De Olympische Winterspelen te Garmisch Partenkirchen. UIT DE OMGEVING VRIJDAG 7 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 Na de opening der Winter-Olympiade. Over Olympische en Duitsche groet. De dames in het defile. GABMISCH-PARTENKIRCHEN, 6 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.). Temidden van een dichte sneeuwjacht, die den geheelen dag heeft voortgeduurd, is dan vaiwiaag de Winter-Olympiade 1936 geopend. De nabeschouwingen hierover in de Duitsche pers dragen een feestelijben toon, evenals de welkomstwoorden voo>-*f. Het is duidelijk, dat ieder zijn beste Deentje voorzet om den vreemdeling vooral te doen voelen, hoe men zijn aanwezigheid op prijs stelt en hoeveel genoegen het verblijf in Duitschland hen kan verschaffen. Dit kwam vanmorgen ook tot uiting in het applaus, waarmede elke ploeg van elk deelnemend land werd begroet. Niette min mochten sommige ploegen zich in een bijzonder luid applaus en een meermalen herhaald „Sieg Heil" verhengen. Dat viel in de eerste plaats den Franschen ten deel, toen zy bij het passeeren van de eeretri bune de groet brachten door het heffen van den rechterarm of de Fransche équipe de klassieke Olympische groet wilden brengen of de tegenwoordige Duitsche groet, weten wij niet, doch algemeen aam het Duitsche publiek dit laatste aan en begroette met luid gejuich dit als een hof felijkheid der voormalige tegenstanders opgevatte gebaar. En daarna wachtte men in spanning af, wat de Oostenrijkers zouden doen en brak opnieuw een daverend gejuich los toen ook deze groep den arm ten groet omhoog hief. Op verschillende plaatsen klonk de kreet: „Unseren Brüder aus Oesterreich Sieg Heil". Ook uit andere overwegingen ver dienden de Oostenrijkers wel een extra applaus. Niet alleen vormden zij de groot ste ploeg, die er in de roode uniforme sportdracht keurig uitzag, ongetwijfeld ook de schilderachtigste door haar groe pen deelnemers aan het als demonstratie ingelaschte ijsschieten in haar karakteris tieke drachten uit Tirol, Vorarlberg en Stiermarken. Was het misschien om het bovengenoem de misverstand te vermijden, dat verschil lende andere ploegen, waaronder ook de Nederlanders, de Belgen, de Zwitsers en de Scandinaviërs, bij het voorbijmarchee- ren der eeretribune de groet brachten door het stram naar rechts draaien van 't hoofd? Groote belangstelling trok de jongste deelneemster, de 11-jarige Japansche kunst rijdster Etsuko Inada. die in haar witte trui, als nietig figuurtje moeite had de forsche stappen der keurig-geunïformde Japansche ploeg bij te houden. Haar po pulariteit wordt vooralsnog echter verre overtroffen door die van haar Westersche kunstzuster Sonja Henie, die in wit défilé- costuum met de Noorsche ploeg mee-mar- cheerde. Hoewel iedereen haar herkende meende iedereen zijn buurman te moeten wijzen: „Kijk, kijk, Sonja Henie!" En men mag de publieke belangstelling nauwelijks kwalijk nemen de onhoffelijkheid jegens haar landgenoote, de Noorsche kunstrijd ster Nanna Egedius, die schier onopge merkt naast haar marcheerde, naast de beroemde Noorsche, die de ster van de hier aanwezige schaatsphenomenen is. Ook de Amerikaansche dames trokken alge meen de aandacht, niet zoozeer door him bekendheid, doch door de fel-roode kleur, waarmee haar lippen ondanks de sportieve uitrusting, geschminkt waren. In het algemeen vormen de dames, zoo wel onder de deelnemers als onder het publiek, een kleurig element. De vele Duitschers, die uit de omgeving naar Garmisch gekomen waren, troffen het bijzonder, dat zij deze middaguren ge tuige konden zijn van de ijshockeymatch DuitschlandVereenigde Staten, hoewel het hen wel teleurgesteld zal hebben, dat met een kleine overwinning de Amerika nen den zege wegdroegen. DE BOBTRAINING MISLUKT Nederlandsche bob omgeslagen GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 6 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) In de middag uren konden voor de eerste maal de vier- J persoons bobs bemand worden voor het j maken van trainingsritten. Veel is er ech- ter van deze training niet terecht geko- j men. De baan bevindt zich nog steeds niet in goede conditie, het sneeuwt te veel en i het vriest te weinig. De tijden, die gemaakt zijn, waren dan verre van goed. Enkele I bobs konden de moeilijke Bayernkurve niet halen en sloegen om. Zoo is ook de Nederlandsche bob, be mand met E. van de Pol, Bulten, Metze- laar en Dunlop, in voormelde bocht om geslagen. Daarbij blesseerde Bulten zich zoodanig, dat hij naar het speciaal voor de Spelen gebouwde ziekenhuis, gelegen bij het Ski-stadion, moest worden overge bracht. Daar bleek, dat hij de rechter- enkel zoodanig gekneusd had, dat' een gipsverband moest worden aangelegd. Bul ten kon later naar zijn verblijf in hotel Riessersee worden teruggebracht. Intusschen bleek, dat het omslaan in de Bayernkurve niet alleen tot de Nederland sche bob was beperkt gebleven, want ook de Polen sloegen om en een der leden van de bemanning werd daarbij gewond. De Oostenrijkers slaagden erin de geheele baan af te leggen, doch hadden tenslotte zoo weinig vaart, dat zij de finish, waar de draad voor de foto-electrische tijdopne- ming was gespannen, niet meer konden bereiken. Men gaf den moed echter niet op en de beurt was aan de Roemenen, waarvan de bob bestuurd werd door Pa- pana. Ook deze zeer bekende bobber kon zijn last niet in de baan houden. De baan was inmiddels dusdanig beschadigd, dat voortzetting der training niet verantwoord mocht worden. De oorzaak van het feit, dat zoovele malen de bobs omsloegen, is waarschijnlijk daarin gelegen, dat bij het nemen van de soms loodrechte bochten de bobs niet geheel aan zijn bestuurders be- hoorzamen. EEN RUSTIGE DAG VOOR DE NEDERLANDSCHE SCHAATSEN RIJDERS GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 6 Febr. (Byz. Dienst A.N.P.)De schaatsenrij ders hebben vandaag niet kunnen trainen. De morgenuren werden gevuld met het deelnemen aan het défilé, waarbij onze jongens in hun kleurige sportieve kleeding zeer de aandacht trokken. In de middaguren werd een bezoek ge bracht aan de Riessersee, waar de ijshocky- wedstrijd CanadaPolen werd by gewoond, Tusschen de belangstellenden merkten wy ook op den president van het Nederlandsch Olympisch Comité, mr. A. baron Schim- melpenninck van der Oye. Als er ijs hockey op de Riesersee wordt gespeeld, kunnen de hardrijders niet trainen, zoodat het dus vandaag een rustige dag voor de Nederlandsche ryders is geworden. Wij hebben het landhuis, waar de Ne derlandsche schaatsenrijders zyn onderge bracht, eens bekeken. Het behoort tot het groote hotel Riessersee en ligt op een voor uitspringend gedeelte. Men heeft er een prachtig uitzicht tot ver in het dal, met op den achtergrond de trotscne Waxenstein en bij goed weer kan men hier ook de Zugspitze zien. Het Beier- sche interieur van het landhuis is smaak vol en gezellig ingericht. Hier gevoelen alle gasten zich onmiddellijk thuis. Behal ve de Nederlandsche rijders en bobbers zijn nog andere landen hier ondergebracht, en het behoeft dus ook geen verwondering te wekken, dat er des avonds een kame raadschappelijke stemming in dit interna tionale milieu heerscht. Vroeg gaan des avonds de lichten uit. Hier zijn de actieve sportlui ondergebracht en dan gelden de strenge regels der tra ning. HET IJSHOCKEYTOURNOOI GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 6 Febr. (Bijz. Dienst A.N.P.) - Hedenmiddag is een aanvang gemaakt met het Olympische IJshockey-tournooi. De resultaten luidden: Eerste ronde: groep A: Canada—Polen 8—1 (5—0, 2—1, 1—0). Groep B: Ver. Sta tenDuitschland 10 (10, 00. 00). Groep C: HongarijeBelgië 112 (1—1, 20, 81). Groep D. Zweden: Zweden Japan 20 (10, 00, 1—0). BILJARTEN LISSER BILJARTKRING. De uitslag van de wedstrijd O.G. 2 LUTO 4 luidt: pnt. brt. h.s. gem. Nic. v. V elzen LUTO 60 28 9 2.14 Jac. de Bruin O.G. 100 18 15 3.57 C. Slootbeek Th. Sprengers 91 28 11 3.25 100 28 19 3.57 B. Vos 49 32 7 1.53 W. Mosseveld 100 82 14 3.12 Mart. v. Dyk 100 28 15 3.57 W. de Bruin 73 28 16 2.60 O.G. 2 6 pnt., LUTO 4 2 pnt. De wedstrijd LUTO 3—LUTO 4 voor de 2de klasse eindigde in een 80 overwin ning voor LUTO 3. Het resultaat was: A. H Schrama LUTO 3 100 33 16 3.53 N. v. Veizen LUTO 4 73 33 18 2.21 G. v. Eik C. Slootbeek J. v. Diest C. Toledo Th. v. Tol Mart. v. Dyk 100 46 11 2.17 90 46 11 1.95 100 36 13 2.77 39 36 6 1.08 100 34 20 2.93 29 34 6 0.85 Op temperatuur! Maar Max, je hebt je sokken aange houden!! Eerst heb ik 't zónder geprobeerd, Ar thur maar het water was heusch te koud! HILLEGOM. V.V.V. Oprichting Centrale Commissie. Gistermiddag had in Hotel Sistermans een vergadering plaats van afgevaardigden van Organisaties der Gemeenten Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Voorhout en Noordwijkerhout. De opkomst was zeer goed. De bedoeling was te komen tot op richting eener Centrale Commisie van V. V. V. voor de Bloembollenstreek in het a.s. voorjaar. De voorzitter van V. V. V., de heer C. Joh. Bakker Jzn., sprak een welkomstwoord. Hierna wordt het woord gegeven eerst aan den heer Burggraaf, chef der afdeeling Propaganda der N. Z. H. T. M., die o.m. meedeelt, dat de Tramdirectie besloten heeft, in den Bloementijd Dag abonnementen uit te geven tegen den gere- duceerden prijs van 1.(Den Haag HaarlemZandvoort) en van 1.05 (Am sterdamLeiden Daarna brengt de heer Burggraaf de fi- nancieele zijde van het vraagstuk te berde; alle afgevaardigden kunnen meedeelen, dat hun vereeniging de actie geldelijk wil steu nen. Mede wordt in beginsel besloten, stap pen te doen by de gemeentebesturen om subsidie. Verder wordt besproken de wen- schelijkheid om te komen tot een Streek- VW, mede in verband met het groote Pad- vindersfeest van '37 in onze omgeving. Als gevolg van deze actie wordt verwacht, dat de Centrale Commisie, die aanstonds wordt samengesteld, een permanente wordt, zoo dat zij na den Bloementijd niet zal worden ontbonden. Hierna wordt besloten, dat de Centrale Commissie samengesteld zal zijn uit de ver schillende vereenigingen, doch als regel slechts één lid uit iedere organisatie, om het aantal niet te groot te maken. Gedeel telijk worden verschillende der aanwezigen benoemd; sommige leden worden nog op gegeven; mede zal de consul van den A. N. W. B. in de Centrale Commisie zitting nemen. Hierna sluiting. KATWIJK AAN DEN RIJN Jubileum. Den 15den Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de nieuwe R.K. j Kerk werd geconsacreerd dcor Z.H. Exc. den Bisschop van Haarlem, Mgr. Callier. Dit jubileum zal kerkelijk worden gevierd en ter gelegenheid van dit feest zal bin nenkort een H. Missie in de parochie ge geven worden door de Paters Redempto risten, Pater Dankelman en Pater Wesse- ling. Deze Missie zal worden gegeven van Zaterdag 29 Febr. tot en met Zondag 8 Maart a.s. Tuinbouw. Eindelijk begint het toch merkbaar te worden, dat de aanvoer van wege de slechte gewassen onvermijdelijk kleiner moet worden. De prijzen zijn voor de meeste producten nog zeer goed, vooral als de kwaliteit redelijk goed is. Van roo de kool is het geen eerste kwaliteit meer; toch kon nog van ƒ8.3017.90 genoteerd worden. Ook voor gele kool, blijft dezelf de goede belangstelling bestaan met beste prijzen, per 100 van ƒ10.5016.40. Groene kool brengt in de goede kwaliteit steeds van 2.50 tot f 4.80 per 100 op. Uien wer- de weer meer gevraagd als voorgaande weken, dit had invloed op de prijzen. Wat van beste kwaliteit was, bracht tot ƒ2.50 per 100 K.G. op. De massa kon echter niet meer opbrengen als van ƒ1.401.90 per 100 kg. Waschpeen nog steeds het gewilde artikel. Voor deze tijd van het jaar onge kende prijzen worden hiervoor betaald van 9.10—12.25 per 100 kg. Doch er is niet alleen veel afwijkende en tweede kwa liteit van dit product doch bij meerdere tuinders is er van het geheele gewas niets terecht gekomen zoodat de algemeene uit komst zelfs lager zal zijn dan het vorig jaar, niettegenstaande de goede prijzen, die voor dit artikel steeds betaald werden. Ook kroten blijven een goed gevraagd artikel. De prijs ging zelfs nog iets naar boven. Betaald werd van ƒ3.904.40 per 100 kg. De teelt van dit product kan, als uitzonde ring, in dit seizoen loonend worden ge noemd. Voor selderieknollen blijft de prijs nog vrij laag. Soms draait een partijtje door. Betaald werd van ƒ23.70 per 100 knollen. Grove peen bracht van 1.50 1.70 per 100 kg. op. Ook geen slechte prijs Verkoop. Ten overstaan van notaris Matthijs alhier had de afslag plaats van eenige perceelen teel- en bouwgrond, plus enkele woonhuizen. De uitslag was als volgt: het woonhuis Voorstraat van wed. v. d. G. in bod op 310, afgemijnd op 200 door Jac. Remmerswaal alhier. Het huis Noordwijkerweg van Jac. H., in bod op 2 3600, afgemijnd op 1 door C. Vooys al hier. Het huis Noordwijkerweg van J. v. S. in bod op 1900, niet afgemijnd, Jac. Riet veld alhier. Teelland ,de Schutterswei, gr. 1800 R.R., in bod op ƒ11327. gemijnd op 1100 door de Haan te Rijnsburg. Perceel weiland in het Jog, groot 65 R.R., in bod op 1500, gemijnd op 150 als voren. Een perceel teelland in het Melkpad groot 450 R.R., in bod op ƒ1550, gemijnd op ƒ50, kooper als voren. LISSE Geitenfokvereeniging. Vanwege de R.K. Geitenfokvereeniging „De Werkma.is- koe" werd gisteravond op een der boven zalen van het Bondsgebouw, een buiten gewone vergadering gehouden onder voor zitterschap van den heer P. P. A. Clemens. Op deze vergadering was aanwezig de heer S. de Jong, ryksveeteeltconsulent te Den Haag, die een inleiding zou houden over het nut en de voordeelen van een goede geit en vervolgens enkele lichtbeelden zou geven over de geitenfokkerij. De opkomst was goed. De voorz. opende de vergadering en heette allen welkom, waarna hij het woord gaf aan den heer de Jong. Deze zeide te zullen spreken over de waarde van een goede geit, vooral in dezen crisis tijd. Spr. schetste de waarde en de voed zaamheid van dé geitenmelk. Er is geen enkel voedingsmiddel welke zulke goede en voedzame eigenschappen bezit als de melk van de geit. Het gemiddelde vetge halte van de geiten in Z.-Holland is 4!4 procent. Het is van groot gehalte dat de melk zindelijk wordt ontvangen. De gei tenmelk is voorts bijna geheel vrij van tuberkelbaccillen.Op dit gebied heeft zij veel voor op de koemelk. Hoeveel of een geit melk kan produceeren, hangt van ver schillende omstandigheden af. De op brengst van de melk varieert van 800 tot 1500 liter per jaar.' In doorsnee kan men wel rekenen op 2 'A of 3 liter melk per dag. Aan te raden is om twee geiten te houden en ze te doen lammeren, een in 't voorjaar en een ander b.v. in het najaar. Zij die geen geit hebben en zich er een wenschen aan te schaffen, raadde spreker aan zich een goede geit aan te schaffen. Men lette er vooral cp van welke afkomst dezen zijn. Dit is zelfs van zeer groote beteekenis. Veel hangt er af van welke afkomst de bok is en hoe of de bouw van den bok is. Spre ker gaf eenige cijfers van de melkopbrengst van geiten welke afstammen van stam- boekbokken en geiten. Een punt van groot gewicht is voorts de opbrengst van de melk te doen contro leeren. Dan krijgt men meteen een over zicht hoe het gehalte is der melk. Het on- der controle stellen kost tenslotte niet zoo veel en. er is heel wat door te bereiken. Het lidmaatschap van een geitenfokver eeniging is, aldus spreker, van zeer groote beteekenis, hetgeen hy nader motiveerde, en de voordeelen opsomde welke daaruit te behalen zijn. Vervolgens wees spreker op 't nut van een goede verzorging en wel in hoofdzaak de voeding en stalling. By net voederen moet men zorgen voor ge noegzame eiwitgehalte en zetmeelstoffen. Spreker somde eenige voedermiddelen op welke genoegzaam genoemde stoffen be vatten. Fosforzuur voederkalk kan men evenmin ontbeeren tot behoud van het beenderengestelte. Het voederen moet voorts geschieden op geregelde tijden. Zorg voor schoone voederbakken en voer geen dunne slobber, want daardoor verkrijgt men slappe dieren. Zorg mede voor schoon drinkwater. Vervolgens wees spreker op de noodzakelijkheid van een goede ver pleging; zorg vooral voor licht en lucht. Ook een goede ruimte is van groot gewicht en als het eenigszins kan een betonnen vloer, opdat de gier goed weg kan loopen. Minslens eens per week de stal uitmesten. Zoig vooral voor de verzorging van de hoefjes. Spr. wees er in verband hierbij "p van hoe groot nut de stalkeuring is. Van betere kennis is ook de omgang met de geit. Hij spoorde tenslotte aan om zich te abonneeren op het maandblad „De Geit" en eindigde met een aansporing tot.de le den om mede te werken met het bestuur. Tot bestuursleden werden vervolgens ge kozen de heeren C. v. Tol, J. v. d. Laan en Ant. v. d. Zwet. Uit zijn midden zal 't bestuur in de functie van voorzitter voor zien, aangezien de plaats, wegens overlij den van den heer W. Mesman, vacant is. De heer de Jong wenschte de vereeni ging geluk nu zij weer een voltallig be stuur heeft, maar nu hebben de leden de rlicht het bestuur te steunen. Nadat verschillende vragen waren ge- i steld en door den heer de Jong beant woord, werden door hem enkele lichtbeel den vertoond, waaruit zeer zeker voor de geitenhouders veel te leeren viel. Met een woord van dank aan den heer de Jong voor zijn leerrijke uiteenzetting sloot de wn. voorzitter de goedgeslaagde bijeen komst. Geboren: Bastiaan, zoon van B. de Vries en A. L. van Steensel Maria Theodora, dochter van H. Warmerdam en A. de Vos Dana Marie, dochter van L, Goor en N. Kamerman Gerarda Maria, dochter van A. Wijsman en A. M. Onder water Henrica Maria, dochter van H. W. Smakman en M. H. Hulsbosch Anna Cornelia, dochter van C. Verhart en J. Botman Helène Johanna Petronella Ma ria dochter van P. M. van der Veld en H. A. H. M. Breijs Johannes Maria An dreas, zoon van J. van Dijk en Th. J. Cor- nelisse Izaak zoon van J. Kingma en M. J. de Kocker. Getrouwd: J. van Keimpema te Rot terdam met N. Horsman te Lisse. Overleden: Jan Pereboom 49 jaar, echtg. van M. A. Veldhuijcen van Zanten. Gevestigd: A. de Graaf uit Wou- brugge W. J. W. M. en M. Edelaar uit Leiden G. A. Buschman en gezin uit Leiden W. J. J. Imming uit Alkmaar A. van der Meer en gezin uit Alkemade. Vertrokken: N. Verdoes naar Ned. Indië S. Kleijnenberg en gezin naar Al phen aan den Rijn C. Penders naar 's- Gr&venhage A. van der Laan naar Haarlem N. J. F. van der Splinter naar Hillegom W. A. Ebben naar Duiven. OEGSTGEEST. Hanze. Gisteravond hield de Hanze onder voorzitterschap van de heer W. F. de Rooij haar maandelijksche vergade ring. Uit de aanwezigheid van verschil lende dames en de versiering der zaal bleek wel ras, dat deze avond meer stond in het teeken van een feestviering. Nadat dan ook het eenige agendapunt was afgehandeld, verkreeg de voorzitter van het feestcomité, de heer W. Hein- kens, het woord, die in een geestig speechje het doel dezer bijeenkomst uit eenzette.. Zich tot de dames richtend zeide spre ker, dat het bestuur hoopt en vertrouwt zij hunne mannen er iederen eerste Woens dag van de maand aan zullen herinneren, dat er vergadering der Hanze is. Zoo'n herinnering zal het vergaderingbezoek zeker verhoogen. Nadat ververschingen waren aangeboden, hield men zich verder onledig met diverse spelen. Harmonie „Triumph". Gaarne vol doen we aan het verzoek een woord te schrijven bij het tweede lustrum der Harm. „Triumph", dat Maandag a.s. zal worden gevierd, en waarbij het Amster- damsch Tooneelgezelschap medewerking verleend. Opgericht in Jan. 1926, met een 12-tal leden konden reeds in Februari de re petities aanvangen onder leiding van den heer Hupkes. Propaganda werd gevoerd voor nieu we leden, waarvan het succes niet uit bleef en thans bedraagt het ledental der tig. Dat aantal kan zeer zeker grooter zijn en daarop roepen wij de Kath. mu ziekbeoefenaars van Oegstgeest, van welken rang of stand men ook moge zijn toe: Wordt werkend lid van Triumph. Begrijpelijkerwijze heeft de vereeni ging ook met groote moeilijkheden te kampen gehad in die tien jaar en bleven vooral de financiëele zorgen in de begin jaren haar niet gespaard. Had men toen de financieele en moree- le steun der gemeentenaren moeten mis sen, de vereeniging had, niettegenstaan de haar goede constitutie, aan bloedar moede moeten bezwijken. De groote sym pathie bleek wel uit het feit, dat aan de vereeniging in 1928. namens de gemeen tenaren door Mr. Bolsius een vaandel werd aangeboden. Ook nu mocht de ver eeniging bij het tienjarig bestaan van meerdere zijden belangstelling onder vinden. In 1927 werd directeur Hupkes vervangen door den heer Jac. Kroon, die met zijn erkend muzikaal leiderstalent de vereeniging verder heeft opgewerkt. Bij deze gelegenhelid willen we nog even gedenken de fanfare A. M. D. G., waaruit de Harmonie werd geboren. En wanneer we nu aan die anfare denken, komt terstond voor onzen geest de sym pathieke directeur, de heer L. J. van Douveren z.g., die met zijn rond breed gebaar en joviaal vertoon de fanfare vele jaren geheel belangloos heeft geleid. Men verzocht ons verder nog te verzoe ken om Maandagavond toch vooral tijdig, dit is kwartier vóór acht, aanwezig te zijn, opdat precies op tijd kan worden begonnen. Mede in verband met het too- neelspel, waarvan de speeltijd ruim twee uur is. Ontspoord. Gisteravond om 10 uur is nabij het wissel bij de Pastorie der Ned. Herv. Kerk te Oegstgeest een stadstram, komende uit Leiden, gederailleerd. De tram kwam geheel naast de rails te staan. Technisch personeel heeft de wagen spoe dig in de rails gezet. De passagiers in bei de richtingen moesten ter plaatse over stappen. DE GEBROEDERS „GOCHEM 151. Ze gmgen naar burner, «.n kwamen u een j-.«« nox x.\ gangen terecht, waar vele deuren op uitkwamen. „Hier moesten we maar eens naar binnen gaan", zei Pit en na ge klopt te hebben stapten ze de directiekamer binnen, waar een norsche kaalhoofdige man achter een bureau zetelde. 152. „Vvat moeten julhe hier zei ae uidn ualo„i. „_cii baantje", Edelachtbare, zei Pat beleefd. Dit „Edelachtbare" scheen den man wel te vleien want hij zei: „Gaan jullie maar naa- de volgende kamer, en ?eg maar dit ik je ge stuurd heb jongensBeiden dankten beleefd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10