AAN ONZE ABONNE'S MAANDAG 10 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 BINNENLAND DE KONINKLIJKE FAMILIE IN TIROL. IGLS, 9 Febr. (A.N.P.) Onze bijzondere verslaggever meldt: Was verleden week, toen H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana te Igls aankwamen, dit plaatsje geplaagd door een nattig warm weer, dat alle sneeuw had doen smelten, zoodat Igls een wintersportplaats zonder winter moest heeten, na een week is dit geheel veran derd. Nadat sinds Maandag aarzelend sneeuw was gevallen, en gedurende eenige dagen de winst van eenige spaarzame buitjes een dunne Sneeuwlaag had gevormd, die de hoogvlakte bedekte, brak Vrijdag de lucht open en werd het heerlijk vriesweer. H. M. geniet thans volop van het zonlicht, dat den vleugel van het hotel, waarin hare vertrekken liggen, bestraalt, en maakt o.m. dagelijks een korte wandeling in de omge ving van het hotel, waar de dorpelingen, die zich zeer bescheiden gedragen, Haar eerbie dig groeten. Tweemaal in de afgeloopen week is 'n langere autotocht gemaakt, o.a. in de richting van den Brenner pas. De Prin ses wijdt zich met groote liefhebberij aan de skisport, waartoe thans te Igls meer ge legenheid bestaat dan voor acht dagen. Meestal oefent de Prinses in de omgeving van Heilig wasser, een bekende bedevaart plaats bij Igls, welke men per auto kan be reiken over een bergweg, die door uitge strekte sparren wouden voert. Overeenkomstig den wensch van Hare Majesteit wordt het incognito zeer streng bewaard, zoodat Hare Majesteit zioh als ge woon toeriste kan bewegen. Het verblijf der Koninklijke Gasten is volkomen onopval lend. Natuurlijk weet ieder in Igls van het verblijf der hooge gasten, doch uiterlijk is er niets te merken, zoodat men er dagenlang zou kunnen vertoeven, zonder te bemerken, dat het stille dorpje een vorstelijk verblijf plaats is. In het hotel zelf is het op het oogenblik hoogseizoen. Vandaag zijn ongeveer 40 nieuwe gasten gearriveerd, wellicht aan getrokken door de gunstige weersomstan digheden. In het gewone doen van het ho telleven heeft de tegenwoordigheid van de beide Vorstinnen geen zichabare verande ring gebracht, men wijdt zich als tevoren ongedwongen aan de wintersport. De leden der hofhouding mengen zich regelmatig on der de gasten. Nu de natuur het verblijf met zulk een buitengewoon goed weer begunstigt, zal de Koninklijke Familie vermoedelijk gedu rende den voorgenomen tijd te Igls blij ven. UTTLOTTNG 4 PCT. STAATSLEENING 1931. De minister van Financiën maakt bekend, dat het bedrag krachtens de Leeningwet 1931 uitgegeven schuldbekentenissen der 4 pet. Staatsleening 1931, welke op 1 Juni 1936 aflosbaar zullen zijn, door hem is vast gesteld op zes millioen vijfhonderd duizend gulden 6.500.000), of zooveel meer als de laats {getrokken nummerreeks meer zal om vatten dan voor aanvulling tot gemeld be drag zal blijken te zijn en dat de uitloting van deze schuldbekentenissen in het open baar zal plaats hebben op Woensdag 19 Fe bruari as., des v.m. 9 uur in het gebouw van het Departement van Financiën, Kneu terdijk 22. DE CRISIS-HYPOTHEEK- AFLOSSINGSWET. Zaterdag is uitgegeven staatsblad no. 200: wet van den 7en Febr. 1936, houdende bij zondere maatregelen ter voorkoming van opvordering onder bepaalde omstandighe den van hoofdsommen tot waarborg waar van hypotheek op onroerend goed is bedon gen en ter voorkoming van vexatoire besla gen (crisis-hypotheek allossingswet 1936). Datum van inwerkingtreding is 9 Februari 1936. Elke aoonné van „De Leidsche Courant", die zijn abonnementsgeld tijdig heeft vol daan is verzekerd voor een bedrag van f300.- tegen een hem (haar) overkomend ongeval, dat de eenige en rechtstrccksche oorzaak is van den dood van de(n) abonné, hetzij onmiddellijk of binnen 14 dagen na den datum van het ongeval. Dit bedrag zal ten spoedigste aan zijn of haar nage laten betrekkingen worden uitgekeerd. Onder nagelaten betrekkingen worden verstaan en zullen achtereenvolgens tot net ontvangen der uitkeering gerechtigd zijn? Ie. de echtgenoot(e); 2e. kinderen: 3e. de ouders; 4e. de stiefouders of (zoo deze ontbreken)) de grootouders, of (zoo ook deze ontbreken) de schoonouders, wier kostwinner de overledene was; 5e. de broe ders en zusters wier kostwinner de over ledene was. Onder kostwinner wordt verstaan hij of zij, die tenminste een derde van zijn af TEGEN MISLEIDENDE AANDUIDINGEN VAN NEDERLANDSCHE HERKOMST. Naar wjj vernemen, wordt tusschen de departementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Justitie overleg ge pleegd inzake het in te dienen wetsontwerp tot het tegengaan van misleidende aandui dingen van Nederlandsche herkomst. De regeering overweegt nog de vraag, of maatregelen van de aangegeven strekking moeten worden genomen in een speciale wet, dan wel, of het de voorkeur verdient, dat desbetreffende bepalingen in het wet boek van strafrecht zullen worden geïncoi- poreerd. GROENE ERWTEN EN SCHOKKER ERWTEN. Van bevoegde zijde wordt ons medege- deld, dat de steun vergoeding voor groene erwten en schokkererwten, gedenatureerd in de tijdvakken van 12 Januari 1936 tot en met 18 Januari 1936 en 19 Januari 1936 tot en met 25 Januari 1936 voor de kwaliteits klassen C en D respectievelijk ƒ3.40 en ƒ2.90 per 100 k g. zal bedragen. De steunvergoeding voor m dezelfde tijd vakken gedorschte gele erwten, voldoende aan de standaardmonsters C en D zal res pectievelijk 3.en 2.50 per 100 k.g. be dragen. SPORT VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBONS. R. K. Sportver. „O.DX" Gisteren moest O.D.I. II thuis een com petitie-wedstrijd spelen tegen Ad. Kolping H. Daar echter het terrein werd afgekeurd ging deze wedstrijd niet door. Toen werd door beide clubs besloten dan toch maar een medaille-wedstrijd te spelen, wat ge beurde. Hoewel 't veld erg glad was, werd er toch nog een aardige partij voetbal te zien ge geven. t Ging er heel gemoedelijk aan toe. Ad Kolping was echter in de minderheid. Na vijf minuten scoorde O.D.I. den eersten bal Spoedig volgde echter de gelijkmaker door Ad Kolping. Voor de rust maakte O.D.I. nog twee puntjes, zoodat de rust met 31 voor O.D.i. intrad. Na rust ging 't spel weer gemoedelijk door, doch doelpunten bleven uit,zoodat O.D.I. de medaille won met 31 't Was een echt prettige wedstrijd, waarbij nog al eens geiachen werd. O.D.I I speelde uit tegen Kolp. Boys L Eindstand 00. HOCKEY ILA.L. I—Stick I 5—0. Dat de winter siësta Stick I geen goed gedaan heeft bewijst de uitslag van dezen in Alkmaar gespeelden wedstrijd. Immers de Leidenaren hebben met 50 tegen het kaasvolk in het hooge Noorden het onder spit moeten delven. Noch dc rijzangen a la Vondel van Alk- maarsche en Leidsche meiskes aan de out line, noch de sympathiek fluitende smiling arbiter vermochten het Stick-team tot een tgengoal te inspu-eeren. Al dadelijk in hei begin heeft Stick een 20 achterstand, waarbij de Alkmaarders bewijzen niet alleen een spel keurig te kun nen verdedigen, maar ook over een uitne mend schot te beschikken. Deze achterstand ontmoedigt Stick ech ter geenszins, en eenige enthousiaste be- storminger van het HA.L.-heiligdom vol gen, evenwel zonder resultaat. Integendeel, H.A L. weet de score tot 3 op te voeren. Na de thee zien wij duidelijk een slui- tender verband in de Stick-ploeg en het is dan ook wel met eenige veine, dat H.A.L. de Leidenaren belet den eer althans te redden. H.A.L. slaagt er kort voor het eindsig naal in nog tweemaal te scoren, zoodat deze wedstrijd een 50 overwinning voor H.A.L. oplevert. haar verdiensten geregeld uitkeert aan de(n) persoon of personen, die hij of zij by het levensonderhoud te hulp komt Onder verzekerde abonné wordt ver staan zoodanige persoon, welke niet jon ger is dan zeventien (17) jaar en niet ouder üan vyf en zestig (65) jaar. Er bestaat geen recht op uitkeering: a. Wanneer de verzekerde abonné tijdens net plaatsvinden van het ongeval verkeer de in staat van krankzinnigheid of ver standsverbijstering, onder den invloed was van overprikkeling of van bedwelmende dranken; of den krijgsdienst te water of te land uitoefende in tijd van oorlog, burger lijke twisten of oproer, of weJ zich buiten Europa bevond, of wanneer de verzekerde abonné tijdens het ongeval op een vis- schers-. Marine- of ander vaartuig varen de was buitengaats, op de Zeeuwsche of Zuid-Hollandsche stroomen, of op de Zui derzee; of wanneer de verzekerde abonné rich tijdens het ongeval bezig hield met UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Vrouwenbond. Dinsdag a.s. zal in 't teeken staan van den Vrouwenbond. Des morgens om 7 uur zal door de leden van de zangvereeniging „St. Caecilia" en de da mes van de congregatie een H. Mis gezon gen worden, welke zal worden opgedra gen ter eere van O. L. V. v. Lourdes tot in tentie van de overleden en levende leden van de Vrouwenbond. Des avonds half 8 uur in 't Parochiehuis lezing met lichtbeelden van O. L. V. v. Lourdes, toegankelijk voor leden en congreganisten. Daarna jaarver gadering. Periodiek aftredend zijn de dames v. Soest en v. d. Heuvel. Woensdag 12 Febr. begint de kookcursus. Inlichtingen geeft gaarne het bestuur. Volksbond. De R.K. Volksbond afd. BodegravenZwammerdam organiseerde haar vastenavond-uitvoering in het Pa rochiehuis. Te ruim acht uur opende de voorzitter Steenbergen de bijeenkomst en heette de leden, weldoeners en niet in 't minst den Zeereerw. heer Pastoor, den Geest.Adv. en de leden van de muziekclub hartelijk wel kom. Spr. herinnert aan het heugelijk feit, hoe na vele moeiten en arbeid onder leiding van regisseur J. ten Brink, men hiertoe ge? komen was, dit stuk op te voeren. Namens de propaganda-commissie roept spr. de nieuwe donateurs 'n hartelijk welkom toe. Tenslotte deelt spr. mede, dat a.s. Woens dagavond te 8 uur een liturgische avond zal gehouden worden door den Geest. Adv., welke toegankelijk is voor alle R.K. belang stellenden uit de Parochie. Opgevoerd werd: „Sally wint de Sweep stake". klucht in drie bedrijven. Op den inhoud van het stuk zullen we niet verder ingaan, daar het volgende week nog eens gespeeld zal worden. Wel kunnen we zeg gen, da>t het alleszins de moeite waard is, zich te komen overtuigen van de zotter nijen, welke in dit stuk doorleefd worden. De regisseur had eer van zijn werk. De spe lers, welke goed rolvast waren, vervulden op voortreffelijke wijze hunne rollen. De muziekclub hield er goed de gang in. On der de pauze sprak de Geest. Adv. nog 'n opwekkend woord voor het fonds „Hulp in Nood". Dus volgende week naar 't Parochiehuis: kaarten zijn verkrijgbaar bij het bestuur, terwijl na de Hoogmis de gelegenheid open staat om eventueele plaatsen te bespreken. LEIDERDORP. Voetbalvereen. .„Meerburg". Den leden van de R K S. V. „Meerburg" wordt bij deze bekend gemaakt, dat de indoor- training deze week geen doorgang heeft, omdat het Dinsaag uitvoering is in het Pa tronaat. NOORDEN Ziekenfonds St. Martinns. De voorzit ter opende de vergadering met den chi is- telijken groet en wenschte allen een voorspoedig en gelukkig nieuwjaar. De secretaris memoreerde in zijn jaar verslag, dat één lid door den dood was ontvallen, één vertrokken naar elders en één als lid was geschrapt, zoodat het fonds nu nog een ledental heeft van 79. Uit het jaarverslag van den penningm. bleek, dat ook dit jaar de inkomsten zijn vooruitgegaan, n.l. ƒ501.89, uitg. ƒ41120, saldo 31 Dec. 1935 ƒ90.61, totaal bezit ƒ2195.58, totaal uitgekeerd ƒ291.15. Controle-commissie. De heer H. Pieterse Sr. brengt verslag uit, dat boeken en be scheiden in orde zijn bevonden. De voorz. dankte de commissie, secretaris en pen ningmeester vcor hun werkzaamheden. Benoeming controle-commissie. De vol gende heeren werden hiervoor gekozen: C. Vork, J. Pieterse Hz. en J. de Jong. Bestuursverkiezing. Aftredend waren P. Vroonhof, A. Vianen Pz. en P. Maarse- veen, die allen weer met de volstrekte meerderheid werden gekozen. Gratis-verloting. Zooals van ouds ge- de beieiding, verwerking of vervoer van buskruit, schietkatoen, naphta, dynamiet of andere licht ontvlam- of ontplofbare stoffen of daarbij desbewust tegenwoordig was. b. Voor personen, bezigheden verrich tende, waaraan bijzonder gevaar verbon den is, zooals: luchtreizigers, acrobaten, circusrijders en dergelijke waagstukken uitvoerende personen, indien het ongeval ontstaat tijdens de uitoefening van hun be roep of de daarmede gepaard gaande bezig heden: of voor krankzinnige, lamme, hard- hoorige, sterk bijziende, aan duizeling, hartgebrek of vallende ziekte lijdende per sonen of voor hen, die een beroerte gehad hebben. c. Indien het ongeval het gevolg is- van het gebruikmaken van voertuigen met mechanische kracht van het deelnemen aan wedstrijden of weddenschappen van welken aard ook; van een lichaamsgebrek; van een ziekte of kwaal; van zelfvermin king, zelfmoord of poging daartoe: van tweegevecht of vechtpartij, waarbij de ver zekerde betrokken was: van handelingen in strijd met wetten, verordeningen. Konink lijke besluiten of voorschriften van Spoor weg- tram-, boot- en dergelijke onderne mingen voor personenvervoer, van verre gaande roekeloosheid of het zich moedwil lig of onnoodig blootstellen aan eenig ge vaar door de(») verzekerde(n) abonné. d. Ongevallen door of bij baden, zwem men, benevens watertochten, zonder bege leiding van een en/aren bootsman zyn al leen dan onder de verzekering begrepen als het bewys wordt gelever!, dat de dood bruik is wordt er ieder jaar een gratis-ver loting gegeven. Vaststelling contributie. Er werd beslo ten de contributie te laten zooals ze is, maar een maand vrijstelling te geven van con tributie en 10 pet. reductie te geven bij ziektengevallen. Hierna sluiting. Drankbestrijding. Kruisverbond en Mariavereenigir.g hielden een ledenverga dering, wat tevens jaarvergadering was. Kapelaan Hermans opende als voorzitter met gebed en korte inleiding. Uit het jaarverslag blijkt, dat in 1935 12 keeren vexgaderd werd, tal van acties wer den gevoerd en meerdere malen propagan- da-geschriften aan het huizen verspreid. Mej. To van Dam doet rekening van het kasbeheer. De ontvangsten waren 99.36, de uitgaven 91.03, saldo 8.33. Over het uitbetalen van steun aan tuin ders in een café is een bespreking gevoerd met den directeur van de veiling, terwijl het lid, de heei J. Pietersen Sr., tevens voorzitter van den L.T.B., afd. tuinders ter vergadering toelichting geeft. Veel misver stand is nu opgehelderd. Spijt en teleurstelling blijkt aanwezig over he1 besluit van den gemeenteraad in zake het maximum aantal vergunningen en verloven waarbij is afgeweken van de oude traditie om de drankbestrijdingsidee voor te staan. Het aantal drinkgeiegenheden, dat in de gemeente nu aanwezig mag zijn is 17, wat men vee te veel acht. Besloten wordt m een schrijven ihervan uiting te geven aan de R. K. raadsfractie. Besproken worden de Dr. Ariëns-actie, de propaganda-opscH?iften op lucifer doosjes, de zwarte lijst, het indienen van voorstellen op a.s. bondsvergadering, waar over een circulaire aanwezig is, enz. NIEUWKOOP. Bijtijds opgemerkt. Vrijdagnacht om streeks 3 uur surveilleerde de Rijksveld wachter van Schaik op den Noordschen weg alhier en oemerkte dat een begin van brand was ontstaan in het ketelhuis van den kweeker Slingerland. De brug, die toegang geeft tot het erf waarop de kweekerij Zich bevindt was afgedraaid, zoodat de politie man aanvankelijk niet op het erf kon komen om de naast de kweekerij wonende eigenaar te waarschuwen. De politieman ging echter op zoek en vond op een tegen over de kweekerij gelegen boerderij een ijzeren staaf waaraan hij een haak wist te buigen om daarmee de brug over te trek ken De eigenaar was nu spoedig uit zyn bed gehaald en met eenige emmers waier werd het vuur gebluscht. Het bleek dat een hoeveelheio hout, dat op en nabij de ketel te c.rogen was gelegd, in brand was geraakt. Verschillende ruiten van het ketelhuis zijn door de warmte gesprongen. Was de politieman op dit late uur niet op surveillance geweest dan ware zeker het geheele ke'eihuis en het daarbij gelegen woonhuis een prooi der vlammen gewor den. Ontslag. - De heer N. J. A. Robertsz heeft eervol ontslag gevraagd als corres pondent van .^e intercommunale arbeids bemiddeling alhier. WOERDEN. DROEVIG ONGELUK. Jongetje in een haakpen 'gevallen. Gisteren is het 10-jarig zoontje van de heer v. D. alhier, een ernstig ongeluk over komen. Het ventje had een naakpan gevon den. Terwijl hij deze in de hand had, pro beerde hij op een auto te klimmen. Hij viel en hierbij kwam hij zoo terecht, dat de haakpen hem diep in de zijde terecht kwam. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, waarbij overbrenging naar de klinieken te Utrecht noodzakelijk werd geacht. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag, 12 Februari, des namiddags 2 uur ten Stadhuize. Agen da: 1. Ingekomen stukken. 2. Eervol ontslag Gemeente-ontvanger. 3. Verlaging woning- huren. 4. Wijziging tarieven Begraafplaats. 5. Begrooting J 936. ZOETERWOUDE (Hooge Rijndijk). 25 jaar. De herdenking van den dag waarop voor 25 jaren geleden door Paus Pius X de Kinder-communie werd inge steld, is Zaterdag en Zondag in onze Pa rochie op waarlijk plechtige wijze gevierd. Onder leiding van de onderwijzers en onderwijzeressen kwamen de kinderen van de school naar de kerk tot bijwoning van een Plechtige H. Mis, welke door Pastoor Meijer aan God werd opgedragen voor de kinderen der Parochie. Aan den Kerkdam door een stoet van bruidjes ontvangen, werden de kinderen naar hun plaatsen geleid. De vaste gezan gen werden door de kinderen gezongen. Na het Evangelie sprak Pastoor Meijer op va derlijke wijze over de groote genade-schat ten der kinder-communie. Treffend was het oogenblik, waarop al die kleinen naderden tot de H. Tafel. Een waardig slot van dit herdenkings- jubilé was de opvoering van het spel „Gast maal der Kinderen", des middags opge voerd voor de jeugd en des avonds voor de ouders. Pastoor Meijer wilde op verzoek gaarne een korte uitlegging geven van het op te voeren spel. Zijneerw. vergeleek dit spel met de parabels uit het Evangelie, waaruit wij veel kunnen leeren. Ook uit dit spel zijn drie waarheden te leeren: lo. dat kinderen, die veel communiceeren, in zeer nauw contact komen met Jezus; 2o. dat die zelfde kinderen rijp worden voor den He mel en ten 3e dat zij alles verkrijgen, wat zij van God vragen. De opvoering van dit spel, rijk aan zoo veel schoone gedachten, werd ook hier bui tengewoon mcoi vertolkt, er was maar één roep: „het was mooi". Een dankbaar ap plaus volgde op dit met succes opgevoerde spel. Bij al die dankbaarheid voor deze wel geslaagde opvoering, willen wij de wensch voegen, dat in deze richting zal worden voortgewerkt. ZOETERWOUDE. Tooneeluitvoering. De Alphensche Too- neelvereeniging voerde gisteravond in het Patronaatsgebouw het tooneelspel „De droom van meneer Scrooge" op. Wel waren onze verwachtingen hoog, omdat de recen sies van de vorige opvoeringen zoo goed waren, doch zulk 'n hoogstaand spel dach ten wij niet te zien. Wij moeten helaas ver melden, dat de zaal zeer slecht bezet was, waaraan een zekere animositeit niet geheel vreemd is. De schrijver van het stuk, de heer Böck- ling die behalve auteur, ook de groote acteur en ook regisseur is heeft van het boek van Dickens een tooneelspsl geschre ven, zóó uit den tijd van ellende, de jeugd tijd van Dickens, bij het opkomen van de mechanisatie in Engeland naar onzen tijd van armoede en zware zorgen. De in verbittering zoo scherp door Dickens geteelcende droombeelden, waren tot aangrijpende tafereelen en uitbeelding meesterlijk in vleesch en bloed uitgebeeld van het leed ontstaan door egoïsme en lief deloosheid. Wij hebben bewondering voor alles wat wy gehoord en gezien hebben, maar op de allereerste plaats voor de weldaad van den schrijver, voor ons, katholiek volkstooneel zoo'n mooi stuk te schrijven, en dan voor de goede geest, die er in het gezelschap bestaat, waardoor het mogelijk is het stuk, dat uiterst moeilijk is en zeer lang, zoo goed op te voeren en eindelijk voor de zeer be kwame spelleiding, die zeer hooge opvoed kundige eischen stelt Vooral ook het verzorgen van de tafe reeltjes, waarin die kindertjes zoo aangrij pend speelden, eischte groote kennis van den regisseurs. Meesterlijk was vooral het spel van Meneer Scrooge de auteur acteur hetgeen op beroepspel geleek. Zeer veel lof hebben wij voor de technische verzorging, die niet gemakkelijk op te lossen was en ook de grime (firma Hoppe zak) was zeer goed. Het bekende strijkje van den Groenendijk maakte verder, dat de avond in alle opzich ten een zeer genotvolle avond is geweest. rechtstreeks is veroorzaakt door een plot selinge geweldadige inwerking van uit wendig geweld op het lichaam van de(n) verzekerde (niet b.v. door beroerte, kram pen. enz.) Daarenboven geeft verdrinken in binnenwateren, rivieren of meeren al leen dan recht op uitkeering, wanneer on der meer bewezen wordt op welke wijze de verzekerde is te water geraakt. Het vinden van een persoon (lichaam) in het water zonder meer wordt niet als een bewys van een ongeval aangemerkt. Het recht op uitkeering blijft bestaan wanneer de dood een gevolg is van recht matige verdediging van eigen of -eens an ders lijf of poging tot redding van personen Is een verzekerde een ongeval overko men, dan is degene, die op uitkeering rech ten wil doen gelden, verplicht zoo spoedig mogelijk uiterlijk binnen driemaal 24 uren na den dood (Zondagen en Katholieke Feestdagen die als Zondagen gevierd wor den niet medegerekend), hiervan mede- neeling te doen met opgave van getuigen, die bij het ongeval tegenwoordig waren, dus eventueel binnen 17 dagen na het ongeval, aan de Directie van ,,De Leidsche Courant". Is een verzekerde een ongeval overko men, dan moet zoo spoedig mogelijk ge nees- of heelkundige hulp worden inge roepen, om naar gelang van zaken den dood of deszelfs oorzaak te constateeren of wel om de(n) getroffene te behandelen, «n het laatste geval zal de gewonde verplicht zijn zich geheel naar de voorschriften van den geneesheer te gedragen en zich, indien dit noodig geoordeeld wordt, in een zieken huis te begeven, zullende geene uitkeerln| verschuldigd zijn indien door het niet tijdig inroepen van genees- of heelkundige hulp of het niet opvolgen van voorschriften van den geneesheer nadeelige gevolgen voor de(n) patiën ontstaan. Zij die eenig recht op schadevergoeding willen doen gelden, zijn op straffe van het te niet gaan hunner rechten verplicht den daartoe door de Directie van „De Leidsche Courant" aan gewezen geneesheer in staat te stellen an zoo noodig de daartoe benoodigde stappen bij de bevoegde autoriteiten te doen om de oorzaak van den dood te constateeren. Bij niet voldoening aan de verplichting tot kennisgeving binnen den gestelden tin mijn is „De Leidsche Courant" tot geen uitkeering verplicht, tenzij bewezen wordt dat degene(n) die aangifte had (den) be- hooren te doen. daartoe niet in de moge lijkheid was (waren) en hij (zij) evenmin in staat was (waren) die aangifte door een ander te doen geschieden. In zulke gevallen begint de bovenge noemde termijn van drie dagen, zoodra da bedoelde onmogelijkheid opgehouden heeft te bestaan. Onbekendheid met de verzekering of hare voorwaarden gelden niet als onmo gelijkheid van tijdige aangifte. De uitkeeringen geschieden door de Di rectie der „Leidsche Courant" binnen veer tien dagen, nadat het recht op uitkeering bewezen is aan de(n) rechthebbende(n). „De Leidsche Courant" is niet verplicht uitbetalingen te doen, wanneer haar niet wordt verstrekt een extract uit het regi#» ter van overlijden. Bepalingen der Gratis-Ongevallenverzekering voor de abonné's van „De Leidsche Courant".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12