ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURAtti EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? LICHTE DOOI. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind, zwaar tot half bewolkt. Waarschijnlijk eenige neerslag met in het Oosten kans op ijzel. Lichte vorst des nachts, overdag lichte dooi. Hoogste barometerst.: 766.3 te Janmayen. Laagste barometerst.: 746.5 te Thorshavn. De depressie over de Britsche Eilanden drong verder Oostwaarts door. Secundai- ren bevinden zich thans over de Shetlands en Far Oer en over het Kanaal en de Zui delijke Noordzee. Deze laatste' secundaire deed ten onzent de wind in de hoogere luchtlagen weer ruimem, zoodat warme lucht tegen de koude opliep er toeneming van bewolking met lichte neerslag intrad. Wel vroor het in den afgeloopen nacht nog licht, doch thans zijn overal in ons land de temperaturen boven 0 gr. De depressie in het Oosten vulde verder op. Er be vindt zich nog een rug van hoogen druk van de Poolzee via Scandinavië naar Zuïd- Duitschland. Over Scandinavië blijft de vorst nog zeer streng. Over Duitschland nam de vorst ook weer toe, terwijl het over Frankrijk wat zachter werd. De vooruitzichten voor het weer ten onzent blijven nog dubieus. De druk over Frank rijk blijft nog betrekkelijk licht, zoodat het weer ten onzent toch nog een Oost component blijft behouden. Aangezien in Duitschland de temperaturen nog altijd laag blijven, is lichte vorst des nachts nog waarschijnlijk, overdag zijn de dooi- kansen het grootst. LUCHTTEMPERATUUR. 1.7 gr. C. LICH1 OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamidag 5.40 uur tot Zondagmorgen 6.49 uur; van Zondagna middag 5.41 tot Maandagmorgen t>. HOOG yVATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 16 Febr. voorm. 7.59 en nam. 8.34 uur; Maandag 17 Febr. voorm. 9.08 en nam. 9.28 uur. SPORT DeOlympische winterspelen Garmisch Partenkirchen DE BOBWEDSTRIJDEN. Hedenmorgen werden de 3e en 4e rit gereden op de Olympische bob-baan van de 2-persoonsbobwedstrijden. In de 3e rit maakte de Nederlandsche bob een zeer goeden tijd, n.L 1 min. 25.71 sec. en in de 4e rit 1 min. 26.11 sec., het geen een totaal maakt van 5 min. 48.11 sec. De einduitslag van de 2 persoons bob-wedstrijden luidt: 1. Olympisch kampioen Ver. Staten I 5 min. 29.29 sec. 2. Zwitserland II. 3. Ver. Staten II. De tiende plaats bezette Nederland met 5 min. 48.11 sec. HET IJSHOCKEYTOURNOOI. Voor de beslissende ronde is hedenmor gen in het Olympisch Ijsstadion de match Tsjecho-SlowakijeCanada gespeeld welke door Canada is gewonnen met 70 (40, 2—0, 1—0). OLYMPISCHE KAMPIOENEN NAAR AMSTERDAM. Naar wij uit Farmisch vernemen zullen de Olympische kampioenen in het paarloo- pen Maxie Herber en Ernst Baier in Maart a.s. naar Amsterdam komen om op de Kunstijsbaan aldaar te demonstreeren. De Duitsche paarrijders nemen eerst deel aan de wereldkampioenschappen, welke einde dezer maand te Parijs worden ge houden. De juiste data voor Amsterdam zijn nog niet vastgesteld, doch waarschijn lijk wordt het het eerste of het tweede weekend van Maart. WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT". Morgenochtend zal de vierde wedstrijd der wintercompetitie worden verreden, welke zal bestaan in een peletonrit voor alle categoriën. De A-klassers rijden 100 ronden, B-klassers 60 ronden, terwijl de C-klasse 30 ronden zullen rijden. De start is bepaald op kwart voor negen precies. Na afloop bijeenkomst in het nieuwe clublokaal Langegracht 105. „SWIFT" Morgen zal er bij een gunstige weerge steldheid een trainingstocht gemaakt wor den in de richting Haarlemmermeer. J. Riet hoven, die voor eenige dagen alhier ver toeft, zal bij de deelnemers zijn, evenals z'n koppelgenoot J. Verschoor. De renners komen te 9 uur samen aan het clublokaal van den heer v. Meizen, N. Bees tenmarkt, waar vandaan zij om 9.30 uur zullen vertrekken. DE KONINKLIJKE FAMILIE UIT IGLS VERTROKKEN. De Koningin en de Prinses naar Waldenburg (Silezië). - De Prin ses op bezoek bij het Zvveedsche kroonprinselijk paar te Garmisch. IGLS, 14 Februari (van een specialen A.N.P.-verslaggever). Na een verblijf van veertien dagen in het Hotel Igler Hof te Igls (Tirol) is de Koninklijke Familie heden uit Oostenrijk vertrokken om zich via München naar Walden burg (Silezië) te begeven, waar H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana vermoedelijk eveneens ongeveer veertien dagen zullen verblijven. Het verblijf te Igls schijnt de Koninklij ke familie uitstekend te zijn bevallen, waartoe vooral de bescheiden houding der bevolking, die het incognito streng heeft geëerbiedigd, heeft bijgedragen. Anderzijds heeft de bevolking de aangenaamste her inneringen aan de vriendelijke hooge Ne derlandsche bezoeksters, en algemeen sprak men tegenover ons de hoop uit, dat men de Koningin en de Prinses nog meer malen als gast te Igls zal mogen begroe ten. De Prinses vertrok reeds vanmorgen per auto uit Igls om zich via Garmisch-Par- tenkirchen naar München te begeven, waar zij vanavond haar moeder zou ont moeten. Zij was vergezeld door baron en baro nesse Van Hardenbroek en baronesse Van Heemstra. De Koningin is pas in den namiddag uit Igls vertrokken naar Innsbruck, om zich met den trein, die te 16.05 uur vandaar vertrekt naar München te begeven. Zij was vergezeld door haar adjudant, den kapitein-luitenant ter zee, N. A. Rost van Tonningen, baronesse van Asbeck en den heer Egter van Wissekerke. Prinses Juliana ten derde male te Garmisch. Garmisch Partenkirchen, 14 Februari (Van een bijzonderen A.N.P.- verslaggever)Het schijnt, dat onze Prinses bijzonder veel genoegen schept in het feestelijk verkeer der Olympische Win terspelen te Garmisch Partenkirchen. Het was althans voor de derde maal binnen een week, dat H. K. H. de Olympische Wintersport met een bezoek vereerde, al was het publiek, evenals de vorige kee- ren, zich daar niet van bewust, omdat van het strenge incognito niet werd afgeweken. Voor de eerste maal maakte de Prinses de reis van Igls naar Garmisch geheel per auto. Een Nederlandsche hofauto arriveer de via Mittenwald, tegen den middag te Garmisch. Evenals gisteren gebruikte de Prinses de lunch geheel onopgemerkt in hetzelfde hoekje van de groote Gaststube van het hotel „Zur Post". Vervolgens begaf het gezelschap zich ook heden weer naar het Kunstijsstadion, om een gedeelte van het vrije kunstrijden voor heeren, waarbij vooral de praestaties van den Oostenrijker Schafer 'en den Duitscher Baiers groote bewondering wek ten, bij te wonen.' Ditmaal had de Prinses' plaats genomen in de loge van het I. O. C., waar de voor zitter van het N. O. C., mr. A. baron Schimmelpenninck van der Oye, den pre sident van het I. O. C. graaf de Baillet Latour aan de Prinses voorstelde. Te ruim vier uur vertrok de Prinses uit het Kunstijsstadion en begaf zich per auto naar het fraai aan den buitenkant van Partenkirchen gelegen hotel Gibson, waar het Zweedsche kroonprinselijke paar tij delijk vertoeft. Hier werd de thee gebruikt met kroon prins Gustaaf Adolf, kroonprinses Sybille, de twee prinsessen von Wied en prinses Kyra van Rusland. Te ruim vijf uur vertrok de Prinses, na hartelijk afscheid van de Zweedsche kroon prinselijke familie en het overige gezel schap te hebben genomen, met haar klein gevolg per auto naar München. De Koninklijke Familie op door reis te München. München, 14 Februari (Van een spe cialen A.N.P.-verslaggever). Op door reis naar Waldenburg (Silezië) is Konin gin Wilhelmina hedenavond met den ge wonen trein uit Innsbrueck te 18.59 uur aan het hoofdstation te München aange komen. De Koningin was met klein gevolg en werd aan het station ontvangen door den Nederlandschen consul te München, den heer W. Dyserinck. Niemand was van de aankomst van de hooge bezoekster op de hoogte gesteld, en zoo kon het gebeuren, dat H. M. -geheel onopgemerkt het station kon verlaten. Te voet begaf het gezelschap zich tus- schen de menigte door de om dezen tijd zeer drukke straten van München naar het hotel „Continental". Na de treinreis van eenige uren was het een aangename wandeling door de Neu- haeuserstrasse over de Ritter von Epp- Platz en de Maximilian-Platz naar het ho tel „Continental" in de Otto-Strasse. Te ongeveer kwart voor acht arriveerde ook de auto, waarmede H. K. H. Prinses Juliana uit Garmisch Partenkirchen naar München was gekomen. Het gezelschap voegde zich in het hotel bij elkander en gezamenlijk werd het diner gebruikt. Ook hier wist niemand welk hoog gezel schap in een gereserveerd gedeelte van het restaurant rond dén kleinen tafel bij eenzat. Alleen de directie bleek, waar schijnlijk noodgedwongen, van de aanwe zigheid van haar hooge gasten op de hoog te te zijn, want toen het gezelschap te ruim negen uur het hotel verliet, werden H. M. namens de directie van hotel „Con tinental" bloemen aangeboden, welke at- RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN- Intrekking rijbewijs. Voor het kantongerecht te Alphen aan den Rijn had zich gisteren te verantwoor den J. V. uit H a z e r s w o u d e, die op roe- kelooze wijze onder de gemeente Hazers- woude had gereden en een andere auto in gevaar had gebracht door te passeeren ter wijl geen ruimte bleek. Verdachte, die reeds eerder, nog slechts een 8-tal maanden terug, een dergelijk feit heeft gepleegd en te dier zake is veroordeeld, was niet verschenen en liet verstek gaan. ALs getuige werd gehoord een Fransche mijnheer, genaamd M., directeur eener autozaak uit den Haag, die omtrent een en ander gedeeltelijk in het Fransch en Ne- derlandsch een uiteenzetting gaf en daarbij naar voren bracht dat verdachte zeker zou hebben gereden met een snelheid van 80 tot 100 K.M. De ambtenaar vond het feit hoogst erns- tie en mede doordat verdachte na korten tijd voor de tweede maal een dergelijke overtreding beging en een gevaar voor den weg is, vorderde hij een geldboete van 50 subs 25 dg. met intrekking van het, rijbe wijs van verdachte voor den tijd 'van 4 maanden. De kantonrechter veroordeelde V. tot 30.— subs. 20 dg. en met intrekking van het rijbewijs voor den gevorderden tijd van 4 maanden. Den Franschman, die zeer hoffelijk was, werd dank gebracht voor zijn verklaringen en was zelfs zoo hoffelijk, dat hij geen ge- tuigentaxe of vergoeding vorderde. F. K. uit Nieuwer brug die van een niet openbare weg was komen rijden op den openbare weg had eveneens een ver- keersfout begaan en daardoor een aanrij ding veroorzaakt. Na het hooren van een tweetal getuigen werd deze veroordeeld tot 20.— subs. 10 dg. Eisch 25.— subs. 15 dg. Verdachte voerde ter verdediging aan dat hij den autobestuurder niet had gezien en zich geen overtreding schuldig achtte. Kwestie tusschen de gemeente Boskoop en een huiseigenaar. Hierna kwam een niet alledaagsche kwes tie aan de orde. Zooals men weet, zijn van wegen de Provincie te Boskoop verschillen de werken in uitvoering o.a. een vernieu wing van de brug over de Gouwe, tenein de het verkeer gaande te houden heeft men een tijdelijke noodbrug over de Gouwe ge legd vanaf de z.g. Bootstraat naar de over zijde van de Gouwe. Toen de heer C. Hout man uit Gouda zulks vernam, die eenige huizen in bedoelde straat had staan, vrees de hij, dat door de omlegging van het ver keer zijn eigedommen veel te lijden zou den krijgen. Hij had zich daarom in ver binding met de gemeente gesteld. Toen hij echter geen voor hém bevredigende oplos sing bekwam, heeft hij zich tot een advo catenkantoor te Leiden gewend, welk kan toor zich in verbinding met de gemeente heeft gesteld. Toen de gemeente echter een voor de perceelen gelegen strook grond, hem in eigendom toebehoorende, doch even wel dienende voor beperkt openbaar ver keer (voetgangers)' in gereedheid ging brengen voor het auto en ander verkeer, hadden de raadslieden van H. geadviseerd in de hem toebehoorende strook grond eenige palen te slaan De heer H. had daar op zijn broers de heeren Th. A. en A. H. uit Boskoop opdracht gegeven tot het slaan van palen, die aan deze opdracht gevolg hadden gegeven. Genoemde broers hadden zich thans te verantwoorden wegens de strafvervolging, die de gemeente Boskoop tegen hen had doen instellen wegens belemmering van het verkeer. Verdachten gaven de feiten toe en werden bijgestaan door Mr. J. W. v. Blokland, advocaat uit Leiden, die een uitvoerige lezing van'het geval gaf. Zelfs had de eigenaar de zaak aanhangig ge maakt in z.g. kortgeding voor den presi dent der Arr. Rechtbank te 's-Gravenhage. De behandeling der zaak had destijds on geveer 3 uur in beslag genomen en verde diger citeerde enkele overwegingen uit dit vonnis, waarbij de president had overwogen dat de gemeente Boskoop niet bevoegd was geweest om de palen weg te halen, wat de gemeente na het aanbrengen der palen had gedaan. De eigenaar had toen gevorderd dat de gemeente zou worden veroordeeld een en ander in den ouden toe stand terug te brengen. Deze eisch had de president echter ontzegd gelet op het alge meen belang. De kantonrechter en ambtenaar infor meerden uitvoerig, wie de strook grond toebehoorende aan H., 10 jaar voor het in werking treden der wegen wet in onderhoud had. Verdachten beweerden, dat dit voor rekening van hun broer was en de percee len reeds 60 jaar in bezit der familie was, in tegenstelling met de gemeente Boskoop die in een brief en andere bescheiden had aangegeven dat bedoelde strook grond voor de perceelen wat bestrating etc. betreft in onderhoud bij de gemeente was. Een en ander werd echter door verdachten en ver dediger ontkend. Door ambtenaar en kan tonrechter werd daarna, na gepleegd over leg, de zaak aangehouden tot het hooren van den wethouder der gemeentewerken, den heer E. Guldemond, om eerst uit te maken wie sinds 1 Oct. 1922 en of daar voor het onderhoud had verricht. De ver dere behandeling werd derhalve bepaald op 6 Maart a.s. tentie door de Koningin zichtbaar op prijs werd gesteld. Te ruim half tien was men aan het sta tion te München, waar een gereserveerd rijtuig gereed stond in den gewonen trein, die te 21.45 uur via Hof-Regensburg naar Silezië vertrekt. J. Sch., schippei te Lei muiden, was verdacht op den Rijn in de gemeente Al phen aan den Rijn, ongeveer 190 Meter van af de Alphenschebrug een aanvaring te hebben veroorzaakt. Daar de opgeroepen getuigen, eveneens schippers, niet waren verschenen, werd ook deze zaak aange houden, daar verdachte de feiten als bij dagvaarding omschreven, ontkende. W. J. v. d. L. uit N i e u w k o o p, die een bediende, jonger dan 16 jaar met een drie- wielde bakfiets had laten rijden werd des wege veroordeeld tot ƒ3.— subs. 3 dg. Geen bloembollen doch bloemen. J. A St. was tenlaste gelegd van het kweeken van bloembollen narcisbollen op een perceel tuingrond te R ij p w e t e- r i n g, hetwelk hij in huur had. Verdachte ontkende en beweerde geen bollen te heb ben gekweekt doch bloemen, daar hij geen bollen verkocht doch alleen de bloemen. Hoewel men ook vergunning moet hebben voor het kweeken van dergelijke bloemen, was dit hem niet tenlaste gelegd, zoodat hij moest worden vrijgesproken. De ambte naar ried verdachte echter aan te zorgen dat hij zoo spoedig mogelijk een vergun ning van de Sierteeltcentrale vraagt, Crisiszuivelwet-overtredingen. H. C. Kr. landbuwer te T e r-A a r, die verstek liet gaan en boter in voorraad had gehad zonder de voorgeschreven mekken werd deswege veroordeeld tot 75.— subs. 50 dg. V. uit Alphen aan den Rijn, zuivel- fabrikant, was onder de gemeente Wou- brugge aangehouden met boter dat even eens niet van de voorgeschreven merken was voorzien. De controleui der crisiszui- velwet verklaarde dat verdachte 's morgens ongeveer om 10 uur een voorloopige ver gunning was verleend en hij toen ook de karns had ontzegeld. Echter reeds enkele uren later werd hij te Woubrugge aange houden met ongemerkte boter, zoodat hij deze bereid moet hebben zonder erkend boterproducent te zijn of hiervoor vergun ning te hebben gehad. Verdachte werd ver oordeeld tot 2 X 40.— subs. 2 x 20 dg. De eisch luidde 50.— subs. 25 dg. voor ieder feit; tevens werd de inbeslaggenomen boter verbeurd verklaard. A. Kr. te Hazerswoude die zich voor een dergelyk delict had te verantwoorden en reeds eerder werd veroordeeld, -bekwam nu een boete van 15.subs. 10 dg. A. C. v. T. had gekarnd zonder erkend bo terproducent te zijn en voerde ter veront schuldiging aan alleen te karnen voor eigen gebruik en dit sinds 1903 te hebben gedaan, dat hij vergunninig moest hebben was hem niet bekend. De voorgeschreven melkre- gisters had hy steeds bijgehouden en daar om ook vermeld de melk die hij z.g. ver- karnd had en nimmer had men hier bemer king op gemaakt. De ambtenaar meende, dat de man dan had geboft, dat hij reeds niet eerder was verbaliseerd, doch zoowel ambtenaar als kantonrechter vonden het vreemd, dat verdachte onkundig zou zijn geweest dat hij een vergunning moest heb ben en bovendien trokken zij in twijfel of verdachte alleen voor zich had gekarnd of ook boter had verkocht. De overtreding werd als zeer ernstig aangemerkt zoodat een geldboete werd gevorderd van 100— subs. 50 dg.; veroordeelding 50.subs. 25 dg. „TWEE TEGELIJK VOORDEELIGER". Wat volgens uitverkoop wet wel mag. Gisteren diende voor het kantongerecht te Apeldoorn de zaak tegen den directeur van een N.V. te Amsterdam, die in het geheele land winkelbedrijven in levens middelen exploiteert. De directeur dezer N.V. was gedagvaard, omdat in een fi liaal te Apeldoorn was aangekondigd: „Twee tegelijk is voordeeliger, twee pak ken vermicelli van 24 voor 20 cent". De ambtenaar van het O.M. was van meening, dat hierdoor de wet op de uit- verkoopen was overtreden en eischte 5 boete sübs. 5 dagen hechtenis. Hiertegen voerde de gemachtigde van den verdachte, mr. J. Verkerk uit Amster dam, in een uitvoerig pleidooi aan, dat op geenerlei wijze de indruk was gewekt, dat bijzondere omstandigheden de aanleiding waren geweest tot deze tijdelijke voordee lige aanbieding. Sinds jaren wordt deze wijze van reclame maken, welke niets met opruiming of uitverkoop te maken heeft, in de groot-winkelbedrijven in levensmid delen toegepast. Deze tijdelijke voordee- lige aanbiedingen zijn reëel en mr. Ver kerk meende op grond hiervan, dat de wijze van reclame maken, die hier werd toegepast, niet door de wet op de uitver- koopen, verboden wordt. De kantonrechter kon zich met dit ver weer vereenigen en ontsloeg den verdach te van rechtsvervolging. „Wij kochten goedkoop". De kantonrechter mr. I. van Creveld te Amsterdam wees gisteren schriftelijk von nis in de zaak van een winkelier in onge regelde goederen, die was vervolgd we gens overtreding van de wet op de uitver- koopen. De man had geannonceerd: „Wij kochten goedkoop, U kunt er van profi- teeren." Verd. had aangevoerd, dat het zyn ge wone beroep is, ongeregelde goederen te koopen en te verkoopen; z.i. valt dit niet onder de „tijdelijk voordeelige aanbiedin gen." De kantonrechter heeft dit verweer aanvaard en den winkelier van rechtsver volging ontslagen. De kantonrechter heeft inlichtingen ingewonnen in het handels register, waar bleek, dat deze winkelier is ingeschreven als handelaar in ongeregel de goederen. Bij hem is dan ook aldus overwoog de GEMEENTEL. AANKONDBGlftGiN. MUSEUM „DE LAKENHAL". De Commissie voor het Stedelijk Mu seum „de Lakenhal" maakt bekend, dat het Museum van 17 Februari a.s. tot en met 7 Maart d.a.v. wegens het uitvoeren van verschillende werkzaamheden, voor het algemeen bezoek zal zijn gesloten. Mr. A. F. L. M. TEPE, Voorzitter. F. G. ROSIER, Secretaris. AGENDA LEIDEN. Maandag, Fritz Hirsch Operette „Wien, Wien, nur du allein", Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag. Geloof en Wetenschap, Lezing en felm „Ken het Nederlandsche Rijk buiten Europa", Kath. H. B. S., 8.15 uur. Dinsdag. R. K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering in het Bondsge- bouw, 8 uur. Dinsdag. Reisvereeniging voor Katholieken Carnaval-avondfeest, Den Burcht; te 8.15 uur. Dinsdag. Zesde abonnementsvoorstellin Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktoren Blanksma, v. Bockel, Nieuwzwaag, Ras- sers en Veldhuyzen. De Zondagdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dr. Hugenholtz. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Februari a. s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. kantonrechter geen sprake van een tij delijke voordeelige aanbieding; het is het gewone bedrijf van dezen winkelier par tijen op te koopen, b.v. als een fabriek liquideert, waarna hij de partijen steeds zoo voordeelig mogelijk verkoopt. UIT DE OMGEVING VOORHOUT. Bond van Kleine Kweekers. De afd. Voorhout van den Zuid-Holl. Bond van Kleine Kweekers kwam in vergadering bij een. De voorz. de heer P. v. d. Nouland, opent de vergadering. Allereerst spreekt de voorz. zijn groo^en spijt uit over het feit, dat dit de laatste vergadering is welke ge houden wordt, daar het plan is opgevat deze Band van Klein-Kweekers te doen ineen smelten iri den Bond van het Hollandsch Bloembollenkw. Genootschap. De reden hiervan is niet direct omdat eerstgenoemde vereen geen resultaten bereikt heeft. Al hoewel deze resultaten wel niet op hoogen prijs zijn gesteld, is toch het bestaan der Zuid-Holl. Kweekersbond een goede taak geweest. Nogmaals drukt de voorz. zijn groote spijt uit. Spr. noemt het verdwijnen der vereen, een soort nonchalance. Er is niet genoeg energie en stuwkracht uitge gaan van de leden. Niettegenstaande be hoeven we niet te treuren over het verdwij nen der vereen., want met samenwerking met het H.B.G. zullen er misschien grooter resultaten te bereiken zijn. Spr. uit de hoop, dat we in lateren datum kunnen zeg gen, dat het door de fusie beter gewor den is. Nu volgde de rekening en verantwoor ding van den penningm., den heer C. v. Vliet. De financieele uitslag bleek te zijn: inkomsten 103.67; uitgaven 76.67, dus een batig saldo van ƒ27.—. De bescheiden van den penning m.worden daarna in de beste orde bevonden. Nu volgde het cardinale punt der agenda: „Fusie met het H.B.G.". De voorz. deelt hier nog mede, dat we deze gelegenheid niet voorbij mogen laten gaan, daar het H.B.G. ook naar een beteren uitweg zoekt, daar het ook aan z.g. bloedarmoede lijdt. De navol gende punten brengt de voorz. nu nog naar voren: le. Als een fusie met het H.B.G. tot stand komt, dan zullen twee leden van on zen Bond zitting nemen in de directie van het H.B.G.; 2e. Bij eventueel tot stand komen, is door de besturen aangevoeld, dat er eenige wrijving zal ontstaan. Besloten is dan ook dat, als het niet gaat met de samengesmol ten besturen, een eisch in te stellen tot af treding en dan een geheel nieuw bestuur te vormen; 3e. Dan is de meening der besturen van beide Bonden, en ook van de Hoofdbesturen, dat er door de fusie meer actief werk zal worden verricht. De bedoeling is de leden lijst in zijn geheel over te dragen. De daar op voorkomende leden worden niet "ver plicht hiermee mede te gaan, maar gezien de verandering van voorz. der Vereen, v. Bloemb. Cultuur is een fusie nu terdege noodig. De voorz. zegt, dat de leden niet terug moeten schrikken voor een verhooging van contributie, want het minimum bedrag van 3.75 met een kleine progressieheffing, naar gelang het aantal roeden dat beteelt wordt, kan in drie terjnijnen betaald worden. Na dat eenige vragen aangaande de fusie be-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2