De Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCÏIE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 Het bezoek van Prinses Juliana aan de Olympische Winterspelen. De ijshockey-, bob- en skiwedstrijden, PRINSES JULIANA BIJ DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN Een geslaagd uitstapje met streng incognito. De Prinses in het IJshockey-Stadion j GARMISCH, 8 Febr. (A.N.P.). Het uitstapje, dat Prinses Juliana vandaag uit j Igls naar de Olympische Winterspelen te Garmisch-Partenkirchen heeft gemaakt, mag in elk opzicht geslaagd heeten. Wij maakten reeds melding van het prachtige weer, dat men hier sedert den aanvang der spelen feitelijk voor het eerst heeft genoten en waarvan onze Prinfces volop heeft geprofiteerd. Vele Nederlanders hier, die van het be zoek kennis zullen nemen, zullen ongetwij feld een gevoel van spijt niet kunnen on derdrukken, dat zij geen gelegenheid heb- ben gehad de Prinses te begroeten. Voor de Prinses zelf, hoezeer zij deze aanhankelijk heid op prijs zal stellen, moet het echter aanzienlijk tot het genoegen van het uit stapje hebben bijgedragen, dat zij onher- kend en ongedwongen zich vrij heeft kun nen bewegen tusschen het drukke gewoel van het Olympische winterfeest. Behalve dr. Ritter v. Halt, die uiteraard van het bezcek op de hoogte moest worden ge bracht, heeft vanmorgen in het Ski-stadion zelfs geen der autoriteiten, die eveneens een plaats op het balkon van het Olympia Haus hadden gevonden, vermoed of ge weten, wie de eenvoudige, vroolijke be zoekster was, die naast hen had plaats ge nomen. Zoo weinig was men op de hoogte van de aanwezigheid der Prinses, dat het meer dan een half uur duurde, voor zij de bestelde warme chocolade geserveerd kreeg. Volkomen onopgemerkt vertrok Prinses Juliana met haar gezelschap tegen twee uur uit het Ski-stadion met de Nederland- sche hofauto, die vanmorgen uit Igls was gekomen. Ook deze auto was op het in cognito berekend en geen enkel uiterlijk onderscheidingsteeken verried aan het pu bliek welke belangrijke dienst zij moest doen. Slechts een ingewijde had wellicht door het Nederlandsche nationaliteitsbord en het blauw nummerbord met de II. van Zuid-Holland de bestemming van de auto, die bestuurd werd door twee Nederland sche chauffeurs, kunnen raden. Van het Ski-stadion ging het terug naar de kom van Partenkirchen. Toen de auto echter uit de Mittenwalderstrasse de druk ke Ludwigstrasse naderde, gaf de Prinses er de voorkeur aan te voet door het dorp te wandelen. Met belangstelling bekeek zij de vele fraaie gevels der oude Beiersche huizen met hun typische gevelschilderin- gen. Het was een merkwaardige gewaar wording voor de enkele ingewijden, de Prinses te midden van het publiek te zien wandelen, zonder dat iemand der vele voorbijgangers, die haar passeerden, het flauwste vermoeden ervan hadden, dat men naast of achter de „Hollandische Kronprin- zessin" liep, van wier verblijf te Igls vele Duitschers hier op de hoogte zijn, zoodat den te Garmisch aanwezigen Hollanders herhaaldelijk gevraagd wordt, of zij dan niet eens naar de Winterspelen komt. Nadat wederom een eindweegs per auto was afgelegd, stapte het gezelschap in da Bahnhofstrasse uit om ook de verschillen de winkels in deze straat te bekijken. Van daar ging het verder naar het Kunstijssta dion, waar juist tegen half drie de ijshockey- match tusschen Tsjecho-Slov/akije en Hon garije begon. Als gewoon bezoekster nam de Prinses met haar gezelschap plaats op de eere-tribune. Voor zoover viel na te gaan heeft zij intens genoten van het fraaie en snelle spel der beide teams, die een forsche, doch niet onsportieve wedstrijd speelden. Met volmaakte onpartijdigheid applaudisseerde zij voor elk met succes ge plaatst schot of voor het fraai afslaan van een gevaarlijken aanval. De Tsjechen won nen tenslotte met 30 en beide teams brachten een saluut voor de eere-tribune alvorens het strijdveld te verlaten. In den loop van den middag, voegde de President van het N. O. C. Baron A. Schim- melpenninck van der Oye, zich opnieuw bij het gezelschap en gaf de Prinses verschil lende inlichtingen over het spel en over den toestand van de Nederlandsche deel nemers te Garmisch. Zonder dat viel na te gaan op welke wijze, had zich ook op de perstribune het nieuws verspreid, dat de dame met den zwarten bontmantel en de blauwe ijsmuts op de eere-tribune aan den overkant Prinses Juliana der Neder landen was. Ook de buitenlandsche jour nalisten onthielden zich echter van elke onbescheidenheid en het incognito bleef streng geëerbiedigd. Tijdens de ijshockey-match maakte de luidspreker bekend, dat als resultaat van de gecombineerde afdaling en slaloms voor dames, Duitschland de eerste Olympische gouden medaille had gewonnen. Met het OVERSTELPENDE DRUKTE TE GARMISCH. Kennismaking met het „Ein-Topf-gericht". GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 9 Fe- bruai. (Bijz. Dienst A. N. P.). Vandaag vonden wij bij het middagsten op onze spijskaarte de aankondiging: Olympisch Sporlgerecht. Met opvallende gelijkvormig heid bleken ook alle andere restaurants de zelfde gslegsnhsidsschotel aangekondigd te hebben. Zelfs bleek met den besten wil ter wereld nergens iets anders te krijgen. Onder dezen aanlokkelijken naam kregen n.l. alle ter Olympiade aanwezige vreem delingen het gebruikelijke „Ein-Topfh-ge- ncht" voorgazet, dat gedurende den win ter een aantal Zondagen verplichtend is gesteld, opdat het bedrag van het aldus door deze versobering gsspaarde geld ten goede komt aan de Winterhulp. Zoo heeft de Winterhulp dus profijt ge had van de Winterspelen. Overigsns heelt hst „Ein-Tupf-gericht" van heden de taak van restaurants en café's aanzienlijk ver eenvoudigd en verlicht. Het bleek wei haast onmogelijk de 'gsweldige drukte, die hier heerscht, te verwerken. De drukie bij den openingsdag werd verre overtroffen door den gsweluigen aanvoer van menseden die van aen vroegen ochtend af uit het slation het stadje binnenstroomden en zich naar de verscnulende strijupiaaisen waar de Spelen zich afwikkelerf verspreidden. Alleen reeds uit de richting Munchen kwamen bijna 5U extra-treinen binnen, die mesr dan bÜ.UOü bezoekers naar Garmisch brachten. Ook hel aantal bezoekers, dat van Oostennjksch gebied over de grens naar Garmiscn kwam was legio en weidra waren straten, pleinen, cafés en restau rants dan ook gevuld met een dichte me nigte, die door het verkeer nauwelijks ver werkt kon worden. In de ochtenduren ging de grootste stroom naar het Skistadion, waar de slalom voor heeren werd geloopen. Aile tribunes, doch ook alle hellingen in de omgeving, zagen zwart van de toeschouwers, die met da verend gejuich de mededeeling van de Duitsche overwinningen begroetten. Ook voor het IJshockeystadion bestond in de ochtenduren groote belangstelling. Des middags verplaatste deze belangstel ling zich voornamelijk naar de Riesersee en naar de bobbaan, waar gelrain-a werd. terwijl op# de Riessersee het gebruikelijke vertier was van de ijshockeywedstrijden, die daar plaats vonden, doch bovendien van de schaatsenrijders, die er trainden en voor al van de sierlijke kunstrijders en rijd sters, die daar hun pirouetten draaiden of in gracieuze zwenkingen op het ijs walsten. In den namiddag nam bij het station de drukte zoodanig toe, dat van tijd tot tijd het station gesioten moest worden tot de reizigers met de beschikbare treinen wa ren vertrokken. Dan werden de perrons weer opengesteld en stroomde het station opnieuw vol. Dit ging zoo door tot om streeks negen uur toen eindelijk de ergste drukte achter den rug was en de laatste extra-treinen met groote vertraging in de verschillende richtingen, doch voorname lijk naar Munchen, vertrokken. daverend gejuich van het publiek stemde de Prinses in door hartelijk handgeklap. Te ruim 4 uur was de wedstrijd beëin digd en per auto werd de korte afstand afgelegd naar het station, waar de Prinses weer, geheel verloren in de groote drukie, onopgemerkt het perron bereikte, vanr waar de trein naar Innsbruck vertrok. In dezen trein was een eerste klasse in het eerste rijtuig voor de Prinses en haar ge volg gereserveerd. Daardoor scheen dit maal ook het statienspersoneel op dit ge deelte van het station te weten, wie de hooge bezoekster was, want toen de trein zich, ongeveer tien minuten te laat, in be weging zette, werd de Prinses stram in de houding en met opgeheven arm door het stationspersoneel begroet. De Nederland sche Consul te München, de heer W.'Dyse- rinck, die het gezelschap den geheelen dag had vergezeld, deed de Prinses tot op het perron uitgeleide. RUST VOOR DE NEDERLANDSCHE RIJDERS. GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 9 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.). Vanmorgen hebben de Nederlandsche schaatsenrijders met uit zondering van Blaisss op de Riessersee ge traind. Lang duurde deze training niet. In de middaguren werd een flinke wandeling gemaakt, terwijl de avond op een rustige, gezellige wijze v/erd doorgebracht. Maandag ligt de training geheel stil, Dinsdag zal dan de 500 Meter verreden worden. DE SLALOM VOOR DAMES Christel Cranz eerste Olympische kampioene GARMISCH PARTENKIRCHEN, 8 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.). Een dag vol zon met een stralenden blauwen hemel, een dag van verukkelijk winterweer, zooads wij nog niet te Garmisch hebben gehad. Alle belangstelling ging uit naar den slalom voor dames, die tezamen met den Vrijdag gehouden afdalingswedstrijd ge waardeerd werd. Duizenden trokken naar het ski-stadion, in de nabijheid waarvan zich de finsh van den slalom bevond. Hst traject was uitgezet op de Gudiberg. Bij den slalom moeten de deelnemers tus schen twee aan twee geplaatste vlaggetjes docrloopen. Het was een zeer moeilijk par cours, waarbij hooge eischen aan de deel nemers werden gesteld. Bovendien was rlit traject pas op het laatste oogenblik bekend gemaakt. De bepaling was er voorts, dat alle deelnemers tweemaal den afstand moesten afleggen. De volgorde van den start verliep volgens het klassement van den afdalingswedstrijd. Het eerste vertrok Laila Nilsen (Noorwegen). Zij maakte een uitstekenden indruk. Dit was ook het geval met de Duitsche deelneemsters Chris tel Crdnz, Liza Resch en Kathe Grasegger. De luidspreker kondigde als dertiende deelneemster aan Freule Schimmelpen- ninck van der Oye, waaraan werd toege voegd, dat zij als eenige Nederlandsche deelneemster zou starten, hetgeen een luid applaus van de tienduizenden toeschouwers ontlokte. Het zoo buitengewoon moêilijke traject werd door de Nederlandsche ski-loopster zeer kalm en buitengewoon tactisch afge legd en vooral het laatste deel van het parcours, waar de vlaggetjes listig waren opgesteld, werd bijzonder goed door haar genomen. In de eerste plaats ziet freule Schimmelpenninck op zekerheid, opdat geen doorgang gemist zou worden. Bij het bekend worden van den tijd, 8S,5 sec. bleek eerst recht hoe uitstekend de prestatie van onze landgenoote was geweest. Van de twaalf deelneemster, die voor haar waren gestart, hadden allen Christel Cranz (Duitschland) met 72 sec., Kathe Grasegger (Duitschland) met 76 sec., Erna Steuri (Zwitserland) met 77,2 sec.. Laila Nilsen (Noorwegen) met 80,1 sec., Johanne Dybwad (Noorwegen) met 80.5 sec., Hadi Pfeilfer (Duitschland) met 80.8 sec., Lisa Resch (Deutschland) met 85,5 sec. en Jae- nette Kessler (Engeland) met 85,7 sec. be ter tyden gemaakt. De tweede start zou voor allen veel moeilijker zijn, omdat het traject dan voor een deel vereischt zou zijn. Alle deelneem sters, die achter onze landgenooten war-en gestart, maakten slechtere tijden. Na den eersten start had onze landgenoote slechts acht loopsters vóór zich met betere tijden. Toen werd bekend gemaakt, dat voor de tweede race slechts dertig loopsters zou den starten, want allen van haar, die niet een tijd boven de 115 seconden hadden ge loopen, werden uitgeschakeld. In den tweeden start maakte de Duit sche ski-loopster Christel Cranz een schit terenden tijd, n.l. 70 sec., den allerbesten van den dag. Het behoefde dan ook geen verwondering te wekken, vooral omdat de Noorsche loopster Laila Nilsen een wat langeren tijd liet noteeren, dat Christel Cranz bij een voorloopige eindberekening van den samengestelden wedstrijd als eer ste in het klassement stond opgenomen, zoodat zij dus Olympische kampioene werd Onze landgenoote startte wederom als dertiende. Ditmaal ging het echter niet zoo vlot. Zij kwam op de helft van den afstand te vallen, en verloor daarbij een van haar stokken, zoodat zij met één verder naar beneden moest. Haar tijd bedroeg 110.9 s. dus wel v/at minder goed dan de eerste maal. Doch in ieder geval is haar totale prestatie, zoowel van gisteren als van daag, uitstekend te noemen in dit interna tionale milieu en men verwacht de eind uitslag is nog niet officieel bekend dat zij ongeveer de twaalfde of dertiende plaats zal innemen. Volgens de officieuze berekening heeft de Duitsche ski-loopster Christel Cranz het Olympische kampioenschap afdaling en slalom voor dames behaald. De verdere uitslag luidt: 2. Kaethe Gra segger (Duitschland), 3. Laila Schou Nil sen (Noorwegen). 4. Erna Steuri (Zwitser land), 5. Johanne Dybwad (Noorwegen6. Hadi Pfeiffer (Duitschland), 7. Lisa Resch (Duitsthland). NEDERLAND TREKT ZICH TERUG UIT DEN WEDSTRIJD VOOR VIER- PERSOONS BOBS. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 8 Fe bruari (Bijz. Dienst A. N. P.). Naar wij vernemen is heden definitief het besluit ge nomen, dat Nederland in verband met het ongeval van Donderdag j.l. niet in den vier-persoons bobwedstrijd zal uitkomen. Wel echter zal een Nederlandsche bob aan den tvvee-persoons-wedstrijd deelnemen. DE TWEE-PERSOONS NEDERLANDSCHE BOB AAN HET WERK. GARMISCH PARTENKIRCHEN, 9 Fe bruari (Bijz. Dienst A. N. P.). Aan het voetpad van Garmisch naar de Kreuzeck ligt, een weinig boven het dal, de Riesser see. Op de dagen, waarop de bobwedstrij den gehouden worden, hoort men reeds bij een wandeling langs den oever uit het na bije, tegen de helling gelegen bosch de ge weldige stem van den luidspreker der groo- I te Olympische bobbaan. Deze baan ligt te- I gen den berg boven de Riessersee. Hedenmorgen acht uur was de training I der 4-persoons bobs reeds aangevangen. Bovenaan, aan het begin der baan, waar- I heen de bobsleden en hun ploegen met be- hulp van een kleine kabelbaan gebracht worden, staat het sierlijke starthuisje. In het huisje zijn de noodzakelijke technische, inrichtingen voor de startcontrole. In het warme vertrek hadden zich reeds vele bob renners van talrijke landen verzameld. Helaas misten wij de Nederlandsche be manning. Zij is door het ongeval thans de finitief uitgeschakeld en de drie leden van de bemanning moeten nog steeds rust hou den in het landhuis van hotel Riessersee. Alleen een 2-persoons bob zal aan Neder landsche zijde starten, doch de training voor deze categorie zou 'eerst in de middag uren aanvangen. De baan was in uitstekende conditie, daarvan konden wij ons door een wande ling over het voetpad, dat langs de gshee- le baan is aangelegd, overtuigen. De tij den, die de 4-persoons bobs hebben ge maakt, waren dan ook bijzonder goed, zij lagen alle om de 1 min. 20 sec. met slechts honderdsten van seconden onderling ver schil. Vooral de Zwitsersche bob, alsmede de Amerikanen en Erigelschen, voeren zeer snel. Jammer was het, dat tengevolge van de sterke bestraling door de zon, de trai ning, toen juist de Duitsche bobs zouden starten, moest worden afgelast. Vooral de Bayern Kurve leed door de warmte van de zon. Eerst om drie uur kon de training wor den hervat, maar nu door de 2-persoons bobs Die gedeelten, welke aan sterke zon- bestraling bloot stonden, waren met zeil doeken overspannen en eerst vlak voor den start van de eerste bob werden deze weg genomen. Wij hadden ons een plaatsje veroverd in den bekenden uitzichttoren, welke bij de Bayern Kurve is gebouwd en van waar uit men een verrukkelijk uitzicht op de omgeving heeft. Recht voor ons lag de 1800 meter hooge Wankberg. Op den top van dezen berg heeft men een schitterend uitzicht, niet alleen op de Beiersche ber gen, ^doch bij gunstig weer ziet men tot ver in de Oostenrijksche en Zwitsereche Al pen. Links van ons lag het dal met het in den sneeuw begraven Garmisch-Partenkirchen. De zon had veel sneeuw op de sparren doen smelten en het zwart-groene dor boomen vormde een fel contrast met de in het zonnegloed badende blanke sneeuw- hellingen. Rond de baan en in het bijzon der in de omgeving van de Bayern Kurve, was het een drukte van belang. Duizenden en duizenden hadden de tocht naar boven ondernomen om van het sensationeele schouwspel, hetwelke de bobraces altijd opleveren, getuige te zijn. Vroolijk wap perden de bonte vlaggen van de 28 deel nemende Janden in de winterlucht en de in kleurige wintersportkïeeding verschenen toeschouwers voelden zich in feeststem ming. Een Zwitsersche 2-persoons bob, be stuurd door den bekenden Capadrutt, start te als eerste. De luidspreker kondigde aan: De bob had een goeden start, is nu in het Labyrinth, passeert nu de Waxenstein- kurve, de bob ligt rustig in de baan, daar gaat zij door de Kreuzeck-kurve, neemt de Bayern Kurve uitstekend komt op het rech te eind, daar is de finish, bob is door. De tijd werd bekend gemaakt, 1 min. 35.35 sec. een vrij goede. De tweede bob van Zwitserland startte met Feierabend aan het stuur. De tijd was beter dan die van Capadrutt, n.l. 1 min. 29.05 sec., terwijl het baanrecord op 1 min. 25.20 sec. staat. Achtereenvolgens vlogen nog Tsjecho-Slowakije I, Zwitserland III, België II over de baan. Toen kondigde de luidspreker aan, dat Hollanr zou starten met Gevers aan het stuur en Dunlop als remmer. Wij, die slechts een klein, maar ongetwijfeld zeer interessant gedeelte van de baan in den toren konden overzien, luisterden met groote aandacht naar de mededeelingen van den luidspreker. Bob is startklaar, „Durch". Het eerste gedeelte werd in ma tige vaart afgelegd, de z.g. looping werd uitstekend genomen, evenals het Laby rinth. Een ratelend geluid kondigde aan, dat de bob onzen uitkijktoren naderde. Daar vloog zij reeds door de Kreuzeck Kurve en DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. GARMISCH-PARTENKIRCHEN. 9 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Garmisch-Partenkir chen verkeert nog steeds in de allerbeste stemmin. Het weer wordt steeds mooier, en het landschap vol witte pracht, badende in zonneschijn, biedt een schitterenden aan blik. De grootste belangstelling ging heden ochtend uit naai den slalom loop voor de heeren, en er haddon zich ongeveer 60.000 toeschouwers in het Skistadion verzameld, die met spanning het startschot verbeiden. Het parcours van den slalom was ver lengd tot 600 Meter met in totaal 32 door gangen, terwijl het hoogteverschil 300 Me ter bedroeg. Er waren zeer moeilijke door gangen, die de hoogste eischen aan de deel nemers stelden. Onmiddellijk na den start leidde de route door vier verticaal opge stelde doorgangen, gevolgd door een met ijs bedekte wisseldoorgang, daarna een rechte boschweg, voorts een Labyrinth met zes achter elkaar opgestelde doorgangen. Tenslotte moesten twee dwars tegenover elkaar opgestelde doorgangen worden ge nomen, welke velen noodlottig werden. Van de 57 dealnemers bereikten slechts vier, zonder te vallen, de finish, n.l. de Duit schers Pfnür en Lantschner, de Italiaan in snelle vaart ging het door de Bayern Kurve. De bocht werd niet in het midden van de 4 Meter hooge ijswand genomen, doch vrij dicht bij de bovenrand. De toe schouwers hielden den adem in, gevaarlijk dicht vloog de bob bij het uitkomen hoog langs den bovenrad, doch met een fik- sche ruk aan het stuur zorgde Gevers er voor, dat de slede niet uit de baan ging. Doch door het forsche omgooien van het stuur kwam de slede in botsing met den tegenover gelegen ijswand, waardoor z(j veel vaart verloor. Het laatste gedeelte werd weer op feillooze wijze afgelegd. In 1 min. 35.81 sec. was de afstand afgelegd. Geen slechte tijd overigens. Na de Nederlandsche bob kwamen Tsje cho-Slowakije II en III aan de beurt, die beide een hoogeren tijd maakten. Oosten rijk, Engeland met hun reserve bobs volg den en toen was het Kilian, de Duitsche bobkampioen, die den besten tijd van den middag maakte, n.l. 1 min. 27.52 sec. De tweede Duitsche bob sloeg om, gelukkig echter zonder dat er ongelukken plaats vonden. Alle bobs konden slechts eenmaal trainen, daarna werd de baan gesloten. Zij blijft ook Maandag dicht en Dinsdag zul len dan de eerste werkelenke races voor 4- persoons bobs worden gehouden. DE SLALOM VOOR HEEREN. Franz Pfnür (Duitschland) winnaar. GARMISCH-PARTENKIRCHEN 9 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) Zondagochtend om elf uur is als tweede onderdeel van den sa mengestelden wedstrijd de slalomloop voor heeren gehouden, waarby 57 deelnemers aan den start verschenen. De snelste tijden werden gemaakt door den Duitschen ski-looper Franz Ffnür, n.L 72.1 sec. in de eerste en 74.5 sec. in de twee de race, zcodat hij den slalom heeft gewon nen. De Noorsche skilooper Birger Ruud, die den afdalingswedstrijd won, had vandaag pech; hij kwam in de eerste race te vallen en maakte hierdoor een tijd van 85,1 sec., hetgeen zijn plaats in het klassement na tuurlijk nadeelig beïnvloedde. De tweede plaats in den slalom werd eveneens door een Duitscher bezet n.l. Gustav Lantschner met tijden van 76,9 ed 75,6 sec. De eerste race nam meer dan twee uur in beslag. Overeenkomstig de bepalingen was het aantal deelnemers voor den twee den doorgang tot 36 beperkt. FRANZ PFNÜR OLYMPISCH KAMPIOEN AFDALING EN SLALOM. Volgens de voorloopige berekening luidt het resultaat van den samengestelden wed strijd der heeren: 1. Franz Pfnür (Duitsch land) met 99,25 punten; 2. Gustav Lantschner (Duitschland); 3. Emile Aüais (Frankrijk); 4. Rudi Cranz (Duitschland); 5. Birger Ruud (Noorwegen); 6. Roman Woerndle (Duitschalnd)7. Giacinto Serto- i relli(Italië); 0. Alf Konningen (Noorwe- 1 gen). I Hiermede heeft Duitschland dus de twee- I de Olympische overwinning behaald. De nieuwe Olympische kampioen afdaling en slalom, Franz Pfnür, is sinds vier jaren ontbetwist de beste Duitsche afdaling- en slalom-looper. In 1934 behaalde hij te St. Moritz den zege in den slalom-loop. Een blessure aan een der voeten noodzaakte hem zich in 1935 van alle groote wedstrij den etrug te trekken. Eenige weken gele den legde hij te Oberstdorf beslag op het Duitsche skikampioenschap. Thans ziet hij zijn loopbaan met het schitterendste re sultaat, de Olympische overwinning, be kroond. Gustav Lantschner heeft, ofschoon hij pas 25 'aar oud is, zijn besten tijd als skilooper eigenlijk al achter den rug .Lantschner, die filmoperateur van zijn vak is, wordt door zijn beroepsbezigheden sterk in beslag ge nomen, zoodat hij de laatste jaren niet veel gelegenheid tot trainen heeft gehad. Pas den vorigen winter begon hij met een zorgvuldige voorbereiding voor de Olympi sche Winterspelen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6