VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER? LICHTE VORST. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen, licht tot half bewolkt, waar schijnlijk droog, aanvankelijk lichte vorst in het Noorden en in het Zuiden matige vorst, later temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 769.1 te Janmayen. Laagste barometerst.: 749.2 te Blacksod. De luchtdruk bleef over Scandinavië en Finland verder stijgen. Het hooge druk- gebied breidde zich hierdoor Oostwaarts uit, doch werd over Noord-Noorwegen weer eenigszins aangetast. Aan zijn West zijde verloor het hooge drukgebied aan beteekenis doordat de Oceaandepressie weer wat actiever werd. Vooral over Ier land zijn de barometers gedaald. Er viel daar ook eenige regen, terwijl voorts de temperatuur over de Britsche Eilanden en IJsland onder invloed van deze depressie steeg. Over Scandinavië werd de vorst buitengewoon streng. In Polen en Oost- Duitschland keerde de lichte tot matige vorst weer terug, terwijl het over Zuid- Duitschland nog streng vroor. Over Frank rijk loopen de temperatuurveranderingen sinds gisteren uiteen. De vooruitzichten voor den komenden nacht zijn lichte vorst in het Noorden, in het Zuiden matige vorst De Oostenwind zal aanhouden en de lucht verder opklaren. LUCHTTEMPERATUUR. 3.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 5.38 uur tot Zaterdagmorgen 6.50 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zaterdag 15 Fe bruari voorm. 7.10 en nam. 7.35 uur. Eerste Kamer DE PENSIOENEN VAN DE SPOORWEG AMBTENAREN De Eerste Kamer is gisteravond uitslui tend bijeen geweest tot behandeling van de wijziging van de pensioenwet voor de spoorwegambtenaren. Van soc.-dem. zijde werden tegen de vermindering van de pen sioenen bezwaren aangevoerd door de hee- ren Moltmaker en Mendels, van R.K. zijde geschiedde hetzelfde door den heer Nivar d. Daarbij werd opnieuw stil gestaan bij de vraag, of men hier te doen had met een privaat-rechtelijke betrekking. Ook over het in de Tweede Kamer aan genomen amendement-Amelink, dat de be snoeiing limiteert tot de pensioenen boven de 500 gulden, is door de tegenstanders van het ontwerp nog een en ander in het mid den gebracht. Men verweet de regeering, dat zij dit amendement, dat door de aan neming van een ander amendement onder de tafel was gevallen, niet in het ontwerp had geïncorporeerd en drong nu op een novelle aan. Minister van Lidth de Jeude, be paalde zich tot de toezegging, dat bij een volgende gelegenheid, als de pensioenrege ling, waarover het laatste woord nog lang niet gesproken was, opnieuw mocht wor den gewijzigd, de verwezenlijking van de gedachte van het amendement-Amelink in welwillende overweging zou worden ge nomen. De minister deelde tevens mede, dat de datum van inwerkingtreding van de voorgestelde wijziging zou worden bepaald op 1 April of drie maanden later dan aan vankelijk voorgenomen was. Met 22 tegen 14 stemmen is het ont- werk tenslotte aangenomen. ITALIAANSCHE PLAATSJE DOOR LAWINE BEDREIGD MILAAN, 14 Februari. Het plaatsje Varese Ligure aan de Vasa wordt sedert eenige dagen door een steenlawine be dreigd. Geweldige rots- en aardmassa's hebben zich over een oppervlakte van 4 km. lengte en 2 km. breedte van den Bonte Nessono losgemaakt en bewegen zich thans geleidelijk in de richting van het plaatsje., De geheele omgeving is reeds volkomen veranderd. Het Gera-kanaal is verdwenen, en hier en daar hebben zich kleine meer tjes gevormd. De in beweging geraakte aardmassa's komen dagelijks ongeveer 50 cm. naderbij. Eenige boeren hebben hun huizen reeds met het oog op het gevaar van instorting ontruimd. BINNENLAND CONCENTRATIE VAN BIJZONDERE SCHOLEN. De instelling van een Staatscommissie. Verschenen is het volgende Koninklijk Besluit: Wij Wilhelmina, bij de gratie Gods. Ko ningin der Nederlanden. Prinses van Oran je Nassau, enz. enz. enz. Op de voordracht van onzen Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van 4 Februari 1936, No. 1, Kabinet; hebben goedgevonden en verstaan: le. een Staatscommissie in te steleln, aan welke wordt opgedragen: a. te onderzoeken, of een wettelijke re geling kan worden getroffen om de con- centrale van bijzondere scholen voor al gemeen vormend lager onderwijs te ver wezenlijken op een wijze", die de bezwaren tegen 12 van het bij Onze boodschap van 6 Augustus 1935 ingediende wetsontwerp ondervangt; en eventueel voorstellen in die richting te doen; b. voorstellen te doen, welke betrek king hebben op de materie geregeld in de wet van 4 Augustus 1933 (Staatsblad No. 414); 2e. te bepalen, dat de Commissie no pens alle zaken, waaromtrent zij niet een parig oordeelt, bij meerderheid van stem men gevoelen, van dat der meerderheid afwijkend, in een afzonderlijk advies te gelijk met dat der Commisie aan Ons te doen kennen; 3e. te bepalen, dat de Commissie haar zittingen zal houden te 's-Gravenhage, ter plaatse, door den voorzitter aan te wijzen; 4e. te benoemen: tot lid en voorzitter: Dr. J. R. Slotemaker de Bruïne, Onzen Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen; tot lid en tweede voorzitter: Mr. P. J. Oud, Onzen Minister van Fi nanciën; tot leden: Mr. P. J A. Aalberse, Minister van Staat, Ir. J. W. Albarda, Dr. S. E. B. Bierema, Mr. G. A. Boon, Jhr. mr. D. J. de Geer, Minister van Staat, Mr. A. M. Joekes, Th. M. Ketelaar, J. Schouten, J. G. Sunng, Mr J. Terpstra, Th J. Thijssen, H. W. Tilanus, alien lid van de Tweede Kamer der Sta- ten-Generaal; tot secretaris: Mr. P. W. H. Truyen, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de eerste hoofd inspectie; tot adjunct-secretarissen: Mr. H. Albarda, commies t:j het De partement van Financiën, J. A. van Lakerveld, commies bij het De partement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen. Onze Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is belast nut de uitvoe ring van dit besluit dat in de Nederlandsche Staatscourant zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan Onzen Minister van Financiën en aan de Algemeene rekenkamer. Igls, den llen Februari 1936. (get.) WILHELMINA. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen. (get.) J. R. SLOTEMAKER DE BRUINE. HET TWEEDE BEZOEK VAN PRINSES JULIANA AAN GARMISCH. Treinvertragingen ohne Ende Belangstelling van onze Prinses voor de Nederlandsche schaat senrijders. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 13 Febr. (Van een A.N.P. verslaggever). Tegen vier uur is H.K.H. Prinses Juliana hedenmiddag uit het Kunstijsstadion ver trokken om zich naar het station te bege ven, vanwaar de trein naar Innsbruck, waarmede Zij naar Igls zou terugkeeren te ruim half vijf moest vertrekken. Ook deze trein echter ontkwam niet aan de in deze dagen zeer gebruikelijke vertra- ginig en het was ruim vijf uur alvorens de Prinses met Haar klein gevolg vertrok, uitgeleide gedaan door den Nederlandschen conseul te München, den heer W. Dyse- rinck. Alvorens te vertrekken sprak de Prinses Haar grooten spijt uit over het feit, dat een soortgelijke treinvertraging oorzaak was geweest, dat Zij vanmorgen verhinderd was uitvöering te geven aan Haar voornemen de verrichtingen der Nederlandsche schaat senrijders op de Rieser-see gade te slaan en de wedstrijden in het hardrijden over 1500 M. Indien de trein, waarmede de Prinses te Garmisch Partenkirchen aankwam op tijd ware geweest, had Zij met de voor het sta tion op Haar wachtende auto zoo tijdig boven aan de Riesersee kunnen zijn, dat Zij het grootste gedeelte der wedstrijden nog had kunnen volgen. De trein kwam echter pas te ruim half twaalf te Garmisch Partenkirchen aan. Had de Prinses zich toen nog naar de Riesersee begeven, dan zou Zij de wedstrijden toch reeds geëindigd hebben gevonden, zoodat men noodgedwon gen besloot dan maar naar het skistadion te gaan, de eenige plaats, waar op dat tijd stip nog wedstrijden aan den gang waren. Voor onze schaatsenrijders, die zich zeer zouden hebben verheugd over de aanwezig heid van de Prinses is het ongetwijfeld een aanmoeding, dat Hare Koninklijke Hoogheid met groote belangstelling en waardeering van hun praestaties heeft kennis genomen. Is versch brood aan het ontbijt mogelijk? In het Parkhotel wend gistermiddag een openbare bespreking gehouden, uitgeschre ven door den Algemèenen Nederlandschen Bond van Arbeiders in het Bakkers-, Ccho- colade- en Suikerbewerkersbedrijf, door den Ned. R.K. Bond van Bakkers en Cacao, Cho colade- en Suikerbewerkers en den Neder landschen Centralen Bond van Christe lijke Arbeiders in de Voedings- en Genot- midd elenbedrij ven. In deze bijeenkomst waren aanwezig een aantal leden van het „Comité ter. verkrij ging van versch brood bij het ontbijt". Door den heer J. C. Evers van den Katholieken Bond werd uiteengezet, dat de wetgever de nachtrust voor patroons en gezellen van grooter cultureel belang geacht heeft dan versch brood aan het ontbijt, en dat hij het totstandkomen van de wijzigingen, die de bakkerij-paragraaf der Arbeidswet 1919 se dert 1920 heeft ondergaan, de belangheb bende organisaties in het bakkersbedrijf het er steeds met elkander over eens waren, dat het verkoopverbod gehandhaafd moest blij ven. De heer J. Z. Kannegieter van den Chr. Bond zette uiteen, dat de vraag naar versch brood aan het ontbijt, in verband met de werkgelegenheid, vroeger meer beteekenis had dan tegenwoordig. Ook meende hij, dat een enquête (referendum) over de vraag van intrekking van het verkoopverbod slechts beteekenis kan hebben, wanneer die enquête, na behoorlijke voorlichting der organisatie, onder werkgevers en werkne mers gelijktijdig plaats vindt. Tenslotte werd door den heer Is. Goud smit van den Alg. Bond betoogd, dat het verkoopverbod nog altijd de grendel is op de deur voor de bakkerij-paragraaf der Ar beidswet 1919. Bovendien, dat de toepassing der technische hulpmiddelen voor het bak kersbedrijf gepaard gaat met toename der werkloosheid onder de bakkersgezellen en niet in staat is productie en distributie in de vroege morgenuren tot haar recht te doen komen. Op deze inleidingen volgde een uit /oerig debat. Dr. Van Raalte zeide, dat op hem een diepen indruk had gemaakt dat „bevroren" brood niet was te onderscheiden van versch brood. Hij meende, dat hierdoor de overheid de tegenwoordige bepalingen van de Bak kerswet op den duur niet zal kunnen hand haven. Wanneer echter de invoering van versch brood aan het ontbijt zou moeten leiden tot hervatting van den nachtarbeid, zou hij daartegen zijn. Zoolang echter niet is op gelost de vraag of het mogelijk is versch brood aan 'het ontbijt te hebben, blijft hij staan aan de zijde van het Comité. Men antwoordde hem, dat het zuiver we tenschappelijk mogelijk is versch brood te leveren, maar we hebben te maken met de toestanden in het bedrijf. De bedrijven zul len niet in staat zijn zich aan te passen. Koelinstallaties en andere apparaten zal men zich niet kunnen aanschaffen. Mr. Catz zegt, dat hier geen consumen ten aanwezig zijn. Toch zijn deze in het bij zonder betrokken bij deze kwestie. Spr. vraagt of het algemeen belang niet behoort voor te gaan bij het groepsbelang. Wan neer men zegt, dat deze kwestie een opge blazen karakter draagt, dan ontkent spr. dit. De verkoop van „klein brood" kan gestimu leerd worden, want het comité wil geen =3 KONINGIN EN PRINSES NAAR SILEZIë. Morgen vertrekt de Koninklijke familie uit Innsbrück. Men meldt uit Innsbrück: H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana zullen morgen van hier, via München en Dres den, naar Waldenburg (Silezië) vertrek ken, teneinde aldaar nog eenigen tijd te vertoeven. ONDERWIJSJUBILé IN DE RESIDENTIE. Belangstelling van verschillende autoriteiten. Te Den Haag is, zooals reeds een dank baar oud-leerling gisteren in 'ons blad meldde, op plichtige wijze 't 75-jarig be staan herdacht van 't R.K. Bijzonder On derwijs, gegeven door de Broeders der Con gregatie van O. L. Vr. Onbevlekt Ontvangen uit Maastricht. Te dezer gelegenheid had te elf uur in het klooster aan het Westeinde de ontvangst van autoriteiten plaats, waarbij o.m. ver schenen de Pauselijke Internuntius, Z. H. Exc. mgr. P. Giobbe, de vertegenwoordiger van den minister van Onderwijs, K. en W., prof. Van Poelje, de Haagsche wethouder .van der Bilt, de voorzitter van den Hoofd- raad der St. Vincentiusvereeniging in Ne derland, jhr. mr. Von Fisenne en anderen. Er werden verschillende redevoeringen gehouden. Prof. Van Poelje deelde mede, dat broeder Matthias, overste van het kloos ter, benoemd is tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Als jubileumgeschenk is den broeders een nieuwe communiebank voor de kapel aan geboden, alsmede een passende versiering voor het nieuwe altaar. In den namiddag had een receptie plaats. „HELDENKERMIS" IN DEN HAAG. Naar aanleiding van vragen, hem van verschillende zijden gesteld, deelt de bur gemeester van Den Haag, mr. De Monchy, ons mede, dat hij geen aanleiding kan vin den, de openbare vertooning van de film „Heldenkermis" te Den Haag te verbieden. Heffing op boter. De heffing op boter en de vervoervergun- ning voor buitenlandsche boter zijn voor de volgende week vastgesteld op 0.90 per K.G. nachtarbeid. Spr. betwist voorts als onbe wezen, dat versch brood bij het ontbijt tot gevolg zou hebben meer werkloosheid. Hot wil er bij spr. voorts niet in, dat de werk gevers zouden staan aan de zijde van de werknemers en acht het uitgesloten, dat het groepsbelang het hier zou winnen van het publieke belang, dat versch brood bij het ontbijt wil hebben. „Het kan niet", zal men moeten laten varen, omdat het publiek het tenslotte wil. Spr. vreest een strijd van het groepsbelang tegen de rest van Nederland en dat de bakkers het dan niet zullen win nen. Wanneer er een wil is, zou er ook wel een weg zijn. De heer Snapper gelooft ook niet, dat de werkgevers het eens zijn met de werkne mers. Het is niet in het belang van het bak kersbedrijf, dat de hotelhouders zelf gaan bakken. Overal, zegt spr., is er drang naar versch brood vroeger in den morgen. De voorbeelden, die zooeven aangehaald zijn, dat aflevering niet vroeger kan plaats hebben, zijn alle uit den ouden doos, maar spr. zou willen weten hoe men er in de toonaangevende kringen als in den Raad van Arbeid tihans over denkt. Koelmachines, zegt spr., zouden geen ef fect hebben gesorteerd, maar iedere bakker kan zich een ijskast je aanschaffen met droog ijs. Dat is nu nog duur, maar het kan als -zooveel goedkooper worden. Spr. zet voorts uiteen, dat het brood 's morgens vroeger kan worden afgeleverd. Niemand heeft het tegendeel aangetoond, waaruit spr. conclu deert, dat men niet tot overeenstemming wil komen. De heer Lindeman (N.V.V.) wil geen stap in de richting van nachtarbeid. Wanneer „de grendel van de deur" is, komen er 'knoeierijen om het brood vroeger af te le veren. Bovendien meent spr., dat het geen waarde heeft het brood om acht uur af te leveren. Zeer velen moeten reeds om dien tijd de deur uit. Er komt dan drang naar nog vroeger aflevering van het brood en daarmede is men op weg naar herstel van den nachtarbeid. Spr. gelooft niet naar den drang van versch brood. Ook in de hotels heeft spr. daar nooit van gehoord, ofschoon hij daar bijna dagelijks verkeert. De verschillende opmerkingen worden vervolgens beantwoord. De heer Goudsmit is o.m. van meening, dat er geen sprake is van groepsbelang en spr. gelooft ooK niet, dat Nederland ver langt naar versch brood bij het ontbijt. Bo vendien is er geen sprake van, dat men de hotels wil dwingen zelf te gaan bakken. Zij warmen zelfs het brood voor het ontbijt niet op; dus is er daar ook geen drang naar versch brood. Wanneer om acht uur het brood gereed is, dan is het nog raiet bij de consumenten en men heeft er dus weinig aan. Wanneer het aankomt op een mas sale actie dan gelooft spr., dat die op niets zal uitloopen, wanneer dat herstel van den nachtarbeid tot gevolg moet hebben. De heer Kannegieter brengt in het mid den, dat vroeger versah brood moet gepaard gaan met duurder brood, want de machines zullen geconverteerd worden in den prijs van het product. Het begin van den ar beidstijd is indertijd vervroegd van 6 op 5 uur, omdat het product niet om 9 uur ge reed kon zijn, terwijl men nu beweert, dat het om 8 uur gereed zou zijn. Het een is met het ander in strijd. Zoodra het versche cadetje er zal zijn, zal er ook den drang komen om het groote brood vroeger te ontvangen, hetgeen weer zal leiden naar den nachtarbeid. Ook de heer Evers betoogt nog, dat het streven van het comité moet voeren tot nachtarbeid. Nadat de voorzitter had medegedeeld, dat de Bonden steeds bereid zouden zijn tot overleg, werd de 'bijeenkomst gesloten. SPORT DeOlympische winterspelen Garmisch Partenkirchen DE OLYMPISCHE TWEE-PERSOONS BOB-WEDSTRIJDEN. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 14 Fe bruari. (A. N. P.). (Bijz. Dienst.) Precies om 8 uur hedenochtend werd het startsein gegeven voor de Oiympische tweepersoons bob-wedstrijden. Het was zonnig weer, doch de baan zelf lag in den schaduw. De temperatuur be droeg 8 tot 10 graden vorst. Drie en twin tig bobs uit 13 landen, waaronder Neder land, kwamen aan de start. De Nederlandsche bob met baron Ge vers als bestuurder en Dunlop als remmer, maakte een vrij goeden tijd van 1 min. 31.41 sec. De bob Amerika II vestigde met een tijd van 1 min. 25.06 sec. een nieuw baanre cord. Het oude baanrecord stond op naam van Capadrutt (Zwitserland) met 1 min. 25.20 sec. Des andere Amerikaansche bob, Amerika I vestigde daarna met een tijd van 1 min. 22.50 sec. opnieuw een nieuw baanrecord. In .den tweeden rit werd veel sneller gereden en steeds weer werden lagere tij den gemeld dan het oude baanrecord, dat 1 min. 25.20 sec. bedroeg. De verreweg beste prestatie werd wederom volbracht door den bcb Amerika I, die het in den eer sten rit gevestigde nieuwe baanrecord weer verbeterde, en bracht op 1 min. 21.02 sec., en met een totaal van 2 min. 43.52 sec. met flinken voorsprong de leiding heeft. Nederland 1 min. 24.99 sec.; totaal 2 min. 56.40 sec. Hierna werd het baanrecord opnieuw omlaag gebracht, thans door de bob Zwit serland II met den tijd van 1 min. 20.31 sec.; totaal 2 min. 46.65 sec. DE SCHAATSWEDSTRIJD OVER 10.000 METER. Ballangrud rijdt in fabelachtigen tijd. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 14 Fe bruari. (Bijz. Dienst A. N. P.). Hdenoch- VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Tengevolge van een aanranding van den Franschen socialistischen leider Léon Blum heeft de Fransche regeering een decreet uitgevaardigd tot ontbinding van de „Ac tion Fran?aise" (2de blad). De Abessijnen melden een nieuw succes in Ogaden. (2de blad). Vele slachtoffers van de sneeuwstor men op den Balkan. (BuitenL Berichten, 2de blad.. BINNENLAND. Instelling van een Staatscommissie in zake concentratie bijzondere scholen. (1ste blad). Ernstige brand te Kerkdriel maakt negen tien personen dakloos (3de blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. Onsportief Duitsch publiek bij de Olym- pishe Winterspelen te Garmisch Parten kirchen (3de blad). AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Concert ten bate van de Nederl. Roode Kruis Ambulance in Abes- synië, Schouwburg, 8.15 uur. Dinsdag. Gelool en Wetenschap, Lezing en felm „Ken het Nederlandsche Rijk buiten Europa", Kath. H. B. S., 8.15 uur. Dinsdag. R. K. Metaalbewerkersbond, jaarvergadering in het Bondsge- bouvv, 8 uur. Dinsdag. Reisvereeniging voor Katholieken Carnaval-avondfeest, Den Burcht^ te 8.15 uur. Dinsdag. Zesde abonnementsvoorstellin Leidsche Schouwburg, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 10 tot en met Zondag 16 Februari a. s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594, J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, teL 274. tend is op de Riessersee de laatste Olym pische wedstrijd in het hardrijden op de schaats gehouden, thans over 10.000 meter. De belangstelling voor deze race was zeer groot. Reeds om 9 uur hedenmorgen werd een aanvang gemaakt met het verrijden van de 10.000 meter welke afstand in 17 series werd verwerkt. In de 2e serie startte Staksrud (Noorwe gen) tegen onze landgenoot v. d. Scheer. De Zutfenaar volgde 16 van de 25 ronden den Noor op den voet, daarna zakte hij af tot op een kwart ronde. Niettemin reed v. d. Scheer bijzonder fraai en na elke ronde werd het duidelijker, dat v. d. Scheer zijn eigen tijd aanzienlijk zou verbeteren. Met ongeveer 50 m. achterstand op Staksrud maakte hij een tijd van 18 min. 4.9 sec. Door deze prestatie verbeterde hij zijn eigen tijd 18 min. 9.6 sec., gemaakt op 20 Januari te Davos aanzienlijk. In de 2e serie kwamen VaseniusBal langrud aan den stort. Het ging zeer snel. De 5000 meter werd afgelegd in 8 min. 38.5 sec. hetgeen wederom bewees, hoe snel beide rijders over de baan waren ge gaan; ook op het laatste gedeelte bleef Va senius goed volgen. Hij eindigde slechts op korten afstand van Ballangrud. De tijd van den Noor was 17 min. 24.3 sec. Daar er nog slechts minder sterke rijders volgen, verwacht men met stelligheid dat de Noor zijn 3en Olympischen titel hier mede heeft behaald. Ballangr.ud is dan Europeesch kampioen, wereldkampioen en drievoudig Olympisch kampioen, een pres tatie nog nimmer in de geschiedenis van de schaatsenrijderssport voorgekomen. Na deze series kwamen Langedijk en de Fin Ojala aan de start. Ojala nam de lei ding, Langedijk bleef goed volgen. De eer ste 10 ronden gingen snel. De 5000 meter werd in 8.44 sec. afgelegd, Langedijk won tenslotte in den bijzonder goeden tijd van 17 min. 43.7 sec. Waarschijnlijk zal hij de 6e plaats bezetten. Als derde Nederlander startte Dijkstra tegen Schroeder (Amerika). Hij maakte een tijd van 18 min. 23.6 sec. en verloor te gen den Amerikaan. Het eindresultaat. Het resultaat van het algemeen klasse ment was: No. 1 en Olympisch kampioen Ivar Bal langrud in 17 min. 24.3 sec. 6. Jan Langedijk (Ned.) in 17 min. 43.7 seconden. 16. A. v. d. Scheer (Ned.) in 18 m. 4.9 s. 17. R. Koops (Ned.) in 18 m. 11.5 sec. 20. L. Dijkstra (Ned.) in 18 m. 23.6 sec. DE MILITAIRE PATROUILLSXOOP. Italië wint den wedstrijd. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 14 Fe bruari. (Bijz. Dienst A. N. P.). Heden ochtend is buiten het kader der Olympische Winterspelen de militaire skipatrouilleloop gehouden, over een afstand van 25 km. (inclusief ballonschieten). Het eindresultaat luidde: 1. Italië 2 uur 28 min. 35 sec.; 2. Finland, 2 uur 28 min. 49 sec.; 3. Zweden, 2 uur 35 min. 24 sec.; 4 Oostenrijk 2 uur 36 min. 19 sec.; 5. Duitschland, 6 Frankrijk, 7. Zwitserland, 8. Tsjecho Slowakije. 9. Polen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2