'AME5 RUBRIEK ONZE GOEKOOPE PATRONEN. Onze lezeressen kunnen bij de Redactrice Damesrubriek van de in deze rubriek ge plaatste genummerde modellen patronen verkrijgen, waarvan de prijs over het alge meen 58 cent bedraagt. De bestelling kan geschieden per brief, onder bijsluiting van het verschuldigde bedrag aan postzegels, of per postwissel. Men zende de aanvrage aan de Redactrice Damesrubriek, Nieuwe Ha venstraat 58, Den Haag. Binnen enkele da gen ontvangt u dan de patronen franco thuis. tx Het maken van kleed en kussens blijft «teeds een geliefde bezigheid hetgeen dan ook niet te verwonderen is, want de ef fecten, die wü onder het werken met ge kleurde wol zien ontstaan wakkeren de werklust meer en meer aan. Ook filet haken wordt zeer veel toegepast evenals kunst- breien. Ingezette stukken in gordijnen zoo- als de figuur links boven aangeeft zijn een sieraad voor het interieur te noemen. Men kiest voor de gordijnen grove tulle of een filet weefsel terwijl als werkmateriaal mid del fijne haakzijde wordt gebruikt. De tweede fig. geeft een aardig kleed weer voor een kleine tafel; de doorsnede is zk 95 c.M. Het wordt in twee kleuren laken uitgevoerd, die afhankelijk zijn van de overheerschende kleur van het interieur. De donkere reepen zijn 38 C.M. lang en 11 cM. breed en worden in een spitse punt naar het midden toegeknipt. Op de lichte kleur woiden willekeurige figuren getee- kend of met strijkpatronen opgebracht, die met verschillende kleuren wol in den plat ten steek worden opgevuld. Een ander idee is om allerlei grillige figuren van de don kere kleur te knippen en deze met wol langs den omtrek op te festonneeren. De bewerkte deeleu zijn 6 c.M. langer dan de effen en worden op de laatste door mid del van festonsteken met bijpassende wol gehecht, zóó dat de festonrand op het on bewerkte deel komt. In het midden wordt een cirkel van festonsteken gewerkt. Ten slotte wordt het geheel als het klaar is met een vochtigen doek en een warm Ijzer geperst. Wie over een weinig fantasie en gevoel voor kleuren beschikt kan een bui tengewoon mooi en artistiek geheel vor men. Daaronder een kussen in Smyrnawerk, groot 38 bij 52 cM., waarvoor men noodig heeft 50 gr. oud blauw, 60 gram roestrood, 90 gr. beige en 50 gr. zwarte Smyrnawol en canevas, waarvan een ruitje 1 cJM. breed is. Men werkt in rijen van links naar rechts volgens het weergegeven patroon, dat pre cies de helft aangeeft en zeer gemakkelijk te volgen is. A zwart. O (1) s= oud blauw. x (2) is roestrood. (3) beige. Iedere knoop wordt uit twee steken ge vormd met een dikke stompe naald over een staafje van 11/2 cJM. breedte om de twee naast elkander liggende dwarsdra- den van het gaas, lussen, die na iedere toer welke gewerkt is, door midden worden ge knipt Als het geheel klaar is, moet men het met een speciale schaar gelijkknippen (scheren), waarna men een onderkussen maakt, dat een opstaanden kant heeft van 10 c.M. De overtrek kan men het mooist maken van peau de pêche. Rechtsboven een kleed, filet haakwerk over een gedekte tafel, wordt gemaakt van middelfijne haakzijde en haaknaald no. 7. De hokjes worden steeds gevormd door 2 lossen 1 stokje, terwijl dit filet haakwerk gevolgd kan worden naar kruissteekpa tronen. Rechtsbeneden een kleed in een rozen- motief in kruissteek gewerkt, 80 c.M. bij 1.35 M. groot. Het wordt op grof gaas ge werkt (2 kruisjes van het weefsel zijn 1 c.M.) met smyrna wol. Verschillende nuan ces, licht tot donkerrood en oploopende tin ten groen dienen ais werkmateriaal. Wollen Nachtjapon. De wintermaan den vereischen niet alleen een boven- doch niet minder een nachtkleeding, die zich aan dit koude jaargetijde aanpast. Zoo'n heerlijke warme nachtjapon, die lang en ruim is kan men het beat zelf maken en wel van gebloemde of effen flaneL De puntige halsuitsnij ding heeft een smal strookje dat zicb over de voorzijde in schuine lijn voort zet naar de linker zijnaad. Ruime mouw, die met een manchet wordt af gewerkt. Ceintuur bestaande uit een lange dubbele stof- reep, die op zij ge strikt wordt. Patronen verkrijg baar in de maten 464850 en 52 0.39 in beperkte hoeveelheid, zoodat spoedig be stellen gewenscht is. Fluweelen japon. Effen, zoowel als bewerkt fluweel leent zich buiten»- gewoon goed voor deze elegante japon De mooie chabot met lichte zijde uit gevoerd is bijzonder flatteus, in het mid den is een lang werpige clips aan gebracht. De hals is hoog aangesloten, terwijl de mouwen naar de pols wijder worden en met een zoom, waardoor een elastiek wordt ge schoven is afge werkt. Split rug zijde. De vierbaans- rok omsluit de heu pen, geeft hierdoor een mooie, afklee- dende lijn aan het figuur. Naar den onderkant wordt meerdere ruimte verkregen door klokken, terwijl om het middel een smalle ceintuur wordt ge dragen met gesp, die in overeenstemming is met de clips. Patronen van deze mooie japon stellen wij beschikbaar in de maten 40 tot en met 48 k f 0.58. Het aanbrengen van details. Het aanbrengen van details zijn op de avondkleeding nog bijna van meer belang dan op onze huiskleeding. Gouden haar banden en diadeems geven aan de keurig gekapte coiffures nog meer cachet. Een zachtblauwen ceintuur met zilveren ster ren bezet is zeer apart en past uitstekend bij een fluweelen renaissance japon. Bij- aonder jeugdig kleeden de bloemenguir- landes, die om de halsuitsnijding gedragen en met smal fluweel dichtgestikt worden. Goud koord is zeer in trek en geeft aan bepaalde kleuren een prachtige garnee ring evenals goudleer, terwijl bij een stijl japon, ontleend aan oude tijden, b.v. van paars fluweel antieke gouden sieraden, zeer passend zijn. WENKEN. Wanneer men warme vloeistoffen in een glas wil schenken moet men er eerst een koude lepel in plaats en hierop met een dunne straal schenken, waardoor barsten voorkomen wordt. Een ander middel om dit euvel te voorkomen is het glas eerst op een vochtigen doek plaatsen. Krassen op spiegels of vensterruiten val len vooral in het oog indien de zon er op schijnt, hetgeen men minder zichtbaar maakt door op een schoone doek in wat roode poetspoeder te strooien, zooals men deze wel gebruikt voor het schoonmaken van sieraden. De doek wordt in op en neer gaande richting over de krassen gestreken, niet dwars, waardoor men veel minder van de kras bemerkt. Vlakken op staal verwijdert men door een weinig fijne asch bij het poetsmiddel te voegen. WAAROM EEN MODEBLAD? Ook voor U van belangt Onze premie. Waarom een Modeblad? is een vraag, die wel eemgszins gerechtvaardigd is. Waarom juist nu, nu er op alles bezuinigd moet wor den nog meer uitgegeven voor de kleeding? En dan zjjn we meteen waar we zijn moe ten. Een modeblad beteekent, ondanks de kosten van het blad op zich, bezuiniging. Nu kijkt U misscnien verwonderd en gaat U rekenen, wat U een modeblad kan- kosten. Maar U vergeet dan eenige dingen. - Het nodeblad, dat wij als premie voor onze szeressen beschikbaar stellen, is juist een olad, dat op de bezuiniging is ingesteld. Jat wil zeggen, dat het U leert op de meest goedkoope manier Uw kleeding te maken. Dit alleen is al eer verdienste, die het zeer kleine bedrag, waarvoor U deze premie kunt krijgen ruimschoots rechtvaardigt. „Winterpracht" zoo is de naam van onze premie, laat U op bevattelijke wijze onder meer zien, hoe U van oude kleeding nieuwe kunt maken. En dat beteekent immers be zuiniging! En als u nieuwe kleeding wilt maken, is daar het modeblad, dat u den weg wijst, dat u zegt, op welke wijze u dit het best.... en het goedkoopst kunt doen. Wie zou niet eens kennis willen maken met deze premie? De eenvoudige weg is, even te schrijven aan Het Practisch Mode blad, Postbus 36, Den Haag en twaalf cent aan postzegels bij te sluiten. U kunt het ook doen door twaalf cents te storten op giro-rekening 203203 ten name van Het Practisch Modeblao. U krijgt dan Winter pracht omgaand franco toegezonden en zult er ongetwijfeld veel genoegen van beleven. Doe het daarom nog vandaag! PRACTISCHE RAADGEVINGEN. Wanneer men fijn materiaal moet knip pen als georgette, moet men de schaar tel kens even in kokend water houden en daar na natuurlijk flink afdrogen. Het knippen van dit lijne weefsel gaat dan veel gemak kelijker. Wanneer men in huis een of ander bij geverfd heeft en de vingers hiervan de sporen dragen druppelt men een weinig terpentijn in de holte van de hand. en wrijft hiermede de plekken schoon. ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. GEKLEEDE JAPON VOOR GEZETTE FIGUREN. G. 9. Prijs per patroon 0.25. Bijzonder geschikt voor meer gezette en zelfs voor dames, die in de groote maten vervallen is deze zeer gekleede japon. Ver schillend materiaal kan voor dit mooie model verwerkt worden. Zoo is voor zeer gekleed velours chiffon zeer geschikt, even als matte crêpe satin. Wol met zijde en claqué zijn eveneens materialen, die zeer voldoen, verder alle wollen stoffen, waar bij wij in het bijzonder wollen georgette noemen. De halsgarneering kan van zijde, fluweel of velours chiffon gemaakt wor den en liefst van twee kleuren, waarvoor de meest lichte kleur b.v. op den linker schouder begint. Zwart-wit is weer de groote mode, verder hangt de keuze van de keuren af van de tint der japon. Zwart groen. zwart-bleu en andere combinaties zijn bij zwart mogelijk. De middenvoor en achterbanen zijn aan één geknipt, terwijl aan beide kanten der middenbanen zij- banen worden gezet, die onder de taille- lijn vallen, hetgeen vooral voor de zéér gezette figuren gewenscht is. De mouw is onder den-elleboog wijder, valt gedeeltelijk open en heeft een knoopgarneering. Patronen verkrijgbaar in de maten 48 50 en 52. MEISJESJURK VOOR 8—10 JAAR. G 11. Prijs per patroon 0.25. Deze jurk, die van een klein ruitje o.a. heel aardig kleedt, heeft een voorbaan met aangeknipte pas, die over den rug door gaat bij wijze van kraag. Op de schou ders is evenwel een naad, die voor en ach- terdeelen verbindt. Langs de ronde pas loopt een stofreep in schuine richting. De midden voorbaan wordt op de zijbaantjes gestikt, terwijl de rug uit één doorloopen-- de baan bestaat. Smal kraagje van piqué, linnen of fluweel, smalle lakseintuur, glad de mouw met kapje. BON VOOR GOEDKOOPE PATRONEN. Op te zenden aan „Het Practisch Mode blad". Postbus 36, Den Haag, giro 203203. NAAM: STRAAT: PLAATS: Patroon NoMaat.... Hierbij ingesloten aan postzegels. Indien u tevens het laatste nummer van „Het Practisch Modeblad" wenscht te ont vangen, gelieve u 10 cent extra in te slui ten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10