leder pak HONIG's VERMICELLI h o nig" ''bouillonblokje GRATIS ZATERDAG 8 FEBRUARI 1936 DE UIDSCHE COUhANT DERDE BLAD - PAG. 11 AUTOMOBILISME De 25ste R. A. I.- Tentoonstelling STEEDS MEER COMFORT. Er is aan een automobiel maar luttel nieuws te bedenken in dezen tijd, waarin al zooveel geschaafd en gepolijst is aan dat vervoermiddel, dat het volmaakte wel haast bereikt schijnt. Althans met de middelen, welke ons thans nog ten dien ste staan. Dat niettemin vele automobielfabrikan ten er toch nog in slagen om aan hun eigen type wagen nog zooveel veranderingen aan te brengen, dat die den indruk gaat maken eigenlijk weer iets geheel nieuws te zijn, mag slechts bewondering baren en zulks te meer, wanneer we zien dat de steeds nog weer aangebrachte verfijnin gen geen prijs verhoc ging met zich brach ten, doch in de meeste gevallen zelfs met verlaging der prijzen gepaard ging. Maar een feit is het en wij zien het vrijwel over de geheele linie. En waar de fabrikanten het niet klaar kunnen krijgen aan het me chanische deel van hun autotype, daar streven zij naar nog meer volmaaktheid op het gebied van den koetswerkbouw. Zorgvuldig hebhen zij het heele voor gaande jaar bestudeerd in welke richting de wenschen van hun cliënten gaan en zij hebben zich afgepeinsd op. welke wijze aan de eischen en verlangens tegemoet te komen zou zijn. Het gevolg is, dat voor dit jaar vele wagens weer meer gemak ken hebben dan die van het vorige type; dat het comfort inderdaad nog weer veel grooter geworden is, hoewel wij verleden jaar om dezen tijd met de hand op het hart konden verklaren, dat het uiterste in de verfijning nu wel zoo ongeveer be reikt zou zijn. Het zijn niet in de eerste plaats de Ame rikanen, die met dergelijke verbeteringen aankomen. Die hebben dat voor hun eigen publiek nog niet in die mate noodig als de met meer gemakken verwende Europee sche automobielrijders. In Amerika is meer dan ergens anders de automobiel ge- bruikSwagen, het vervoermiddel voor iedereen, terwijl de Europeesche auto nog steeds een streven naar bijna luxueus com fort demonstreert. Eri" daarom kan men van de Europeesche automobiel-industrie verwachten, dat in dit opzicht het initia tief van haar blijft uitgaan. En zoo is het ook inderdaad. Kijk maar eens naar de wagens die uit de Europee sche fabrieken komen. Zij vertoonen al len dat meer aan comfort wat hen onder scheidt van vorige edities van eenzelfde merk. Nog meer is er een streven om de zitplaatsen tusschen de wielen te brengen, om ruimte te geven aan Langbeenige, en ook aan rechtopzittende, groote menschen. Er is een uitgesproken voorkeur gekomen voor meer uitzicht, veel meer dan voor heen, zoodat thans uit een wagen al ge makkelijk op het spatbord gekeken kan worden en de spijlen aan den zijkant al merkbaar zijn verdund. Practische berg plaatsen voor reservewiel en bagage: men heeft die eindelijk gevonden, zonder aan het profiel van den wagen schade te doen En zoo is er veel meer, terwijl de prijzen van deze vervoermiddelen toch zoodanig zijn geworden, dat de auto voor een steeds grooter wordende gebruikerskring bereikbaar is geworden. Dit is een der belangwekkende facetten der 25e R. A. I. tentoonstelling, welke haar deuren spoedig, nl. morgen te 5 uur nam. reeds weer gaat sluiten. ZWEMMEN JAARVERGADERING „DE ZIJL". Bovengenoemde vereeniging hield haar ledenvergadering in Café Rest. „Royal" al hier. De voorzitter, de heer W. H. Bodde, sprak er zijn voldoening over uit, dat het de vereeniging, óndanks de slechte tijds omstandigheden, uitstekend ging. Het ver heugde spreker, dat het eerste zevental er in geslaagd was tweede klasser te blyveq en dat het vierde zevental het kampioen schap van zijn afdeeling wist te behalen. Nadat de notulen waren goedgekeurd was aan de orde het jaarversilag van den secretaris, dat getuigde van de uitstekende verstandhouding, die er bestaat tusschen de leden onderling en van de prettige samen werking met de zustervereenigingen. De be langstelling voor het wedstrijd zwemmen is vooruitgegaan, getuige het feit, dat in het afgeloopen seizoen bij de Onderlinge Wed strijden voor de eerste maal het nummer 400 M. vrije slag kon worden verzwommcn en hoewel de tijden aan den hoogen kant? waren, hoopte spreker, dat deze zullen ver beteren, naarmate de rivaliteit grooter wordt. Behalve de Onderlinge Wedstrijden, werden in de Zweminrichting „De Zijl" ge houden de wedstrijden om het kampioen schap van den Kring den Haag van den K. N.Z.B., en de Politiewedstrijden, terwijl nog werd deelgenomen aan een demon stratie te Roelofarendsveen ter gelegenheid van de opening van de nieuwe zwemin richting. De wisselbeker voor het nummer 100 M. vrije slag werd na harden strijd wederom gewonnen door B. Sanders. Het verslag besloot met de mededeeling, dat het ledental vrijwel stationair was. De heer J. H. Key, polo-secretaris, ge waagde in zijn jaarverslag van het groote succes van de degradatie-wedstrijden te gen Poelmeer en S.Z.C. en van de met medewerking van andere vereenigingen met goed gevolg gevoerde actie voor een betere competitie-indeeling. Voorts memo reerde hij de verschillende prijzen, die „De GEMENGDE BERICHTEN MEISJE IN DE VLAMMEN OMGEKOMEN. Bij boerderijbrand te Didam. Gistermorgen omstreeks 10 uur is brand ontstaan in de boerderij van den landbou wer H. Peters te Didam. In enkele uren was de geheele boerderij tot den grond toe afgebrand. De geheele inboedel ging verloren, terwijl 40 kippen in de vlammen omkwamen. Tijdens den brand miste men plotseling de 21-jarige dochter des huizes, die met de andere familieleden het brandend huis was ontvlucht. Gevreesd werd, dat het meisje, dat niet geheel normaal was weer in het brandende gebouw was terugge keerd. Na de blussching heeft men inder daad het verkoolde lijk tusschen de puin- hoopen gevonden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. MEISJE OVERREDEN EN GEDOOD. Gistermiddag omstreeks half twee is in de van der Sande Bakhuyzenstraat te Hil versum de 10-jarige Hendrika Merkes door een zware vrachtauto aangereden. Het meisje liep zware inwendige kneuzingen op, waaraan zij te omstreeks 6 uur in het R.-K. ziekenhuis aldaar is overleden. DE ONRUST BIJ „HELDENKERMIS". Dertig arrestanten. Evenals Donderdagavond is het ook gis teravond in het Theater Tuschinsky te Am sterdam bij de voorstelling van „Helden- kermis" weer zeer rumoerig toegegaan. De politie was op alle eventualiteiten voorbe reid en een zeer sterke politiemacht, waar onder wederom een groot aantal recher cheurs en inspecteurs, was in het gebouw aanwezig. Ook buiten in de Reguliers Breestraat waar zoo nu en dan groepjes a.s. bezoe kers samenschoolden waren veel agenten op de been en geen oogenblik liet men toe, dat de orde op eenigerlei wijze in de straat verstoord werd. Een kalme tweede voorstelling. De tweede voorstelling van de „Kermesse héroique" in Tuschinski is uitermate rus tig verloopen. Slechts eenmaal moesten de lichten worden opgedraaid, omdat een ze vental personen op de voorste rijen in de zaal luidruchtig protesteerde. Van alle kan ten schoten rechercheurs toe en weldra stond het zevental op straat. Een er van riep, terwijl hij werd weggebracht: „Hou zee!" Dit was betrekkelijk in het begin van de voorstelling en tot het einde toe bleef het hierop zeer rustig. Verschillende gedeelten zijn uit de film gecoupeerd, sinds gisteren. Zijl" in het afgeloopen jaar wist te win nen. Tenslotte onderwierp hij de prestaties van alle zeventallen aan 'n bespreking. Een krachtig applaus bezegelde het enthou siaste en uitgebreid verslag. Vervolgens was het woord aan den heer J. A. Oosterdag voor het financieele jaarverslag, dat even eens met bijvalsbetuigingen van de verga dering werd beloond. Hij werd voor zijn gevoerd beheer gedechargeerd. De aan de beurt van aftreden zijnde be stuursleden werden allen herkozen. In de kascommiscsie werden gekozen mej. Co van der Mark en de heeren P. Klinkhamer en Chr. Rameau. Vervolgens ging de voorzitter over tot het uitreiken van herinneringsmedailles aan de leden van het vierde zevental voof het in den afgeloopen zomer behaalde kam pioenschap. Bij de rondvraag deelde de heer P. Le pelaar mede, dal hij de vereeniging twee bekers schenkt, één voor het eerste en één voor het tweede zevental te verspelen on door het bestuur nader vast te stellen wijze. Hét behoeft geen betoog, dat dit bij zondere gulle aanbod door de vergadering op hoogen prijs werd gesteld. De voorzit ter maakte dan ook van de gelegensihid gebruik den heer Lepelaar hartelijk dank te zeggen voor deze aardige verrassing. KORFBAL NEDERL KORFBALBOND. WEDSTRIJDEN AFGELAST. De Ned. Korfbalbond heeft voor morgen alle wedstrijden afgelast. RECHTZAKEN BELASTINGONTDUIKING De rechtbank te Middelburg veroordeel de den 69-jarigen arts J. de V. uit Zierik- zee, die gedurende tal van jaren te weinig aangaf voor deb elastingen en zoo ƒ9000 heeft ontdoken, waarvan een 4000 zal kunnen worden nagevorderd tot een geld boete van 4000 subs. 4 maanden hechte nis. De officier van Justitie had op 24 Ja nuari twee maanden gevangenisstraf ge vorderd. MEISJE GESCHAAKT. Door scliippcrsknecht. Het is de Rotterdamsche politie na zeer veel moeite gelukt een 23-jarigen jonge man te arresteeren, nadat deze een 16-ja- ri'g meisje had geschaakt. De arrestatie geschiedde juist toen de man de wijk naar het buitenland had ge nomen en zich met het meisje op een Belgisch schip had ingescheept. Zondagmorgen deelde de 41-jarige schip per J. v. W., die met zijn schip in de Maas haven te Rotterdam lag, aan de politie me de, dat zijn zestienjarig dochtertje spoor loos was verdwenen. Ook zijn knecht M. J. de W. was nergens meer te zien. Het vermoeden rees nu, dat de jonge man het meisje had geschaakt. De politie stelde een onderzoek in en daarop kwam vast te staan, dat de jongeman en het meis je de wijk naar het buitenland hadden ge nomen. Men vond namelijk het café, waar het tweetal een spoorboekje had gevraagd om den treinenloop naar België na te gaan. Een inspecteur van de rivierpolitie begaf zich toen naar Antwerpen en ook hier vond hij na lang zoeken een café, waar het twee tal had vertoefd. De jongeman had aan den caféhouder om een betrekking gevraagd. Deze had hem echter naar een reederij te Antwerpen verwezen. Bij informatie bleek, dat de directie de zer reederij den jongeman en het meisje in dienst had genomen. Maandag is het tweetal naar Gent ge gaan om zich aan boord van een Fransch schip te begeven. Dinsdagmorgen zou dit schip van Gent naar Silvolde vertrekken. De reis moest echter ook gaan langsjNederlandsche wa teren, namelijk het Kanaal van Terneuzen en vervolgens de Westerschelde. Om elf uur zou het schip Dinsdagmor gen te Terneuzen moeten schutten. Om een 'uitlevering te voorkomen begaf de inspec teur van politie zich Dinsdagmorgen naar Terneuzen, om het tweetal aan te houden. De wegen waren zeer slecht, zoodat de reis. welke per taxi van Antwerpen naar Terneuzen moest worden afgelegd, veel tijd in beslag nam. Omstreeks vier uur arriveerde de poli tieman te Terneuzen en vermoedde, dat het schip al lang geschut en alle moeite voor niets vou zijn geweest. Groot was echter zijn verbazing, toen hij vernam, dat de boot nog niet gepasseerd was. Eerst om vijf uur geschiedde dit. De arrestatie was toen spoedig een feit. Per trein zijn de jongeman en het meisje naar Rotterdam terug gebracht. Zij vertelden des nachts om ttwee uur te zijn gevlucht. Na gedurende den nacht noor Rotterdam te hebben gezworven, is het tweetal per trein naar Breda gegaan en verder per autobus naar Antwerpen doorgereisd. Hét meisje is ter beschikking van de kin derpolitie gesteld, terwijl de jongeman naar het Huis van Bewaring te Rotterdam is overgebracht. OVERTREDINGEN UITVERKOOPWET De Kantonrechter te Amsterdam behan- handelde wederom eenige overtredingen van de wet op de uitverkoopen. Een winkelier in de Van Woustraat had aan zijn étalageruiten een groot bord be vestigd met de mededeeling: „Deze zaak wordt verplaatst drie huizen verder Daarom zoo goedkoop". „Bij zulke bijzondere omstandigheden kunt u vergunning krijgen van de Kamer van Koophandel", merkt de kantonrech ter op. „Meneer, daar wist ik niets van", ant woordt de weinig ter zake kundige win kelier. Zult u zich voortaan aan de wet hou den? De man heeft voor de toekomst de bes te plannen: „Natuurlijk, edelachtbare, 't zal niet meer gebeuren...." „En bent u nu al verhuisd" wil de amb tenaar van het O.M. weten. „Nog niet, met Maart gaan we over!" Eisch: ƒ25 boete. De kantonrechter wil rekening houden met de goede voornemens van verdachte en legt hem een rijksdaalder boete op. Een tweede winkelier heeft de volgende aankondigng in zijn étalage gehad: „Wij kochten goedkoop, u kunt er van profitee- ren, ruime keuze St. Nicolaascadeaux". De verdachte was overtuigd, dat hij niet in overtreding was: „C. en A. en Vroom en Dreesman hebben toch ook van die slag zinnen, zooals: „C. en A. is toch voordee- liger" en „Het kost minder bij V. en D.". Het O.M. eischte 10 boete', doch de kan tonrechter wil er nog eens over denken, daar hij zooals hij mededeelde wel voelde voor het standpunt van dezen win kelier. Schriftelijk vonnis op 21 Februari. De laatste delinquent op dit gebied was een winkelier in de Van Woustraat. „De jongens verkoopen alles, vrij en- tréeWij gaat er uit", was zijn reclame geweest. Het O.M. eischte 10 boete. Het bedrag viel den winkelier blijkbaar niet mee: „de rechercheur heeft gezegd, dat 't een proef proces was en dat 't.me maar 50 cent zou kosten". Kantonrechter: „Dat heeft hij dan wel een beetje laag geschat, ik zal u 1 boete opleggen, omdat u inderdaad uit de zaak UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. De revue. De opvoering van de re vue „Wie doe je wat Leo" is deze week een groot succes geworden. Twee avonden achtereen stampvolle zalen. Op veler ver zoek zal Dinsdag een heropvoering plaats hebben. We raden elkeen aan zich tijdig van plaathbewijzen te voorzien. Voor bij zonderheden zie heden telefontjes in dit nummer. BODEGRAVEN. E.H.B.O. Dinsdag werd in het Bocids- gebouw het examen afgenomen van een 30- tal personen voor de E.H.B.O. Voor dit exa men slaagden de heeren G. v. d. Beek, A. Jansen, W. Post, H. Vis, H. Jenné, M. C. Muste, .Pv. Wensveen, J. v. Neysel, N. v. Leeuwen, Th. de Vries, M. v. Briemen, J. Versloot, W. Wieman, J. Lok, G. Kraayen- brink, A. Donk, A. Broekhof en de dames A. P. Wolswijk, A. Honout, P. Domburg, T. de Groot, C. Kelfkens, M. Gans, M. Hoos beek, A. Jansen, M. v. Rijn, N. Schoo, P. v. Tol, A. Vermeij, E. v. Heukelom. Voor deze prestatie komt wel een woord van hulde toe aan den plaatselijk leider dr. S. Beye. Gevonden en verloren voorwerpen. Gevonden: 1 bruine jongenshandschoen, 1 hangel, 1 bruine gebreide handschoen, 1 roode muts, 1 rijwielbelastingmerk, 1 sleu- teltasch, 1 muts, 2 sleuteltjes en 1 bruine alpino-muts. Verloren: 1 vulpen, 1 belastingmerk in etui, 1 lederen motorhandschoen en één blauw gabardine regenhoed. Geboren: Wi'.iem, zoon van A. J. Lage en H. Koops - Pieternella Alida, dochter van W. F. de Graauw en J. J. Zaal. Overleden: H. Vink, 73 jaar G. Be-er ens, 93 jaar. Vertrokken: A. P. Bunnik hulp in de huishouding naar Breda T. van Ooik kantoorbediende naar Amersfoort L. Blom, broodbakker naar Zueterwoude J. van der Maat, veehouder, naar Nieuw koop M. Treur, hulp i. d. huishouding, naar Leimuiden P. Dekkers, fabrieks arbeider, naar Zeist J. Voordouw, win kelchef, naar Gouda. Gevestigd: A. Blom, huishoudster van Amsterdam. KOUDEKERK. DOOR EEN VRACHTAUTO GEGREPEN. Met een verbrijzeld been opgenomen. Gistermiddag werd de 63-jarige machi nist A. Schellingerhout bij het oversteken van den weg in de Hoogewaard alhier aan gereden door een vrachtauto, bestuurd door G. de Jong alhier. Met ein verbrijzeld been en een hoofdwonde werd hij opgenomen en naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Den bestuurder schijnt geen schuld te treffen. HAZERSWOUDE. Ver. „Stille Omgang". Op Woensdag 12 Febr. a.s. zal in de zaal van mej. wed. Verhaar een vergadering worden gehouden voor de leden der „Stille Omgang". Deze vergadering begint te 7.30 precies. Op deze vergadering zal door den zeereerw. pater Frigge, directeur van het Genootschap afd. Leiden, een lezing worden gehouden. Wij verwachten dat op dezen avond zeer veel leden, maar ook niet-leden van de drie plaatselijke parochies tegenwoordig zullen zijn. Propagandavergadering Landarbeiders- bond. Dezer dagen werd ten huize van mej. wed. Verhaar een propaganda-avond gehouden op initiatief van den Landarbei- dersbond „St. Deus Dedit". Door den heer J. van Kampen (voorzitter der afd. Rijn dijk) werd deze matig bezette vergadering met gebed en een woord van welkom op de eerste plaats aan den eerw. heer kape laan van Groenendijk (geestelijk adviseur dier afd.) alsmede aan den heer Salman, lid van het hoofdbestuur geopend. Daar na werde door den eerw. heer kapelaan een gloedvolle lezing gehouden over de plichten, welke wij als goede Katholieken te vervullen hebben tegenover de R.-K. or ganisaties. De eerw. spreker bracht op zeer duidelijke wijze naar voren, waarom wij in dezen tijd vooral lid, maar ook tevens goed lid moeten zijn van de organisatie, ieder in zijn staat en stand. Deze lezing werd door de aanwezigen met :en groote aandacht gevolgd, waarna door den heer Salman een ernstig woord werd gespro ken over het nut van de R.-II. organisatie en hoe wij als Roomsche mannen er voor al voor moeten waken, dat wij in deze tijd, waar de geloofsafval in de steden zoo schrikbarend toeneemt, paraat moeten zijn en wij ons niet moeten laten bepraten door verkeerde elementen als socialisten, com munisten, N. S. B.'ers enz. W_nt, zoo zeide spreker, een groot voorbeeld hebben wij aan onze naburige landen. Nadat door den voorzitter aan de sprekers een woord van dank werd gebracht voor hunne mooie uit eenzetting, werd de vergadering gesloten met den chr. groet. Jammer was het, dat er niet meer jongemannen o^» deze verga dering tegenwoordig waren, daar vooral voor hen deze avond zeer nuttig en leer zaam was. Besloten werd binnen enkele weken nogmaals een bijeenkomst te hou den. Tegen afsluit-boomen gereden. Deze week is de heer J. uit Sliedrecht met volle vaart tegen de afsluitboomen van den spoorovergang van de lijn Leiden—Utrecht gereden, doordat tegelijk met het omha len der waarschuwingsborden de boomen werden neergelaten. De auto werd zeer ernstig beschadigd. Proces-verbaal is op gemaakt. NIEUWKOOP Dispensatie. Z.H. Exc., de Bisschop van Haarlem, heeft op Vrijdag, 14 dezer dispensatie verleend van de verplichting tot onthouding van vleeschprijzen voor al len, die de op dien dag te openen tentoon stelling voor kerkelijke kunst en/of de Nika-bazar bezoeken. H. Missie. Hedenavond te 7 uur wordt in deze parochie de hernieuwing van de H. Missie geopend onder leiding van de eerw. Paters Montfortanen Toebosch en BonseL Voor de velen uit de omgeving, die ongetwijfeld ook nu weder de oefenin gen willen medemaken, wordt gezorgd door het Rijplaatsen voorzooveel noodig van stoelen. Het programma voor deze dagen luidt als volgt: 8 Febr. 7 uur Veni Creator, Rozenhoed je en Lof met Openingspreêk: Levensher nieuwing. 9 Febr. 6 uur H. Mis met preek: Redt uw ^iel. 7.30 uur H. Mis met preek: Beleeft uw geloof. 10 uur: Hoogmis met preek: Stelt het niet uit. 3 uur Conferentie v. jongelieden en Ro zenhoedje; In moeilijke jaren. 7 uur Rozenhoedje, Avondpreek en Lof: De doodzonde. 10 Febr. 6 uur H. Mis met preek en le Rozenhoedje: Vlucht de kwade gelegen heid. 9 uur Plechtige Rouwdienst met preek: Gedenk uw uitersten. 3.30 uur Oefening v. d. Schooljeugd en 2de Rozenhoedje: Jeugdstrijd. 7 uur: 3e Rozenhoedje, Avondpreek en Lof: Naastenliefde. 11 Febr. 6 uur H. Mis met preek en le Rozenhoedje: De Biecht. 9 uur H. Mis met preek: De Biecht 3.30 uur Oefening v. d. schooljeugd en 2e Rozenhoedje: Deugdoefening. 1 uur 3e Rozenhoedje, Avondpreek al leen voor gehuwden: De crisis v. h. gezin. 12 Febr. 6 uur: H. Mis met preek en Ro zenhoedje: Communiceert vaak en goed. 9 uur: H. Mis met preek: Communiceert vaak en goed. 10 uur Oefening v. d. schooljeugd: Voor bereiding v. d. Biecht. 7 uur Rozenhoedje. Processie van Eer herstel: Jezus, ons slachtoffer. 13 Febr. 6 uur H. Mis met preek en Ro zenhoedje: Draag uw kruis. 7.30 Algemeene Communie der kinderen. Korte Comm. voorbereiding. 9 uur. H. Mis met preek: Draag uw kruis 3.30 uur. Zegening der kinderen. Wij ding van Devotie-artikelen: Toespraak tot ouders én kinderen. 7 uur Ttozenh.. Lof met Mariapreek en Toewijding der Parochie aan Maria: Be mint uw Moeder. 6.30 uur H. Mis, Algemeene H. Commu nie voor de parochianen. 14 Febr. 10 uur Hoogmis met Sluitings- preek. Pauselijke Zegen: Aan onzen Ko ning trouw. Donderdag, na de laatste oefening, wor den de hérinneringsprentjes uitgedeeld. Algemeene bemerkingen: I. lederen avond, na de laatste oefening, zal de zondaarsklok worden geluidt. Alle geloovigen worden alsdan verzocht, het zij ze thuis zijn, hetzij op straat of in de kerk, 5 x 't Onze Vader en Weesgegroet te bidden voor de bekeering der zondaars. 2. Zooveel mogelijk zal iederen dag de geheele Rozenkrans gebeden worden tot weslagen der Oefeningen. 3. De biechturen worden van den preek stoel nader bekend gemaakt. 4. Zij die voor hun zieken een bezoek- aan-huis verlangen van een der missiona rissen, worden verzocht hiervan zonder uitsel melding te maken aan de pastorie liefst voor of op Zondag 9 Februari. ZOETERWOUDE (DORP.). S. O. S. Dit is een van de S. O. S.- seinen welke worden opgevangen door den marconist in het tooneelspel „Vlammende Vleugels", welk spel op Zondag 16 Febr. door de tooneelclub „St. Genesius" onoder- afd. de St. Josephgezellenvereeniging zal worden opgevoerd voor de donateurs van het Patronaat. Op Maandag 17 Februari zal zij echter een herhaling geven van dit spel ten bate van de kas der Gezellenver- eeniging. De trouwe bezoekers van „St. Genesius" raden wij daarom aan: reserveer dezen avond en voorziet u tijdig van toe gangsbewijzen. Gij zult er geen spijt van hebben en steunt hierdoor tevens uw plaat selijke K. G. V. ZOETERWOUDE. Bonte avond. De Hanze heeft op 18 Februari een feestavond georganiseerd, die met recht een bonte avond zal worden. In een „knal"-revue zal het vraagstuk opge lost worden: „Hoe krijgen we weer een vroolijk gezicht". Een avond van het herstel van het vroo- lijke lied uit ouden en nieuwen tijd zal een weldaad zijn voor de middenstanders, die in de dagelij ksche zorgen door te groo te ernst der tijden worden gedrukt. Tooneelspel. Morgenavond zal door de Alphensche Tooneelvereeniging het tooneelspel „De droom van meneer Scroo ge" opgevoerd worden in het Patronaats gebouw, Schenkehveg. Dit stuk van Charles Dickens is in de mooie Hollandsche vertaling en de goede vertolking door de Alphensche club tel kens een groot succes geworden, zoodat wij van deze opvoering ook groote verwachtin gen hebben.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11