STADS NIEUWS 6 WOENSDAG 12 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NEERLAND'S ZUIVEL VOEDT U GOED. De Zulvelrevue „Van Eigen Land". In de Stadsgehoorzaal, die helaas niet ge heel was gevuld, zoodat men hoogstens van „goed bezet" kan spreken is gisteravond ter opluistering en ondersteuning van de Leidsche Zuivelweek vertoond de zuivel- revue „Van Eigen land", die reeds in ver schillende andere steden is opgevoerd en overal veel succes mocht oogsten. Leiden heeft daarop geen uitzondering gemaakt. Men heeft deze revue op een aardige en origineele manier in elkaar gespijkerd. Het valt niet mee om gedurende eenige uren propaganda te maken voor de zuivelpro ducten en dat te doen op een vroolijke en onderhoudende wijze, zóó, dat men het pu bliek amuseert en het tevens het noodige enthousiasme bijbrengt voor de Holland- sche Zuivelproducten. Het een zoowel als bet ander lukt j door deze revue wonder wel. Ongetwijfeld hebben de aanwezigen zich uitstekend geamuseerd, zooals bleek uit het herhaaldelijk opklinkend hartelijk applaus en het is evenmin aan twijfel on derhevig dat het publiek de zaal heeft ver laten met het vaste voornemen om met de raadgevingen van Jan Welgemoed zijn voordeel te doen. Jan Welgemoed, het vitale kereltje met zijn boter- en kaashoofdje, het meikglas schuin op zijn bol en goed voorzien van allerlei zuivelproducten dook tijdens alle mogelijke en onmogelijke situaties in de revue op om het publiek met zijn enthou siasme voor de zuivel te bombardeeren. In een groot aantal tafereelen, die zeer vlot achter elkander werden afgewerkt, in aardige dialogen en met pittige liedjes en declamaties werd propaganda gemaakt voor melk, boter, kaas, melkbrood, room ijs, pap, yoghurt, thuis, op school, in de fabriek, bij de export, voor jong en oud. Aardige décors, een goede verlichting, vlot en keurig spel zorgden tezamen voor een mooie avond, waarop de plaatselijke propaganda-commissie met genoegen kan terugzien. De voorzitter van deze commis sie, de heer v. d. Holst, bood aan het ein de aan Jan Welgemoed en eenige hoofd rolspeelsters bloemen aan. „ST. RAPHAëL". Onder voorzitterschap van den heer Na- ber had Maandagavond in het Bondsgebouw de jaarvergaderinig plaats. De voorzitter be treurde de slechte opkomst. Vooral een jaar vergadering toch moet goed bezocht zijn, temeer daar er veelal belangrijke punten op de agenda staan. Door den Geest, adviseur werd het over leden lid Th. A. Lamboo herdacht, en wer den eenige gebeden gestort voor de ziele- rust van den overledene. De notulen werden onveranderd goedge keurd. Ingekomen stukken en mededeelin- gen werden door den secr. toegelicht, een kort verslag werd uitgebracht van de ver gadering afd. bestuurders te Utrecht, in verband met pensioneering op 55-jarigen leeftijd. Door den secretaris weiden de resp. jaar verslagen uitgebracht. Ten eerste van de Herstellingsoordvereeniging „Mgr.. Mut- saers", ten tweede van de instelling steun fonds Onderlinge Hulp, ten derde het jaar verslag der afdeeling. Eenige achteruit gang in het ledental was te betreuren m verband met het opheffen der Haarlemmer meerlijnen en pensioneering van het spoor wegpersoneel. Verschillende nieuwe leden waren echter toegetreden van de A.T.O.; zoodoende was het ledental eenigszins sta biel gebleven. Door den voorzitter werd dank gebracht aan den secretaris voor de zoo keurig verzorgde verslagen en hij sprak de hoop uit, dat de. nog vele jaren moge profiteeren van de krachten van den secre taris. Daarna kwam het verslag van den pen ningmeester aan de orde, alsmede de be grooting. Het boekjaar 1935 sloot met een voordeelig saldo, wat in deze tijden tot groote tevredenheid moet stemmen. De be grooting ging zonder op- of aanmerking on der den voorzittershamer door. Hulde werd gebracht aan het zoo accuraat beheer van de finantiën. De penningmeester is inder daad de spil, waar alles om draait. Daarna werden drie nieuwe leden ge ïnstalleerd. De heer Prins (A.T.O.) en twee oud-leden der N.S., waarvan één gepensio neerd lid bleef van den Bond. Op een waar dige .en hartelijke wijze werden deze nieu we vrienden in „St. Raphaël's" rijen opge nomen. Tot kasnazieners werden benoemd de heeren Juffermans en Prins. Van de rond vraag werd druk gebruik gemaakt. Te on geveer 10.30 uur werd deze geanimeerde vergadering gesloten met den ohr. groet. K. J. M. V. ST. PETER KANIS. Wij wekken door deze alle leden nog eens op om hedenavond de voordracht van den heer Janssen over „Sociale Economische vraagstukken voor den Middenstand" bij te wonen. Evenals de eerste lezing zal ook deze weer van zeer groot belang zijn voor alle K. J. M. V.'ers. Ondanks ijsvermaak moet deze avond beslist doorgaan, aangezien de lezing niet uitgesteld kan worden. HET BESTUUR. FEESTAVOND CLUBHUIS „SINT ANTONIUS". Telken jare komen de ouders, dona teurs en genoodigden een avond samen in het clubhuis der Hartebrug-parochie, om de jaarlijksche uitvoering, die gegeven wordt door de leden, mede te maken. Gisteravond had de eerste uitvoering plaats en we mogen constateeren, dat deze uitnemend is geslaagd. Pater Smits, directeur van het Jeugd werk, verwelkomde de aanwezigen en wenschte allen een prettigen avond. Een vroolijke stemming heerschte in de zaal. Mej. Lindenhoff en de heer J. Raap horst verzorgden het muzikale gedeelte op een uitstekende wijze, door populaire mu ziek en nieuwe schlagers ten gehoore^ te brengen. Een jongenskoortje onder leiding van den heer W. Braun trad enkele malen op. De goede keuze van liederen en de zui vere uitvoering werd beloond met een spontaan applaus. Het grootste gedeelte van den avond werd ingenomer door het blijspel: De Firma Aron Slootjes en Co." Dit spel is een aardige klucht en zeer ge schikt, om eens hartelijk te 'lachen. En daarom past het zoo juist in een avond als deze. Het publiek heeft zich zeer geamu seerd met de koddige grappen en komische situaties, die telkens ontstonden. De spe lers waren leden van de Maria-congregatie en het clubhuis. Zij hebben er voor ge zorgd, dat de avond inderdaad een feest avond werd. De heer A. H. v. Eisen, die de regie voerde, heeft in zeer korten tijd dit stuk moeten instudeeren. Een woord van lof aan hem en de spelers is zeker verdiend. RK. VROUWENBOND. Nogmaals maken wij de leden attent op de jaarfeestviering van morgen, Donderdag 13 Februari, 's Morgens half 10 draagt on zen geestelijk adviseur een H. Mis op in de Hartebrugkerk, met een korte toespraak. Niemand ontbreke! 's Avonds 8 uur feestavond in de groote zaal van de Burcht. Opgevoerd wordt door de Vereenigde Haagsche Spelers (het eeni ge R.K. beroepstooneelgezelschap) het blij spel „de Rare" van den welbekenden Ahaamschen auteur Jac. Ballings. Dit blij- spel werd reeds dikwijls met groot succes opgevoerd, en alle courantenverslagen zijn 't er over eens, dat 't een stuk is van echten j Vlaamschen humor, maar met een gezon- den, degelijken ondergrond. Alls leden zijn dus present. Toegang op vertoon van lid- maatschapkaart. Nieuwe leden en belang stellende dames kunnen voor den prijs van ƒ0.50 een lidmaatschapskaart, geldig voor een half jaar bekomen. We hopen zoo veel nieuwe leden te krijgen. Er is nog gelegen heid tot plaats bespreken, en er kunnen nieuwe leden worden opgegeven tot Don derdagochtend 12 uur bij de secretaresse mej. S. v. Deene, Breestr. 12. In het. Rijksmuseum van Oudheden is gisteravond oe tweede lezing van het voor jaarsprogramma gehouden. Dr. S. Loeschcke uit Trier sprak over: De overwinning van de inhïemsche kracht aan Rijn, Donau en Moezel over Romein- sche wereldmacht. ONTWIKKELINGSAVOND R. K. WERKLOOZEN. Gisterenavond had wederom een ont wikkelingsavond voor de R. K. Werkloo- zen plaats. Velen hadden aan de uitnoodi- ging van het Comité voor iVerkloozenzorg gehoor gegeven en ruim 8 uur opende de heer Nijhuis de bijeenkomst. Daar door bijzondere omstandigheden de spreker van dezen avond nog niet aan wezig kon zijn werd allereerst een gedeel te van het Eilmprogram vertoond. De zeereerw. heer Dr. v. Rooijen van het Kruisheerenklooster te Zoeterwoude sprak hierna de werkloozen toe over wat we te verstaan hebben onder een „Christelijk leven." Is dit het naar de kerk gaai», het vasten enz.? Neen, men kan dit ulles geregeld doen en toch allerminst een Christelijk le ven leiden. Het Christelijk leven moet'in ons zei ven leven, het moet ons levensbe ginsel zijn, ons leven vullen, ons opheffen boven de stoffelijke dingen. Wanneer wij er naar streven het ware Christelijke le ven te leiden, dan zal ons dit rijk maken, het zal ons in staat stellen al onze tijdelij ke zorgen en moeilijkheden niet te zwaar te tellen. Vele stelsels, zooals het communisme of nationaal socialisme, wat kunnen zij ons brengen? Stel eens dat een sterke natie zou ontstaan, dat wij het stoffelijk zoo veel beter zullen hebben. Zal alleen dit ons bevredigen, het leven zooveel mooier maken of zal men niet bitter ontgoocheld zijn? Het ware geluk en het heil der wereld is alleen te verwachten van een waar Christelijk leven. Wij moeten ons leven door God laten leiden, in God onzen groot sten rykdom stellen. Ons leven op aarde is een voorbereiding voor het eeuwige leven, een in de houding gaan staan voor de toe komst, wanneer ons leven in eeuwige wer kelijkheid aanvangt. De wereld gaat hard achteruit, met ont zetting zien we thans nog kort na de ont zettende wereldoorlog, de volkeren zich weer tot onderlinge vernietiging gereed maken. De eenige macht die de dwaze waan der wereld kan tegenhouden is het Christelijk leven. Spr. hoopte dat zijn woorden weerklank mochten vinden in de harten van zijn toe hoorders en beloofde zijn gebed tijdens het H. 'Misoffer voor hunne belangen. Spr. had een hartelijk roplaus in ont vangst te nemen voor zijn heerlijk woord, gesproken van hart tot hart en het was geen overdrijving toen de heer Van Dam, die spr. dankzegde voor de schitterende rede. VER. TOT BEVORDERING DER BOUWKUNST. Herdenking van het 40-jarig bestaan. De groote Burchtzaal was gisteravond geheel gevuld met belangstellenden, die de herdenking van het 40-jarig bestaan van de Vereeniging tot Bevordering der Bouwkunst hebben meegevierd. Onder de genoodigden, die dezen bijzon deren Bouwkunst-avond meemaakten, merkten we o. m. op wethouder J. Splin ter en den heer C. J. Goudsmit, secretaris van het Kon. Gen. „Mathesis Scientiarum Genitrix". Voorts was daar natuurlijk eveneens de heer Jan de Quack, vice-voor- zitter van Bouwkunst en eere-voorzitter tevens van de feestcommissie voor dezen avond. De voorz. dezer commissie, de heer Jan Stigter, heette hen in het bijzonder, maar alle aanwezigen daarom niet minder wel kom. Voorts dankte hij Brunhilde en Sem- pre Avanti voor de toegezegde medewer king en wenschte allen voorts een genoeg lijken avond. Na een muzieknummer van The Blue Rhythm Boys sprak de voorz. van Bouw kunst, de heer C. J. Jonsen, een kort woordje. Deze herinnerde er aan, dat Bouwkunst 40 jaar oud is als vereeniging, doch dat Bouwkunst reeds 20 jaar langer bestond in de toen landelijke vereeniging. Op voorstel van den heer Planjer en een twintigtal andere leden had toen een af scheiding plaats van de Ned. Mij en den 21sten Dec. 1895 werd besloten tot stich ting van een eigen vereeniging, waarvan de oprichtingsvergadering in Februari 1896 plaats had. Bouwkunst kwam spoe dig tot bloei en tegen 1900 telde zij reeds ruim honderd leden. Van degenen, die van de oprichting af lid zijn, noemt spr. de heeren Planjer en Hartevelt, die thans nog aanwezig zijn. Voorts is daar nog de heer Wempe. Hij is als secretaris een unicum in de vereeniging. Hij was bij de oprichting aanwezig, was de eerste \en is nu nog de laatste secretaris, want onafgebroken heeft hij deze functie vervuld. Hem wilde spr. niet huldigen. Dit liet hij als jongere in de vereeniging gaarne aan ouderen over en wie zou zulks beter kunnen dan de eere voorzitter Jan de Quack? Nadat spr. vervolgens hulde gebracht had aan de heeren Hartevelt en Planjer voor hun langdurigen trouw aan de ver eeniging, uitte spr. zijn blijdschap over de belangstelling van het gemeentebe stuur. Tenslotte spreekt de heeren Ponsen een opwekkend woordje tot de jongere bouw kundigen, in de verwachting, dat velen zich zullen' opgeven als lid der vereeni ging, want er is voor Bouwkunst een groote taak weggelegd. Dan zal over tien jaar het gouden feest met voldoening ge vierd kunnen worden. Nadat hierna een tweetal coupletten van het vereenigingslied was gezongen, begon men aan de afwerking van het gevarieer de programma. Hiervoor zorgde het gezel schap van Beem, de dames Gymnastiekver. „Brunhilde" en het dubbel mannenkwar- tet „Sempre Avanti" onder leiding van den heer Joh. v. d. Broek. Al het gebo- dene viel bij de aanwezigen ten zeerste in den smaak en vooral „Sempre Avanti" mogen we een pluim geven voor het bij zondere, dat dezen avond gepresteerd werd. Na de pauze kwam de eere-voorzitter, de heer Jan de Quack voor het voetlicht, om een bijzonder woord te spreken. Dit betrof natuurlijk in de eerste plaats de herdenking van het veertigjarig be staan van Bouwkunst, maar in niet min dere mate het veertigjarig jubileum van den secretaris, den heer Fred. A. Wempe. Spr. memoreerde verschillende dingen uit het verleden der vereeniging. Spreker v/ees er hierbij op, dat de heer Wempe gedurende al die jaren voor Bouwkunst een man van stavast is geweest en naast hem stonden mannen als voorzitters en an dere bestuursleden, die getoond hebben open oog te hebben voor de belangen der vereeniging. Die taak is gezien de veel zijdigheid van vereenigingen op het gebied der bouwkunst in den lande geen gemak kelijke geweest. Maar Bouwkunst uit Lei den neemt onder de andere vereenigin gen een waardige plaats in. In den jongen voorzitter, den heer Pon sen, heeft Bouwkunst een moderne lei ding gekregen, een leiding, die den ouden tijd hoopt te verbinden aan den tegen woordige. Een bijzonder woord richt spr. tot den heer Wempe, in wien spr. niet alleen ziet den meester-stucadoor, die zich niet ont ziet met zijn vak-ingrediënten door de stad te gaan, doch tevens getoond heeft een uitstekend secretaris te zijn, een man, die tevens literator is en het wel en wee der vereeniging in zoovele toonaarden wist te bezingen, dat zulks slechts bewondering kan wekken. Spr. bood vervolgens den heer Wempe en zijn echtgenoote een fraaien vaas bloe men aan benevens een pendule, waarbij hij de beste wenschen uitte voor Wempe en z'n vrouw, maar ook voor Bouwkunst. Na een „lang zal hij leven" door de aanwezigen sprak de heer Wempe een woord van dank en uitte den wensch, dat hij voor allen moge blijven het licht, dat steeds in Bouwkunst heeft geschenen. (Ap plaus). Het was inmiddels 12 uur geworden, zoo dat met de verdere afwerking van het programma spoed werd betracht om ten slotte nog eenigen tijd over te hebben voor het bal, dat dezen feestavond besloot. HET NIEUWE RIJNLAND—DIESELGEMAAL. Het nieuwe Dieselgemaal van Rijnland ten Westen van Gouda „Mr P. A Pijnac- ker Hordijk" zal op Zaterdag 22 Februari a. s. des middags 3 uur in tegenwoordig heid van 't volledig bestuur van Rijnland, autoriteiten en andere genoodigden offi cieel in gebruik worden gesteld. HET LANDELIJK COLLECTIEF CONTRACT. Adres aan B. en W. Aan B. en W. dezer gemeente is het volgend adres gezonden: Ondergeteekenden, handelend namens de Afd. Leiden van den Alg. Ned. Bouwar- beidersbond, R. K. Bouwarbeidersbond en Ned. Chr. Bouwarbeidersbond, hebben bij deze de eer, Uw College beleefd te ver zoeken, om het Landelijk Collectief Con tract bij de uitvoering van Gemeente werken nauwkeuriger te doen naleven. Controle bij het uitbetalsn der loonen, door het opzicht-houdend personeel komt ons zeer gewenscht voor. Vervolgens het verzoek, grootere aan dacht te schenken aan het tewerkstellen van Leidsche werkkrachten en daarbij grootere bevoegdheid te verleenen aan de Gem. en Districts Arbeidsbeurs. (Controle) Alsnog het verzoek, om Lij den verkoop van Gemeentelijk bouwterrein in de koop- acte vast te leggen, dat Leidsche werk krachten bij eventueele bebouwing worden tewerk gesteld. Hierbij geven wij U in overweging, een reductie op den grondprijs te verleenen als tegenprestatie. Namens de af deelingen Leiden enz. In de Memorie van toelichting wordt ge zegd: Het niet naleven van het L. C. C. ge schiedde bij den bouw van het Recreatie gebouw aan het gesticht „Endegeest", ver volgens bjj den vei bouw van de school aan de Heerenstraat en de verbouw van het Gemeentelijk Archiefgebouw aan de Boi- sotkade. In het eerste geval werden geen bon nen verstrekt, althans niet elke week bij het uitbetalen der loonen, doch eerst bij het aanbreken van feestdagen, vervolgens werd het restant der bonnen verstrekt toen het werk beëindigd was. In beide andere gevallen werden in het geheel geen bonnen verstrekt, doch bij de beëindiging van het werk in geldswaarde uitbetaald. Gevallen welke zich hier hebben voofge- daan aan het Raadhuis, het Zuidelijk Pomp station en bij den nieuwbouw aan het Slachthuis, waren grievend voor de Bouw arbeiders en nadeelig voor de Gemeentekas en den middenstand der Gemeente Leiden. Afwijkingen toestaan, op het bepaalde in de Genneentebestekken inzake het tewerk stellen van Leidsche werkkraohten, heeft onze volle instemming, mits zij op goede gronden berusten, echter niet zooals bij den bouw van het Raadhuis, dait toegestaan wordt, dat een voorman als lorriman werk zaam mag zijn; of bij den bouw van het Zuidelijk Pompstation, waar een zoon van den aannemer het timmerwerk verricht of tegelzetters het werk verrichten, terwijl ongeveer 1300 Leidsche Bouwarbeiders, waaronder tegelzetters, werkloos zijn. HET IJSVERMAAK. Ondanks de koude der laatste dagen wil het met het ijsvermaak nog niet te best vlotten. Zooals wy gisteren reeds mededeelden werd de Leidsche IJsbaan gistermiddag opengesteld en bestond er hoop, dat zij ook gisteravond geopend zou zyn. De toeloop van sohaatsliefhebbers(sters) was evenwel zoo groot, dat het ijs den last niet kon dra gen en een gedeelte ervan tegen half vijf bezweek, zoodat velen een paar natte bee- nen hebben gehaald. Natuurlijk moest de baan toen worden gesloten en ook gister avond kon zij dus niet opengesteld worden. Gelukkig voor de ijssport-enthousiasten heeft het vannacht wederom flink gevroren, zoodat de hoop op nieuw vermaak nog blijft bestaan. Vanmiddag was de baan alleen geopend voor kinderen beneden 13 jaar. Vanavond blijft de baan gesloten,omdat het bestuur zich niet verantwoord acht een groote mensehenmassa toe te laten. Misschien morgen? Tram gederailleerd. Hedenmorgen om half 12 uur is de tram HaarlemLeiden op den wissel vlak voor het haltegebouw aan den Stationsweg ge derailleerd, tengevolge van het niet goed functioneeren van den aldaar liggenden wissel. De trams in alle richtingen ondervon den vertraging hierdoor. Handelsregister K. v K. Opheffing 5657. Den Older Zinn, Sassenheim, Hoofdstraat 16, bloembollen- handel. 694. Dros Gebrs. Tieleman (Stoomzeep- fabriek „De Gekroonde Haan"), Leiden, Zoeterwoudscheweg 3. Gisteravond werd in den Centrale ont spanningszaal van Endegeest voor de pa tiënten een muziekavond gegeven onder leiding van Mej. Harry van der Harst door de dames Hany van der Harst (piano), Mej. H A. Huender (piano), Nelly Wester kamp (viool) en Mevrouw Koelman-Strot man (zang). Ook een dameskoos, onder leiding van Mej. van der Harst voerde enkele num mers uit. Er was veel aandacht en veel waardee ring voor hetgeen geboden werd. Hedenoohatend te »":alf elf was op het terrein der Sted. Lichtfabrieken ten afvoer- pyp en bak te zyn gesprongen en in de ren, welke men moest ontdooien. Dit ge schiedde o.m. door brandend houtwol. Daar bij schijnt een vonk door een kier tusschen pijp van een watergasteerseparator bevro- teermassa terechtgekomen, die in brand vloog. De lichtfabrieken bezitten echter een goed schuimbluschapparaat en hiermede waren ue vlammen spoedig verstikt. Gistermiddag te 5.10 uur is een begin van brand ontstaan ten huize van M. H. W., Noordeir.de 30, alwaar kleeren rond de kachel te drogen hingen en vlam hadden gevat. De vloermat en eenig houtwerk wa ren reeds door het vuur aangetast, doch de bewoners slaagden erin het met eenige em mers water te blusschan, zoodat de brand weer geen dienst behoefde te doen. RECHTZAKEN PROCURATIEHOUDER STOND TERECHT. Zaken op notariskantoor waren hopeloos in de war. Dinsdag behandelde de Rotterdamsche rechtbank de zaak tegen den procuratie houder en deelgenoot van den gefailleer- den notaris M., den 54-jarigen J. W. B. Op 24 Maart werd het kantoor van no taris M. en de door hem gestichte „N.V. Maatschappij voor Grondcrediet Rotter dam" in staat van faillisement verklaard, met aanwijzing van mr. Coert Sr. en nota ris J. S. Mijs als curatoren. Ook B. werd failliet verklaard, doch het Haagsche Ge rechtshof heeft hem tenslotte surcéance van betaling verleend. Het onderzoek in den faillieten boedel wees uit, dat de zaken hopeloos in de war waren geraakt. Het bleek verder, dat de notaris zich de laatste jaren weinig of niet met de zaken had bemoeid, doch alles overliet aan zijn deelgenoot B. De tegen den procuratiehouder inge brachte beschuldigingen luidden dat hij, als procuratiehouder van notaris M. of als deelgenoot van dezen, belast met het be heer der inkomende gelden, van 1931 tot 1935 achtereenvolgens 5.000, 6.627 en 14.000, welke bedragen hem door de schuldenaren ter doorbetaling aan de schuldeischers ter hand waren gesteld, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend. Verder werd hij beticht van opzettelijke vervalsching van twee yolmachten tot royement van een hypothecaire inschrij ving en ten slotte dat hij in de tweede helft van 1934 deze foutieve volmachten heeft gebruikt, alsof zy echt en onver- valscht waren. De Ryks-accountant C. J. Vis had een rapport van 139 bladzijden samengesteld. Er was melding gemaakt van te late of nooit betaalde hypothecaire aflossingen, hypotheken, die nooit bestaan hebben, han delingen, ter verberging van onregelma tigheden, valsche rekening-courant-afschrij vingen, valsche royementen, valsche saldi- lijsten e.d. De substituut-officier van justitie, mr. J. C. V. Meischke, hield zich er van overtuigd, dat, als de accountant langeren tijd had ge had voor het onderhoeken van de admini stratie van notaris M. veel meer fraude aan het licht zou zijn gekomen. Hij achtte bewezen dat verdachte vier maal verduistering heeft gepleegd en voorts tweemaal een valsche handteekening heeft geplaatst op een volmacht tot royement van een hypothecaire inschrijving. Spr. kon geen verzachtende omstandigheden vinden en eischte twee en een half jaar gevangenisstraf, met aftrek van de voor- loopige hechtenis. De verdediger, mr. J. van Duyvendyk, concludeerde tot vrijspraak wat de verduis tering betrof en drong aan op een korte vrijheidsstraf, desnoods gecombineerd met een voorwaardelijke straf, omdat hij het onbillijk vond, dat deze verdachte alleen zou moeten boeten voor alles "wat op het notariskantoor is gebeurd. Uitspraak over 14 dagen. HAAGSCH GERECHTSHOF. De transportarbeider W. J. v. A., uit Leiderdorp en de bloemist J. J. Ph. uit Leiden, zijn door de rechtbank ver oordeeld, onderscheidenlijk van A. wegens beschadiging, gepleegd in vereeniging en bedreiging met zware mishandeling en P. wegens beschadiging gepleegd door twee of meer vereenigde personen, resp. tot vijf en drie maanden gevangenisstraf. Het hof legde thans ten aanzien van bei de verdachten deze straf voorwaardelijk op en bepaalde, dat het bedrag der civiele vordering, voor zoover in primo toegewezen aan den benadeelden, moet worden be haald. Voor het machinisten-examen diploma A is te Den Haag geslaagd de heer B. C. Swagers, alhier. UIT DE OMGEVING KATWIJK AAN ZEE. DE GESTRANDE LOGGER VRIJGEKOMEN. Door de Zuidelijke wind is het water he denmorgen iets opgekomen, waarvan men direct gebruik maakte om te trachten de gestrande logger vrij te krijgen, hetgeen ook spoedig gelukte. Het schip is door twee loggers van de firma N.V. Toorn te Scheveningen daarheen gesleept. IJs. Gisteren is voor de eerste maal de aangelegde ijsbaan in gebruik genomen. Er was buitengewoon veel belangstelling. Het ijs was goed en mooi. In den avond is de haan verlicht, zoodat er ook in den avond een druk gebruik van werd gemaakt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 17