VRIJDAG 31 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 SPORT VOETBAL LEIDSCHE VOETBALBOND De Zaterdagmiddagcompetitie Het wedstrijdprogramma voor morgen middag luidt als volgt: le klasse: Rijnsb. B IQuick B I; ARC I—SLF I: Katwijk ILRC I; Noord- wijk ITer Leede I. 2e klasse A: Quick B IIO. Clubje I; Ter Leede IIKoudekerk I; Sleutels I SCO I; Woubrugge IARC II. 2e klasse B: SLF IIWeter. B I. 3e klasse A: SCO III—Woubrugge II. 3e kiasse B: LRC IIIRijnsh. B III; Quick B VNoordwijk IV (bijterr.); Kou dekerk IIWeter. B II. 4e klasse Noordwijk VQuica B VI (bijterr.); Weter. B.'IIILRC IV; ASC II Katwijk IV (2e terr.). Adspiranten: O. ClubjeTer Leede Alle wedstrijden vangen aan om kwart over drie. LEO HALLE ZIEK. Leo Halle, de doelverdediger van Go Ahead, ligt sinds Maandag in zijn woning te Deventer ziek te bed met een flinke koorts. De behandelende geneesheer vreest voor pleuritis. Het toeval wil, dat de reserve-doelman, die Halle's zwager is. door een gebroken vinger buiten gevecht werd gesteld. De doelman uit het derde elftal Sadelaar zal Halle tijdens zijn ziekte vervangen. hockey HOCKEYCLUB „ZUIDWIJCK" Het programma voor morgen en Zondag luidt: Zaterdag 1 Febr. 2.30 uur: Vriendsch. „Te Werve"„Zuidwijck II" dames. Zaterdag 1 Febr. 2.15 uur: Competitie „Zuidwijck II"„S.V. '35 II", heeren. Zondag 2 Febr. 12.30 uur: Competitie „H.WD.S. m"„Zuidwijckl" heeren. Zondag 2 Febr. 2.00 uur: Competitie Zuidwijck I"„P.T.T." dames. ijshockey BLUE SIX-AMERIKA 5—8 Gisteravond vond op de Sportfondsen- Kunstijsbaan te Amsterdam de tweede ont moeting plaats tusschen de Blue Six en het Amerikaansche Olympische IJshockey- team. De belangstelling was niet bijzonder groot, hetgeen natuurlijk gezocht zal moe ten worden in het feit, dat de weersom standigheden niet bijzonder aanlokkelijk waren en het af en toe motregende. Alvo rens de wedstrijd begon vond nog een kleine huldiging plaats van de „Holland- sche Canadeezen". Van de jongste ijs hockeyspeler van de baan hadden zij een aardig geschenk in ontvangst te nemen. In het team van de Blue Six was een verandering gekomen. Felix de Jong speel de in de plaats van Ellsworth*in de eerste voorhoede. Na het eerste speelgedeelte hadden de Amerikanen een 20-voor- sprong. In het tweede kartier wisten de Amerikanen tweemaal te scoren, hetgeen ook Griffin even voor het einde tweemaal achtereen op schitterende wijze deed. Na het tweede kwartier was de stand dus 24. Het laatste kwartier werd dus zoo als te begrijpen viel, zeer spannend, doch de gasten bleken de sterkeren te zijn. Zij wonnen tenslotte met 8—5. schaatsenrijden DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN HARDRIJDEN TE DA VOS De inschrijvingen Zaterdag en Zondag 1 en 2 Februari worden te Davos de wereldkampioenschap pen in het hardrijden op de schaats ge houden. Hiervoor zijn de volgende inschrij vingen binnengekomen: Nederland: B. S. Blaisse, L. Dijkstra, J. Langedijk, R. Koops, A. F. van der Scheer; Frankrijk: M. Lesguillons. Zweden: A. Johansson. Polen: J. Kalbarczyk. Japan: Y. Kawamura, S. Kin, S. Ishiha- ra, U. Cho, R. Nakamura, K. Nando, T. Koike. Duitschland: W. Santner en H. Sam es. Oostenrijk: M. Stiepl, K. Wazulek, K. Leb an. Hongarije: L. Hidveghy, E. Ladanyi en G. Ladanyi. Finland: A. Ojala, B. Vasenius, J. Ruis- salo, O. Blomquist, A. Ekman. Noorwegen: L. Ballangrud, M. Staksrud, H. Engnestangen, H. Haraldsen, Ch. Mati- sen, G. Krog, E. Wangberg en J. Chris- tensen. Vereen. Staten: A. Potts, L. Freisinger, R. Petersen, D. Lamb, E. Schroeder. Lethland: A. Bersinsch, J. Adriksons en A. Leinieks. olympische spelen REGEN OP DE OLYMPISCHE BOBBAAN. Gistermorgen werd bij de training op de Olympische bobbaan te Garmisch door den Zwitserschen recordhouder Reto Capadrutt een tijd van 1 min. 42 sec. genoteerd. Deze tijd werd door geen der andere deelnemers, waaronder bekende Duitsche, Zwitsersche en Amerikaansche rijders, gemaakt. Later moest de training worden gestaakt wegens den steeds grooter wordenden regenval, teneinde de baan niet te beschadigen. De Rallye Monte Carlo. Zamfirescou-Cristea (Roemenië) met Ford winnaars. Bakker Schut en De Beaufort op de vierde plaats. Door bemiddeling van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club zijn bij het A.N.P. te Amsterdam de volgende be richten binnengekomen omtrent de heden te Monte Carlo gehouden klassementsproe ven: De klassementsproef leverde gisteren in zooverre een verrassing op, dat de Roeme nen Zamfirescou en Cristea, die als outsi ders tegenover de sterke Franschen werden beschouwd, den snelsten tijd voor het par cours lieten noteeren en daar zij zonder strafpunten te Monte Carlo waren aange komen na hun start te Athene, werden zij eerste in het algemeen klassement en daar mede winnaars van de Rallye Monte Carlo 1936. De winnaars reden met Ford. De heer en mevrouw L. Schell (Frank rijk). met Delahaye, gestart te Athene, plaatsten zich in de klassementsproef twee de en daarmede tevens in het eindklasse ment. De winnaars van het vorige jaar, Ch. Lahaye en R. Quatresous (Frankrijk) met Renault, eveneens te Athene gestart, bezet ten de derde plaats. Onze landgenooten G. Bakker Schut en H. de Beaufort, met Ford, werden in de klassementsproef derde, doch in verband met het feit, dat zij te Tallinn waren ge start en dus maximaal 503 punten kregen toegewezen, tegen de Athene-rijders 506, werden Lahaye en Quatresous in het eind klassement nog boven hen geplaatst. De bekende Fransche rijder J. Trevoux met Hotchkiss werd zesde. Het resultaat was: 1. I. Zamfirescou—P. G. Cristea (Roeme nië) met Ford. 641 pnt., startplaats Athene. 2. De heer en mevrouw L. Schell (Frank rijk) met Delahay.e, 640,6 pnt., startplaats Athene. 3. Charles Lahaye en R. Quatresous (Frankrijk) met Renault, 638,8 pnt., start plaats Athene. 4. G. Bakker Schut en H. de Beaufort (Nederland) met Ford, 637,4 pnt., start plaats Tallinn. Klasse tot 1500 c.c.m.: 1. E. Kozma—I. Martinet (Hongarije) met Fiat, 630 pnt., gestart te Tallinn. 2. Z. Pohl (Tsjecho-Slowakije) met Po pular, 625,9 pnt., gestart te Athene. Dameswedstrijd: 1. Mevrouw J. Marinovitch en Mej. Helle Nice (Frankrijk) met Matford, 627,8 pnt., gestart te Tallinn. 2. Mej. L. Lamberjack en Mevr. Peter- mann (Frankrijk) met Hotchkiss, gestart te Tallinn, 621,2 pnt. Tenslotte kan nog worden medegedeeld, dat de heeren Bylaard en Van Beeck Cal- koen met Ford, de beste prestatie hebben geleverd van hen, die te Stavanger zijn ge start. Hetzelfde is het geval met de Neder landsche Ford-équipe TestersDiepen, die van Valenca in Portugal zijn vertrokken. In totaal zijn 40 teams zonder strafpunten te Monte Carlo aangekomen. biljarten KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Eerste klasse groot biljart cadre 45/2. Gistermiddag zijn in Hotel Noord-Bra bant te Utrecht de wedstrijden om het Ne- derlandsch kampioenschap groot biljart cadre 45/2 aangevangen. De heer T. Brou wer, in. zijn 'kwaliteit van tweede voorzit ter van den Nederlandschen Biljart Bond en als praeses vap de Vereeniging Noord- Brabant, in wier clublokaal de wedstrijden gespeeld worden, opende het tournooi met enkele hartelijke woorden tot de spelers, waarin hij hen aangename en sportieve da gen toewenschte. De resultaten zyn als volgt: Dommering 388 26 01 14,92 Sweering 400 26 60 15.38 Van Vliet 400 30 83 13,33 De Leeuw 308 30 73 10,26 Wiemers 400 23 65 17.39 De Leeuw 142 23 70 6.17 Van Vliet 400 28 92 14,28 Sweering 388 28 48 13,85 Dommering 400 23 90 17,39 Wiemers 240 23 72 10,43 ONS GENOEGEN I—L.U.T.O. H 5—3. Deze ontmoeting eindigde in een 53 overwinning voor de thuisclub. Het resul taat is: Pnt. Brt. H.S. Gem. G. Degger LUTO 150 25 24 6.— J. v. Kampen OG 150 25 31 6.— C. Kortekaas 82 22 18 3.72 S. v. Rijn. 150 22 25 6.81 A. v. Dijk 150 36 17 4.16 Th. Duivenvoorde 149 36 24 4.13 H. Verdel 137 43 15 3.18 C. v. Oosten 150 43 22 3.48 O.G. I 5 punten; L.U.T.O. n 3 punten. LISSER BILJART KRING. De wedstrijd LUTO 6 (Lisse) en Voorhout II voor de 3de klasse competitie L.B.K. had het volgend resultaat: Jac. v. Dorp Voorhout 75 74 8 1.01 G. Bon LUTO 71 74 5 0.95 A. Diemei 66 48 8 1.37 C. v. Diest 75 48 12 1.56 T. Diemei 75 58 9 1.29 H. v. Dijk 60 58 8 1.03 M. Hogervorst 22 40 5 0.55 Fr. v. Dijk 75 40 10 1.87 LUTO 6 4 punten; Voorhout 2 4 punten. DAMMEN SIMULTAAN-SEANCE M. RAICHENBACH 4* Te Alphen aan den Rijn Het bestur van A.D.C. is er in geslaagd de wereldkampioen M. Raichenbach naar Alpen te doen komen, om aldaar op Woensdag 4 Febr. 's avonds 8 uur in hotel de Vergulde Wagen een simultaan-séance te geven, waaraan thans reeds een 50-tal dammers uit de Rijnstreek zullen deelne men. De deelname is alsnog voor enkele personen opengesteld; opgave Raadhuis straat 247, Alphen. A.D.C. n A.D.C. II gaat Maandag op bezoek bij Kamerik. Dinsdag moet A.D.C. I naar Zwammerdam. Beide wedstrijden worden gespeeld voor de Rijnstreek-competitie. schaken KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN EN O. In de bovenzaal van „In den Vergulden Turk" werd gisteravond de derde ronde der voor wedstrijden gespeeld. Ditmaal moesten de volgende spelers tegen elkaar uitkomen: le groep: A. BlonkE. v. d. Valk, M, M. SegaarI. Samkolder en G. BosschaA. Geyer. 2e groep: D. v. GelderJ. Koet: Mr. C. J. GoudsmitJohs. v. Veen en W. Dem- mendalC. Slagmolen. 3e groep: W. v. d. BroekTh. Admiraal, F. de BruynMr. A. G. de Blécourt en W. H. v. d. NatJ. Lips. 4e groep: K. RozenbergI. Zitman, M. BloemL. J. Rutten en Ir. J. J. G. van HoekH. J. Neuteboom. Na ruim 1 uur spelen was reeds de le partij uit. Bosscha en Geyer speelden een tweepaardspel in de nahand, dat Geyer zwak behandelde, zoodat hij een officier verloor. In d^n verderen loop van het spel verloor hij nog een officier, zoodat hij op gaf. Direct daarop volgde reeds de tweede uitslag. Van Veen won van Goudsmit, de kampioen won dus nu reeds 4 partijen achter elkaar, verloor geen enkele en be hoeft nu nog slechts 1 partij te spelen. De uitslagen waren de volgende: groep I v. d. Valk wint van lBonk, Bos scha wint van Geyer, SegaarSamhalden uitgesteld. Groep II: Koet wint van Van Gelder, Van Veen wint van Goudsmit en Demmen- dal wint van Slagmolen. Groep III. Van den Broek wint van Ad miraal, De Blécourt wint van De Bruyn en Van der NatLips afgebroken. Groep IV. Zitman wint van Rosenberg; Van Hoek wint van Neyteboom en Rut ten wint van Bloem. Rozenberg tre£t zich terug en zijn 3 nog te spelen partijen wer den voor hem verloren verklaard. De afgebroken partij SlagmolenGoud smit is remise gegeven. Stand na de derde ronde: I. Samhalden en Segaar, elk 2 uit 2, Van der Valk en Bosscha, elk 2 uit 3; Geyer en Blonk, elk 0 uit 3. II. Van Veen 4 uit 4. Demmendal 3 uit 4, Koet IK uit 3, Slagmolen 1 uit 3, Gou- smit Vi uit 3 en Van Gelder 0 uit 3. III. Van den Broek 2 x uit 3, De Blé court en Admiraal 1 x uit 3, Van der Nat K x x uit 3, De Bruyn K x uit 3, Lips 0 xx uit 3. IV. Rutten, Zitman en Van Hoek, elk 2K uit 3, Bloem 2K uit 4, Neuteboom 1 uit 4 en Rozenberg 0 uit. 5. HULDIGING EUWE-ALJECHIN COMlTé. Gistermiddag had in het Carlton-hotel te Amsterdam een huldiging plaats van de leden van het Euwe-Aljechin Comité. Voor aanstaande figuren uit de Nederlandsche schaakwereld, verder Dr. Euwe, zijn echt- genoote, de schaakmeesters Spielmann en Landau en andere genoodigden waren teza men gekomen om de heeren Levenbach, Liket, van Harten en van Dam van het Euwe-Aljechin-Comité te huldigen. Nadat de heer van Dien telegrammen van Z.Exc. Minister Slotemaker de Bruïne en den wethouder van Onderwijs, die helaas niet aanwezig konden zijn, voorgelezen had, richtte hij met een hartelijk en geestig 4peech je het woord tot de Comité-leden. Hij memoreerde den moeilijken en langdurigen arbeid, dien zij met zoo een buitengewoon succes hadden bekroond gezien en sprak van de bewondering van de geheele schaak wereld voor deze doortastende, leidende persoonlijkheden. Het stoffelijk blijk van waardeering voor het Comité bestond uit een prachtige blocnote met zilveren dek blad, waarop de inscriptie: „Huldeblijk voor zijn arbeid in het Euwe-Aljechin Comité 1933/35 van eenige schaakvrienden". Euwe zelf dankte het Comité voor zijn moeizaam werk, waardoor een groot deel van zijn succes op de rekening van deze heeren geschreven kon worden. „U hebt over mij gewaakt, als bijna geen ander", al dus de wereldkampioen. De bekende meester Spielmann dankte het Comité namens den wedstrijdleider Hans Kmoch en de geheele schaakwereld. Tenslotte betuigde de heer Levenbach zijn erkentelijkheid en die van zijn mede- comitéleden voor het waardevolle geschenk en de hartelijke woorden. Hij bracht nog eens op duidelijke wijze den vriendschap- pelijken geest, die in het Comité altijd heerschte, naar voren, waardoor zoo een innige samenwerking mogelijk was. Hij sprak de hoop uit dat men de schaakwereld in de toekomst nog veel diensten zou kun nen bewijzen. SIMULTAAN-SEANCE HAMMING Gisteravond speelde mr. A. W. Hamming simultaat op de sociëteit „Minerva" tegen de leden van het Studeritenschaakgezel- schap „Morphy". 24 Spelers namen aan de séance deel en het resultaat na 3 K uur spelens was, dat de heer Hamming 20 spe len won en 4 verloor tegen de heeren Swart, Koch, De Bussy en Vreede. UIT DE OMGEVING LEIMUIDEN. Personalia. Geslaagd te Den Haag voor het examen coupeuze-leerares Mej. Dora Kamp te Leimuiden, opgeleid door Mej. G. Lubbe, Modevakschool N.S.A.I.D., Hille- gom. LISSE. Geboren: Johanna Maria, d. van K. Warmerdam en D. Giesbergen. Ondertrouwd: J. Quarfcel 25 j. te Lisse en A. Wildeman 22 j., te Puttershoek. Getrouwd: W. A. Ebben te Lisse en W. C. Visser te Haarlem. Gevestigd: M. Schmidt en echtg. uit Aalsmeer H. Klijn uit Leimuiden C. C. Prins uit Hillegcm L. Scholte uit Haar lemmermeer J. C. E. Graaf van Lynden en echtg. uit Noordwijk. Vertrokken: Th. van der Meer en gezin naar Hillegom J. L. P. Mens naar Amsterdam. NOORDWIJKERHOUT. Middenstandsvereeniging. In de bo venzaal van Hotel Gouwenberg hield de R.K. Middenstandsvereeniging een verga dering. Na opening feliciteerde de voorzit ter het nieuwbenoemde bestuurslid, de heer Jac. van Parera met zijn benoeming. Hij sprak de hoop uit, dat de nieuwbenoemde en goede werker voor de vereeniging zal zijn. Vervolgens werd besloten op te rich ten een z.g. „Schep kindervreugd"-bewe ging. Hierna werden 2 loten a 2.50 uitge loot van het steunfonds. Tot bode werd aan gesteld de heer Jan v. d. Slot. Installatie vond plaats van een 4 tal nieuwe leden, waarna de rondvraag volgde, welke alleen vragen van huishoudelijken aard opleverde. Bij de sluiting spoorde de voorzitter alle leden aan met him dames de vergadering op 19 Februari as. te bezoeken. Op die ver gadering zal Rector Bots een spreekbeurt vervullen. Muziekconcours. Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de muziekvereeni- ging „St. Jeanen d 'Arc" en van het 10-jarig bestaan van den R.K. Bond van Zuid-Hol- landsche muziekgezelschappen zal dezen zomer alhier een muziekconcours worden gehouden. De data van het concours zijn nog niet bekend. Op het terrein van het concours, dat gelegen is achter de Haven dwarsstraat komt ook een Lunapark. Aanrijding. In den avond van Zon dag 26 Januari j.l. te ongeveer 7 uur, werd Mej. W„ die vergezeld van haar man, op den Langevelderweg te Noordwijkerhout wandelde, door een achteroprijdenden wiel rijder aangereden en tegen den grond ge smakt. De gevolgen der aanrijding zijn van dien aard, dat Mej. W. zich onder doktersbehan deling heeft moeten stellen. De wielrijder, die zich om de aanrijding en het slachtoffer niet bekommerde, is door gereden in de richting van het dorp Noord wijkerhout. De chef van Politie te Noordwijkerhout roept allen, die omtrent de aanrijding in lichtingen kunnen geven op, zich ter zake aan zijn bureau te vervoegen. De wielrijder wordt in zijn eigen belang aangeraden zich eveneens ter zake aan opgemeld bureau te melden. Geboren: Bernardus Albertus Theodo- rus Hendriikus, z. van C. N. Koomen-Berg Maria Cunera Alida, d. van C. Th/de Groot- de Klerk Geertruida Maria, d. van W. A. Brama-Witteman Adriana Antonetta, d. van Nic. A. van Kampen-Caspers Anna MargaretJha, d. van P. J. Geerlings-van den Berg Johanna Cornelia Helena Hendii- ka, z. van M. A. van den Berg-Bon Louisa Adriana, d. van P. Jansen-Jansen Theodora Petronella, d. van W. van der Linden-Voskuil Ignatius Antonius Jo hannes, z. van I. A. Dobbe-Lagerberg Ali da Cornelia,, d, van J. J. Lamm ers-Aart - man Leonardos Adrianus, z. van J. C. dé Klerk-Zonneveld Wilhelmus Johannes Hendrik us, z. van H. E. Pompe-Hulsebosch Antonia Johanna Maria, <L van E. H. H. M. Jansen-Peek. Ondertrouwd: C. Schrama 34 j. jjm. en Th. M. Duijvenvoorde 27 j. jd. Getrouwd: N. J. F. van der Splinter 22 j. jm. en S. Duivenvoorde 21 j. jd. N. H. Duivenvoorde 27 j. jm. en C. J. Sprok- kelenburg 25 j. jd. J. van der Meer 35 j. jm. en W. J. van der Togt 28 j. jd. Overleden: Cecilia M. van Nobelen 3 j. F. C. Woens 74 j. Jacobus van den Berg 80 j., echtgenoot van L. v. d. Zwet W. B. Riesmeyer 81 j. W. F. Zeg- waart 90 j„ weduwe van G. van den Berg R. de Jong 89 j. I ZÏLK. „St. Barbara". Woensdagavond te 7 uur hield de dragersvereeniging „St. Bar bara" een algemeene ledenvergadering. De opkomst was zeer groot, plm. 100 per sonen namen aan de vergadering deel. De voorzitter, de heer Ruigrok, opende de vergadering met den Chr. groet, waarna hij met een kort woord de vergadering in leidde. Hierna ging men tot de notulen over, welke onveranderd werden goedgekeurd. De commissie, belast met het toezicht op de geldelijke aangelegenheden, heeft het afgeloopen jaar alles in goede orde bevon den. Het verslag van den penningmeester over het afgeloopen jaar luidde als volgt: Saldo vorig jaar 428 53, aan uitgaven 234.11; voordeelig saldo f 194.42,» terwijl over het jaar 1935 nog 80..te innen is. Hierna was de bestuursverkiezing aan de orde. Aftredend waren de heeren P. C. v. Saase en A. die Groot respectievelijk pen ningmeester er lid van de kascontrole, wel ke beide per acclamatie worden herkozen. De rondvraag bracht weinig nieuws; de personen, welke zich hiervoor hadden op gegeven, werden naar genoegen beant woord door den voorzitter. De voorzitter dankte het bestuur voor het ongetwijfeld vele hieraan verbonden werk. (Applaus). Hierna werd de vergadering met gebed gesloten en bleef men nog eenigen tyd ge zellig bijeen, waarbij verschillende verlo tingen plaats vonden. NOORDWIJK. Hanze. De Hanze kwam in hotel Royal in vergadering bijeen onder presi dium van den heer V. Ph. Braun, welke bij zijn inleiding zijn vreugde kon uitspre ken over de goede opkomst. Na lezing der notulen werden enkele in gekomen en uitgegane stukken behandelt. Aan B. en W. was verzonden een schrij ven inzake inschakeling van de Standsor ganisatie ten opzichte van Middenstands aangelegenheden, terwijl van het Centraal Hanze-bureau een uitvoerige toelichting was ingekomen op de gestelde vraag,, wat zijn de voorschriften van de Kamer van Koophandel en in hoeverre zijn deze ver plichtend? Op een gedaan verzoek aan B. en W. om bij het verstrekken xan schoe nen-bonnen, deze niet inwisselbaar te doen stellen bij de Bata, daar dit een filiaal is van Leiden, was een weigerend antwoord ingekomen, iets was de voorzitter ten zeer ste bevreemdde, omdat eenzelfde verzoek in naburige steden wel werd ingewilligd. Nog was een schrijven gezonden aan het gemeentebestuur, op het gerucht, dat hier in het leven zal worden geroepen een Eco nomisch Instituut tot voorlichting. HieiA is de Middenstandsorganisatie niet erkend en zij voelt zich gepasseerd, termeer daar nu wordt voorgesteld dit Instituut federa tief samen te stellen. Dit zal met zich medebrengen, dat de lichamen welke hier in vertegenwoordigd zijn, ook evenveel rechten moeten hebben en wanneer een dergelijk Instituut nuttig is zal de Hanze zeker hiertoe mede helpen. Met een ap plausje van de vergadering werd het keu rig gestyleerde jaarverslag van den secre taris beloond. Uit dit verslag sprak een opgewekt en actief vereenigingsleven. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een bedrag van 1049.24, waarin een batig saldo van 14.97. Beide functionarisij sen hadden een dankwoord te incasseeren van den voorzitter, hetwelk door de ver gadering werd onderstreept. Als kas-com- missie werden benoemd de heeren S. Lan- gelaan, H. Rooijers en H. v. d. Holst. Onder algemeene instemming werden vervolgens als eere-leden benoemd de hee ren C. G. J. Alkemade Sr., J. W. Rooden- rijs, J. H. v. d. Werf en J. G. v. Eeden. In de vacature-Roeleveld als lid van de Voor schotbank, werd voorzien door de benoe ming van den heer C. v. Egmond. Hierna verkreeg de geest. adv. kap. Sluis het woord voor-het houden van een lezing, waarvoor hij als onderwerp had gekozen: „Naar een betere toekomst". Dit onder werp had Z.Eerw. gekozen met het oog op de actie, welke in deze maand gevoerd wordt voor het gezinsleven, want willen wij verbetering krijgen in de toekomst, dan zal allereerst het gezinsleven op hooger niveau moeten komen. In breede trekken weerspiegelde spr. de ontaarding op amuse ment- en sportgebied, de on-christelijkheid van de maatschappij en de ontheiliging van het huwelijk en daarom zal een kreet naar een betere toekomst een ziele-kreet moeten zijn om beteer menschen met kerstening van het christelijk huisgezin, een heiliging van het huwelijk. Wij moeten onze gezin nen bouwen op de rots van Christus' Kerk op God die het eeuwige leven is. Alleen dan gaan wij een betere toekomst tegemoet. Een dankbaar applaus volgde op deze aandach tig aangehoorde rede. Het dankwoord van den voorzitter ging tevens vergezeld met het verzoek van Z.Eerw. nogmaals een dergelijke lezing te mogen verwachten. Na een korte rondvraag volgde sluiting van deze leerzame en geanimeerde vergadering. OEGSTGEEST Tennis-park. Het Carlo-Tennispar*. heeft weer een groote verbetering onder gaan, waarin de tennisliefhebbers zich on getwijfeld zullen verheugen. Alle banen zijn verlegd, zoodat van de zon geen hin der meer kan worden ondervonden terwijl de wind eveneens „buiten de deur is ge zet", door het aanbrengen van een wind- beschutting. Een en ander zal er ongetwij feld toe bijdragen dat het dezen zomer nog drukker zal worden aan den Rijngeester- straatweg. De oefenmeester van Noordwijk zal tevens steeds op de banen aanwezig zijr SASSENHEIM. Geboren: Anna Wilhelmina Maria, d. van H. J. A. van der Meij en M. M. Hooger- vorst. Ondertrouwd: M. Zandbergen 32 j. en N. Schuilenburg 29 j. T. H. Philippo 23 j. en G. J. G. Schuilenburg 25 j. Gevestigd: Mej. H. Honders van Oegstgeest Mej. A. M. Starkenburg van Delft. Vertrokken: W. Willemsen en gezin naar Santpoort (Bloemendaal) Mej. J. W. M. Satter naar Roozendaal Mej. T. van Loo naar Leimuiden M. Fr. van der Horst naar Echt Mej. S. Zuilhoff naar Bloemendaal L. M. D. Bissohops naar Heemstede Mej. H. Elberse naar Leimui den.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10