HONIG'S BOUILLONBLOKJES 6 voor lOct. ZATERDAG 1 FEBRUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 MING-GRAVEN IN CHINA GEPLUNDERD Een bende van 40 bandieten heeft te Pe king een aantal graven die de overblijfselen van eenige officieele persoonlijkheden der Ming-dynastie bevatten, geplunderd. De buitgemaakte sieraden vertegenwoordigen een waaide van 60.000 pond sterling. De roovers overvielen de wachters en bonden dezen aan handen en voeten, waar na zij rustig aan het werk togen en eeni|c van de grootste graftomben plunderden. Onder den buit bevindt zich een kostbaar zwaard met juweelen bezet, ter waarde van circa 30.000 pond sterling en een groote parel, ter waaide van 17.000 pond sterling. BEESTMENSCH TE ATHENE GEARRESTEERD. Be Grieksche bladen wijden heele pagi- Ba's aan een beestmensch, Mavromatis ge naamd, dat verscheidene afschuwelijke moorden op kleine kinderen heeft gepleegd. De politie "ontdekte dat dit monster, dat in een hol nabij Athene woonde, meisjes en knaapjes tot zich lokte, de kinderen doodranselde en ze tenslotte heimelijk be groef. Tot nog toe heeft men de lijkjes gevon den van een meisje en twee knaapjes. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in, daar zij gelooft, dat het beestmensch nog meer slachtoffers heeft gemaakt KOSTBAAR VERLIES VOOR DE WETENSCHAP. Uit Chicago wordt gemeld: De geheele bekende wereldvoorraad van het op één na het zwaarste element, het metallisch protoactinium, is verloren gegaan. Er bestond slechts een milligram van dit element en het werd vernietigd door zijn uitvinder, dr. von Grosse, van de universi teit van Chicago. Nadat het verlies van dit kostbaarste milligram door het Museum van Wetenschap en Industrie was ontdekt, vertelde dr. von Grosse, dat het protoacti- mum, bij een poging om het met behulp van zijn eigen stralen te fotografeeren, uiteen was gevallen en verloren gegaan. Het protoactinum is een radioactieve substantie, dat in de natuur wordt gevonden te zamen met het radium. Dr. von Grosse geluke het in 1934 uit de overblijfselen van zijn experimenten met radioactieve stoffen, dit milligram af te scheiden. Hij stond het af aan het museum voor wetenschap en in dustrie en had het onlangs geleend om te trachten het te fotografeeren. GEMENGDE BERICHTEN WONING UITGEBRAND TE HAARLEM Angstig zoeken naar een kind, dat veilig elders was Gisteravond heeft een felle binnenbrand gewoed in perceel Lange Wijngaardstraat 13 te Haarlem, bewoond door de wed. Booms. De brandweer bestreed het vuur met twee stralen op de waterleiding, doch kon niet verhinderen dat de beide bene denkamers geheel uitbrandden. Aanvanke lijk dacht men nog dat een jongetje van acht jaar in de vlammen was omgekomen, doch deze vrees bleek gelukkig ongegrond. De bewoonster bleek afwezig te zijn, evenals haar beide volwassen zoons. De buren meenden echter, dat het jongste zoontje, een jongen van ongeveer acht jaar, nog boven te slapen lag. Onmiddel lijk gooiden eenige brandweerlieden een raam van de bovenverdieping open en drongen naar binnen, om onder aanvoering van den commandant tot de slaapkamer door te dringen. Boven heerschte een ver stikkende atmosfeer en met groote moeite konden de brandweerlieden zich slechts in de duisternis een weg zoeken. Toen zij eindelijk de slaapkamer had den bereikt, bleek, dat alle bedden onbe- slapen waren. Hoe men ook zocht, het Jon getje was onvindbaar. Inmiddels was de weduwe Booms ge waarschuwd, zij woonde een vergadering bij in het Concertgebouw en het bleek, dat zij haar zoontje voor deze gelegenheid maar eens had medegenomen, wat zij an ders nooit deed. De benedenverdieping is totaal uitgebrand. Alle meubels gingen verloren. Bovendien is de waterschade niet gering. Verzekering dekte de schade. „Hbld." BRAND IN MANUFACTURENWINKEL In den nacht van Donderdag op Vrijdag omstreeks één uur is door onbekende oor zaak brand ontsaan in den manufacturen winkel van den heer J. v. d. Werf te Reu ver, meldt de „N. Koerier". Spoedig stond alles in lichte-laaie. Enkele voorbijgangers merkten dat er rook naar buiten sloeg. De vrouw des huizes bevond zich nog in de slaapkamer toen het vuur reeds om zich heen greep. Zij wa3 gewekt door het aan slaan van den hond. Door het kloeke op treden van enkele buren werd de vrouw gered en door een raam naar buiten ge bracht. Ongeveer 20 minuten later was de brandweer van Steyl ter plaatse, die met twee slangen het vuur spoedig meester was. Van den winkelinventaris kon niets gered worden. DE DIEFSTAL BIJ DE RIJKSMUNT Omtrent den diefstal van de 1600 gou den tientjes bij 's Rijks Munt te Utrecht, welke thans is opgehelderd, vernemen wij nog, dat de dader het geld niet rechtstreeks heeft uitgegeven, doch het telkens in ge deelte bij wisselkantoren hier te lande heeft ingewisseld. Het onderzoek is nog In vollen gang. Uit wraak haar man verraden In verband met den thans opgehelder- den diefstal van ruim zestienhonderd gou den tientjes aan de Rijksmunt te Utrecht vernemen wij nog, dat de arrestatie het gevolg is geweest van een ruzie, die de verdachte met zijn vrouw heeft gehad, aan wie hij den toegang tot de woning had ontzegd. Uit wraak heeft toen de vrouw den dief stal van haar man bij de politie aangege ven. ONTDUIKING VAN MARGARINE- CONSENTEN ONTDEKT. Margarine in plaats van trekautomaten. Rechercheurs van den Controle-dienst der Crisis Zuivel Centrale hebben gisteravond in Amsterdam-Noord wederom een goeden slag geslagen. Reeds lang bestond vermoe den tegen een persoon uit Landsmeer, die voorgaf te handelen in trekautomaten, doch die in werkelijkheid, naar men met vrij groote zekerheid wist, in margarine zou handelen. Op den Klaprozenweg wachtte omstreeks zes uur een drietal controleurs uit Den Haag en.een uit Amsterdam hun slachtof fer op, dat tegen dien tijd hier moest pas- seeren. Lang liet de bewuste auto, waarme de de margarine dagelijks vervoerd zou worden, niet op zich wachten, waarna men tot aanhouding overging. De personenauto werd grondig doorzocht, doch men vond er slechts een trekautomaat in. Veiligheidshalve bracht men toch alles maar over naar het politiebureau aan den Adelaarsweg, waar het onderzoek werd voortgezet. De automaat werd verbroken en men vond in de ruimte, die zoogenaamd bestemd is voor de looden knikkers, welke dit spel zoo aantrekkelijk maken, twee kisten margarine, voorzien van de wikkels van een der bekendste en grootste margari- nefabrieken uit Rotterdam. Tenrijl de verdachte in het bureau in bewaring bleef, stelden de controleurs een onderzoek in de woning van Van S. te Landsmeer in, dat evenwel geen verdere resultaten opleverde. De aangehoudene, die inmiddels op vrije voeten is gesteld, wordt verdacht van het zelf maken van marga rine, zoo de vereischte consenten ontdui kend, waarmede hij zich reeds geruim en tijd bezig zou hebben gehouden. Naar de herkomst der wikkels wordt een onderzoek ingesteld. Men vermoedt namaking, hoewel diefstal niet uitgesloten wordt geacht. Auto, trekautomaat en margarine zijn in beslag genomen en verbeurdverklaring wordt .ver wacht. GEVECHT TUSSCHEN FABRIEKSMEISJES Uit 's Hertogenbosch wordt aan de „Tel." gemeld: Tegen twee uur, dus tegen den tijd, dat de fabrieken weer beginnen, begaf zich gisteren een twintigtal meisjes van een fa briek naar haar werk. Zij kwamen over den Havensingel, waar ongeveer een ge lijk aantal meisjes reeds wachtten op het aangaan van haar fabriek. Er werden over en weer tusschen twee meisjes van beide fabrieken opmerkingen geplaatst, die kwaad bloed zetten. De arbeidsters van de fabriek op den Havensingel kwamen op voor haar collega, die minder parlemen tair bejegend was, en weldra zaten beide partijen elkaar in het haar. Schoenen wer den van de voeten gerukt en hoedjes vlo gen in het heetst van den strijd over de straat en kwamen zelfs in de rivier de Dommel terecht. Een en ander trok op dit spitsuur veel bekijks en het was maar goed, dat de fabrieksbel spoedig klonk. SPORT BILJARTEN DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN 45/2. Van Vliet en Sweering aan den kop. Gisteren werden de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland 45/2 te Utrecht voortgezet. De uitslagen zijn: Van Vliet 400 19 117 21.05 Wiemers 298 19 55 15.63 Dommering 400 26 112 15.38 De Leeuw 400 26 132 15.38 Sweering 400 13 107 30.76 De Leeuw- 204 13 54 15.69 Van Vliet 392 29 97 13.51 Dommering 400 29 59 13.97 Sweering 400 22 08 18,18 Wiemers 329 22 37 14.95 Na den tweeden dag was de stand als volgt: alg. gew. caramb. hs. brt. moyen. Sweering 6 1588 89 107 17.85 Van Vliet 6 1592 106 117 15.01 Dommering 5 1588 104 112 15.26 Wiemers 2 1267 87 72 14.56 De Leeuw 1 1054 92 132 11.45 UIT DE OMGEVING HILLEGOM. DE AUTOBOTSING OP DE LEIDSCHE STRAAT. Met de gewonden gaat het goed. Omtrent het ernstige auto-ongeluk, dat gistermorgen alhier plaats vond, vernemen wij nog het volgende: Het ongeluk gebeurde te half elf op het gedeelte Rijksweg tusschen het dorp en de steenfabriek. Het regende toen hard en plotseling za gen menschen, die zich op den weg bevon den, een vier-persoons luxe-auto, die van de richting Haarlem kwam, slippen en over den weg slingeren. Hij botste met groote kracht tegen een taxi aan, die naderde uit de richting Den Haag. De slag was tot in wijden omtrek te hooren en er ontstond een groote ravage, waarbij spoedig bleek, dat er zeer veel gewonden waren, die In moeilijke positie tusschen en naast de ruine van den wagen zaten en lagen. De auto, die uit de richting Haarlem kwam, was een particuliere wagen, die be stuurd werd door den 64-jarigen heer P. J. S., directeur van een groothandel in elec- trische en radio-artikelen te Amsterdam. In de taxi bevond zich een gezelschap Ha genaars, die juist aan het verhuizen waren naar Amsterdam en op weg naar hun nieu we woonplaats. Alles zes inzittenden wer den gewond. Toen de politie en leden van eerste hulp bij ongelukken een overzicht van de zaak hadden gekregen, bleek, dat*de heer S. uit Amsterdam een lichte hersenschudding had opgeloopen. Hij werd vevoerd naar het Dia- oonesenhuis te Haarlem, waar hij opgeno men is. Naar wij vernemen is zyn toe stand niet ongunstig. Het ernstigste waren er wel aan toe twee dames, die in de taxi gezeten hadden. Een harer, mejuffrouw Lammers, uit Den Haag, een vrouw van middelbare leeftijd, had een ernstige beenbreuk gekregen. Zij is naar het Academisch Ziekenhuis te Lei den gebracht. Een andere vrouwelyke pas sagier mevrouw Lubbers, die juist naar Amsterdam verhuis was, kreeg een lichte hersenschudding en een ernstige hoofd wonde. Mevrouw Lubbers is ongeveer vijf en veertig jaar oud. Haar beide dochters van zestien en zeventien jaar werden even eens gewond, doch niet ernstig. Deze drie vrouwelijke patiënten zijn naar de Maria- stichting te Haarlem vervoerd. Alleen me vrouw Lubbers is daar opgenomen, haar dochters konden naar huis terugkeeren. Ook gewond werd de chauffeur van de taxi, de ongeveer veertigjarige Corneef uit Den Haag. Hy had een hoofdkwetsuur en is ter plaatse verbonden. De laatste en het minst ernstig gewonde ten slotte was me vrouw Greta Bierman uit Den Haag, een vrouw van middelbaren leeftend. Ook deze beide patiënten hebben zich naar de Maria- stichting te Haarlem begeven ter controle, zij behoefden echter niet te worden opge nomen. De beide auto's zijn «enigen tyd na het ongeluk met behulp van een kraanwagen weggesleept en door de politie in beslag genomen. Het eerste onderzoek werd ge leid door rijkspolitie uit Amsterdam, die toevallig met een auto op eenigen afstand achter de taxi reed. Hoe de auto van den heer S. plotseling kwam te slippen staat niet geheel vast. Waarschijnlijk is dit slipgeval weer een gevolgd van de gladde rails, die hier in den Rijksweg liggen. Geslaagd. Voor het examen machine- schrijven, systeem „Mercurius" slaagden onze plaatsgenooten H. Roeland en Wim Staats, alsmede A. Imanse te Nieuw-Ven- nep. Zij werden opgeleid door den heer F. C. v. Lierop Jzn. alhier. KATWIJK. Geboren: Jacoba d. van J. van Duyn en W. van Duyn Leuntje d. van C. Jon ker en A. van Duyn Neeltje d. van W. de Mol en A. de Vreugd Cornelia d. van C. van der Plas en C. Schaap Maarten z. van M. Hoek en A. Snyders Alida d. van H. Zwaan en A. Klok. Ondertrouwd: J. Barnhoorn en M. van der Plas. Getrouwd: W. Koemans en A. Imt- horn C. de Zwart en K. Hoek. Overleden: Cornelia Boezaard 4 d. van T. Boezaard en L. van der Plas Geertrui Meurs 73 j.. geh. met D. Minnee P .Hus 72 j., wede. van L. Rovers Gijsbertus z. van J. van Duyn en D. van Duivenbode, 2 j. Gijsbert Ouwehand 59 j., geh. met M. de Best Caroliene Henriëtte Moulin 72 j., ongeh. RIJP WETERING. Uitvoering. De R.K. Tooneelvereeni- ging „Elk een gunst" zal op Zondag 2 Fe bruari een echte vastenavond-uitvoering geven. Wie eens terdege lachen wil, verzui- me niet dezê bij te wonen. Daar deze ver- eeniging reeds tweemaal met succes een liefdadigheidsuitvoering heeft gegeven ten bate der St. Elisabethvereeniging, twijfelen wij niet, dat het deze keer, nu zij ten eigen bate een uitvoering geeft aan belangstel ling zal ontbreken. Steunt daarom deze ver- eeniging, die in hoofdzaak ten doel heeft voor liefdadige doeleinden te spelen en komt allen naar Café „Concordia". Laat de zaal te klein zijn. Ge zult er geen spijt van hebben. NOORD WIJKERHOUT. INTOCHT PASTOOR WESTER WOUDT. Een hartelijke ontvangst. Gisteravond omstreeks 8 uur arriveerde alhier in zijn nieuwe parochie de Hoog eer w, heer Westerwoudt. De nieuwe pas toor was vergezeld van twee oud-kapelaans en het kerkbestuur der Kathedraal en eenige familieleden. Aan de Kerklaan stond de harmonie „St. Jeanne d'Arc" uit het dorp opgesteld, die met de marsch „Blijde Intocht" van G. Dik de stoet, be staande uit twee auto's, inhaalde tot aan de deur van de kerk. Hier aangekomen werd afscheid genomen van het oude kerk bestuur en in het portaal van de kerk had de verwelkoming plaats door het nieuwe kerk- en armbestuur. Na deze verwelkoming werd de nieuwe herder de parochiekerk,, welke tot in de uiterste hoeken met geloovigen was gevuld, binnengeleid coor een stoet van bruidjes, waarachter de Weleerw. heer K. ElSenbroek rector van het St. Bavo Gesticht, rector Thijssen van het St. Maria Gesticht en de Weleerw. heer P.-Hofstede, kapelaan der St. Victor Parochie. Het zangkoor zong bij het binnentreden het „Jxibilate Deo". Toen de Eerw. Geestelijken voor het al taar traden, dat in een zee van licht schit terde en prachtig versierd was met witte bloemen, zong een kinderkoor een wel komstlied, waarna het Lof plechtig door den nieuwen pastoor werd gecelebreerd met assistentie van de rectoren Elsenfbroek en Thijssen. In het priesterkoor hadden o.a. plaats ge nomen de Hoogeerw. heer Deken Borsboom van Noord wijk en de paters Kuyt en Hil- debrand van het St. Clemens Retraitehuis. De geloovigen zongen na het Lof het lied „Hulde aan Christus-Koning", waarna de nieuwe pastoor, wederom voorafgegaan door bruidjes, naar de pastorie werd geleid. In de pastorie prijkten vele bloem stukken, gezonden door vrienden en beken den uit Haarlem. ZILK. Nu reeds aan het bollen rooien. On der enorme belangstelling arriveerden gistermorgen alhier een vijftal ryksveld- wachters alsmede een twintigtal arbeiders, die in optocht naar den tuin van de we duwe C. v. H. togen en reeds spoedig, ter- wyl de regen bij stroomen neerviel, vol gas aan het bollen rooien waren, terwijl de Rijksveldwacht als toeziende voogd een oogje in het zeil hield. Dat zulks, vooral om dezen tijd een niet alledaagsch gezicht Is, laat zich gemakkelijk begrijpen. Naar wy vernemen heeft de wed. v. H. niet aan haar verplichtingen ten opzichte van de Sierteeltcentrale voldaan, met bo venvermeld gevolg. NOOTDORP. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te is In openbare vergadering by eengeroe pen op Woensdag 5 Februari as. des avonds te half acht uur. De agenda ver meldt: Opening. Notulen. Ingekomen stuk ken. Mededeelingen. Begrooting van de Waterleiding-Stichting. Voorstel van B. en W. tot Instelling van een parkeerverbod op het kruispunt. Voorstel van B. en W. tot wijziging der met de gemeente Pijnacker gesloten regeling inzake de toelating van leerlingen op de openbare lagere school al daar. Voorstel van B. en W. tot gratifica- tieverleer.ing aan den politievolontair. Voorstel van B. en W. betreffende de drie- ja art ij ksche afrekening met de R.-K. school. Voorstel van B. en W. tot regeling van de jaarwedde van den eersten ambtenaar. Adres van B. van Schie e.a. betreffende de gemeenteiyke toelage aan steuntrekkers in de ziekenfondscontributie. Voorstel van B. en W. inzake de beheersverordening van het Gemeentelijk Electriciteitsbedryf. Wij ziging der rekening 1S34. Begrootingswij- ziging 1935. Begrotingswijziging 1936. Rondvraag en belastingreclames. Parkeerverbod. Het kruispunt Dorps straatKerk wegMolenweg levert voor het verkeer tal van moeilijkheden op. Het uitzicht laat reeds te wenschen over; door het parkeeren van auto's daar ter plaatse wordt dit nog belemmerd. In verband hier mede stellen B. en W. den Raad voor een parkeerverbod in 't leven te roepen voor de weggedeelten le. brug in den Oudeweg tot aan het kruispunt in de Dorpsstraat en 2e. vanaf dit kruispunt tot circa 75 M. op den Kerkweg. Ambtenarensalaris. Nu met ingang van 17 Februari a.s. de heer Blindenbach de gemeente verlaat, is de heer A. K. H. Breebaart belast met de werkzaamheden, welke tot nu toe door eerstgenoemde ver richt werden. In verband hiermede en waar de Raad reeds meermalen den wensch uitte in de salarieering van het secretarie- personeel verbetering te brengen, stellen B. en W. voor de jaarwedde van den heer Brebaart met ingang van 17 Februari a.s. op 1325 te brengen. Hem is tevens ver zocht zyn woonplaats naar deze gemeen te over te brengen. Gratificatie politie-volontair. Op ini tiatief van den burgemeester stellen B. en W. den Raad voor aan den onbezoldigd gemeenteveldwachter J. de Jager over de vier maanden, welke hy in het afgeloopen jaar in dienst der gemeente is geweest, een gratificatie te verleenen van 30. Warmvoedseluitdeeling. Zooals men weet woekert de voedingscommissie van het Plaatselijk Crisis Comité met de haar beschikbare gelden. Helaas was nu de kas geheel uitgeput en het comité zou dus met ingang van 1 Februari de uitdeeling stop moeten zetten. Men begrijpt dat hiertoe on gaarne werd overgegaan, maar' pluk maar eens veeren van een kikker! Doch ziet wan neer de nood het hoogst is, is de redding nabij. De biljartvereeniging A.D.O. had n.l. deze week haar jaarlijksche feestavond in het café van den heer Sluijs. Ondanks de feestelijke stemming was er echter nog wel plaats voor ernstige gesprekken en zoo kwam ter sprake de ernstige zorgen van het plaatselyke crisis comité. Een van de aanwezigen stelde voor een bedrag ter beschikking te stellen van de voedings commissie van genoemd comité ten einde deze de gelegenheid te geven de warm voedseluitdeeling voort te zetten. Dit voor stel werd met algeheele Instemming ont vangen en met algemeene stemmen werd besloten 10.— aan het comité af te dra gen. Dankbaar wordt deze gave aanvaard door het comité, dat hierby den wensch uitspreekt, dat dit goede voorbeeld navol ging moge vinden. NIEUWVEEN. Personalia. De heer J. Vossepoel, wachtgelder, is benoemd in vasten dienst aan de Christelijke school te Roermond. Verkooping. By afslag is het heeren huis van den heer H. W. Janmaat te Am sterdam afgemijnd op 700. Verleden week kwam het in bod op 2400.Eige naar werd de heer Hoogendijk te Zwam- merdam voor de somma van 3100. Eierenveiling. In café Schreuder heeft de Eierenveilingsvereeniging „Nieuwveen en Omgeving" haar vijfde jaarvergadering gehouden De heer J C Bulk sprak een kort ope ningswoord De notulen werden onveranderd goedgekeurd. Het jaarverslag van den pen ningmeester stond in mineur. Over de ge heele linie was een teruggang waar te ne men, zelfs by het ledental. Gaf 1934 nog eenige aanwas by de aanvoer, in het laat ste jaar werden 88.486 eieren geveild tegen 117.619 in 1934. Het ontvangstcijfer liep met 843.25 terug tot j 2788.25. Het nadeelig sal do 1985 bedroeg 40.31, wat bestreden werd uit de reserve, waaT thuis nog 40.73 in zit. De controle geschiedde door de heeren N. Leberque en G. de Ryk, die een gunstig rapport uitbrachten. De heer J. Zekveld werd bedankt. De heer D. T. Joha had als voorzitter en bestuurslid 'bedankt. In diens plaats werd de heer Chr. v. d. Berg gekozen verklaard. De verdeeling der functies geschiedt op de a.s. bestuursverkiezing. De groote publieke belangstelling voor de veilingen beschouwde het bestuur als een gunstig teeken voor de toekomst. Geboren: Cornells Gerrit z. van J. C. vap 't Kruis en H. v. d. Berg Hen- drina Maria Theresia d. van Joh. Janmaat en Joh. Rekelhof. Overleden: Aiitje Ouwersloot 58 J. W. G. Luitis 65 j. Gevestigd: G. v. d. Berg van Nieuw koop M. Strandegaard van Bergen A. J. Weerdenburg van Veur W. Ariëns van Bergen H. Wybach van Achtkar- spel. Vertrokken: J. Groen naar den Haag T. Lulofs naar den Haag P. Olsthoorn naar Bergen H. Smeenk naar Zutphen H. Dykhuizen naar Groningen. OEGSTGEEST. De burgerwacht in uniform. De com mandant der burgerwacht heeft de leden een werkrooster toegezonden; het bestuur besloot tot invoering van een uniform. Deze uniform is voor de thans aanwezige leden voorloopig niet verplicht, doch waar de regeering het dragen der uniform ten zeerste aanbeveelt en deze heeft goedge keurd, terwijl reeds vele afdeelingen haar reeds dragen, zal van ieder nieuw lid het dragen van de uniform worden verlangd. Kaderopleiding en schietoefeningen K. S. O. hebben plaats in de oude gemeente school. Kaderopleiding omvat de strikt noodzakelijke exercitiën, bajonetschermen, optreden tegenover samenscholingen (theo rie) voorschriften voor het verkeer te land, maken en opruimen van hindernis sen. Zy, die in aanmerking wenschen te komen voor de opleiding tot een rang, die nen zich spoedig op te geven bij den com mandant. Verder zij nog medegedeeld, dat by voldoende deelname op Woensdag 26 Febr. as. een practische velddienst-oefe ning zal worden gehouden. Weest allen paraat en spoort allen aan tot trouwe plichtsbetrachting. Geitenfokvereenlging O. G. V. Dins dagavond hield O. G. V. haar jaarverga dering hi de zaal naast de Willem de Zwy- gerkerk. De voorzitter, de heer J. Sloot weg, heette allen welkom, hun, al was het reeds ver in het nieuwe jaar, een geluk kig 1936 toewenschend. Hy was zeer ver heugd over de flinke opkomst (40 leden waren n,l. opgekomen). De secretaris, de heer H. v. d. Hoeven, las de notulen en het jaarverslag voor en werd alles onveranderd goedgekeurd. De penningmeester, de heer A. Maat, bracht zijn financieel verslag ten gehoore. „Al is het geen voordeelige uitkomst, wy kunnen er toch komen", zoo sprak hij. Zonder aan merking werd ook dit verslag goedge keurd. De voorzitter dankte de heeren voor het werk, dat zy in het afgeloopen vereeni- gingsjaar zoo belangloos hadden verricht. Hierop las de heer v. d. Hoeven het ver slag van de bondsvergadering voor, waar heen deze heer was afgevaardigd Bij de bespreking aangaande de begrop- ting 1936 werd overwogen deze zoo moge lijk sluitend te maken. De bespreking aan gaande het plaatsen van een 2den bok had geen resultaat, daar de kosten veel te hoog zijn. De lammerenverkoop werd by opbod toegewezen aan den heer L. Hakker voor den prijs van 25 cents per lam. Ook werd de wenschelijkheid naar voren ge bracht dit jaar een stalkeuring te houden, en, zoo er een schikt terrein is, de stam boekkeuring in Rijnsburg te houden. Hierna volgde verloting, waarne de voor zitter de geanimeerde vergadering sloot.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6