werkweek wordt ingevoerd, zonder dat loonkorting plaats vindt. Vóór de motie stemden: de S. D. A. P., de Communisten, de R. S. A. P., de Chr. Dem. Unie en de K. D. P. COLLECTIEF CONTRACT LOODGIETERSBEDRIJF De neutrale en R.K. bonden in het loodgietersbedrijf hebben namens de pa troons in 49 afdeelingen aan de betrokken arbeidersorganisaties bericht, dat zij voor de totstandkoming van een landelijk col lectief contract voor 1936/1937 een loonsver laging van 10 pet. noodzakelijk achten. DE PROVINCIALE SALARISSEN IN NOORD-HOLLAND Nieuwe regeerings-aanmaning om tot verlaging over te gaan Bij Kon besluit, van 5 December 1935 worden de Staten der provincie Noord- Holland aangemaand om' binnen een ter mijn van drie maanden de salarissen en loonen van het personeel hunner provin cie te herzien overeenkomstig de door den minister van Binnenlandsche Zaken in zijn schrijven van 4 September 1935 aangege ven richtlijnen. Gedep. Staten hebben in hun voor dracht van 15 Jan. 1936 aan de Statén ge adviseerd, aan deze aanmaning te vol doen en daartoe vast te stellen de bij die voordracht gevoegde ontwerp-besluiten A. en B. De Staten hebben deze ontwerp-beslui ten verworpen. Thans zijn bij K. B. van 11 Februari Gedep. Staten van Noord-Holland uitge- noodigd om binnen een termijn van drie weken de salarissen en loonen van het personeel hunner provincie te herzien overeenkomstig de bij hun aan de Staten gerichte voordracht van 15 Jan. 1935 ge voegde ontwerp-besluiten A en B. De mi nister van Binnenlandsche Zaken is be last met de uitvoering van dit besluit. VERSCH BROOD AAN HET ONTBIJT In beginsel ziet minister Süngenberg geen bezwaar In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begrooting van Sociale Zaken deelt de minister mede, dat hij geen bezwaar ziet tegen vervroeg de aflevering van versch brood, indien valt aan te nemen, dat daar geen overwegende bezwaren tegenover staan, met name, dat het verbod van nachtarbeid daardoor niet in het gedrang komt. De minister zal omtrent deze aangele genheid een nader onderzoek in het be drijf doen instellen en, zoo dit gewenscht blijkt, hierover het advies inwinnen van den Hoogen Raad van Arbeid. WETTELIJKE REGELING VAN HET ZIEKENFONDSWEZEN In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer betreffende de begrooting van Sociale Zaken deelt minister Slingen- berg mede, dat hij inzake wettelijke rege ling van het ziekenfondswezen, hoopt, binnenkort een voorstel bij de Staten-Ge- neraal aanhangig te maken. De minister acht een wettelijke rege ling noodig. GRAAF D'ANSEMBOURG'S NATIONALITEIT Hoe het kwam, dat een Kon. besluit van 1871 niet gevonden werd Bij den aanvang van devergadering der Eerste Kamer heeft de griffier voorgelezen een nader schrijven van den minister van Justitie omtrent de onvolledige gegevens, indertijd verstrekt over het Nederlander schap van den vader van het Eerste Ka merlid graaf de Marchant et d'Ansem- bourg. De minister heeft nu medegedeeld, dat het desbetreffende Koninklijk besluit van 1871, waarbij aan eerstgenoemden graaf de Marchant toestemming werd verleend, zich in vreemden krijgsdienst te begeven, aanvankelijk niet gevonden is, omdat de naam in het register alleen voorkomt on der de letter A en niet onder de letter M, waaronder alleen gezocht was met het oog op de beantwoording van de door de com missie uit de Eerste Kamer in verband met de toelating van genoemd N.S.B.-lid ge stelde vragen. Ten onrechte was dus aan vankelijk een blaam geworpen op het rijksarchief. NIEUWE GOUDAANWAS BIJ DE NED. BANK UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST Zwemvereeniging „Poelmeer". Gister avond hield de zwemvereeniging „Poel meer" een alg. vergadering onder voorzit terschap van Dr. H. W. Borgerhoff Mulder in „Het Witte Huis". De belangstelling was slechts matig. De notulen werden na voorlezing onver anderd vastgesteld, waarna de secretaris een welverzorgd jaarverslag en tevens een financieel verslag uitbracht, waaraan we het volgende ontleenen. De toestand der inrichting en het mate riaal is zeer bevredigend. Buiten wat teer- en verfwerk, wat grootendeels door het personeel zal worden uitgevoerd, is er niet veel aan te doen. Voor het schoonbaggeren der inrichting zal wederom de medewerking van het Gemeentebestuur worden gevraagd, i De ontratting der omgeving is weder ge schied door de firma „Rater" te den Haag. Voor 1936 denkt het bestuur weder op de zelfde wijze door te gaan. Zeer veel dank is verschuldigd aan Burgemeester Gerre- vink voor het lofrijk pogen om te komen tot een gezamenlijke ontratting door om liggende gemeenten. De samenwerking met de gemeente is zeer prettig en er werd dank gebracht aan de politie vooral wat betreft het verwijderen van woonwagen schuiten uit de onmiddellijke omgeving der inrichting. Zeer jammer is het dat niets kan worden gedaan tegen de vele visschers, welke in de trekvaart visschen en daar langs den waterkant zoo'n vuile boel ma ken en door het-achteloos wegwerpen van etensresten zooveel bederven. Aan den heer Sommeling, gemeente-ontvanger, werd dank gebracht voor de prettige manier, waarop de controle op de financiën wordt uitgeoefend. De rijwielberging is een vraagstuk dat aan het bestuur veel zorgen heeft gebaard. Het bestutu: vertrouwt nu een oplossing te hebben gevonden. Het bestuur zal voor den komenden zo mer een persoon aannemen die voor eigen rekening, onder toezicht van het bestuur, zorgt voor het neerzetten van de rijwielen. Herinneringen van voorwerpen uit de kleedcabines is in den afgeloopen zomer inog al eens voorgekomen. Het bestuur roept op het reglement der inrichting, en stelt zich niet aansprakelijk. Er is bij den controleur gelegenheid om alles op te ber gen, doch,liever late men zooveel mogelijk kostbare voorwerpen thuis. De Sportvereen. en Polo afdeeling heeft geregeld gebruik gemaakt van de avond- oefenuren. Het succes is groot geweest en zij hebben het gébracht tot kampioen van hun afdeeling. Zeer jammer dat zij in de promoties-wedstrijden gestruikeld zijn. De Leidsche Zwemclub heeft geregeld gebruik gemaakt van hun oefen-avonduren en heeft ook een wedstrijd in de inrichting gehouden, en eveneens polo-wedstrijden. De zwemwedstrijd werd dezen zomer op geluisterd door de R, K. Harmonie „Triumph" voor welke welwillende mede werking dank werd gebracht. Volgens contract met de militaire auto riteiten zijn er 720: baden genomen door militairen. Voorts 1864 volksbaden volgens contract met de gemeente Oegstgeest. Diploma voor geoefend zwemmer werden er 30 uitgereikt. Voor proef zwemmen in het diepe bas sin 90, terwijl er geen enkel ongeluk plaats had. Het ledental bedraagt 1245. Er werden 36651 baden gebruikt. Het batig saldo der exploitatie bedraagt 1639.73 en dat der vereeniging 1039.24. Aan dé gemeente Oegstgeest werd af gedragen 2^78.97. Bij monde van den heer Wicher Rollandet bracht de kascom- missie een gunstig rapport uit en werden de beide penningmeesters onder applaus gedéchargeerd. In de kascommissie 1936 werden be-* noemd de heeren rar. C. J. Goudsmidt en A. J. Knuttel. De periodiek aftredende bestuursleden mej. G. D. M. de Vries en E. H. de Bruin werden herkozen. De rondvraag leverde niets belangrijks op, waarna de vergadering met een dank woord door dr. Burgerhoff-Mulder werd gesloten. Vermelden we nog, dat de vergadering ook werd bijgewoond door burgemeester van Gerrevink. JWeridol" genees» de huid van ouder- domsverschiinselen Gezicht en handen worden glaa, jeugdig, zoch» en opgewa»- »en fegen alle schadelijke, verruwend© weersinvloeden Een onvolprezen en een voudig toe ie passen schoonheidsmiddel wwy Uw huid vraagt om Doozen 50 en 25 ct. bij Apoth. en Drog. STOMPWIJK. Feestavond Hanze. Als er een feest avond is, o ja, dan komen ze in grooten ge tale op, doch daar is het feest voor. We zullen hopen, dat er ook op de eerstvolgende vergadering velen zullen komen; dat het dan geen vergadering is voor stoelen en ta fels en enkele personen. Nu iets over de schitterende avond van Dinsdag. Te ruim half acht opende de geestelijk adviseur, Kap. Bregten, de bijeenkomst met den chr. groet en heette allen van harte welkom, inzonder het bestutu: der Hanze afd. Leidschendam, en het gemeentebestuur, tevens de „The Dutch Players", onder leiding van den heer Aulb. Gerritsen uit Leiden, die door hun spel en muziek dezen avond zullen opluisteren. Spr. wenscht allen veel plezier. Nadat het scherm was opgegaan presen teerde de heer Gerritsen zich met een liedje en een praatje. Dat dit in de smaak viel, bleek uit het daverend applaus na elk stukje. Onder de pauze werd voor het San tosfonds een collecte gehouden, waarvoor door den voorzitter van het fonds de gevers en geefsters hartelijk bedankt werden. De opbrengst viel erg mee. Intusschen was de heer Burgemeester Keijzer in de zaal gekomen en door Kap. Bregten verwelkomd, alsook de heer J. Mol, die, nadat er een oogenblik gepauzeerd was, het woord verkreeg. Vooraf had de voorzit ter der afd. Leidschendam, de heer Scholtes, een kort opwekkend woord gesproken. Spr. spoorde vooral de boterhandelaren aan lid te worden van hun vakorganisatie, daar hier in Stomp wijk de meeste middenstanders dit vak uitoefenen, en toonde in het kort aan waar het voor noodig is. Immers de eenling kan niets, te zamen kan veeL In een korte toespraak richtte de heer J. Mol zich allereerst tot de dames. Er wordt door enkele vrouwen wel eens gezegd: waarom moet mijn man lid worden van de Hanze, nergens goed voor, ze worden maar uithuizig en het kost zooveel, wij kunnen niets missen". Niet dat de vrouwen uit Stompwijk dit precies zoo naar voren bren gen, maar iets is er toch wel van waar! Spr. gaat verder: vrouwen spoort uw mannen juist aan lid te worden van de Hanze. Ge lijdt er geen schade bij. Wat het u kost, kan er dubbel uitgehaald worden, wat wel bleek uit het vervolg van spr.'s rede. De laatste gedachte wellke spr. de le den meegaf was deze: Vrouwen uit den middenstand, koopt gij ook bij den midden stand. Aan alles komt een/einde, zoo ook aan dezen avond, aldus de geestelijk adviseur. Een woord van dank eerst aan de spelers „The Dutch Players", die op een echt vroo- lijke wijze de avond hebben opgeluisterd. Vervolgens aan den heer Burgemeester, die, hoewel weinig tijd hebbende, toch nog even in Stompwijk is gekomen. Verder aan het bestuur van de Hanze afd. Leidschendam voor het medeleven met de jonge Hanze afd. Stompwijk en aan het bestuur voor hun prachtigen avond. .Namens de aanwezigen bracht spr. voor alles dank. Door deze enkele woorden werd de bur gemeester ook nog uitgelokt nog even het woord te voeren. Het moest hem even van het hart. Toen ik verleden week in de uit voering kwam was het slecht bezet, zoodat ik haast een standje uitdeelde, maar nu-zie ik weer een echt huiselijke bijeenkomst zoo knus bij elkaar, en dat doet mij echt goed, als ik op zoo'n avond uitgenoodigd word. Tot slot werd door de muziek nog ge speeld „Voorwaarts marsch", en daarna Voorwaarts marsoh! naar huis toe. Het was een prachtige avond, waarvan het bestuur zeker de vruchten zal oogsten. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er is de laatscte da gen eenige varbetering te bespeuren in den handel. Nu de vorst voorbij is kan de straathandel ook weer een kwantum plaat sen. De prijzen waren als volgt: voor tul pen per dozijn: Victoir d'Olivierre 1518 cent, Pelikaan 1822 cent, William Cop land 1418 cent, gele Prins 1620 cent, Cramoisie Brillant 912 cent, Murillo 12 16 cent, Peach Blossom 1217 cent, Schoonoord 1648 cent, Goudvink 1720 cent, Prosperity 912 cent, Grand due 21 23 cent, Generaal de Wet 2024 'cent, Herman Schlegel 1014 cent, Proff. Rau- wenhoff 1821 cent, Bartigon 2024 cent William Pitt 1822 cent, His 912 cent, Fred. Moore 912 cent, Narcissen per bos 815 cent, Hyacinthen per 100 2.00 2.90. VOORSCHOTEN. Een ruit ingeslagen. Gisteravond ver voegde zich de heer T. uit V. alhier aan ho tel Deurloo, waar een uitvoering plaats had. De heer van T. werd den toegang geweigerd. Hij Mep toen naar het postkantoor aan de overzijde en siloeg een ruit stuk in het kan toor. De jongste weekstaat van de Nederland- sche Bank geeft een afneming van de cre- dietverleening met 29 millioen en van de circulatie met ƒ7.5 millioen te zien, ter wijl het rekening-courant-saldo van het rijk met ƒ2.6 millioen en de saldo's van anderen zelfs met 12.7 millioen zijn ge stegen. De goudvoorraad vermeerderde met 3.9 millioen, de totale edelmetaalvoor- raad beloopt thans ƒ695.7 (v. w. ƒ691.71) millioen. De direct-opeïschbare verplichtingen z\jn thans voor 79.3 pet. (v. w. 79.6 pet.) door goud en zilver gedekt. DE MUITERIJ OP „DE tortVEN PROVINCIËN" Gratie-verzoek van luitenant ter zee H. van Boven afgewezen De luitenant ter zee tweede klasse H. L. van Boven, die door het Hoog Militair Ge rechtshof is veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf met aftrek van ruim een maand voorlopige hechtenis met ontslag uit den militairen dienst zonder ontzetting uit de bevoegdheid om bij de militaire macht te dienen, in verband met zijn ge drag tijdens de muiterij op H. Ms. „De Zeven .Provinciën" in Februari 1933 had, naar men zich herinnert, een gratie-ver zoek bij H.M. de Koningin ingediend. Naar wij thans vernemen is dit gratie verzoek afgewezen. Harmonie Triumph. Gisteravond hield de harmonie „Triumph" haar jaarvergade ring waarbij bijna alle leden tegenwoor dig waren. Notulen en jaarverslag van den secretaris werden na voorlezing goedge keurd. Ook de penningmeester bracht rapport uit en bleek er een klein nadeelig saldo te zijn, hetwelk echter gedekt wordt uit de reserve van vorige jaren, De kascommissie verklaarde boeken en bescheiden in orde te hebben bevonden, waarna de penningmeester werd gedé chargeerd. De periodiek aftredende bestuursleden werden herkozen. Besloten werd eventueel aan het con cours'te Wassenaar of aan het bondscon- cours te Noordwijkerhout deel te nemen. Bij de rondvraag werden nog enkele zaken van huishoudelijken aard naar vo ren gebracht, waarop sluiting volgde. LEIDSCHENDAM. Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter van het Burgerlijk Armbestuur der Ge meente Veur (de burgemeester) zal voortaan iedere Dinsdagmorgen zitting hou den in het Raadhuis te Leidschendam voor zaken uitsluitend het Armbestuur betreffen de; terwijl Wethouder de Koning, als wet houder van Sociale Zaken op dien dag te spreken is voor zaken betreffende werkver schaffing en werkloozenzorg van 10 tot 11 uur, eveneens in het Raadhuis te Leid- séhendam. Bezoeken aan huis worden niet afgewacht.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7