De Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. WOENSPAG 12 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 GESPRONGEN HANDEN GEMENGDE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Jongen door den trein overreden en gedood. Nadat gistermiddag een drietal jongens zich op het ijs van de sloten nabij den Middelhoefschen weg op de grens Amers foortSoest hadden vermaakt, wilden zij aldaar den onbewaakten overweg overste ken. Op dat oogenblik naderde juist een goe derentrein. Twee der jongens wisten het \*eege lijf te redden; de derde, de 9-jarige H. R., werd echter door den locomotief ge grepen en overreden. Het ventje, dat een der beenen werd afgereden en tevens een groote hoofdwonde had bekomen, was zoo goed als op slag dood. De vriendjes van het slachtoffer waren door dit ongeval ge heel overstuur geraakt. De machinist had van het ongeval niets bemerkt. Zon, snelheid en elegance in Garmisch Feestvertier bij de Riessersee. IJssterren in het Künstijsstadlon. BRAND IN DEURENFABRIEK TE NAARDEN. In de deurenfabriek „Aristos" aan den Rijksweg te Naarden is gistermiddag brand uitgebroken in de z.g. mottoren, waarin houtafval wordt vernietigd. Een groot deel van de opslagplaatsen is door het vuur aan getast, een vrachtauto, die juist gereed stond om met houtafval te vertrekken en een groote voorraad hout werden door het vuur verteerd. Dank zij het snel en krachtig optreden van de brandweer kon een groot deel van de fabriek benevens het kantoorgebouw ge spaard blijven. De schade wordt door ver zekering gedekt. BRAND IN EEN MOTORBOOT. Uit Klundert wordt ons gemeld: Gister middag is brand uitgebroken in het m s. „Maria Albertina", groot 100 ton, van schipper J. v. d. Veeken uit Maden, dat in de haven van Noordschans lag. Het vuur ontstond in de machinekamer, waar even tevoren de voorverwarmer van den motor was aangestoken en greep zeer snel om zich heen. Door onmiddellijk in grijpen van den havenmeester kön voor komen worden dat het vuur zich voort plantte naar het ruim. Met een aantal stra len op de waterleiding wist men na eeni- gen tijd het vuur meester te worden. De machinekamer, de roef en de stuurhut brandden echter geheel uit. De schade wordt door verzekering gedekt. Daar de lading tarwe verzegeld was, kon nog niet nagegaan worden of deze ook schade had opgeloopen. Bij het blusschingswerk heeft de schipper brandwonden aan gelaat en handen opgeloopen. ZIEK KIND UIT HET ZIEKENHUIS WEGGELOOPEN. Men vreest voor zijn leven. Het zevenjarig zoontje van den fabrieks arbeider H. G. van de Biest te Weert, dat wegens roodvonk in het ziekenhuis aldaar werd verpleegd, is, naar het „Hbld." méldt zonder dat iemand van het personeel er iets van heeft bemerkt, in nachtgewaad ont snapt en in den kouden nacht naar buiten gegaan. Bijna zonder kleeren is het jongetje naar zijn ongeveer een kilometer ver gelegen ouderlijke woning gewandeld. Toen de klei ne de deur gesloten vond, daar zijn ouders reeds lang te bed lagen, en het kind op zijn hulpgeschreid geen gehoor kreeg, heeft de jongen zich naar een nabij de woning ge legen geheel open schuur begeven, waarin hij den verderen nacht op den grond heeft doorgebracht. Een buurman, die '«morgens omstreeks vijf uur zijn fiets wilde gaan nemen uit de schuur om naar het werk te rijden, vond den kleine half bevroren van de koude in een hoek op den harden grond liggen. Het ventje had voor zijn ontvluchting uit het ziekenhuis om elk voetje een hand doek gebonden ter bescherming tegen de koude. Des morgens kon men overal het spoor in de bevroren sneeuw volgen, waar de loshangende doeken gesleept waren. De kleertjes had het jongetje in het zieken huis niet weten machtig te worden. Het kind is dadelijk onder geneeskundige be handeling gesteld, doch zijn toestand is van dien aard, dat men voor zijn leven vreest AAN SCHOTWONDEN OVERLEDEN. Een 26-jarige mijnwerker, die Maandag nacht te Echt by zijn poging om met ge weld een café binnen te dringen, door twee kogels werd getroffen, is thans in het zie kenhuis te Sittard overleden. De dader beweert uit zelfverdediging te hebben gehandeld. VERDUISTERING VAN DUIZENDEN.. Te Heerlen. De Heerlensche politie heeft gearres teerd den administrateur-boekhouder G. van de M. T. S. aldaar, verdacht van ver duistering van een groote som gelds. In de laatste jaren zou G. zich duizenden guldens met fraude hebben toegeëigend. De politie set bet onderzoek voort. Garmisch-Partenkirchen, 11 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.). Hoewel de thermometer tegen tien uur vanmorgen elf graden on der nul aanwees, kon men zich koesteren in een behagelijk zonnetje, dat na de sneeuwjacht van gisteren als een verras sing in een strakblauwe hemel stond. En toen wij de Riessersee bereikten om de verrichtingen van onze schaatsenrijders gade te slaan, hadden wij het minstens zoo warm als op een heeten Augustusmiddag, want ondanks het feit, dat een speciale bus ter beschikking van de pers was ge steld, hadden wij de laatste 200 Meter steil omhoog moeten klimmen langs het zig zag pad, dat de berg opgaat vanaf de plaats, waar onverbiddelijke gendarmes elk voertuig behalve die van de hoog ste machthebbers en officials, die een spe ciale Laissez passer hebben, beleefd doch beslist tegenhouden. Evenals Zondag bewoog zich een onaf gebroken mensch.enrij langs het pad, dat zoo glad was, dat op sommige plaatsen de altijd beleefde en altijd behulpzame jon gens van den Arbeidsdienst in hun mili tair uniform, de menschen opvingen en aan elkaar naar boven moesten doorgeven. De gelijktijdige bobraces en schaatsen- wedstrijden, ditmaal begunstigd door het prachtige weer, hadden een kolossale men- schenmenigte op- den Riesser-Kopf ge bracht, zoodat tegen lunchtijd het hotel Riessersee gedwongen was zijn deuren te sluiten, aangezien er geen mensch meer bij kon. Voor de kraampjes der verkoopers van gebraden worstjes stonden de men schen in lange files en de venters met cognac die hier onze vaderlandsche heete chocolade of anijsmelk vervangt maakten goede zaken. Inmiddels bracht de beroemde Duitsche vlieger en lucht acrobaat Ernst Udet het publiek in geest drift door de verbazendwekkendste toeren, die hij, ditmaal met een zweefvliegtuig, in de lucht uithaalde. Met een gemak als beschikte hii over een 500 P.K. motor, draaide hij looping na looping, maakte hij „Immelmans" en „Feuilles Mortes", en suisde hij soms zoo laag over de menigte, dat men angstig uiteen stoof, doch in de opstijgende luchtstroomin'g langs den berg wand won hij opnieuw hoogte om ten slotte met suizende vaart in het dal te verdwijnen. In den namiddag werd in het Kunstijs stadion het eerste gedeelte van het kunst rijden voor dames verreden, n.l. de ver plichte figuren. Mede door het betere weer was de belangstelling grooter dan gisteren voor de heeren en het moet dan ook wor den toegegeven, dat -het schouwspel heel wat aantrekkelijker was. Sierlijk en met een onvergelijkelijke elegance draaiden de in het algemeen nog jonge en char mante meisjes in hun kleurige sportklee- ding de voorgeschreven figuren op het ijs. Het zijn vooral de juryleden, die nu en dan hilariteit wekken, als blijkt, hoezeer hun beoordeeling van bepaalde rijdsters uiteen loopt. Het maximum dat elk hunner kan toekennen, is het cijfer 6, en daaron der wordt tot in een decimaal gerekend. Niet zelden gebeurt het, dat sommige jury leden ruim twee punten toekennen, ter wijl anderen hun waardeering met meer dan vijf punten uitdrukken. Booze tongen beweren, dat de nationaliteit van deze ju ryleden en die van de beoordeelde rijdsters in zulke gevallen vaak weinig of niet uit eenloopt, maar bij deze gelegenheid van Olympisch feest en Olympische geest wil len wij op deze beweringen niet te veel afslaan. Met de zwier van een volleerde ballot- teuse cirkelde de kleine Japansche Inada over het ijs, luide toegejuicht door het pu bliek, dat al verteederd is door de enkele verschijning van dit wonderkind, waar mede wij niet willen zeggen, dat haar prestaties niet inderdaad deze bewondering verdienen. Zij is echter nog te jong om een werke lijk gevaarlijke tegenstandster te kunnen zijn voor deelneemster als de Engelsche Cecilia Colledge, de Zweedsche Vivi Anne Hulton en de Amerikaansche Vinson. En dan blijft daar nog natuurlijk het Noorsche phenomeen Sonja Henie, die met de brilliante zekerheid van een virtuose en de allures van een ster in haar witte bontjasje luchtig over het ijs zweefde en wel is waar niet meer met zoo'n ongenaak- baren voorsprong als voorheen, maar toch nog met een flinke meerderheid haar over wicht over de anderen toonde. De Noren, die zich zoowel bij de gecom bineerde slalom en slalom als bij de 4 X 10 K.M. estafette op het nippertje den zege zagen ontgaan, hebben door de overwinning van heden van hun kampioen Ballangrud op de 500 Meter, de eerste Olympische gouden medaille gewonnen. Wij kunnen ons ten volle verheugen over de vreugde, die dit bij onze sympathieke sportbroeders heeft verwekt, die t.hans in afwachting zijn of hun overgelijkelijke Sonja Henie opnieuw op de Olympische gouden medaille beslag zal leggen. DE 4-PERSOONS BOBWEDSTRIJDEN. Garmisch-Partenkirchen, 11 Fe bruari (Bijz. Dienst A.N.P.) Heden morgen vroeg zijn bij prachtig vriezend weer het vroor op de Riessersee 18 gra den de Olynipische bobwedstrijden voor vieren aangevangen. In totaal verschenen, volgens programma, negentien deelne mende ploegen aan den start. De belang stelling op de tribunes was zeer groot. Even voor den aanvang van de wedstrij den moesten nog eenige verbeteringen worden aangebracht aan de gevaarlijke Bayernkurve. Nadat de voorgeschreven proefritten waren gemaakt kon de strijd i beginnen. De resultaten luiden: Eerste rit: Amerika n, tijd 1 min. 25,61 sec.; Italië I, 1 min. 26,96 sec.; België I, 1 min. 25,77 sec.; Frankrijk II, niet geklas seerd (remmer verloren); Zwitserland II, 1 min. 22,45 sec.; Engeland I, 1 min. 23,38 sec.; Roemenië II, 1 min. 31,81 sec.; Oos tenrijk n, 1 min. 30,70 sec.; Zwitserland I, 1 min. 23,49 sec.; Oostenrijk I, 1 min. 27,38 sec.; Frankrijk I, 1 min. 22,75 sec.; België II, 1 min. 22,22 sec;; Amerika I, 1 min. 25,61 sec.; Italië II, 1 min. 23,02 sec.; Duitschland II, (omgeslagen); Tsjecho- Slowakije II, 1 min. 26,68 sec.; Duitsch land I, 1 min. 20,73 sec. Tweede rit: Zwitserland I, 1 min. 19,88 sec., totaal tijd 2 min. 43,37 sec.; Amerika I, 1 min. 19,17 sec., totaal tijd 2 min. 44,78 sec.; Oostenrijk II, 1 min. 26,84 sec., totaal tijd 2 min. 54,22 sec.; Frankrijk I, 1 min. 22,18 sec., totaal tijd 2 min. 44.93 sec.; Tsjecho-Slowakije II, 1 min. 25,60 sec., to taal tijd 2 min. 52,28 sec.; Duitschland I, 1 min. 23,05 sec., totaal tijd 2 min. 43,78 sec. Amerika II, 1 min. 23,85 sec., totaal tijd 2 min. 49.46 sec.; Italië I, 1 min. 22,46 sec., totaal tijd 2 min. 49.42 sec.; België I. 1 min. 21,81 sec., totaal tijd 2 min. 47,58 sec.; Zwitserland II, 1 min. 18,78 sec., totaal tijd 2 min. 41,23 sec.; Engeland, 1 min. 20,18 sec., totaal tijd 2 min. 43,56 sec.; Roeme nië II, 1 min. 28,37 sec., totaal tijd 3 min. 00,18 sec.; Oostenrijk II, 1 min. 29,62 sec., totaal tijd 3 min. 00,32 sec. Na de beide eerste ritten staan thans aan het hoofd van het klassement: 1. Zwitser land II, 2 min. 41,23 sec.; 2. Zwitserland I, 2 min. 43,37 sec.; 3. Engeland I, 2 min. 43,56 sec.; 4. Duitschland I, 2 min. 43,78 sec.; 5. Amerika I, 2 min. 44,78 sec.; 6. Frankrijk I, 2 min. 44,93 sec. HET IJSHOCKEYTOURNOOI. Garmisch-Partenkirchen, 11 Fe bruari (Bijz. Dienst A.N.P.) De resul taten van de hedenavond voor de demi finale van het Olympisch IJshockeytour- nooi gespeelde wedstrijden luiden: Groep I; Duitschland—Hongarije 21 (0—0, 1—0, 11); Engeland—Canada 21 (1—1, 0—0, 1—0). Groep II: Zweden—Oostenrijk 10 (1—0, 0—0, 0—0). HET OLYMPISCH IJSHOCKEY TOURNOOI. CANADEEZEN EN JAPANNERS NAAR AMSTERDAM. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 12 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) De beste ijshockey- ploegen der wereld nemen momenteel aan het Olympisch LTshockefytournooi te Gar misch-Partenkirchen deel. Dank zij de bemoeiingen van den secre taris van den Nederlandschen IJshockey- bond, den heer H. C. van Zalinge, die te Garmisch vertoeft, zullen Canada en Japan met hun officieele Olympische ploegen na afloop der „Spelen" naar Amsterdam komen om daar enkele wedstrijden te spe len. Het hééft vanzelfsprekend zeer veel moeite gekost om de ploegen dezer landen naar Nederland te engageeren, immers verscheidene vertegenwoordigers van na tionale jjshockeybonden bevinden zich te Garmisch voor het zelfde doel. Definitief is overeengekomen, dat het Canadeesche team op Woensdagavond 4 en Donderdagavond 5 Maart op de Kunstijs baan te Amsterdam tegen een nader vast te stellen tegenpartij zal uitkomen. Getracht zal worden spelers van wereld klasse naar Amsterdam te krijgen, ten ein de de Blauwe Zes dusdanig te versterken, dat den Canadeezen goed partij zal worden gegeven. Voor deze gelegenheid zal de groote tri bune van de Kunstijsbaan met zeildoeken over spannen worden. Het Canadeesche team bestaat uit de vol gende spelers: Moore, Murray, Friday, Kitchen, Sinclair, Neville, Milton, Deacon, Thomson. St. Germain, Farmer Horn, Far- guharson, Nash en Haggarty. De ploeg zal vergezeld worden door den voorzitter van het Canadeesche Olympische Comité, den heer J. H. Marples, alsmede door een drietal officials van den Canadee- schen IJshockeybond. Ook Japan komt. In veroand met competities in Engeland en Duitschland zijn de nationale teams van deze landen niet in de gelegenheid naar Nederland te komen, evenmin als de Ver- eeingde Staten, waarvan de ijshockeyploeg na de Olymische wedstrijden naar Praag vertrekt. De heer van Zalinge is er echter in ge slaagd de Japansche Olympische Ijshockey ploeg naar Amsterdam te krijgen. De Japanners spelen na het tournooi te Garmisch nog een wedstrijd te Hamburg. Daarna keeren zij naar hun land terug. Van Hamburg vertrekt men naar Mar seille en op de doorreis zal op de Kunst ijsbaan te Amsterdam een ontmoeting tegen de Blauw Zes worden gespeeld, waarbij in ieder geval het achtertrio uit Nederland- sche spelers zal bestaan. Als datum voor dezen wedstrijd is-23 Februari as. gekozen. DE TOESTAND DER NEDERLANDSCHE BOBBERS. GARMISCH- PARTENKIRCHEN, 11 Febr. Bijz. Dienst A.N.P.). Naar wij vernemen gaat de toestand van de drie Nederlandsche bobbers, die bij het trainen met de 4-persoons bob, verleden week zoodanige kwesturen hebben opge- Het oor der wereld te Garmisch-Partenkirchen De organisatie der publiciteit bij de Olympische Winterspelen. GARMISCH-FABTENKERCHEN, 11 Febr. (Bijzondere dienst A.N.P.) Wanneer, zooals verleden week Zondag, vijftig extra-trein en uit München stroomen bezoekers te Garmisch-Partenkirchen bren gen en het reecs aanwezige enorme aan tal vreemdelingen met eenige honderddui zenden vermeerderen, dan lijkt een heele wereld er bijeen te zijn gebracht. Doch hoe klein zijn deze menschenmenigten verge leken bij de millioenen, die, niet in staat de Olympische kampplaatsen zelf te be zoeken, vanuit de verre woonplaatsen de Spelen willen volgen. Voor hen is er de radio en de pers, de telefoon, de telegraaf, de verslagschrijvers en de beeldtelegrafie, kortom heel het machtige apparaat der mo derne publiciteit, dat bij de Olympiade werkt op het toppunt van zijn technisch vermogen. In verhouding tot de stroomen nieuws, die dagelijksch vanuit Garmisch de wereld worden ingezonden, moet men bewonde ring hebben voor de vrij vlotte wijze menschelijk falen is onvermijdelijk waarop dat alles uit het bergstadje kan wor den geëxpedieerd. Garmisch-Partenkirchen was geen wereldstad met verbindingen naar alle deelen der aarde. De geheele accomo- datie ten behoeve der publiciteit moest worden aangelegd en voor deze gelegenheid georganiseerd. Men heeft hierbij natuurlijk veel kunnen profiteeren van de ervaringen, bij de vo rige Olympische Spelen opgedaan. Zoo her kent men veel, wat reeds te Amsterdam aanwezig was. Daarnaast zijn nieuwe tech nische vindingen aangewend, die het werk van radio, pers en film vergemakkelijken. Bij de perstribunes in elk stadion zijn kleine postkantoren ingericht. De journa listen beschikken hier over een aantal tele fooncellen, terwijl hun telegrammen van verschillende punten per pneumatische post aan het telegraafkantoor worden door gegeven. Dicht bij het station zijn drie groote loodsen gebouwd, één voor het ver strekken van inlichtingen van allerlei aard, voor pers, en eer. derde loods ten behoeve van de fotografen en filmoperateurs. In de tweede loods, het centrale postkantoor, vindt de journalist in een eigen postbox alle inlichtingen, die hij behoeft, terwijl hij in een der zalen een voldoend aantal schrijf machines te 'zijner beschikking vindt, ja zelfs zijn copie in het Fransch, Duitsch of Engelsch aan typisten kan dicteeren. Dit postkantoor is overdag het trefpunt der in ternationale sportpers, waar levendige drukte heerscht en in haastig tempo een groot deel der verslagen wordt gemaakt en doorgegeven. Men ziet er bijvoorbeeld een Japansch journalist zijn aanteekenin- gen, gemaakt in de schilderachtige Japan sche karakters, uitwerken op een schrijf machine ten einde een voor de telegrafiste leesbaar telegram samem te stellen. Na eenige dagen hobben reporters uit de Far West kennissen onder collega's uit de Bal- kanlanden en wisselen zij gemoedelijk hun indrukken. In de pers-postkantoortjes bij de verschil lende kampplaatsen zijn verreschrijvers geplaatst, die onderling zijn verbonden. Alle uitslagen van wedstrijden worden ter stond op dit telexnet doorgegeven en met een vermenigvuldigd, zoodat de organen, die niet in de gelegenheid zijn meerdere wedstrijden tegelijk te bezetten, de sum miere uitslagen van alle wedstrijden in elk stadion kunnen verkrijgen. Bovendien staan in geheel Garmisch-Partenkirchen, zoowel in de kampplaatsen als op de hoe ken van de straten, luidsprekers opgesteld, die de voornaamste resultaten omroepen. Zoo kan men het beleven, dat ergens iix een winkelstraat het kuierend publiek plot seling overgaat tot een enthousiast gejuich, als de stem.van den omroeper een of an dere Duitsche overwinning heeft bekend gemaakt. Op deze wijze is de publiciteit binnen Garmisch zelf volkomen. Overal in het stadje is men van de Olympische wed strijden getuige. De expeditie van het nieuws naar de hoofdsteden der wereld heeft den aanleg van een groot aantal telefoonlijnen noodig gemaakt. Er zijn 26 nieuwe directe verbin dingen aangelegd met de groote steden van Duitschlana, vanwaar het telefoonver keer zich internationaal vertakt. Het net kan thans naar schatting ongeveer 9000 ge sprekken per dag verwerken. Op de spits uren moet men, evenals overal elders, nog wel eens op een verbinding wachten, doch in aanmerking genomen het groote aantal, worden de aanvragen vlot afgewerkt. Ook voor het telegraafverkeer moesten de aan wezige verbindingen worden uitgebreid. De fotografie en de verfilming der Olym pische gebeurtenissen is geheel in handen gelegd van Duitsche vaklieden, die ver plicht zijn de gemaakte opnamen in de fotobarak te koop aan te bieden. Ook zij beschikken over alle noodige aocomodatie, zooals donkere kamers, een laboratorium en zelfs een auto met donkere kamer, die de ontwikkeling der gemaakte opnamen tijdens den rit van het stadion naar de barak mogelijk maakt. Zeer modern is de mogelijkheid beeldtelegrammen te verzen den. Vooi dit doel zijn niet minder dan drie zendstations aanwezig, dat is meer dan vele volken in totaal bezitten. Vooral de Berlijnsche sportbladen maken van deze mogelijkheid gebruik. Zoo kwam Zaterdag avond te zeven uur een Berlijnsch blad, in een groote oplage per vliegtuig via Mün chen verzonden, te Garmisch aan, met foto s welke in den morgen waren genomen en per beeldtelegram naar Berlijn waren over geseind. Deze nieuwe technische mogelijk heid, waarvan nog niet lang geleden slechts een zeldzaam gebruik werd gemaakt, is tijdens de Winterspelen voor de Berlijn sche sportbladen een. dagelijksche werk wijze geworden. De radioreportage beschikt te Garmisch- Partenkirchen in elk stadion over zes ge luidsdichte spreekcellen, welke door de om roepen der verschillende landen kunnen, worden gehuuvd en van waaruit via een speciaal gebouwd station alle werelddeelen kunnen worden toegesproken. Dit zijn eenige korte mededeelingen over de geweldige organisatie, die noodig is om het publiek van alle landen, dat een bedie ning a la minute als een vanzelfsprekende zaak beschouwt, te kunnen voorzien van het laatste nieuws over de groote sportge beurtenissen te" Garmisch-Partenkirchen. loopen, dat zij van verder deelnemen moes ten afzien, vooruit. Hoewel zij zich nog niet vrij kunnen bewegen en nog rust moeten houden, mochten zij het bed verlaten en vertoeven zjj nog steeds in het landhuis van het hotel Riessersee. Het gipsverband om den knie van E. van de Pol en om den enkel van Bulten is nog steeds niet verwijderd. De bloeduitstorting in den enkel van Metzelaar schijnt het snelst te zullen genezen. De drie geblesseerde bobbers hebben heden in het landhuis aan de Riessersee be zoek gehad van den Nederlandsche consul te München, den heer Dycerick, di,e zich van hun toestand op de hoogte stelde en wiens bezoek door de bobbers zeer op prijs werd gesteld. SPORT ATHLETIEA NATIONALE WEDSTRIJDEN VOOR DAMES EN HEEREN TE LEIDEN. Blykens „De „Athletiekwereld", het or gaan der K. N. A. U., is de A. V. „Holland" hier ter stede voornemens om in Juni van dit jaar nationale athletiekwedstrijden voor dames en heeren te organiseeren. Te dien einde heeft zij de toestemming verzocht van de Nationale Technische Commissie. Gaan deze wedstrijden door, dan belooft dit vlak voor de Olympische Spelen een Leidsch sportfestijn van bijzondere waarde te worden. sec.; 5. H. de Boer te Edam, 54 sec.; 6. J. Havekotte te Diemen, 54 sec.; 7. W. Ko ning te Purmerend, 54,8 sec.; 8. mr. H. F. Blaisse te Amsterdam, 54,8 sec.; 9. F. Ekel- schot te Amsterdam, 54,8 sec.; 10. C. Kos te Oud-Karspel, 55 sec. Daarop werd met de 1500 meter begon nen. Roos reed dezen afstand in 2 min. 42,2 sec. en Keetman in 2 min. 48 sec. In- tusschen was de baan er niet beter op ge worden en op één punt zoo gevaarlijk, dat de oud-hardrijder Taconis meende op de baan de renners op dat dubieuse punt te moeten wijzen. Daarbij zakte hij door het Ijs en al stond er maar 'n paar voet water, toch moest de heer Taconis, om weer op 't ijs te komen, onvrijwillig de baan op dat punt zoo vernielen, dat er onmogelijk nog verder gereden kon worden. SCHAATSENRIJDEN WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE. De Kon. Ned. Schaatsenrijders Bond heeft uitgeschreven nationale wedstrijden voor amateurs te Heemstede, alwaar het provinciaal kampioenschap kunstrijden voor dames en paren voor de provincie Noord-Holland op de banen van de ver- eeniging „Volharding" verreden zal wor den op Donderdag 13 Februari a.s. BAAN TE DIEMEN BEZWEKEN. Gisteren zijn op de Diemer IJsclub wed strijden voor amateurs gehouden. Er was zéér veel belangstelling en toen de zon in 't middaguur aan kracht won werd het ijs er niet beter op. Begonnen werd met de 500 meter. De tien best geplaatste rijders over dezen af stand waren: 1. W. J. Keetman te Winkel, 52 sec.; 2. J. A. Roos te Amsterdam, 52 sec.; 3. J. G. Renout te Zuid-Scharwoude, 52 sec.; 4. K. Schenk te Anna Paulowna, 53 DAMMEN KAMPIOENSCHAP LEIDEN EN- OMSTREKEN. Gisteren werd een aanvang gemaakt' met bovengenoemden wedstrijd, en wel in drie klassen, met 12 spelers in de hoofd klasse, 19 in de 2e klalise en 16 in de 3e klas. Vooral de eerste klas is zeer sterk bezet, en in de eerste ronde vielen al rake klappen. De titelhouder Klein, moest het onderspit delven tegen Stipdonk, evenals Bekker tegen de Jeu, terwijl G. en A. Jan sen de punten deelden, en G. Geerlings in een pracht partij P. Geerlings wist te slaan. In de 2e klasse waren de uitslagen vrij normaal evenals in de 3e klasse. De uitslagen zijn als volgt: le k 1 a s e: A. G. de JeuJ. J. Bekker 20, A. BuurmanA. v. d. Reijden 02, P. LigtvoetN. Dofferhof n. gesp., P. GeerlingsG. Geerlings 02, A. Jansen G. Jansen 11, H. B. StipdonkC. H. Klein 2—0. 2e klasse: X Ju Sr.C. v. Tongeren. 0—2, W. v. d. VeerJ. Th. Boot 2—0, J. H. WegmanM. J. Moerkens 02, H. En- selingP. Ouwehand 02, H. v. d. Heij den vrij, C. v. d. HeijdenJ. Blansjaar 02. G. v. d. WielJ. Polanen 02, Fr. MulderP. v. d. Pot Sr. 02, A. Ouds hoornTh. Barten 02, H. BatelaanS. Willems afgebr. 3 e k 1 a s s e: P. v. d. Pot Jr.W. Marks 20. N. v. WentJ. Verbiest 02, J. v. WentC. Fasel 20, J. KarstensA. Kan tebeen 02, I. Ju Jr.D. Koudijs 02, K. KeereweerP. v. Went 20, W. v. TongerenJ. Vermeulen 20, G. Penseel C. Vermeulen 11. In de 2e en 3e klasse wordt rn 2 groe pen gespeeld waarvan respectievelijk de 2 en 3 bovenste in den eindstrijd komen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 13