ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 RIJNSBURG. Bloemenhandel. Het werd er de laat ste dagen voor de trekkers niet beter op. De aanvoer nam steeds toe doch de vraag voor export was onvoldoende en zonder export zal het nu eenmaal niet gaan. De prijzen waren als volgt, voor tulpen per dozijn: La Reine 1114 ct., William Pitt 2431 ct., Prosperity 913 ct., Gele Prins 1620 ct., El Toreador 1823 ct.t William Copland 1722 ct., Fred Moore 915 ct., Saluta 1013 ct., Prins van Oostenrijk 1216 ct., Pelikaan 1823 ct., Farncombe Sanders 2229 ct., King of the Yellow 1419 ct., La Mat.alas 1013, Narcissen 1019 ct., Hyacinthen per 100 ƒ2.104.80. ROELOFARENDSVEEN. „Liefde voor Harmonie". Deze voor onze plaats toch onmisbare vereeniging zit weer in groote zorgen. Een der groote instrumenten is totaal versleten, zoodat er onvermijdelijk een nieuw aangeschaft moet worden hetgeen echter een kosten vordert van 85.Ten einde dit bedrag bijeen te krijgen zal er een muzikale wan deling door het dorp worden gemaakt en wel op Zondag 2 Februari a.s., waarbij tevens een collecte zal worden gehouden. De hiervoor vereischte vergunning is be reids verkregen. Patronaatsavond. Traditie getrouw had gisteravond in de Pancratiuszaal al hier de jaarlijksche uitvoering plaats voor de patronaatsjongens met hun ouders, p§i- tronaatsheeren en verdere genoodigden. Kapelaan Buijs, directeur van het Patro naat opende de feestelijke bijeenkomst met een woord van welkom tot alle aan wezigen, inzonderheid tot pastoor Onel'en pastoor Aarts uit Oude-Wetering. Nadat het vaandellied door alle aanwezigen was gezongen ging de directeur over tot wij ding van de nieuwe patronaatsvlag en de Insignes van de nieuwe leden. Nadat deze insignes waren uitgereikt sprak zijneerw. nog een woord van opwekking tot alle aanwezige ouders en wenschte allen een genoegelijken avond. De mondorgelclub onder leiding van de heeren van Berkel en Heemskerk speelde op verdienstelijke wijze eenige vroolijke nummers, en daarna kwam het glanspunt van den avond, de opvoering van „Het Gastmaal der Kinderen" door Henri Ghéon. Daar den laatsten ty'd herhaaldelijk over dit mooie, sublieme tooneelspel is ge schreven, kunnen wij volstaan met de verklaring, dat dit kinderlijk-ontroerende spel werkelijk de moeite van het aan schouwen waard is. Opmerkelijk is, dat, ondanks een stampvolle zaal, waar zoowel kinderen als volwassenen aanwezig waren, gedurende de bedrijven alles doodstil bleef tot het einde toe, wel een bewijs hoe allen onder den indruk kwamen van het vrome gebeuren dat op het tooneel werd uitgebeeld. Een bijzonder woord van hul de voor den regisseur, den heer C. Ves- seur, die de jongens zóó heeft leeren spe len, dit spel van fijngevoel en vrome ernst. Wat een tijd en moeite en zorg het hem gekost heeft om dit succes te bereiken, kunnen wij slechts gissen. Een aardige declamatie, het fijne gedicht „het ruischen van het ranke riet" van Guido Gezelle door den heer Jac. van Ber kel voorgedragen oogstte luiden bijval. Onder de pauze werden de jongens ge- tracteerd terwijl de mondorgelclub er voor zorgde dat de vroolijke stemming gehand haafd bleef. Het was wederom de heer van Berkel, die daarna voor het voetlicht trad met het jolige „Christene ziele" van pater van Meurs in Geldersch dialect, terwijl .een der patronaatsjongens N. Bakker, zijn ta lenten beproefde aan het „sprookje" van Pol de Mont, wat hem aardig gelukte. Een komische klucht „De betooverde mond orgel" vulde het tweede gedeelte van den avond, en zeer voldaan over het genotene zongen allen uit volle borst „Aan U o Ko ning der Eeuwen". Kap. Buijs dankte allen die hadden medegewerkt aan het welsla gen van den avond en pastoor Onel maak te gaarne van de gelegenheid gebruik om zijn beide kapelaans te danken voor het geen zij in zijn plaats voor het jeugdwerk in deze parochie doen. SASSENHEEVf. „St. Ambrosius". In de bovenzaal van het K.S.A.-gebouw hield de harmonie- en zangvereeniging „St. Ambrosius" een le denvergadering, welke slecht bezocht was. De voorzitter, de hem- M. J. Post, opende deze vergadering en sprak zijn misnoegen uit over de opkomst. Dank bracht hij aan allen voor de huldiging bij het 10-jarig be staan sf eest. Aan hen, die de lessenaars voorzien hebben van de noodige reparaties en van een ander kleurtje, wordt ook een pluim uitgedeeld. Na de notulen volgt een keurig verzorgd jaarverslag, waaruit bleek, dat naast de successen, ook teleurstellingen waren voor gekomen. Aan de zang zijn 46 en aan de muziek 23 leden. De voorzitter bracht dank voor dit keurig overzicht, waarna de pen ningmeester verslag geeft over de fin an ti ën. Ondanks de noodige middelen, welke zijn binnen gekomen, blijkt, dat nog een nadeelig saldo te boeken valt, al is dit nit zoo groot ells voorgaande jaren. Door de kasoommissie werd een goedkeurend ver slag uitgebracht, waarna den penningmees ter dank werd gebracht voor zijn accura tesse. Bekend gemaakt werd, dat van de exploitatie-commissie toezegging is verkre gen van vermindering van zaalhuur, en een toezegging van 15 van het plaatselijk co mité van K.S.A. Hierna werd de contribu tie vastgesteld. Een bestuursvoorstel werd aangenomen, n.l. 25 cent voor Harmonie en 20 cent voor de zang. De boete zal bij wijze van proef vervallen. Voor de werk- loozen is de premie hetzelfde gebleven. Ge probeerd zal worden de donaties wat op te voeren, om de kas op peil te houden. Hierna volgde bestuursverkiezing. Na gehouden stemming werden herbenoemd de heeren G. v. Dijk en Th. v. d. Geest. De voorzitter meende ook te moeten bedanken, omdat de functies van voorzitter en directeur moeilijk samengaan. In zijn plaats werd gekozen de heer W. J. Rozema. In de vacature N. v. d. Eist werd gekozen de heer J. Kortekaas. Al len namen onder dank hun benoeming aan. Aan de aftredenden werd een dankwoord gebracht. Als verificateurs werden benoemd de heeren N. Wiering en C. Berg. Na rond vraag sluiting der vergadering. Feestavond „Teylingen". Voor flink bezette zalen heeft de sportvereeniging „Teylingen" haar jaarlijksche feestavonden gehouden voor leden en donateurs. Te acht uur hield de voorz itter van „Teylingen", de heer Rozema, een korte toespraak tot de aanwezigen, waarin hij het welkom toeriep aan de sport-liefhebbende menigte. Alle katholieken moeten de handen ineen slaan om de sportbeweging op hooger peil te bren gen. Flinke jongens en jonge mannen zijn lid van „Teylingen", en de parochianen kun nen steunen^ met zich op te geven als dona teur. De muzikale medewerking was in handen van de Hofenk's Band, welke al spoedig de gewenschte stemming er in wisten te bren gen. Voor het humoristisch gedeelte werd ditmaal gezorgd door het bekende variété- duo Busch en Jan v. Laar. De geheele avond is er gelachen en gezongen om de populaire en bekende liedjes. Het gezelschap wist de gezelligheid erin te houden. Dat zij hierin zijn geslaagd bleek wel uit het welverdiend applaus na elk optreden. Ter dekking van de gemaakte onkossen werd een kleine ver loting gehouden. „Teylingen" heeft zich weer van zijn taak gakweten en de leden zullen de naam weer levendig houden met him beste beentje voor te zetten om de ranglijst van de competitiestand weer iets hooger te krijgen. Narcissententoonstelling. Voor de op 18 Febr. a.s. te openen jaarlijksche groote Narcissententoonstelling bestaat veel be langstelling. Reeds zijn zooveel inzendin gen opgegeven, dat zeker alle beschikbare ruimte hard noodig zal zijn om alles een plaats te geven. Zooals men zich zal her inneren werd de zilveren wisselbeker, welke ook dit jaar weer wordt uitgeloofd, in de twee voorafgaande jaren gewonnen door de Fa. G. Zandbergen. Crocussen. Door verschillende kwee kers wordt een actie gevoerd om de teelt van Crocussen ook onder de saneerings- maatregelen te doen vallen. A.s. Maandag zal een vergadering worden gehouden te Haarlem. Van dé aldaar gevoerde bespre kingen zal door de Alg. Vereeniging ken nis worden genomen en zal door haar overwogen worden dit verlangen aan de Sierteelt Centrale kenbaar te maken. TER-AAR. Zilveren Professiefeest. Zondag a.s. hoopt de Eerw. Zuster Victorine, Moeder- Overste van het Sint Anthonius-Rustoord, van de Congregatie der Arme zusters van het Goddelijk Kind, den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaar haar intrede deed in voornoemde Congregatie. Op de receptie, welke gehouden wordt na de Hoogmis tot één uur, zal het niet aan belangstelling ontbreken. Arti's derde lustrum. Wie herinnert zich nog de woorden uit een van de vele liedjes, welke de Arti-Boys ten beste ga ven, n.l. „Een vereeniging bestaat vijftien jaar, het is dus niet onmogelijk in Ter- Aar"? Waarom zouden wij dan zoo'n eve nement gewoon langs ons heen willen laten gaan? Neen, vast niet! Zeker, de tijdsom standigheden zijn van dien aard, dat groote feesten niet mogen worden geor ganiseerd en daarom was het bestuur van Arti zoo wijs om het vijftien-jarig bestaan op geheel sobere wijz§ te herdenken. Zij had voor dit jubileum een feestavond ge organiseerd in het R.K. Ver. gebouw, waar bij waren uijgenoodigd haar donateurs, begunstigers en genoodigden. Voor in de zaal naast het podium stond het mooie vaandel te prijken, zwaar beladen met lauwertakken, kransen en medailles, be haald op verschillende concoursen. Even voor half acht wordt de bijeenkomst ge opend door den voorz., den heer C. Vol- gering. Na het uitspreken van den chr. groet mochten de aanwezigen een hartelijk welkom in ontvangst nemen, bijzonder de zeereerw. heer pastoor, weleerw. heer ka pelaan, den E.A. heer Burgemeester, haar eere-voorz. L. Wassenburg en de dona teurs. Een vluchtig overzicht geeft de voorz. over het ontstaan, groei en bloei der vereeniging, constateert dan met ge noegen, dat Arti een gezelschap is dat er wezen mag, haar promotie dit jaar naar de eerste afdeeling is het duidelijkste be wijs. Een bijzonder dankwoord aan hen, die de vereeniging vanaf de oprichting fi nancieel en moreel hebben gesteund. Wan neer de voorz. gewag heeft gemaakt van het feit, dat lang nog niet alle vooraan staande personen uit de gemeente het ju- bileerende corps metterdaad steunen, wordt allen een genoeglijken avond toe- ge wenscht. Als eerste nummers van het programma krijgen wij het optreden van de afdeeling fanfare onder leiding van den Dir. C. van Dam, hetwelk achtereenvolgens uitvoerde: „Aan U o Koning der eeuwen", de Colonel Bogey-marsch, Caprice sur l'opera Norma, L'attente fait Morier, en tot besluit de marsch „Souvenir de An geren", gecompo neerd door een oud-Ter-Aarder, H. Broers. Dat Arti ook beschikt over goede zan gers bleek wel, toen een vier-stemmig mannenkoor voor het voetlicht verscheen met het feestlied van Wamel, waarvan de tenorsolo werd gezongen door C. van Dam en „Er was ereis een dametje" van C. v. d. Linden. De piano-begeleiding was in handen van ,Ant. C. v. d. Hoorn. Het klassiek ensemble onder leiding van C. Volgering liet dit jaar eveneens geen verstek gaan en deed ons genieten van hun muzikale prestaties die steeds tot een hooger peil komen. Vooraleer een aan vang gemaakt wordt met tooneel, hebben we ons zitten verlustigen in het fijne vol maakte piano-spel van den heer v. d. Hoorn; de uitvoering van „Aan den scho nen blaue Donau" was voortreffelijk. Nu werd begonnen met de vertolking van de klucht in twee bedrijven „De truc van Jim". Inderdaad, een mooie klucht met weinig bombarie, heel vlot en waar over het publiek reusachtig heeft gelachen. De rollen werden op uitstekende wijze voorgedragen met juiste karakter-typee ring. De grime, verzorgd door de firma v. d. Pijl, heeft in niet geringe mate bijge dragen tot het welslagen van deze pracht- klucht. Na de pauze kondigde het pro gramma aan „optreden der Arti-Boys". Velen hadden zich afgevraagd, wat dit toffe gezelschap thans zou demonstreeren; zoo vaag hoorde men de eventueele plan nen wel, die de nieuwsgierigheid steeds deed toenemen. De Boys gaven op een gramofoon enkele populaire nummers ten beste. Om de techniek van dit experiment te beschrijven is ondoenlijk en wij be perken ons alleen tot de mededeeling, dat het een éclatant succes was, dat veel ap plaus ontlokte. De ontwerper van dit ge val hulde! Tot slot kregen we een komische voor dracht „De vier vroolijke boertjes" en het volledig muziekcorps speelde een wals „Am fruhlingsmorgen". Daarop volgde de Julianamarsch. Onverwachts was hiermee het program ma afgewerkt. Restte ons niets anders dan naar huis te gaan, de gezellige sfeer te verlaten. De voorz. dankte allen voor hun belangstelling en medewerking, bijzonder den Directeur C. van Dam. die vijftien jaar lang de dirigeerstok heeft gezwaaid over dit corps, de leden die gepresteerd hebben wat gevraagd werd, en niet te ver geten de Donateurs voor hun financieele steun. Den wensch uitsprekende dat de vereeniging moge groeien en bloeien, wordt deze alleszins goed geslaagde feest avond gesloten met den chr. groet. Uiterst voldaan keerden wij huiswaarts, hadden volop genoten. Een programma, rijk aan variaties, is hier. verzorgd door eigen krachten. Ongetwijfeld heeft Arti deze avond haar reputatie hoog gehouden en kan zij met voldoening terugzien op deze derde lustrumviering. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te vergadert op Dinsdag 4 Februari des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling voorschotten krach tens art. 101 der L. O.-wet 1920 aan de be sturen van bijzondere lagere scholen. 3. Vaststelling van de vergoeding ex art. der L. O.-wet 1920 aan het R.-K. Meisjespen sionaat afd. U. L. O. over 1933. 4. Intrek king Raadsbesluit tot verlaging jaarwed de van den lsten ambtenaar ter secreta rie. 5. Benoeming gemeente-secretaris. 6. Vaststelling zekerheid gemeente-ontvanger. 7. Verlaging huren huizen woningbouwver- eeniging. 8. Steun aan het voorzienings fonds voor kunstenaars. 9. Onderhoud van plantsoenen. 10. Wijziging raadsbesluit tot overneming van grond aan de School straat. 11. Praeadvies voorstel van den heer Muiholland. 12. Praeadvies adres ver laging van keurloonen. 13. Besluiten comp tabiliteit. 14. Ontheffingen schoolgeld. VOORHOUT. Personalia. Voor het examen costu- mière (Eerste Nederl. Modevakschool Ver eeniging) is geslaagd mej. J. Havenaar. WASSENAAR. Hunrverlaging met terugwerkende kracht. Bij den R.-K. Volksbond is heden bericht ontvangen van B. en W., dat aan de per 6 Jan. j.l. ingegane huurverlaging van de met rijks- en gemeentesteun gebouwde wo ningen terugwerkende kracht is verleend tot 1 Jan. 1935, zoodat over een vol jaar de teveel betaalde huur zal worden geres titueerd. Voor werkloozen is een aparte re geling getroffen. Een pracht-succes voor de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Volksbond. WARMOND. Warmondsche fanfare. Onder groote belangstelling gaf de muziekvereeniging „de Warmondsche Fanfare" alhier haar eerste winteruitvoering in dit seizoen. Voor deze gelegenheid was een goed verzorgd programma samengesteld en zoowel de fan fare als de afdeeling tooneel verleenden aan dit programma medewerking. Bij de opening riep de voorzitter de aanwezigen een hartelijk welkom toe, inzonder den eere-voorzitter der vereeniging, den heer Romijn. Spreker bracht vervolgens een woord van dank aan allen, die in het af- geloopen jaar de vereeniging hadden ge steund, waardoor het mogelijk geweest was deel te nemen aan het concours te Santpoort. Met genoegen, aldus spreker, kunnen wij op dit concours terugzien want wij wisten aldaar een eerste en een tweede prijs te behalen. Hiervoor breng ik de werkende leden hartelijk dank doch een speciaal woord van dank richt ik hier tot onzen directeur, den heer Bolderdijk, die onze vereeniging op dit plan geplaatst heeft Namens de vereeniging bood spre ker hem een mooie fruitmand aan. Nog memoreerde de voorzitter het feit, dat de heer Bolderdijk 14 Maart a.s. 15 jaar het directeurschap van de Warmondsche Fan fare zal vervullen, een feit, dat zeker niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Aan den eere-voorzitter werd vervolgens verzocht de behaalde lauweren in het afgeloopen jaar aan het vaandel te hechten, waaraan deze gevolg gaf daarbij woorden van ge- lukwenschen sprekende tot de leden en den directeur. Toen werd overgegaan tot afwerking van het programma. Allereerst werden door de fanfare een zevental mu zieknummers ten gehoore gebracht en hieronder'waren enkele nummers die zoo wel aan de spelers individueel als aan het ensemble in zijn geheel hooge eischen stel den. Gebleken is, dat de prestaties der ver eeniging nog steeds in stijgende lijn gaan. WAT ANDERE BLADEN SCHRIJVEN DE GRONDWETSCOMMISSIE EN DE KATHOLIEKEN. Het Volk schryft: „In de commissie, welke de herziening van de Grondwet zal voorbereiden, is als katholieke deskundige benoemd prc-f. Van der Heijden. Men zal \yel mogen aannemen, dat deze benoeming is geschied in overleg met de katholieke partijleiding. De aanwijzing van prof. Van der Heijden is daarom merkwaardig, omdat hij in tegen stelling met de overige deskundigen geen specialiteit op het gebied van het staats recht is. Te Nijmegen wordt het staatsrecht onderwezen door prof. Kamphuisen, op wiens onzekere houding ten aanzien van de democratie hier meer dan eens is ge wezen. Prof. van der Heijden doceert daaren tegen burgerlijk recht en geldt als een ge leerde van de eerste rang. Maar daarnaast staat deze hoogleeraar bekend als een op recht democraat. In een verleden jaar aan de R. K. U- ersiteit gehouden en later uitgegeven over „Recht en Vrijheid" heeft hij o. treffelijke wij^ het recht geschilderd „de vorm der vrijheid" en de beteeken is der vrijheid in het volle licht gesteld. Zijn benoeming in de Grondwetscommis- missie zal men mogen beschouwen als een verheugend bewijs, dat de leiding van de R. K. Staatspartij in democratische richting koerst". DE KLOOSTER.SCHATTEN. De Residentiebode schrijft: In het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer betreffende de Begrooting van Fi nanciën wordt er door sommige leden op gewezen, dat de heffing van de belasting op de goederen in de doode hand in 1935 slechts 1.8 millioen gulden heeft opgebracht bij een raming van 3 millioen gulden. De belasting heeft dus in geenen deele aan de verwachting beantwoord en de genoemde leden bepleiten, dat tot afschaffing van die voor hen onverdedigbare belasting worde overgegaan in stede van haar tot den afloop van den aanvankelijk aanvaar den termijn van vijf jaren te handhaven. Deze belasting is intusschen weer een leer. Als men bedenkt, hoe er jarenlang door de Lingbeken c.s., allerlei fantastische voor stellingen zijn rondgecólporteerd omtrent de opgestapelde kloosterschatten, die men maar eens flink moest aanpakken, om ons land uit den financieelen brand te helpen, dan is het in zekeren zin goed, dat de hef fing van de belasting op de goederen in de doode hand eens is beproefd. „De raming der opbrengst, welke de Mi nister van Financiën opstelde, was eigen lijk, zegt de „Morgen" terecht, als een klap in het gezicht voor de ophitsers. Drie pnillioen zou er verkregen worden, doch dat niet alleen van „de kloosterschat ten", doch ook van de bezittingen der Pro- testantsche Kerken, van allerlei liefdadige instellingen, vakvereenigingen enz. Drie millioen! Een druppel op de gloei ende plaat van het Ryksbudget. De werkelijke opbrengst is echter nog meer beschamend voor de kloosterschat- fantasten. Want de twee millioen werden nog niet eens bereikt. Als men daarnaast bedenkt, welke gewel dige hoeveelheden werk voor het vaststel len en innen dezer belasting noodig zyn geweest, dan wordt, ook louter zakelijk be keken, de doelmatigheid ervan zeer proble matisch". Het voordeel dat nu de fabelaars over de kloosterschatten leelijk op hun neus kijken, zullen we ondanks alle nadeelen tenminste dankbaar accepteeren. Deze historie doet weer denken aan de fantasterijen nopens de milliarden, welke de Fransche kerkvervolgers, voor 'n 30 40 jaar, uit de inpalming der kloosters zouden halen. Toen de saecularisatie 'n feit werd, kwam men nog tekort om degenen te betalen, die er mee belast waren.... HEILZAAM GEVOLG. Wij lezen in de Volkskrant: Over het ontslaan der huwende en nog meer der gehuwde onderwijzeres is heel wat te doen geweest. Wat voor haar be houd werd aangevoerd gold, voor zoover het waarde had, in hoogere mate voor de ongehuwde onderwijzeres en de manne lijke leerkrachten. Verzekerd werd verder dat het aantal gehuwde onderwijzeressen die ontslagen zouden moeten worden omdat voor haar geen termen van onmisbaarheid aanwezig waren, zoo gering was dat het de „drukte" niet waard was die daarover gemaakt werd. En wat blijkt nu? Dat als op 1 Januari 1937 het amendement-Suring in werking zal treden, er op de Rotterdamsche open bare scholen zooveel plaatsen zullen open komen, dat de lijst van onderwijzeressen- wachtgeldsters zal zijn uitgeput. Zelfs zul len er door overplaatsing van onderwijze ressen van jongens- naar meisjesscholen nog plaatsen vrijkomen voor mannelijke wachtgelders. Denk nu aan het verzet van links tegen het ontslaan der gehuwde onderwijzeres ook aan het verzet eerst van minister Marchant, daarna van minister Slotema- ker en constateer thans dat in de plaats van de onderwijzeres die een tweede trak tement in hezelfde gezin bracht nu werk loozen een beurt zullen krijgen en de op schuiving voor jongeren wordt bevorderd. Een hartelijk applaus beloonde leden en directeur voor het genotvolle uurtje. Daar na trad de afdeeling tooneel voor het voet licht met een tooneelstuk getiteld „De Logé" een blijspel in drie bedrijven van Herm. Nauw Jr. Voor spelers, speelsters en regisseur hebben wij niets dan lof. Wij heb ben kunnen zien dat ook onder dilettanten uitstekende tooneelspelers schuilen. Het was een prettig en vroolijk stuk vol grap pige momenten, uitstekend en vlot ge speeld. De aanwezigen hebben naar harte lust kunnen genieten en hebben dit ook inderdaad gedaan want de lachsalvo's wa ren niet van de lucht. Het is voor de War mondsche Fanfare een uitnemend geslaag de avond geworden waarop zij nog met trotsch kan terug zien. Nieuwe bakkerij. Door G. G. de Haas is aan B. en W. vergunning verzocht tot het oprichten van een brood- en koekbak ker ij en het plaatsen van een heete lucht- oven in het pand kad. straat bekend Sectie D. 2090 in de verlengde Dorpsstraat, al hier. ZOETERMEER. Burgerwacht. Op de meest eervolle wijze is aan den heer D. D. Ceelen alhier ontslag verleend als Commandant van de Burgerwacht. Op zeer tactvolle wijze heeft de heer Ceelen die taak vervult. Met ingang van 1 Februari treedt als Commandant op de heer Jac. van Vuuren, alhier. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Het verkeer nabij Gouwsluis. Zooals bekend is het verkeer langs den Rijks straatweg vanaf Alphen aan den Rijn naar en van Utrecht wegens werkzaamheden aan de Gouwsluische brug gestremd. Het ver keer is nu omgelegd. Langs de Zuidzijde van den Rijn, n.l. langs den Kortsteekter weg. Hoewel door de asphalteering deze weg belangrijk is verbeterd, blijkt deze wegens de geringe breedte voor het snel verkeer maar weinig geschikt. Gisteren reeds ontstonden telkens verkeersstagna- ties o.a. raakte een groote vrachtauto de fect, welke den weg aldus voor het verkeer geheel afsloot. Aan weerszijden stond een groote file auto's, welker bestuurders ge duldig hadden af te wachten, totdat het ob stakel uit den weg zou zijn geruimd. BOSKOOP. HEFKRAAN IN DE GOUWE GEGLEDEN. Vertraging van de werkzaamheden aan de Gouwe-verruiming. Gistermiddag is een hefkraan, die ge bruikt werd bij de provinciale werken on der Boskoop tengevolge van verzakking van den grond, waarop de kraan was gesteld, weggeleden en in de Goude gevallen. Hoe wel het ongeluk zonder persoonlijke onge vallen afliep, werd de kraan vrij ernstig beschadigd. Als gevolg hiervan zal de voort gang van de werkzaamheden aan de Gou we-verruiming belangrijke stagnatie onder vinden. Geslaagd. Voor het te 's-Gravenhage gehouden examen voor coupeuse slaagden de dames A. Kersbergen en N. Edelman. HAZERSWOUDE. Hanze. Op 30 Jan. hield de Hanze haar jaarvergadering in Café Boeren aan den Rijndijk. De voorzitter, de heer P. J. Kouwenhoven, wenschte de leden, die in flink aantal waren omgekomen, een voor spoedig jaaT toe, zoowel in gezin als in za ken en ook vooral in onze vereeniging. De notulen werden goedgekeurd, waarna eeni ge ingekomen stukken werden behandeld. Betreffende Rijnlands Borgstellingsfonds waren inlichtingen gevraagd aan de Kamer van Koophandel te Leiden, welke door den. voorzitter aan de vergadering werden toe gelicht. Door den secretaris werd het jaarverslag en door den penningmeester het financieel verslag uitgebracht. Beiden had-, den een dankwoord te incasseeren van den voorzitter. Voor het komende jaar werd als kascommissie benoemd de heeren H. v. Meurs en W. v. Velzen. Betreffende Santos kon worden medege deeld, dat ongeveer 100 kon worden op gezonden. De aftredende bestuursleden, de heeren F. J. Kouwenhoven en H. A. Koot werden herkozen. De heer Joh. de Boer doet nog eenige mededeelingen betreffende de op gerichte retraiteclub. Bij de rondvraag werden verschillende zaken van meer plaatselijken aard naar voren gebracht, welke allen zeer breed voerig werden besproken. Met het bestuur van het Ziekenhuisfonds zal in overleg worden getreden, om tot een betere rege ling te komen inzake het operatiefonds. De penningmeester der santoscommissie ontving voor dit zeer mooie doel 12.60 als contributie over 1936. Hierna werd deze. zeer geslaagde en ge animeerde jaarvergadering met een slot woord door den voorzitter op de gebrui kelijke wijze gesloten. Groote propaganda-avond. Op Woens dag 5 Februari a.s. des avonds te 7 uur, zal in het café van mej. wed. Verhaar aan den Rijndijk een propaganda-avond worden ge houden met het doel, alle Katholieken, welke nog niet zijn aangesloten bij hun R.-K. vakorganisatie, te bewegen lid te worden. Op dezen avond zal door den eerw. heer kap. van Groenendijk een le zing worden gehouden over de geestelijke belangen der vakorganisatie. Door den heer Salman, lid van het hoofdbestuur van „St. Deus Dedit", bal eveneens een rede werden gehouden. Alle R.-K. mannen, maar vooral de jongelingen van de drie

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7