STADS NIEUWS ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE CoCP.ANT EERSTE BLAD - PAG. 2 Dit nummer bestaat uit vijf bladen, w o. geïllustreerd Zondagsblad. HOE WORDT HET WEER? OM HET VRIESPUNT. DE BILT SEINT: Meest matige Oostelijke tot Zuid-Oos telijke wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, matige tot lichte vorst des nachts, overdag temperatuur om het vriespunt. Hoogste barometerst.: 774.6 te Groningen en Hamburg. Laagste barometerst.. 749.7 te Vestmanoer. De hooge drukking bleef stationnair op dezelfde plaats en nam alleen in intensiteit af. Zij herstelde zich weer van de zware aanval der depressiekern, die over Noord- Zweden trok en chans naar Finland ver dwijnt. De Oceaan depressie blijft even eens stationair, haar minima trekken langs de Oostkust van Greenland of blijven ver in het Zuiden, zoodat de barometer op de Azoren lager staat dan die op IJsland. Warme Fön-winden over de gebergten van Noord-Zweden gaven zeer groote temperatuurstijging in Midden- en Zuid- Scandinavië en deden de vorst aldaar tijdelijk verdwijnen. Daartegenover breidde het continentale vorstgebied zich naar het Westen uit tot over het Kanaal en de Noordzee. Op het vasteland blijft de mist nauwelijks meer dan matig. De koude stroom in de Alpen bedaarde. Overal in het vorstgebied steeg de bovenlucht tem peratuur en nam de vochtigheid sterk af. In onze omgeving zijn de bovenwinden nog zeer sterk. In de Oost-Alpen nam de temperatuur op de toppen sterk toe, met neiging tot Fön. Voor onze omgeving is aanhouden van het heldere weer te wach ten met 's nachts niet meer dan matige vorst en temperatuur weer boven het vriespunt op het midden van den dag. LUCHTTEMPERATUUR. 0.2 gr. C. onder 0. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 5.26 uur tot Zondagmorgen 7.02 uur; van Zondagna middag 5.27 uur tot Maandagmorgen 7.01 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Zondag 9 Febr. voorm. 3.58 en nam. 4.14 uur; op Maandag 10 Febr.: voorm. 4.30 en nam. 4.44 uur. Nog vier zwaar gewonden. Behalve deze zeven dooden zijn nog vier personen zwaar gewond. Zij konden zich vlak na het uitbreken van den brand red den, doch liepen ernstige brand- en snij- wonden aan gezicht, armen en beenen op. Het is voor deze vier menschen, de 44- jarige A. Postema, zijn 7-jarig zoontje en een man en vrouw Eggermond wel zeer moeilijk geweest om aan den vuurdood te ontsnappen. Wat een brigadier van politie zag. Een brigadier van politie hoorde tegen 2 uur glasgerinkel. Zijn eerste gedachte was: een vechtpartij, doch naderbij geko men, kwam hij tot de ontstellende ont dekking, dat een hevige brand in het per ceel was uitgebroken. Samen met een bur ger rende hij de trap op, doch de vuur gloed was zoo hevig, dat het dappere tweetal onmiddellijk terug moest keeren. Zij gaven hunne reddingspogingen ech ter niet op. Zij forceerden de deur van het naastgelegen perceel, dat leeg staat, ren den de trappen op en wisten zich door een tuimelraam toegang tot het dak te ver schaffen. Op deze wijze hoopten zij een uitgang te kunnen maken voor de men schen, die nog in het huis waren.' Wat zij zagen was vreeselijk. Sprong door lichtlantaarn. Aan de achterzijde van het brandende gebouw bevindt zich een binnenplaatsje, dat echter later gelijkstraats is overbouwd en waarin zich een groot raam van gewa pend glas bevindt. Daar onder ligt de huiskamer van de woning, welke werd bewoond door den messenhandelaar G. van Dijk. Juff. Eggermond, die op de 2e etage van het brandende perceel woonde, stond voor het raam, dat zij reeds had ingeslagen. Voor haar was er nog slechts één uitweg, n.l. een sprong op het bovenlicht. De agent kon haar niet bereiken en za" tot zijn ontzetting, dat de vrouw naar b- neden sprong, haar kleeren brandde reeds. Met een hevigen slag kwam zij op het bovenlicht terecht, dat onder haar gewicht bezweek. Zij viel op den steenen vloer van de achterkamer van de woning van den heer v. Dijk. Een 7-jarig jongentje volgde den zelfden weg. De heer v. Dijk en zijn vrouw, die juist door het geknetter van de vlammen waren gewekt, snelden op het geluid van den slag naar hun achterka mer, waar zij de beide deerniswaardige slachtoffers hevig bloedend vonden. De vrouw had behalve zeer ernstige brand wonden ook snij wonden aan het gezicht en handen en voeten gekregen. Ook het jongentje was op vreeselijke wijze ge wond. Hfj had brandwonden over het ge- heele lichaam en bloedde hevig. Met zachte hand werd het eerste noodverband onmid dellijk gelegd. Zij werden onmiddellijk naar het Bin- nen-Gasthuis vervoerd. Wij spraken den heer v. Dijk kort na het gebeurde. Hij was nog sterk onder den indruk van het tragisch gebeuren. Het was een vreeselijk gezicht, zeide hij, die twee menschen zwaar gewond en bloedend te zien liggen. De kleeren van de vrouw smeulden nog. Wij hebben ge daan wat wij konden, maar ik geloof, dat zij er slecht aan toe zijn. Zij konden geen woord spreken en kermden slechts. De brandweer had aan de achterzijde, dus op den Zeedijk, den Magirusladder uitgedraaid. Een brandwacht klom naar boven en wist op deze wijze den heer Eg germond, die op de 2e verdieping van het perceel woonde, in veiligheid te brengen. De 44-jarige Albert Postema kon even eens in veiligheid worden gebracht n.L door den agent, die via het belendende perceel op het dak was geklommen. Hij had hevige brandwonden opgeloopen. Zijn armen waren zoodanig door de vlammen aangetast, dat de stukken vel er afvielen. Vrouw met haar vier kinderen omgekomen. Op de vraag van den brigadier van po litie kreeg deze van Postema ten ant woord, dat hij een vrouw en vier kinderen had. Hij wist niet waar ze waren. Deze tragische tijding maakte een ont stellenden indruk. Hoog laaiden immers de vlammen van alle kanten uit het per ceel. Uit de vensters loeiden de vurige tongen van het verterende vuur, dat zich ook reeds had meegedeeld aan den win kel Zeedijk 88, dat aan de achterzijde van het brandende perceel grenst. Ook van dit huis, waarvan de twee verdiepingen als opslagplaats en pakhuisruimte werden ge bruikt. stonden weldra de etages in lichte laaie. Het gelijkstraatsche gedeelte bleef evenals dat van perceel Oudezijds Achter burgwal gespaard. Gelukkig woonden in dit oude smalle Zeedijk-perceel geen men schen. In het huis is de heerenkleedingwinkel van den heer H. van Dam gevestigd en op de 2e etage en op den zolder heeft hij zijn opslagplaatsen. Deze beide étages benevens de zolder zijn geheel uitgebrand. Het was duidelijk, dat uit het brandende perceel niemand meer gered kon worden. De brandweer was met zeer veel materiaal ter plaatse. Even voor 4 uur was de strijd beslist en kon het onderzoek beginnen. Na het tragisch oogenblik van het vinden van de lijken, brak een der ellendigste mo menten aan. De lichamen moesten worden vervoerd. Brancards werden aangevoerd en met lange lijnen door de brandweer naar boven geheschen. Het duurde eenigen tijd, dan viel buiten de stilte over de wachten den. Het eerste lijk werd voorzichtig op de brancard neergelaten. Te 5 uur waren de lijken van vier kinde ren, twee meisjes en twee jongens en dat van één vrouw langs de lijnen naar bene den gelaten. De lyken zullen in het Bin nengasthuis worden opgebaard. De le etage was bewoond door een be kend type van den Zeedijk, Sax v. d. Wey- den, in de wandeling „Zwarte Vonk" ge naamd. Op de 2e etage woonde de fam. Eg germond. Het is niet bekend, of in dit gezin kinderen waren. Op de 3e etage woonde Postema met zijn vrouw en vier kinderen. De namen van de slachtoffers waren in den vroegen ochtend nog niet bekend. Er zal een uitvoerig onderzoek worden ingesteld naar de oorzaak van den brand en naar de gebeurtenissen, welke er zich voor het uitbreken van den brand heb ben afgespeeld. Nog een achtste lijk gevonden Hedenmorgen te 9.10 uur heeft de brand weer bij het nablusschings- en sloopings- werk in het perceel O. Z. Achterburgwal 9 op een verdieping nog een 8ste slacht offer van den brand gevonden. Het was een 7-jarig jongetje, wiens lijk eveneens op gruwelijke wijze door het vuur was verminkt. De brandweer heeft van deze ontstellende ontdekking onmid dellijk mededeeling gedaan aan den Ge neeskundigen Dienst, die het lijkje naar het Binnengasthuis heeft vervoerd, waar eveneens de stoffelijke resten van de 7 andere slachtoffers zijn opgebaard. Wat de 4 gewonden betreft, die in het Binnen gasthuis worden verpleegd, vernemen wij dat deze zijn het echtpaar Eggermond, van wie de man er zeer ernstig aan toe is alsmede twee leden der familie Postema, vader en kind. In den vroegen morgen toen de brand weer opnieuw een slang had uitgelegd om in het perceel O. Z. Achterburgwal 9, v/aaiin zich het vreeselijke drama had af gespeeld, smeulend houtwerk dat weer aan het branden was gegaan, te blusschen, spraken wij r.og een bewoner uit de om geving, die uit een 20-jarige ervaring ver telde, dat van de huizen op den O. Z. Ach terburgwal het bewuste perceel reeds een reeks van jaren een der meest bevolkte is geweest. Ik heb het gekend zei hij dat er 45 menschen in woonden. Ik en ook andere juurtbewoners hebben dikwijls de opmer king gemaakt, dat er in geval van brand voor de bewoners alleen een kans tot ont snappen zou zijn, als het trappenhuis ge spaard zou blijven. De verdiepingen al dus de zegsman zijn ware hokken boven elkander, waarin men bij den minsten pa niek als ralten in een val zit opgesloten en daarem zit er aan dit drama nog dit goede vast, dat het huis zoo schoon is uit gebrand, dat het gesloopt zal moeten wor den. Na het verschijnen van de stadsedities der bladen hebben tal van menschen zich DE A.S. BISSCHOPSWIJDING VAN MGR. HUIBERS De regelings-commissie voor de Bis schopswijding verzoekt mij het volgende bekend te maken: Natuurlijk wordt op de eerste plaats een vurig gebed gevraagd van alle diocesanen a.s. Dinsdag, den plechtigen feestdag der bisschopswijding van Mgr. J. P. Huibers. Vervolgens worden allen verzocht de vaderlandsche driekleur te laten wappe ren: niet slechts van de torens der kerken, gestichten, scholen, patronaatsgebouwen, enz, maar ook van de woningen der par ticulieren. De wimpels kunnen zijn rood-wit (de historische kleuren van het Bisdom), of wel paars. Des middags zullen gedurende een kwar tier, te beginnen om half één, de klokken op feestelijke wijze worden geluid. DEKEN A. HOMULLE. PLECHTIGE UITVAART EN BEGRAFENIS VAN OUD-WETHOUDER J. A. BOTS Hedenmorgen heeft op eenvoudig-tref- fende wijze en onder groote belangstelling de plechiige uitvaart en begrafenis plaais gehad van het stoffelijk overschot van wij len oud-wethouder J. A, Bots. Te 11 uur werd in de kapel van het St. Elisabeth Ziekenhuis de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen, welke plechtig heid een stempel van devoten eenvoud droeg, geheel in het karakter van den overledene. De H. Mis van Requiem werd opgedra gen door den weleerw. heer rector J. Bots uit Amsterdam, met assistentie van pastoor Th. M. Beukers, diaken, den weleerw. pater Grundeman, Norbertijn, subdiaken, en den weleerw. pater Sier, Franciscaan, ceremoniarius. Aan de zy-aitaren werden H. Missen op gedragen door den zeereerw. heer rector R. Reijnen en door den weleerw. zeergel. heer J. Jansen, leeraar aan het College te Sittard, student aan de universiteit alhier. Behalve door familieleleden werd deze plechtigheid bijgewoond door weth. Splin ter en referendaris v. d. Stqk namens het Gemeentebestuur (de burgemeester was wegens ambtsbezigheden vergadering van het curatorium der Leidsohe Universiteit verhinderd aanwezig te zijn). Verder wa ren nog aanwezig de oud-burgemeester jhr. mr. dr. N. C. de Gyselaar, wethouder mr. Tepe en oud-wethouder Sanders, de regenten van het R.K. Wees- en Oudelie- denhuis, de heeren J. R. Noordman, A. Filbry, ondervoorzitter, J. C. M. Pieck, seer., ir. P. Fehmers, F. A. M. Gründeman, den heer Th. Wilmer, voorz. van de RK. Raadsfractie, ir. G. L. Driessen, oud-dir. van Gemeentewerken, mej. D. Coebergh, presidente van de St. Elisabethvereeniging Tenslotte waren nog aanwezig enkele zusters en weeskinderen van de St. Jacobs- gracht. Het koor der zusters zong op treffende wijze de liturgische gezangen der H. Mis. Behalve de reeds genoemde personen waren op het kerkhof aanwezig de hoog- eerw. deken Homulle, de heer J. P. Brand, regent van het R.K. Wees- en Oude- liedenhuis, de directeur der Lichtfabrie ken ir. G. A. v. Klinkenberg, de Ge meenteontvanger, de heer W. Filippo, de raadsleden Coster, Lombert en Eikerbout de heer F. G. Rosier, oud-referendaris ter Gemeentesecretarie en mej. de Vries, secre taresse van Maatsch. Hulpbetoon. Mede waren aanwezig de zeereerw. heer pastoor Beukers en rector R. Reijnen. De beaarding geschiedde door den wel eerw. pater Grundeman. nog naar de plaats van de ramp begeven. De politie handhaafde echter een goede afzetting. Voor deze lieden was er echter weinig meer te zien dan de sombere aan blik van het uitgebrande pand, waarin eenige brandwachts met sloopingswerk bezig waren. Hedenmorgen te kwart vóór 11 waren de 8 omgekomenen door den noodlottigen brand in het huis aan de O. Z. Achterburg wal nog niet geïdentificeerd. De hiermee belaste ambtenaren staan wat deze zaak betreft voor twee groote moeilijkheden. Ten eerste is er het feit, dat alle lijken onherkenbaar zijn verminkt en bovendien komt daar nog bij, dat in de perceelen in dit kwaitier, waar de huur per week worat betaald, de bewoners vaak verhuizen, ter wijl het verder nog de vraag is of alle families zich bfj den Burgerlijken Stand lieten inschrijven. Nader vernemen wij, dat het lichaampje van het ongeveer 7- jarige jongetje, dat hedenmorgen te 9 uur werd ontdekt, gevonden is onder een ledi kant in een vertrekje op de derde étage In zijn doodsangst heeft het kind hier een schuilplaats gezocht en is het jammerlijk in de vlammen omgekomen. De slachtoffers Nader vernemen wij, dat zijn omgeko men de vrouw van den heer Postema en drie kinderen uit dat gezin; bovendien drie kinderen van de familie Eggersmond en een bewoner van de le verdieping v. d. Weyden. Het is niet zeker, dat de vier in het Binnenngasthuis opgenomen gewon den allen zullen herstellen. GOUDEN ZANGERSJUBILEUM. Heden viert de nestor van het St. Petrus Zangkoor, de heer J. J. H. Pommée, zijn gouden jubileum als koorzanger aan St. Petrus. Het is ons een voorrecht, den be scheiden, verdienstelijken jubilaris van har te geluk te wenschen met zoo een mooien staat van dienst, waarvan ongetwijfeld kan worden getuigd, dat deze werd doorge bracht in dienst en ter eere van God. Even gaaine en spontaan als hij zich gedurende de dertig jaren gaf als zanger, zoo was hij ook de daarop volgende twintig jaren met hart en ziel beschikbaar als dirigent. En alle zangers is het overbekend, dat de edel moedige jubilaris in al zijn arbeid uitslui tend de eere Gods en de belangen van het zangkoor als einddoel voor oogen hield. Inderdaad mogen wij hem als voorbeeld stellen in ijver en plichtsbetrachting voor geheel het zangkoor, niet in 't minst ook als ijverig bibliothecaris. Laat ons hopen, gezien ook zijn uitnemende gezondheid, dat hij nog menig jaar zijn beste krachten aan de goede zaak moge wijden. Van harte gaarne zullen alle zangers tot zijn intentie morgen de Hoogmis bijwonen; te meer als zij weten, dat dit H. Offer hun jubileumge schenk bij uitnemendheid is aan den hoog- geachten feesteling. Moge hij èn voor ons koor èn voor zijn dierbaren, door Gods goedheid nog tal van jaren gespaard blijven. Mijnheer Pommée, van harte proficiat! DE DISTRIBUTIE VAN GROENTEN. K. v. K. adresseert aan den Raad. Oproep voor jubileumconcert. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer, waarin kerkkoor- en andere zangers worden opgeroepen tot deelname aan een te houden jubileumconcert in de Stadsgehoorzaal. VOORNAAMSTE NIEUWS BUITENLAND. Het gesprokene over het petroleum-em bargo te Genève wordt nog niet bekend gemaakt. (2de blad). Verrassende zet van den Griekschen Ko ning- (2de blad). Nieuwe dreiging in het Verre Oosten. (2de blad). BINNENLAND. Vreeselijke brand te Amsterdam eischt acht dooden en vier zwaar gewonden. (1ste blad). Meisje bij boerderijbrand omgekomen. (Gem. Berichten, 3de blad). LEIDEN. Dies-herdenking der Leidsche Universi teit. (2de blad). SPORT EN WEDSTRIJDEN. De Olympische Winterspelen te Gar- misch Partenkirchen. Bezoek van de Prinses. (3de en 1ste blad). Het overzicht der vervoersoobrengsten 1936/'35 van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij (ongecontroleerd) geeft de volgende cijfers: totaal opbrengst 1936: ƒ243.017; 1935: ƒ244.288. Inzake het verstrekken van goedkoope groenten aan ondersteunde werkloozen en armlastigen is door de Kamer van Koop handel onderstaand adres aan den ge meenteraad gezonden: Voor de goede orde merkt de Kamer, om misverstand te voorkomen, op, dat het voorstel van B. en W. niet alleen betreft de distributie van z.g. doorgedraaide groente, d.w.z. groenten, die aan de veilingen niet den door de regeering vastgestelden mi nimumprijs konden opbrengen en daarom vernietigd moeten worden. Het betreft hier distributie van goedkoo pe groenten in het algemeen. Aan de Ka mer is zelfs medegedeeld, dat en zeer groot gedeelte van de groenten, welke de Neder- landsche Groente en Fruit Centrale ter be schikking stelt, nimmer op eén veiling is geweest, maar ondershands is opgekocht. Ten tweede dient er de aandacht op te worden gevestigd, dat het voorstel van B. en W. zich niet beperkt tot distributie aan degenen, die ariërs niet, of lang niet ge noegzaam, greenfe nuttigen, mgar dat deze goedkoope groente ook gedistribueerd zou moeten worden aan degenen die thans nog regelmatig groente betrekken. Van bevoeg de zijde is n.l. aan de Kamer verzekeid, dat in het algemeen door gesteunde werk loozen en armlastigen nog zeer wel door- ggedraaide en daarmede gelijk te stellen groenten, in voldoende mate bij den parti culieren handel worden verkocht. De gemeente wordt derhalve een groen- tedistribuant naast de vele bestaande parti culiere distribuanten en zal voor een groot deel dezlfde caterogie van personen gaan bedienen. Tegen dit voorstel van B. en W. meent de Kamer een zeer ernstig protest te moe ten laten hooren. De Kamer is ten deze van oordeel dat het principieel onjuist moet worden ge acht van gemeentewege tot distributie over te gaan, zoolang niet is vastgesteld dat de particuliere handel niet in staat zou zijn het distributieprobleerr. op be vredigende wijze op te lossen. Zoolang elk bewijs te dezer zake ontbreekt, is het h. L niet geoorloofd de particuliere handela ren, ook maar gedeeltelijk, uit te schake len. Indien er gezinnen zijn, ./aar niet ge noegzaam geld voor groenten beschikbaar is, dan is het te overwegen of hier Maat schappelijk Hulpbetoon geen taak te ver vullen heeft. Als men ten deze het principieel juiste standpunt yeriaat is er groot gevaar, dat ook andere artikelen in de gemeentelijke distributie worden betrokken en andere groepen neringdoenden met behulp van ge meentegeld worder beconcurreerd. De Kamer komt derhalve tot de slotsom, lo. dat niet is gebleken dat bij onder steunde werkloozen en armlastigen de voor ziening met groenten door den particulieren handel in het algemeen te wenschen over laat, 2o. dat het ten aanzien van de Gemeente principieel onjuist zou zjjn om tegenover den particulieren handel met behulp van gemeentegeld als concurrent op te treden, 3o. dat deze concurrentie temeer ais on geoorloofd moet worden beschouwd om dat ook gedistribueerd zullen worden vele groenten, die anders nimmer voor vernie tiging in aanmerking zouden zyn gekomen en die nu beneden den normalen prijs aan de klanten var. den particulieren handel worden geleverd. Op grond van het bovenstaande veroor looft de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland zich Uwen Raad drin gend te verzoeken, het betreffende voorstel van B. en W. niet aan te nemen. AGENDA LEIDEN. Maandag, St. Raphael, algeme— jaar vergadering, Bondsget 3 uur. Woensdag, R. K. Bakkerspatroo.- .er. „St. Clemens", afd. Leiden en Omge ving, Hotel „Centraal", 7 uur. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de dokto ren: Bruins Slot, De Bruyne, P. van Es, Niemer en Starck. De Zondagdienst der huisartsen te waargenomen door dokter Varekamp. Te lefoon 1916. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 3 tot en met Zondag 9 Febr. a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doe- zastraat 31, tel. 1313 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, 'tel. 274. Perosi. Nogmaals vestigen wij er de aandacht op, dat bovengenoemde Harmoniekapel a.s. Zondag na enkele jaren rust gehad te hebben weer eens met volle kracht voor het voetlicht komt. Het waren de verschil lende organisaties, die de vereeniging in staat stelden te kunnen blijven voortbe staan. Het bestuur rekent dan nu op aller medewerking en aanhankelijkheid aan de R.-K. Harmoniekapel „Perosi". De vereeni ging kan er nu weer zijn, weest daar allen getuige van. Introductie tegen geringen prijs verkrijgbaar. Men zie verder de ad vertentie in dit blad. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 4347. P. J. Lugtigheid en Zonen, Leiden, Oude Vest 89. Electr. tim merfabriek, zagerij en schaverij. Nieuwe inschrijving. 6722. J. van Leeuwen Lzn. (John. van Leeuwen). Sas- senheim, Toofdstraat 314, bloembollen- kweekerij en handel. E.: J. van Leeuwen, Sassenheim. Voor het examen steno-typen in de Ned. taal (130 lettergrepen per minuut), afgenomen door den Alg. Stenografen- Bond op 20 Jan. j.l. slaagden: de dames mr. J. A. E. v. Buuren, A. Pro- vily, A. Straatman, S. A. Troost en de heer H. W. Spoor. Vcor kantoorstenograaf in de Ned. taal (130 lettergr. per minuut): mej. B. Muys. Idem voor steno-typen in de Engelsche taal: mej. M. H. P. den Boesterd, Oegst geest. Voor machineschrijven diploma B (ten minste 120 regels per uur): de dames A. M. Buys, H. Bijlstra, M. A. Cramer, W. J. A. Denderen, M. J. Labree, S. Ladan, J. Pereboom, Sassenheim, H. A. Rooyakkers, Oegstgeest, M. v. d. Sterre, Koudekerk a. d. Rijn, J. de Tombe en de heeren H. B. v. Gelder, O. J. F. H. Haspers Koudekerk, G. Hoek, Katwijk a. Zee, B. v. d. Nouland, Voorhout, P. v. d. Schaaf, Lisse, A Schoonenberg, Katwijk aan Zee, N. A. Verboog, E. F. Zwartelè, Roelof- arendsveen, Waar geen woonplaats is vermeld, is deze alhier. Allen werden opgeleid door de Pont- school, Steenschuur 14, alhier.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2