ZATERDAG 8 FEBRUARI 193» DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 LUCHTVAART NOODLANDING VAN ROSE. Tommy Rose is te Khartoem aangekomen en weer naar Kisoemoe, in Kenya, gestart. Op het traject CairoKhartoem was hij op 80 kilometer van Haifa gedwongen een noodlanding te maken. Hij slaagde er in het defect te herstellen, doch hij verloor veel tijd. HET ONGEVAL MET DE „KIEVIT". De „Kwak" heeft slecht weer. Gelijk men weet, is Woensdagochtend de „Kwak" uit Indië vertrokken om de passa giers van de „Kievit", die wegens het on gelukje van deze machine in Jodhpur wa ren gestrand, zoo snel mogelijk naar Schip hol te brengen. Smirnoff zette inderdaad spoed achter deze vlucht. Donderdag al kwam hij in Bag dad en gistermiddag kregen we bericht, dat hij goed en wel in Athene was neergestreken met zijn glimmenden vogel. Men verwachtte hem gisteren reeds op Schiphol, doch daar is niets van gekomen. De „Kwak" werd gisteren door buitenge woon slecht weer genoopt op weg naar Rome terug t.e keeren naar het vliegveld Bari, welk vliegveld als bruikbaar was op gegeven. Dit vliegveld bleek echter onvol doende hard te zijn, waardoor de „Kwak" bij het uitloopen na de landing wegzakte. Na dezen tegenslag kon het vliegtuig gisteren zijn tocht niet voortzetten, doch men hoopt het toestel heden vrij te maken en, indien de toestand van het vliegveld dit toelaat, verder te vertrekken. Te Bari re gent en sneeuwt het. EERSTE TOESTEL VAN LIJN LONDEN— MALMö OP SCHIPHOL. Reis i Hamburg voortgezet. Gisteren hebben wij een voorproefje ge kregen van den wedloop op Scandinavië, die in het aanstaande seizoen uitgevochten zal worden tusschen de K.L.M. en de British Continental Airways. De eerste E'ngelsche machine heeft gisteren de openingsvlucht gemaakt LondenHamburgKopenhagen Malmö, ter inwijding van den nieuwen dienst. Tegen halftwaalf daalde de viermotorige The Havilland-Express met als eersten pi loot H. P. K. Hattersley en als Tweeden pi loot H. W. Hamblin. Deze reis werd mee gemaakt door den managing-director van de Continental Airways mr. F. Jones. Te vens waren aan boord speciale verslagge vers der Engelsche bladen. Na een kort op onthoud in het Schiphol-restaurant werd de reis naar Hamburg voortgezet. Gisteren bleef men te Hamburg, waar ter gelegen heid van de opening va nden nieuwen dienst een feestbanket werd aangeboden. Vandaag wordt de reis dan voortgezet, naar Kopenhagen en Malmö, waar men tegen vier uur 's middags hoopt aan te komen. Deze maand zal deze dienst nog slechts tweemaal per week functionneeren, doch daarna wordt het een dagelijksche verbin ding. Even tevoren was de „Roerdomp" uit Londen aangekomen, met aan boord prins Axel van Denemarken, die op weg was naar Kopenhagen. Na zich in het Schiphol-res taurant te hebben verfrischt, heeft prins Axel per Douglas van dè K.L.M., bestuurd door Scholten, de reis naar Kopenhagen voortgezet. Deze hooge passagier is de K. L.M. dus trouw gebleven. UIT DE OMGEVING Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de werking van den proeftuin. Volgens des kundige verklaring schijnt dit instituut veel vruchten af te werpen, wat ook wel blijkt uit het steeds groeiend ledental. De aansluiting kost 2.50. Door het uitgebreid rayon is er een assistent aangesteld die zich uitsluitend begeeft in de Veenstreek om de tuinders van voorlichting te dienen. Met het bezichtigen en onderzoeken van de bedrijven is reeds een begin gemaakt. Hierna gaat de voorz. over tot sluiting, brengt een dankwoord aan den geachten spreker voor zijn leerzaam betoog, ook de leden dank voor hun belangstelling, en doet de toezegging, dat het bestuur ernstig zal overwegen om collectief aan té sluiten bij den proeftuin. NIEUWVEEN. Geboren: Gerrit, zoon van D. Spek en W. van Harten. Overleden: L. Willemstijn 80 jaar en A. Dijnhart 73 jaar. Gevestigd: A. Hand van Den Haag en J. Moerman v. Nieuw Helvoet. Vertrokken: W. v. d. Hoven naar Uithorn J. M. v. d. Ras naar Den Haag J. J. Res naar Castricum H. J. Rijn- sening naar Amsterdam. NOORD WIJKERHOUT KJ.M.V. ,St. Aloysius". Op Maandag 10 Febr. houdt deze vereeniging haar we- kelijksche ontwikkelingsavond om 8 uur in café-restaurant Gouwenberg, waarbij ook de donateurs en ouders der leden worden uitgenoodigd. Als spreker zal optreden de weleerw, kapedaan Minnebo, oud-moderator dezer vereeniging, met als onderwerp! „Huwelijk en huisgezin". Zeer zeker zal dit vooral ook voor de oud-leden een aansporing zijn om boven genoemde vergadering bij te wonen. VOORSCHOTEN. Auto in brand. Gisteravond om 10 uur is op den Haagweg onder deze gemeente een tractor met aanhangwagen van de ex peditie-onderneming „De Blauwe Expres" te Amsterdam in brand geraakt. De wagen, die bestuurd werd door S. C. Luybe uit Rotterdam, bevatte huisraad. De inhoud verbrandde gedeeltelijk. De inmiddels op gebelde brandweer kon de brand blusschen met eenige stralen op de waterleiding. De oorzaak moet gezocht worden in kortslui ting. Nadat de brand gebluscht was, kon de wagen zijn reis voortzetten naar Am sterdam. WARMOND Crisiscomité. Onder voorzitterschap van burgemeester A. Ketelaar, had op het raadhuis de vergadering van Crisis-Comité A, afd. Warmond, plaats. Nadat de voor zitter de vergadering geopend had, werden de notulen der vorige ledenvergadering voorgelezen en goedgekeurd. De secretaris bracht hierna het jaarverslag over 1935 uit Hieruit bleek, dat de heer mr. Schölvink, wegens vertrek, werd vervangen door den heer G. B. de Vroomen. Het Comité sloot zich aan bij het Rijnlands Borgstellings fonds. Aan beide wijkzusters werd dank betuigd voor haar uitnemende adviezen. Volgens het verslag van den penningm. be droegen de inkomsten over 1935 de som van 1322.42, de uitgaven 1257.03, zoo dat 't batig saldo bedroeg 65.39. De op brengst der buscollecten was in 1935 ƒ595.63, tegen ƒ942.19 in 1934. Aan voor schotten werd uitgegeven ƒ499, terugont vangen ƒ291.97. Aan giften en verstrek king van kleederen werd besteed een som van 159.43. Bij monde van den heer C. van Schie, werd verslag uitgebracht door de kascom- missie van 't vorige jaar, waaruit bleek, dat de rekening over 1934 in de beste orde was bevonden. Tot leden der nieuwe kas- commissie werden benoemd de heeren dr. H. Walenkamp en C. van der Heijden. De aftredende bestuursleden de heeren A. Ke telaar, J. K. Heijl en C. Zwetsloot, werden herkozen. Daarna werd na eenige besprekingen de vergadering door den voorzitter gesloten. Bonte avond. De R.K. Muziek-, Too- neel- en Zangvereeniging „St. Matthias" geeft morgen wederom een bonte avond. Zij, die dezen avond verleden jaar hebben medegemaakt, weten wat er zoo'n avond te genieten valt. Ook dit jaar is hard ge werkt om dezen avond te doen slagen en, wat men er zoo van gehoord heeft, belooft het ook thans wederom een succesvolle avond te worden, een avond van uitbun dige vroolijkheid. Plaatskaarten zijn Zon dag om 12 uur (tijdens het plaatsbespre ken) en des avonds aan de zaal verkrijg baar. Ter voorkoming van teleurstelling raden wij een ieder aan zich tijdig van een plaatsbewijs te voorzien, daar van wege de enorme vóórverkoop nog maar een gering aantal plaatsen beschikbaar is. Goed afgeloopen, Een auto komende uit de richting Sassenheim en bestuurd door den heer G., zag zich plotseling ge plaatst voor de autobus, die uit de War- mundastraat kwam rijden. Er bleven voor den bestuurder slechts twee mogelijkheden uiuiicaiuuucci iHiuiiwuuKicgauc. a/c i damestooneelvereeniging, als onderaldee- over of op de autobus te rijden of in den langs den weg loopende sloot. De bestuur der koos het laatste, zoodat de wagen van den kant scfhoot en in het water plofte. OEGSTGEEST. Trom ontspoord. Gisterenavond heeft wederom stagnatie plaats gehad in het tramverkeer. Twee trams ontspoorden, een by de pastorie der Ned. Herv. Gemeente, en een bij het huis van den heer Nou wens. Na een uur arbeids was de baan weer vrij en kon het tramverkeer worden hervat. RUNSBURG. Bloemenhandel. Het gaat de laatste dagen vrij slecht voor de trekkers van tul pen, Narcissen, enz. De prijzen zijn in het algemeen van dien aard dat er de kostprijs van de meeste soorten nauwelijks uitkomt. De gewone soorten als Ibis, Flamingo, Fred. Moore, Prins van Oostenrijk, Murillo, Pros perity Mac Kinley, Herman Schlegel bren gen van 915 ct. per dozijn op. Wit gaat iets beter, La Reine van 1116 ct., Peli kaan van 1522 ct., soorten als Victoir 'Olivïerre, William Pitt, William Cop land, Gele Prins, Goudvink, Allard Pier- son, gaan voor 1522 ct. Narcissen per bos van 612 ct. Hyacinthen per 100 ƒ2.10— 4.10. VOORHOUT Damestooneel Mariacongregatie. De TER AAR. Uitdeeling brandstoffen. Door het plaatselijk Crisis-Comité A is aan de inge zetenen die hiervoor in aanmerking kwa men 15000 K.G. eierkolen verstrekt. Dit was zeker welkom, vooral in deze dagen. Leerzame avond. Door bemiddeling van de Centrale Veiling werd in het café Verhoef een leerzame avond gehouden, waar n.l. de rijkstuinbouw-consulent Rie mens van Naaldwijk een lezing hield over de waarde van grondonderzoek, in verband met de bemesting onder glas, geïllustreerd met lichtbeelden. Het was de voorz., de heer C. W. v. d. Hoorn Azn., een groot genoegen het tal rijk aantal kweekers hartelijk te verwel komen, bizonder ir. Riemens en ir. Koe man van Aalsmeer. Na allen nog een nut tigen avond te hebben toegewenscht, werd terstond een aanvang gemaakt met de reeds aangekondigde lezing. Eerst gaf ir. Riemens enkele toelichtingen over de nieu we indeeling van de consulentschappen, waar o.a. is vastgesteld dat de groenten- teelt in Noord- en Zuid-Holland behoort tot den consulent die gevestigd is te Naala- wijk, en voor bloemisterij te Aalsmeer. Op duidelijke wijze vernamen wij dan van welken grooten invloed het is, hoe wij bemesten, dat bemesting onder glas veel andere eischen stelt als van den kouden grond. De lichtbeelden gaven aan, welke fouten er gemaakt kunnen worden bij het toedienen van de meststoffen, zoowel met enkelvoudige als geconcentreerde. Om nu juist te bepalen wat geschikt of verderfe lijk is om een goede plant te kweeken, moeten wij allereerst de grond gaan onder zoeken. Hierdoor kan men achterhalen of de grond humusarm is, te veel zouten be vat, kalkgebrek heeft enz. Op de vertoon de plaatjes zag men heel scherp uitkomen dg resultaten van een dergelijk onder zoek, wat toch den kweeker ten goede komt. Aan het slot van zijn voordracht, die met de meeste belangstelling werd ge volgd. deelde ir. Riemens mede, dat in dien men lid is van den Proeftuin, het grondonderzoek een gulden bedraagt. ling der Mariacongregatie voerde Woens dag- en Donderdagavond een tweetal too- neelstukken op. Vooral Donderdagavond was de zaal nagenoegd uitverkocht. Te omstreeks half acht werd het doek weg gehaald voor het tooneelspel in drie be drijven, getiteld: „Magdalena". Dit onge twijfeld mooie stuk, dat in de dames-too- neelisten zonder uitzondering goede ver tolksters vond, werd met spannende aan dacht gevolgd. Alle speelsters hebben zich in dit stuk van hun beste zijde laten zien. Na dit spel werd een oogenblik gepauzeerd, waaronder het muzikaal ensemble „K. en V." gelegenheid kreeg haar muzikale klanken te doen hooren. Na de pauze kwamen de dames op de planken om hun talenten als humoristen te toonen, in het bijlspel: „Vondelina, de nieuwe Damestooneelclub". Al spoedig bleek, dat eenige dames niet voldoende rol vast waren, wat mede te wijten was (ver moedelijk althans) aan het feit, dat zij in het eerste stuk een groote rol vervuld had den, bovendien viel het zelfs den buiten staander op, dat de dames beschikten over een ruime fantasie, ruimer dan de schrij ver het had kunnen bewerken, zóodat dit spel, overigens hoe aardig door sommige medespelenden ook vertolkt, niet aller sympathie kon wekken. Kaatje Dovens was wel een van de weinigen, die haar rol goed begreep en zonder overdrijving vertolkte. Zou het geen aanbeveling verdienen voor de toekomst, dat men volstond met.de op voering van één tooneelspel, maar dat dan ook in de puntjes „af" is, dan verliest het eerste spel niet in waarde bij de opvoering van het tweede. Men kan ook teveel hooi op zijn vork nemen. Overigens hebben de dames hun beste krachten aangewend om deze beide avonden goed te doen slagen, waarop zij met dankbaarheid kunnen te rugzien. Aan het einde van den avond was het de directeur der Congregatie, de weleerw. heer J. W. Kragtwijk, die de dames too- neelisten dank zegde voor hun spel, en den regisseur, den heer P. Vlasveld namens de dames medspelenden dank bracht voor zgn opofferende uren aan de repetities gege ven, welke dank spr. liet vergezeld gaan van een kistje sigaren. Spr. besloot met een dankwoord aan de heeren muzikanten en aan allen, die door hun afwezigheid blijk van medeleven met het damestooneel in Voorhout hadden ge geven, en wenschte de dames toe, dat het hen gegeven zou mogen zijn nog vele ma len haar talenten ten tooneele te kunnen voeren. Personalia. Op het dezer dagen ge houden examen van het instituut „Pont" slaagde onze plaatsgenoot de heer B. van den Nouland voor het vanwege dat insti tuut afgegeven diploma machineschrijven. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor doch een kraanwagen moest gerequireerd worden om den wagen op het droge te brengen. Mooi Warmond. Door dr. Blok uit den Haag is aan B. en W. een verzoek gericht om op het door hem aangekochte eiland „Faljerel" een watermolen te mogen bou wen, die geheel in stijl van het landschap zal worden opgetrokken. LEIDEN. NED R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Genestetstraat 49. Zondag Het gebouw geopend vanaf 7 uur. .Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Maandag Cursus Bakkers. Dinsdag Esperantocursus. Dinsdag Ledenvergadering Slagersge zellen, 8 uur. Dinsdag Ontwikkelingsavond R. K. Werkloozen. Woensdag Bestuursvergadering R. X. Volksbond, 8 uur. Woensdag Ledenvergadering Textielar beiders 8 uur. Woensdag Lceenvergadering Werkmees ters 8 uur. Woensdag Cursus Bakkers. Donderdag Tuinbouw Teekencursus groo te zaal. Donderdag Kleermakerscursus. Vrijdag Belangrijke Ledenvergadering „Eendracht", 8 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. Brandstoffencommissie 78 uur. Bibliotheek 7.008.30 uur. N.B. De a.s. Volksbond Retraite zal ge houden worden van 29 Februari tot 3 Maart. Kaarten verkrijgbaar bij den heer J. v. d. Weijden, Morschweg 7.008.30 uur INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te half negen in de Presidentskamer van het Gezellenhuis, Rapenburg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fiet sers uitsluitend Pieterskerkhof; voetgan gers Rapenburg 52. Heden Zaterdag geen bibliotheek. Beurtrooster: Zondag: Fr. v. Hal en N. Breedeveld. Maandag: P. Reizevoort en A. Uphoff. Dinsdag: H. Klein en J. de Groot. Donderdag: C. v. d. Meel en C. Otten. Zaterdag: G. Cambier en Th. v. Scnaik. Zondag 2de der 7 Zondagen die het feest van St. Joseph (19 Maart) vooraf gaan. 7.15 uur. In de kapel van het St EÜsa- beth-Gesticht Gezongen H Mis waaronder plechtige Algemeene H. Communie. Na de H Mis wordt gezongen ...Knielt Ch.-is- tenschaar" blz. 2t u t de Liederenbundel Niemand verlaat de kapel voordat de lui de dankzegging door den S-rw. Vice-Pr m- ses heeft plaats gehad. Daarna volgt in het Gezellenhuis het Gemeenschappelijk ont bijt, waarna wordt, gezongen het „Vlagge- ïied". Vervolgens heeft de plechtige instal latie. plaats van ni®uwe leden; daarna wordt gezongen het lied „De Gezellen- vader." Kaarten ruilen moet onderling geschie den na het ontbijt of bij het plaatsbespre ken. Verder, is de zaal den geheelen dag gesloten. Geen spaarkas en geen biblio theek. Toegangskaarten zijn nog te verkrijgen tot fs avonds 6 uur a 40 cents. 12.301.30 uur Plaatsbespreking voor beide feestavonden in de vestibule Stads gehoorzaal a 10 cents per plaats. 8.00 .uur: Feestavond voor de gezellen met hunne familieleden. Opgevoerd wordt Detective „Piet Potjes", vroolijk spel in 3 bedrijven. Zoolang de voorraad strekt zijn aan de gehoorzaal nog kaarten verkrijgbaar a 40 cents. Maandag is de zaal voor de leden ge sloten. In de Stadsgehoorzaal feestavond voor de Donateurs en de afd. Gehuwde Gezel len met hunne familieleden. Kaarten zijn verkrijgbaar 1 40 cents aan het Gezellenhuis tot 's avonds 6 uur. Ver der des avonds aan de Gehoorzaal. Dinsdag Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag 8.15 uur Gezellige avond voor allen die medegewerkt hebbei. voor het welslagen van 'ons Vastenavondfeest. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. 8.45 uur Recollectie-oefening op de als kapel ingerichte bovenzaal voor alle oud- Retraitanten. Allen present en op tijd. Vrijdag 8.15 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Geen Biljartclub „A. B. 2" Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars".. Van 89 uur Bibliotheek. Verdere mededeelingen: Zondag 16 Fe bruari a.s. 10 uur in de kerk 'O. L. Vr. On bevlekt Ontvangen, Meerburg, Hooge Rijndijk, de H. Mis voor de zielerust van G. Heemskerk als lid van de Liedertafel „Sebastian Schaeffer". Alle zangers zijn zeker present. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 11.00 uur Aantreden voor Aloysius, Wil- lebrordus-, Tarcisius en Don Boscoban. Allen op tijd in uniform. Maandag: 7.00 uur Lodewijkban. 7.00 Don Boscoban. Dinsdag: 7.00 uur Franciscusban. 7.30 uur Adspirantenban. 7.30 uur Sloydclub. 8.15 uur Viviaanban. 8.30 uur Godfriedgroep. TVoensdag 8.30 uur Aloysius en Godfried- ban. 8.30 uur Willebrordusban. Donderdag: 8.00 uur Tarcisiusban. Vrijdag 7.30 uur Corn. Musiusban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis; Parochie St. Pe trus. 5,006.30 uur Huis vlij tclub. 6.307 uur afrekenen Penningmeester. Kruisvaarders stelt een daad. Komt steeds op tijd en weest paraat. ST PANCRAS-KRUISVAART (Burcht: Maria Gijzensteeg). (Par. O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph? Maandag 7 uur Gedialogeerde H. Mis vöor Kruisvaarders en Verkenners. Dinsdag 7 uur Adspirantenbans I, II, III en IV. Woensdag, 7.30 uur Vendel St. Joris. Donderdag 7.30 uur St. Lodewijksvende! Zaterdag: 4.45—5.45 uur Afrekenen 3-cents-fonds. Tevens kampspaarbank. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK- (Nieuwe Rijn 52). Zondag 9 uur morgengebed, waarna de H. Mis, Ontbijt. 10.15 uur Bibliotheek. 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. 6.30 uur Competitiewedstrijden "van de damclub „De Schuivers." Maandag 6.30 uur Sloydclub I. Woensdag 7 uur -zangclub. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst voor de twee oudste afdeelingen. Donderdag 6 uur Aloysiusban. 6 uur Adspirantenban II. 7.30 Zaagclub B. Vrijdag: 6.30 uur Sloydclub ÏI. 8 uur Adspirantenban I. Zaterdag 2 uur Vakteekenen. 7.30 uur Ontspanning oudste afdeeling. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Zaterdag 2.30 en 4 uur Muloclub. 3.305 uur Operetteclub. 7.008.30 uur Cadetten. 8.3010 uur contributie betalen en ge legenheid om te sparen. Zondag 12 uur vertrek van de tippe laarsters. 121 uur contributie betalen en gele genheid om te sparen. 3.00 uur dadenclub ,,De Roode Graal" en „De Zonnekinderen." 3.30 uur Leidstersvergadering. 4.30 uur muziekles. 5 uur zang. 8.30 uur voor alle leden van 14 tot en met 17 jaar. Maandag 7 uur H. Mis. 7.30 uur handwerken en volkszang. 8.009.30 uur charitatiefnaaien, missie- handwerken en naa<'en. 8.309.30 uur „Actief" damesafd. I. 8.30 uur Verloofdenclub. Dinsdag: 79 uur vrije clubs in hand werken en naaien. 8.009.30 uur huisvlijt, alg. ontwikke ling en Engelsch voor beginntnden. Woensdag 23 uur kruiskinderen in het clubhuis. 56 uur gym. kleuters Ursulasteeg. 8.009.30 uur reidansen I en II, naaien, charitatiefnaaien en huisvlijt. 9 uur dadenclub. Donderdag: 5—6 uur gym. kleuters in de Heerensingelschool. 8.15 uur naaicursus op de Vakschool. 7.30 uur Alg. Ontwikkeling. Vrijdag 7.158.15 uur turnclub „Actief" afd. meisjes. 8.309.30 uur turnclub „Actief" afdeeling dames II. 7.15 uur Leidstersinwijdingscursus. 8.15 uur E. H. B. O. cursus. 8 uur tooneelclub. ZOETERWOUDE (DORP). Maandag van 7.30—9.00 uur Charitatief naaien. Woensdag na schooltijd Kruiskinderen- club tot 4.30 uur. club. Woensdag 7.309.00 Zangclub. Woensdag 7.309.00 uur Handwerken. Zaterdag van 34 uur Kaboutergroep. Graalleden denk aan de Algemeene H. Communie op Dinsdag. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 153. Ze gingen in het aangrenzend vertrek, waar de ont vangst ook niet bijster vriendelijk was. Hier werden ze door een vrouw verwelkomd, die hun norsch vroeg wat ze moesten. De broeders deden of hun een stoel was aangebo den waar zij op gingen zitten. 154. Ze vertelden daarop dat zij door den directeur waren gestuurd en dat deze gezegd had, dat er een betrekking vacant was. „Als de directeur jullie aanbeveelt zal het wel in orde zijn, zei de dame. „Ik zal eens kijken".

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7