De Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. UIT DE OMGEVING RADIOPROGRAMMA'S M DONDERDAG 13 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Garmisch-Partenkirchen bij avond. Hockeywedstrijden en dancings. Maanlicht over het Werdenfelserland. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 12 Fe bruari (Bijz. Dienst A. N. P.). Zooals bij ons in Nederland de belangstelling voor het schaakspel tijdens den strijd om den wereldtitel tusschen Euwe en Aljechin plot seling .met sprongen naar boven ging, zoo is nu in Garmisch de belangstelling voor het ijshockeyspel thans op het kookpunt gekomen als men zich althans deze uit drukking in verband met ijs en weder mag veroorloven nu de voorlaatste ronde van het tournooi gespeeld wordt en Duitsch- land daar een vooraanstaande plaats bij in neemt. Meestal gaat het zoo, dat de mat ches, waarin Duitschland uitkomt, des avonds in het Kunstijsstadion worden ge speeld, zoodat het ondanks alle internatio nale drukte toch in meerderheid Duitsche publiek, de beste gelegenheid heeft deze wedstrijden by te wonen. De laatste trein naar Munchen, die in normale omstandig heden tegen half acht des avonds uit Gar misch vertrekt, blijft in deze dagen wach ten tot minstens een half uur na afloop van den wedstrijd, dus te ongeveer half twaalf. Maakten we er in het begin met eenige verbazing melding van, dat wy in ons eigen hotel geen plaats konden vinden, thans aanvaarden we het met stoicijnsche kalm- te, nadat we zelfs niet meer toegelaten worden op momenten van hoogspanning, als de deuren der hotels gesloten worden, totdat een vriendelijke portier of piccolo, die ons herkent en het blijkbaar billijk acht, dat we onze eigen kamer willen be reiken, ons heimelijk door een achter- of zijdeur toelaat. En toch heeft Garmisch zelfs in normale omstandigheden meer ho telruimte dan het nabije groote Munchen. Thans heeft men deze ruimte uitgebreid door in elke ruimte, die maar eenigszins te verhuren was, een bed te plaatsen. Boven dien staan er op het stationsemplacement enkele slaapwagens van de Mitropa, waar men aanvankelijk slaapruimte kon krijgen a raison van 6.50 Mark per dag. Des avonds, na afloop der wedstrijden, zijn het vooral de hotels, waar gedanst wordt, die overvuld zijn. In de gangen en in de lage gemoedelijke Bierstuben van het hptel „Zur Post" waar vele buitenland- sche équipes en ook onze Nederlandsche officials zijn ondergebracht, die des avonds hun eigen onaantastbare tafel met de Ne derlandsche vlag er op hebben kan men zich nauwelijks bewegen, en hetzelfde is het geval op de dansvloer, waar men het toch probeert. Niet minder vol maar minder gemoedelijk is het in het deftige „Alpen- hof'. waar o.a. het N.O.C. zetelt en de win- tersportkleedij, die op de andere dansvloe ren zoo menig elegant voetje verloren doet gaan in de plompe sneeuw- of skischoenen, in de avonduren verwisseld wordt door het avondtoilet. Wie echter eert oogenblik van rust ver kiest boven het gewoel der hotels en de rookerige drukte der Wein- en Bierstuben, kan vooral des avonds genieten door een wandeling door de witbesneeuwde lanen en landweggetjes, die onmiddellijk buiten het dorp voeren. Als het zooals nu, helder weer en volle maan is, spreit zich een sprookjesachtig licht over het landschap, en donkere schaduwen doen des te ster ker uitkomen het kistralheldere wit onder den donkerblauwen hemel van de toppen der bergen, die zich groot en machtig ver heffen boven het Werderfeiser-land. Hoog tegen de bergwanden ziet men slechts in verschillende richtingen als kleine licht punten het licht van het Kreuzeck-hotel van het hotel op den Wankberg en van het Schneeferner Haus op de hooge Zugspitze, als een herinnering aan den mensch, die zelfs op deze hoogte de natuur niet onge rept kan laten. DE 18 K.M.-SKIWEDSTRIJD. Het resultaat. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 12 Fe bruari (Bijz. Dienst A. N. P.). Heden ochtend is de Olympische 18 K.M.-skiwed- strijd gehouden, waarvoor 115 loopers, 22 landen vertegenwoordigende, aan den start verschenen. In den speciaal-loop werd winnaar en daarmede Olympisch kampioen de Zweed Erik Larssen, terwijl de tweede plaats be zet werd door den Noor Oddbjeern Hagen. De laatste bezette tevens de eerste plaats voor den samengesteld en wedstrijd. Als derde eindigde de Finsche looper Pekka Niemi. KUNSTRIJDEN VOOR DAMES. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 12 Fe bruari (Bijz. Dienst A. N. P.). In het Olympisch Kunstijsstadion is het eerste ge deelte van de wedstrijden in het kunstry- den voor dames met de verplichte figuren beëindigd. Het resultaat luidt als volgt: 1. Sonja Heni (Noorwegen) 251.6 pnt. 2. Cecilia Colledge (Engeland) 248 p. 3. Liselotte Land beek (België) 235 p. 4. Viveanne Huiten (Zweden) 234 p. 5. Butler (Engeland) 232.1 p. 6. Vinson (Amerika) 231.8 p. 7. Lindpaintner (Duitschland) 230.8 p. 9. en 10. Lainer en Putzinger (Oosten rijk). 11. Philips (Engeland). HET IJSHOCKEYTOÜRNOOI. De verdere resultaten van de demi-finale van het ijshockeytournooi luidden als volgt: Groep I: Duitschland—Engeland 1—1 (00, 01, 10; na verlenging 00, 04, 0—0). Groep II: Tsjecho SlowakijeZweden 41 (1—0, 1—1, 2—0). AmerikaOostenryk 10 (00, 10, 0—0). De yshockeywedstryd CanadaHonga rije gistermiddag voor de demi-finale ge speeld, is door Canada met 150 (30, 90, 3—0) gewonnen. DE BOBWEDSTRIJDEN. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 12 Febr. (Byz. Dienst A.N.P.). Woensdagavond is de loting gehouden voor de Olympische 2-per- soons bob wedstrijd en, welke Vrijdag- en Zaterdagochtend zullen plaats vinden. De startvolgorde is: 1. Frankrijk II, 2. Italië I, 3. België II, 4. Oostenryk II, 5. Ne derland, 6. Luxemburg II, 7. Zwitserland n, 8. Duitschland H, 9. Luxemburg I, 10. Ita lië n, 11. Frankrijk I, 12. Amerika II, 13. Tsjecho Slowakije II, 14. Duitschland I, 15. Roemienië H. 16. Roemenië I, 17. Engeland, 18. Zwitserland I, 19. Oostenrijk I, 20. Lich- tenstein, 21. Amerika I, 22. België I, 23. Tsjecho Slowakije I. Vrijdag starten in den eersten rit de bobs 1 tot 12 en 13 tot 23; in de daaropvolgenden tweeden rit de nummers 13 tot 23 en 1 tot 12. Zaterdag starten in den derden rit de nummers 23 tot 13 en 12 tot 1 en in den daaropvolgenden vierden rit de nummers 12 tot 1 en 23 tot 13. HOOGMADE. B. V. L. De afd. Hoogmade van den B. V. L. hield een goedgeslaagden propa- ganda-avond in de zaal van den heer J. Witteman. De waarnemende voorzitter, de heer Schaminee opende deze bijeenkomst en heette allen welkom o.a. Majoor Boots, korpscommandant, Majoor Borst, kaptein Karres, seer. Gew. Lndst. Comm., burge meester Mumsen, en wethouder C. W. Lie- verse. Het is een bijzondere avond, want de afd. bestaat nu 15 jaar en al dien tijd was de heer E. de Goede de leider der af- deeling. Nadat het Wilhelmus was gezon gen verkreeg majoor Boots het woord, die zijn waardeering voor het werk van den heer de Goede uitsprak. Vervolgens be spreekt hij de plichten die de landstormers hebben te vervullen. Hierna optreden van Henri Nolles, die met zijn leuke moppen en goocheltoeren de aanwezigen vermaakt heeft. Na de pauze hield majoor Borst een toespraak over Indië. Vervolgens kwam mej. Marina van Goudswaard met haar buiksprekende pop op het tooneel. Kaptein Karres bracht dank aan den zeereerw. heer Borsboom, oud-pastoor van Hoogmade, die steeds klaar stond en veel voor de B.V.L. gedaan heeft. Ook prees spr. de heer De Goede als leider van den B.V.L. Spr. richtte zich vervolgens tot den zeereerw. heer Lips, pastoor, wien hij har telijk welkom heette. Spr. verheugde zich, dat zijneerw. bereid was, om het voorzit terschap aan te nemen. Ook verwelkomde spr. burgemeester Mumsen, wien het eere voorzitterschap van de afd. werd aangebo den, wat door deze werd aanvaard. Spr. zette in 't kort uiteen wat de landstorm is. Hierna verscheen de leider, de heer E. de Goede op het tooneel en een daverend applaus viel hem ten deel. Spr. bracht zijn dank aan majoor Boots, kaptein Karres en den heer Schaminee voor de woorden tot hem gesproken. Spr. op zyn beurt moet dank brengen aan de leden, met wie hij altijd zoo gezellig had omgegaan. Spr. bracht een bijzonder woord van dank aan vader en moeder W. v. d. Salm, waar hij al dien tijd was aangekomen en waar steeds de koffie of thee voor hem klaar stond! Hij had al meerdere malen willen bedanken wegens de groote afstand en het vele slechte weer dat hij trof, maar had de moed er niet toe. De pastoor dankte voor hetgeen tot hem gesproken was. Door de leden wordt den heer de Goede uit erkentelijkheid, een kistje sigaren aan geboden. Hierna werden door den heer Nolles nog verschillende voordrachten gegeven, die steeds in den smaak vielen. Met een dankwoord van den heer Scha minee werd de bijeenkomst gesloten. LISSE. Vrouwenbond. Onze afdeeling van den R. K. Vrouwenbond hield gisteravond haar jaarlijkscke feestavond oftewel haar 20ste Jaarfeest. Dinsdagmorgen, op den feestdag van O. L. V. van Lourdes, de Patronesse der afdeeling, werd te half 8 in de parochie kerk van de H. Agatha tot intentie van levende en overledene leden een H. Mis op gedragen met algemeene H. Communie, waaraan door byna alle leden werd deel genomen. De zaal van het Patronaatsge bouw, aan we.ks hoofdeinde het mooie vaandel der afdeeling prijkte, was tot in de uiterste hoeken bezet. Trouwens, over de opkomst valt op feestvergaderingen nim mer te klagen! Mocht dit ook kunnen wor den gezegd van de gewone huishoudelijke bijeenkomsten! Het muzikaie gedeelte werd aan de piano verzorgd door Mej. Co v. d. Veld. De Gees telijk Adviseur, de zeereerw. heer Pastoor H. J. Thomann, een trouw bezoeker van alle vergaderingen van den Vrouwenbond, was ook thans aanwezig. De presideme, Mevr. Vreeburg-Heems kerk opende met den Chr. groet en heette aller, welkom. Zy zeide, dat deze avond zal worden opgeluisterd door de gemengde tooneelclub „Amicitia" uit Sassenheim, welke voor ons een mooi stuk zal opvoeren onder regie van den heer H. P. Zwetsloot. Voorts zal het dameskoortjs „Cantabile" on der leiding van den heer W. Mizee uit Lei den enkele nummers ter opluistering ten gehoore brengen. Meer in het bijzonder verwelkomde de presidente den zeereerw. heer Pastoor en schetste hem als een der trouwste bezoekers van de vergaderingen. Ook de weleerw. Pater uit Huize „Pius" was inmiddels ter vergadering gekomen. Nadat de presidente allen een zeer ge- noegelyken avond had toegewenscht, bracht het dameskoortje eenige liederen ten gehoore, welke een welverdiend ap plaus verwierpen. Vervolgens werd het woord gegeven aan de tooneelclub om een mooi stuk in drie bedrijven op te voeren. Het eerste bedrijf werd uitstekend vertolkt en oogsten lui den bijval. Na dit bedrijf kwam het dames koortje weer op het podium met „Schiffer- lied", „Van 't Mascurken", „Tieneke van Heulen" welke nummers prachtig werden uitgevoerd en dankbaar werden beapplau- dieseerd. Hierna werd het verdere gedeelte van het tooneelstuk afgewerkt en aandach tig beluisterd. Wat er van te zeggen! Daar is in een woord schitterend spel te zien ge geven, zelfs zoo, dat het boven alle lof is verheven en het meer had van beroeps- dan van dilettantentooneel. Het stuk werd in alle aandacht gevolgd en het uitbundige applaus was voorzeker het beste bewijs, dat inhoud zoowel als spel uitstekend hadden voldaan. Een pluimje aan de spelers, maar ook evengoed aan den regisseur. Was het wonder, dat den hoofdpersonen bloemen werden aangeboden. Aan het einde dankte de zeereerw. heer Pastoor voor het mooie spel en hij hoopte, dat de leden het bestuur zullen steunen en trouw de vergaderingen zullen bezoeken. Dan zal dit zeker tot heil zijn van den R. K. Vrouwenbond, waarna Z.Eerw. deze in alle opzichte best geslaagde feestvergadering sloot! Verlof Burgemeester. Naar wij verne men zal de Burgemeester, de edelachtbare heer Dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnber gen, van 15 tot en met 29 Februari met ver lof buiten deze gemeente verblijven. Een vrij ernstige aanrijdingWoensdag middag had op den ryksweg binnen deze gemeente een vrij ernstig ongeval plaats. De heer v. d. W. en echtgenoote reden op dien weg in de richting Haarlem. Gekomen zijnde tot het begin van het fietspad aan de linkerzijde van den weg, wilden zij over steken om hierop te gaan rijden. De echt genoote van v. d. W. begon evenwel te wei felen met'het gevolg, dat zij nabij de Lisser- brug door een tegemoetkomende personen auto werd aangereden en tegen het trottoir werd besmakt. De vrouw bekwam verschil lende hoofdwonden en enkele kneuzingen aan het lichaam. Dr. A. J. Dumaer van Twist verleende de eerste hulp, waarna de vrouw naar haar woning werd overge bracht. De auto bekwam lichte schade, ter wijl de fiets geheel werd vernield. De poli tie maakte van een en ander proces-verbaal op. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Maandagavond te 7 uur op 't gemeentehuis. Punten van behande ling: 1. Opening. 2. Notulen, ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het ver- leenen van een voorschot voor verbetering van toegangspaden naar woningen bouw plan I aan de woningbouwvereeniging „Bui ten lust". 4. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot onteigening van enkele perceelen grond in het belang van de ver betering der volkshuisvesting en tot het ongegrond verklaren van het door gebr. van Vliet tegen deze onteigening ingediende be zwaarschriften. 5. Voorstel van Burgemees ter en Wethouders tot het verleenen van medewerking ingevolge artikel 72 der La- ger-Onderwijswet 1920 aan het bestuur der- N. H. school aan de Endegeesterstraatweg no. 3 voor betegeling van de bij de school behoorende speelplaats. 6. Voorstel van Bur gemeester en Wethouders tot vaststelling van het voorschot bedoeld in artikel 103 der Lager-Onderwijswet 1920 over 1936. 6a. Idem tot het aangaan van een geldleening van 46.000.7. Comptabiliteitsfoesluiten. 8. Schoolgeldreclames. Rondvraag. Volksbond. Van Volksbond-zyde ver zocht men ons mede te deelen, dat het jaar feest voor de leden met hunne dames Zon dag 16 Februari wordt gevoerd in St. Wil- librord. Het bestuur zag gaarne, dat allen vóór acht uur aanwezig zijn, opdat er om 8 uur kan worden begonnenL Veiling. Dezer dagen is hier opgericht de Eerste Oegsigeester Pluimvee en Konij- nenveiling. De eerste veiling had gisteren plaats. De veilingmeester H. v. d. Meij schetste de totstandkoming van deze vei ling en hoopte dat zy mag werken in het belang van kooper en verkooper. De belang stelling voor de eerste veiling was vrij groot. Konijnen van f 0.30 tot f 1.80, kippen van f 0 30 tot f G.80; eieren van f 3.003.50 per 100 stuks; boter f O.bJ0.80 per pond, kaas f 0.120.30 per pond. SASSENHEIM. De Graal. Zondagavond a.s. wordt in het K.S.A.-gebouw de belangstelling ge vraagd voor de jaarlijksche uitvoering van de Vrouwelijke Jeugdbeweging „De Graal" waarvoor nog enkele kaarten beschikbaar zijn aan het K S.A.-gebouw en bij het be stuur Fen gevarieerd programma zal wor den uitgevoerd en belooft, evenals vorig jaar een genotvolle avond te worden. VRIJDAG 14 FEBRUARI 1936. Hilversum n, 301 M. Algemeen Programma verzorgd door de N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing, meditatie. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Morgendienst. 11.0012.00 Sopraan en piano. 12.15 Gramofoonplaten. I.00 Ensemble v. cL Horst 2.30 Chr. Lectuur. 3.003.45 Ensemble v. d. Horst. 4.00 Orgelspel. 5.00 Voordracht en gramofoonplaten. 6.30 Tuinbouwpraatje. 7.00 Berichten, reportage. 7.30 Literaire causerie. 8.00 Berichten. Gramofoonplaten. 8.15 Haarlemsche Orkestvereen. m. m. v. vioolsolist. 9.00 Lezing. 9.30 Vervolg concert 10.25 Berichten. 10.3011.30 Gramofoonplaten. Hilveisum I, 1875 M. 8.00 VARA, 10.00 VPRO, 11.00 VARA, 12.00 AVRO, 4.00 VARA, 8.00 VPRO, 11.00 VARA. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Orgelspel en gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten 10.30 Lezing. II.00 Gramofoonplaten. 12.30 Omroeporkest en Gram.pl. 2.30 Causerie. Gram.pl. 3.10 De AVRO-Decibels. 4.05 Gramofoonplaten, 5.00 Kinderuurtje. 5.30 Variatieconcert 7.00 Boekbespreking. 7.20 Gramofoonplaten. 7.50 Berichten. Lezing. 8.30 Hartvelt-kwartet: (9.00 Lezing). 10.15 Causerie. 10.45 Berichten. 11.00 Jazzconcert (Gram.pl.). 11.3012.00 Gramofoonplaten. Dro t wich, 1500 M. 11.20—11.50 Orgelspel. 12.10 Rutland Square en New Victoria Orkest. 12.50 Dansmuziek. I.352.20 Philh, Strijkorkest m. m. van pianosolist. 4.20 BBC-Midland-orkest. 5.35 Dansmuziek, 6.50 Strijkkwartet en cembalo. 8.20 Revue-programma. 9.20 Violarecital. 10.40 BBC-Orkest II.3512.20 Dansmuziek. Radio Paris, 1648 M. 12.35 Omroeporkest 2.50 Zang. 4.20 Bendetti-kwartet. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Zang. 9.05 Operetteconcert. M. m. v. solisten, koor en orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert Keulen, 456 M. 5.50 Orkestconcert 7.50 Blaasconcert. 11.20 Omroepkleinorkest. 1.30 Amusementsorkest. 3.20 Weragorkest en voordracht. 5.20 Leipz. Symphonie-orkest en solis ten. 7.30 Soldatenmuziek. 8.20 Omroeporkest. 10.0011.20 Populair concert. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 12.50 Zigeunermuziek. 1.502.20 Gramofoonplaten. 5.20 Dansmuziek. 6.35 Pianorecital. 7.20 en 8.20 Gramofoonplaten. 8.30 Hoorspel. 9.10 Gramofoonplaten. 9.20 Zigeunermuziek. 10.3011.20 Dansmuziek. 484 meter: 12.20 Gramofoonplaten. I.302.20 Gramofoonplaten en zang. 5.20 Accordeonmuziek. 6.20 Gramofoonplaten. 6.50 Pianorecital. 7.35 Zang. 8.20 Voor Oud-stryders. 10.3011.20 Gramofoonplaten. Deu'schlandsender, 1571 M. 7.30 Beethovenconcert. 8.50 Concert en sport-reportage. 9.20 Berichten. 9.40 Wintersportnieuws. 10.2011.20 Populair concert. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3 e rogramma. 8.00 Brussel VL 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. 12.05 Parijs Radio. 13.05 Brussel VI. 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs Radio. 15.20 Keulen. 18.50 Droitwich. 19.10 London Reg. 20.20 Droitwich. 21.50 Brussel VL 22.30 London Reg. 4eProgramma. 8.05 Parijs Radio. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwich. 13.35 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Brussel Fr. 19.20 Keulen. 20.20 Gram. muz. G. R. D. 23.20 Weenen of div. (Wijzigingen voorbehouden). DE EERSTE K. R. O. WERELD- PROGRAMMA'S OP ZONDAG 16 FEBR. Bestemd voor alle Nederlanders, buiten het vaderland vertoevend, bijzonder voor de Missionarissen. Toen de eerste K. R. O. Phohi-uitzending plaats vond op den historischen datum van 24 Juni 1933, zette Pater J. Dito, na de ontroerende openingsrede van Z. H. Exc. Mgr. Jansen uiteen, de beteekenis en het doel van deze uitzendingen: „Wij achten het een gelukkige gedachte, zoo sprak Pater Dito, om deze gelegen heid tot uitzending aan te grijpen, omdat nu via het meest moderne middel, de band en het contact tusschen Moederland en vreemd gewest meer dan ooit kan worden verkregen. Dat is de groote beteekenis van dit uitzonderingsgebearen: een nau wer contact, een inniger band tusschen Nederland en alle Nederlanders in den vreemde. Onze uitzendingen, zooals wij deze voor nemens zijn te geven, zijn daarom bestemd voor alle Nederlanders. En wie een blik slaat op onze programma's zal moeten erkennen, dat meer dein drie kwart van elke uitzending ook voor alle Nederlanders te genieten valt: de muziek, het behoeft geen betoog, is voor allen; de samenvat ting van het wereldgebeuren onder den titel „De Wereld in Vogelvlucht" even zeer. Echter leggen wij gaarne het accent op het feit, dat deze uitzendingen bijzon der bestemd zijn voor de talrijke Neder landsche Missionarissen, omdat wij hopen en bedoelen den Missionaris helpend tege moet te treden, hem te verlossen uit zijn isolement." Duidelijker zouden wij de beteekenis en het doel van onze wereldprogramma's niet kunnen uiturukken. Het K. R. O. Wercldprogramma bedoelt te zijn een Nederlandsch programma, be stemd voor iederen Nederlander, buiten zijn vaderland vertoevend. Dit program ma zal de Nederlandsche gedachte de we reld overdragen en doen oewaren daar, waar nog een Nederlandsch hart klopt. Doch dat wij bij de samenstelling van ons wereldprogram, ofschoon bedoelende daarvan eiken Nederlander in den vreem de te doen profiteeren, geheel bijzonder gedacht hebben aan die duizenden pries ters en religieusen, zonen en dochters van ons volk, spreekt voor zich zelf. De pio niers van de Katholieke en Nederlandsche cultuur in de over den aardbol verspreide Missiegebieden hebben er recht op. Dit bijzonder karakter van het K. R. O.- Wereldprogramma vindt men vastgelegd door de vaste rubriek „Van en voor de Missiepost", terwijl bepaalde korte voor drachten, bestemd om den Missionaris o. a. op medisch gebied van voorlichting te die nen aard, over kunst, literatuur, film, zal andere voordrachten van .neer algemee- nen aaard, over kunst, literatuur, film, zal daaraan worden gedacht. Katholiek Nederland mag zich gelukkig prijzen, dat het initiatief van de K. R. O. ertoe geleid heeft, dat Nederland in het bezit is gekomen van een werkelijken we reldomroep, waardoor de stem van Neder land zal klinken ver over alle grenzen heen, gansch den aardbol omvattend en waardoor van het cultureele, economische en godsdienstige leven van onze natie aan ieder een helder inzicht worden ge geven. Het eerste K. R. O. We-eldprogramma zal worden uitgezonden op Zondag 16 Fe bruari van: 12.5013.50 uur A. T. voor Azië (Japan, China, Achter-Indië) (ontvangst plaatseL tyd 21.30—22.30 uur). 18.20—19.20 uur A. T. voor Afrika (ont vangst plaatsel. tijd 20.00—21.00 uur). 0-201.20 uur A. T. voor Amerika en West-Indië (ontvangst plaatsel. tijd 20.00 —21.00 uur) via de Philips' P. C. J.-zender op golflengte 31.28 M. Het Koloniaal Program zal 16 Februari worden uitgezonden van 14.05—15.05 A.T. (ontvangst in O.-Indië 20.45—21.45 uur) via de Phohi op golflengte 25.57 M. Biljarten. Uitslag kampioenschap Sas senheim van gisteravond. Volgens de stand van Maandagavond stonden de heeren Grard, Zandbergen, C. Guldemcnd en J. v. Beizen allen met 14 gewonnen en 2 verlo ren partijen, zoodat hieruit drie kamppar tijen /Gigden. Bij loting was de eerste partij C. GuldemondGrard Zandbergen gewon nen door C. Guldemond met 100 car., 25 beurten, gem. 4 serie 16. 2de partij Grard ZandbergenJ. v. Reizen gew. door G. Zaniheigen me' 100 car., 22 beurten, gem. 4.54, serie 19. 3de en laatste partij C. Gulde mond—J. v. Reizen gew. door C. Gulde mond met 100 car., 15 beurten, gem. 6.66, serie 20. Zoodat hierdoor het eind was be slist en de heer C. Guldemond op 63-jarigen leeftijd kampioen van Sassenheim 1935— 1936 is geworden. Wij wenschen hem met dit behaalde succes van harte geluk. De vorige stand v/n het kampioenschap was op naam in 1933—1934 J. Diederiks, in 19341935 Grard Zandbergen en 1935 1936 C. Guldemond. Donderdag 20 Febr. speelt B. Copini uit Aalsmeer een partij van 400 car. tegen de kampicen C. Guldemond. Onder de pauze uitre.king der prijzen door den heer H. Ba der. wethouder dezer gemeente.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 14