mm RADIO-PROGRAMMA'S Hü DINSDAG 28 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 /OENSDAG 29 JANUARI GEMENGDE* BERICHTEN DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD Gisteravond omstreeks 5 uur had in per ceel Hazebroekstraat 47 te Amsterdam een tragisch ongeval plaats, waarbij de 17-ja- rige jongen W. M. werd gedood. De jongen was bezig met het aansluiten van een lichtpunt aan het electrisch net. Hij had verzuimd den stroom uit te scha kelen en op een gegeven oogenblik kwam hij in aanraking met draden, waarop de volle spanning stond. M. sloeg onmiddellijk tegen den grond. De Geneeskundige Dienst, welke ter stond werd gewaarschuwd, is langen tijd, doch helaas te vergeefs, bezig geweest met het opwekken van de levensgeesten. De jongeman bleek reeds te zijn overleden. MACHINIST BEKNELD De stoomtrawler Liesbeth Betty IJmui- den 133 welke Zaterdag ter visscherij was uitgevaren, keerde na enkele uren weder om terug, aangezien de machinst bekneld geraakt was tuscshen de machine. De machinist is onder doktersbehande ling gesteld en naar het St. Antonius zie kenhuis te IJmuiden vervoerd. BAGGERMOLEN OP ZEE GEZONKEN De bemanning gered De Nederlandsche sleepboot „Oostzee", op reis van Havre naar Tunis, met een baggermolen op sleeptouw, seinde d.d. Maandag 27 dezer, dat op twintig jnijlen afstand van Kaap Roca (Middellandsche Zee), de molen is gezonken. De bemanning werd gered. DOOR DE AFSLUITBOOMEN GEREDEN Avontuur, dat goed afliep Zondagavond, terwijl de trein van 8.15 uit de richting Gelderland Haaksbergen naderde en de boomen waren gesloten, na derde uit Hengelo een personen auto, waar in een drietal jongelui, allen afkomstig uit Enschedé, was gezeten. Het schijnt, dat de bestuurder, de 18-jafige A. J. E., geen aandacht heeft besteed aan de stopborden, met als gevolg dat de auto dwars door de afsluitboomen reed. Midden op de rails kwam het voertuig tot staan. Onmiddel lijk reed de auto terug en koos het hazen pad. Met groote snelheid sloeg men den Parallelweg in. De vreemdelingen waren zeker niet op de hoogte met de omstandig heden. Immers aan hef eind van de fa briek Odink en Koenderink loopt deze weg dood. In razende vaart met gedoofde lich ten vloog de auto voort. Een buurtbewo ner, die toevallig het ongeval zag gebeu ren en daarna de wagen op zich zag afko men, kon nog net terzijde springen om daar het voertuig boven van den weg in het bouwland terecht te zien komen. Daar bleef de wagen staan. De jongelieden gin gen aan den haal, maar kwamen later terug. De voorruit en de lampen waren ver nield. Bij het onderzoek kwam vast te staan, dat de bestuurder geen rijbewijs had. Voor de deelnemers aan dit tochtje zal dit ongeluk een kostbaar uitstapje wor den. Zij kunnen echter van geluk spreken, dat alles zoo goed is afgeloopen. INBREKER IN DEN VAL Met een revolver In bedwang gehouden Toen de heer J. Meyer, keurmeester aan het gemeentelijk slachthuis te Helmond, Zondagavond te half acht, na den gehee- len dag afwezig te zijn geweest, met vrouw en zoon terugkeerde, vond hij in zijn huis kamer sporen van een inbraak. De geheele kamer was overhoop gehaald, terwij L en kele luxe voorwerpen op den vloer waren gezet, blijkbaar met de bedoeling, die mede te nemen. De heer Meyer riep onmiddellijk zijn nog buiten wachtenden zoon. Bij het on derzoek, dat beiden instelden, zagen zij, dat zich achter een deur een man verbor gen hield. Zij duwden deze deur met kracht verder open, zoodat de man tus- schen muur en deur bekneld geraakte. De inbreker zat dus letterlijk en figuurlijk gevangen. Hij werd met een revolver in bedwang gehouden, totdat de gewaarschuw de politie kwam om hem te arresteeren. De gearresteerde bleek te zijn de 30-ja rige J. J. M., die eenige jaren geleden in het Vreemdelingenlegioen in Noord-Afrika heeft gediend en thans te Helmond woon achtig is. Den laatsten tijd hield hij verblijf in een logement. M. werd reeds lang door de politie van enkele inbraken in Helmond en omgeving verdacht, o.a. van een inbraak in de Stoomzuivelfabriek te Bakel, in den nacht van Vrijdag op Zaterdag j.l., waarbij een mislukte poging werd gedaan de brand kast te forceeren en slechts een kistje si garen werd vermist. De man zal voor den Officier van Justitie te Roermond worden geleid. VALSCHHEID IN GESCHRIFTE EN VERDUISTERING Op last van den Officier van Justitie te Haarlem is Donderdag j.l. door de Am- ster damsche politie gearresteerd de 60- jarige mr. van S., die ervan wordt ver dacht zich door middel van valschheid in geschrifte een bedrag van ƒ300 te hebben toegeëigend ten nadeele van een zwak zinnige, over wiens vermogen hij tot be heerder zou worden benoemd. Mr. van S. is sinds eenigen tijd niet meer als advo caat ingeschreven en stond niet gunstig bekend. Hoever de schade reikt, die mr. van S. door zijn praktijken heeft aange richt en welke strafbare feiten daarbij zijn gepleegd, valt nog niet vast te stel len, daar de zaak nog in een stadium van onderzoek verkeert. In hetgeen aan het licht kwam, vond de Haarlemsche Justi tie reden tot voorloopige inhechtenisne ming aanwezig. JEUGDIGE AVONTURIERS GESNAPT. Naar we vernemen is door de politie te Ubbergen-Beek een groep jongelui, van wie de meesten van goeden huize zijn, aan gehouden, die er 's avonds of 's nachts op uittrokken, om binnen te dringen in on bewoonde villa's in de omgeving van Beek- Ubbergen en Berg en Dal. Zoo moeten er inbraken gepleegd zijn in villa's op den Kwakkenberg en op den Stollenberg, waarbij gebruik gemaakt werd van een breekijzer. Als de jongelui erop uittrokken vermomden ze zich soms met een zwart masker. In de villa's richtten ze niet alleen aan deuren en ramen, maar ook aan de meu bels groote schade aan. Bij het verhoor ontkenden ze aanvanke lijk alles, doch ten slotte hebben sommi gen toch aan de politie toegegeven zich aan inbraak te hebben schuldig gemaakt. Ze werden meer gedreven door zucht tot avontuur dan tot diefstal. MET HET GELD VAN ANDEREN GOEDEN SIER GEMAAKT. Te Maeseyck (B.) werd, in samenwer king met de marechaussée te Sittard, ge arresteerd de 17-jarige S. uit Sittard, die een paar weken geleden, een inbraak pleegde in het „Unie"-filiaal te Sittard, waarbij hij circa 500 gulden buit maakte. S. was met eenige kornuiten op stap ge gaan en heeft in België zóódanig met het geld omgesprongen, dat nog slechts f 20 in zijn bezit werd gevonden van het ont vreemde bedrag. Eenigen tijd. geleden verdween te Noord-Scharwoude zekere v. H., die eeni ge duizenden guldens ten nadeele van zijn patroon verduisterd had. Het blijkt nu, dat de man de wijk naar Parijs had genomen. Toen hij nu evenwel in ons land terugkeer de, duurde het niet lang, of de politie „ontfermde" zich over hem. Te Roosendaal werd hij gearresteerd om na verhoor in arrest te worden gesteld. SPORT DAMMhN BORDENWEDSTRIJD LEIDSCHE DAM- VEREENIGING. Door de competitiewedstrijden zijn de bordenwedstrijden der eerste klas eenigs- zins achterop geraakt, terwijl de tweede klasse reeds uitgespeeld is. De derde klas is weer opnieuw begonnen, aangezien hier een dubbele ronde gespeeld moet worden, terwijl door het steeds groeiende aantal le den een vierde klas bordenwedstrijd in voorbereiding is. De stand der eerste klas is thans. gesp, gew. rem,verl.pnt. A. Ter Haar 10 6 1 3 13 P. v. d. Stel 7 5 1 I 11 M. Optendrees 6 3 3 9 P. Marck 8 4 1 3 9 I. Teleng 8 4 1 3 9 J. Klinkenberg 5 3 1 1 7 J. A. Bernsen 8 2 2 4 6 H. de Water 8 2 1 5 5 T. D. v. d. Bosch 8 2 6 4 J. C. den Dekker 8 3 5 3 J. Kleer 2 1 1 2 Tweede klasse. S. v. d. Wijngaard 9 7 2 16 J. Zaalberg 9 5 4 14 J. Dreef 9 4 3 2 11 W. Kleijn 9 4 2 3 10 A. Sladek 9 3 3 3 9 A. J. v. Heeringen 9 1 4 4 6 C. Klinkenberg 9 3 6 6 D. A. Eppinga 9 2 1 6 5 P. Lepelaar 9 2 1 6 5 J. Huisman Sr. 9 2 4 3 8 BILJARTEN NEDERLAAGWEDSTRIJDEN D.O.S. De wedstrijd D.O.S.L.U.T.O. IV, Lisse voor de 4e aid., is door D.O.S. gewonnen met 59 caramb. De uitslag luidt: B. Randsdorp (Luto) 50 30 6 1.66 P. Schouten D.O.S, 80 30 12 2.66 H. de Bruyn res. 30 24 7 1.25 P. Schouten res. 80 24 9 3.33 H. de Bruyn 67 44 6 1.36 J. Hul 80 44 12 1.63 C. de Jeu 80 43 14 1.86 B. d, Laaf Jr. 56 43 6 1.30 WIELRENNEN PARIJS—BERLIJN VTA AMSTERDAM? Naar de „Tel." verneemt, worden er op het oogenblik pogingen in het werk gesteld den Drie Landen-wedstrijd voor wegren ners ParijsBerlijn, die eind Augustus na de Olympische Spelen en na den Tour de France zal gehouden worden, uit te breiden tot een Vier Landen-wedstrijd. Men tracht thans namelijk ook Neder land bij deze groote internationale weg race te betrekken, waardoor de wedstrijd zou gaan van Parijs naar Brussel (eerste dag), van Brussel naar Amsterdam (twee de dag), van Amsterdam naar Berlijn (der de dag). Hiervoor dient men uiteraard de toe stemming van den minister van Water staat te verkrijgen, daar het houden Van wegwedstrijden in ons land verboden is. Er zijn echter teekenen, die er op wijzen, dat het verkrijgen van deze toestemming niet uitgesloten is. Het ligt dan tevens in de bedoeling een team Neerlandsche profs en een team Ne derlandsche amateurs ln deze monsterrace te doen starten. De 25ste R.A.I.Tentoon- stelling. Technisch evenement van Internationale beteekenis. Het jaar 1936 is voor de R.A.I. een ju beljaar. De groote tentoonstelling van luxe auto's en bedfijfsautomobielen, die van 31 Januari tot 9 Februari in 't R.A.I.- gebouw gehouden wordt, is de 25ste van een reeks exposities, die aan het Neder landsche publiek vrijwel den geheelen ontwikkelingsgang van het moderne voer tuig te zien hebben gegeven. De R.A.I. heeft zich gedurende die meer dan 30 ja ren omvattende periode, gekweten van een taak, die voor de technische ontwik keling van onze natie, voor de bevorde ring van het verkeer, den handel en de nijverheid en tenslotte voor de ontwikke ling van Amsterdam als wereldstad, niet te hoog kan worden aangeslagen. Gedurende de laatste tien jaar heeft de Amsterdamsche tentoonstelling zich ge leidelijk ontwikkeld tot een technisch evenement van groote internationale be teekenis. Immers, terwijl de groote Shows te Parijs, Berlijn, Londen en New-York hoofdzakelijk zijn ingesteld op de voort brengselen van eigen nijverheid, vindt men te Amsterdam de nergens anders ter wereld geboden gelegenheid, een vrijwel compleet overzicht te krijgen van de we reldindustrie op automobieltechnisch ge bied. Dit feit is thans zoo algemeen erkend dat Amsterdam tijdens de show-week de verzamelplaats is van de leidende auto- mobiel-ingeniers en -constructeurs der oude en nieuwe wereld. Ziehier ter illus tratie van een en ander eenige cijfers be treffende de internationaliteit van de 25e R.A.I. alleen op het gebied van personen auto's Amerika is vertegenwoordigd door 24 verschillende fabrikaten, Engeland komt uit met 12 merken, van de allerduurste tot de goedkoopste, Duitschland exposeert de producten van 11 groote fabrieken, Frank rijk heeft zes groote stands, Italië 2, Tsje- cho-Slowakije 2 en Nederland en België elk één. In de bedrijfs-auto-afdeeling, waarover later, is de internationaliteit nog sterker geprononceerd en daar zal men zelfs onze eigen industrie met niet minder dan elf inzendingen vertegenwoordigd vinden. Het doel van de Amsterdamsche tentoon stelling is, zooals van zelf spreekt, busi ness en nogmaals business. Men hoopt er het zakenleven met een nieuwen geest te bezielen. Een krachtige stimulans daartoe zal ongetwijfeld uitgaan van de pracht- collectie auto's, die thans in de R.A.I.-hal- len onder dak is gebracht. Er is belangrijk nieuws op technisch gebied. Het mechani sche gedeelte van de auto heeft een graad van perfectie bereikt, die aan het wonder baarlijke grenst. De koetswerken, meest van staalplaat gebouwd, hebben na eenige evoluties rond de denkbeeldige stroom lijn, den vorm bereikt, die met aesthetica en de toegenomen rijsnelheid strookt. En de prijzen der auto's? Wel, men zal de show zelf moeten bezoeken om te kun nen gelooven, welke geweldige prestaties de groot-industrie heeft geleverd om het vroeger luxe object financieel onder het bereik van de groote menigte te brengen. In elk geval: velen zullen zich na dit bezoek schamen, nog langer met een half- sleetje rond te rijden! De afdeeling bedrijfsautomobielen vraagt dit jaar de bizondere aandacht. Ongeveer de geheele wereldindustrie is hier door een keur van technisch schitterend verzorgde bedrijfsvoertuigen vertegenwoordigd. Het internationale karakter van deze spe ciale expositie blijkt uit de volgende gege vens: Amerika komt in deze afdeeling uit met 16 verschillende inzendingen, Duitsch land vraagt de aandacht voor de producten van acht der grootste fabrieken, Engeland en Frankrijk komen elk met drie groote in zendingen uit, Zweden en Zwitserland be zetten elk één stand. Opmerkelijk is het groote aantal Nederlandsche inzendingen; behalve de Nederlandsche Ford-fabrieken komen nog aoht Hollandsche firma's met belangrijke inzendingen op het gebied van touringscars, omnibussen en vrachtauto's uit. Het ligt voor de hand, dat deze branche der Hollandsche nijverheid zich gespeciali seerd heeft in de richting van een complete serie vervoermiddelen, waarvan het dood gewicht ten opzichte van het nuttig laadver mogen tot de geringste verhoudingen is ge reduceerd, zulks om aan den hoogen be lastingdruk op zware motorvoertuigen te ontkomen. Over de geheele linie zal men trouwens verscheidene interessante oplos singen kunnen vinden die tot doel hebben de bedrijfseconomie te verbeteren. Terwijl de reductie van het overtollig ge wicht eenerzijds aanleiding heeft gegeven tot toepassing van lichter materiaal met be houd van dezelfde soliditeit, waardoor o.m. een aanmerkelijke brandstofbesparing wordt verkregen, wordt vrijwel algemeen gestreefd naar een verbetering van de koets werkvormen volgens het stroomlij n- principe, waardoor minder arbeidsvermo gen te loor gaat aan het overwinnen van nen luebtweerstand. Een niet minder effectief streven naar be- zuinigingzuiniging van de bedrijfskosten vindt men in de toepassing van speciale motoren, geschikt voor ruwe olie als brand stof. De Diesel-motor wint geleidelijk veld en van diit feit geeft de R.A.I. een getrouw beeld. Amerika, Duitschland, Frankrijk en Ne derland exposeeren niet minder dan zeven verschillende typen Diesel-motoren. Wie "zich voor de voornaamste technische nieuwtjes op dit gebied interesseert, vindt op de Amsterdamsche tentoonstelling vrij wel alles bijeen wat de wereldmarkt in dit opzicht aan te bieden heeft. HUversum n, 301 M. 8.0 Schriftlezing. 8.159.30 Gram.pl. 10.30 Morgendienst. 11.00 Concert (harmonie, alt, sopraan), Gram.pl. 12.30 Stichtsch Salon-orkest. 2.303.00 Gram.pL 3.15 Piano-recitaL 4.00 Gram.pl. 5.00 Kinderuur. 6.006.30 Landbouwhalfuur. 7.00 Berichten, Reporatage. 7.30 Gram.pL 8.00 Berichten, Gram.pL 8.30 Causerie. Gram.pl. 8.50 Zie Droitwich 9.55 Berichten. 10.40 Causerie. 10.55—11.30 Gram.pL Hilversum I, 1875 M. VARA-uitzending 8.00 Gram.pL 9.30 Kookpraatje. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmuziek en lezing, 11.00 RVU. Causerie. 11.30 VARA-orkest. 12.30—1.45 Gram.pL 2.00 Voor de Vrouw, Gram.pL 3.00 Voor de kinderen. 5.30 Residentie-orkest en solist. 6.30 RVU. Causerie. 7.00 Sportnieuws. 7.15 Residentie-orkest en soliste. 8.00Berichten en Gram.pL 9.00 Radio-tooneel. 10.00 Berichten en Dansmuziek. 11.00—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 12.05 Orgelspel. 12.35 BCC-Empire-orkest. I.352.20 BBC-Schotsch-orkest. 3.10 Piano-recitaL 3.35 Sted. orkest Bournemouth en soliste 5.05 MacArthur-kwintet, 5.35 Cellini-Trio. 6.50 Piano-recitaL 7.50 Dansmuziek. 8.50 BBC-symphonie-orkest m.m.v. koor en solisten. 10.40 Kwintetconcert en soliste. II.3512.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Nationaal orkest. 2.50 Concert. 4.20 Cello-recital. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Hoorspel. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. RALLY MONTE CARLO DE START TE AMSTERDAM Hedennacht om 1 uur 43 min. precies startte de eerste wagen van de Nederland sche deelnemers aan den Sterrit naar Mon te Carlo, welke start voor het Amstel-hotel te Amsterdam plaats vond. Gisterenmiddag reeds van 3 uur af had den de deelnemers zich verzameld. Vol gens een voorschrift werden verschillen de onderdeelen van de deelnemende wa gens met een verf bestreken, waarvan de samenstelling geheim en zeer bijzonder was, teneinde het verwisselen van die on derdeelen onderweg te verhinderen, 's Nachts omstreeks half een was het reeds gezellig druk in den foyer van het Amstel- hotel en deelnemers en officials liepen ge jaagd en zenuwachtig heen en weer. Het was buiten niet zeer druk, doch druk ge noeg om te bemerken, dat er iets bijzon ders op til was. Prachtige, glanzende li mousines en een aantal agenten deden in dit middernachtelijk uur menigeen stilstaan Om half twee reeds zochten de deelnemers hun wagens op en om 17 minuten voor twee vertrokken als eerste de heer en mevr. Cornelius met hun D.K.W. Om de minuut starten nu de dames en heeren met him glanzende auto's en met een pijlsnelle vaart en hevig motorgeronk gingen zij het kille, mistige Noorden verlaten om over eenige etmalen in het warme, zoele Zuiden aan te komen. De deelnemers, wel ke achtereenvolgens startten waren: de heer en mevr. Cornelius uit Arnhem met D.K.W.de heeren L. Levie en L. Zelden- rust uit Den Haag met Ford V 8; de heer B. H. Brinkel uit Den Haag met Ford V 8; de heer W. Zwoerts de Jong uit Benne- roek met S.S.; de heer W. L. Tiel met een A.T.O. Minervax touringcar met Kromhout Dieselmotor met 14 inzittenden; de heer F. de Boer uit Amsterdam met Chevrolet; de heer W. Oosten uit Amsterdam met M. G. en tenslotte de heer M. Gatsonides uit Aerdenhout met Hillman Minx. Met de zegewenschen en een lunchpakket je van den K.N.A.C. vertrok men vol goede hoop naar Monte Carlo. Tot Dyon over Brussel, en Parijs moet met een gemiddelde snel heid van 40 K.M. per uur gereden wor den; van Dyon over Lyon, Avignon en Brignolles tot Monte Carlo met een gemid delde van 55 K.M. TOERISME ZWITSERSCHE REISALMANAK 1936. Uitgegeven door den Publiciteits- dienst der Zwitsersche Bondsspoor- wegen. Orell Füssli Verlag, Ziirich en Leipzig. Zw. Fr. 2.50. Deze uitgave, die thans voor de tweede maal het licht ziet, onderscheidt zich we derom door haar zorgvuldige grafische uit- Keulon, 456 M. 5.507.20 Populair concert. 11.20 Orkestconcert. 3.50 Gevar. programma. 5.20 Populair programma uit Frankfort, 7.35 Rijkszending „Das Erbe im Blut". 8.05 Kamer-orkest. 9.5011.20 Paul von Beky's orkest. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pL 1.302.20 Constantin-orkest. 6.35 Gram.pL 6.40 Zang. 7.20 Gram.pL 8.20 Hoorspel. 8.50 Zie Droitwich. 10.4011.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Het Constantin-orkest. I.302.20 Gram.pL 5.20 Dansmuziek. 6.20 Gram.pL 6.50 Dansmufiek. 8.20 Militair concert. 9.20 Hoorspel. 9.55 Vervolg concert 10.30—11.20 Gram.pL Deutschla ndsender, 1571 M. 7.35 Zie Keulen. 8.05 Blaasconcert. 9.20 Berichten. 9.35 Sportuitzending. 9.50 Zang en piano. 10.201.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Brussel VL 9.20 Keulen. II.20 Kalundborg. Pl.m. 12.15 Brussel VI. 13.30 Brussel Fr. 14.20 Kalundborg. 14.50 Parijs Radio. 17.20 Keulen. 18.45 Weenen of div. 4e Programma. 8.05 Parijs Radio. 9.30 Gram.muz. G.R.D. 10.35 London Reg. 12.05 Droitwich. 14.20 London Reg. 15.10 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.10 London Reg. 19.50 Droitwich. 22.40 London Reg. voering, haar groote verscheidenheid' en haar litterair-kunstzinnigen inhoud. Hoe hooger standpunt ingenomen wordt, van waar uit „Zwitserland als touristenland" geobserveerd wordt, hoe meer het thema aan inhoud en belangstelling wint. Zóó soheppen de talrijke medewerkers aan den almanak uit voorradigen rijkdom en in hun bijdragen weerspiegelt zich het Zwit sersche natuurschoon en de cultuur in levendige phrases en openen interessante perspectieven. De afbeeldingen, die de 12 maanden voor stellen werden ook ditmaal geleverd door Also Pattocchi; het zijn landschapsmotieven met een geheel eigen karakter in stijl- zekere houtsneden. Herman Hesses be schreef d'e wisselende stemmingen der jaar getijden in soepele gedichten in zijn lyrisch „Jahreslauf". Van de tien proza-bijdragen noemen wy het artikel van Prof. Dr. Gott fried Bohnenblust, die door zijn intieme vertrouwdheid met het onderwerp de Zwit sersche reiservaringen in Goethe's werk aanhaalt. Verder de uit „ultra-stratosfeer- hoogte" aanschouwelijk voorgestelde „Geo- logischer Aufbau der Schweiz" van Prof. Dr. Leo Wehrli, alsmede de verklarende studie van Dr. Rudolf Hans Schmid over de „stille getuigen" van „der Bourgondi- schen Schweiz", de waardevolle beschou wing uit de pen van Prof. Dr. Bernoulli over de bakermat der grafische kunst in Zwitserland met reproducties van eenige stukken uit de verzameling der Eedgenoot- schappelijke Technische Hoogeschool en ten slotte de fijngevoelige notities van Dr. Joseph Gantner over de „Gestaltung der Landschaft dureh den Menschen". Verdere bijdragen verstrekten: Kasimir Edschmid („Wiedersehen mit den Schweizer Seen"), Othmar Gurtner („Weshalb denn Schweizer Skilauf?"), Dr. Bernhard Diebold („Die Schweiz ein Theaterland?"), René Thies- sing („Die Organisation des schweizeri- schen Fremdenverkehrs") en Dr. Willy Meyer („Spur in die Tiefe"). De tekst wordt verder verlucht door 32 groote foto reproducties, welke een uitgezocht karak ter dragen. OLYMPISCHE SPELEN EVENTUEELE UITZENDING VAN NED.- INDISCHE ZWEMMERS In verband met de plannen tot uitzen ding van de Ned.-Indische zwemmers Haasmann, Stam en Treffers naar de Olym pische Spelen 1936 te Berlijn, nam Dr. Brand een film op van de prestaties van Haasmann op het gebied van schoonsprin- gen. Deze film zal ter beoordeeling naar het Nederlandsch Olympisch Comité wor den gezonden. Stam maakt een goede kans om te wor den uitgezonden, terwijl Treffers den laat sten tijd eenigszins uit vorm schijnt te zyn. Ten aanzien van Haasmann, wiens vader een Duitscher is, moet de kwestie van de nationaliteit nog onderzocht worden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9