VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING HOOGMADE. B. V. L. De jaarlijksche propaganda- avond van den Landstorm zal plaats heb ben op Maandagavond te ..wart voor acht in de zaal van den heer J. Witteman. Deze avond belooft iets bijzonders te zullen worden. NOORD WUKERHOUT. Pastoor Quant. Naar we vernemen is de toestand van den zeereerw. heer Pastoor Quant van de öt. Joz. Parochie zeer bevredigend. De Pas toor gaat reeds iets vooruit. St. Barbara-Vereeniging. In café „Het Wapen van Noordwijkerhout" hield de St. Barbara Vereeniging haar druk be- wcnte jaarvergadering. De vergadering Werd met den Chr. groet geopend door den voorzitter, den heer H. Zwaan, deze heette alle aanwezigen hartelijk welkom en deel de mede, dat het afgeloopen geen jaar van teleurstelling voor de vereeniging ic ge weest, daar er een batig saldo in de kas is gebleven, dit komt door net feit, dat de sterfte onder de leden der Vereeniging ge ring is geweest. Na voorlezing van de no tulen door den secretaris den heer C. v. d. Klauw, welke notulen ongewijzigd werden vastgesteld, deed de penningmeester zijn verslag over 1935. De inkomsten bedroe gen 528.92, de uitgaven 469.85, een batig slot aldus van 59.01. Met het saldo van 1934 hetgeen 484.34 bedraagt is thans in kas 543.41. De controle commis sie brengt bij monde van den heer G. Broeke verslag uit en deelt mede dat alles in de beste orde is bevonden. Den penning meester werd dank gebracht voor zijn ac curaat beheer. Bij cclamatie werden tot bestuursleden herkozen de heer: C. v. d. Klauw, Jac. Nulkes, J. v. d. Putte, P. P. v. d. Berg en C. S. van Noort. De voorzitter feliciteerde de herbe noemden met hun functie en sprak de hoop uit, dat zij wederom als voorheen hun beste krachten aan de vereeniging zullen blijven geven. Besloten werd de helft van het geld, dat in kas is op de Volksbank te zetten. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat in het afgeloopen jaar 4 volwassenen en 8 niet-leden door de vereeniging wer den ter aarde besteld. Hierna vond de installatie plaats van eenige nieuwe leden, dit'geschiedde met een toepasselijk woord van den voorzitter. Het draaggeld werd op hetzelfde bedrag vastgesteld als in 1935. Bij de rondvraag zei de heer A. H. van Noort, voorzitter van den R. K. Volksbond, waarvan de St. Barbaravereeniging een onderafdeeling is, dat het een verheugend feit is, dat de vereeniging zoo bloeit, hij feliciteerde de vereeniging hiermede van harte. Met een dankwoord van den voorzitter werd de vergadering gesloten, waarna een verloting van vleeschwaren onder de le den volgde. Was dit laatste soms de oor zaak dat 150 leden aanwezig waren? ZILK. Ongeval. Gistermorgen had het 1-ja- rig zoontje van den heer K. alhier het ongeluk, al spelende zoodanig het hoofd te stooten, dat hij op advies van den ont boden geneesheer Dr. Verstins uit Hille- gom naar de Mariastichting te Haarlem moest worden vervoerd. NOORDWIJK. De financieele toestand der gemeente. In de algemeene inleiding van de begroo ting 1936, die eerlang aan den raad ter vaststelling zal worden aangeboden, dee- len B. en W. mede, dat het tot tevreden heid kan stemmen, dat de uitgaven niet tegenstaande het natuurlijk accres toch in dalende lijn gaan en dat deze in 1936 8500 lager konden worden geraamd dan voor 1935, en wel op een bedrag van 796.752. Belangrijk is het onderling verschil tus- schen de diensten 1935 en-1936 ten aan zien van het batige slot van een vorige rekening. Kon by den dienst 1935 nog wor den beschikt over een batig slot van 1933 va ruim 41.000, de begrooting 1936 kan slechts rekenen op een batig saldo van den dienst 1934 groot ruim 13.000, alzoo een nadeelig verschil van 28.000. Ten aanzien van de vraag hoeveel middelen, welke vreemd aan den eigen dienst van het jaar zijn aangewend om de begrooting sluiten de te maken staat 1936 er gunstiger voor dan 1935. Voor 1935 is beschikt over het batig sal do van 1933 groot ƒ41.000 en over de al gemeene reserve tot een bedrag van 25.000, zoodat deze dienst over een be drag van 66.000 aan den eigen dienst vreemde midelen heeft beschikt. Voor 1936 bedraagt dit bedrag maar 52.000, als volkt gespecificeerd: batig sal do van den dienst 1934 13.000 en beschik king over de algemeene reserve tot een bedrag van ƒ39.000. B. en W. achten het aanwenden van de algemeene reserve tot dekking van een tekort zoolang verant woord, als de mogelijkheid bestaat om door verzwaring van den belastingdruk ten naastenbij weer een even groot bedrag beschikbaar te stellen, zonder d?t daar door de belastingdruk onevenredig zwaar wordt. De algemeene reserve is na het be schikbaar stellen van een bedrag van 39.000 ten behoeve van den dienst 1936 nog groot rond 114000. B. en W. toonen verder in bijzonderhe den aan, dat als de reserve is uitgeut de daaruit tot heden ontleende bedragen uit nieuwe belastingen of verhoogingen van be staande belastingen kunnen worden opge bracht zonder dat de belastingdruk zwaar der wordt dan in de meeste gemeenten het geval is. De kapitaaldienst van de begrooting 1936 is met bijzondere zorg bezien om toene ming van den schuldenlast te voorkomen. Buiten de 39.000, welke moet worden ge leend voor het vrij maken der algemeene reserve is in totaal wegens te leenen geld slechts geraamd op J 20.800, terwijl hier tegenover staat een totaal wegens aflos sing van schuld 97.526. Voor het electriciteitsbedrijf wordt ge raamd aan winst 8913.34 en aan retri butie voor het hebben van lizen in ge meentegrond 11.500, en als bijdrage in be- stuursonkosten 1500. Voor het gasbedrijf wordt geraamd aan winst f 4063.89, aan re tributie voor het hebben van buizen in ge meentegrond 10675 en aan bijdrage in be- stursonkosten 3000. Voor het waterlei dingbedrijf wordt geraamd aan winst 12228.21. Bijz. Vrijw. Landstorm. In het Juve naatsgebouw werd een propaganda-avond gehouden van den B. V. L. Geopend werd door den Burgemeester, den edelachtb. heer J. B. V. M. J. v. d. Mortel, die een welkomstwoord sprak tot de sprekers, bestuursleden en den hoogeerw. Deken en alle aanwezigen. Generaal Majoor Kiës was dezen avond verhinderd en daarom was een kleine wijziging in het program ma noodzakelijk. Door allen werd staan de het le couplet van het Wilhelmus ge zongen. Hierna werd het woord gegeven aan Ritmeester Pieters, die de gevaren van eenzijdige ontwapening in het licht stelde. Nederland zal niet ontzien worden door de oorlogvoerende mogendheden. Wie dat gelooft is zeer naief. De binnendringers zou Nederland in bezit nemen en U en uw huisgenooten dringen tot dingen die ge niet graag zoudt doen. Het in bezit ne men van de eene zijde heeft strijd van de andere zijde tengevolge, zoodat Nederland dan het tooneel zou zijn waar gevochten werd en meteen het groote slagveld, waar de dooden zouden vallen. Na deze rede kwam aan 't woord de heer Vincent Berghegge, declamator. Het eerst werd gegeven „Christene zielen", daarna de waarzeggende kwartel, gevolgd door 't Hart doet soms zoo raar! Deze fijnvoe lende kunstenaar heeft op dezen avond aller harten veroverd. Na dit kunstzinnig optreden sprak re serve-majoor J. P. Boots, die dank brengt aan de leiding in Noord wijk waar 120 B. V. L.'ers zyn. Een nieuwe schietbaan is gemaakt door den heer Goudriaan, waar geoefend kan worden om als 't moet paraat te zijn. Het aantal B. V. L.'ers bedraagt 84.000. Spreker wijst er voorts op, dat niet alleen Nederland gediend is met orde en rust maar ook groot Nederland waar 60 millioen menschen wonen die een even- tueele chaos in ons land daarin ook be trokken zullen worden. Hierna was het woord weer aan den heer Berghegge, die op kunstzinnige wijze de Dubbelganger declameerde, een stuk dat bijzonder geestig mag worden genoemd. Of het in de smaak viel? Een daverend ap plaus was het bewijs ervoor. Res. kapitein D. J. Karres sprak hierna een opwekkend woord en gaf eenige staaltjes van den goe den geest die er bij den Landstorm heerscht. De hoogeerw. Deken sprak hier na over de taak van de B. V. L. tot verde diger van het wettig gezag. Het was. te wenschen, dat er geen B. V. L. noodig was en men alleen met moreele middelen kon volstaan. Er moet helaas zijn een stok achter de deur. Het gezag heeft de taak orde en vrede te bewaren, wat een voor waarde is om gelukkig te kunnen leven. Geluk wordt door elk mensch nagestreefd en dit is niet te bereiken zonder orde en vrede. Zonder gezag is er geen orde en rust denkbaar. Als er dan gezag is dan moet men dit ook eerbiedigen, temeer daar we dikwijls zelf het gezag kiezen, al is onze keuze dan ook niet altyd gelukkig Het verdacht maken van het gezag, zoo als dat zoo dikwijls gebeurt, is funest en daarom is het een groote eer van de B. V. L. dat ze geheel vrijwillig en uit sympathie dat gezag wil beschermen. Laten we nooit meedoen aan afbreken van het gezag, dan zal de moreele kracht zegevieren en de physieke kracht, de stok niet noodig zijn. Een ernstig voordracht werd nog gege ven „De kurassiers" van Con. Robert, waarna de Burgem. nog eens den klem toon legde op het gesprokene, vooral wat Indië betreft ein wenscht dat deafd. Noord wijk grooter zal worden dan 114 man. Spr. hoopt dat deze avond vruchtbaar geweest moge zijn voor den B. V. L. Tot den heer Vincent Berghegge sprak hij een tot weerziens. Hierna sluiting. OUD-ADE. Stille Omgang. Gisterenavond werd in de zaal van den heer van der Hulst een vergadering gehouden om te komen tot het stichten van een zelfstandige afdeeling van de Stille Omgang. Daartoe uitgenoo- digd, en op verzoek van Pastoor en Cor respondentschap, stond deze vergadering onder leiding van het bestuur uit Roelof- arendsveen. Het was de heer C. Korte- kaas, die de vergadering opende met den christelijken groet en pastoor en verdere aanwezigen een hartelijk welkom toeriep. Allereerst zet spreker het doel dezer ver gadering uiteen, en laat vervolgens het ontstaan van den Stillen Omgang en haar verloop tot op heden de revue passeeren. Tenslotte komt spreker met de vraag, of in Oud-Ade een zelfstandige afdeeling re den van bestaan heeft. In een breedvoe rig betoog geeft spreker hierop een beves tigend antwoord. De zeereerw. heer Pastoor kan zich hier mede volkomen vereenigen, en legt er den nadruk op, dat vooral in deze tijden een actie van het Eucharistisch leven, vooral ook voor de jongeren, van onschatbare waarde is. Onde'r de heerschende werk loosheid en vele andere crisisrampen zyn velen geneigd den moed te laten zakken, en vooral dit mag niet gebeuren. Men moet vertrouwen op God en blijven bid den, want dit voert tenslotte tot de over Schraalheid, klootjes, ruwheid en rim pels verdwijnen bij geregeld gebruik van „Meridol"l „Meridol" geneest, versterkt, verjongt de huid. Onmisbaar voor dagelijksche huidverzorging I winning. Hierna wordt een reglemepit voorgelezen, waarna tot voorloopige be stuursverkiezing wordt overgegaan. Ge kozen worden de heeren P. Ploeg, A. Bens en P. van Seggelen. Besloten wordt, om zich bij Roelofarendsveen aan te sluiten en per autobus naar Amsterdam te gaan; de kosten van een en ander zullen onge veer 1.30 per persoon bedragen. Ten einde meerdere leden te winnen, en de deelname aan den Stillen Omgang van hier zoo groot mogelijk te doen zijn, zal in de eerste week van de vasten een pro- pagandavergadering gehoudan worden. Men zal een spreker vragen om 'n woord ter opwekking te doen hooren. Ten slotte spoort de zeereerw. heer Pas toor alle aanwezigen aan nu reeds met de propaganda te beginnen opdat velen dien avond zullen komen. Na een dankwoord van den voorzitter wordt de vergadering gesloten met den christelijken groet. RIJNSBURG Tuinbouw. De handel had deze week een vrij gunstig verloop. Uien, waarvoor del ataste weken weinig vraag was, gin gen in prijs weer iets naar boven, van 1.802.20 per 100 K.g. Selderieknollen bi achten van 2, den minimumprijs, tot 3.70 per 100 stuks op. Roode kool ging vlug weg tegen ƒ15.20 tot ƒ22.10 per 100 Gele kool voor 15.1022.40, Groene kool van 2.203.40 per 100 stuks. Waschpeen bracht ook nu een beste prijs op, van f 7.80 12.20 per 100 kg. Grove peen 1.401.60 per 100 K.G. Andijvie was duur, van 2.20 3.50 per 100. Ook kroten was een ge vraagd artikel, prys van ƒ3.604.20 per 100 kg. SASSENHEIM. DE NARCISSENTENTOONSTELLING. Opening door Minister Deckers. Naar we vernemen zal de jaarlijksche groote narcissen ten toonstelling, op 18 Febr. a.s. te houden in Bloem lust worden geopend door Zijn Exc. mr. dr. L. N. Deckers, mi nister van Landbouw en Visschery. Vrouwenbond. Gisterenavond had in het K.S.A.-gebouw de jaarlijksche feestver- gadering plaats van den R.K. Vrouwen bond alhier. Deze vergadering stond onder leiding van mevr. v. Reisen-Vreeburg, die deze bijeenkomst opende met een kort wel komstwoord tot alle aanwezigen. Zij sprak haar voldoening uit over de groote op komst. Hierna werd door allen „Roomsche Blijdschap" gezongen. Voor de noodige af wisseling van dezen avond had het dames- koortje getiteld „Zingeling" een program ma ingestudeerd, wat op zeer hooge prijs werd gesteld. Aller waardeering kwam tot uiting in een welverdiend applaus. Ook veel succes had ditzelfde koor met populaire nummers, waarbij zij medewerking verkre gen van de vergadering. Voorts werd de avond gevuld met eenige natuur- en ko mische films, waarmede men ook zeer veel succes had. Zooals gewoonlijk werd tijdens de pau ze een „bakkie troost" aangeboden, waarna een kleine verloting werd gehouden, waar van de baten ten goede komen aan het klee- dingmagazijn. De muzikale leiding was in handen van mej. G. Rotteveel. Rest nog te vermelden, dat is besloten een zomerreis je te maken naar Marken. Zoo heeft de Vrou wenbond weer een punt van het win terpro gram afgehandeld, dat een succes mag ge noemd worden. TER AAR. Ontwikkelingsclub. Evenals vorig jaar heeft deze vereeniging een avond georga niseerd, die de bedoeling had een feeste lijke bijeenkomst te zyn. Hiertoe waren door het bestuur uitgenoodigd de leden met hunne dames. Naar onze schatting heeft ongeveer de helft der leden gehoor gege ven aan de vriendelijke invitatie. Nadat de voorz. de heer N. A. Hooger- vorst, de bijeenkomst met de Chr. groet had geopend, sprak hij een hartelijk wel komstwoord tot den Z. E. H. Pastoor, den W.E. Heer Kapelaan, eere-voorz. en voorts tot allen die op dezen feestavond aanwe zig waren. Aangekondigd werd voor het ontspanningsgedeelte een film. De bedoe ling, aldus spr., van de uitnoodiging aan de dames van de leden is, haar ook eens te la ten genieten als vergoeding voor het offer, dat zij vaak moeten brengen als de man nen door de vereeniging aan den huisely- ken haard worden onttrokken. De secretaris P. van Rijn geeft de notu len weer, welke onveranderd de goedkeu ring wegdragen. Thans werd overgegaan tot het vertoonen van de reeds aangekon digde film, n.l. „Michel Strogoff de koe rier van de' Czaar", naar de roman van Jules Verne, gevolgd door „de straf van Iwan Ogareff". De eerste episode bestond uit zeven, de tweede uit zes deelen. Een film rijk aan spanning tot het einde toe. De heer Ant. C. v. d. Hoorn, illustreerde de rolprent met passende piano-muziek. 'n Compliment voor de fraaie fantasie, waarmede hij hetgeen zich voor onze oogen ontrolde ook in muzikale klanken tot ons bracht. 't Was ongeveer half twaalf voordat het laatste beeld aan onze oogen voorbijging. Zonder ook maar iets aan de schoonheid van deze romantische film te willen af doen, is er o.i. toch ook wel plaats voor de vraag of een dergelijke keuze voor een feestavond wel de juiste is. 't Hangt af van ieders persoonlijken smaak. Aan het einde gekomen dankte de Voorz. allen voor hun aanwezigheid en den pia nist voor z'n schoon piano-spel, waarna sluiting met de Chr. groet. Laat dit U niet ontgaan! Na een rust tijd van twee jaren zullen de Gezellen Zondagavond een tooneeluitvoering geven, welke gezien de scerieuze voorbereidingen beslist een succes wordt. Het programma biedt voor elk wat wils, ernst gevolgd door jool. Voor de pauze wordt opgevoerd „Onder Sovjetvlag", een dramatisch spel in drie bedrijven uit het hedendaagsche Rusland. Scherp en fel worden hier de toestanden geteekend, welke er momenteel bestaan in dit Sovjetland vooral tegen de Gods dienst. Na een kort intermezzo kunnen we ge nieten van de klucht „Jansen verlangt rust." Lachen en nog eens lachen. Alles bijeen wacht ons dus een mooie avond. Grijpt de laatste gelegenheid aan die U voor weinig geld, slechts dertig cent en tree, een genotvollen avond bezorgt. Aan vang zeven uur. WOUBRUGGE. Werkverschaffing. Naar wij verne men, heeft het gemeentebestuur zich ge wend tot den inspecteur der Rijkswerkver schaffing te Noordwijk om verlenging van den termijn voor toeslag in de loonen van arbeiders, die geplaatst zijn in het land bouw- en veeteeltbedrijf, zulks in ver band met werkzaamheden, welke in 1935 begonnen, doch niet voor het einde van dat jaar zyn klaar gekomen. Daar voor verlenging van den termijn geen reden aanwezig is, stele de inspec teur voor deze werkzaamheden in werk verschaffing te door. uitvoeren, waartoe B. en W. zullen overgaan. Alleen zij, die nog werk moeten verrich ten, dat in 1935 is begonnen, komen voor deze werkverschaffing in aanmerking en moeten zich hiertoe melden ter gemeente secretarie, waar de noodige gegevens zul len verzameld worden. De bedrijven zul len dan moeten voldoen aan de voorwaar den, welke door de gemeente worden ge steld. Veenderpolder. De ingelanden van den Veenderpolder kwamen jl. Woensdag in vergadering bijeen. Na voorlezing van de notulen der vorige vergadering werden door den voorzitter enkele ingekomen stukken ter tafel gebracht, welke z. h. st. werden aangenomen. Een langdurige discussie ontspon zich over de afsluiting van dé wegen in den polder. Ged. Staten hebben het vervoer over die wegen verboden voor alle motor rijtuigen op meer dan twee wielen. De bewoners van den polder zijn hierdoor ge dupeerd, doordat geen fourage voor het vee per as kan worden aangevoerd. Alhoewel men vorige jaren aangedron gen heeft op beperking van het zware ver keer in den polder, heeft het College van Ged. Staten een beslissing genomen, welke niet in het belang, van den polder is. Een request hierover was om advies by het Be stuur van den polder ingekomen en alge meen werd besloten te bevorderen, dat de weg vanaf de Sluis tot aan de Groene- woudschekade voor het verkeer zou wor den opengesteld. Geen bezwaar ontmoette het om dit verkeer te binden aan een maximum-snelheid of maximum-gewicht. Bij de rondvraag werden nog enkele vragen beantwoord over de ontwerp-keur van den polder. Hierna sluiting. „Harmonie". Het fanfarekorps „Har monie" gaf een opmbare uitvoering in de bovenzaal van hote.' Swama. Onder leiding van den directeur, den heer J. van der Kaai uit Leiderdorp werd ean welvoorzien programma op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd, waaftia een groot tooneelstuk in bediijven werd opgevoerd door het too- neelgezelschap „Eigen Krachten" uit Rijn- saterwoude. Er werd zeer mooi spel geleverd en dat zulks hoog werd gewaardeerd bleek wel uit het daverend applaus en de aanbieding van prachtige bloemstukken. De directeur, die vele jaren verbonden is aan de vereeniging, werd als blijk van hoogachting en waardeer ing een fraaie fruitmand aangeboden. Na een gezellig dansje en een kleine ver loting ter versterking van de kas riep men elkander een weerzien toe. Gevestigd: uit Zeist D. Hulst B no. 11 uit Spijkenisse J. N. Rietdijk B no. 170 uit Alphen W. van Tol B no. 358 uit Berkel en Rodenrijs R. J. Bloemberg B no. 162 uit Alphen P. G. van den Berg A no. 153 uit Voorschoten A. J. van Goozen B no. 274. Vertrokken: W. J. van der Pouw Kraan naar Zoeterwoude A 35 naar Spijkenisse H. P. Rietdijk, Noordeinde 11 L. G. Boon en gezin naar 's Gravezan- de, Groeneweg 17 M. den Dolder naar Alphen, Zuideinde 67 M. C. Jansen naar Rijnsaterwoude, M >lenpad W. Jansze en J. Jansze naar Alphen, Prins Hendrik straat 1 A. de Graaf naar Lisse, Kanaal straat 72 H. Zegwaard :iaar Maartens dijk, Achterweteringsche weg 13 N. C. Zonneveld nar Hazeiswoude. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Het gezin terug aan Christus. Door omstandigheden is deze actie in Alphen eenigen tijd uitgesteld moeten worden. Waar in zoovele plaatsen dit onderwerp aan de aandacht der Katholieken werd voorgesteld ter leering en beleving, daar meenden de drie Standsorganisaties, dat ook in Alphen dit niet achterwege gelaten 1 mocht worden. Daarom hebben de drie besturen ge»- menlyk een bijeenkomst georganiseerd op Maandag 10 Febr. as. om 8 uur in de St Josephzaal. Kap. J. Kossen zal spreken over: „Katholiek huwelijk en katholiek huisgezin". Deze avond zal worden opge luisterd door declamatie door den heer J. Böckling, terwijl het dames-koor der Con gregatie eenige zangstukjes zal uitvoeren. De besturen rekenen op een groote op komst. Alle katholieken boven de 18 jaar zijn welkom. Gevestigd: van Zandvoort: C. P. Tuk ker van Leiderdorp: J. Voordouw van Nieuwkoop: A. Immerzeel van Dordrecht A. H. Walraven van 's Gravenhage: P. P. Wiertsema.. Vertrokken: naar 'sGravenhage: H. de Vries Amsterdam: H. Nieweg en echtgen 's Gravenhage: C. J. Raaphorst 's Gravenhage: Agnes E. A. Kauling Werkendam: P. C. Vos Dordrecht: H. M. A. J. Frericks Apeldoorn A. J. Mid- delink Leiden: K. Horstman. Geboren: Johanna d. van P. C. Kem pen en L. J. Vermeulen Jan z. van H. Haring en H. J. Los Willem Cornells Hendrik z. van C. H. van der Wolf en A. Snelleman Arie Bernardus z. van A. de Gans en G. Kalshoven Annie Gerard i- na d. van Fr. Schmal en A. G. Mol Cor nelia z. van G. J. Mulder en L. van der Beek Ermpje d. van D. Verzaal en A. van der Lede Maria Catharina d. van B. van der Lee en M. van der Spek Hu- bertus Bernardus z. van A. J. Heemskerk en M. Kneppers. Getrouwd: J. T. J. Rozestraten 24 j. en C. M. Mulders 27 j. won. te Utrecht C. J. van der Pijl 26 j. won. te Ter Aar en H. W. Verhage 28 j. A. van Barlin- gen 26 j. won. te Boskoop en H. C. Bo gaard 29 j. Overleden: Teunis Reijneveld 77 j., geh. met J. Sruitenburg Francina Ma ria van der Heijden 86 j. wed. van A. W. van Koekenberg Jacob Kroon 92 j. we duwnaar van A. Stigter Gijsbertus Ge- rardus Koenekoop 85 j. wedr. van J. M. Hesseling. BODEGRAVEN Dr. Euwe komt schaken Het is aan het actieve bestuur van de schaakclub onler leiding van den voorzit ter, den heer A. C. de Meyer, gelukt, een schaakfestyn van den eersten rang alhier te organiseeren. Nadat reeds drie buiten- landsche grootmeesters, t.w. R. Spielmann, dr. Aljechin en dr. Lasker hun kunnen in Bodegraven getoond hebben, zal nu onze eigen Nederlandsche wereldkampioen, wiens naam door zijn schitterende over winning op dr. Aljechin nog op aller lip pen is, in het Beursgebouw simultaan spelen. Als datum voor dit schaakevenement is in overleg met dr. Euwe Dinsdag 18 Fe bruari vastgesteld. Het zal niet alleen een gebeurtenis zijn voor de schakers, maar geheel Bodegraven zal zich opmaken om met een de groote mannen van Nederland kennis te maken, in elk geval raden we iedereen aan om Dinsdagavond 18 Febr. vry te houden. NOORDEN. Feestavond. Op Dinsdag 4 Februari 1936 hield de alhier bestaande Loterijclub „de Eendracht" haar jaarlijksche groote feestelijke vergadering in het café van de Wed. J. Veen man, alhier. De zaal waar die bijeenkomst werd gehouden was smaakvol versierd en om goed half acht opende de voorzitter, de heer L. van Koert, met een toepasselijk woord de bijeenkomst. De feestavond werd opgeluisterd met medewer- king van ensemble Eijs, muziek, afgewisseld met humor. Er heerschte den geheelen avond een vroolijke stemming, afgewisseld door muziek en voordrachten. Verder kreeg ieder weer een zeker aantal bonnen voor consumptie en later op den avond werd, zooals steeds ieder jaar weer de gewoonte is, brood met vleesch enz. gegeten, waarna het feest werd voortgezet. Des nachts om drie uur sloot de voorzit ter met een toepasselijk woord deze bij eenkomst. Een ieder keerde tevreden huis waarts en dit feest behoorde ook weer voor een jaar tot het verleden. ZOETERWOUDE (H.R.) De Kinder-communie. De herdenking van den dag, waarop voor 25 jaren geleden door Z.D. Paus Pius de kinder-commu nie werd ingesteld, zal door de zorgen van pastoor Meijer morgen, Zaterdag, plechtig worden gevierd. Na een voorbe reiding van enkele dagen zal morgen te 8.15 een plechtige H. Mis worden opgedra gen voor de kinderen der parochie met algemeene kinder-communie. Dit feest zal besloten worden met de op voering van het Mysterie-spel van den Franschen schrijver Henri Ghéon. bewerkt door Kees Spiering „Gastmaal der kinde ren". op Zondagmiddag voor de kinderen en Zondagavond voor de ouders, terwijl het Dinsdagavond nogmaals zal worden opge voerd. Zy zulk een herdenkingsdag mogen de ouders niet achterblijven; dankbaar heid jegens God voor de rijke zegening en genade moet het ouderhart vervullen. Oprechte belangstelling door het bijwo nen van de plechtige H. Mis en van de od- voering op a.s. Zondag, zal de beste dank kunnen zijn voor pastoor Meyer voor al zyn zorgen voor de kinderen in dezen zoo moeilijken tijd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7