MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GEMEENTERAAD Hedenmiddag te 2 uur vergaderde de Raad der gemeente Leiden onder voorzitter schap van den burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuyzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Schüller en Vos. Alvorens over te gaan tot behandeling der Ingek. Stukken stelt de voorzitter voor, de deuren een oogenblik te sluiten. Na 3 minuten worden de deuren weder om geopend en wordt voortgegaan met de behandeling der Ingekomen Stukken. Vervolgens Komt de agenda aan de orde. lo. Benoeming var. drie leden van de Commissie van Toezicht op de Bewaar scholen. Benoemd worden de heer J. M. H. Horikx, en de dames E. G. Bos en D. C. E. Voltman. la. Voorstel tot het verleenen van eer vol ontslag aaii Dr. J. J. van Eek en Mej. H. S. J. Fuhri Snethlage, onderscheidenlijk als Directeur-Scheikundige van en As sistente bij den Districts-Keuringsdienst van Waren, wegens tpheffing van hunne betrek kingen. Goedgekeurd. 2o. Rekening, dienst 1934, van het Hei lige Geest- of Arme Wees- en Kinderhu;s. Goedgekeurd. 3o. Begrooting. dienst 1936, van het Hei lige Geest- of Arme Wees- en Kinderhuis. Goedgekeurd. 4o. Rekening, dienst 1934, van het Ge reformeerde Minne- of Arme Oude Man nen- en Vrouwenhuis. Goedgekeurd. 5o. Voorstel tot verhuring van het per ceel Haarlemmerstraat no. 165a aan W. F. Kanbier. Goedgekeurd. 6o. Voorstel tot verhuring van het win kelhuis Hooigracht no. 6 aan L. C. Hey- nen. Goedgekeurd. 7o. Voorstel inzake het, met wijziging van het Raadsbesluit van 12 November 1934, aanvaarden van een voorschot uit 's Rijks kas. ten behoeve van het verkrij gen en het bouwrijp maken van een terrein voor het 6e bouwplan van de Woningbouw vereniging „Ons Doel". Goedgekeurd. 8o. Voorstel tot het verleenen van een vergoeding, krachtens art. 100 der Lager Onderwijswet 1920, over het jaar 1934, aan de besturen van bijzondere scholen voor lager- en uitgebreid lager onderwijs. Goedgekeurd. 9o. Voorstel inzake de vaststelling en uit keer ing van de voorschotten op de vergoe ding, bedoeld bij art. 101 der Lager Onder wijswet 1920. ten behoeve van bijzondere scholen voor lager- en uitgebreid lager on- derwiis, over het jaar 1936. De heer v. W e 1 z e n (C.P.) vraagt waar om als grondslag 1932 wordt aange- Wethoucer T e p e (R.K.) antwoordt, dat dit wettelijk is voorgeschreven. Daarna goedgekeurd. lO.o. Voorstel tot intrekking van het aan het Leidsch Crisis-Comité toegekende sub sidie. tot het verleenen van een subsidie aan de Commissie voor den aanvullenden steun aan ondersteunde werkloozen en tot vaststelling van de daarmede verband hou dende wijziging van de begrooting, dienst 1935. Den heer Schoneveld (A.R.) is het opgevallen, dat een advies van den dienst voor Soc. Zaken ontbreekt. Waarom kan deze commissie voor den aanvullenden steun niet ondergebracht worden bij den dienst voor Soc. Zaken? Z. i. is daar alle reden voor. Spr. stelt voort, het verleenen van aanvullenden steun op te dragen aan den dienst van Soc. Zaken met ingang van 1 Mei 1936. Tot en met April wil hij de subsidie nog aan de bestaande commissie verleenen, ter afwikkeling van de loopen- de zaken. De heer Wilbrink (C.H.) sluit zich' aan bij het voorstel-Schoneveld, omdat hij daarin ziet een permanent maken van een tijdelijke commissie. De werkzaamheden zullen er vlotter door geschieden. De heer R o m ij n (V.B.). meent, dat de regeering van plan is, om maatregelen te nemen voor den aanvullenden steun (de z.g. B-steun) na de opheffing met 1 Mei van het Crisis Comité. Het voorstel-Schone veld acht spr. derhalve voorbarig, zoo niet ondoorvoerbaar in verbanu met de be staande voorschriften. Wethouder v. Straler. (S. D. A. P.) beaamt dit. Het 'betreft hier een extra- steun, welke steeds afgescheiden is ge weest van de gewene steunverleening: zoodat samenvoeging ongewenscht is. De vertegenwoordigers der gesteunden zouden dan niets te zeggen hebben, daar alle ge vallen beslist zouden worden door den di recteur van den Soc. Dienst. De regeering is inderdaad van plan om de B. commis sies te maken tot zelfstandige commissies, zooals de heer Romijn reeds vermoedde. Het voordeal daarvan is voornamelijk, dat de vertegenwoordigers der gesteunden zelf mede de verantwoordelijkheid dragen voor de verdeeling van den B-steun. De heer Schoneveld (A.-R.) had geen bestrijding van den wethouder verwacht. Hij toont weinig respect voor den Soc. Dienst. De wethouder heeft trouwens toe gegeven, dat de commissie niet zelf over alle aanvragen bsslisen kan. Opheffing van zoo'n commissie acht spr. dus gerechtvaar digd. Voor afgewezen gevallen blijft toch beroep mogelijk in de commissie voor de Steunverleening, terwijl de toastand nu reeds practisch zóó is, dat de directeur van den Soc. Dienst beslist ook over den B.- steun. De heer Wilbrink (C. H.) wijst nog op de mogelijkheid van bezuiniging bij sa menvoeging. De plannen der regeering acht spr. geen beletsel. Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.) meent, dat de heer Schoneveld de situatie niet goed begrijpt. De commissie van de Steunverleening is slechts een commissie van advies, de B.-commissie is een zelf standige commissie, die zelf beslist. Dat kan den heer Schoneveld toch niet onver schillig zijn. Eigenlijk is het voorstel- Schoneveld geheel buiten de orde. De heer Wilbrink (C. H.): Nou maak je er een lolletje van: Wethouder v. Stralen (S. D. A. P.): Opheffing of voortzetting van de commis sie is niet aan de orde. Spr. heeft geen be zwaar tegen praeadvies. De voorz. zegt praeadvies vóór 1 Mei toe. Dan kan het voorstel van B. en W. nu worden aangenomen. Aldus wordt besloten. (Wordt vervolgd). ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexamen Theologie: de heer G. J. Geurtsen, Huis ter Heide. LAATSTE BERICHTEN WEER TWEE BRANDEN TE A'DAM. Villabrand aan den Osdorperweg. Het was Zondagnacht omstreeks twee uur, toen in de villa van de familie v. d. Hout aan den Osdorperweg 112 in het voormalige Sloten, door onbekende oor zaak brand uitbrak. De bewoners waarschuwden onmiddel lijk de brandweer, die zeer spoedig ter plaatse ,was. Aanvankelijk liet deze brand zich niet ernstig aanzien, doch door den zeer krachtigen oostenwind, die recht op de achterzijde van het huis stond, wak kerde het vuur zeer snel aan. Drie kwar tier later ging het signaal „middelbrand" over de lijn, zoodat de noodige versterking aanrukte. Het was in dezen kouden nacht hard werken voor de brandweer om het vuur te overmeesteren. De geheele linker helft van de dubbele villa stond in lichte laaie. Door den straffen wind was er veel- vliegvuur, dat gelukkig echter niet op een van de belendende perceelen kwam, doch dwars den weg over, het weiland inging. De andere helft van de dubbele villa, die bewoond wordt door de weduwe Wolker, kon, behoudens waterschade, behouden blijven. Ook het huis links, dat op een af stand van ongeveer 10 Meter staat, kreeg geen vuurschade. De spuit van de Honthorststraat kon slechts met haar reservetank water geven, daar de veelwegskraan bevroor. Met vier stralen, twee van de voorzijde, een van de achterzijde en een, geleid via het dak van het belendende perceel, bestreed de brand weer dé vuurzee. Te half vier kon „brand meester" worden gemeld. De halve villa van de familie v. d. Hout is volkomen uitgebrand. De schade wordt door verzekering gedekt. Ondanks de koude en het nachtelijk uur sloeg toch nog een talrijke menigte het blusschingswerk gade. Felle uitslaande brand in de Eerste Oosterparkstraat. De Olymp. Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. DE 4-MAAL 10 K.M. ESTAFETTE SKILOOP. GARMISCH PARTENKIRCHEN 10 Fe bruari (A. N. P. Bijz. Dienst). Precies te negen uur hedenochtend werd voor de Olympische Winterspelen gestart voor de 4-maal 10 K.M. estafette skiloop. In het Ski-Stadion bevonden zich zeer veel toe schouwers om daar het wisselen, dat steeds in het Stadion zou geschieden, bij te wo nen. De start zelf bevond zich ongeveer 1 K.M. van het stadion op den Kochelberg, zoodat de skiloopers, die allen tegelijk start ten, in het stadion reeds toen zij de eers'.e keer passeerden, uit elkaar getrokken wa ren. De hemel was door sneeuwwolken be dekt. De estafette bestond uit twee geheel verschillende trajecten, waarvan het eer ste, dat door de loopers nummers 1 en nummer 3 van alle landen moest worden af gelegd, lang gerekt was en met een vlak ken loop begon. Het tweede traject, dat door de loopers nummer 2 en nummer 4 van alle landen moest worden afgelegd, droeg met sterke stijgingen en snelle da lingen het karakter van ski-loopen in de Alpen. Een kanonschot was het teeken voor de start. De estafette begon onmiddellijk in een zeer snel tempo. Toen na 1 K.M. voor het eerst het skistadion werd gepasseerd, was de volgorde Nurmela (Finland), Ha gen (Noorwegen), Daeuber (Duitschland), Musil (Tsjecho-Slowakije) en Gerardi (Italië). Eerst daarna volgden de deelne mers der andere landen. Winnaar werd Finland met een tijd van 2 uur 41 min. 33 sec. 2. Noorwegen in 2 uur 41 m. 39 sec., 3. Zweden (300 M. achter). UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Landstormavond. Op Dinsdag 18 Fe bruari as. des avonds te 8 uur zal door de afd. Leimuiden c.a. van den Bijz. Vrijw. Landstorm een groote propaganda-avond gegeven worden in de groot.e zaal van de wed. J. Sneeboer. Als spr. zullen dien avond optreden de koogedelgestr. heer Dr. I. H. J. Vos, lid van de Tweede Kamer en voorzitter van de Gewestelijke Land stormcommissie „Stelling Amsterdam" de zeereerw. heer Pater H. de Greeve, en de weleerw. heer Ds. W. M. A. Kalkman, Ned. Herv. Pred. te Amsterdam. Het dub- belmannenkwartet „Onderling Kunstge not" te Nieuw-Vennsp zal de welwillende medewerking verleenen. Het is zeer gewenscht zhh tijdig van plaatskaarten te voorzien, aangezien reeds thans te voorzien is, dat het een druk be zochte avond zal worden. ring wordt gebracht op het architecten- honorarium; 3o. dat als maximum-bouwsom voor het nieuwe gemeentehuis een bedrag van 140.000 wordt aangenomen; 4o. dat de plannen uiterlijk 2 maanden na de opdracht bij B. en W. moeten zijn ingediend. 5o. dat het programma van eischen, hetwelk den architecten bij het maken van hun plannen tot grondslag zal strekken, door B. en W. na overleg met de Commis sie van bijstand voor openbare Werken zal worden vastgesteld; c. B. en W. te machtigen, indien het daarvoor termen aanwezig acht, zich door een deskundige te laten voorlichten bij de beoordeeling van de ontwerpen, zullende de uiteindelijke beslissing bij den gemeen teraad blijven. Inmiddels is bekend geworden op welke voorwaarden een maximaal bedrag van 160.000 uit het Werkfonds ter beschik king zal worden gesteld. Deze voorwaar den komen in hoofdzaak hierop neer, dat de eerste vijf jaren geen rente zal verschul digd zijn, terwijl een bedrag van pl.m. 103.000 in vijftig gelijke jaarlijksche ter mijnen zal moeten worden terugbetaald en het 'resteerend deel, uitmakend de waarde van het legaat en de opbrengst der te genwoordige gebouwen zal .worden afge lost naar mate deze bedragen aan de ge meente zullen toevallen. B. en W. kunnen zich met deze regeling vereenigen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Aiida Louise, d. v. F. Kle- mann en J. L. Erkelens. Jan, z. v. D. J. Fassuur en J. t Stouten. Ondertrouwd: I. Sira jm 24 j. en A. Cornet jd 24 j. W. Looman jm 25 j. en E. J. Flanderhijn jd 22 j. J. C. Ooijen- dijk jm 27 j. en A. A, Slootjes jd 24 j. Overleden: M. Kennis-v. d. Wereld vr. 60 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: n Luxor: hm Roxy: Trianon: FELLE KOUDE IN SILEZIE. BRESLAU, 10 Februari. (A.N.P.) In den afgeloopen nacht is de temperatuur in Sile- zië sterk gedaald, hedenmorgen vroeg werd op het vlakke land van Silezië 14 tot 18 graden vorst gemeld en in het gebergte daalde de temperatuur tot 21 graden vorst. Op de kam van het gebergte ligt de sneeuw ruim een meter dik. Een felle brand, welke echter vrij snel gebluscht was, heeft hedenmorgen drie vertrekken in het benedenhuis van per ceel Eerste Oosterparkstraat 226 te Am sterdam in de asch gelegd. In dit gedeelte is het tabak- en sigaren magazijn „Dolf" gevestigd, dat gedreven wordt door een vrouw, wier echtgenoot Eerkhamer geheeten steenhouwer van beroep is. De vrouw, die alleen thuis was, was te ongeveer half tien in de keuken bezig, tijdens welke werkzaamheden zij het ongeluk had, tegen een brandende pe troleumkachel te stooten. Het kacheltje viel om; de uitstroomende petroleum vatte vlam en zoo stond het vertrekje in een oogwenk in lichterlaaie. De vrouw, die zich bijtijds in veiligheid had kunnen stellen, maakte onmiddellijk alarm. Toen het eerste materiaal der brandweer ter plaatse was, had het vuur zich reeds aan de naast het keukentje lig gende alcoof en de achterkamer medege deeld, zoodat de bevelvoerder het alarm middelbrand deed geven, dat weldra de noodige versterking van het materiaal ter plaatse bracht. Onder leiding van hoofd brandmeester Dijkstra werden drie slan gen uitgelegd, waarvan er een aan den voorkant door den winkel werd gelegd, terwijl de beide andere resp. via het be lendende perceel naar den achterkant en over de eerste verdieping werden geleld. Dit laatste was noodig omdat de vlam men, die in de vele houten betimmeringen gretig voedsel vonden, aan den achterkant fel naar buiten uitsloegen. Het vuur werd op deze wijze van drie kanten krachtig aangegrepen en binnen een kwartier had het natte element de'overwinning behaald, hetgeen niet wegnam, dat het. keukentje, de alcoof en de achterkamer in een ruïne waren herschapen, terwijl de voorraden sigaren in den winkel, die door het vuur gespaard bleef, tengevolge van de hevige rookontwikkeling bedorven waren. Het nablusschings- en sloopingswerk nam nog geruimen tijd in beslag; o.m. werd de garderobe, voor zoover niet door de vlammen aangetast, door een aantal brandwachts in het tuintje achter het per ceel in veiligheid gebracht. De bewoner, die van zijn werk was ge haald-, nam zeer onder den indruk van het gebeurde, de aangerichte ruïne in oogen- schouw. Verzekering dekt de schade. In verband met de felle koude was de belangstelling van de zijde van het publiek voor het blusschingswerk tamelijk gering. Provinciale Aanbesteding. Vanweg Ged. Staten van Zuid-Holland is heden aanbesteed het onderhouden van het kanaal tusschen Rijn- en Schie, en het vaarwater De Zijl, met de daarbij behoorende werken, gedurende de jaren 1936 en 1937. Laagste inschrijvers waren L. en J. L. Boeren te Sliedrecht, voor 66.444. VEUR. Twee gouden huwelijksfeesten. Zon dag 9 Februari vierden de echtparen J. C. RemmerswaalJ. M. Heijboom en B. Meul dijkC. M. Bark hun gouden huwelijks feest. Door de Harmonie „3t. Cecilia" werd in dennamiddag een serenade gebracht bij de beide gouden paren, waarbij ook o.m. Burgemeester Keijzer aanwezig was, die beide paren op zeer hartelijke wijze toesprak en hen feliciteerde met dit mooie feest. Vanzelfsprekend was ei zeer veel belangstelling, terwijl het den beiden pa ren dien dag niet aan blijken van sympa thie heeft ontbroken. Voor het echtpaar RemmerswaalHeij boom werd des morgens a-n 10 uur de Hoogmis uit dankbaarheid opgedragen, waarbij da beide jubilarissesn in het Pries terkoor hadden plaats genomen. WASSENAAR. Inbraak. De heer B. alhier ontdekte, dat Zaterdagnacht was ingebroken ten huize van zijn schoonouders, de familie S. aan de Van Calcarlaan no. 11 alhier. Gebleken is, dat de daders zich, toegang hebben verschaft door een gat in een span jolet te boren en dit te verwijderen. Zij hebben zich vervolgens toegai.g verschaft door da eetkamerdeur te forceeren. Het geheele hols is doorzocht. Slechts een kleine hoeveelheid tafelzilver wordt ver mist. De politie heeft de zaak. in onder zoek. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. HET NIEUWE RAADHUIS. Definitief voorstel van B. en W. Op dracht aan twee architecten.Aan wijzing van bouwterrein. B. en W. stellen den Raad voor, met be trekking tot den bouw van een nieuw Raad huis, om a. te besluiten, dat het nieuwe ge meentehuis zal worden gebouwd op het terrein, liggende in het verlengde der Lem- zonlaan en westelijk begrensd door de Verlengde Buitenweg; b. het architectenbureau, de firma Hooi kaas en Lockhorst, te Rotterdam en den architect C. J. Blaauw te Haarlem uit te noodigen een voorloopig plan te ontwerpen voor den bouw van een nieuw gemeentel huis tegen een honorarium van 805. voor iedere, onder bepaling:: lo\ dat de plannen voor het bedrag van 805.eigendom der gemeente worden; 2o. dat bij eventueele opdracht tot uit voering aan een der uitgenoodigae archi tecten het bedrag van 805.in minde De Geneeskundige Armenpractijk. Bij besluit van den Raad van 23 Decem ber j.l. werd overeenkomstig voorstel van Ba en W. de tijdelijke aansteling van den arts L. W. Hildernisse, als gemeentege neesheer, verlengd tot 1 April a.s., zulks in afwachting van het resultaat van een on derzoek hetwelk bij B. en W. in overleg met het burgerlijk armbestuur, gaande is naar de wenschelijkheid en mogelijkheid van een reorganisatie van de geneeskun dige armenverzorging. Waar het zich thans reeds laat aanzien, dat in deze vóór laatstgenoemden datum niet tot een resultaat zal worden geko men, daar stellen B. en W. voor de evenbe- doelder tijdelijke aanstelling van den heel Hildernisse, voorloopig nog weder te ver lengen tot 1 Juli dezes jaars. B. én W. maken van deze gelegenheid gebruik om, mede in afwachting van het resultaat van het hierboven bedoeld on derzoek, voor te stellen, de bij Raadsbesluit van 19 November 1934 getroffen regeling inzake het verleenen van verloskundige hulp ten behoeve van steuntrekkenden welke regeling aanvankelijk was gedacht tot 1 Januari 1936, voorloopig ook te ver lengen tot 1 Juli e.k. Krachtens even be doelde regeling wordt bewuste verloskun dige hulp verleend door de verloskundige mevrouw R. GroeneveldKromhout, al hier, tegen een honorarium van 10 per verlossing. TELEGRAMMEN EEN PROTEST VAN KARDINAAL FAULHABER. Tegen de anti-katholieke propaganda. MüNCHEN, 10 Februari. (A.N.P.) Kar dinaal aartsbisschop von Faulhaber heeft in een rede geprotesteerd tegen de auti- Katholieke propaganda in Duitschland, die naar hij zeide, officieel wordt toegelaten. Hij verklaarde, dat de organisaties der Hit- Ier-jeugd de jongeren van Katholieken huize leeren, zich tegen de vermaningen van den Paus te verzetten. DE OP EEN IJSSCHOTS AFGEDREVEN ARBEIDERS OMGEKOMEN? NEW-YORK, 10 Febr. (A.N.P.) Men vreest, dat de zeven arbeiders, die in de nabijheid van Kaap Cod bij Easbbrewster in Massachusselts op een ijsschots naar open zee zijn afgedreven, om het leven zijn ge komen. De bemanning van een vaartuig, dat ter assistentie was uitgevaren, heeft den omtrek tot drie mijlen afgezocht zonder ie*s te zien. Bewoners van het nabijgelegen Rock Harbor hebben de ongelukkigen nog een oogenblik gezien, naar zij verklaren. In verband met het slechts weer konden geen vliegtuigen aan de reddingspogingen deel nemen SNEEUWSTORMEN IN AMERIKA DUREN VOORT. Aantal dooden gestegen tot 250. NEW-YORK, 10 Febr. (A.N.P.) De ontzet tende koude in de staten van het Midden- Westen houdt aan. Het koudegebied strekt zich uit van de Rocky Mountains tot de At lantische kust; alleen in het oosten van Ohio en ten zuiden van St. Louis is de tempera tuur iets milder. Ook de sneeuwstormen duren voort. Ge zegd wordt, dat men in deze eeuw nooit een heviger sneeuwstorm heeft meege maakt. Opnieuw zijn 20 personen doodge vroren, waardoor het totale aantal slacht offers, met inbegrip van hen, die bij onge lukken tengevolge der gladheid om het le ven zijn gekomen, is gestegen tot 250. Bij Kaap Cod zijn zeven arbeiders op een ijsschots afgedraven. De pogingen der kust wacht om de mannen te redden zijn nog zonder resultaat gebleven. In Illinois, Iowa en Michigan zijn twaalf treinen ingesneeuwd. Hier en daar ligt het treinverkeer geheel stil. In Minnesota en Noord-Dakota daalde de temperatuur lot 45 graden Celsius onder nul; Dawson in Alaska meldt 56 graden vorst Overal zijn steenkolen en petroleum schaarsch. Bovendien zijn op vele plaatsen de buizen der waterleidingen bevroren, zoo dat ook gebrek aan water zijn intrede heeft gedaan. In Iowa wordt de toestand ernstig. TIEN DOODEN BIJ EEN DORPSBRAND. Twintig zwaargewonden. CAIRO, 10 Febr. (A.N.P.) Bij een groo- ten brand in het dorp Batra zijn tien men- schen om het leven gekomen en twintig ernstig gewond. Vrijwel het geheele plaatsje is door het vuur verwoest. Honderden men- scben zijn dakloos. PASSAGIERS VAN DE „BREMEN" VERDWENEN. NEW-YORK, 10 Februari. (A.N.P.) De „Bremen", welke heden de haven van New- York binnenloopt deelde radiografisch me de, dat de 25-jarige Amerikaansche student Adolph Cotton spoorloos van boord is ver dwenen. Cotton ging te Southampton aan boord en sedert Donderdag is hij spoorloos verdwenen. Het schip is enkele malen zon der resultaat geheel doorzocht. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 10 Febr. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 571 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 48—50, 40—45 en 32—38 cent par kg. slachtgewicht 75 melk- en kalfkoeien f 175—210 per stuk, 108 vette kalveren 2e kwal. 46—60 en 3e kwal. 42—45 eent per kg. levend gewicht, 77 nuchtere kalveren f 37, 79 schapen 14—19 per stuk; 492 varkens: vleesch- varkens wegende van 90110 kg. 4344 cent een enkele hooger, zware 41—42 cent en vette 39—40 cent per kg. slachtgewicht, 5 paarden f 70—100 per stuk; Overzicht: Runderen aanvoer als vorige week, handel stug, prijzen onveranderd. Melkkoeien min der aanvoer, weinig handel. Vette kalve ren, redelijke aanvoer, prijzen iets hooger. Nuchtere kalveren, gewone aanvoer, vlug ge handel; constante prijzen. Schapen, kor te aanvoer, handel gedrukt, prijzen hooger. Varkens, aanvoer redelijk, handel gedrukt, prijzen voor de vette varkens iets lager, eenige zeer goede vleeschvarkens 12 ct., per kg. boven noteering. Paarden geringe aanvoer en weinig handel ROTTERDAM, 10 Febr. Vee. Totaal aan voer 2123 stuks. 748 vette runderen, 257 vette kalveren, 595 schapen en lammeren, 619 verkens, 4 nuchtere kalveren. Prijzen per kg.: vette koeien 47, 42 c.n 2834 cent, vette ossen 44, 40 en 3034 cent, vette kalveren 90, 80 en 5560 cent, varkens levend gewicht 36, 35 en 34 cent, schapen 40, 37 en 29 cent, lammeren 43, 38 en 28 cent. Prijzen per stuk: schaoen 1915— 16, lammeren 17148. Overzicht: Vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel kalm prijzen als jl. Dinsdag, prima koe 50, os 46. Vette kalveren aanve-er iets ruimer,'handel matig, pryzen als vorige week, prima 1, Schapen en lammeren aanvo.r als vorige week, handel redelijk, pryzer. stabiel. Var kens aanvoer korter, handel tamelijk, prij zen van vorige week. Eenige partijen scha pen voor export verkocht DELFT, 8 Febr. Kaas. 9 sUpels komijne kaas, wegende 1850 kg. prijs 2426 cent per kg. Handel Kalm. UTRECHT, 8 Febr. Vee. Aanvoer 2630 stuks vee. Stieren 1721 cent, slachtkoeien le soort 2022 cent, derde soort 1719 ct- alles per pond. varkens f 90140, pinken 6090, melkkoeien f 120190, kalfkoeien 130200, varekoeien f 80145, mage re kalveren 4065, nuchtere kalveren 25, magere varkens 1726, schram men 1117, biggen f 7—11, schapen 1020 alles per stuk. Boter 8590, kaas 2030 cent per pond, eieren 2.803.60 per 100. WISSELNOTEFRINGFN MSTERDAM) (Niet officieel), 59.31l/2 7.301 ;4 1 f 51 2 9 731/2 24.81 48 10 20.1 Cl/2 82 60 37 60 6 11 Weenen Prolongatie 2 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3