VRIJDAG 31 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANi DERDE BLAD - PAG. 11 ROELOFAKENDSVEEN. „D.O.&." gaat feesten! Aangemoedigd door het succes van vorige jaren, geeft bovengenoemde vereeniging wederom drie feestavonden in „De Vier Heemskinderen'' en wel 3, 4 en 6 Februari. Noteer even deze datums en reserveer een dezer avonden, groot variété en lach- programma, waarna gezellig samenzijn. Voor U een gezelligen avond en U steunt onze mooie sportvereeniging in die Venen. Tot kijk! RIJP-WETERING. L.TJB. Op Woensdag 29 Januari hield de afd. van den L.T.B. te Rijp-Wetering een vergadering in café Zoetemelk. Bij verhindering van den voorzitter open de de waarn. voorzitter, de heer A. A. Bis schop, met den Chr. groet de vergadering en sprak de aanwezigen een hartelijk wel kom toe, tevens den wensch uitsprekende, dat de vergadering een aangenaam en nut tig verloop moge hebben. De notulen worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Bij de mededeelingen brengt de heer Bisschop verslag uit van de besprekingen, die hij voor de afd. heeft gehad met het Gemeentebestuur van Alkemade, inzake rattenbestrijding. Hij zegt ook bij deze be sprekingen de toezegging te hebben gedaan om 5.uit de kas te zullen geven, om de onkosten te helpen bestrijden. De vergade ring kon zich hiermee vereenigen. De penningmeester doet dan eenige mede deelingen naar aanleiding van een onder houd, dat hij heeft gehad met een ambte naar van het secretariaat te Haarlem over contributie-betalingen. De contributie van leden die het Bondsorgaan niet wenschen te lezen, is in 'het vervolg niet 2.50 maar 4.50. Hierna volgt Jaarverslag van den secre taris, dat door de vergadering aandachtig werd aangehoord en waarvoor de secreta- si een woord van dank van den voorzitter oogstte. Van de gelegenheid om voorstellen in te dienen voor de vergadering van den Boeren Vakbond werd door den heer R. G. Straat hof gebruik gemaakt, die gaarne zou zien, dat het Hoofdbestuur pogingen in het werk zou stellen om te bereiken, dat zelfkazende boeren in den winter ook tijdelijk him melk als consumptiemelk konden verkoopen en dan ook den vastgestledien prijs bedingen. Ook de heer G. J. v. d. Poel diende een voorstel in. Deze bracht de rente van hypo theken en Boerenleenbanken ter sprake. Hij zou gaarne zien, dat het H.B. zich wendde tot de Centrale Banken met het verzoek om de rente toch zoo laag mogelijk te stel len. Spr. zegt, dat sommige hypotheek- gevers als eisch stellen, voor zij tot rente verlaging over gaan, in sommige gevallen, dat ook de Boerenleenbank met die zelfde rente genoegen neemt. Wordt besloten om deze twee wenschen als voorstellen te formuleeren en in te die nen voor de vergadering van den Boeren Vakbond. Tot afgevaardigde wordt be noemd de heer C. van Egmond. Bij de rondvraag komt de rattenbestrij ding nog even ter sprake, waarna de waarn. voorzitter de vergadering sloot onder dank aan de leden, met den Chr. groet. VOORHOUT Volksbond. Onder voorzitterschap van den heer C. van der Burg kwam de R.K. Volksbond, afd. Voorhout, in jaarvergade ring bijeen in de groote zaal van het Pa rochiehuis. Nadat de notulen door secre taris J. A. van 'Gent waren voorgelezen en onveranderd goedgekeurd volgde mede- deeling van het Centraal Bestuur betref fende Centraal Ziekenfonds voor Haar- lemmemreer en Omstreken. In dit verband werd besloten op 19 Februari a.s. een Be stuursraad te houden en deze materie na der te bespreken. Thans bracht de secretaris een keurig verzorgd jaarverslag uit, hetwelk onder instemming der aanwezigen werd goedge keurd. Hierna was het woord aan den penningmeester tot het uitbrengen van zijn jaarverslag, waarvan het financieel overzicht te zien gaf, dat in totaal- was ontvangen: 1218.48, en uitgegeven: 1217.15, zoodat het saldo, - gevoegd bij het batig saldo 1934 bedroeg: 218.80. Onder applaus werd dezen functionaris dank ge bracht voor zijn gehouden beheer. De bestuursverkiezing kwam thans aan de orde; alvorens echter tot de verkiezing over te gaan, dankte de voorz. in welge kozen woorden het bestuurslid H. Venne, die wegens verder gevorderden leeftijd niet meer voor een herbenoeming in aan merking wenschte te komen, voor diens ijver welke hij bij de vervulling van zijn veeljarige bestuursloonbaan heeft aan den dag gelegd. Acht en twinting jaren was de heer Venne onafscheidelijk met het be stuur verbonden, een tijd waarin veel is veranderd en tot stand gebracht, mede door uw zorgen. Wij zien u noode vertrek ken uit onze bestuursgelederen. Een harte lijk applaus ondersteunde de sympathieke woorden van den voorzitter. Bij acclamatie werden tot bestuursleden herkozen de hee- ren: Andr. de Groot, J. A. van Gent, M. H. de Haas en Nic. Bakker, terwijl in de vacature H. Venne werd voorzien door de benoeming van het lid G. Salman, met al- gemeene stemmen. Volgden nu diverse jaarverslagen van de verschillende onderafdeelingen van den Volksbond. Door den heer M. H. de Haas werd namens ?,Hulp in Nood" financieel verslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in totaal was ontvangen: ƒ84.85; was uit gegeven: ƒ70.90, terwijl er nog in kas be vond een bedrag van 87.50. De heer C. v. d. Berg gaf verslag van de bibliotheek, die thans 40 lezers telt (het geen veel te weinig is), die in het afgeloo- pen jaar ruim 500 boeken ter lezing had den meegekregen. Twintig nieuwe boeken waren aangeschaft van de laatste schrij vers, hetgeen een mooie aanwinst is voor deze onderafdeeling, en een aansporing moet zijn voor de leden, om meer gebruik^ te maken van de bibliotheek. Het St. Nicolaascomité bracht bij monde van den heer B. van der Lubbe verslag uit. Ingekomen was 131, uitgegeven: 129.50, zoodat een saldo resteerde van ƒ1.50. Spreker bracht warmen dank aan de Eerw. Moeder Overste van Huize: „St. Agnes" voor de medewerking bij het St. Nicolaasfeest ondervonden, terwijl spr. mej. Lukassen dank bracht voor de mede werking bij het inkoopen. Volgde nog een kort verslag van het Ziekenhuisfonds door den heer J. A. van Gent, waarna tot lid der Commissie werd benoemd de heer A. van Dam. Aan de rondvraag gekomen, staan verf- schillende leden gereed om een dank groet te uiten aan het adres van het oud- bestuurslid H. Venne. Een daartoe uit de vergadering voortgekomen voorstel om het scheidend bestuurslid te benoemen tot eere-bestuurslid werd met algemeene stem men onder hartelijk applaus aanvaard, terwijl tevens met algemene instemming werd besloten den scheidenden nestor een stoffelijk blijk van waardeering voor zijn veeljarige getrouwheid aan te bieden, De geestel. adv., de weleerw. heer J. W. Kragtwijk houdt hierna nog een kort pro paganda-speech je voor den Volksbond, en spoort de leden aan vooral trouw ter ver gadering te komen om te toonen dat men lid is van een organisatie als de Volks bond. Hierna volgde sluiting met den chr. groet Balavond der muziekvereeniging. De groote zaal van het Parochiehuis was een voudig maar smaakvol versierd; bloemen prijkte op ieder tafeltje, terwijl het ver sterkt Voorhoutsch ensemble. K. en V. vroolijke muziek deed hooren. Jammer was het, dat de belangstelling niet nog grooter was; men. vraagt immers steeds om een balavond, en nuwas het aantal belangstellenden toch waarlijk beneden pijl. Moge een volgend pogen der muziek vereeniging meer resultaat opleveren. Veiling Kleinveever. „D.V.V.". Giste ren hield D.V.V. haar gewone wekelijksche veiling. De aanvoer en belangstelling was zeer goed te noemen. Aangevoerd waren 50 konijnen, die opbrachten van 0.20 1.45 per stuk; 15 kippen van 0.400.80 per stuk; 5 duiven van 0.150.20 per Stuk. Verder nog 65 no. diversen, die ook allen verkocht werden. Volgende week Donderdag geen veiling vanwege de tentoonstelling. WASSENAAR. R. K. Garde. Op Maandag 10 Februa ri aanstaande spreekt de Belgische sena tor Prof. dr. Ernst laes over het onder werp: „Een Vlaming vertelt".... Aanvang kwart over .acht. Prof. dr. Ernst Claes is o.a. schrijver van „De Witte", een boek dat later is verfilmd geworden. Deze lezing is de vierde der serie die door de R.-K. Garde is georganiseerd. Vacantiebewijs. Ter kennis van be langhebbenden wordt gebracht, dat met in gang van 1 Februari 1936, aan het commis sariaat van Politie, al'hier, 50 cent leges wordt geheven van elk zoogenaamd bewijs van overkomst of vacantiebewijs, hetwelk ten dienste van vreemdelingen wordt ge viseerd door het hoofd van politie. Oplichter gesnapt. Bij onderzoek is ge bleken, dat de persoon die zich in Dec. 1.1. in de Wassen, apotheek zich schuldig maak te aan de zoogenaamde wisseltruc, is ge naamd R. B., 34 jaar, koopman, wonende te Amsterdam. Hij pleegde te Delft een dergelijk feit en bevindt zich thans in het Huis van Bewaring te 's-Gravenhage. Geboren: Marian, d. van W. H. Metz en P. C. Koning Jacobus Arnold us, z. van L. Noordervliet en J. Balkenende. O n'd e r t r o u w d: C. A. de Vos en M. H. van Peppen H. van der Maat en T. Her- dejürgen G. van der Does en T. Nieuw- poort A. van der Schoor en J. G. Ver- hoeff. Getrouwd: A. M. Tönnies en M. G. Laukötter J. J. van der Spek en C. G. M. Ruijgrok C. van Wijk en S. Lammers. Overleden: Petrus Ruygrok 82 j., echtgenoot van M. Goedemans. Ingekomen: L. Arndt, uit Den Haag. G. J. van den Broek en gezin, uit Den Haag. M. Busse, uit Den Haag. A. Bijstron, uit Den Haag. D. Dubbeld, uit Rotterdam. E. Eiweleit, uit Duitschland. L. A. Goudberg, uit Den Haag. A. Hafner, uit Duitschland. R. R. Leijden, uit Loosdrecht. C. van Namen en vrouw, uit Zwijndrecht. Q. van Teijlingen, uit Zoeterwoude. O. de Vries, uit Schiplui den. A. Happée geb. Wemer, uit Den Haag. M. Wolff, uit Den Hag. M. van der Zwaan, uit Sassenheim. Vertrokken: M. C. A. Wolfs naar Susteren. S. Ypma geb. de Jong, naar N. O. Indië. C. Verweij, naar Utrecht. E. Koomen Visser, naar Den Haag. H. J. Scheffer, naar Batavia. A. Gel- kenz, naar Bochum (Duitschland). E. J. H. van den Barselaar, naar Oirschot. S. van Groningen Schinkel, naar Den Haag M. b. S. Mashabi en A. b. S. Mashabi, naar Den Haag. A. Kahlke, naar Reck linghausen (Duitschland). H. E. Verwey Mejan, naar Zeist. Jvr. S. W. A. Wichers naar id. E. J. Braamhorst, naar id. A. J. Jansen, naar Voorburg. A. Nagte- gaal en gezin, naar Rotterdam. W. L. Latour, naar Rotterdam. E. Mross, naar Den Haag. K. Kaptein, naar Den Haag. J. W. F. Mostard en gezin, naar Am sterdam. L. J. M. Kalken, naar Gronin gen. F. L. Rambonnet en gezin, naar Den Haag. A. H. H. Kipp, naar Den Haag. M. C. van den Burg, naar Den Haag. M. G. van den Burg, naar Den Haag. H. A. M. Angevaare, naar Mon ster. F. J. Th. M. Hendriks, naar Ub- bergen. A. Bekhuis, naar Zuidwolde. F. W. Th. Menning, naar Sost. H. Wahm- hoff, naar Duitschland. E. Kraft, naar Duitschland. De Raad dezer gemeente vergaderde Don derdagmiddag. Voorzitter Burgemeester van Wijnbergen. Tegenwoordig alle leden. Als voorstemmer werd aangewezen de heer Segers. Nadat de voorzitter de vergadering had geopend met gebed, werden de notulen na een kleine opmerking vastgesteld. Bezoldiging en rechtspositii veldwachters. De voorzitter stelde aan de orde de vast stelling van een verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en de bezol diging der velwachters in de gemeente Lisse. De heer Knetsch vindt de aangeboden verordening beter dan de vorige. Hij zou evenwel de kindertoeslag willen schrap pen, doch dan de wedde van het overige personeel ook daarmede in overeenstem ming brengen. Een kindertoeslag vindt spreker over het algemeen niet juist. De heer van Kesteren zou de leeftijd grens voor kindertoeslag willen brengen op 16 jaar in plaats van op 15 jaar en een toelage voor het derde kind te verleenen van minimum 60.De heer Tibboel sluit zich bij de vorige sprekers aan en verklaart dat de politiebeambten ten opzichte van het publiek geheel vrij moeten staan. Aange zien niet te verwachten is, dat de salaris- grenzen zullen worden goedgekeurd als zij verhoogd zouden worden is hij er voor om het kindertoeslag op een hoogere basis te brengen. De voorzitter zegt, dat B. en W. zich niet kunnen vereenigen met de denkbeelden van den heer Knetsch. De bedoeling van den heer van Kesteren is niet te verwezenlij ken in verband met de verhoudingen van het overige personeel. De heer Tibboel stelt voor om voor het 3e kind 40.het 4e kind 50.en het 5e kind 60.kindertoeslag te verleenen. Wethouder Warmerdam zegt, dat het voorstel zooals het nu ter tafel wordt ge bracht, een compromis-voorstel is. Hieraan is een groote hoeveelheid werk en overleg aan voorafgegaan en heeft ten slotte de bevrediging van de commissie voor sociale aangelegenheden verkregen. Laten wij ons hieraan houden. Het voorstel van den heer Tibboel werd niet ondersteund, waarna zander hoofde lijke stemming het voorstel van Burg. en Weth. werd aangenomen. Woningbouw. Vervolgens stelde de voorzitter aan de orde de verleen ing van een bouw- en grondvoorschot aan de R.K. Woningbouw- vereeniging „Het Gezinsbelang" voor de stichting van 37 woningen. De voorzitter zegt, dat hieromtrent over leg is gepleegd met den Inspecteur van Volksgezondheid en dat tegen de bouw van deze woningen zijnerzijds geen bezwaren bestaan. De heer Boot vraagt waarom het een spe cifieke R.K. vereeniging is. Is het niet te leurstellend voor het andere deel der be volking, die zich hierdoor eenigszins ten achter voelen gesteld en is het niet moge lijk deze vereeniging alsnog in een neutrale vereeniging om te zetten. De voorzitter vindt de opmerking van den heer Boot begrijpelijk. Evenwel is het niet geheel onbegrijpelijk, dat dit een R.K. ver eeniging is geworden, omdat in het Buurt schap de Engel de bevolking voor 90 pet. R.K. is. Oorspronkelijk hebben Burg. en Weth. het zelfde standpunt ingenomen en kenbaar gemaakt ten departemente, doch desniettegenstaande zijn de statuten goed gekeurd. Omzetting in een neutrale ver eeniging is niet meer mogelijk. De heer Kingma vraagt hoe ver het lid maatschap van een R.K. vereeniging gaat als bedoeld in het desbetreffende artikel. Als men nu geweerd wordt van een ver eeniging wat dan? Hoe zit het met de rechtszekerheid van de hospitant-leden ten aanzien van het verkrijgen eener woning? De heer Romijn zegt, dat men lid moet zijn van een R.K. standsorganisatie om lid der vereeniging te kunnen zijn. De hospitant- leden hebben evenwel rechten op het ver krijgen van een woning als de gewone le den. De heer Schrama bracht lof voor de vlugge tot standkoming van deze werk zaamheden door de vereeniging. De heer Segers zegt, dat de vereeniging een goede handleiding heeft gehad aan de Woning- bouwvereeniging „Volksbelang". Als be stuurder van deze vereeniging heeft hij steeds het standpunt gehad om geen wonin gen meer te bouwen, omdat hierdoor de werkloosheid grooter wordt. Is het niet GEMEENTERAAD VAN LISSE mogelijk minder dan 37 woningen te bou wen? De exploitatie-opzet is zeer goed en de huur laag. Spreker geeft in overweging om de kleinere woningen te voorzien van een borstwering, aangezien dit zeer gerie felijk is voor de bewoners. Laat men hier voor een z.g. dubbele inschrijving houden en wel A. meteen borstwering en B. zonder borstwering. Indien men dit binnen het raam van het voorschot kan doen, bestaat er z.i. geen bezwaar tegen. Zwaar vondt spreker de bepaling, dat 4 woningen be schikbaar moesten worden gesteld voor het rijk en de gemeente gezamenlijk. De voorzitter zegt, dat een minder aantal in verband met de exploitatie niet gebouwd kan worden, hetgeen het bestuur der ver eeniging met deugdelijke cijfers heeft aan getoond. De heer Romijn zet in duidelijke bewoor dingen uiteen de totstandkoming dezer voorstellen en bespreekt in verband hier mede tevens de exploitatie-rekening. Vol gens deze opzet komen er 15 huizen, be stemd voor groote gezinnen en 22 huizen, bestemd voor kleinere gezinnen, waarvoor een huishuur verschuldigd is van ten hoog ste 3.Spreker kan zich vereenigen met een dubbele aanbesteding, indien de huren maar hetzelfde blijven. Na een kleine gedachten wisseling wordt beslóten een aanbesteding te houden in tweeën, zooals de heer Segers heeft ontwik keld, en worden de gevraagde voorschot ten zonder hoofdelijke stemming verleend. School ar tsendïenst. Vaststelling van de regeling voor den schoolartsendienst Hillegom, omvattende de gemeenten Hillegom, Lisse, Noordwijk, Noordwijkerhout en Sassenheim. De voorzitter licht een en ander toe en leest een schrijven daaromtrent voor van de Centrale gemeente. Enkele bezwaren, welke aan deze regeling vastzaten zijn hier in weggewerkt. De rechtspositie van den schoolarts, die niet goed geregeld was, is thans voldoende gewaarborgd en gelijklui dend aan het ambtenarenreglement van Hil- legom. De regeling wordt aangegaan voor 10 jaar. De heer Segers vindt de jaarwedde van den schoolarts te hoog. Absoluut te hoog is volgens spreker de vergoeding voor de auto ad 1000.— per jaar. De regeling wil hij slechts aangaan voor den tijd van 5 jaren. De heer Kingma deelt het gevoelen van den heer Segers en vraagt vervolgens naar de wachtgeldregeling van dezen functio naris. De heer Schrama vindt de vergoeding voor de auto ook aan den hoogen kant. Voor den looptijd van 5 jaren voelt spreker niet in verband met het dienstverband van den schoolarts. De heer Romijn acht een regeling voor 10 jaren eveneens te lang en zou de bepaling geschrapt willen zien voor de stilzwijgende verlenging van 5 jaren. De heer Pijnacker kan zich ten volle vereeni gen met de voorstellen zooals zij gedaan zijn. De praktijk heeft ons geleerd in de af- geloopen 5 jaren, dat de dienst zeer goed en tot tevredenheid werkt. Hij juicht deze in stelling zeer toe. De heer Tibboel vindt de jaarwedde van den schoolarts niet te hoog, doch wel de vergoeding voor de auto. De voorzitter dankt den heer Pijnacker voor zijn waardeerende woorden. Het sa laris van den schoolarts vindt spreker een minimum salaris voor dezen functionaris en absoluut niet te hoog, doch eerder te laag. Betreffende de vergoeding van de auto zegt spreker, dat deze wel ruim is, doch dat men dit niet al te krap moet stellen. Laat de Commissie dit maar regelen. Als lid hiervan zal hij deze aangelegenheid daarin ter sprake brengen. De kwestie of de re geling 5 of 10 jaar zal loopen maakt voor spreker geen principieel bezwaar uit. Op 10 jaren is dit vastgesteld in verband met de provinciale subsidie op dezen dienst. Wij zijn het er over eens, dat wij den dienst in geen geval meer zouden willen missen. Bij de verdere discussie merkt de heer Warmerdam op, dat het den Raad aange naam zal zijn als de Commissie de reke ning overlegd daarop te kunnen constatee- ren, dat de vergoeding voor de auto niet ten volle is uitbetaald, omdat er staat ten hoogste 1000.terwijl de heer Tromp eveneens van meening is, dat de Commissie dit best kan worden toever trouwd. Hierna wordt de regeling ongewijzigd vastgesteld, alleen de heer Kingma wenscht aanteekening tegen te zijn, voor een vergoe ding van 1000.voor de auto. Eveneens wordt zonder hoofdelijke stem ming en bespreking het landarb eiderswet- plaatsje van den heer C. de Vries overge dragen aan den heer L. Eisenga. Gastarieveir. Door den voorzitter wordt aan de orde gesteld de vaststelling van de gewijzigde gastarieven. De voorzitter licht hieromtrent de voorbereidende werkzaamheden uitvoe rig toe. De heer Knetsch zegt, dat de tarieven hem niet voldoen. Waarom geen vastrecht- tarief met een bepaald verbruik en alles wat daarboven verbruikt wordt 3 ct. per M3.? Hierdoor verkrijgt men ten eerste meer bedrijfszekerheid van het bedrijf en op de 2de plaats z.i. een voordeeliger tarief voor de verbruikers. In verband hiermede bespreekt hij het stelsel-Woerden, hetgeen zeer goed moet werken en waar het gasver bruik steeds toeneemt. De heer Schrama ziet in deze tarieven geen voordeel voor de fabriek en geen voordeel voor de verbruikers. De basis 1933 en 1934 voor het verbruik is niet juist vol gens spreker. De basis moet op andere grondslagen worden genomen. De heer Se gers acht deze voorstellen goed en bouwt op de deskundige adviezen van den direc teur van het bedrijf. De voorzitter zegt, dat de gascommissie alle mogelijke pogingen hebben in het werk gesteld en tot de eindconclusie zijn geko men, dat deze tarieven de meest juiste zijn. De adviezen van den directeur zijn geheel overgenomen en hierin moet men vertrou wen stellen. Er zit een klein voordeel in voor de verbruikers. De tarieven worden evenwel op het einde van het jaar weer aan den Raad ter vaststelling aangeboden in verband met de levering van gas aan de gemeente Sassenheim. Hierna werd zonder hoofdelijke stemming overeenkomstig het voorstel van Burg. en Weth. besloten. Hierna werd zonder hoofdelijke stem ming en bespreking de begrooting van uit gaven voor het dienstjaar 1935 gewijzigd tot een bedrag van 1235.13. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van verschillende goedgekeurde raads besluiten. Tot zijn spijt deelde de voorzit ter méde, dat de Kroon het voorstel van den Raad om het maximum aantal vergun ningen te verhoogen niet heeft goedge keurd. Zweminrichting. In verband met een wijziging van de be grooting deelde de voorzitter mede, dat heeren Ged. Staten de stichting van een zweminrichting eveneens niet konden toe staan in dezen tijd, gezien de exploitatie verliezen welke verwacht worden. Dit wil evenwel niet zeggen, dat B. en W. dit nu geheel van de baan wil schuiven. Over dit punt ontstond een levendige dis cussie, waaraan deel genomen werd door de heeren Schrama, Tibboel, Segers, de wethouder en den voorzitter. Het resultaat hiervan is, dat in beginsel besloten werd een bedrag van maximum 500.per jaar beschikbaar te stellen voor de eventueele tekorten welke deze inrichting zou opleveren en dat het ver dere gedeelte zou worden bijgedragen door particulieren. De commissie zal hiermo- trent overleg plegen met de bevolking. De voorzitter deelde mede, dat B. en W. voor werkobjecten voor de werkverschaf fing aan werkloozen hebben besloten mach tiging te vragen om de Hyacinthenstraat een 100 M. door te trekken en de gronden op te hoogen met 3 M. zand, alsmede om het voetbalterrein, het z.g. oefenterrein, iets te vergrooten en de sloot eenige meters te ver plaatsen naar de richting van het zwem bad. De heer Knetsch vroeg hierbij de aan dacht voor werkverschaffing aan jeugdige werkloozen, wat besproken zal worden in het college van B. en W. De rondvraag leverde eenige vragen van minder belang op, waarna de voorzitter de vergadering sloot en men overging tot de behandeling van de schoolgeldreclames. 7i Woest Automobilist. DE GEBROEDERS „GOCHEM" 130. Vlug waren zij overeind en onder vreugdekreten haal den zij een prachtvisch op. 't Zal wel een snoek zijn, ver onderstelde Pat. Neen, 't is vast een zalm, beweerde Pit, waarop zijn broer hem hartelijk uitlachte. Malle kwibus, hier komt nooit zalm! 140. Wat moet dat hier? liet opeens een barsche stem zich hooren. Beiden keken verschrikt in het roode gezicht van Pieterse, den veldwachter. Jullie deugnieten weten zeker weer niet, dat het hier verboden is om te visschen, hè? Geef mij maar eens gauw die hengel en vischmand.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11