a ZATERDAG 15 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 14 AFDEELING LEIDEN R. K. DIOC. VROUWENBOND. Deze rubriek verschijnt des Zaterdags om de veertien dagen. Brieven, vragen en mededeelingen te richten aan een der redactieleden: Mej. Zr. J. v. d. ABEELEN, Mevr. J. FEHMERSBOER KNOTTNERUS, Mej. M. R. J. N1EMER, Mej. M. L. J. VAN ES. DE H. SCHOLASTICA. Deze week, de 10e Februari, was de feestdag van de Zuster van den H. Bene- dictus. Hoe veel meer wordt de naam Be- nedictus genoemd, dan Scholastica. Toch heeft zy in haar leven ongeveer evenveel voor Europa gedaan als haar broeder. Benedictus heeft in Italië 12 kloosters gesticht, waar hij zelf aan het hoofd der mannenafdeelingen en Scholastica aan het hoofd der zusterkloosters stond. Bij de be keering der heidenen werden de paters yverig geholpen door haar, wanneer meer vrouwelijke invloed noodig was. Scholastica kreeg haar raadgevingen schriftelijk van haar broeder, doch eens per jaar ontmoeten ze elkaar om door hei lige gesprekken weer gesteund hun roe ping te vervullen. Drie dagen nadat weer eens zoo'n jaar- lijksch bezoek plaats had gehad, ziet Be nedictus, terwijl hij in zijn cel neerge knield is, de ziel van z'n zuster in de ge daante van een duif omhoog stijgen. Be nedictus zoo van vreugde overstelpt heft een lofzang aan en stuurt eenige zijner kloosterlingen uit om het stoffelijk over schot van Scholastica te halen en het in het graf te begraven dat voor hem al in ^gereedheid lag. Als we de afbeelding van deze moeder der Benedictinessen zien is het meestal in zwart habijt en boven haar hoofd een duif, in herinnering aan 't visioen van haar broeder. DE EXCURSIE NAAR UNILEVER VAN DEN R.K. VROUWENBOND Niet op Donderdag 20 Februari Bij het bestuur van den R.K. Vrouwen bond is gistermorgen het bericht ingeko men, dat de excursie naar Unilever, welke op Donderdag 20 Februari zou worden ge houden, niet kan doorgaan, daar de Uni- dag, de dames niet zal kunnen ontvangen. Wel zijn eenige andere data opgegeven, waaruit keuze kan worden gedaan. Besloten is nu de excursie te houden op Donderdag 16 April. Het bestuur vertrouwt, dat alle dames, die zich voor deze excursie reeds opgaven, ook dan zullen meegaan. De lezing van Mevr. Lia Tuiingen Lücker over „Volksdansen", welke zou plaats hebben op Donderdag 19 Maart, gaat niet door. Deze avond vervalt. Op Vrijdag 21 Februari 8 uur zal er te Oegstgeest in de Sint Willebrorduskerk een H. Mis voor de leden van den Vrou wenbond worden opgedragen, waarbij uw aanwezigheid zeer op prijs zal worden ge steld. Het Bestuur van den Vrouwenbojnd. HULP IN DE HUISHOUDING EN DE BABY. In het jaarverslag van bovengenoemde vereeniging in de vorige rubriek is onder staand gedeelte uitgevallen, wat we nu gaarne nog plaatsen: In 95 gezinnen hulp met 2128 verpleeg den, in 66 gezinnen wasch 193 maal en 10 weken verpleegdagen voor kinderen in Margar. Cort. en Carmelitessen. De inkomsten bedroegen f 1649.57, de uitgaven 1759.01, nadeelig saldo 109.44. OMVORMINGSCURSUSSEN TOT GEZINSHULP. Binnenkort zal er wederom gelegenheid worden gegeven, om zich aan te melden voor deze cursussen Zij zullen gegeven worden aan de R. K. Vakschool en aan de Huishoud- en Industrie-school voor werk- looze jonge vrouwen tusschen 1624 jaar. Deze cursussen worden gesubsidieerd door Rijk en Gemeente, terwijl de verschillende Vrouwen-organisaties ter stede hare me dewerking aan dit mooie werk willen ge ven door inlichtingen te verstrekken, door bemiddeling bij het zoeken van dienst, door contact te houden, ook nadat de cur sus geëindigd en de leerlinge geplaatst is. De meisjes die den cursus willen volgen krijgen aan een der vakscholen opleiding in alle huiselijke bezigheden: koken, was- schen, strijken, huishoudelijk werk, tafel dienen en dekken, het vervaardigen van een eenvoudig werk japon en schort, ver stellen van haar eigen goed, zoodat zij zich na het beëindigen van den cursus als een onderlegde hulp in het gezin kan aanbie den. Waar er hier nog 35.000 Duitsche- of buitenlandsche meisjes als gezinshulp werk vinden, kunnen er evenveel plaatsên be schikbaar komen voor onze Hollandsche meisjes. Deze cursussen zijn dan ook een groote stap in de goede richting om de jeugdwerkloosheid te doen verminderen. Van een der vroeger gegeven cursussen werden er van de 19 leerlingen direct 16 geplaatst. IMTERPAROCHIEELE Door circulaires zal aan 't een en ander nog méér bekendheid gegeven worden. Voorloopig staat reeds vast, dat men zich kan opgeven als deelneemster vanaf 23 tot 27 Febr. aan de Arbeidsbeurs voor vrou wen, waar een der leden der Vrouwen organisaties aanwezig is, om alle ge- wenschte inlichtingen te geven. De cursus zal begin Maart aanvangen. COMMISSIE INZAKE HUISHOUDELIJKE VOORLICHTING. Over deze Commissie in in onze rubriek reeds vroeger geschreven. Het betreft im mers naai- en kook-cursussen voor vrou wen van werkloozqn. Verleden winter en ook dezen winter zijn verschillende cur sussen met veel succes, met veel toewij ding van den kant der leeraressen, met veel ijver van den kant der cursisten ge houden. Tegen het einde van den cursus werd iedere deelneemster in de gelegen heid gesteld een japon voor zich zelf te maken, waarvoor slechts een heel kleine bijdrage in de onkosten behoefde gegeven te worden. Op het oogenblik is één cursus tot ongeveer de helft gevorderd en één cursus zal vóór den zomer nog gehouden worden. De gelden, die hiervoor noodig zijn, zijn verkregen door bijdragen van Vrouwen-organisaties hier ter stede, crisis comité Leidsche Maatschappij van Welda digheid en van de Landelijke Commissie. Maar voor de cursisten, die nu nog bezig zijn zou geen japonstof verstrekt kunnen wordenomdat de geldmiddelen niet meer zoover reiken, En toch, wat zou het voor deze vrou wen een teleurstelling zijn, als zij niet aan het groote werkstuk de japon de glorie van den cursus toe zouden ko men. Zouden er geen Vrouwenbondsle den zijn, die voor dit mooie werk een kleinigheid wilden missen? Het gironummer van de Penningmees ter esse Mej. Eldering is 199874. Elke gift ook de kleinste is welkom: en de vele kleine en groote giften die tot nu toe ont- gen werden maakten het mogelijk, dat reeds zooveel vrouwen van de lessen kon den profiteeren. WACHTUUR BIJ HET H. SACRAMENT. Onderafd. R. K. Vrouwenbond, Afd. Leiden. Met tevredenheid kunnen wij op het af- geloopen jaar terugzien. In de verschillen de parochiekerken werden de biduren, door onze leden trouw vervuld en dank zij de offervaardigheid van velen mochten wij met de Eerste Vrijdagen, Aanbiddings- feest en Veertigurengebed net H. Sacra ment rijk met bloemen huldigen. In de loop van het jaar werden ver schillende H. Missen van eerherstel opge dragen en 17 Oct. jl., den feestdag van de H. Margaretha Maria, werd in de Kapel van het St. Elisabeths Gashuis door den ZeerEerw. Heer Prof. Cleop'.ias een H. Mis van eerherstel opgedragen, waaronder de talrijke aanwezige leden ter H. Tafel na derde. Verder werd er een actie gevoerd om 1 maal per week, door de leden eene H. Com munie als eerherstel op te dragen. De parochie St. Leonardus (Haagweg), die in het begin van 1935 als zelfstandige parochie bij „Het Wachtuur" aansloot,*mag zich in groote bloei verheugen, dank zij de medewerking der Eerw. Heeren geeste lijken, die vanaf de preekstoel de paro chianen aanspoorden, trouw hun biduur te komen vervullen. Ook in de parochiekerk St. Willibrordus te Oegstgeest werd dit jaar het Wachtuur opgericht, waar, dank zij den ijver der be stuursleden, een trouwe schare het zich op den Eersten Zondag van Aanbiddings- dagen het als heilige taak rekent, het H. Sacrament te komen aanbidden. Toch blyft er nog een wensch over, nl. dat meerdere dames zich opgeven, om op een door haar zelf gekozen uur te komen bidden. Laat ieder van ons het als een eeretaak beschouwen eens in de maand een extra half uurtje onzen Koning te komen hul digen. Het zal onze bezigheden niet te kort doen, integendeel, de rijkste zegen nemen wij mede naar huis en blijde en opgewekt zullen wij onze dagelijksche zorgen dragen, want de tijd by het H. Sacrament doorge bracht is een gouden tijd. Daar waar andere onderafdeelingen van onzen Vrouwenbond zich speciaal op cha ritatief en Missiegebied toeleggen, is het toch onze taak, om de wacht te houden bij het H. Sacrament, om daar Gods rijkste zegen over het werk van den R. K. Vrou wenbond af te smeeken. Hoopvol 1926 ingegaan Dames, vergeet uw biduur en ook onze bussen niet. HET BESTUUR. OVER TWEE UITVOERINGEN. Werd op deze plaats als eens melding gemaakt van op een veel te laat uur ein- AAN DE ZELATEURS EN LEDEN VAN S.P.L. Van Monseigneur Bekkers ontvingen wy dezer dagen het volgende schrijven: Weleerw. Heer, Met groote dankbaarheid bericht ik u ook nu weer de goede ontvangst der 250., die uwe St. Josephsgezellen wederom opge bracht hebebn voor ondersleuning van den Priester-candidaat J. M. Villavarayen, be- hoorende tot 't Diocees Kottar in Eng.-In- dië en student aan het Paus. Seminarie te Kandy. Moge de goede God alle milde ge vers in overvloedige mate Zijn Zegen schen ken voor deze hernieuwde milddadigheid, welke mooie milddadigheid reeds zoovele jaren lang door uwe gezellen beoefend wordt. Ik hoop, dat u ook nu weer aan uwe ge zellen zult willen vragen om veel voor de zen toekomstigen Priester te willen bidden, opdat hij eenmaal een vurig en heilig Pries ter zal mogen zijn. Zooals u uit zijn brief van 5 Februari 1935 hebt gelezen, nadert hij reeds heel dicht zijn verheven doel en heeft hij in December j.l. de H. Wijding van het Sub-Diaconaat ontvangen: God geve, dat hij ook in dit jaar weer njet vrucht zijn studie zal mogen voortzetten, in de hoop heel spoedig het H. Priesterschap te mogen ontvangen. Wellicht dat zyn as., brief, die ik binnen niet al te langen tijd hoop te ont vangen, nadere gegevens over dit gewichtig onderwerp zal verstrekken. Ook u dank ik en al degenen, die voor ons zoo mooie, maar toch ook zoo noodzake lijke Liefdewerk ijveren. Met ware hoogachting en hernieuwde dank, Uw dw. dr. in Xto. TH. BEKKERS, Nat. Secr. Zelateurs en leden blijft ijveren voor dit zoo mooie doeL WIST U DAT? Adolf Kolping de stichter is der Gezellen- vereeniging? Hij is geboren 8 Dec. 1813 ie Kerpen bij Keulen en werd 13 April 1845 tot Priester gewijd. Al heel gauw gaf hy zich aan de vorming der katholieke jonge mannen en toen hij in 1849 benoemd werd tott kapelaan aan den Dom te Keulen, werd zijn ideaal een mooie werkelijkheid. Tijdens zijn leven stichtte hij 400 vereeni- gingen in Duitschland en daarbuiten en toen hij in 1865 te Keulen stierf, werd zijn uit vaart een machtig schouwspel in het katho lieke Keulen. Zijn graf in de Minoriten- kerk te Keulen is van internationale ver maardheid Kolping's lijfspreuk was: „Werkzame lief de heelt alle wonden, woorden alleen ver meerderen slechts de smart". Mgr. Seb. Schaffer volgde Kolping op als Generaal-Praeses en vervulde deze moeilij ke functie van 1866 tot 1901. Mgr. Schaffer was het, die een uitvoerige levensbeschrij ving van Kolping samenstelde en het werk in Duitschland tot grooten opbloei wist te brengen. Mgr. Franz Schweitzer is de derde Gene raal-Praeses. Hij bestuurde het Gezellen- werk van 1901 tot 1924 en was vooral in de oorlogsjaren de onvermoeide, stille ij ve raar voor de oorlogs-invaliden onder zijn Gezellen. De tegenwoordige titularis is Mgr. Theo- dor Hürth, die sinds 1924 de Kolping-orga- digende vereenigingsavonden, met genoe gen vermelden we nu de keurige uitvoe ring van de harmonie „Triumph", die Maandagavond in het Patronaatkokaal te Oegstgeest plaats had. In vlot tempo werden zoowel de mu zieknummers als het tooneelspel ten ge- hoore gebracht, zoodat lang voor 12 uur een ieder zijn legerstede kon opzoeken, nog nagenietend van het alleraardigste tooneelstuk, dat door het „Amsterdamsch Tooneel" op zoo uitmuntende wijze ge speeld werd, welk spel, vooral wat de hoofd persoon Patsy betreft, niet door het be- roepstooneel verbeterd kon worden. Over de muziekavond in het nieuwe ontspanningsgebouw van „Endegeest" onder leiding van Mej. H. van der Harst, welke Dinsdagavond vóór patiënten en genoodigden gegeven werd, zouden we hier niet spreken, was het niet, dat de gedra gingen der toehoorders van beide avonden zoo verschillend waren. Op deze laatste avond een intens luiste ren en genieten, geen woord of klank ver brak de stilte. Hoe beschamend stond daar tegenover het luide praten en lachen tij dens de muzieknummers der Marmonie „Triumph". Aan onze jonge meisjes en jonge man nen zou ik den raad willen geven, eens een uitvoering voor deze geesteszieken te gaan bijwonen, want wie zich aan een ander spiegelt spiegelt zich zacht! ZONDAG SEXAGESIMA. N.B. Als niet anders wordt aangegeven dagelijks geen Gloria en geen Credo. De gewone Pretfatie. Kleur: Paars. ZONDAG 16 Februari Zondag, genaamd Sexagesima. Mis: Exsurge. 2e gebed A Cunctis (om de voorbede der Heiligen af te smeeken); 3e naar keuze v. d. priester Credo. Prefatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Bij ons heilig Doopsel heeft God het goe de zaad van het geloof in ons hart gezaaid. Het is opgebloeid, maar eerlijk erkennen wij, dat het door velerlei en verschillen de levensomstandigheden (weelde, levens zorg of ook verkeerde genoegens) niet die vrucht draagt, die kan en moet worden verwacht. (Evangelie). M.a.w. wij leven niet altijd uit en door ons geloof. Onze zonden indachtig bidden wij daarom in de Introitus: „Sta op, Heer en help ons" (het heilig geloof beter te beleven). Een heer lijk voorbeeld van geloofsleven is de H. Paulus. Zeer veel heeft hij gedaan, zeer veel heeft hij verduurd voor het geloof. Ge dwongen en met tegenzin verhaalt hij hier van in het Epistel. Dat moet ons prikke len tot navolging en ons aansporen er iets voor over te hebben, om de gevaren en moeilijkheden, welke de uitbloei van ons geloof naar buiten en de geloofsbeleving kunnen belemmeren, moedig te weerstaan en te overwinnen. Daarbij moge God zelf onze sterke hulp (Graduale; Tractus), de Leeraar der heidenen (St. Paulus) onze beschermer zijn (gebed). Met het groot ste vertrouwen op de bijstand van God en op Gods genade offeren wij ons voornemen op, om steeds te bewandelen de paden des Heeren (d.w.z. de geboden te onder houden, te leven volgens het geloof). God geve ons de volharding (Offertorium). En door de heilzame Offerande van de H. Mis moge Hij onze harten met nieuwe moed bezielen en versterken. (Stilgebed, Com- munio, Postcommunio). MAANDAG 17 Febr. Mis als gisteren: Exsurge. 2e gebed A Cunctis; 3e voor alle overledenen (gebed uit het eerste requiem formulier); 4e naar keuze v. d. priester. De Tractus wordt niet gebeden. DINSDAG 18 Febr. Mis v. d. H. Simeon, Bisschop en Marelaar: Statuit. Gloria. 2e gebed A Cunctis: 3e naar keuze v. <L priester. Kleur: Rood. Op 120-jarigen leeftijd is de H. Simeon, opvolger v.d. H. Jacobus als bisschop van Jeruzalem, gekruisigd. Tot groqte verwon dering van de omstanders verdroeg hij, on danks zijn hooge jaren, de bittere smart van het kruis moedig en standvastig. WOENSDAG 19 Febr. Mis als op de vo rige Zondag: Exsurge. 2e gebed A Cunctis; 3e naar keuze v. d. priester. Geen Tractus. DONDERDAG 20 Febr. en VRIJDAG 21 Febr. Mis als op 19 Febr. ZATERDAG 22 Febr. Feestdag van St. Petrus' Stoel te Antiochië. Mis: Statuit. Gloria. 2e gebed v. d. H. Paulus; 3e voor den Paus. Credo. Prefatie v. d. Apostelen. Kleur: Wit. Op deze dag herdenkt de H. Kerk de voorloopige vestiging van de bisschoppe lijke zetel door den H. Petrus te Antiochië. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalender v. h. Bisdom, behalve: ZONDAG. 2e gebed v. d. Z. Philippa Ma- reria, Maagd; 3e A Cunctis. MAANDAG. Mis v. d. H. Lucas Beludi, Belijder: Os Justi. Gloria. 2e gebed A Cunctis.3e naar keuze v. d. priester. Kleur: Wit. WOENSDAG. Mis v. d. H. Conradus, Be lijder: Justus. Gloria. Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. Z. Petrus van Treja, Belijder: Os Justi. Gloria, 2e gebed A Cunctis; 3de naar keuze" v. d. priester. Kleur: Wit. VRIJDAG. 3e gebed voor ale overledenen (uit het eerste requiemformulier); 4e naar keuze v. d. priester. ZATERDAG. Mis v. d. H. Margarita van Cortona, Boetelinge: Numquid. Gloria 2e Gebed van St. Petrus' Stoel te Antiochië; 3e v. d. H. Paulus; 4e voor den Paus. Cre do. Prefatie v. d. Apostelen. Laatste Evan gelie van St. Petrus' Stoel. Kleur: Wit. ALB. M. KOK, Amsterdam. Pr. nisatie bestuurt. Een moeilijke taak welis waar, maar hij weet zich en het werk in het huidige Duitschland nog steeds te handha ven. Bidden wij Kolping en vooral St. Joseph om zegen en behoud. Niet alleen daar, maar ook hier, ja overal waar Kolping's werk leeft. S. M. LUCTOR ET EMERGO. Een grapjas vertaalde het eens aldus: lukt het vandaag niet, dan lukt het mergen. Maar de beteekenis is anders. Het is de wapen spreuk van de provincie Zeeland en betee- kent: ik worstel en ontkom. Zoo is het leven inderdaad. Worstelen en strijden in die oneindig lijkende eindigheid. De golven rolden toen we nog klein waren en we waren ons niet bewust dat het le ven een worsteling was, een strijd tegen de golven. Maar bij het grooter worden kwam tot ons het bewustzijn, dat «leven strijd beteeken. En het gaat er maar om te ontkomen aan den golfslag van een ont wrichte maatschappij. Ik worstel en ontkom. Dag na dag rollen de golven van ver pesting over de wereld. De golven van de slechte pers, de golven van de godlooche naars-radio, de golven van communisme en andere isme's, de golven van bruut geweld, de golven van vertrapt recht, de golven van giftige tongen, de golven van haat, de gol-* ven van zedeloosheid, de golven van het slechte voorbeeld. En op die wereldzee dan sen de levenssoheepjes. Ik worstel en ontkom. Want temidden der golven staat de steen rots. Alle golven loopen te pletter tegen deze onwrikbare rots-in-de-branding. En boven op die rots is het veilig, omdat Chris tus er de Beschermer van is. Ik worstel en ontkom. Blijf baas over uw eigen schip, doorklief de golven, grijp de rots en door uw levens worsteling ontkomt ge aan de gevaren der zeeën. SEVERUS. MEDEDEELINGEN. Het Vastenavondfeest is zoowel kerkelijk als buitenkerkelijk geslaagd. De wel wat lange feestavond was 's Maandags goed ge coupeerd. Van het plaatsbespreken kunnen we zeggen: Och, waren alle menschen kalm en drongen ze nooit naar voren; we hoorden er geen gegalm en er ging geen tijd verlo ren! De Studieclub hield Donderdag 6 Febr. een bijeenkomst, waar de 2de voorzitter sprak over „Wij en de N.S.B." Er was groote belangstelling en fiksche gedaohtenwisse- ling. Een beslist nuttige avond. Een sloyd- cn zaagclub wordt opgericht. De bedoeling is eens per week bijeen te ko men onder bevoegde leiding en verder thuis te werken. Deelnemers kunnen zich opge ven bij comm. C. v. d. Meel. Het gouden feest in 1937 moet goed voor bereid worden. Binnenkort zal een comité van algemeene voorbereiding worden sa mengesteld. Het adres van Praeses en vice-Praeses is nu Lorentzkade 16. Het telefoonnummer is gebleven 1912. De muziekclub „Franz Schweitzer" wenscht nog eenige versterking. Er is Vry- dagsavonds van 8.30 tot 10 uur gelegenheid zich te melden tijdens de repetitie in het Gezellenhuis. RUWE HUID Schrale Lippen Gesprongen Handen\ KOLPINGS-BOYS. Eerst de vele regens en thans de vorst maken de afwerking van het competitiepro gramma op geregelde wijze onmogelijk. De junioren, die pas drie wedstrijden achter den rug hebben zijn er wel het meest de dupe van. Het eerste elftal speelde jJ. Zondag de zesde competitiewedstrijd tegen OD1 I en wist een gelijk spel (0—0) te behalen. Voor de rust waren onze Boys sterker, daarna echter ODI. Van de zes gespeelde wedstrij den werden er twee gewonnen, één gelijk en drie verloren. Doelcijfers 1213. Voor het eerste jaar in de derde klasse dus een behoorlijk figuur, maar het kan en moet dus veel beter. A.s. Zondag worden alle senioren in het Gezellenhuis verwacht. DAMMEN. Vorige week speelden een 10-tal Gezellen een wedstrijd tegen de gezellen van Meer burg. De Meerburgers hadden zich beter in het spel geoefend, dat jammer genoeg nog te weinig in onze Vereeniging worde be oefend en wonnen de wedstrijd met 11 te gen 9 punten. De Leidenaars zullen het er echter niet bij laten en hopen binnenkort hun tegenstan ders in eigen home te bekampen. UIT ONS DISTRICT. Zondagmiddag wordit de derde bijeen komst voor onze verloofden gehouden. Om 4 uur zijn alle verloofden uit ons District aanwezig in ons gebouw op 't Rapenburg. Binnenkort zal de vergadering plaats heb ben van Presidenten en Senioren uit ons District. Roelofarendsveen bericht ons: Vrijdagmiddag 21 Febr. wordt 's middags om 3 uur officieel de vijfde bloemen- en huisvlijttentoonstelling geopend te Roe lofarendsveen. Deze tentoonstelling, welke in heel de omgeving bekend is, vooral on der deskundige bloemisten, is voor ieder een aan te bevelen. Wij raden dan ook alle gezellen aan om een kijkje te gaan nemen in de St. Pancratiuszaal aldaar (tegenover de Pastorie). De tentoonstelling is voor 't publiek geopend vanaf Vrijdagavond 6 uur tot en met Zondag 23 Febr. Zaterdag en Zondag den geheelen dag tot 's avonds 11 uur. MAANDVERGADERINGEN. Dinsdag 18 Febr. voor de Gezellen in de groote zaal. Na de inleiding zal mededee- ling gedaan worden over de verkiezing van commissarissen, die krachtens ons regle ment in Maart moet plaats hebben. Donderdag 20 Febr. vergadert in de bo venzaal de afd. Gehuwden. Weer een zaal vol? Het km toch wel?

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11