UIT DE OMGEVING VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 13 GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN HILLEGOM. Hanze. Het nieuwe bestuur der R. K. Middenstandsvereeniging „De Hanze" is als volgt samengesteld: G. B. Kroon, voorzit ter; S. P. Wilhelmus, secretaris; N. de Groot, penningmeester. Het triduum der Hanze zal gehouden worden op 20, 21, 22 en 23 Februari a.s. Pater Jonckbloed zal het triduum leiden. Centrale Commissie voor V.V.V. in de Bloembollenstreek. Gisteravond hield deze Centrale Commissie een vergadering in Hotel Sistermans. Tegenwoordig waren de afgevaardigden van de in de actie betrok ken gemeenten Bennebroek, Hillegom, Lis- se, Sassenheim, Noord wij kerhout en Voor hout, benevens den gewestelijken Consi^l van den A.N.W.B. en den Chef der Propa ganda der N.Z.H.T.M. Nog waren aanwezig afgevaardigden der Hanze van Hillegom en Lisse en van V.V.V. van Noordwijk. Met algemeene stemmen werd besloten, dat ook Noordwijk gaarne aan de rij der samenwer kende gemeenten wordt toegevoegd. Ver dere uitbreiding zal niet meer mogelijk zijn. Aangeklopt zal worden bij de Gemeentebe sturen om subsidie, daar een groote recla mecampagne veel geld zal behoeven. Hier na werd overgegaan tot verkiezing van een dagelijksoh bestuur der Centrale Commis sie. Tot voorzitter werd gekozen de heer C. Joh. Bakker Jzn., tot secretaris de heer D. E. Nieuwenhuis, beiden te Hillegom en tot pen ningmeester de heer J. E. Annaert te Lisse. Hierna een korte rondvraag en sluiting met een passend dankwoord. HOOGMADE. Stille Omgang. Deze vereeniging hield haar jaarvergadering in de zaal van den heer J. Witteman. De voorzitter, de heer J. P. v. d. Voorn, opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen welkom, inzonder Pater Frigge en het bestuur uit Leiden. De secretaris, de heer W. v. d. Ploeg, las de notulen, die onveranderd werden goed gekeurd. Tevens werd door hem een jaar verslag uitgebracht, wat een duidelijk over zicht gaf van de werkzaamheden in het af- geloopen jaar, waarvoor hem dank werd gezegd. Door den 2en penningmeester werd ver antwoording gegeven; ontvangsten f 49.95, uitgaven f 45.29, alzoo een saldo van f 4.66. Deze rekening was reeds'nagezien door den Deken en in orde gevonden. Het ledental 'is 78. Nu kwam de vraag: hoe gaan wij naar Amsterdam? Door het bestuur werd mede gedeeld, dat ze ter vergadering te Roelof- arendsveen en te Leiden inlichtingen had genomen. Van R.A.Veen waren twee voor stellen, een per boot en een per bus. Hier over werd menig woord gewisseld en men kwam niet tot een besluit. Daarna werd de regeling van Leiden besproken. Door den heer Schrijvers werd het regle ment voorgelezen en uiteengezet. De op werping werd gemaakt of zoo maar een besluit genomen kon worden, want er is daarvoor geen oproep verzonden. Hierover ontspon zich eenig debat. Na over en weer gepraat werd besloten om bij Leiden aan te sluiten en de reis zal geschieden per bus naar en van Leiden en met trein B naar en van Amsterdam. De heer Bergsma uit Leiden feliciteerde de afdeeling met haar genomen besluit. Door den heer Schouten werd nogmaals regeling en doel goed uiteengezet en de wijze waarop de kaartjes verkregen kunnen worden. Door den eerw. Pater werd een opwek kend woord gesproken over de liefde tot Jezus in het H. Sacrament en aangespoord tot groote godsvrucht en deelname. Door een paar leden werd bij het bestuur aangedrongen om een dankschrijven te zenden aan het bestuur van Roelofarends- veen voor de hulp en aangename samen werking. De omgang zal plaats hebben van 14 op 15 Maart a.s. De voorzitter dankt den Pater en het bestuur van Leiden en alle aanwezigen en sloot met den Chr. groet de vergadering. De steunverleening. Jaarlijks werd door de gemeente aan werkloozen een ge deelte van het aan de gemeente in eigen dom toebehoorende bouwland afgestaan ter bewerking, terwijl aan hen, die te Hoog- made woonden, een bedrag werd uitgekeerd ter tegemoetkoming in de kosten van pacht van land. Eveneens werd door de gemeente een stuk tuinland gepacht, teneinde dit te verdeelen onder de hiervoor in aanmerking komende personen. De Minister van' Sociale Zaken heeft medegedeeld tegen deze uitgif te enz. bezwaren te moeten maken, zoodat vanaf 1936 geen uitkeeringen of uitdeeün- gen meer zullen plaats hebben. Eveneens is bericht, dat zij, die hun ge wonnen producten verkoopen en voor on dersteuning in aanmerking komen, hiervan opgave moeten doen bij het orgaan der steunverleening. HAARLEMMERMEER. Geboren: Maria, d. v. W. Vrijburg en H. A. Koster. Johannes Gerard us, z. v. M. A. R. van Brakel en N. van der Hoek. Cornelis Jan, z. v. C. J. de Leeuw en M. Markus. Maria Alida, d. v. M. Ver vloed en M. M. Krielen. Anna Maria, d. v. R. van Elderen en M. Roos. Ondertrouwd: Antonie Griekspoor, 23 j. en Helena Cornelia Maria van Groe nigen, 19 j. Gerardus Mattheus Been, 25 j. en Josephina Jacoba Rovers, 21 j. Getrouwd: Hendrik Cornelis Noor- anan, 28 j. en Willemijntje van den Bos, 23 j. Jan Janzweert 29 j. en Maria Pieter- mella Cardol, 36 j. Overleden: Jan van den Bor, 78 j. wedr. van H. van 't Net, Cornelis Zant- man, 92 j., wedr. van A. Maarse. Gerrit Knook, 72 j. wedr. van W. van Gils. KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Met alle producten was het verloop in de nhandel deze week vrij goed te noemen. Wel wordt er van den kant der kooplieden ook veel misère gehoord, voor namelijk omreden de verkoop allesbehalve vlot gaat, gaat de prijzen kuninen we niet anders dan zeer bevredigend noemen. En in bijna alle artikelen was er een prijsver- hooging te constateeren. Vermoedelijk heeft ook het vriezend weer hierop invloed uitge oefend. Wasohpeen ging zeer vlot tegen prijzen van f 10.40 tot f 12.75 per 100 K.G. Ook met uien ging het zelfs iets beter, zoo dat weer ot f 2.90 per 100 K.G. kon worden genoteerd. De prijs varieerde van f 1.90 tot f 2.90 p. 100 K.G. Selderiekhollen brachten van f2.tot f4.60 per 100 stuks op. Doch er draaide de laatste dagen niets door. Boe renkool was al zeer gevraagd en bracht ongekende prijzen op. In de goede kwali teit werd van f 0.80 tot f 1.25 per kist van 6 K.G. betaald voor koudengrond boeren kool. De laatste kouden grond Andijvie ging vlug weg tegen f 1.60 tot f3.30 per 100 stuks. Ook kroten, de laatsten tijd goed ge vraagd en een goede prijs opbrengend, gin gen nog iets hooger, n.l. van f 3.70 tot f 4.60 per 100 K.G., voor dit product een zeer zeldzaam voorkomende prijs. Groene kool kon gemakkelijk van lf .90 tot f 4.70 per 100 stuks opbrengen. Roode en gele kool blijven in den bestaanden prijs. Die goede kwaliteit kan aanvoeren kan er op rekenen van f 15.60 tot f 29.per 100 stuks te zul len ontvangen. Partijtjes die deze prijs ha len komen echter zeer sporadisch voor. Het grootste gedeelte brengt van f 6.10 tot f 13.20 per 100 stuks op. LEIMUIDEN. Bazar. Er wordt ons nader bericht, dat de bruto opbrengst van de j.l. gehouden ba zar 475 gulden bedraagt. Tooneeluitvoering. Woensdagavond gaf de R.K. Tooneelvereeniging „St. Genesius' dit jaar haar eerste uitvoering in de zaal van mejuf. Wed. J. Sneeboer alhier. Opge voerd werden „Er loopt 'n streepje door", klucht in drie bedrijven, Spelende in den tegenwoordigen tijd, en „De Rooverhoofd- man" of „Een tooneeluitvoering te Nie- mansdorp", blijspel in één bedrijf. Ca. kwart over acht opende de Geest. Adviseur, Kape laan Berkhout, den avond. Hij heette de aanwezigen en dit waren er niet weinig, want de groote zaal was tot in de uiterste hoekjes bezet hartelijk welkom op de opvoering der mooie stukjes van heden avond. Het parool is: Lach en verget, zor gen en leed. 't Eerste stuk zal u een paar uurtjes doen lachen. Vergeet dan ook uw zorgen. Spreker wenschte dan ook allen een vroolijken en gezelligen avond en gaf 't woord aan de spelers. Nu kwam „Gene sius" voor 't voetlicht met „Er loopt 'n streepje door". Dit stuk werd vlot gespeeld. De rollen waren goed ingestudeerd en in goede handen. Meer naar voren traden ech ter bakker Bikkels, zijn knechtje Maarten, die 't heele stuk door veel vergde van de lachspieren van 't publiek en Thomas, zoon van Wijndorst, die door zijn naievieteit ook dikwijls de toeschouwers deed schater lachen. Doch alle spelers zonder uitzonde ring hebben zich uitstekend van hun taak gekweten en leefden in hun rol mee. 't Stuk was een succes en waarlijk 't ware een paar uurtjes van lachen, lachen en nog eens lachen. Dat 't bijzonder in den smaak viel toonde telkens 't daverend applaus, waar mee de spelers beloond werden. Tusscthen 2de en 3de bedrijf werden door eenige dames lootjes verkocht voor een ver rassing. In de pauze, na 't eerste stuk, had de verloting plaats van de verrassing, een paar moode taarten en een paar cakes. Na de pauze werd opgevoerd „de Roover hoofdman". Dit stuk werd ook goed vertolkt, maar kwam niet geheel tot zijn recht, door dat 't eerste te mooi was. Was „de Roover- hoofdman" 't eerste gespeeld, 't zou beter voldaan hebben. Overigens werd er ook nog al gelachen en de acteurs hebben zich ook goed van hun taak gekweten, vooral Hein Joopmans, als 't Engelsche meisje, wat een moeilijke rol was. Een luid applaus na 't einde toonde wel, dat men ook niet min met 't stuk Was ingenomen, 't Programma was hiermee afgewerkt. Nog zij vermeldt, dat de tussohenpoozen en de pauze wer den aangevuld door „The Marinuccis Ac cordeon-Ensemble" uit Lisse, dde een keurig stukje muziek gaven en ook 't bal ver zorgde. De Weleerw. heer Berkhout betrad nu weer 't podium. Hij .hoopte, dat allen de stukken leuk hadden gevonden, dat de avond, gegéven door een R.K. vereeniging voor Roomsch-Katholieken, ook verder een R.K. verloop zou hebben. Hij dankte souf fleur, regisseur, spelers, die zich maanden lang oefenen getroost hadden, de heeren muzikanten en verder de aanwezigen voor de 'opkomst in zoo'n groote getale en sloot den avond, die voor allen nog lang in her innering zal blijven. Hierna werd met de Polonaise 't gezellige bal geopend, dat nog, vooral voor de jonge lui, den moed er tot één uur inhield. LISSE. St. Joseph's Gezellenvereeniging. De tooneelclub der St. Joseph's Gezellenver eeniging „Guido Gezelle" zal Zondag 16, Maandag 17 en Dinsdag 18 Februari, telkens des avonds te half 8, haar jaarlijksche dona teursuitvoering geven. Dat dit over drie avonden is verdeeld, vindt zijn ooi;zaak in het feit, dat de Gezellenvereeniging I in de St. Agathaparochie niet minder dan 500 donateurs telt. Dit is op zich een mooi ver schijnsel en een sprekend bewijs, dat de parochianen van.St. Agatha dit jeugdwerk metterdaad steunen. En dien kant moet het heen. De jeugd moet zich in dezen tijd, ja vooral in dezen overgangstijd, organisee- ren en het lijkt ons op z'n minst genomen plicht van de ouderen dit werk zooveel mo gelijk moreel maar ook finantieel te steu nen, opdat het de vereeniging niet aan middelen ontbreke om dit jeugdwerk zoo breed mogelijk op te zetten. Vooral op Li turgisch en Sociaal terrein moet de manne lijke jeugd degelijk worden onderlegd, op dat zij waar en wanneer noodig van zich weet af te bijten en slagvaardig staat. Zij moet leeren de waantheoriën te weerleg gen en haar eigen mooie beginselen daar- egenover weten te verdedigen. Iedereen zal echter begrijpen, dat de vereeniging ten opzichte van zoo'n groot aantal donateurs verplichtingen heeft. Voor wat, hoort watl Welnu, daarom is deze uitvoering. „Guido Gezelle" heeft voor deze uitvoering in stu die genomen het vierbedrijvig blijspel „Elias weet 't beter", bewerkt voor heeren toneel. Een stuk waar Jan Musch zooveel lauweren mee oogstte. Dat is o.i. voor deze jonge krachten een gewaagde onderneming. Enfin, de regisseur zeide ons, dat hij voor deszelfs welslagen niets bevreesd was, om dat hij over verschillende goede krachten beschikt. Welnu, onzerzijds wenschen wij èn „Guido Gezelle" èn de Gezellenvereeniging het beste succes toe! Geboren: Alice, d. van M. J. van Heu- ven en A. J. W. Rotteveel Jacobus Adria- nus, z. van W. Vrijburg en E. M. Beugels- dijk Marinus Jacob, z. van M. J. Veld- huijzen van Zar.ten en M. C. Philippo Cornelia Petronella, d. van J. van Ruiten en C. J. Horst. Ondertrouwd: J. J. C. Lascaris 26 j. en A. Smink 20 j., beiden te Lisse N. van Dooren 67 j. te Bloemendaal en E. Ne- derveld 44 j. te Lisse G. In 't Veld 24 j. en J. C. van Nieuwkoop 20 j., beiden te Lisse. Getrouwd: Th. H. Wassenaar en W. C. A. Schoone, beiden te Lisse J. Quar- tel te Lisse met A. Wildeman te Putters- hoek. Gevestigd: T. B. Schenk uit Haarlem mermeer G. van Horick uit Hillegoró J. Wevers en gezin uit 's Gravenhage J. W. Behrends uit Haarlem. Vertrokken: N. Horsman naar Rot terdam A. J. van der Lans naar Ren- kum J. C. Meijer naar Wassenaar F. de Jonge en gezin naar Hillegom N. Wil- lemsen naar Hillegom A. van Schooten naar Zaandam J. H. Elfers en eohtg. naar Berlijn (Did.) J. B. van Graven naar Breda. NOORDWIJK. Mond-accordeon club. Voor velen zal het nog een onbekend iets zijn, dat ook in Noordwyk-binnen een accordeon-vereeni- ging bestaat, waar echter tegenover staat een buitengewoon groote belangstelling op de eerste uitvoering, waarbij de groote zaal van Café „De Zwaan" tot in de uiterste hoekjes was gevuld. Dezè eerste avond werd geopend met een woord van welkom tot de aanwezigen door den voorz., den heer P. Hoogervorst, en wel in het bijzonder tot de heeren v. d. Meer, die geheel belangloos zorgen voor een lokaliteit tot het houden van repetities, tot het bestuur van de ac cordeon-vereen. te Noord a. Zee en tot den heer Guldemond uit Leiden. Te even acht uur werd het doek gehaald en verschenen niet minder dan een 40-tal accordeonisten ten tooneele. Terstond hebben wij ons ver baasd afgevraagd, hoe het mogelijk is, dat deze 5 weken bestaande vereeniging een zoo mooi en goed verzorgd programma konden ten gehoore brengen. Vooral de inzet van dezen avond met de frissche en opwekken de marsch „Der alte Kaïmerade", vestigde direct het succes dezer bijzonder goed ge slaagde uitvoering. Verder werd nog op verdienstelijke wijze naar voren gebracht de „Gladiatorenmarsch" en een aantal popu laire stukjes. Uitstekend was het optreden van het kwartet, hetwelk wel de kern vormt van deze vereeniging en met een geweldig applaus werd beloond. Eveneens verdienste lijk was het optreden van het „trio" klein tjes, welke veel voor de toekomst beloven. Een en ander stond onder leiding van den heer Caspers, die wel eer van zijn werk had. In de tusschen-bedrij ven trad nog op de Noordwijksche humorist „Snap", als men nog niet snapt wie die is, zal men het wel snappen, als wy mededeelen, dat er onbe daarlijk gelachen is om zijn Snaps. Het ge heel was een uitstekend geslaagden avond en met trots kunnen de accordeonisten op hun eerste uitvoering terug zien. NOORDWIJKERHOUT. Oudste inwoner. Donderdag vierde de oudste inwoner van ons dorp, mej. de Wed. L. v. d. Lans, haai" 90en verjaardag onder groote belangstelling. De 90-jarige is nog zeer kras en woonde op den morgen van haar verjaardag de H. Mis nog bij, waar onder zij communiceerde. Zij kan nog steeds op een goede gezondheid bogen en leest nog dagelijks haar courant. ZILK. Propaganda-avond Leo XIII. Woens dagavond hield de R. K. Werkliedenver- eeniging haar jaarlijksche propaganda- avond in het Parochiehuis alhier. De voorzitter, de heer H. Nederstigt, open de den avond met den Chr. groet en heet te alle aanwezigen, in het bijzonder de aanwezige genoodigden, een hartelijk wel kom. Spreker memoreerde, dat in het ar beiderscontact enkele wijzigingen zijn aan gebracht, zoo werd voorheen, in verband met de sociale-Ziektewet, door de arbei ders 1% en moet nu 2 1/2% betaald worden, terwijl de leeftijdsgrens in verband met het contractloon op 22 jaar werd gesteld. Terwyl er, indien hiertegen bezwaren mochten worden geopperd, ten allen tijde schriftelijk of mondeling, de betrokkene zocht tot den voorzitter kan wenden. De voorzitter bracht hulde aan den bonds voorzitter, den heer A. J. Loerakker, dat hij er in geslaagd was het contractloon op de werkgeversconferentie stabiel te houden. Verder hoopte spreker dat de avond De Raad kwam op 12 Februari In open bare vergadering bijeen; alle leden waren tegenwoordig. Voorzitter, tevens secretaris, de burge meester W. J. Bocxe. De notulen der laatste vergadering wor den onveranderd goedgekeurd. Naar aanleiding van de circulaire van den Minister van Sociale Zaken inzake z.g. steun B aan werkloozen (voor kleeding, schoeisel en dekking) wordt besloten hier voor naar een gemiddelde van twaalf werkloozen 24.beschikbaar te stellen; de voorzitter merkt op, dat dit gemiddeld getal wel zeer laag is; op de teldata is dat dan toevallig zoo geweest, want op de an dere data en juist in den tijd, dat schoei sel enz. dringend noodig is zijn er steeds zooveel werkloozen, en wat kan het comité met 50.doen? (Het Rijk geeft n.l. 2.20 per werklooze). Besloten wordt te trach ten naar een hooger getal uitkeering te ver krijgen. In verband met het door het verificatie bureau ingediende rapport van de over het le kwartaal 1936 gehouden kascontrole bij den gemeente-ontvanger, wordt door den voorz. gezegd, dat B. en W. op regelmatige invordering hebben aangedrongen; de ach terstand is echter zoo onbeduidend, vooral gen enkele reden tot onbezorgdheid be- die van straat- en hondenbelasting, dat er staat; de betaling van huishuur gaat min der goed; is echter met uitzondering van één persoon niet heel slecht te noe men. Deze achterstand doet de heer van Veen vragen, of verlaging van huur mogelijk zou zijn, omdat de huren voor die huizen te hoog zijn, waarop de voorzitter antwoordt, dat reeds tweemaal met 25 cents per week is verlaagd, niettegenstaande het exploita tietekort toeneemt; de huren zijn niet te hoog voor de huizen maar voor de bewo ners, vooral als ze werkloos zijn; verdere verlaging is nog niet mogelijk, en zal wel geen goedkeuring verkrijgen; daarom wordt hierop niet verder ingegaan. Ten aanzien van het vorig raadsbeluit omtrent verhooging van den steun-norm of de gezinstoeslag deelt de voorzitter me de, dat hem op zijn telefonisch verzoek is meegedeeld, dat ons verzoek nog in behan deling is. Geraeentebegrooting 1936. Door Ged. Staten zijn op de door ons vastgestelde gemeente-begrooting 1936 en kele administratieve aanmerkingen geval len, en daarnaast wordt de aandacht ge vestigd op de ramingen ten aanzien van enkele onderhoudswerken, en andere pos ten, en wel, omdat naar de meening van Ged. Staten deze voor verlaging in aanmer king komen, evenals „onvoorzien", waar door het op deze wijze bijkomend bedrag dient te worden aangewend tot verlaging van het bedrag, rijksbijdrage uit het werk- loosheidssubsidiefonds. De voorzitter noemt de onderhoudspos- ten, welke dan zijn: arbeiderswoningen, doktershuis, Kerklanen en begraafplaats te Noorden en straten. Na bespreking wordt besloten de twee eerstgenoemde posten met resp. 120.en 60.te verlagen, zooals trouwens in het vervolg van het schrijven geëischt wordt Nog enkele met name genoemde posten, als presentiegeld raadsleden, druk- en bindwerk, straatverlichting, subsidie werk- loozenkassen e.d. moeten verlaagd wor den met een door G. St. genoemd bedrag; de voorz. kan dit niet voor alle posten aan raden; de laatste b.v. is al 100 lager ge steld dan vorige jaren; wat presentiegeld betreft is steeds naar tien vergaderingen geraamd, zijn er minder dan wordt er vanzelfsprekend minder uitgegeven; druk- en bindwerk is niets van te zeggen; straat verlichting kan verlaagd worden, niet, om dat men dat wenscht, maar omdat er min der lampen zullen branden; op subsidie werkloozenkassen zal 100 worden ver minderd en geen 200. Alles bij elkaar genomen, is dan nog dekking gevonden voor rond 1500, voor al omdat de post vergoeding art. 101 L.O.- wet aan bijzondere scholen zoo belangrijk kon worden verlaagd, omdat hierbij een andere maatstaf is aangelegd en aan de hand waarvan in de vorige raadsvergade ring reeds aan de twee bijzondere scholen deze vergoeding bij wijze van voorschot Is toegekend. De gemeente-rekening en G. E. B.-reke ning 1934 passeeren de hamer; het rapport van het verificatiebureau wordt gelezen; daarin wordt gezegd, dat de rekening als verantwoordingsstuk vaji den ontvanger is geverifieerd; de aanmerkingen zijn alle van administratieven aard en thans ver voor allen genoegelijk zou verloopen. Hierna werd het scherm opgetrokken en bracht het Jazz en Cabaretgezelschap „Tem po" o.l.v. Jean van Zijp uit Leiden eenige nummers ten gehoore, welke zeer werden gewaardeerd. De vrijgestelde van het R. K. Werklie denverbond, de heer B. N. Loerakker, hield hierna een rede in propagandistischen zin en memoreerde o.a. hierin, dat de jonge mannen, welke werkloos zijn, hun lidmaat schap moeten handhaven, om den bond sterk te doen blijven en niet zooals sommi gen, die uitgetrokken zijnde, bedankten. Een machtige organisatie toch, is een spil, waarop de maatschappij kan draaien. Deze korte en kernachtige rede werd geweldig beapplaudisseerd. Vervolgens werd de ernst voor luim ver wisseld en liet de humorist-conferencier Louis Zitman, de aanwezigen tranen lachen. De accordeon-virtuoos, de heer Galjaard, mocht met zyn verschillende nummers veel bijval oogsten. De liedjes en de praatjes aan de piano van Jean van Zijp en het tooneelstuk „Een redder in den nood" werden door de aan werkt, aangevuld enz. op de bijlagen en in de rekening; als door B. en W. aange boden, wordt ze vastgesteld met een nadee- lig slot in den gewonen dienst van 990, en die van het G. E. B. met een goed slot van 170. De voorz. leest een verzoek van de Am- stelbewoners om verlaging van hun licht- tarieven, terwyl namens de Hoogendykbe- woners een soortgelijk schrijven van den heer M. P. v. d. Weijden inkwam; de voor zitter heeft nadere gegevens aan de be- drijfs-administratie gevraagd, die alle wor den gelezen; uit alles blijkt, dat deze aan gelegenheid niet zoo eenvoudig is, als wij in de vorige vergadering dachten; eerstens niet, omdat we in 1929 een bepaalde af spraak maakten met de aangeslotenen; daarnaast staat het belang van het G. E. B.; winst-maken is uitgesloten, maar voor komen van verlies is eis oh, en bij even- tueele tariefswijziging is verlies niet uit gesloten; van de zijde van het bedrijf wor den twee voorstellen gedaan: beide eer stens hierop neerkomende, dat het totaal gegarandeerde bedrag in ieder geval wor de verkregen, daar wij met die uitbrei ding vaste lasten op het bedrijf hebben ge legd uitsluitend ter wille van de aangeslo tenen daar; de garantie zou verlegd kunnen worden in dien zin, dat deze onderling worden gewijzigd; verder zou mogelijk zijn een vastrechttarief van tenminste 2.75 per maand per aangeslotene, omdat daar door het knellende van een garantie niet zoo wordt gevoeld; een becijfering wordt door den voorzitter gemaakt, waarbij het vastrecht als basis wordt genomen; hier uit blijkt, dat voorzichtigheid is geboden, de heer Blom merkt op, dat een vastrecht van ƒ2.75 voor alle aangeslotenen geno men mag worden, omdat de garantie ook verschillend is gesteld; de voorz. ant woordt hierop, bij zijn becijfering zich daarom aan het minimum van 2.75 voor allen te hebben gehouden; er zullen aan geslotenen op een hooger bedrag ingesteld dienen te worden; becijferingen, gemaakt als deze tijdens een vergadering zonder nader overleg met de bedrijfs-administra- tie acht de voorzitter echter gevaarlijk, waarom hij dit punt tot een volgende ver gadering zou willen uitstellen, er van uit gaande, dat gelijkschakeling met het ove rig deel der aangeslotenen bevorderd moet worden. De Raad is het hiermede volu men eens. In beginsel spreekt de Raad zich uit voor het voteeren van gelden van arbeid met toeslag in de landbouwbedrijven nadat de commissie alles zal hebben bekeken en hebben aangegeven de wijze, waarop een en ander uit te voeren. De voorzitter leest het ingekomen rap port van Rijksmonumentenzorg omtrent den toestand van den toren; de kerk (N.- Herv.) is tevens bekeken en 't rapport be handelt beide tegelijk; conclusie is, dat beide bouwvallig zijn, geen oudheidkundige waarde hebben, de toren niet de oorzaak is van het overhellen van het kerkge bouw, gevaar van instorten aanwezig kan zijn en herstelling duurder is dan nieuw bouw; het bezwaar, dat geen cent voor beide beschikbaar is, blijft, en daarom kan niet anders dan een en ander weer ter ken nis van G. Staten te brengen, ook aan de N.-H. Kerkvoogrij en in een volgende ver gadering te overwegen, wat te doen; de toestand handhaven, is uitgesloten. De heer Kool gevoelt voor afbreken va» den toren, voordat deze invalt, waarop de voorzitter ook alweer moet antwoorden, dat zelfs daarvoor geen cent beschikbaar is; we zijn financieel onmachtig tot alles; bij de begrooting zal dus alles aan G. St. wor den meegedeeld; alle leden vereenigen zich hiermede. In verband met het vorig raadsbesluit tot mogelijke herziening van het vastrecht tarief van A. als tegemoetkoming in ge- vraagden onderstand, deelen B. en W. me de, daartoe geen termen aanwezig te zien, omdat zijn electriciteitsverbruik over 1935 259 K.W.U. is geweest, naar hun meening abnormaal hoog en in ieder gevr.l een be zwaar tot eventueele verlaging van het vastrecht; algemeen is men dat met B. en W. eens en wordt deze afname onbegrijpe lijk gevonden; voor tegemoetkoming in deze, evenmin als voor de waterleiding, is eenige reden. Van de Mij. Ziekenfonds te Alphen aan den Rijn is ingekomen een verzoek om be taling van toeslag op de premie door werk loozen; B. en W. gevoelen hiervoor; na be spreking wordt besloten 25 pet. te verlee- nen per week aan hen, die eerst zelf hun premie betaalden en in die week steun ontvangen, en wel aan gezinshoofden en kostwinners. Hierna sluiting. wezigen zeer op prijs gestled. In de pauze werd een groote verloting gehouden, 50 prijzen waren beschikbaar gesteld, alle huishoudelijke artikelen, wel ke na afloop in ontvangst konden worden genomen. De voorzitter dankte aan het einde ieder die tot het welslagen van dezen avond had medegewerkt en sprak de hoop uit dat de woorden van den vrijgestelde B. B. N. Loerakker, doel mochten hebben getroffen. Door alle aanwezigen werd tot slot staan de „Aan U, o Koning der Eeuwen" luide medegezongen. Ieder verliet hierna vol daan het parochiehuis. Het bestuur mag trotsch zijn op een dergelijken goed-geor- ganiseerden propaganda-avond. Kranige redding. Toen de heer Rem merswaal, hoofd der R. K. school alhier, gis termiddag omstreeks 5 uur op de Beeklaan wandelde, werd hij door enkele kinderen gewaarschuwd, dat een speelmakkertje door het ijs was gezakt. De heer Remmers waal spoedde er zich onmiddellijk heen en smaakte hy het genoegen het kind, een 7-jarig meisje van den heer R. onder het ys vandaan te halen. Een woord van dagv is hier op zijn plaats.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13