NIEUWS ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 antwoord waren, ging men over tot stem ming, waarvan de uitslag was 41 vóór, l tegen en 5 blanco, vóór een fusie met het H.B.G. Volgde stemming van twee leden welke zitting zullen nemen in de directie van het H.B.G. Het bestuur draagt voor de heeren M .Braun te Noordwykerhout en C. Cardol te Hillegom. De vergadering stemt voltallig in met dit besluit, waartoe dan ook beslo ten werd. Op het punt dat de voorz. nu wil eindi gen, vraagt de heer C. Boere het woord. Met eenige welgekozen woorden brengt deze het bestuur dank, en ook speciaal den voorz., den heer P. v. d. Nouland, voor al het werk dat zij voor de vereen, hebben gedaan. Spr. meent ook de tolk te zijn van alle aan wezige leden. Spr. haalt aan wat de voorz. in kwestie al met gedaan heeft in het be lang vooral van de kleine kweekers. Hoe hij geheel belangeloos gevochten heeft als *t ware, voor het bestaan der „waterschade gedupeerden" en dat hij tevens met raad en daad allen terzijde heeft gestaan welke hem hierin van noode hadden. De voorz. brengt spr. dank voor zijn sympathieke woorden en zegt, zich steeds te zullen blijven geven aan hen, welke ge dacht hebben bij hem inlichtingen te kun nen verkrijgen. Winterzorg. De onderafdeeling Win- terzorg van den Ned. R.K. Volksbond afd. Voorhout hield in het Parochiehuis haar jaarvergadering onder voorzitterschap van den heer C. van der Meij die de vergade ring opende met den chr. groet en een woord van welkom tot de yele aanwezigen. De notulen der vorige vergadering werden door den secretaris-penningmeester de heer P. J. van der Meij voorgelezen en onveranderd vastgesteld. Nadat de voorz. eenige mededeelingen had gedaan gaf de penningmeester in zijn jaarverslag te hoo- ren dat in 1935 was ontvangen totaal f 3683,68 en was uitgegeven f 3630,71, een kassaldo op 1 Januari 1936 615.91. In 1935 werd totaal geleverd: 65 ton an- thraciet III; 45 ton anthraciet II; 50 ton eierkolen, 13 ton brechcokes, 346 H.L. pa relcokes, 260 H.L. geklopte cokes. Uit het hierna volgende jaarverslag van den secr. bleek dat het aantal leden gestegen was tot 148. Een hartelijk applaus volgde nu als uiting van dankbaarheid voor de keu rige verslagen. De heer P. J. van der Meij was als secr.-pennnigm. niet meer herkies baar. In het bestuur werden met algemee- ne stemmen herkozen de heeren P. P. van den Berg als commissaris-en de heer Andr. de Groot als 2e voorzitter. Thans komt aan de orde de bespreking van de divi- denduitkeering; van Juni tot 15 Juli werd de uitkeering bepaald op 20 ct. per H.L.; van 15 Juli tot October 25 ct. per H.L. voor anthraciet, de dividenduitkeering van eierkolen werd bepaald op 5 ct. per H L. De uitbetaling werd bepaald op Donder dag 27 Februari a.s. in 't Parochiehuis des avonds van half 8 tot half negen. Nadat door eenigen van de rondvraag werd gebruik gemaakt sloot de voorz. deze geanimeerde vergadering op de gebrui kelijke wijze. FAILLISSEMENTEN Opgeheven; J. L. Hooijmans, Stomp wijk. J. Stol, V o o r s c h ote n. LAATSTE BERICHTEN PROF. VERAART HERVAT ZIJN COLLEGES. Prof. J. A. Veraart heeft besloten op Maandag 24 Febr. a.s. zijn colleges te her vatten. Weliswaar zijn de handen van den hoogleeraar nog stijf en pijnlijk, maar de behandelende geneesheer dr. Hermans te Delft acht dit geen ernstig bezwaar tegen het hervatten van de werkzaamheid. HUIS TE APELDOORN AFGEBRAND. In den afgeloopen naoht is het woonhuis aan den Hoenderparkweg 131 te Apeldoorn, bewoond door de familie Kwakkel, geheel uitgebrand. De bewoners konden zich tij dig in veiligheid stellen. Van den inboe del kon slechts weinig worden gered. De brand is vermoedelijk ontstaan door het spatten van vonken uit een fornuis. De vrijwillige brandweer uit Uchelen verrichtte het blusschingswerk. Huis en inboedel waren verzekerd. AUTO TEGEN EEN BOOM. Door onbekende oorzaak is vannacht tus- sohen Koevorden en de Krim een auto, die werd bestuurd door den heer Jongerius uit Maartensdijk en waarin zich enkele perso nen bevonden, tegen een boom gereden. Door den sohok sloeg pastoor Gerritsen van de St. Antonius-parochie te Utrecht met het hoofd door de voorruit. Met een schedelba- eisfractuur is hij in het Ziekenhuis te Koe vorden opgenomen. Ook mevr. Jongerius moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Haar toestand is echter minder ernstig. De overige inzittenden kwamen er zonder let sel af. De auto, die ernstig werd bescha digd, is door de politie voor een nader on derzoek in beslag genomen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Rechtsgeleerdheid de heeren F. J. Eekhout, Den Haag, Th. Th. A. Smit, den Haag, C. A. Geurs, Den Haag. propaedeutisch examen Theologie de heer D. Wolfson, Voorburg. STADS DE GEMEENTELIJKE GROENTEN- DISTRIBUTIE Door de Leidsche Vereeniging van Han delaren in Aardappelen, Groenten en Fruit is aan het College van B. en W. dezer ge meente volgend schrijven gezonden: De bij de behandeling van het voorstel tot gemeentelijke distributie van groenten, zoo nadrukkelijk gegeven toezegging van uw college, dat B. en W. alles in het werk zullen stellen om te zoeken naar wegen die er toe kunnen leiden, dat de particu liere handel op de een of andere wijze in de voorgenomen groentendistributie wordt ingeschakeld, is voor het Bestuur van de Leidsche Vereeniging van Handelaren in Aardappelen, Groenten en Fruit, aanlei ding geweest om te trachten met uw ge acht college ten deze tot overeenstemming te komen. Blijkens het officieel verslag van de Raadsvergadering van 20 Januari j.l. was volgens den wethouder van Soc. Zaken dit het uitgangspunt, dat eenerzijds groo- te hoeveelheden groenten die onverkoop baar zijn, worden weggesmeten en vernie tigd, terwijl aan den anderen kant duizen den arbeidersgezinnen door gebrek aan middelen dit gezonde volksvoedsel niet kunnen bekomen. Met dit uitgangspunt als basis der bespreking, kan het bestuur zich volkomen vereenigen. Tevens nam het gaarne nota van de woorden van den wethouder van Onder wijs, mr. Tepe, toen hij j.l. Maandag in den Raad verklaarde, dat het voorstel van mr. Beekenkamp, Wilmer en Wilbrink, eerst dien morgen was ingediend en dat B. en W. geen gelegenheid hadden gehad om op zoo korten termijn hun standpunt daar omtrent te bepalen. Ook diens toezegging naast die van den voorzitter en den wet houder van Soc. Zaken, om nauwkeurig alle middelen na te gaan om den detail handel alsnog in te schakelen, werden de zerzijds met groote voldoening vernomen. Volgens de persverslagen en uit eigen waarneming, meent het bestuur de bezwa ren van den wethouder van Soc. Zaken tegen het plan Beekenkamp als volgt te mogen formuleeren. lo. het voorgestelde systeem is ondoor- voerbaar, omdat het systeem van consig natie een beletsel is, want elke controle ontbreekt. 2o: De groentencentrale kan de doorge draaide groenten niet weer aan den han delaar afstaan. Wat het eerste bezwaar betreft, moet ten stelligste ontkend worden, dat elke con trole zou ontbreken. Ook uw college zal bij nader overwegen ongetwijfeld inzien, dat juist bij dit voorstel de controle het best tot haar recht komt, daar alsdan niet min of meer in het wilde weg wordt gesteund, maar geval voor geval bekend is. Het bestuur meent dan ook, dat bij het systeem zooals door het college dit wordt gedacht, het gevaar voor knoein veel groo- ter is. Dat het aan de gemeenten zenden der groenten in consignatie een beletsel zou zijn, is evenmin bij nader inzien te aan vaarden, daar bij het voorstel-Beekenkamp van tevoren komt vast te staan, hoeveel groente van elk soort gedistribueerd zal worden. Het hatelijk vernietigen van groenten, dat bij het voorstel van B. en W. door Leidsche ambtenaren zou moeten geschie den, zal bij dit voorstel nagenoeg geheel achterwege kunnen blijven. Wat het tweede bezwaar betreft, dit ar gument van de Groentencentrale kan in het geheel niet au serieux worden geno men. De Groentencentrale levert de ge vraagde hoeveelheden aan de gemeente, welke de groenten distribueert over de door de betrokkenen aangewezen groen- tenhandelaren. In de groote meerderheid der gevallen zal overigens de Leidsche Groentenveiling in staat zijn tegen gelij ken prijs als de Groentencentrale in staat zijn tegen gelijken prijs als de Groenten centrale de groenten te leveren. De groote voordeelen van het voorstel Beekenkamp ziet het bestuur als volgt: lo. Alleen diegenen worden gesteund die behoefte aan dien steun hebben, wat te vens een betere controle mogelijk maakt. 2o. Alleen die groenten worden gedis tribueerd die zijn doorgedraaid of daar mede volgens de Commissie van advies worden gelijkgesteld. 3o. De bestaande groentenhandelaren worden met in hun reeds zoo sober be staan bedreigd. 4o. De ondersteunde werkloozen en arm lastigen zullen bij het voorstel Beeken kamp de groenten nog iets goedkooper kunnen verkrijgen dan bij het officieele voorstel. 5o. De reëele behoefte zal duidelijk blij ken, wat met het oog op de definitieve plannen van groot belang moet worden geacht. öo. Het gevaar wordt vermeden dat de gemeente zou optreden als groentendistri- buant en met gemeentegeld de ingezetenen zou gaan beconcurreeren, iets wat naar de meening van uw college ook niet de be doeling van het voorstel is. 7o. De werkloozen en armlastigen behoe ven niet telkenmale in de rij te staan om hun „goedkoope" groenten in ontvangst te nemen, iets wat het moreel besef onder mijnt, maar worden door hun gewonen groentenboer bediend. Het bestuur zou het daarom wel hooge- lijk op prijs stellen indien uw geacht col lege zooveel waarde aan de hier gegeven beschouwingen zou willen hechten, dat het zou willen besluiten dat door de daar toe in aanmerking komende gemeente diensten op zeer korten termijn over het voorstel Beekenkamp prae-advies zal wor den uitgebracht en inmiddels een tweetal leden van het bestuur met eventueel een of twee adviseur tot een conferentie zul len worden uitgenoodigd, om zoo noodig nadere inlichtingen te geven. Het bestuur, dankbaar nota genomen hebbend van de gebleken bereidwilligheid om het amendement-Beekenkamp in on derzoek te nemen, dankt uw geacht col lege bij voorbaat voor zyn welwillendheid. Het bestuur voornoemd, JAC. LAMAN, Voorzitter. G. C. MANK, Secretaris. DE STADHUIS-MISèRE. Naar wij vernemen zijn de scheuren van het perceel Vischmarkt 5 waarvan wij in ons nummer van Donderdag reeds mel ding 'maakten weer iets grooter ge worden. Het heiwerk is daaraan natuurlijk niet vreemd. Het blijkt thans meer en meer, dat het beter geweest was indien men de heipalen volgeiis de nieuwe methode in den grond gespoten had. Intusschen zal thans ook het perceel Vischmarkt 5 met het oog op de veilig heid voor nu en later wanneer de steunballken weer zullen moeten verdwij nen verankerd worden. DE GLADHEID. De in den nanacht plotseling ingetreden ijzel heelt voor zoover ons op het oogen- blik bekend twee ernstige valpartijen ten gevolge gehad. Hedenmorgen te 7 uur is de 66-jarige fabrieksarbeider W. L., wonend Raam- steeg 15, op de helling van de Vischbrug gevallen ten gevolge waarvan hij het lin kerdijbeen brak. Te kwart voor acht is de 54-jarige ty pograaf J. T., uit de Joubertstraat 13a, na bij de Morschpoort gevallen, waardoor hij het linkeronderbeen brak en een gekneus- den rechterpols opliep. Beide slachtoffers werden door den E.H.D. naar een zieken- inrichting vervoerd. STILLE ARMEN der St. Vineentiusvereeniging. Sedert voorgaande opgave ontvingen wij Van een oude bekende aan huis 10. per Stadspost ook 10. van Duinzigt 2.50 Hartelijk dank den milden gevers. God loone hen! Moge hun voorbeeld anderen opwekken, 't Is zoo hard noodig! In een der grootsteden van Zuid-Holland kreeg men dezer dagen van een onbekende, voor een bepaalde conferentie der St. Vin- centiusvereeniginig een oud envelopje waarin.... veertig briefjes van duizend gulden. Indien in Leiden of omstreken ook nog eens iemand uit een verborgen hoekje wat bankpapier kon opschommelen en ons zen den, wat zouden wij daarmede gebaat zijn. Vriendelijk aanbevolen. JAC. CREYGHTON, Pres. St. Vine. Ver. Rijnsburgerweg 149. JEUGDLUCHTV AARTORGANISATIE. Jeugdclub voor Leiden in overweging. Het mag als een bekend feit worden ge acht, dat de belangstelling van de jeugd voor de luchtvaart buitengewoon groot is. Het hoofdbestuur van de Kon. Ver. voor Luchtvaart heeft het dan ook noodig ge acht een aparte Jeugdorganisatie te vor men, die onder leiding staat van een Cen trale Jeugd Commissie. Het doel is de be langstelling van de jeugd voor de lucht vaart op te wekken, aan te wakkeren en in goede banen te leiden. Ter bereiking van dit doel worden o.m. de volgende middelen aangewend: a. het bevorderen van het actief deel nemen aan de luchtvaart; b. het bouwen, beproeven van en ex perimenteeren met vliegtuigmodellen en het organiseeren van wedstrijden met proefvliegtuigen en proefzweeftuigen; c. het houden en organiseeren van le zingen, filmvoorstellingen,' cursus-verga deringen, excursies en het deelnemen aan tentoonstellingen; d. het verspreiden van luchtvaartlec- tuur. Deze jeugdluchtvaartbeweging heeft in korten tijd een belangrijke omvang geno men, dusdanig, dat reeds in een dertigtal plaatsen in ons land Jeugd Luchtvaart clubs zijn opgericht. Aangezien thans blijkt, dat te Leiden ook belangstelling voor de oprichting van een dergelijke club bestaat, wil bovengenoemde C. J. C. gaarne haar medewerking verlee- nen om hiertoe te geraken. Hun, die hieraan wenschen deel te ne men, worden verzocht zich op te geven bij B. Vriend, de Laat de Kanterstraat 6, al hier. Carnavalsavond Reisvereeniging voor Katholieken. De Reisvereeniging voor Katholieken be gint in Leiden reeds aardig populair te worden. Het ledental is steeds toenemende, en wel met flinke ~prongen. De geest in de vereeniging is uitstekend en groot is de tevredenheid over de gemaakte reizen. De goede clubgeest zal weer vroolijk uitgevierd worden op den carnavalsavond, welke Dins dag a.s. in de Graanbeurs wordt gehouden. Opgevoerd zal worden een blijspel, dat luistert naar de zonderlinge titel Z. b. b. h. h. En daarna bal! Het belooft een echt jolige avond te worden, waarop vele vrien den elkaar zullen terugzien en nieuwe vrienden zullen worden gemaakt. GEEN VERGADERING DER DERDE ORDE. Wegens de Mariaplechtigheden in alle kerken zal in de Hartebrugkerk morgen geen vergadering van de Derde Orde wor den gehouden. Geveilde perceelen. Ten overstaan van notaris mr. H. M. A. Coebergh alhier, winkelhuis, werkplaats Haarlemmerstraat 105 en Goegerritsteeg 1 in bod 6000 kooper de heer H. Regeer qq alhier voor 7.000. Huis Hooglandsche Kerkgracht 2, in bod 1.160 kooper de heer W. J. Kret qq te Leiden voor 1.230. Huis 4e Binnenvestgracht 31 in bod 670, kooper de heer D. de Jongh qq voor 670. Winkelhuis enz. Mare 106 is niet gegund. Ten overstaan van Notaris H- M. Mar- kusse, alhier. Huis met afzonderlijke bo venwoning Sumastraat 118118a in bod 4.600, kooper de heer K. F. W. van Luij- ken qq te Oegstgeest voor 4.650. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 374 N.V. Parapluiefabriek „Pluvius", Leiden, Kraaierstraat 11a. Bo vengenoemde N.V. heeft haar bedryf te Leiden gestaakt. Behoudens onvoorziene omstandigheden heeft in Juni a.s. het jaarlijksch onderzoek plaats van de gewone dienstplichtigen der landmacht van de lichtingen 1924 en 1927. Plaats en tijd van het onderzoek zullen nader worden bekend gemaakt. Wij verwijzen naar een annonce in dit nummer betreffende de modevakschool van mej. H. M. Goddijn. De nieuwe benoemde reserve-officieren bij het korps Pontonniers en Torpedisten L. H. Brijnen en J. Kooiman zijn gisteren te Dordrecht beëedigd. In de gisteren gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeelhouders van de Leidsche Duinwater Mij. is herbe noemd tot commissaris de heer Th. M. W. Bergers. De cornet W. J. G. Rooyakkers wordt vandaag te Amersfoort beëedigd als reser ve-luitenant. Bij het te 's-Gravenhage gehouden exa men, afgenomen door den bond van leeraressen bij het modevakonderwys, slaagde voor het diploma leerares Mevr. J. Kok-Leijenhorst. Voor coupeuse de dames J. Eikelenboom, C. Pellekoorne, A. v. Nood. Voor costumière de dames E. v. Ulden, W. Martijn. Allen leerlingen van Mej. H. M. Goddijn, Hooigracht 70A, alhier. BIOSCOPEN. Casttao. „Een kolossaal programma". Deze woor den staan te lezen in fel gekleurde letters op 't reclamebord boven den ingang van Casino. „Reclame", dachten we, toen we gisterenavond genoemde bioscoop binnen traden. Maar toen we er uitkwamen, moes ten we eerlijk bekennen, dat die woorden waarheid bevatten en dat het programma niet alleen kolossaal, maar ook zeer boeiend en spannend is. De beide journaals. Polygoon zoowel als Eclair, zijn up to date Een twee-acter „De Aanhangwagen" is heel aardig en de twee hoofdfilms „Inspec teur no. 13" en „Twee dagen in de nor" mogen er zijn. Eerstgenoemde film is nieuw voor Leiden, 't Is een film met oplichterij, omkooperij en een liefdesgeschiedenis. Een berucht speler wordt achtervolgd door de motor-politie in duizelingwekkende vaart. Inspecteur no. 13 weet den misdadiger, door wiens schuld een der inspecteurs om 't leven gekomen is, te grijpen en trouwt later met de vroegre verloofde van den moordenaar. „Twee dagen in de nor" is al even span nend. James Cagney vervult de hoofdrol. Hij is vrachtrijder tusschen Chicago en St. Louis, krijgt moeilijkheden met de po litie en draait twee dagen de nor in. En dan verschijnt er een jonge dame, waar door zijn leven een heel andere richting neemt, 't Is een rolprent vol actie, vol span ning en vol vroolijkheid. Alles bij elkaar genomen kunnen we zeggen, dat we hier een programma hebben dat ieder volwas sen bioscoopbezoeker genoegen kan ver schaffen. Luxor. Een zeer bijzonder filmwerk is de Lumi- nafilm „Mazurka" te noemen, welke deze week in het Luxor Theater wordt gege ven. Deze film bevat wel alle bijzondere eigenschappen, die voor het welslagen van een film mogelijk zijn. In de eerste plaats is dit wel de inhoud, maar ook de weer gave hiervan is van zoo uitmuntende kwa liteit, dat we mogen zeggen zelden zulk een uitnemend gespeelde film te hebben gezien. Willi Forst heeft als regisseur van „Ma zurka" groote verdiensten voor de cine matografie verworven, maar de vertolking welke Pola Negri van de hoofdol heeft weten te geven grenst aan het ongeloof lijke. „Mazurka" is 'n dramatisch filmwerk, waar in een opzienbarend moordproces een stuk menschenleven van heerlijk geluk en diep menschelijke leed wordt onthuld. Po- la Negri speelt hier op zoo ontroerende wijze de hoofdrol en de .regisseur heeft het boeiende verhaal wel zoo wonderlijk- logisch in elkaar gezet, dat men zich af vraagt hoe het mogelijk is zulk een cli max in een film te leggen. Over den inhoud willen we niets ver klappen. Men moet den inhoud van deze film van tevoren niet kennen. Des te meer zal zij bij het zien ervan effect sorteeren. „Mazurka" blijft een onvergetelijk film werk. Voqr volwassenen is zij toelaatbaar. Als tweede hoofdfilm wordt gegeven: „De Middernacht-prins", een film met den BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Margaretha, d. v. W. H. Bie- linski en A. Schumacher. Johan, z. v. C. de Meij en H. C. Vermond. Paulina Cor- stina, d. v. A. Uitendaal en A. C. S;aats. Gijsbertus Bernardus, z. v. G. M. Os kam en M. de Bruijn. Arie, z. v. A C. Schilders en M. Jongkind. Gerrit, z. v. G. Zonneveld en W. v. Dongen. Johannes Cornells, z. v. W. v. d. Meer en J. M. Zand- vlieta Mathilda, d. v. H. Moolhuijsen en A. G. Schelling. Hendrikus Johannes, z. v. P. B. G. Wijienburg en H. J. v. d. Lubbe. Jantje Dirkje, d. v. D. Pruijsers en R. Schokker. Isaac, z. v. C .Ouwehand en S. Masurel. Ondertrouwd: C. J. Cramer jm 23 j. en M. J. Huijs jd 22 j. B. J. v. Kampen jm 22 j. en G. v. Leeuwen jd 22 j. Overleden: P. Jongeleen-v. d. Reek vr. 75 j. C. Lut m. 77 j. P. J. v. d. Zeeuw m. 81 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voer volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Toelaatbaar voor volwessenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Franschen chansomier Henry Garat. Deze film speelt zich af in een luxe Parijsch Gramofoonpaleis en in de draaikolk van het Parijsche boulevard-leven. In het voorprogramma o.m. een keurige gekleurde film. Trianon. Het groote succes van de Nederlandsche film „Het mysterie van de Mondschein- Sonate", waarbij de aardige film „Hotel Dalmasse", heeft de directie genoodzaakt het geheele programma te prolonfeeren. Een verslag van het schitterend geslaagde concert ten bate van het Ned. Roode Kruis moeten wij wegens plaatsgebrek tot een volgend nummer laten liggen. TELEGRAMMEN DEMONSTRATIE VAN HET VOLKS FRONT. PARIJS, 15 Februari. (A.N.P.) Zondag middag houdt het „Volksfront" een groote demonstratie voor het Panthéon en op de Place des Nations. OLYMPISCHE SKI-WEDSTRIJDEN. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 15 Febr. (A.N.P.) De groote Olympische 50 K.M. ski-wedstryd is een schitterend succes ge worden voor de Zweden. Zij slaagden erin de eerste vier plaatsen te bezetten. Winnaar werd Elis Viklund in den tijd van 3 uur 30 min. 11 sec., terwij] de tweede plaats werd bezet door Axel Wikström in den tijd van 3 uur 33 min. 20 sec. Derde en vierde werden Nils Joel Englund in 3 uur 34 min. 10 sec. en Bergström in 3 uur 35 min. 50 sec. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 14 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool 5.006.50, savoye- kool 1.70-*:—15.-groenekool 2.502.60, pieterselie 2.80, prei 0.403.20, krop salade 0.501.10, selderie 0.701.90, knolselderie f 2.005.90, wortelen 3.90, per 100 kg.: kroten 1.904.50, kroten, gekookt 69, witloof 214, boerenkool 420, uien 1.002.70, wortelen f 1.50 14.10, spruiten I 1022, spruiten II 316, andijvie f 1926. 15 Febr. Boter. Aanvoer 330 kg. Pri ma fabrieksboter 1.68, prime boerenbo- ter 1.551.65 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 10 tot en 15 Febr. Lange turf geen aanvoer, prijzen 68 per 1000 stuks. 'S HERTOGENBOSCH, 14 Febr. Boter. Aanvoer 15.275 kg. Hoogste prijs 1.65, laagste prijs 1.58, middelprijs 1.63. VINKE VEEN, 14 Febr. Witlof I 811 cent, II 57 en III 24 cent per kg. Aan voer 6000 kg. KATWIJK a. d. RIJN, 14 Febr. Groen tenveiling. Per 100 stuks: Roodekool 6.50 —20.—, Gelekool 17.90—27.70, Groenekool 1.40—2.50, per 100 kg. uien 1.70—2.80, peen 10.50—13.25, kroten 3.75—4.50. Eierenveiling. Aanvoer 3000 stuks. Prijzen kippeneieren 3.20—3.90, een deneieren f 2 803.00. TER AAR, 14 Febr. Centrale eViling. Spinazie per kg. 35 cent, andijvie 6872 cent, sla 1.802.70, vellen 25 cent, sel- derie f 2.102.80, witlof per 100 pond 4.905.30, spruiten 14.90— -15.10, prei 5.105.70, schorseneeren f 7. druiven per pond 1113 cent. WISSELNUTEFttINGRN i MSTERUAM) (Niet officieel). 59.23 7.273^ 1 453/4 24.81 48 14 20.16 36.57l/o 32 50 37 521/0 6 11 Prolongatie 1 3/4 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3