DONDERDAG 13 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HAAGSCHE RECHTBANK. INBRAAK TE BODEGRAVEN. Jeugdige inbrekers ontkennen. In den avond van 14 Februari 1935 is in gebroken ten huize van de directrice der Nijverheidsschool, te Bodegraven, alwaar de daders zich toegang verschaften door verbreking van een ruit en het forceeren van sloten van de bijkeuken en de keuken. Vermist werd een bedrag van ongeveer 136.—. Verdacht van deze inbraak stonden te recht de 18-jarige schoenmaker W. B.f en de 19-jarige timmerman D. J. M. uit B o- degraven, die beiden pertinent ontken den zich dien avond in de woning te heb ben bevonden. In deze zaak werden eenige getuigen gehoord, o.m. een hoofdonderwijzer, die verklaarde, dat dien avond iemand aan zijn woning belde om te informeeren waar het kantoor van den notaris was. Een tweede persoon wachtte met een rijwiel aan de hand voor het hek. Getuige her kent in den verdachte B. pertinent den persoon dien hij te woord heeft gestaan. Deze ontkende bij getuige te zijn geweest. De getuige Griethuijzen heeft eveneens bezoek van het tweetal gehad. Hem werd gevraagd waar zekeren van Eijk woonde. Getuige, die in den verdachte B. den per soon herkende dit hem aansprak, gaf de gevraagde inlichtingen. Ook B. ontkende dit. De getuige H. directrice van de huis houdschool gaf inlichtingen omtrent den toestand waarin zij de woning, welke zij verlaten had om ter kerke te gaan, had aangetroffen. Het O.M., waargenomen door Mr. Rouf- faer, beriep zich behalve op deze verkla ringen op die van den deskundige, inspec teur Waltman, wiens rapport vaststelde, dat de afdrukken van gummihakken ge vonden nabij de plaats des misdrijfs, over eenkomen met de hakken op de schoenen van verdachte B. Voorts is op hem een glassnijder bevonden, waarmede proeven genomen zijn, welke uitwijzen, dat deze insnijdingen maakt gelijk aan die welke op de ruiten werden aangetroffen. De of ficier achtte het bewijs geleverd en vor derde tegen beide verdachten acht maan den gevangenisstraf, met bevel tot onmid dellijke gevangenneming van de verdach ten. Mr. Van Rossem, de verdediging voerend betoogde, dat hier geen overtuigend bewijs is geleverd en mede op dien grond ver zocht pleiter het verziek van het O. M. niet in te willigen. Na raadkamer achtte de rechtbank geen termen aanwezig om tot gevangenneming over te gaan en bepaalde de uitspraak op 27 Februari a.s. De arts A. A. M. G., uit W a s s e n a a r, is in hooger beroep gekomen van een von nis van den Kantonrecter uit Den Haag, waarbij hij wegens overtreding der Motor en Rij wiel wet, is veroordeeld tot 6 dagen hechtenis. Verdachte zou op 3 Juni 1934 op den van Vredenburchweg te Rijswijk met zijn auto ingereden hebben op een op dien weg marcheerende afdeeling van „De Princevlag" hetgeen hij ontkende. De officier van justitie neeft gerequi- reerd tot wijziging van de straf in een geldboete van f 200.— subs. 20 dagen. De rechtbank veroordeelde verdachte tot 100.— subs. 20 dagen. De visscher K. H. uit Barwouts- w a a r d e r heeft een snoek gevangen, die 1 c.m. onder de maat bleek te zijn. Hij is daarvoor door den Delftschen Kantonrech ter veroordeeld, tot een boete van 5. subs. 5 dagen. Th. van der B. uit No ord wijk er- hout is door den kantonreonter te Leiden veroordeeld tot f 25.— subs. 25 dagen we gens het plaatsen van een onverlichte auto op den rijweg. De rechtbank heeft dezen verdachte vrijgesproken. HAARLEMSCHE RECHTBANK. Konijnendiefstallen in Lisse en Hillegom. Voor de Haarlemsche Rechtbank stond hedenmorgen de H i 11 e g o m m e r P. G., thans gedetineerd, terecht, verdacht van nachtelijke diefstallen op verschillende tijdstippen in 1934 van konijnen in de om streken van Hillegom en Lisse. Verd., die zeer onder den indruk was, bekende totaal ongeveer 37 konijnen te heb ben gestolen. Hij zeide door armoede tot deze daad gekomen te zijn. De reclasseering adviseerde tot een voorwaardelijke veroor deeling en daarom eischte de Officier van Justitie een voorwaardelijke gevangenis straf van 6 mnd. met 3 jaar proeftijd en onder toezichtstelling van de reclasseering. De verdediger mr. L. G. van Dam uit Haarlem pleitte clementie en verzocht de onmiddellijke invrijheidstelling van ver dachte. Na raadkamer stond de rechtbank dit toe. Uitspraak 27 Febr. TWEE a DRIE DIEFSTALLEN PER WEEK GEDURENDE DRIE JAAR. De 32-jarige arbeider uit L i s s e J. P. van V., stond terecht omdat hij volgens de dag vaarding in April en Mei van het vorige jaar uit een zeiljacht te Lisse verschillen de goederen zou hebben verduisterd, o.a. een jas, een trui, borden en vorken, een kooktoestel enz. of althans deze goederen van diefstal afkomstig ten geschenke had aangenomen of in ieder geval deze in zijn huis had bewaard. Een agent van politie uit Lisse verklaar de, dat deze goederen bij een huiszoeking in verdachte's woning zijn gevonden. De eigenares van het zeiljacht had tot tweemaal toe een aanklacht wegens dief- sta» ingediend en de verdenking viel op den verdachte. Een volgende getuige, een gedetineerde L'ssenaar, verklaarde, dat verdachte den diefstal had gepleegd en hij hem daarbij behulpzaam was geweest. Tezamen hadden z\j gemiddeld 2 a 3 inbraken en diefsta'len per week gedurende 3 jaar in Lisse en om geving gepleegd. Toen verdachte werd ge arresteerd had hij alles verraden en uit wraak daarover heeft toen getuige den diefstal uit het zeiljacht verraden. Verd. ontkende. Hij beweerde dat get. en hij een bollendiefstal hadden gepleegd tn toen hadden zij samen afgesproken dat get de schuld van dezen diefstal op zich zou nemen. Dan zou verd. de zorg van de vrouw op zich nemen. Dit laatste schijnt echter niet naar den wensch van getuige le zijn geschiedt en uit wraak zou getuige hem toen vergader, hebben. De Officier achtte de heling bewezen en eischte deswege 3 mnd. gevangenisstraf. De verdediger, Mr. H. O. Drilsma uit Haarlem, achtte wel het wettig maar niet het overtuigend bewijs geleverd en pleitte vrijspraak. Uitspraak 27 Februari. UIT DE OMGEVING NOORDWIJKERHOUT. Zïektevereeniging „Hulp en Zorg". In het café „Het Wapen vén Noordwijker- hout" hield de ziektevereeniging „Hulp en Zorg" alhier haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. Wolken, opende de vergadering met den chr, groet, heette alle aanwezigen hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat het volgend vereenigingsjaar beter moge zijn dan 1935, aangezien de ver- eeniging veel zieke leden heeft gehad, zoo dat de uitgaven de inkomsten overtroffen. De notulen werden hierna door den secre taris, den heer R Zoet, voorgelezen en on veranderd vastgesteld. Hierna deed de voor zitter verslag over het afgeloopen jaar. De inkomsten bedroegen ƒ235,01, de uitgaven 272.57, nadeelig saldo 37.56. Het kassaldo bedroeg begin 1935 /2307.09, er blijft dus in kas 269.53. De controle-commissie bracht bij monde van den heer H. de Kan verslag uit van de opneming van kas en boeken van den penningmeester. Alles was in orde bevonden. Als nieuw lid van de controle-commissie werd benoemd in plaats van P. v. Duin de heer P. Duivenvoorde. Bodeloon werd bepaald op 1.— per week met een vergoeding voor rijwiel, wanneer er volgend jaar een kassaldo is. Mdegedeeld werd dat de vereeniging 25 jaar bestaat. Het bestuur stelt voor om 1 cent per week extra te geven voor een feestvergadering. De uitkeering per week bij ziekte werd op 4.bepaald. Hierna had de bestuursverkiezing plaats. Aftredend waren de heeren H. Wolken en L. Bakker. Deze heeren werden bij accla matie herkozen. De opnieuw gekozen be stuursleden dankten de aanwezigen voor het vertrouwen in hen gesteld en spraken de hoop uit. dat door samenwerking groo- ter groei van de vereeniging moge komen. De rondvraag leverde niets bijzonders op. Bij de sluiting drong de voorzitter er op aan, dat dè contributie op tijd betaald wordt om de uitkeeringen op tijd te doen. Na de sluiting had een verloting van kleedingstukken plaats. OUD-ADE. L. T. B. Maandagavond hield de afd. van den L.T.B. hare jaarvergadering in Café „Klein Rustoord" alhier. Om acht uur, open de de voorzitter, de heer Th. van der Hulst, de vergadering met den christelijken groet. Hij heette alle aanwezigen hartelijk wel kom, in het bijzonder den Z.eerw. heer Pastoor, geestelijk adviseur der vereeniging, waarna de notulen door den secretaris wer den voorgelezen en onveranderd werden vastgesteld. Hierna las de secretaris het jaarverslag, wat zeer aandachtig werd ge volgd. De rekening van den penningmees ter werd goedgekeurd en nagezien door de heeren J. v. d. Poel en C. v. d. Poel, door wie de rekening in orde werd bevonden. Daarna kwamen de volgende punten in behandeling. Bij bespreking aspirantleden gaven de aanwezigen zich op als lid. Het bestuursvoorstel, om dit jaar een kaasdag te houden, werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing, wegens aftr. van de heeren A. v. d. Poel en C. Ver laan, werden deze met bijna algemeene stemmen herkozen. Bij de rondvraag werden eenige vragen gesteld, welke door den voorzitter alle naar genoegen werden beantwoord, waarna de voorzitter de vergadering sloot. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. De Simultaanséance van dr. Euwe. Zoo zal het dan Dinsdag a.s., den 18en Febr., de groote dag zijn voor de Schaak club „Bodegraven", de dag waarop zij den Nederlandsehen wereldkampioen dr. Max Euwe in haar midden zal ontvangen en die tegen dertig harer leden de strijd zal aan binden. De séance zal, op verzoek van dr. Euwe, zeer vroeg, en wel des avonds om 7 uur aanvangen en om half twaalf beëindigd worden, omdat dr. Euwe dan weer naar Amsterdam moet terugkeeren. Onze wereldkampioen toch is in tegenstel ling met zijn groote tegenstander dr. Al- jechin (en dat maakt zijn overwinning op deze nog veel fraaier) een amateur en geen beroepsspeler en moet dus Woensdagmorgen weer les geven aan het lyceum, waaraan hij ais 1 eeraar verbonden is. Voor de toegangsprijzen verwijzen wij naar de advertentie in dit blad, 40 ct. per persoon, 25 ct. voor personen onder 16 jaren. Deze moesten vrij hoog gesteld worden, omdat aan dit schaak-evenement groote kosten verbonden zijn voor de schaakclub „Bodegraven". Met nadruk en met bewon dering vermelden wij echter, dat dr. Euwe hiervan zelf absoluut geen financieele voor- deelen heeft, maar zijn geheele honorarium in een fonds van den Koninkl. Nederl. Schaakbond stort, waarvan de baten min vermogende schaakspelers ten goede komen. Laat iedereen in Bodegraven en omge ving zijn groote landgenoot eeren door Dinsdagavond een bezoek te brengen aan het Beursgebouw. Het publiek wordt ver zocht in de schaakzaal de grootst mogelijke stilte in acht te nemen om de concentratie van den simultaanspeler en zyn tegenstan ders niet te verstoren. Ten slotte vermelden wij nog, dat de do nateurs van onze schaakclub vrije toegang hebben op vertoon van hun diploma, dat echter strikt persoonlijk is. Behalve de simultaanséance van dr. Euwe is er deze week nog een vrij belang rijke schaakgebeurtenis in het Beursge bouw. Maandag 17 Febr. as. zal n.l. het eerste tiental van de schaakclub Bodegra ven een competitiewedstrijd spelen tegen het Leidsche Schaakgenootschap. Deze wed strijd, de laatste die Bodegraven I speelt, is vooral van belang voor de bezetting van de 2e plaats op de ranglijst. De toegang tot dezen wedstrijd is vrij. Naar de Missie. Op 27 Februari a.s. zal onze plaatsgencote, de Eerw. Zuster Bar- tholomea (Mej J. Ranke) met het s.s. Si- biak naar de Missie in Semarang vertrek ken. God geleide haar bij haar edelmoedig werK Amusementsver. T.O.P. „Tot Ons Ple zier", onze Amusementsver. voor. Katholie ken, gaf in Hotel vgn Rossum voor leden en introducé's een tooneela/ond. Daartoe was het Haagsch R.K. Tooneelgezelschap „Rus tenburg" uitgenoodigd, dat met het bekende tooneelstuk „Polly Perkins" uit het En- gelsch en bewerkt door G. Nielen, voor het voetlicht kwam. De weergave van dit stuk viel in alle opzichten te loven. De rollen zaten er goed in en we willen gaarne een extra pluim steken op den hoed van Polly en haar partner, den „neefuit Canada. Uit het gul applaus en de bijzondere aan dacht van het talrijk opgekomen publiek bleek zeer goed, dat het spel van „Rusten burg" wel in den smaak gevallen was. Gaarne tot weerziens! Toch willen we er nog eens weer de aan dacht op vestigen: Kunnen onze Bod. da mes en heeren met een dergelijk tooneel- spel nu ook niet eens voor den dag komen op T.O.P.? Maar ja, wie bindt de kat de bel aan? Tei uggevonden. De verleden week in de Prins Hendrikstraat ontvreemde fiets ten nadeele van C. B., wonende te Zwam- meraam. is thans te Rotterdam opgespoord, 'n Vuordeeltje vooi hem! Gevaarlijk ijs. Gistermiddag zijn en kele personen, welke aan het schaatsen waren op de Goudsche Vaart, door het ijs geza-ct. Enkele werden met groote moeite gered Het blijkt wel, hoe gevaarlijk het ijs nog is. Opgepast dus! KOUDEKERK. Diefstal. De kaashandelaar S. de H., wonende aan den Hooge Rijndijk, heeft bij de p ditie aangifte gedaan, dat in den nacht van Dinsdag op Woensdag uit zijn pakhuis eenige kazen zijn ontvreemd. Deer de politie werd een onderzoek in- geste.d doch van de <|ader(s) was geen en kel «-poor te vinden. LAATSTE BERICHTEN DOOR VRACHTAUTO OVERREDEN EN GEDOOD. De 30-jarige mej. P. Zwart uit Zoutkamp geraakte heden op den weg van Zoutkamp naar Houwerzijl onder een vrachtauto. Het slachtoffer was op slag dood. AUTO TEGEN EEN BOOM. Door gladheid van den weg. In den afgeloopen nacht is, op den weg tusschen Middelburg en Nieuw Joostlani een taxi uit Middelburg, waarin waren ge zeten twee chauffeurs en de 20-jarige S. L. allen uit Middelburg, door den mist en de gladheid van den weg tegen een boom gereden. De drie inzittenden werden naar het ziekenhuis vervoerd, waar S. L. heden morgen is overleden. Van de twee chauf feurs kreeg S. lichte verwondingen terwijl de ander met den schrik vrij kwam. BELGISCHE KOTTER GEZONKEN. De opvarenden gered. Te IJmuiden is binnengekomen de log ger „Katwijk" K. W. 153, met aan boord vier opvarenden van den Belgischen mo- torkotter A 4, thuisbehoorende te Antwer pen. Het vaartuig werd door den logger in zinkenden toestand bij Terschelling opge pikt en op sleeptouw genomen. Tijdens het sleepen is het scheepje gezonken. De be manning was inmiddels op den logger overgegaan. VILLA AFGEBRAND. Gisterenavond is de villa 't Zand, eigen dom van den heer J. Vriends te Bakel, tot den grond toe afgebrand. De fc...iilie Vriends werd, terwijl zij aan tafel was, zoo plotseling door het vuur overvallen, dat men niets kon redden dan eenige kleedingstukken, die aan den kap stok hingen. De gealarmeerde brandweer van Bakel kon met haar ouderwetsche handspuit niets tegen het vuur uitrichten. De geheele BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Pieter Cornelis, zoon van C. Volder en G. B. Ilmer Johannes, zoon van J. Baarsen en J. N. Hogenbirk Jo hanna Geertruida, dochter van H. C. v. d. Geest en M. v. d. Berg Nicolaas, zoon van H. Bossemeijer en J. D. Kooij Ca- tharina Petronella Helena, dochter van P. Th. Ruijgrok en C. W.H. Swanen Alida, dochter van J. Rietberg en E. C. Moene Theodorus Johannes, zoon van Th. J. Besseling en C. Dollé Colin Ir ving zoon van I. E. Steyn en D. L. Landau Tjitske, dochter \an Y. Tijmstra en W. Tijmstra. Ondertrouwd: J. W. Snijders jm 28 jaar en J. M. G. B. Schouten jd. 22 jaar. Getrouwd: L. v. d. Burg jm. en J. Nieuwenburg jd J. Philippo jm en J. M, v. Iterson jd P. E. J. Rijsbergen jm en C. Kroesemeijer jd W. dc Wit jm. en M. van Duuren jd L. Buis jm en L. H. E. Burzlaff jd. Overleden H. E. van'Haasten zoon 7 maanden P. v. d. BosBrommers, wed. 79 jaar A. Chr. Wallaartv. Hooidonk vr. 72 jaar S. Kwand wedn. 87 jaar N. Verboog m. 66 jaar. villa met inventaris, o.m. de kostbare bi bliotheek van den heer Vriends, die een bekend natuur-historicus is, ging verlo ren. De brand is ontstaan in de stookinrich ting der centrale verwarming. De zeer nan- zienlijke schade aan huis en inboedel wordt door verzekering gedekt. BRAND IN DE POLIKLINIEK VAN DE VOLHARDING TE DEN HAAG. In den afgeloopen nacht, omstreeks één uur, werd de brandweer gealarmeerd voor een binnenbrand, welke uitgebroken was in het gebouw van de Polikliniek van de Volharding, aan den Gedempten Burgwal te Den Haag. Het bleek, dat in een kleerenkast op de le etage, waarin de kleeding dt-r werkvrou wen en van den liftboy waren geborgen, brand was ontstaan. Men waarschuwde onmiddellijk den voorzitter van de Volharding, den heer W. M. Metman, die spoedig ter pla Pse was en alle noodige voorzorgsmaatregelen liet nemen voor de veiligheid van de zie ken, welke in het nevengebouw worden verpleegd. Voor alle zekerheid werden de patiënten, vertoevende op de 3e étage, naar een ander deel van hei gebouw over gebracht. Nadat de brand met een straal op de waterleiding gebluscht was, kreeg de dienstdoende zuster opdracht om een oog je in het zeil te houden. Dit bleek geen I overbodige maatregel te zijn, want tegen vier uur werd de brandweer opnieuw ge alarmeerd, nadat de zuster tot haar schrik tot de ontdekking was gekomen, dat de verbandkast, welke zich in de nabijheid van de afgebrande kant bevond, in brand stond. Onmiddellijk gingen twee spuiten uit de Prinsestraat en van den Rüswijkschenweg naar het gebouw, waar men met twee stra len op de waterleiding het vuur ook dit maal tot deze kast wist te beperken. Een gedeelte van den vloer brandde evenwel uit. De brandweer bracht de overblijfselen van de afgebrande kast met inhoud naar buiten en bleef nog geruimen tijd water geven. Reeds bij het uitbreken van den eersten brand waren de doctoren Witrop Koning en Van Heel derwaarts gekomen om de noodige maatregelen in het belang van de verpleegden te nemen. In .iet belendende gebouw bevonden zich een 50-tal patiën ten. De politie onder leiding van den hoofd inspecteur Halstein, stelde een onderzoek in. Men tast nog in het duister naar de oorzaak van dezen b'-and, welke door het spoedig ingrijpen van de brandweer tot betrekkelijk geringe schade beperkt bleef. Commissie-noteering boter. De Commissie-noteering van Nederland- sche boter is heden vastgesteld op 65 cent per kg. Het Abessijnsche conflict HET ITALIAANSCHE LEGERBERICHT. ROME, 13 Februari. (A. N. P.). Het Ita- laansche legerbericht no. 122 luidt: Aan het Eritrea-front is de luchtmacht zeer actief. Van het Somali-front valt niets bijzonders te melden. TELEGRAMMEN DE SPANNING IN HET VERRE OOSTEN. Nieuwe ernstige botsing bij Olahodka. SJANGHAI, 13 Febr. (A.N.P.) Uit Tsjangtsjced wordt gemeld, dat de staf van het Kwantoeng-leger mededeeling heeft ge daan over een nieuwe ernstige botsing tus schen een Japansoh-Mandsjoerijsche afdee ling en 200 Mongoolsche. De botsing zou hebben plaats gehad ten westen van het Boeir-meer, waar de Mongoolsche afdeeling het grensstation Olahodka bezet zou heb ben. Van Japansche zijde verluidt, dat het den Japansch-Mandsjoerijsche troepen ge lukt is, Woensdag het station te herove ren. Aan Japansche zijde vielen 8 doodsn, terwijl 10 soldaten gewond werden. De Mongolen zouden bij de gevechten zelfs van twee bombardementsvliegtuigen gebruik hebben gemaakt. De Japanners melden verder, dat zij ver- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Luxor: n Roxy: Trianon: scheidene stukken geschut en een aantal machinegeweren en geweren hebben buit gemaakt, die voor een deel van Russische herkomst zijn. Nadat het afbreken der onderhandelingen tussohen den vice-minister van buitenland- sche zaken van Mandsjoekwo en den Rus- sischen consul-generaal veel verbittering had gewekt, is de spanning door de laatste incidenten opnieuw verhoogd. ACHT DOODEN BIJ DEN HOTELBRAND. NEW-YORK, 13 Febr. (A.N.P.) Bij den grooten brand in het Victoria Mansion- hotel te Lake wood zijn acht personen om het leven gekomen, terwijl zeven nog ver mist worden. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 12 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: wittekool 2.502.80, roo- dekool 3.5014.50, savoyekool 2.50 7.40, groenekool f 1.604.00, prei f 0.80— 3.30, radijs 2.20, kropsalade f 0.602.00, selderie 0.702.30, knolselderie f 2.00 6.10, per 100 kg.: kroten f 1.704.00, kroten, gekookt 710, witloof f 1—15, boerenkool f 819, uien 1.202.50, wor telen 1.00—13.60, spruiten I 6—18, Spruiten II 1.5016., andijvie 1724, nero f 5. BOSKOOP, 12 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Rosalandia 40 cent, Phoebe 2540 cent, Forsythia 0.80 1.50, Azalea 1.402.10, Seringen 40 65 cent, Narcissen 35 cent, Freesia 10 cent, Tulpen 1216 cent, Alba 45, Cerasus rosea fl. pl. 2.203.10, Prunus triloba 5080 cent, Mahonia 710 cent, Andromeda 814 cent, Funkia per stuk 4 cent. DELFT, 12 Febr. Varkens. Aangevoerd 5 vette varkens, pjijs 18 cent per pond. DEN HAAG, 12 Febr. Haagsche Veiling. De prijzen waren heden: Goudreinetten extra 20—26, 1 12.00—18.70, II 6.30— 11.50; Bellefleur extra 10.00—12.70, I 7.409.20; Courtpendu 7.509.80; Huis manzoet 5.507.60, II 2.505.00, Zoete Paradijs 810; II 5.506.30; Pomme d'Orange f 6.90—8.20, Jasappelen 7.20 8.50; Rabouwen 2.402.40; Brederode 6—12; Roodekool f 8.50—9.10; Witlof 11.30—12.70; II 7.60—8.50, alles per 100 kg. Totaal aanvoer Witlof 6035 kg. GOUDA, 13 Febr. Vee. Aangevoerd in totaal 11173 stuks, waarvan 57 slachtvar- kens vette 16.517.5 cent en Londënsche 1516 cent per pond, levend met 2 percent korting; 453 magere varkens 1826, 337 biggen 812, Gel-iersche biggen 1114 5 runderen 110140, 310 nuchtere kal veren 36, 2 schapen 812. 4 bokken of geiten 26 per stuk, 8 lammeren. Handel redelijk. Kaas. Aanvoer 127 partijen le kwal. met rijksmerk 2021 cent, tweede kwal 1819 cent. Handel matig. Boter. Aanvoer 239 ponden. Goebo- ter 7580 cent en Weiboter 7075 cent per pond. Handel vlug. Eieren. Aanvoer 99500 stuks. Prijzen: kippeneieren f 300375 per 100 stuks, Eendeneieren 3.003.50 per 100 stuks. Handel vlug. KATWIJK a. d. RUN, 12 Febr. Groen tenveiling. Per 100 stuks: roodekool 8 50 22.80, gelekool f 9 2013.30, groenekool 1.30—3.80, per 100 kg.: uien f 1.70—2.60, peen 10.25—12.75, kroten 4.25—4.70. LOOSDUINEN, 12 Febr. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 129 aanvoerders verkocht, om in de week van 1724 Febr. dagelijks te leve ren 16000 liter melk. Urijs af boerderij 6.75 en melk voor industri ef 5.405.70 per 100 liter. UTRECHT, 12 Febr. Kalveren. Aange voerd 280 nuchtere kalveren. De prijs was 2 505 50 per dier. Handel vlug. VEUR, 12 Febr. Eieren veiling Café „Het Wapen van Veur". Aangevoerd 23546 stuks Prijzen: 23243 kipneneieren 3.253.75, 303 eendeneieren 3.003.20 per 100 stuks, 116 kippen 0.401.00. 5 eenden 60 cent. 72 konijnen f 0.302.20, 31 duiven 10 15 cent. VOORSCHOTEN, 12 Febr. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren 3.103.50 en eendeneieren 3 303.20 .er 100 stuks; kippen f 1.001.20, konijnen 7075 cent en duiven 12 cent. ZOETERMEER, 12 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 4000 stuks. Prijzen kipneneieren 3.304.20 en eendeneieren 3.103.'50 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 12 Febr. Eierenveiling Alg. Belang bij de Wed. Schuur. Prijzen: kiopeneieren f 3.203.70, eendeneieren 3.003.20 per 100 stuks, kippen 45 cent, konijnen 1 00—1.30 per stuk, kaf 10—13 cent per zak. WISSELNOTKP^'NGFN MSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59 26 Londen 7.28' /2 New York1 !6"JQ Far«s 9723/4 Brussel 24.80'/2 Zwitserland 48 U Milaan Madrid 20.16 Oslo 36.62' l2 Kopenhagen 32 52'ü Stockholm3? 57i/o Praag 611 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7