DINSDAG 11 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 3 PROF. MR. H. KRABBE HERDACHT. Hedenmiddag te 2 uur heeft prof. mr. R. Kranenburg, opvolger van den nu over leden prof. mr. Hugo Krabbe, oud-hoog leeraar in het staatsrecht aan de Leidsche Universiteit, een herdenkingscollege van dezen beroemden kenner der Nederlandsche Staatsleer gehouden. Onder de velen, die dit bijzondere col lege in het Groot-auditorium bijwoonden, merkten we o.m. op mevr. de Wed. Prof. Krabbe, mr. P. E. Briët, curator der Uni versiteit, prof. mr. A. S. de Blécourt' rec tor magnificus, verschillende hoogleeraren en tal van studenten. Prof. Kranenburg herinnerde eraan, dat prof. Krabbe bijna 20 jaar aan de Leidsche Universiteit en daarvoor 14 jaar aan de Groningsche het hooger onderwijs had ge diend. Wanneer we zijn academische werkzaam heden over een derde eeuw bezien, dan mogen we zeggen, dat de algemeene staatsleer zijn grootste toewijding had. Dat moet wel een gevolg geweest zyn van zijn persoonlijke voorkeur voor het algemeen staatsrecht, waarvan mede zijn voornaam ste geschiften getuigenis afleggen. Prof. Kranenburg weidde hierna uit over Krabbe's opvattingen over wet en wetgeving, staat en staatsleer, waarbij deze van het standpunt uitging, dat het. weten schappelijk onderzoek vrij moet zijn. Na eraan herinnerd te hebben, wat Krabbe's leermeester, Buys en prof. Op- penheim, die ook zijn voorganger te Gro ningen was geweest, op het gebied van staats- en gemeentewet tevoren hadd fci geschreven, stelde spreker in het licht, hoe prof. Krabbe daarna zijn meening over het Ned. recht deed kennen. Natuurlijk vonden ook Krabbe's theo rieën omtrent het rechtsberip bestrij ding doch hij schuwde den strijd niet, met erkenning ook van de waarde des tegen standers. Bij de opening der R. K. Universiteit, waar prof. Krabbe als rector magnifi cus de Leidsche Universiteit vertegen woordigde, zeide hij tot den rector mag nificus der Kath. Universiteit: „Deze dag treedt gij in het strijdperk der waarheid. Want de wetenschap gaat vooruit door strijd. Wij zullen elkaar ontmoeten in het strijdperk. Maar eerst reiken wij elkaar de hand naar ridderlijk gebruik." Zijn ambtswerk was hem zeer lief. Aan de Leidsche Universiteit was hij bijzonder verknocht. Geboren ën getogen Leidenaar als hij was, voelde hij zich zeer verheugd, toen hij hier het vak van zijn keuze mocht gaan doceeren. Toen prof. Krabbe een herinneringscol lege gaf van prof. Land, was het alsof hij zichzelf hiermede teekende. Hij was een lichtgevende bron, beminnelijk om den eenvoud van zijn karakter, een man, die een sfeer van persoonlijkheid om zich heen wist te scheppen, een man wiens herinne ring bij allen, die hem gekend hebben zal blijven voortleven. Gouden doctoraat. Donderdag 13 Febr. as. zal het "50 jaar ge leden zijn, dat prof. dr. B. J. H. Ovink, oud-hoogleeraar te Utrecht, thans wonende te Brussel, aan de.Leidsche Universiteit promoveerde tot doctor in de letteren en wijsbegeerte. GEMEENTERAAD. (Vervolg van pag. 7). Baden voor werkloozen. De Commissie voor den Geneeskundigen dienst geeft B. en W. in overweging te be vorderen, dat werkloozen en hun gezins leden eenmaal per week en wel gedurende de eerste vier dagen daarvan in de gele genheid worden gesteld in het gemeente lijk badhuis stortbaden te nemen tegen den prijs van 3 cent per bad, met kofete- looze verstrekking van handdoeken en zeep door de gemeente. Aangezien gedurende de eerste vier da gen der week van het badhuis slechts wei nig gebruik wordt gemaakt, de kosten van bovenbedoelde baden per jaar niet meer dan 100 a 150 zullen bedragen en het baden en daarmede de hygiëne kan wor den bevorderd, bestaat onzerzijds daarte gen geen bezwaar. Een schoolspreekuur. In de Raadszitting van 26 Juni 1933 werd bij de behandeling van ons voorstel tot vaststelling van de verordening, regelende het geneeskundig schooltoezicht, om prae- advies in handen van B. en W. gesteld het hieronder afgedrukte voorstel van uw vroeger medelid, den heer Koole, strek kende tot instelling van een schoolspreek uur. Blijkens de toen door den voorsteller gegeven toelichting was het. zijn bedoeling nog eens te doen nagaan, of een school spreekuur door den Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen- en Gezond heidsdienst zou kunnen worden gehouden, evenals zulks, bij wijze van proef, gedu rende het jaar 1928 had plaats gevonden. Gelijk bekend zal zijn, werd deze proef niet voortgezet, omdat genoemden Direc teur de daarvoor noodige tijd was gaan ontbreken. Omtrent het voorstel van den heer Koole hebben B. en W. eerst het advies ingewon nen van meergenoemden Directeur, die mededeelde, dat hij thans wel weer in staat was een dergelijk spreekuur te hou den, zij het slechts eenmaal per week, des Woensdagsmiddags. Onder deze omstandigheden zijn B. en W. met de Commissie voor den Genees kundigen Dienst, wier gevoelen zij mede inwonnen, van oordeel, dat tot de weder instelling van zoodanig spreekuur, waar aan overigens voor de gemeente geen kos ten zijn verbonden, kan worden overge gaan. Aangezien B. en W. reeds vroeger het doel en de beteekenis van een school spreekuur hebben uiteengezet, meenen zy thans te mogen volstaan met daarnaar te verwijzen. Wij willen er alleen nog eens de aandacht op vestigen, dat de aanmel ding voor het onderzoek tijdens het spreek uur geheel vrijwillig zal zijn, dat genees kundige behandeling van de kinderen door den Directeur niet plaats heeft en dat diens taak zich bepaalt tot het geven van advies aan de ouders, die desgewenscht het onderzoek kunnen bijwonen. Boven dien ligt het in het voornemen het school spreekuur te beperken tot die kinderen, van wie een nader onderzoek, in overleg met den schoolarts, wenschelijk wordt ge acht. De bouw van de nieuwe brandweerkazerne. Hedenmorgen heeft plaats gehad op het bureau voor gemeentewerken de aanbeste ding voor den bouw van de nieuwe brand weer kazerne c.a. op het t "rein van de voormalige St. Petruskerk. Ingeschreven was als volgt: Joh. v. d. Putten, Haarlem 41433; J. v. Riet, Leiden 41300; Kaay, Leiden 41.200.. C. v. d. Vliet, Den Haag ƒ40.990; A. J. La.ngeveld, Leider ƒ40975; Marcelis, Leiden 40967; de Later en Meyers 40890; P. Bries, Den Haag 40830; H. C. Geerdink, Usselo, 39800; JeÜe v. d. Wal, Zandvoort ƒ40777; A. Voordauw, Zoe- terwoude ƒ39800; v. d. Velde en de Jong, Oegstgeest 39300; W. Lolkes. Sandpoort ƒ39250, Gebrs. v. d. Putten, Heemstede 39220; J. Dubbeldam, Voorburg 38977; Stalema, Bolsward ƒ38893; Kuypers en Kloppers ƒ38850; M. de Jong en Zn., Voorschoten 38700; Gebrs. den Ouden, Oegstgeest 38600; Gebrs. Smits, Schie dam ƒ38456; Jarriksma, Heemstede ƒ38000; Bik en Bredeveld, Leiden ƒ37950; G. Gesman en Zn., Alphen ƒ37890; M. Ebbing, Haarlem J 37795; Gebrs. van Wijk, Alphen ƒ37500; P. Groeneweg, Rotterdam ƒ37480.. J. Thijssen, Amsterdam 37277; j. M. Nij land, Uithoorn ƒ36940; Bock, Voorburg ƒ36750; Breulink en Zn, Almelo ƒ36649; A. I\ Höfke, Amsterdam ƒ36480; C. M. Derenburg en B. Boers, Alphen 36472; G. J. Wiedijk, Haarlem ƒ36368.50; Earends en Workum, Amsterdam ƒ35.500; J. C. de Geus, Haarlem ƒ35309; H. C. Heemskerk, Leiden 34843; T. J. de Vries, Bilthoven ƒ33275. CHRISTEL. ORATORIUMVEREEN. „CON AMORE". Uitvoering „Paulus". Gisteravond ontving het bestuur van bo vengenoemde vereeniging bericht, dat Me vrouw Sophie BothHaas ongesteld was geworden en de sopraan-partij niet ver vullen kon. We kunnen thans reeds mede- deelen, dat in haar plaats zal optreden Mevrouw Martha de GroothStam, wier medewerking bij Toonkunst, een paar jaar geleden, zoo gunstig beoordeeld werd. De ijsbaan De ijsbaan was hedenmiddag geopend. Het was vanmiddag echter nog niet ge heel zeker of de ijsbaan ook vanavond zou worden opengesteld. Daar te rekenen is met voortduring van de vorst, zal dit ech ter wel het geval zijn. Dierenbescherming. Gisteravond hield de afd. Leiden van de Nederl. Vereeniging tot Bescherming van Dieren haar jaarvergadering in het Nutsge- bouw. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1935 weer met vrucht onder de jeugd propaganda is gemaakt, in overleg met de Commissie van Advies bij het onderwijs. Met animo werden door de kin<feren opstellen of werk stukken (naar keuze) gemaakt en inge zonden. Ook op 4 October (wereld-dieren dag) werd een beroep gedaan op geestelij ken, opvoeders en de pers, om aandacht aan den 4 Octoberdag te willen geven. Het maandblad en de kalenders van Dierenbe scherming werden op alle scholen in Lei den en omstreken bezorgd, evenals aan de secretarieën en de politieposten. De samenwerking met de stedelijke po litie en met de afd. Leiden van den Bond van Politie-ambtenaren in Nederland tot Bescherming van Dieren was uitstekend, zoodat de klachten, die binnen kwamen, met aandacht werden behandeld. De wekelyksche veemarkt werd steeds belangeloos gecontroleerd door den afdee- lings-inspecteur, den heer Gordon Hassel- bach, met volle medewerking van politie en markt-autoriteiten. De wintervoedering van vogels werd door het secretariaat zorgvuldig behandeld; twee bestuursleden gaven hun volle aan dacht eil toewijding aan de woonwagen- paarden. De polikliniek in het marktgebouwtje bleef geregeld functionneeren onder leiding van de heeren dierenartsen Commandeur en van Zfjverden. Er werden velerlei acties gevoerd om propaganda en geld te maken. De mooie brochure van het Hoofdbestuur: „Wat wil, wat deed, wat dcet de Nederl. Ver. tot Be scherming van Dieren", werd aan alle leden van de afdeeling, aan die van het dieren- asyl en aan andere belangstellenden toege zonden. Aan het jaarverslag was toegevoegd een apart verslag van den heer Ksmner, die bjj de politie speciaal met de belangen van die renbescherming is belast. Steeds meerderen gaan zich voor de betere behandeling der dieren interessee ren en hoewel het gewone gevolg van een klacht is, dat degene, die mishandeling pleegde, wordt terechtgewezen en voorge licht, vallen er ieder jaar nog heel wat pro cessen-verbaal, waarvan er ditmaal 33 in het verslag worden genoemd. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving: 6723. Ph. Brobbel, Leiden, Stationsweg 49, sigaren magazijn. E.: Ph. Brobbel, Leiden. W ij z i g i n g: 512. J. G. Ballego en Zo nen, Leiden, Witte Singel 22, kweeken van en handel in bloemisterij gewassen, enz. Uittr. Venn.: J. G. Ballego en J. Ballego. De zaak wordt voortgezet door: A. N. Bal lego, als eenig eigenaar, onder den ouden naam. Hedenmorgen te kwart voor negen werd de politie-brandweer gealarmeerd voor een brand ten huize van G. v. E., Geere- gracht 42. De brand was ontstaan doordat kleeren, welke om de kachel te drogen hingen, vuur hadden gevat. Het vuur had zich medegedeeld aan het behang, den schoorsteenmantel en het vloerkleed. De bewoners waren afwezig. De vrouw des huizes was tien minuten tevoren bij haar zuster, d:o daarnaast woont, even aange- loopen. Toen zij van den brand hoorde en in haar woning terugkeerde, kreeg zij een zenuwaanval. Twee burgers en een pas- seerende politie-agent slaagden erin het vuur met eenige emmers water te blus- schen. De politie-brandweer kon haar werk aldus tot nazorg beperken. Gisteravond te half acht. is de brand weer uitgerukt voor een schoorsteenbrand ten huize van P. de W., kapper, Prinsen straat 39. De schoorsteen werd op de ge bruikelijke manier gereinigd, waarop het gevaar was geweken. SPORT De Olymp. Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. IVAR BALL AN GRUD (NOORWEGEN) OLYMPISCH KAMPIOEN 500 M. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 11 Febr. (Bijz. Dienst A N.P.) De resultaten van de 500 meter hardrijden op de schaats luidden als volgt: 1. en Olympisch kampioen Ivar Ballangrud (Noorwegen), tiid 43,4 sec.; 2. Georg Krog (Noorwegen) 43,5 sec.; 3. Frei- singer (Amerika) 44 sec.; 4. Ishihara (Ja pan) 44,1 sec. 5. Lamb (Amerika) 44,2 sec. 6. en 7. Polts. (Amerika) en Leban (Oosten rijk) 44,7 sec. 8, 9, 10 Vasenius, Ojala en Ruissalo (allen Finland) 44,9 sec.; 11 en 12. Nakamura (Japan) en Petersen (Ame rika) 45 sec.; 13. Wazulek (Oostenrijk) 45.1 sec. 14. Nando (Japan) 45,6 sec. 15. en IQ. Dolf van der Scheer (Nederland) en Ber- sinsoh (Letland), 45,7 sec.; 24, 25 en 26. Sla- nee (Oostenrijk) Dijkstra en Langedijk (Nederland) 46,7 sec.; 27. Blaisse (Neder land) 46,9 sec. LAATSTE BERICHTEN GASVERGIFTIGING TE DEN HAAG. Dienstbode bewusteloos gevonden. Hedennacht 'heeft zich ten huize van den heer Oe H., Mauvestraat 26, te 's-Graven- hage, een geval van gasvergiftiging voor gedaan. Toen de heer De H. hedenochtend om half zes wakker werd, constateerde hij een flauwe gaslucht op zijn slaapkamer, die zich op de eerste etage bevindt. Hevig ont steld rende hij de gang op, waar het nog sterker naar gas rook en begaf zich naar de slaapkamer van zijn 1 1/2-jarig zoontje, waar het gas zich in het geheel niet had verspreid. Vervolgens ging de heer De H. naar de tweede etage naar de slaapkamer van de 19-jarige Duitsche dienstbode H. D., al waar een vreeselijke gaslucht hing. Na alle ramen te heben opengezet en de gaskraan in het benedenhuis te hebben af gezet hetgeen echter niet mocht baten spoedde de heer De H. zich naar een nabu- rigen melkwinkel, waar hy de Eerste Hulp alarmeerde. Op den terugweg "aar huis ontmoette hij een melkboer van De-Sier- kan, wien hij het gebeurde vertelde en die daarop gearristeerd de mevr. de H. kunstmatige ademhaling op de be- wustelooze aiensibode toepaste. De heer De H., die bij dit alles een groote tegenwoor digheid van geest aan den dag heeft ge legd, begon zich thans onprettig te gevoe len. Hij was genoodzaakt enkele oogenblik- ken buitenshuis te blijven om bij te ko men. De Eerste Hulpdienst vervoerde de dienstbode naar het R.-K. Ziekenhuis aan het Westeinde, waar zy hedenochtend om streeks half elf bijkwam, dank zy het toe passen van kunstmatige ademhaling en het toedienen van zuurstof. De oorzaak van dit ongeval is het feit, dat de gaspijp, die tengevolge van het ver zakken van het voortrottoir geknakt was door de vorst, is opengebroken, waardoor een lek ontstond en het kas kon ontsnap pen. Het gas heeft zich eerst i. de hall van het huis van den heer de H. verspreid, en is toen langs de muren naar boven getrok ken. Aan de eigens.1 ap, die gas heeft, de hoogst mogelijke plaats op t zoeken, is het te danken, dat het 1 1/2-jarig zoontje, wiens slaapkamer zich recht onder die van de dienstbode bevindt, gespaard bleef. DE BRAND TE AMSTERDAM. De identificatie van de zes kinderen, die bij den ongelukkigen brand op den Achter burgwal te Amsterdam zijn omgekomen, is nog niej ten einde. Aan kleinigheden als stukjes overgebleven kleeren, voorwerpen, die de kleinen bij zich droegen, moet de identiteit van elk der slachtoffers worden vastgesteld. Zoolang dit onderzoek nog niet js afgeloopen, wordt door de justitie geen verlof gegeven tot begraven. Wanneer dat verlof vóór Donderdag is afgekomen, zul len de drie kinderen uit het gezin Egger- inond dien dag tei aarde worden besteld op de Oosterbegraafr laats 's middags om half twee. Daar zal ook dien dag om kwart voor twee zijn laatste rustplaats vinden Fons van der Weyden, wiens lijk herkend is door een ring, welke hij droeg. De vrouw van Postma en haar drie kin deren zullen ter ruste worden gelegd op de begraafplaats „Vredenhof". BRAND IN EEN KURKENFABRIEK TE SCHIEDAM. Hedenmiddag te omstreeks half één Is door tot nu toe onbekende oorzaak, brand uitgebroken in de kurkenfabriek van de firma L. v. d. Toorn, Raam 24, te Schie dam. De brand liet zich op het oogenblik, dat wij dit bericht ontvingen, zeer ernstig aanzien. De geheele fabriek stond in lichte laaie. De brandweer was met groot mate riaal ter plaatse. Om 1 uur hedenmiddag Was het nog niet mogelijk een overzicht van den brand te krijgen. Nader wordt gemeld, dat de oorzaak vermoedelijk te zoeken is in het vlam vat ten van zakken met kurk, die by een kachel te drogen waren gezet. De rookont wikkeling was zóó hevig, dat het den brandweerlieden onmogelijk was de fa briek binnen te gaan. Zij zijn op het draad glazen dak van de fabriek geklommen en hebben hierin een aantal gaten gemaakt, waardoor de slangen werden geleid. Bin nen een half uur was men toen den brand meester. De brand bepaalde zich vrijwel tot de voorraad kurk, welke verloren is gegaan en de houten stellages in de fa briek. IJSSELMEER BEDEKT MET IJSVELDEN Moeilijkheden voor de scheepvaart. Het IJsselmeer is thans overdekt met groote ijsvelden. Zoover het oog reikt, is alles ijs. Ook het Buiten IJ en bij Pam pus is het één ijsmassa. Motorschepen, die vanmorgen naar het IJsselmeer zyn ver trokken, zijn teruggekeerd, daar de schip pers het niet gewenscht achtten, zich in de enorme ijsvelden te wagen. Zy zullen thans „binnendoor" hun bestemming trachten te bereiken. De passagiersbooten op het IJsselmeer zyn nog zonder vertraging binnengekomen. De IJsinlichtingendienst treedt heden in werking. Het IJsselmeer is reeds voor de zeilvaart gesloten. Stoomvaart is echter nog mogelijk. Taxe-gedeelte consumptiemelk. De prijs voor het taxe-gedeelte van con- sumptiemelk, gekocht op Regeeringscon- tract. is voor de volgende week bepaald op 6 1/2 cent per liter, eventueel verhoogd met premie of verminderd met de afdracht voor de kwaliteit. De afdracht voor andere in consumptie gebrachte melk is vastgesteld op 2 1/2 ct. per Liter. Het Abessijnsche conflict VAN HET FRONT IN ABESSYNIë. ROME, 11 Februari. (A.N.P.) Het Ita- liaansche legerbericht luidt; Van het Eri trea- noch van het Somali-front valt iets bij zonders te berichten. DJIBOETI, 11 Februari. (A.N.P.) Stefani verneemt uit Addis Abeba, dat Ras Mariam, die Ras Desta is opgevolgd, zyn troepen concentreert bij den Shebeli. De troepen van Ras Mariam zijn uitgezocht uit de man nen, die het meest geschikt zijn voor geacci denteerd terrein. Zij worden uitgerust met moderne geweren en voldoende levensmid delen en munitie. Dit bevestigt de beriohten, dat het leger van Ras Desta door generaal Graziani ge heel werd vernietigd. WANORDE IN ABESSYNIë? MAKALLE, 11 Februari. (A.N.P.) Een Duitscher, die uit Addis Abeba terugkeer de, verklaarde aan Stefani, dat op het oogenblik in Abessynië een ware chaos heerscht. Twee partijen betwisten elkaar de macht; de eene wordt geleid door Wolde Georgie van Godjam en de andere door Tekle Hawariate, den gouverneur van Ad dis Abeba, den leider van de ultra-nationa listische jonge Abessijnen. die vyandig ge zind zijn jegens alle vreemdelingen. De stryd tusschen deze beide groepen is van invloed op de journalisten, die eveneens in twee kampen zijn verdeeld en tegenstrij dige berichten geven over den binnenland- schep toestand. TELEGRAMMEN UITSPRAAK IN DEV1EZENPROCESSEN. Wederom kloosterlingen veroordeeld. BERIJN, 11 Februari. (A.N.P.) Heden Is het vonnis geveld in het proces tegen de kloosterzusters uit Breslau, die op ongeoor loofde wijze in het buitenland uitgegeven obligaties .hebben teruggekocht met ge smokkelde deviezen, waartoe een speciaal conto was geopend by een bank te Amster dam. De voornaamste beklaagde, zuster Anna Kroschig werd veroordeeld tot 3 jaar 6 maanden tuchthuis, 5 jaar eerverlies en 56.000 mark boete. Twee andere beklaag den, de zusters Olga Steuer en Augusta Liedtke werden veroordeeld tot 1 jaar 6 maanden gevangenis, met 11.000 mark boe te en 1 jaar 3 maanden met 10.000 mark boete. EISCH IN HET OESTADJI-PROCES. De doodstraf. AIX EN PROVENCE. 11 Februari. (AN. P.) Bij het begin van het requisitoir eischte de procureur-generaal reeds de doodstraf tegen de beklaagden. Hy wensohte geen on- BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: n Luxor: M Roxy: Trianon: H p BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Cornelis Martinus z. van Th. A. B. Laken en E. J. J. Vreeburg - Albertus z. van A. v. d. Meij en C. V/ar- naar Johannes z. van H. E. Christiaan- se en M. C. Goddijn Aart z. van F. Rombout en A. C. v. Arkel Abraham Antonius Maria Godefridus z. van A. A. M. Martijn en C. J. Devilee Antoon z. van A. v. d. Meij en H. E. Trouwee Ger- rit z.,van F. J. M. v. Hal en J. Blok Ja cobus z. van J. Ph. Louwrier en P. Cornet Johannes z. van J. Crispijn en S. M. Schreuder Wilhelmina d. van W. A. v. d. Pol en H. C. Ennik Helena Petronella d. van H. P. Zaalberg en A. J. Siebert Hendrikus Wilhelmus z. van D. Kleijn en C. v. d. Weyden Douwe z. van A. Woud stra en G. de Bes Eduard Adriaan z. van H. W. G. v. Urk en C. P. Ruigrok Arendje d. van J. Brussee en G. Remmel- zwaal Willem Julius Bernard z. van W. J. Huckriede en C. E. v. Rooden Jan Marinus z. van M. Oudshoorn en D. Dekker Gerardus Stephanus z. van A. J. Ver- hart en C. J. v. Rijn Maria Aleida Wil helmina d. van E. Verhoeven en C. M. C. van Beelen Alberta Johanna d. van A. J. Hegger en E. G. J. Ottema Pieter Henri z. van P. v. d. Lucht en C. A. Snel. Overleden: J. C. Planje dr. 4 wkn. W. C. Waaijer—v. Tol wede. 67 j. A. v. Ryn ongeh. vr. 74 j. derscheid te maken, aangezien volgens hem allen even schuldig zyn, allen wilden moor den. Het heeft het aanzien, dat het requisitoir zal duren tot in de middagzitting, zoodat het niet waarschijnlijk is, dat nog heden avond het vonnis zal worden geveld, want de verdediging zal niet weinig tijd in be slag nemen en de jury schijnt niet veel te voelen voor een nachtzitting. De Saint Auban zal het eerst het woord voeren in de verdediging, waarna de advo caten Noel, Cabassol en Bonelli zullen vol gen. WERKLOOZENONLUSTEN OP HET EILAND MYTILENE. ATHENE, 11 Febr. (A.N.P.) Op het eiland Mytilene is het tot ernstige onlusten ge komen. Honderden werkloozen deden een aanval op de bakkerswinkels en richtten groote verwoestingen aan. Soldaten en po litie openden het vuur op de menigte, die de politie-agenten echter na een heftig gevecht dwong, zich terug te trekken op de binnenplaats van het gymnasium. Vervolgens werd net gerechtsgebouw door de werkloozen met steenen gebombar deerd. De betoogers eischten de vrijlating van zeven arrestanten. Men vreest, dat het heden opnieuw tot ongeregeldheden zal ko men. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 10 Febr. Groentenveiling. Bloemkool I f 38.70, Roode kool f 2.80 9.50, Savoye Kool f 7.60—12.10, Groene Kool f 1.804.Pieterselie f23.10, Prei f0.90 —3.90, Kropsalade f2.30—2.80, Selderie f 0.802.40, Knolselderie f 25.60 per 100 stuks. Kroten f 2.904.90, Kroten, gekookt f7—9.—, Witloof f3—17.—, Boeren Kool f619.Uien f 1.202.80, Wortelen f4.60 13.50, Spruiten I f 1017.Spruiten II f314.Andijvie f 1025.per 100 Kilo. ..ROTTERDAM, 11 Februari. Vee. To tale aanvoer: 3896 stuks. 221 paarden, 718 magere runderen, 810 vette runderen, 115 vette kalveren, 112 graskalveren, 1683 nuchtere kalveren, 206 schapen, '26 bokken. Prijzen p. K.G.: vette koeien le kw. 47, 2e kw. 42, 3e kw. 2834, vette ossen le kw. 44, 2e kw. 40, 3e kw. 30—34, stieren le kw. 43, 2e kw. 39, 3e kw. 3034, vette kalveren le kw. 90, 2e kw. 80, 3e kw. 5560, scha pen le kw. 51, 2e kw. 37, 3e kw. 29, lamme ren le kw. 43, 2e kw. 38, 3e kw. 28, gras- kalveren le kw. 44, 2e kw. 36, nuchtere kalveren le kw. 35, 2e kw. 20, slachtpaarden le kw. 41, 2e kw. 34, 3e kw. 25. Prijzen per stuk: Schapen 1915—10, lammeren 17 148, nuchtere slacht-kalveren 6454, nuchtere fokkalveren 1310.8, slachtpaar den 15010070, werkpaarden 250160 80, hitten 110—90—60, stieren 200—150— 100, kalfkoeien 175140—90. melkkoeien 18014595, vaarzen 1108060, pinken 997060, graskalveren 453525. BODEGRAVEN, 11 Febr. Kaas. Aan gevoerd 96 partijen kaas, alle met rijksmerk, totaal 4320 stuks, wegende 38.880 K.G. Prijs met rijksmerk le soort 2022, 2e soort 1819. Handel flauw. WISSELNOTEEitINGEN AMSTERDAM) (Officieel) Berlijn Londen New York Parijs Brussel Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm Praag Weenen Boedapest Prolongatie 2 pet 59.29 7.293,g 1 159/:6 9.727,8 24.82 48 13 20.1 Gl/2 36.65 32 57l/2 37 62l/o 611

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3