ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 GRAALHOEK. 'n Graallid vertelt ons het volgende sprookje. Vroeger was je dol op sprookjes en je kon er niet genoeg van krijgen. En ook als Graallid kan je nog wel eens naar sprook jes verlangen. Welnu: er was een millionair, die met zijn geld geen raad wist. Er zijn Graalleden die willen de menschen tot God terugbren gen. Nu gingen die Graalleden bidden om een millionair, die heel z'n vermogen aan hen zou afstaan, waardoor zjj een groote stap dichter bij hun ideaal zouden komen. Die millionair, die met z'n geld geen raad wist, woonde in Amerika, was echter geen Amerikaan, doch een Hollander, die in z'n jeugd naar Amerika gegaan was. Hij was van schoenpoetser millionair ge worden, wat immers het sprookje van ver scheidene millionairs is. Hij hield natuurlijk nog altijd van zijn geboorteland en wanneer hij er het een en ander over hoorde, was hij altijd in z'n schik. Nu wil 't sprookje, dat hij een oude Hol- landsche krant in handen kreeg van 1931 en daar las hij o.m. een recensie van een Paaschspel, dat door Graalleden in Am sterdam was opgevoerd. Terwijl hij las werd hij getroffen door die telkens terugkeerende zin: „De wereld moet bekearen en God zal triomfeeren". Hij dacht hoe zullen die meisjes, dat tot werkelijkheid maken, wat een ontzagge lijke moeite zal hen dat kosten. Maar hij wist, dat het schijnbaar onmoge lijke toch nog mogelijk kon worden, dat het vaste geloof in een ideaal bergen deed ver zetten. Had hij dit niet in z'n eigen leven onder vonden en hij wist ook, dat het bezit van geld een niet te onderschatten hulpmiddel, was. En omdat hij goed was en veel voor ande ren over had was z'n plan gemaakt. Met Amerikaansche voortvarendheid stuurde hij eerst een groote chèque naar Amsterdam en ging toen zijn testament maken. Hij bepaalde daarin, dat na zijn dood zijn geheele vermogen aan de Graalbeweging zou komen. De Graalleden wisten natuurlijk niets van dit alles, maar werkten hard en baden nog altijd om een millionair, wetend, dat sprookjes wel eens werkelijkheid „kunnen worden. DE OPHEFFING VAN DEN KEURINGSDIENST. Bij Koninklijk Besluit van 24 Januari j.l., tot uitvoering van de artikelen 2 en 33 van de op 1 Januari j.l. in werking getre den Warenwet wordt, met ingang van 1 Maart a.s., de bestaande verdeeling van het land in keuringsgebieden o.m. in dier voege gewijzigd, dat het keuringsdistrict Leiden bij het gebied van andere keurings diensten wordt getrokken. Ondanks de door ons, aldus B. en W. aan den Raad, aangewende pogingen om den keurings dienst van waren in deze gemeente te be houden, zal derhalve die keuringsdienst met ingang van laatstgenoemden datum ophouden te bestaan en zal, eveneens met ingang van genoemden datum, aan het personeel van dien dienst, wegens ophef fing van zijn betrekking, eervol ontslag moeten worden verleend. Hoewel deze gang van zaken èn voor de gemeente èn voor het aan den dienst ver bonden personeel ten zeerste is te betreu ren, dient daarin uiteraard thans te wor den berust. Het ontslag van den Directeur-Schei kundige en de Assistente moet, ingevolge de verordening op den Districts-Keurings- dienst van Waren, door den Raad plaats - hebben. Onder mededeeling, dat met betrekking tot het ontslag van het overige personeel bereids de noodige maatregelen zijn geno men en dat het personeel, voor zoover niet op arbeidsovereenkomst werkzaam, aan spraak kan maken op wachtgeld, overeen komstig de verordening, regelende het verleen en van wachtgeld aan' ambtenaren en werklieden in dienst der Gemeente Lei den, geven B. en W. den Raad mitsdien in overweging, wegens opheffing van hunne betrekking, met ingang van 1 Maart 1936, eervol ontslag te verleenen aan: lo. Dr. J. J. van Eek, als Directeur- Scheikundige van den Districts-Keurings- dienst van Waren; 2o. Mej. H. S. J. Fuhri Snethlage, als Assistente bij dien dienst. INSLUIPING. Gisteravond omstreeks 9.15 uur bemerkte de zoon van den heer P., Maarsmanssteeg 14, die het licht uit ging doen in den te genovergestelde winkel, dat de deur op de knipt zat. Hij liep terug om zijn vader te waarschuwen. Toen zij terug kwamen was de winkel weer geopend en het bleek, dat van ƒ5.— aan klein geld was ontvreemd. Enkele koffertjes met diverse artikelen stonden gereed om meegenomen te worden, doch de insluipers zijn waarschijnlijk over haast gevlucht. De politie stelt een onder zoek in. BIOSCOPEN. Trianon. Een nieuwe Nederlandsche film, de eer ste in Loet Barnstijn's Films tad ge maakt, is gisteravond in een gala-voorstel ling den volke vertoond. Ook de burge meester van Leiden, mr. A. van de Sanae Bakhuyzen, woonde deze voorstelling bij. De directie van het Trianon-theater had de aardige gedachte gehad om van deze voorstelling een gala-voorstelling te ma ken, niet alleen met het oog op de film: „Het mysterie van de Mondschein-sonate", maar vooral met het oog op het 50-jarig bestaan van de Leidsche crèche de kinder bewaarplaats, welke eveneens op het witte doek verscheen en waarvoor onder de tal rijke aanwezigen werd gecollecteerd. Wat de film zelf betreft, het is nu eens een ander genre Nederlandsche film, dan wij tot nu toe gewend zijn en duidelijk is hier de hand van een bekwaam regisseur te onderkennen. Kurt Gerzon, de Berlijn- sche regisseur, heeft deze film ongetwijfeld op hoog plan gebracht. De goede kwaliteit van deze film zit al lereerst in de verwikkeling. De toeschouwer meent in den aanvang de moord te zien gebeuren. Hij is lichtelijk verbaasd te bemerken, dat men de moor denaar is reeds gearresteerd toch naar den moordenaar gaat speuren om ten slotte tot de ontdekking te komen, dat hij verkeerd gezien heeft en 'n ander de moor denaar is. Deze spanning wordt tot het ein de toe zeer goed bewaard. Wel zijn er in de bedoeling van den regisseur eenige hiaten, eenige onopgeloste vragen, maar men zal toch moeten erkennen, dat de opgave van geheimzinnigheid knap is opgelost. Slechts eenige beperking ware aanbevolen geweest, waardoor de film nog aan tempo zou heb ben gewonnen. De regisseur heeft tot opvoering van spanning en geheimzinnigheid een paar vondsten ingelascht, die in de film wel met nieuw zijn, maar die door een onschuldige geheimzinnigheid een aardige komische ont spanning teweeg brengen. En tenslotte siechts deze opmerking, dat de duidelijk heid niet mag lijden onder de geheimzin nigheid, waardoor een al te groote inspan ning van de toeschouwers zou worden ge- eisoht Wij zien hier prachtig spel van Louis de Bree, nu eens in de ernstige rol van politie- inspecteur, wij zien 'n zeer begaafde actrice in Wiesje van Tuinen en een allergrappigst Duitsoh dienstmeisje van Claire Clairy om slechts enkele van de vele goede krach ten te noemen. Voorts zijn er enkele goede balelten, eer ste klas décors en meesterstukjes van foto grafie. Voor de pauze zijn er een tweetal aardi- de, journaals en de zeer vermakelijke film de journaal en de zeer vermakelijke filrn „Hotel Dalmasse" met Dolly Haas en waar in men de oude, nog steeds jonge Harry Ludtke nog eens kan bewonderen. Het is een programma, dat belangstel ling verdient. Casino. Van de film Maskerade", die deze week in Casinc vertoond wordt, lazen we eens de volgei'de recensie: „Over Willi Forst's prachtfilm „Maskerade" is reeds zooveel gezegd en geschreven, dat het vrijwel on doenlijk is er nog meer van te zeggen of te schrijven. En dat het vele zoo vol van loftuitingen en prijzende woorden was, is zoozeer overeenkomstig de juistheid, waar heid en verdienste, dat er alleen overblijft al het goede, wat van deze meeslepende en prachtig-levende film geconstateerd werd, nog eens te beamen en dit te onderstrepen. Zooals we bij dezen doen". Wij zijn het geheel met deze beoordee ling eens en raden derhalve ieder aan deze prachtfilm, waarin Paula Wessely en Adolf Wohlbrück de hoofdrollen vervullen, te gaan zien. Men zal er geen spijt van heb ben. Doch ook ,,De moord in de school", welke film voor de eerste maal alhier vertoond wordt, is een gang naar Casino dubbel waard Het is een soort detective-film, een mengeling van ernst en humor. De ernst is de moord op een jonge onderwijzeres. De humor zit hem in de botsingen, die ont staan tusschen een oudere onderwijzeres, juffrouw Withers (Edna May Oliver) en den detectleve Pipers (James Gleason), d.e beiden op hun eigen manier den moorde naar trachten op te sporen, waarbij de speurzin van de schooljuffrouw het wint van de onderzoekingen van den detective. De hoofdpersonen in deze spannende film geven zóó'n fijn spel van moordonderzoek en humor als men maar zelden in dit soort films aantreft. Met de voorafgaande journaals heeft Ca sino een programma dat we gaarne by vol wassenen aanoevelen. Luxor. Een nieuwe Hollandsche film brengt de Luxor-directie deze week in „Fientje Pe ters - Poste Restante" een zeer gesiaagde film onder regie van Victor Janson en met dialoogleiding van Cor Hermus en Louis Borel. De dialoog van deze film mogen we wel een der aardigste van het Hollandsche filmrepertoire noemen. Het gaat hier om een meisje, dat, buiten weien van haar moeder, werkloos is en op 'n advertentie van particulier secretaresse afgaat. Zy schrijft echter onder „Poste restante", om dat haar moeder het niet mag weten. De particulier secretaresse was gevraagd door een schrijver Herman Tholen doch dezes vrouw was niets ingenomen met het feit, dat haar man 'n knappe secretaresse heeft gevraagd en zij verscheurt den brief, doch tegelijkertijd, dat zij op het postkan toor informeert, of er brieven voor haar zijn gekomen, wordt zij bemerkt door 'n jong advocaat, die zich voor haar interes seert. Intusschen is het hommeles geworden tusschen het jong getrouwde paar en de jonge advocaat tevens vriend van bei den moet te hulp komen, als haar va der uit Indië overkomt om te zien hoe ge lukkig zij toch zijnEr volgen verwik kelingen, welke hoe langer hoe ingewik kelder worden en waaraan niet dan na vele moeilijkheden tenslotte een natuur lijk bevredigend einde komt. 'n Zeer aar dige en bovendien vlot gespeelde film, grootendeels te Noordwijk opgenomen. De verschillende typen in deze film zijn bui tengewoon goed weergegeven, zoodat het gegevene slechts geroemd mag worden. De andere hoofdfilm draagt tot titel: „Eén teveel aan boord", een film met dra- matischen inslag, welke uitstekend wordt gespeeld. Een keurig verzorgd programma. Lido. De groote film, welke Lido deze week brengt, is inderdaad een film van spanning en vol avontuur. Fel bewegend als de woe lige Chineesche Zee, welke het schip door ploegt ;,Op weg naar Singapore", is het veyhaal van hetgeen zich op deze reis af speelt. Op deze boot bevinden zich Clark Gable, als de '■uwe kapitein, dien de jaren in de Oost geen goed hebben gedaan wat zyn beschavingspeil betreft, Wallace Beery, als een nog ruiger personage, dat de Chi neesche wateren bevaart met een onverza digbare dorst om geld te verdienen op de meest snelle wijze, en verder nog verschil lende andere Hollywoodsche artisten met klinkende namen. „De Engelsche wateren zijn blauv en klaar, zegt de kapitein, maar die van China zijn vuil, geel en modderig". Ze zijn troebel en alles wat belust is op avontuur krioelt er op rond. Gelukzoekers en piraten, verloopen individuen en ge routineerde kolonialen, dat alles bevindt zich op ae boot tusschen Hongkong en Sin gapore. Dat zich in een dergelijke atmosfeer heel wat kan afspelen, laat de film zien, vooral als er eer. lading goud aan boord is en een Europeesche bandiet gemeene zaak maakt met Chintesche zeeroovers. Voeg daar nog bij de rivaliteit tusschen twee vrouwen, waarvan er een bekend staat als „China Doll" en men kan licht begrijpen, dat de spanning in dit avonturen- en stormrijke verhaal tot het toppunt wordt opgevoerd. De sfeer van het geheimzinnige Oosten hangt over de film en de geheele comb.na tie is meesterlijk van opzet en uitvoering. Van deze film Ran Lido plezier beleven enhet publiek ook. Vóór ae pauze gaat wat klein goed, dat men evenwel daaiom niet te laag moet aans aan, want het zijn vermakelijke filmpjes Vooral „Het gebroken been" is dol amusant; een samenstelling van de gek ste avonturen, zooals alleen Thelma Todd en Patsy Kelly ze kunnen beleven. Heel fraai is ook de gekleurde teekenfilm „De ontevreden kanarie", ook al een avontuur lijk verhaal van een losgelaten kanarie pietje, wiens lotgevallen niet voor de poes zijn. Voor volwassenen een programma, dat met overtuiging kan worden aanbevolen. LAATSTE BERICHTEN De Olymp. Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. PRINSES JULIANA TE GARMISCH Een feestelijke winlerzonne-dag GARMISCH, 8 Febr. (A.N.P.) De eerste werkelijke feestelijke winterzomcr- dag, die wij hier in Garmisch beleven, is opgeluisterd door het bezoek van onze prin ses, die vanmorgen vroeg met een klein gezelschap uit haar gevolg uit Igls over de Tiroolsche grens is gekomen om een be zoek aan de Winter-Oympiade te brengen. Voor het begin der winterspelen hadden wij hier in Garmisch te weinig sneeuw tij dens en na het begin te veel. Te 8 uur he denmorgen had H.K.H. prinses Juliana haar hotel Iglerhof te Igls verlaten, en te 8.15 was het gezelschap met den gewonen trein naar Garmisch-Partenkirchen vertrokken. Op het station Seefeld stond een gezel schap van ongeveer 40 Nederlanders te wachten en eenige leden van dit gezel schap herkenden toevallig de prinses, die voor één der ramen van haar coupé naar buiten stond te kijken. Een daverend ge juich ging uit het groepje Nederlanders op en spontaan werd het Wilhelmus in gezet, dat de prinses vriendelijk lachend aanhoorde en waarvoor zij met hand-ge- wuif dankte. Te 11.10 kwam de trein aan het station Garmisch aan. Volkomen onopgemerkt stapte het gezelschap uit en begaf zich gewoon door de drukte naar de controle en met de gewone reizigers door de zeer drukke hal van het station. Ook op het stationsplein lette niemand op het kleine gezelschap Nederlanders met de hooge be zoekster. Met een hofauto begaf men zich naar het Stadion, waar juist de Slalom voor dames aan den gang was. Voor het stadion werd de prinses begroet door den president van het organisatie-comité der Winterspelen, dr. K. Ritter von Halt. Na de begroeting begaf prins Juliana en haar gevolg zich onmiddellijk naar het balcon om den wedstrijd gade te slaan. DOODELIJK VERKEERSONGELUK. Hedenochtend is een fietsrijder de 40-ja- rige Duitscher Abrahamson uit Bussum bij het oversteken van den Rijksstraatweg ter hoogte van de Gooische Buurt, door een uit de richting Laren komende vracht auto gegrepen en gedood. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Examen volgens art. 135 der wet op het H.O. (faculteit der Letteren en Wijsbegeer te), de heer K. W. Swart, Wassenaar; doctoraal examen Geneeskunde de heer W. Reisma, Den Haag, mej. N. Meyers, Lei den. Bevorderd: tot arts: C. J. Snepvangers, Leiden, W. Hogervorst, den Haag. I SEIZOENSINVLOEDEN. Er zyn waarheden als koeien en toch verwaarloost men deze dikwyls in het jach tende leven van den modernen mensch. Af en toe dient men daarbij stil te staan. De middenstand bijv. is sterk onderhevig aan seizoensverschijnselen. Hij stelt zich op de seizoenen in; in de lente doet hij be stellingen op allerlei zomer-artikelen, op dat hij tegen de aantocht van het mildere weer ruim gesorteerd is. In dien tyd ruimt hij de winter-artikelen op, want hij weet nimmer, of dezelfde artikelen, dezelfde modellen in den komenden winter gang baar zullen zijn. Voor deze op te ruimen voorraad vindt hy liefhebbers. De prijzen worden lager gesteld en zij, die er niet zoo aan hechten om precies de laatste mode te volgen, profiteeren van deze lage pry zen in de naaste toekomst. De distribueerende middenstand het zelfde geldt vanzelfsprekend ook voor die industriën, die sterk door de seizoenen wor den beïnvloed denkt derhalve in seizoe nen, leeft steeds talrijke maanden vooruit, terwijl zijn misrekening blijkt uit de hoe veelheid overgebleven artikelen, die hij voor sterk verlaagde prijzen in de andere seizoenen heeft uit te verkoopen. Deze misrekening kan gevolg zyn van eigen verkeerd inzichtvan de grillig heid van de natuuren van de handig heid zijner concurrenten. Wanneer de win kelier onvoldoende geïnformeerd is over de komende mode (mode is niet alleen een woord, gebezigd voor kleeding, maar ten slotte voor alle objecten, die aan sterk wisselende smaak der menschen onderhevig zijn) dan loopt hij de kans op een ernstige misrekening. Vinden de huisvrouwen door hun kudde-instinct, aardewerk van een be paald model mooi, dan is het in het geheel niet uitgesloten, dat een ander model, han dig ingevoerd en fascineerénd gepropa geerd, ineens ae vrouwenharten stormen derhand verovert en wee hem, die van het oude model een flinke hoeveelheid heeft ingeslagen in de veronderstelling, dat de oude rage nog langeren tijd zou aanhouden. Dan de grilligheid der natuur. Wat moet de schaatsenverkooper doen, wanneer in den winter de ruzen gaan bloeien? Waar blijven de bontjassen, het dikke ondergoed, ae flinke winterjassen etc., wanneer vorst, sneeuw en koude uitblijven? Waar blijven de flanellen pakjes in den zomer, wanneer de natte Noord-Wester weken lang de zon verduistert en den regen doet neerpiassen uit een loodgrijzen hemel zonder een enkel sprankje zonnelicht? Ten derde hebben we de handigheid van vernuftige menscnen, die den smaak van het publiek weten te hypnotiseeren. Die modellen, kleuren, vormen uitvinden en deze zoodanig aan de massa weten op te dringen, dat deze massa denkt, dat zij het is, die het nieuwe heeft gevonden en niet meer buiten dat nieuwe kan? Zij, die de oude modellen in groote hoeveelheden be zitten, zijn van deze meesterlijke bespeling der menschelijke ziel de dupe. Wil men dan nog ontkennen, dat het vak van winkelier eenvoudig is? Dat de win kelier iemand is, die op oen inkoopprijs een flinke winst zet en daardoor de kosten van het levensonderhoud verhoogt ten nadeele van het algemeen belang? Heeft men wel eens gedaent aan alle beslommeringen, die de goede winkelier heeft te dragen? Men kan niet volstaan met de simplisti sche opmerking, dat hy de deugdelijkste waren moet leveren tegen den laagst mo- gelyken prijs. Daarmede is het publiek niet tevreden. In zijn winkel komen de meest uiteenloopende karakters, koopjesjagers, leeken, die geraden willen worden, betwe ters, zeuren, die honderden dingen vragen en niets of weinig koopen, menschen met geld, die het duurste willen hebben en min der-bedeelden, die goede en goedkoope ar tikelen wenschen te koopen. Maar buiten al dat gewirwar van types, karakters, waartusschenduor men heeft te zeilen, staat de grilligheid van de natuur.... staat de handigheid van zijn concurrent. Is het de landbouwer alleen, die van het weer afhankelijk is, wat zoo gaarne wordt beweerd? Neen, allen in ons varieerend klimaat, zijn met de weersgesteldheid ver bonden. De seizoensinvloeden overheer- schen op het Noordelijk Halfrond! (Berichten reeds geplaatst in onze vorige oplage). BINNENLAND. NOODLANDING ONDER REEUWUK. Hedenmiddag te ruim 2 uur is onder de gemeente Reeuwijk in het land van Stein op het weiland van den landbouwer K. Mulder een militair vliegtuig gedaald. Het toestel, dat met twee andere vliegtuigen uit Soesterberg was gekomen, moest een noodlanding uitvoeren. By de daling kwam het toestel in een sloot terecht, die met ijs was bedekt, waarna het over den kop sloeg De bestuurder de 2e luitenant Gauthier bleef ongedeerd. Het toestel is licht be schadigd. De beide andere machines zijn doorgevlogen. HET RAADSEL VAN ROTTERDAM OPGELOST. Zooals reeds eerder is gemeld, is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag op den Oostzeedijk te Rotterdam een man gevon den met een schotwond, zekere M. De man werd in het ziekenhuis opgenomen. Hij weigerde verklaringen af te leggen en ge- ruimen tijd stond de politie voor de vraag of men hier met een moordaanslag dan wel met een poging tot zelfmoord te doen had. Hst onderzoek heeft thans uitgewe zen dat men hier met een poging tot zelf moord te doen heeft gehad. M. had dien avond nog.il veel gedronken. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Theodora Maria dr. v. S. Brakel en E. S. de Romijn. Johannes Gysbertus Antonius z. v. B. Stevens en A. M. Christiaans. Gerhardus Hendricus z. v. G. J. Meuris en J. A. C. v. d. Bosch. Pieter z. v. A. v. Houten en J. v. Diggele. Maryke d. v. A. Spaanderman en C. de Graaf. Johanes Jesephus Bernardus z. v. J. J. B. Aniba en A. G. Haverkamp. Ondertrouwd: C. Boot jm. 27 j. en M. H. v. d. Wetering jd. 22 j. Overleden: J. A. Bots, m. 80 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Luxor: Roxy: Trianon: UIT DE RIJNSTREEK ZEVENHOVEN. Landstormavond. Op Dinsdag 11 Febr. as. des avonds om 7.30 uur zal in het Bondsgebouw een landstormavond wor den gehouden. Het porgramma luidt: Ge luidsfilm, optreden van een humorist, ver loting van vele prachtige prijzen w.o. een nieuw damesrijwiel met een jaar gerantie. Des middags om 4.30 uur een speciale voor stelling voor de kinderen. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 7 Febr. Groentenveiling. Per 100 stuks: roodekool f 4.2014.30, savoye- kool 2.7012.10, groenekool 0.703.50, pieterselie f 1.702.80, prei f 1.403.30, kropsalade 1.403.00, selderie 1.50 3.20, knolselderie f 1.10—4.00, wortelen 2.80, Per 100 kg.: kroten, gekookt 89, kroten 2.804.20, witloof f 115, boe renkool 616, spinazie f 4453, uien 1 2.40, wortelen 5.7013.60, spruiten 1/7 16, idem II 1.5012, andijvie 1523, nero 1018 8 Febr. Boter. Aanvoer 465 kg. Pri ma fabrieksboter 1.63 en prima boeren- boter 1.531.62 K per kg. Handel ma tig. Turfmarkt van 3 tot en met 8 Febr. Lange turf geen aanvoer, prijzen 68 per 1000 stuks. BOSKOOP, 7 Febr. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Butterfly 50 80 cent, Rosalandia 60100 cent, Aug. Noack 60100 cent, Gemende rozen 3055 cent, Hellebons 7 cent, Tulpen 1520 cent Forsythia 4065 cent, Azalea f 1.201.60, Seringen 3055 cent, Narcissen 8 cent, Andromeda 1017 cent, Ligustrum 7 cent. Mahonia 710 cent, Prunus triloba 60 110 cent, Rhod. Praecose per stuk 1728 cent, Funkia per stuk 7 cent, Erica 35 cent en Cyclamen 11 cent per stuk. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Febr. Groenten- velling. Per 100 stuks: roodekool 14.60— 29, gelekool 13.2024.10, groenekoool 2.40—5.20, andijvie f 3.40—5.20, per 100 kg.: uien 2.002.30, peen 9.4012.50, kroten 3.80—4.40 DEN HAAG, 7 Febr. Haagsche Veiling. Heden waren de prijzen: Fransche bloem kool 2.502.65 per krat, roodekool 6.10 —9.70, rapen f 1.50, witlof I 11.00—12.10, II 8.809.10, Totaal aanvoer Witlof 4135 kg. Rabarber 5.505.80 per 100 bos; Goudreinetten extra 12.2026.00, 1 12.30—18.00, II 6.30—9.30, Ribbelings I 7.608.60, II 4.605.90, Yedener Klump kens I 9.00—10.70, II 4.50—7.80, Grau we Reinetten 7.90—8.70 alles per 100 kg. 'S HERTOGENBOSCH, 7 Febr. Boter. Aanvoer 16950 kg. Hoogste prijs 1.60, laagste prijs 1.52, middenprijs 1.75 UTRECHT, 7 Febr. Kaas. Aangevoerd 2 wagens met 490 kg. kaas. De prijs bedroeg rijksmerk 2e kwal. 19—21, per 50 kg. ALPHEN AAN DEN RIJN, 7 Februari. Tuinbouwveiling. Spruitkool f 1.10—16; kroten i 44.10: uien f 2—2.60 per 100 kg. Selderij f 1.80—2.70; andijvie f 20—22; krop sla f 1.10—3. Eierenveiling. Aanvoer 2900 stuks. Kip eieren f 2.80—3 40; eendeieren f 2.70—2.80. TER-AAR, Febr. Centrale Veiling. Ui en f 2.403.20, cr.dijvie per kist 5 kg. 50 84 cent, peen f 1.90. selderij f 1.20—1.40: spruiten f 7.9014..00; sla f 1.20—2.70; vel len 2124 ct.; prei f 2.10; boerenkool 26 ct.; witlof per 100 pond f 4.10—7.10. NIEUWKOOP. 7 Febr. Eierenveiling. Aanvoer 2367 eieren. Prijs: Kipeieren f 2.50 3.05. Eendeieren f 2.80 per 100 stuks. VINKEVEEN, 7 Febr. Groentenveiling. Witlof I 8—11 ct. id. n 4—7 ct., id. Ill 1—3 ct. per K.G. Andijvie 22 ct. per 100 stronk. Aanvoer witlof 0000 kg. W1SSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.31>/2 Londen 7.30i/4 New York1 45i/2 Parys 9.731/0 Brussel 24.81 Zwitserland 48.10 Milaan Madrid 20.161/., Oslo 36.60 Kopenhagen 32 60 Stockholm37.60 Praag 6 11 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3