G. H. KLEINHANS WOENSDAG 19 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Vrouwenbond. De afd. Hillegom van dien Ned. R.K. Vrouwenbond hield een Ma- ria-avond in Hotel Sistermans. Het beeld van Maria was met bloemen en waslicht versierd. Het koor van mej. Rie Kruijden- berg opende den avond met verschillende Marialiederen, waarna Pater J. Corver over Maria sprak als de Sterke Vrouw en de Ko ningin der Apostelen. Hierop volgden we der schoone Marialiederen o.a. „Ave Ma ria" van Schubert, gezongen door mej. Kruijdenberg, begeleid door mej. Agaat van der Meij (piano) en mej. Annie Leegwater (viool). Het was een rijke avond, die zeker het zijne zal bijdragen tot het grooter wor den van de vereeniging. Goed geslaagd. De Huisbroei- en Huis- vlijttentoonstelling, gehouden in Hotel Flora door de St. Josephgezellen en andeTe R.K. organisaties is uitnemend geslaagd: het aantal bezoekers heeft bedragen 1047. Het was dan ook schitterend en leerzaam. Weer een liclitpaal stuk. Weer is een lichtpaal van den vluchtheuvel aan de Van Tetsstraat door een auto vernield; de auto werd licht beschadigd. Zwijntjesjagers. Van den heer L., die zijn rijwiel aan de Weeresteinstraat even buiten liet staan, is het karretje gestolen. De politie stelt een onderzoek in. HOOGMADE. Volksbond. Morgenavond (Donderdag) 20 Februari te 7 uur zal de Ned. R.K. Volks bond afd. Hoogmade een buitengewone ver gadering houden in de zaal van Café Witte- man, met als spreker onze Distriets-bestuur der, de heer J. W. v. d. Akker. Daar er geen convocaties gezonden worden, gelieve de le den van deze aankondiging goede nota te nemen. Het bestuur vertrouwt, dat alle le den van den Bond deze vergadering zullen bijwonen. Niet-leden hebben eveneens vrijen toegang. LIS SE. Donateursavond St. Josephsgezelïenver. I. Gisteravond alsmede Maandag en Zon dagavond gaf de St. Josephsgezelïenver. I in de parochie van de H. Agatha haar jaar- •lijksche Donateursavond met welwillende medewerking van de tooneelclub „Guido Gezelle". Regisseur was de heer H. Turn hout. De groote zaal van het patronaatsge bouw was uitstekend bezet. Behalve de wel- eerw. Vice-Praeses Kapelaan Tab'ink, wa ren Zondagavond meed aanwezig de zeer- eerw. heer H. J. Thomann, pastoor der St. Agathaparochie en beide kapelaans, de weleerw. Pater Terpstra uit Huize „Pius", de Raad van Bestuur met hun dames en voorts donateurs met hun dames en ver dere belangstellenden. Een paar gezellen uit Bennebroek, de heeren W. Assendelft en J. v. Lierop, zorgden met accordeon en slagwerk voor het muzikale gedeelte en brachten er al dadelijk door hun opgewek te tonen een geestelijke stemming in. Precies te 8 uur opende de Senior, de heer G. Weijers, met den Kolpingsgroet en heet te allen, in 't bijzonder den Praeses, Pastoor Thomann, den Vice-Praeses en den Eerw. Pater uit de Pius, den Raad van Bestuur en voorts alle belangstellenden van harte welkom. Hij heette voorts welkom de too neelclub- „Guido Gezelle". welke zou op voeren het blijspel in vier bedrijven „Èlias weet het beter". Na allen een genoegelijken avond te hebben toegewenscht en bedankt te hebben voor de finantieele medewer king, gaf hij het woord aan de tooneelclub mo met haar spel te beginnen. Hier echter begint voor de verslaggever de moeilijke taak. De verwachtingen waren hoog gespannen vooral omdat „Guido Ge zelle" het vorig jaar met „Sally wint de Sweepstake" en in den voorwinter met „Toen de zon opging" een schitterend suc ces kon boeken. Van het nu opgevoerde „Elias weet het beter" kan dit helaas niet worden gezegd! Daar zat in het stuk noch draad noch span ning. Daar komt nog bij dat enkele kleine rollen beslist onvoldoende werden gespeeld en de vertolkers hiervan in d^n vervolge beter zullen moeten worden getraind. Het was dan ook gelukkig dat in de hoofdrollen de verschillende emoties goed werden ver werkt want een geheel zwakke opvoering zou een tatale mislukking gegeven hebben. De vertolkers dan ook van de groote rol len hebben er van gemaakt wat er van te maken was. Hun komt dan ook een woord van lof toe. Wij gunnen de speelkracht en ijver van „Guido Gezelle" een volgende keer een beter stuk en dan het liefst een „tooneelspel" met een leerzame tendenz. Het décor was uitstekend verzorgd ter wijl het krpwerk van de fa. v. d. Pijl uit Leiden goed was verzorgd. Het waren voor „Guido Gezelle" drie zwaer avonden welke te 8 uur begonnen eerst te half 12 eindigden. Alzoo een blijspel van tè langen adem! NOORDWIJKERHOUT Stille Omgang. Gisteravond vergader de het genootschap „De Stille Omgang" alhier. Te half acht opent de directeur van het genootschap, pater P. C. Frigge, deze druk bezochte vergadering met gebed. Hi&ma verwelkomt de voorzitter, de heer Oostdam, allen in het bijzonder pater Frigge, en den weleerw. heer kapelaan P. Hofs'. ede, den spreker van dezen avond. Vervolgens heette de voorzitter welkom het Leidsche bestuur, alsmede de aanwe zige dames en heeren. Van den zeereerw. pastoor was bericht van verhindering ont vangen. Spr. zeide, dat nog eenige weken ons scheiden van den nacht, waarin wij den stillen omgang wederom zullen mede maken en drong er op aan, om vooral dit jaar in groote getale hieraan deel te ne men. De hoofdintentie voor dit jaar luidt: „Voor rechtvaardigheid en vrede onder alle volken". Vertrouwd wordt, zooals andere jaren, op steun, om voor de minderbedeelden de reis ook mogelijk te maken. Spr. wijdde nog eenige woorden aan de nagedachtenis van mgr. Aengenent en pa ter Waterreus en verzocht om ieders ge bed te hunner nagedachtenis. Na notulen en mededeelingen volgde de lezing van kapelaan P. Hofstede. Spr. be gon met een deel van het „Onze Vader", n.l.: „en vergeef ons onze schuld", en ver zocht allen in stilte één „Onze Vader" te bidden. Als titel heb ik gekozen, zegt spr.: „Eén in Christus, omdat velen vormen één lichaam en allen deelen dat ééne brood" Alle actie om Christus terug te brengen in het gezin wordt nu bezegeld door „de Stille Omgang". Nu gaan we de omgang maken, om Jezus te vragen, zegen te schenken over al het werk van dezen win ter. Hieruit moeten wij onze éénheid put ten en handhaven. Spr. schetste Christus als de Liefde en de Genade, en gaf vervolgens een uiteen zetting over het laatste" oordeel. Alle grootheid is vergaan in deze we reld, alleen God is gebleven, en Deze er kent men niet. Alleen dan, als men God als bestuurder wil erkennen, zal er weer vrede en eenheid in de wereld komen. Laten wij, Katholieken, daarom één worden in leven, één in liefde en één in vrede, en die éénheid vinden wij aan de Communiebank. Thans staan we weer klaar, om in alle éénheid naar Amsterdam op te trekken, om Jezus daar te huldigen en te eer en, en kel uit liefde tot Jezus. Een langdurig en daverend applaus be loonde spr. voor zijn schitterende rede, welke onder ademlooze stilte was aan hoord. Na een dankwoord van den voor zitter gaf het zangkoor van St. Victor schitterende gezangen ten beste, welke onder leiding van den directeur dier pa rochie, den heer de Jong, zeer verdien stelijk werden uitgevoerd. Pater Frigge hierna het woord verkrij gende, zegt dankbaar te zijn, op deze ver gadering te zijn gekomen, om te hooren spreken over Jezus in het H. Sacrament. Als men de Stille Omgang, zegt spr., nooit heeft meegemaakt, weet men niet wat dit beteekent, doch wij allen voelen en weten, dat er in na den Kerstnacht geen mooiere nacht denkbaar is. Dit toch is een nacht, waarin wij goed kunnen bidden en vragen wat we van God wenschen te ontvangen en te verkrijgen. Spr. schilderde de stille omgang, en hoe men deze behoort te maken, enkel en al leen om in stilte hulde te brengen aan Jezus. Deze nacht leeren we geduldig de beproevingen te dragen en teruggekeerd, besluiten we Jezus' vriend te blijven, niet alleen voor dien éénen nacht, doch voor geheel ons leven. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter nog dank aan beide sprekers, alsook aan de heeren zangers en de tal rijke aanwezigen. Spr. deelde nog mede, dat de eerw. kapelaan P. Hofstede de om gang zou meemaken en dat in beide pa rochiekerken op den dag van den omgang een H. Mis zou worden opgedragen tot in tentie van de leden van het genootschap. Met een opwekkend woord en den chr. groet werd de bijeenkomst besloten. Uitvoering St. Victor-Parochie. In de St. Victor-Parochie heeft de tooneelvereeni- girtig D.V.V., onderafd. van de Maria-Con- gregatie een uitvoering gegeven in het pa tronaat ten bate van de armen. De tweede avond van de uitvoering was tegelijkertijd een gelegenheid voor den nieuwen pastoor, den Hoogeerw. heer Westerwoudt, om met het vereenigingsleven van zijn Parochie kennis te maken. Deze avond werd geopend door den Wel eerw. heer Kapelaan P. Hofstede. Deze heette alle aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder den Hoogeerw. heer Pastoor, den directeur van het Retraitehuis, Pater Kuyt, en de gem.-secretaris met zijn echt- genoote. De Kapelaan zeide, dat de Pas toor dezen av^nd tegelijk kan benutten om nader kennis te maken met het vereeni gingsleven in het patronaat der parochie. Nadat de kapelaan de aanwezigen een ge noeglijken avond had toegewenscht en eeni ge clementie had gevraagd voor de jonge spelers, werd met de afwerking van het programma begonnen. Zeer vlot werd door de jeugdige tooneelisten opgevoerd klucht in 3 bedrijven „Aaron Slootjes wordt filmster". Het publiek heeft met de scheld partijen, welke in dit stuk voorkomen, on bedaarlijk gelachen. Onder de pauze werd de te Noordwijkerhout gebruikelijke ver loting gehouden, welke een goed financieel verloop had. Na afloop van de uitvoering heeft de nieuwe Pastoor nog eenige woor den gesproken. Hij dankte dr. Wösten en de gem.-secretaris voor hun belangstelling. Het verheugde spreker, onder het spelen van de klucht gemerkt te hebben, dat het geweldige schelden, dat in het stuk voor komt door de jongens geleerd is moeten worden. Dit bewijst, dat dit in het dagelijks leven niet voorkomt. De Pastoor zeide, met genoegen de uitvoering te hebben bijge woond, en drukte de jongens op het hart de leiding van hun Directeur trouw te blij ven volgen, zoodat zij tot principieele man nen zullen opgroeien. Het waren twee leu ke avonden. Tooneel vereeniging „Oefening Baart Kunst". Bovengenoemde vereeniging hield in café „de Zwaan" alhier haar jaar vergadering, welke geopend werd door voorzitter Koelewijn, Na een welkomstgroet aan de leden las de secretaris, de heer J. v. d Burg, een jaarverslag voor, waaruit we aanstippen, dat de vereeniging bloeiend is en dat in het afgeloopen jaar 3 uitvoerin gen werden gegeven, waarvan 2 voor de werkloozen. Uit het jaarverslag van den penningmeester bleek, dat de inkomsten be droegen ƒ90.20 en de uitgaven ƒ58.44, een batig saldo aldus van ƒ31.76. Bij de mo^deelingen bracht de voorzit ter hartelijk dank aan het comité Werkloo zen zorg voor de gegeven gift. Dit comité kon een prachtig batig saldo incasseeren van de uitvoeringen. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. v. d. Bung en Nic. Duivenvoorden. Bij de rondvraag werd er op aangedrongen een goede regisseur te krijgen. Hierna volgde sluiting, waarna men gezellig bijeen bleef. ZILK. Oud-Zouaaf overleden. Alhier is een van de weinige nog in leven zijnde oud- zouaven, de heer H. Os, 87 jaar oud, over leden. De heer Os maakte de veldslagen te Mentana en Montelibretto mee en had ver schillende onderscheidingen. Z. H. de Paus schonk hem de bronzen medaille. SASSENHEIM. DE BLOEMENTENTOONSTELLING. Toespraak van Minister Deckers. In aansluiting op het verslag van gisteren van de officieele opening der Narcissen- tentoonstelling in „Bloemenlust" zij nog gemeld, dat bij deze opening ook tegenwoor dig waren de burgemeesters van Hillegom, Voorhout en Noordwijkerhout. Na het uitreiken der prijzen door Burg. Geuverneur werd het woord verleend aan Z. Exc. Min, Dr. L. N. Deckers. Ik heb, aldus minister Deckers, gaarne gevolg gegeven aan de uitnoodiging om deze narcissententoonstelling te openen. Een tentoonstelling van narcissen is te Sassenheim niets nieuws. Reeds vele jaren geleden is met de organisatie van een der gelijke tentoonstelling begonnen, welke zóó slaagde, dat niet geaarzeld is, daaraan een permanent karakter te geven. In den loop der jaren heeft deze tentoonstelling het ka rakter gekregen van een ervaringsschool, waarin de kweekers niet alleen hun nieu wigheden kunnen toonen maar waar tevens het nut en de gebruikswaarde van deze soorten kan worden aangetoond. Zij heeft ertoe meegewerkt de energie der kweekers levendig te houden en de cultuur gebracht op een hoog peil, gesteund door de dienaren der wetenschap. De oorzaak van een der eerst bekende ziekten in hyacinthen werd door den Nederlandschen geleerde dr. Wak ker vastgesteld, en de bestrijdingswijze kenbaar gemaakt, terwijl de ernstige ziek te in de narcissen, die voor enkele jaren de cultuur teisterde door de bestrijdings- methode van prof. dr. van Slogteren vrij wel geheèljeon worden overwonnen. Ook op dit terrein is de eer van Nederland hoog gehouden. De minister waardeert de samen werking, die er bestaat tusschen de diensten van de overheid en het vak, met name het laboratorium voor bloembollenonderzoek te Lisse onder leiding van prof. Van Slog teren. De bloembollenkweekers hebben van meet aan zelf de handen uit de mouwen gestoken en zijn niet bij de pakken gaan neerzitten. Daardoor hebben ze ook begre pen, het groote belang van samenwerking met het wetenschappelijk onderzoek en ge dreven door dezen geest zullen ze met Gods hulp ook de moeilijkheden waarin het vak verkeert, te boven komen. De stichting van het gebouw Bloemlust in een tijd dat alles floreerde is nog niet lang achter den rug. ^Groote uitbreidingsplannen werden ge schapen toen de inzinking kwam. Daarop werd de moed niet verloren maar ijverig voortgewerkt om met trotseering van alle moeilijkheden het afzetgebied te behouden. De regeering is erkentelijk voor de goede dingen die door het vak zelf in het leven zijn geroepen in samenwerking met de over heid, b.v. de ziektebestrijding. Die samen werking tusschen overheid en bedrijf is het eenige middel om de moeilijkheden te boven te komen. Spr. hoopt dat in de toekomst dezelfde energie zal worden bewaard en wil in dit verband een goed woord spreken tot de jon geren in het vak. Spr. geeft hun den raad niet angstig te zijn, maar de roeping als opvolgers der ouderen te aanvaarden en door degelijke opleiding, waartoe de rijks- bloembollenschool onder leiding van ing. Volkers de gelegenheid biedt, te zorgen, dat zij in staat zullen zijn de oude tradities voort te zetten. Spr. hoopte ten slotte, dat de tentoonstelling zal slagen, en dat doet ze zoo ze medewerkt om de oude energie te handhaven. Eendracht en samenwerking met de overheid kunnen onder God's zegen ons land en ons vak door de moeilijke tijden heenbrengen naar beter verschiet. Na het uitspreken van de toepsraak werd de Minister door den eere-voorzitter, den heer W. Warnaar, de tentoonstelling rond geleid, waarbij Z.Exc. zijn waardeering uit sprak voor deze mooie tentoonstelling. Hier na vertrok de minister wederom haar de Residentie. Door den eere-voorzitter werd nog mede gedeeld, dat bericht was ingekomen van den. heer Guldemond, dat hij een nieuwe zil veren wisselbeker heeft beschikbaar gesteld, wanneer de thans bestaande beker voor de laatste maal was gewonnen. Vervolgens deelde ook de Lissesche Kistenfabriek mede, dat een nieuwe zilveren wisselbeker beschikbaar wordt gesteld, welke dankbaar wordt aanvaard. Beschrijven we deze mooie tentoonstel ling met de opnoeming van eenige variëtei ten van de inzenders, dan vinden we bij den ingang de stand van den heer D. W. Lefeber met Poët Evangeline, Jupiter zeer roode cup, en Star of the West. K. Oudshoorn heeft een zeer mooie collectie o.a. Min. Co- lijn, Helios, Poët, Winterpride, Bavri char- les. De firma Vrij link en Zn. komt uit met Amury, Roxane, Hermania zaailingen met 3 bloemen op steel. Van de firma Warnaar en Co. noemen we Glorious, Monigne, Car ton, Nimrod, Golden Harvest, Orange Fyer, Daisy Schafer, Tortime en Witte Trompet Beersheba Van den heer G. Zand bergen „Terwegen" Texas, Fortuna, Ver ger, Youth, Wagner Rheingold, Godolphin. Vervolgens komt de heer F. G. Vos met Helios, Music Hall en Orange Glow. Ook de firma P. v. Deursen komt scherp naar voren met Wagners Rheingold, Orange Glow, Roxane, Vergen en Yellow Poppy; Bij de N.V. v. d. Voet, winnaar van de tweede beker, schittert naast de vele an dere soorten Poëtt, Actea. N. Zandbergen uit Rijnsburg komt uit met een geheel stel nieuwe Trompet-variëteiten. Gebr. Eg- gink, Voorschoten, met Yopth, Olivier Cromwell, Mad. v. Waveren en vele an deren. Ter opluistering is van den heer Jos. Braam, Heemstede, een mooie collectie Hya cinthen aanwezig, o.a. Stresemann, Impera tor en Jan Bos. De firma Spaargaren heeft aan deze ten toonstelling een kleurig effect gegeven met een mooie collectie Cyclamens. L. T. B. In een der zalen van het K.S. A.-gebouw hield de afdeeling van den L. T. B. een ledenvergadering. De voorzitter, de heer A. J. Verkleij, opende met een kort welkomstwoord, waarna de notulen onver anderd werden vastgesteld. Medegedeeld werd, dat de landibouwwintercursus wegens gebrek aan deelnemers is opgeheven. Daar zulk een cursus van groot nut kan zijn voor jongeren, wil het bestuur volgend jaar weer een poging doen. Door den penningmeester, den heer v. Dijk, werd verslag uitgebracht van de fi- nantiën, waaruit bleek, dat er nog een klein voordeelig saldo was. Dank werd gebracht voor de accuratesse, waarna genoemde func tionaris werd herbenoemd. Alsnu volgt een bespreking van voorstellen voor de verga dering te Haarlem op 2 Maart. Het voor naamste punt van de agenda werd door den voorzitter uiteengezet. Dat heeft betrekking op de meikind us trie, en is voor den boeren stand van veel belang. Er werd druk over gedebatteerd en aan den afgevaardigde mandaat gegeven dit voorstel te steunen. Het volgende punt werd besproken, hande lend over toeslag bloembollenlbedrijven, wat ook ter sprake zal worden gebracht op de algemeene vergadering. Als afgevaardigde werden benoemd de heeren A. v. Dorp en J. Vergeer. Hierna werden nog enkele vra gen gesteld van huishoudelijken aard, waarna sluiting volgde. Kerk- en Arm en-schapenGistermor gen had de verkoop plaats van de Kerk- en Armensohapen. Verkocht werden 31 stuks voor den prijs van 17 per stuk of 527 te samen. Koopers waren J. v. Diemen en J. Zwetsloot. Een woord van dank voor de be reidwillige hulp van den oud-Armmeester, den heer J. v. d. Geest, is voorzeker op zijn plaats. WASSENAAR. Tentoonstelling Huisbroei. In tegen woordigheid van vele belangstellenden, in zenders zoowel 'ais van vaklieden van hier en elders werd Dinsdagnamiddag in het Centraal Theater de vierde tentoonstelling geopend uitgeschreven door de Vereeniging voor Huisbroei alhier. De aanwezigen wer den allen welkom geheeten door den voor zitter der vereeniging, den heer C. van der Marei. Namens de afdeeling Wassenaar van de Vereen, voor Bloembollencultuur werd het woord gevoerd door den voorzitter, den heer A. P. Ruygrok, die zijn warme hulde bracht aan de inzenders. Namens de jury werd vervolgens het woord gevoerd door den heer van Egmond uit Hillegom, die zeide hier aangetroffen te hebben wat hij niet verwacht had, namelijk le klas werk, door de schoolkinderen vooral is buitengewoon mooi ingezonden, Idie prachtige dingen, vexgrootglazen." Ik z* Pit. Pat had er ook v. .-WjJ, Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 één van de scholen heeft zelfs de volle 100 pet. van de uitgereikte bloembollen ingele verd. Spreker feliciteert die school met dat succes. Van deze tentoonstelling is veel te leeren en spreker feliciteert Wassenaar met deze 4de verbeterde en verruimde huis- broei-tentoonstelling. Namens de Hillegomsdhe Veiling werd vervolgens gesproken door den heer van Egmond, namens het Holl. Bloembollenge nootschap door den heer Raaphorst en na mens den Bond van Veilingen door den heer Raaphorst, die allen him stem deden hoo ren voor het nut en de propagandistische waarde van de huisbroei. Namens de afd. Wassenaar van de Kon. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde sprak de 2de voorzitter, de heer J. Karstens. Deze roemt de te Wassenaar heer- schende liefde voor de natuur, zoowel bij oud als bij jong en spreker uit den wensoh, dat dit zoo verder zal gaan. Hiermede verklaarde de laatste spreker de tentoonstelling voor geopend. Alvorens een rondgang door de tentoonstellingszaal, die in een sprookjestuin is herschapen, werd gemaakt, werden door den heer Karstens de gewonnen prijzen uitgereikt. le prijs groep tulpen: C. Remmerswaal, wisselbeker Hillegomsche Veiling; 2de prijs C. NelL Best gebroeide groep Hyacintheri: le prijs A. J. Hoogeveen, wisselbeker; 2de prijs Th. Knijmeriburg. Beste groep Narcissen: le prens P. Ruyg rok; 2de prijs G. A. Henkes. Voor de mooie decoratieve groep: le prijs C. van der Marei; 2de prijs Th. Knijnen- burg; 3de prijs H. van Deursen. Groep huisbroei particulieren: le prijs Ant. Edelaar; 2de prijs Th. v. d. Niet; 3de prijs dr. de Kieviet; 4de prijs W. van Stein; 5de prijs M. Brederode; 6de prijs P. Noordover. E.V. de heeren Snelderwaard, van Zuilen en Schrama. De beste groep der scholen: le prijs School Bloemcamplaan, hoofd de heer van Dam. Deze behaalde nu voor de derde maal den eersten prijs en werd hiermede winnaar van den wisselbeker; 2de prijs de School aan den Heerenweg, hoofd de heer Ver schoor; 3de parijs de Openbare school a. d. Bloemcamplaan, hoofd de heer de Bree. Hierop werd gelegenheid geboden om het tentoongestelde te bezichtigen. De geheele theaterzaal en het tooneel prijkten met de mooie bloemen. Tulpen, in diverse soorten, Hyacinten, Narcissen met haar vele soorten en vormen en geheel een sprookje gelijk. Een bijzondere vermelding voor den heer de Gans met zijn helpers, die hieraan him krachten hadden gegeven, is alleszins op zijn plaats. De tentoonstelling mocht zich reeds direct in een druk bezoek verheugen en is tot en met Donderdag geopend. Oud-leerlingen. In het „Wapen van Leiden" werd Dinsdagavond de door de af deeling Wassenaar van den Ned. Bond van Vereen, van Oud-leerlingen der Tuinbouw- cursussen georganiseerde feestavond ge houden, Door den voorzitter, den heer H. Schipper, werden de leden met hunne da mes en de genoodigden hartelijk welkom geheeten en hij opende met den wensch, dat deze tweede feestavond even goed zou sla gen als de eerste en dat allen zich goed en prettig zouden amuseeren. Hierop werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het programma. Diverse nummers werden naar voren gebracht en cabaretliedjes werden afgewisseld met hu mor, declamatie en scherts. Naast de leden die hieraan hun krachten gaven werkten mede het trio van Wijk, Paardekooper en Knijnemburg. Reeds spoedig heerschte er een prettige en amicale stemming. Tijdens een korte rustperiode was er een geanimeerde prijs- sjoelen wat ook veel aftrek had. Toen de voorzitter tenslotte het officieele gedeelte afsloot bracht hij allen hartelijk dank die hadden medegewerkt om dezen avond zoo prettig te doen slagen. Hierna bleef men nog lang en gezellig bijeen en de afdeeling kan erugzien op een goed geslaagde en prettige bijeenkomst, di^ zeker nog langen tijd tot voordeel van de vereeniging zal blijven bewerken. Opeens bemerkten ze een doos met u best zoo'n ding willen hebben," zei el ooren naar. DE GEBROEDERS „GOCHEM" schuld. Elk met een weinig je loon op zak trekken ze er op uit om een ander baantje te zoeken. „Eerst gaan we de stad eens in, zei Pit „Er is juist kermis, misschien kunnen we

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11