MAANDAG 21 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 DCLUVS 3—1 Het te ook in dezen wedstrijd niet mo gen gelukken de punten mee naar Leiden te nemen. Wanneer er verloren wordt moet er een oorzaak aanwezig zijn, die zulks bewerk stelligt en dit geval kunnen we direct wel zeggen, dat de fout niet schuilt in minder technische kwaliteiten der blauwwitten. Integendeel, aan lederen tegenstander in deze afdeeling kan flink partij worden gegeven. De oorzaak van het falen van gistermiddag, en bij vorige wedstrijden schuilt o.i. in een te veel praten in het veld bij een achterstand, in plaats te trachten de gemaakte fouten, door er nog een schepje op te gooien, in het niet te doen zinken. Laten de spelers toch beden ken, dat het juist een kolfje naar de hand van de tegenpartij is, die in de meeste gevallen er wel bij vaart. Ook in dezen wedstrijd is dit het geval geweest. De beide backs hebben er een handje van el kaar de schuld te geven bij het maken van fouten. In de eerste helft wegen de ploegen goed tegen elkaar op en zijn beide doelen beur telings in gevaar. Het tempo is niet hoog en er wordt soms laksch gespeeld. UVS heeft in deze eerste helft de beste kansen gehad. De keeper van de tegenpartij, bij velen nog wel bekend van den wedstrijd hier in de Sleutelstad, is echter het groote struikelblok. De middenvoor v. d. Laan verdeelt het spel heel goed. en uit een pass van hem naar van Hoven krijgt deze een vrij veld, een ren welke met een hard schot in den hoek wordt besloten. De kee per brengt echter redding, al is dat dan ook ten koste van een corner. Deze corner levert niets op. De aanvallen van de thuis club worden echter te slordig opgezet om de vakverdediging der blauwwitten erg in het nauw te brengen. Burgy en Graaf- mans ruimen flink op. Geruimen tijd gaat voorbij zonder dat beide partijen het net weten te vinden. Kramp in het doel is niet zoo zeker als anders, waardoor nog wel eens een gevaarlijk moment wordt ge schapen. We denken, dat de eerste helft met gelijken stand zal verstrijken als v. d. Laan bij een schermutseling voor het doel resoluut inschiet. In de enkele nog te spelen minuten geburt er niets meer, zoodat UVS met een kleinen voorsprong de tweede speelhelft ingaat. Na de rust betreden twee andere elftal len het veld. DCL zet direct alles op den aanval en binnen 3 minuten heeft de thuisclub gelijk weten te maken hoewel dit een zeer fortuinlijk doelpunt was. UV S. zag het gevaar nog niet voldoende in. DCL overspeelde de gasten en wanneer Graafmans dan mist is de stand 2—1 in het voordeel van de thuisclub. Twee doel punten, die zeer zeker voorkomen hadden kunnen worden wanneer men gevoetbald had en gepraat, zooals hierboven reeds ver meld, achterwege was gebleven. Gelukkig duurde dit maar kort en toen hebben de blauwwitten laten zien, dat ook zij nog een woordje meespraken in dezen strijd. Het enthousiasme kwam over het elftal en vanaf die stonde was er slechts een elftal, dat den toon aangaf en dat was UVS. In deze periode gooide UVS alles op den aan val maar het geluk zat him niet mee. De keeper, o, wat een geweldenaar is deze kerel tuschen de palen. De onmogelijk ste ballen weet hij te stoppen; het was wel om moedeloos te worden. De blauwwitten hielden vol tot enkele minuten voor tijd een uitval van de gastheeren UVS nood lottig werd. Een througpass pikte de mid- voor op en met een vrij veld voor zich lag nummer drie achter Kramp. Het was wel heel jammer voor de moeite en in spanning, die de blauwwitten zich ge troost hadden. In de laatste minuten wer den de tanden nog eens op eikader gezet, maar de stand bleef verder ongewijzigd. Door deze nederlaag en de overwinning var Gouda komen de blauwwitten erg in het gedrang. Maar nog is er niets verlo ren! De volgende week tegen Gouda uit moet er gewonnen worden! De leiding was in goede handen. NEPTUNUS—ALPHEN 1—2. In deze wedstrijden, rijk aan penalties in totaal 4 werden er genomen wist Al phen zich een kleine overwinning te verze keren, waarmede de club aan den Rijn on getwijfeld goed werk heeft verricht. Op een zeer slecht bespeelbaar veld neemt de strijd een aanvang, De eerste minuten ontwikkelt zich een fraaie spannende strijd, waarbij vooral de bezoekers zich van him beste zijde doen kennen. Na 10 min. weet Tuinen- burg voor de bezoekers reeds het net te vin den, welk doelpunt bij den scheidsrechter geen genade kon vinden. Ook Neptunus verplaatst het spel eenige malen naar de overzijde, waar Vente de Alphen-defensie meermalen veel werk bezorgt. Lang duurt deze situatie niet, want reeds na 20 min. wordt deze speler wegens een oude bles sure genoodzaakt van verder spelen af te zien. Hoewel Neptunus hierdoor eenigszins wordt gehandicapt, blijft toch de thuisclub eenigen tijd fiinken druk uitoefenen. In deze periode ontstaan op het Alphen-doel een tweetal penalties, die doelman Tuinen- burg naar behooren verwerkt. Deze tegen slag werkt deprimeerend op de thuisclub. Alphen maakt hiervan gebruik door eenige snelle aanvallen te forceeren, die evenwel geen doelpunten opleveren, zoodat met blanken stand wordit gedraaid. Ondanks een aanvankelijk sterk overwicht van de bezoekers tijdens de tweede helft, zijn het integendeel de Rotterdammers, die uit een penaltie de leiding nemen (10). Wegens een opmerking tegen den scheidsrechter wordt Hesseling het veld uitgezonden. Met 10 man speelt Alphen verder, doch ondanks deze tegenslag blijven de bezoekers in den aanval. Nu krijgt Alphen een penaltie te nemen, welke door Dijkman wordt ingezet (11). De bezoekers blijven het beste van het spel behouden en hun aanvallen bezor gen de Neptunus-defensie veel zorg. Het spel neemt meermalen een al te forsoh ka- VAN DE WESTELIJKE EERSTE KLASSERS. K.F.C.AJ>.0. 21. Het begin was voor A.D.O., doch geruimen tijd hield de K.F.C.-verdediging stand. Toen de thuisclub reeds een paar uitvallen gedaan had, wist A.D.O. onverwachts toch de leiding te ne men. Uit een goeden voorzet van linksbui ten de Korte kopte B. Tap den bal op kor ten afstand naast keeper Veen (01). In de tweede helft had A.D.O. weer het beste spel, doch volhardde in haar verkeerde tac tiek. Na 15 minuten ontving de Kooger midvoor Kille den bal, passeerde de zeer ver opgedrongen backs van A.D.O. en ging op keeper Kloek af; wel verliet deze zijn doel, doch kon toch niet verhinderen, dat 't leer over zijn doellijn tippelde (11). Na een half uur moest de Haagsc'he doelman voor een schot van Sifoie zwichten (21). R.C.H.Sparta 22. Bij een vluggen uitval van R.C.H. voorkwam een der Spar- ta-backs een zeker doelpunt door den bal uit doel te slaan. v. d. Horst benutte den toegestanen strafschop (10). Na de hervatting waren de Spartanen het eerst aanvallend, met de R.C.H.-defensie is op dreef. Bij een corner op het R.C.H.-doel veroorzaakte ook een der R.C.H.-ers een strafschop, welke de Korver benutte (11). Er is dan dertien minuten gespeeld. Sparta was even niet te houden en drie minuten later bracht Oostlander den stand op 12 voor Sparta. Een kwartier voor tijd zette de R.C.H.-rechtsbuiten goed voor, waarbij v. d. Horst keurig inkopte (22). H.D.V.S.Ajax 11. Ondanks uitste kend verdedigen van Blomvliet slaagde De Jong erin, na 12 minuten spelen, uit een goeden pass van Bergkotte langs den uit loopenden Keizer den bal in 't Ajax-doel te deponeeren (10). Ajax bleef in *t veld eenig overwicht hou den, maar Breitner was prachtig in vorm en Bos speelde in de eerste helft een zeer goed verdedigende linkahalfbackpartijzoo dat v. Reenen nagenoeg geen schietkansen, kreeg. Maar eens miste hij een fraaien voor zet van Mulders, toen hij op slechts 2 meter afstand van Beun stond. Een harde kopbal van Anderiessen na een hoekschop ging buiten Beun's bereik even over den lat. H.D.V.S. hield het initiatief in de eerste minuten na de rust, doch langzamerhand verslapte de aanval en na 18 minuten schoot v. Reenen, toen Mulders hem 'n mooi voor zetje gaf, den bal onhoudbaar langs Beun (1-1). V.S.V.H.B.S. 3—5. In de eerste 20 minuten ondernamen de IJmuidenaren tal van goed opgezette aanvallen. Mul liet ech ter niets passeeren. Vooral Sterk was zeer gevaarlijk. Toen het spel 22 minuten oud was, had U. de Wolf echter succes. Keurig werkte hij den bal langs Mul (10). De vreugde was echter van korten d/uur, want wanneer er weer was afgetrapt ging de voorhoede van H.B.S. er met den bal van door en van Vliet doelpuntte fraai (11). Hiermede brak een periode van Haagsch overwicht aan, waarin Hordijk en van Vliet den stand op 14 brachten, waarmede de rust aanbrak. Nauwelijks was de strjjd hervat of het doel van H.B.S. ontkwam op een onbegrij pelijke wijze aan een doorboring. V.S.V. was nu sterk in den aanval, maar toch wist van Vliet een mooien pass van Bakhuys in een doelpunt om te zetten (15). De IJmuide naren namen nu het spel in handen. U. de Wolf verkleinde den achterstand met twee fraaie doelpunten tot 35. HaarlemXerxes 33. Nadat reeds in de eerste minuten de paal en slecht schie ten doelpunten hadden voorkomen, opende Lagendaal na 14 minuten door een fout van Kaan de score (01). De Rotterdammers bleven het beste van het spel houden en binnen het halve uur, hadden de Jong en wederom Lagendaal den stand op 03 ge bracht. Nadat een fraaie kopbal van Lagen daal tegen de lat was geketst en beter lot had verdiend, gelukte het na 36 min. aan de Winter den achterstand te verkleinen (13). De Xerxes-verdediging, gesteund door de teruggetrokken binnenspelers, ver dedigde op bijzonder goede wijze en eerst 10 minuten voor tijd moest Wasserfel voor een scherp schot van Oldenburg zwichten (23). Xerxes werd nog meer in de ver dediging gedrongen en met nog eenige mi nuten te spelen, schoot Smit zelfs den ge lijkmaker in het net (33). D.W.S.—D.H.C. 3—1. Nadat de rust met blanken stand was ingegaan, waren de eerste aanvallen na de hervatting weer voor de Amsterdammers. Na vier minuten ont stond na een schot van Stokken een scrim mage voor het D.H.C.-doel, waaruit Slot eindelijk scoorde (10). Het was wel op zeer onverwachte wijze, dat D.H.C. na een kwartier gelijk maakte. Ditmars kreeg den bal op het middenveld te pakken en loste van grooten afstand een hard schot, dat doel trof (11). In de volgende minuten werd een Delftsch doelpunt wegens buitenspel geannuleerd en 18 minuten na de rust was het weer Slot, die uit een corner doelpuntte (21). Ook een Amsterdamsch doelpunt werd wegens off-side ongeldig verklaard. De wedstrijd werd zeven minuten voor het einde beslist, toen Van Stokken een heel mooi doelpunt maakte, na snel te hebben opgebracht (31). rakter aan, zoodat de scheidsrechter zich genoopt ziet aan weerszijde een speler bui ten de lijnen te zetten. Neptunus komt door hare numerieke meerderheid telkenmale in den aanval, doch Alphen legt zich geheel op verdedigen toe, zoodat een doorbraak bijna niet mogelijk is. Vooral Binnenkamp, die Hesseling op de backplaats heeft ver vangen, weert zich geducht. Enkele min. voor het einde plaatst Dijkman goed door naar Mulder, welke'scherp voorzet en dan is het Windhorst, die aan alle onzekerheid een einde maakt door onder groot gejuich der ALphen-supporters de winnende goal te scoren (12). In dezen stand kwam geen wijziging meer. FeyenoordStormvogels 52. Feyeiv oord is volledig, terwijl Stormvogels den steun missen van Wey en v. d. Laan. Het begin is voor Feyenoord, dat fel aan valt en verschillende goede schoten lost, maar doelman Hellenberg is op zijn post. Plots trekt van der Steen er tusschen uit; hy loopt snel naar binnen. Bul vergeet aan te vallen, zoodat Prins den voorzet kan benutten (01). De IJmuidenaren mogen zich over dezen voorsprong niet lang ver heugen, daar reeds een minuut later Ba- rendregt een algemeenen aanval van de thuisclub met een scherp schot besluit, dat doel treft (11). Het duurt niet lang, of Vrauwdeunt brengt den bal voor den doel- mond, waar Barendregt gereed staat om Feyenoord te leiding te geven (21). Kort voor de rust maakt van der Steen uit een voorzet van Prins met een kopbal gelijk (2—2). Eerst ver in de tweede helft gelukt het Feyenoord de leiding te nemen, nadat Vrauwdeunt en A. Paauwe van plaats ver wisseld hebben. A. Paauwe kopt den bal voor doel waar Linssen het leer opvangt en met een hard schot Hollenberg passeert (3—2). Geen minuut later zet A. Paauwe stevig door, Hollenberg loopt uit, maar de Feyen- oorder tikt den bal keurig langs hem heen in het net (42). In de laatste minuten gelukt het A. Paauwe nog om met een kop bal uit een voorzet van Linssen den stand op 52 te brengen. V. U. C H. F. C. 3—0. Het was Kop pens, die 5 minuten voor de rust op han dige wijze een voorzet van Holleman be nutte en daarmede VUC de leiding gaf. In de tweede helft was het veld-o ver wicht van H. F. C. minder, doch voor doel werd aan beide zijden zoo geknoeid, dat er eigenlijk geen doelpunten meer gemaakt hadden behooren te worden. V.U.C. dacht er ech ter anders over en na 29 minuten was het weer Koppens, die uit een doorbraak den voorsprong vergrootte (20). Een.minuut voor tijd weet V. U. C. tij dens een periode van overwicht der gas ten er, alweer door Koppens, 30 van te maken, waarmede het einde komt. ExcelsiorZ. F. C. 40. Al kort na den aanvang wist Niehoff te profiteeren van een fout in de verdediging van de gasten en met een goed schot de leiding aan zijn team te geven (10). Er volgden nog eeni ge Excelsior-aanvallen, die zonder resul taat bleven. Daarna wist de midvoor van Z. F. C. de Maar, door de verdediging heen te glippen, maar zijn schot faalde hope- Het initiatief bleef van de Rotterdammers uitgaan, steeds weer kwamen zij opzetten. So ilk wist op fraaie wijze het tweede doel punt te scoren (20). Toen de keeper van Z. F. C., Dijkstra, een van links komenden bal, die niet las tig was, had opgevangen en hij wilde uit trappen, kwam Wigman, de rechtsbuiten van Excelsior, achter hem aanloopen en juist toen de keeper den bal opwierp om dezen weg te schoppen, gaf Wigman het leder een tikje, zoodat het in het net rol de (30). Met dezen stand kwam de rust, In de tweede helft lieten de Z. F. C.'ers wat beter spel zien. Maar in de Excelsior- verdediging was men op zijn hoede. Kort voor het einde plaatste Manssen den bal weer eens goed voor doel, Bouter zet te er zijn hoofd onder en het was 40. Blauw WitD. F. C. 21. Het spel, dat door beide ploegen, vooral in de eerste helft, werd gedemonstreerd, viel geducht tegen en geen oogenblik kreeg men de ge dachte, dat hier twee leidende ploegen el kaar bekampten. Want slechts sporadisch viel van werkelijk behoorlijk voetbal te genieten. Ondanks de besliste meerderheid in het veld slaagde Blauw Wit er dan ook niet in de leiding te nemen, terwijl D. F. C. in deze eerste drie kwartier een dergelijk te- leurstellnd spel te zien gaf, dat men zich met verwondering afvroeg, dat dit elftal nog slechts een keer in de oompetitie ge slagen was. De tweede helft zette in met een offen sief van Blauw Wit en werkelijk gelukte het den Amsterdammers de leiding te ne men. Bergman, die de gevaarlijke man in de voorhoede was, zette voor naar Westphal, die met 'n kalm boogballetjes onbereikbaar voor Jas inschoot (10). Er waren toen tien minuten gespeeld. Dit doelpunt gaf den strijd een wat levendiger aspect.. Direct daarop kwam Bergman alleen voor Jas te staan, doch deze was enkele Meters uitgeloopen, had tactisch zijn plaatsje ge vonden en daarom behoefde het geen ver wondering te wekken, dat Bergman tegen hem aanschoot. Een voorzet van Mijnders belandde by den invaller rechtsbuiten, deze loste een scherp schot, dat via de paal in doel ver dween (11. Dit doelpunt, een kwartier voor het ein de gescoord, bracht de spanning terug. Blauw Wit echter had nu de matheid afge worpen en met groote geestdrift wierp men zich in den strijd om ten slotte toch nog de overwinning te behalen. En de tweede aanval na den gelijkmaker van W. F. C. bracht reeds succes. Na een algemeen op brengen wist Van Nol het leder vrij te ma ken en met een hoog schot in den rechter hoek was keeper Jas gepasseerd 21. LFC—STEEDS VOLHARDEN 5—1 Op een glad veld heeft LFC een groote, maar niettemin verdiende overwinning be haald op het Rotterdamsche Steeds Volhar den. LFC heeft momenteel een aardige ploeg, een ploeg met een ruggegraat. De Koning midvoor, Kukler centerhalf, daar achter een trapvast backstel en tot slot keeper Duffels, die de voetbalschoen weer heeft aangetrokken en het algemeen ver trouwen heeft,» zoowel van spelers als pu bliek. Dit geheel wordt geflankeerd door een paar snelle vleugelspelers. Het begin was behoudens enkele uitval len der thuisclub, geheel voor de bezoe kers. Het verwonderde dan ook niemand, dat Steeds Volharden door haar midvoor na 10 min. de leiding nam (01). Dit doelpunt was het keerpunt van den wed strijd. De thuisclub begon uit een ander vaatje te tappen. Aanval na aanval rolde op de Steeds Volharden-veste aan. Na' eenige schoten over en naast plaatste de Koning met een voltreffer den gelijkma ker in het net (11). De volgende LFC- aanval was bijna weer een doelpunt. De keeper was reeds gepasseerd, maar de back redde op de doellijn. Het was slechts uitstel van het vonnis. Reeds 2 min. na het eerste doelpunt was het weer de Ko ning, die er 21 van maakte. LFC speelde lustig verder, zoodat Steeds Volharden zoowel letterlijk als figuurlijk geen voet aan den bal kreeg. Nadat er 5 minuten verder gespeeld was, kopte Arnoldus op schitterende wijze een voorzet in (31). Nog was het niet ge noeg. Een bal, die uit dreigde te loopen, werd nog juist voor de lijn voorgezet, waarna Arnoldus niet aarzelde om keihard in te schieten (41). Voor LFC was deze voorsprong een ongekende weelde. Na de rust geheel hetzelfde spelbeeld, alleen met dat verschil, dat de thuisclub het nu veel kalmer op nam. Trots dit feit, heeft zij toch nog legio kansen gehad. Maar de buitenspel val, die Steeds Volhar den opzette, deed de LFC-voorhoede nog al eens remmen. Tot een kwartier voor het einde hield St. V. stand. Toen was het Herreus, die 51 er van maakte. Steeds Volharden gaf zich daarna gewonnen, ter wijl LFC het verder wel geloofde. Onver anderd kwam dan ook het einde. DE KENNEMERS—LUGDUNUM 2—1 Slechts met den oneven goal wisten de leiders zich tegen Lugd. te handhaven en met wat meer geluk en vooral wat meer schotvaardigheid, was de Lugd,-zege lang niet denkbeeldig geweest. De stemming was niet hoopvol in de Lugd.-gelederen, temeer waar linksbinnen v. d. Mark op de ziekenlijst stond. Het eerste kwartier was dan ook geneel voor de thuisclub en reeds na 5 min. spelens, joeg midvoor Groot het leer knal-hard langs v. d. Berg (10). Nummer 2 liet niet lang op zich wachten, want voor er 15 min. gespeeld waren had linkbinnen Steeman, na goed aangeven van midvoor Groot het leer onberispelijk in het Lugd.-doel gekopt (20). Direct hierop kopte de Kennemer rechtsbinnen een schot van midhalf Naberman uit het Lugd.-doel, doch naarna pakte Lugd. de zaken resoluut aan. Spoedig bleek, dat de Beverwijksche achterhoede niet feilloos was en er ontstonden moeiljke situaties voor van Urk's heiligdom. Een hevige schermutseling leverde tenslotte een Lugd- doelpunt op, toen van Berkel het leer re soluut in het doel joeg (21). Een keihard schot van Koolloos had beter lot verdiend, nu ging het juist over het doel. Het spel ging tot de rust gelijk op, vele scorings kansen deden zich voor, doch beide achter- trio's waren voor hun taak berekend. Na de rust zette de thuisclub een heftig of fensief in, doch keeper v. d. Berg, goed. gesteund door Bekkering en Binnendijk, wisten van geen wijken. Tot na 15 min. bleek dat verhooging der score niet mak kelijk zou zijn, trok de thuisclub zich bijna geheel op eigen helft terug, wat gezien de lange speeltijd, die nog restte een groot waagstuk- was. Lugd. kwam nu overwe gend in de meerderheid en bijna had in valler J. van Weerlee gelijk gemaakt, toen hij een harden kopbal inzond, doch keeper Urk redde magnifiek. Rechtsback Dimkla stond als een rots in de branding; toch glipten de groenwitten bij herhaling langs hem heen. Vele kansen gingen echter door slecht schieten verloren, terwijl in laatste instantie de Kennemer-doelman in puike vorm was. Meer en meer verstreek de tijd, de ruim verdiende gelijkmaker bleef uit, en het einde bracht de leiders een zwaar bevochten zege. Een gelijk spel had Lugd. zeker verdiend. BODEGRAVEN—HOLLAND 0—4. Na 5 minuten spelen was een missen van Ten Brink oorzaak, dat de middenvoor der gasten kon doorbreken. Wel probeerde Ten Brank hem nog in te halen, doch viel daar bij ongeoorloofd aan en de scheidsrechter kende terecht hiervoor den gasten een strafschop toe, welke benut werd (01). Ontmoedigd door dezen tegenvaller raakte Bodegraven even de kluts kwijt, hetgeen nog verergerde, toen kort daarna de gasten wederom een aanval ondernamen en de Zeeuw bij een ingeschoten bal het leder on voldoende wegwerkte en daarmede Holland een opgelegde kans gaf, welke gretig werd geaccepteerd (02). Thans werd Bodegra ven waker geschud .en een gelijkopgaande strijd volgde. Van weerskanten werden en kele corners geforceerd, welke geen resul taat hadden, terwijl bij een prachtschot van Freijee de doelman der gasten even fraai redde. Beurtelings komen beide doelen in gevaar, doch gescoord wordt er niet meer. Na de hervatting neemt vanaf de aftrap Holland het leder mee, een hard schot volgt en in plaats van den bal weg te stompen werkt de Bodegraafsche keeper het leder in eigen doel (03). Nauwelijks van den schrik bekomen, kan het Bodegraventeam al weer sidderen. De linksbuiten der gasten geeft een scherpe voorzet, de Bodegravenbacks verzuimen aan te vallen, denkende, dat de doelman het leder wel zal bemachtigen en van korten afstand scoren de gasten hun vierde doelpunt (04). Wel is de thuisclub gedurende vrijwel de geheele tweede helft sterk is de meerderheid geweest, doch de gasten verdedigen uitstekend, en weten steeds doelpunten te voorkomen» PORTUGAL—OOSTENRIJK 2—3. Oostenrijk speelde gisteren te Lissabon tegen Portugal een landenwedstrijd, wel ke buitengewoon spannend verliep. Nadat Oostenrijk met de rust met 21 de lei ding had gehad, wisten zy tenslotte met 32 te winnen. De vorige week hadden de Oostenrijkers te Madrid Spanje met 54 geslagen en deze nieuwe overwinning ge tuigt wel van de kracht van de kracht van het huidige Oostenrijksche elftal. Alphen II—V.U.C. H 1—2. Deze Hagenaars hadden een doel verdedi ger, waarop menige club jaloersch kan zijn. Hij was het dan ook, die voor het grootste deel tot de overwinning van zijn club heeft bijgedragen. De uitslag had trouwens even goed andersom kunnen zijn, doch de V.U. C.-doelman was in zoodanigen vorm, dat er bijna geen doorkomen aan was. Onder leiding van scheidsrechter Westerbeek wordt afgetrapt. Dadelijk na den aanvang trachten de bezoekers door snelle goed op gezette aanvallen de leiding te veroveren, doch dit gaat niet zoo gemakkelijk, waint de Alphen-defensie bijt vinnig van zich af en zuivert met forsche schoten het terrein. Het Haagsche doel wordt eenige malen on der handen genomen, doch evenals bij de bezoekers, blykt in de voorhoede de ware schutter zoek. De rust breekt dan ook aan, zonder dat een van beiden het net heeft weten te vinden. In de tweede helft wordt beter aangepakt en als gevolg daarvan weet de linksbuiten van VUC na pLm. 15 min. te doelpunten (01). De thuisclub komt eeni ge malen in den aanval en na eenigen tijd van overwicht scoort Ram uit een corner voor Alphen den gelijkmaker. Eenige tijd van gelijk opgaande strijd volgt nu, totdat VUC even voor het einde, de winnende goal scoort. De stand blijft verder ongewijzigd. Wedstrijden C. G. W. Woensdagmiddag half drie speelt op 't U. V. S.-terrein. Kanaalweg, C. G. W. I te gen U. V. S. I C. G. W. zal als volgt uit komen: Voor: Ligt voet, C. v. d. Berg, Botermans, Gordijn, Starre. Midden: Lepelaar, Zitman, Kolderman. Achter: W. de Wit, Wassenaar. Doel. Batelaan. Donderdagmiddag half drie speelt C. G. W. II tegen Fabrieksarb.-Valken-comb. op het FabrieksariD.-terrein. Zaterdag heeft een C. G. W.-combinatie gespeeld tegen de zendelingen achter het Zendinghuis Oegstgeest. C. G. W. won op 't kantje met 65. DE ENGELSCHE BEKERWEDSTRIJDEN. Herdenking van Koning George. ..Op alle voetbalvelden van Engeland werd Zaterdag voor den aanvang een klei ne plechtigheid gehouden ter nagedachte nis van wijlen Koning George. Op het veld van de Spurs waren 50,000 toeschou: wers aanwezig, die luisterden naar den treurmarsch van Chopin en twee minuten lang met ontbloot hoofd in diep stilzwij gen het overlijden van den Engelschen koning herdachten. Door den mist konden verschillende wedstrijden geen doorgang vinden, terwijl enkele moesten worden gestaakt. De uitslagen van de Zaterdag voor de vierde ronde gespeelde bekerwedstrijden luiden: ChelseaPlymouth Argyle 41 Derby CountyNott. Forest 20 FulhamBlackpool 52 Leeds UnitedBury 21 Leicesteh CityWatford 63 LiverpoolArsenal 02 Manchester CityLuton Town 21 Middlesbrough—Clapton Orient 30 Port ValeGrimsby Town 04 Prestor North EndSheff. United 00 Stoke CityManchester United 00 Tott. HotspurHudd. Town 10 Tranmere RoversBarnsley 24 Voor de competitie werden de volgende wedstrijden gespeeld: Eerste afdeeling. Aston VillaBrentford 2—2 Tweede afdeeling Done. RoverstWest Ham United 02 HOCKEY R.K. Sportver. „Rood-Wit" Dames Hurry-Up IStick I 32. Van het begin af aan kon men zien, dat de 2 elftallen goed tegen elkaar waren opgewassen. Het veld was prachtig en dit speelde Stick (die hieraan niet gewend is) in het begin parten, daar de bal erg vlug uitrolde. Na een kwartiertje nam Stick de leiding en zette de bal door het keurige samenspel van de mid-voor en rechts buiten. Hurry-Up liet zich niet onbetuigd en heel snel volgde de gelijkmaker. De rust ging in met 11. Na de rust werd er van beide kanten nog sneller en vuriger gespeeld. Na veel moeite gelukte het Stick een tweede pun tje te scoren, deze werd echter spoedig ge volgd door een tegengoal. Het beslissende punt werd na een zeer hevige strijd door Hurry-Up gemaakt. De voorhoede van Stick trok zich dikwijls erg terug en dit werkte belemmerend op de achterhoede, die daardoor dan geen vrij overzicht meer had. Vele kansen liet Stick voorbijgaan door haar weinig tactisch samenspel. Dames Hurry-Up IIStick II 24. In deze wedstrijd was Stick de meer der. Bij Hurry-Up waren enkele zeer goe de speelsters, maar zij kregen geen kans om de achterhoede te passeeren. Stick nam vlug de leiding en op keurige wijze werd de eerste door de mid-voor gezet. De twee volgende doelpuntjes werden snel daarna door de rechts- en links-binnen van Stick gezet. De rust ging in met 31 voor Stick. Na de strijd werd de strijd weer flink van beide kanten doorgezet. De aanvallen wa ry dikwijls hevig en Hurry-Up maakte er dan ook spoedig 23 van. Het einde na derde en in een van de laatste minuten verhoogde Stick haar aantal met nog een keurig schot. De eindstand werd nu 42 voor Stick II. Het was een vlotte wed strijd. De speelsters verstonden elkaar zeer goed, zoodat het samenspel ook werkelijk op hoog pijl stond.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7