MAANDAG 27 JANUARI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 J NOORDWIJTC. Breezand op tournée. Het zal velen, niet onbekend zijn, dat Noordwiik en Bree zand, hoewel de afstand ongeveer 100 K.M. bedraagt, zich toch één voelen, hetgeen niet te verwonderen is, want velen onzer dorpsgenooten hebben zich daar in de 10 laatste jaren gevestigd, zoodat men Bree zand ook gevoegelijk zou kunnen noemen Noordwij k-N oord. Onze oud-Noordwijkers vonden daar lang geen idealen toestand. Enkele uren gaans naar kerk en school, was daar heel gewoon, iets wat wij in „de Zuid" (op zijn Pol- dersch!) niet kennen en voor hen een groote opoffering beteekende. De kolonisten bleven echter niet bij de pakken neerzitten en onder den stuwenden kracht van Pastoor Verhoef kwam er in Breezand een kerk en 6chool en het is be grijpelijk, dat men in Noord wijk hiervoor veel interesse had. De Breezanders behoef den niet tevergeefs bij hun oude dorpsge nooten aan te kloppen om hen in hun moeilijk werk zooveel mogelijk bij te staan. Ziedaar de reden, dat een zwerm Breezand- sche dames gisteren in Noord wijk neer streek om hun dank te brengen voor de zeer gewaardeerde hulp. De Zeereerw. Heer Pastoor Verhoef, die mede aanwezig was, had het genoegen het welkom op dezen avond toe te roepen tot een geheel gevulde zaal en wilde van deze gelegenheid tevens gebruik maken om de Vereen, van het H. Sacrament hartelijk dank te zeggen voor den zeer gewaardeerden steun, welke hij als herder der parochie te Breezand mocht ont vangen om zijn mooi maar kaal kerkje tot meerdere luister van God te kunnen op sieren. Deze woorden van dank wilde spre ker vergezeld doen gaan met de aanbie ding van een kunstvollen avond, uit te voe ren door een 15-tal Breezandsche meisjes, met zang en spel. Het beroep op clementie voor het spel te geven door de meisjes had ons inzienis gevoegelijk achterwege kunnen blijven, want zoowel in zang als in het ontroerende Cecilea-spel, hebben zij een be geestering weten te leggen wat menig ge zelschap hen niet zou verbeteren. Het spel liet niet na dat velen onder den indruk kwamen van deze mooie en treffende ge schiedenis, zoo eenvoudig en natuurlijk vertolkt door dezen jongedames. Na de pauze kwamen ze nog met een serie vroo- lijke liedjes ten tc-cneel, en vooral het laat ste stukje „Onder Moeders hoepelrok" vond veel bijval. Het was een prettige en mooie avond, waarmede Pastoor Verhoef veel eer heeft behaald. Hetzelfde program wordtook hedenavond nog opgevoerd. Wij vertrou wen dat de zaal van het Juvenaat voor deze gelegenheid te klein moge zijn. VOORSCHOTEN. Teraardebestelling Dr. R. Birkhoff. Hedenmorgen om half 12 vond op de be graafplaats Nieuw Eik en Duinen te Den Haag de teraardebestelling plaats van wij- Ier* dr. R. Birkhoff, die de vorige week in liet Ziekenhuis Bronovo te Den Haag op 67-jarig en leeftijd overleed. De overledene was gedurende meer dan een kwart eeuw praktiseerend geneesheer te Voorschoten. De overledene was o.a. bestuurslid der Voorschotensche Woningbouwvereeniging, alsmede geneesheer van het Groene Kruis aldaar. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op Ir. A. G. Bosman uit Leiden, de heer A. P. Schrama de Jong, gemeente-ontvanger te Voorschoten, Notaris W. A. Caron, de heer J. den Herder, oud-administrateur der Domeinen uit Voorschoten, Dr. J. H. Hol- werda, W .Baron Schimmelpennick von Oye uit Voorschoten, raadslid, Gep. luit. kolonel H. Harmsen uit Leiden. In de stoet kwamen eveneens mede de heeren J. H. Bergveld Schenke uit Voorburg en C. den Baars uit den Haag. De organist speelde het Largo van HSn- del. Ase's Tod van Grieg en Gez. 83. Hierna wenden bloemen gestrooid. De kist was be dekt met een bloemstuk. De broeder van den overledene, de heer C. Birkhoff, uit Wassenaar, dankte voor de betoonde deelneming. ZOETERMEER. Met betraande oogen! Zaterdagmiddag werden de bewoners aan de Dorpsstraat al hier, door aanhoudend gefluit van een stoomketel der firma N. attent gemaakt, dat de zaak aldaar niet in orde was, ter wijl ammoniakdamp over de straat zich verspreidde. Hoestend, met betraande oogen en zakdoek voor mond en neus ge drukt, namen omwonenden kennis van het ongewone verschijnsel. Een employé der firma, die de alarmfluit thuis hoorde, spoedde zich naar de betrokken plaats en verhielp het euvel. Ook hij moest menigen traan laten. Hem bleek, dat de automatische wateraanvoer was afgeslagen.. Toen die hersteld was hield het gefluit op en ver dween langzamerhand de prikkelende am monia-damp. Menigeen heeft hierdoor een benauwd half uurtje doorleefd, zoowel let terlijk als figuurlijk. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Hanze. In Hotel van Haaften kwam de R.K. Middenstandsvereeniging „De Han ze" in vergadering bijeen onder voorzitter schap van den heer A. R. v. d. Heyden en in tegenwoordigheid vam den Geest. Advi seur, den Weleerw. heer L. v. Teylingen. Na notulen enz. volgde* het financieel ver slag. Er was een tekort over het afgeloopen jaar Ontstaan van 19.99. De bekende Mica winkelweek was hiervan de oorzaak. De begrooting van '36 sloot met een ontvangst en uitgave van 335. Hierna kreeg de Geest. Adviseur het woord tot het houden van zijn lezing over „Het gezin terug aan Christus". Spr. deelde mede, dat op voorstel van de Kath. Actie dergelijke lezingen moesten gehouden worden omstreeks het feest der H. Familie. Het bestuur was daartoe niet in de gelegenheid' geweest, zoodat eerst thans daaraan gevolg was gegeven. Spr. ont wikkelde de stelling: Het gezin is het hart der Maatschappij. Hij stelde het Chr. hu welijk tegenover het moderne. Veel scha duwen hebben de Middeleeuwen ons doen zien, het heerlijke gezinsleven uit dien tijd blijft echter als een onaantastbaar feit ge boekt. In de landen met kinderbeperking is de kinderlach als het ware uitgestorven. Hoe het daar met de opvoeding gesteld is, daarvoor moge ons vaderland gevrijd blij ven. Zeer beknopt hebben we een en ander vermeld uit deze zeer belangrijke lezing, welke door alle leden gevolgd had moeten worden. In zijn harteilijk woord van dank, drukte de voorzitter er dan ook zijn spijt over uit, dat niet alle leden aanwezig wa ren. De heeren Timp en van Rossum brach ten hierna een keurig verslag uit, respect, van het gehouden Middenstandscongres te Rotterdam en de Centrale Raad te den Haag. Alvorens de G. A. ging vertrekken, wenschte deze nog even een woord te spre ken tot den scheidenden voorzitter. Zegge 14 jaar had deze de hamer gehanteerd en leiding gegeven aan de organisatie in Bo degraven. Spr. dankte hem daarvoor en te vens voor de aangename samenwerking, welke hij in den loop van zijn Geest. Advi seurschap had mogen ondervinden. Tot be stuurslid werd gekozen de heer N. A. v. Rossum. Toen heeft men eenige keeren ge stemd om een der bestuursleden als voorzit ter te kiezen, doch het is niet gelukt. Een volgende vegradering zal dus een nieuwe voorzitter gekozen moeten worden. Een be langrijke bespreking vorderde nog liet punt: De steunregeling aan de boeren en de de tail-verkoop van kaas door.deze steuntrek- kenden. Een actie hiertegen zal ingezet worden, mede gesteund door andere afdee- lingen en het Hoofdbestuur. Zouden de tien tallen borden „Volvette Boerenkaas" langs den weg LeidenUtrecht dan toch moeten verdwijnen? In principe werd besloten tot het houden van een propaganda feestavond op 5 Februari a.s. in Hotel van Haaften. Uit den kring der aanwezigen kreeg de scheidende voorzitter nog eenige aangena me woorden over zijn beleid en bekwaam heid, waarmee hij steeds de belangen van den R.K. Middenstand had gediend. Hierna sluiting. Volksbond. Woensdag 5 Februari zal door den R.K. Volksbond voor hare leden en andere belangstellenden de derde der serie ontwikkelingsavonden gehouden wor den. De Geest. Adviseur, Kapelaan L. v. Teylingen, zal een Liturgische avond hou den. Voorts zal op de Zondagen 9 en 16 Fe bruari een uitvoering worden gegeven. Ge speeld zal worden: „Charlie wint de Sweep stake". IJsclub „Werkverschaffing". De Bo- graafsohe IJsclub „Werkverschaffing" hield 23 Januari j.l. haar jaarvergadering in Ho tel van Haaften. De opkomst der leden was zeer gering. De penningmeester bracht ver slag uit over het afgeloopen boekjaar; de rekening werd goedgekeurd en sloot met een batig saldo van 644.14. Doordat de af geloopen winter ijsloos was, bleef de kas on aangeroerd. Het loon van den arbeider is wederom vastgesteld op 2 per dag. Er is besloten in 't vervolg het aantal arbeiders aanmerkelijk te doen inkrimepn, waardoor een groote financieele besparing wordt ver kregen. Deze maatregel zal ais gevolg heb ben, dat het aankloppen om gelden bij de gemeente, zal blijken niet meer noodig te zijn, mits.geen extra strenge winter zal optreden. Als bestuursleden werden herko- Beijen, die hun benoeming aanvaardden, zen de heeren J. v. d. Giezen, Jac. Spaas, A. Beijen, die hun benoeming aanvaardden. Het bestuur is als volgt samengesteld: J. Burggraaf, voorzitter, J. v. d. Giezen, se cretaris. A. Beijen, penningmeester, M. v. Vliet, Baan-commissaris, Jac. Spaas. Op 31 October 1935 (einde van het boekjaar) tel de bovengenoemde IJsciub 191 leden. Slachthuis. Gedurende de maand No vember 1935 zijn in het gemeentelijk slachthuis alhier geslacht: 67 koeien, 1 paard, 167 varkens, 102 graskalveren, 1053 nuchtere kalveren, 563 schapen, 2 geiten en 32 varkens aangegeven als huisslach tingen. Gedurende de maand December 1935: 65 koeien, 136 varkens, 84 graskal veren, 1247 nuchtere kalveren, 327 scha pen en 102 varkens aangegeven als huis slachtingen. G e b o r en: Johanna Aleida d. van J. G. Breek veldt en L. Fokkinga Johanna Maria d. v. W. N. van Kippersluis en C. Burggraaf Johannes Jacobus z. van H. Th. v. d. Maat en J. C. de Groot. Getrouwd: H. v. Kooten 27 j. en E. Boele 32 j. Gevestigd: N. v. Holst van Zwam- merdam W. de Vries van H. en L. Zwa luw e M. M. van Beveren van Boxmeer A. van Fulpen van Hilversum J. Boerefijn van Wassenaar. Vertrokken: J. Verbree naar Am sterdam Wed. J. Zantingh geb. Bremer naar Zwijndrecht G. Mollinga naar Ede M. Boef naar Hillegom. BOSKOOP Harmonie Excelsior. Vrijdagmiddag werd onder groote belangstelling de bazar geopend, welke gehouden wordt door de harmoniever. Excelsior. Nadat de voorz. de heer Jac. v. Lom wel, een woord van welkom had gesproken tot den aanwezi gen, in het bijz. tot den burgemeester, mr. E. P. Verkerk, verzocht hij den burgemees ter de bazar te willen openen. Burgemester Verkerk zegt volgaarne aan het verzoek te willen voldoen, aller eerst om iets goed. te maken, daar hij na melijk geweigerd heeft een loterij van Ex celsior toe te laten, zulks niet uit gebrek aan sympathie, maar omdat de wet dit niet toestaat. Door deze opening wil spr. ech ter zijn medewerking toonen en hoopt, dat de bazar van Excelsior, welks harmonie BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Roxy: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. altijd klaar heeft gestaan bij bijzondere gelegenheden en waarop in de toekomst nog wel menigmaal een beroep gedaan zal worden, zal slagen. Hiermede verklaarde spr. de bazar voor geopend. Nadat de voorz. de burgemeester dank had gebracht, werd er een rondgang ge maakt, waarna de thee werd geserveerd. De bazar, welke een groote verscheiden heid van attractie aanbood als Rad van Avontur, Sjoelbak, Hoepla, LondenMel bourne-race, Vliegmach., lachspiegels enz. trok begrijpelijkerwijze buitengewoo-n veel publiek, zoodat wij wel kunnen aannemen, dat zij tot aller tevredenheid is geslaagd. Volksbond. Vrijdagavond hield de R.K. Volksbond alhier zijn 2den cursus avond over „De positie van den Staat". Na opening met een woord welkom door den voorz., den heer G. v. Capel, kreeg de heer A. J. M. Angenent het woordi voor zijn lezing over: Het karakter van dein modernen Staat. Na als inleiding het karakter van een moderne Staat aangegeven te hebben, be handelde spr. eerst het aandeel, dat de Fransche revolutie heeft gehad in de vor ming van ons moderne staatsleven. Spr. vergeleek daarbij den toestand in Fran krijk vóór de Fransche revolutie, waar de koning regeerde zonder parlement en zon der grondwet, en den toestand daarna, toen het volk werd uitgeschakeld in het bestuur van Frankrijk. Ook in andere lan den werd dit voorbeeld nagevolgd. Tege lijk met deze ontwikkelingsgang ontstond het individualisme, dat leidde tot egoisme en kapitalisme, waarover spr. verder uit weidde en waartegenover hij stelde het gemeensch apsideaal. Ondertrouwd: J. Degenkamp en M. M. Fase Getrouwd: D. Barth 26 j. en J. Ka- sius 27 j. Overleden: Marinus Hoogendoom 5 m. Willem Mesman 84 j. HAZERSWOUDE Gemeenteraad De Raad dezer ge meente vergadert a.s. Woensdag, des voor- middags 10 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot intrekking van het Raadsbesluit betreffende maximum snel heid. 3. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de nieuwe verordening op de hondenbelasting. 4. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een nieuwe rekening- courantovereenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 5. Voorstel tot wijziging van het Raadsbesluit inzake het ventverbod. 6. Verzoek van belangheb benden om een verbinding van den Loete- weg met de Copierekade. 7. Bespreking van de loonbij slagregelingen voor 1936. 8. Voorstel van B. en W. tot publieke ver pachting van het grasgewas en de tuin grond langs den toegangsweg naar het sta tion. 9. Voorstel tot wijziging van de ge meente-begrooting van den dienst 1935, en het geen verder door den voorz. of de leden mocht worden ter tafel gebracht, ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Nederlandsche lette ren mej. T. van Beusekom, Leiden; candidaatsexamen klassieke letteren mej. W. A. Flmterman, Den Haag. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. OVERTREDINGEN VAN DE WET OP DE UITVERKOOFEN. Uitspraken. De kantonrechter Mr. F. Ligtenberg deed hedenmorgen uitspraak in de zaken tegen L. J. Z„ directeur van de N.V. Maison Zur- loh te Leiden, wegens het sturen van door hem persoonlijk onderteekende brie ven, waarin hij zijn vaste clienten uitnoo- digde een keus te komen doen uit de collec tie, alvorens de uitverkoop zou beginnen. tegen K. L., eigenaar van het magazijn „De Waag" te Leiden die een adverten tie had geplaatst in de Leidsche bladen van den inhoud „Maakt dat U er morgen het eerste bij bent, bij deze sensatie koopjes". Tegen C. A. K., directeur der N.V. Vroom en Dreesmann te Leiden, die in de Leidsche bladen een advertentie had doen plaatsen, waarin werd aangeboden om de goederen, gekocht tijdens de maan den November en December, in de meubel en woninginrichting, gedurende die maan den gratis te plaatsen. tegen G. B., winkelier te K a t w ij k. die door den omroeper daar ter plaatse had om laten roepen „Leegverkoop bij B." Alle verdachten waren door den ambte naar schuldig bevonden aan het hun ten laste gelegde en tegen elk van hen was een geldboete geëischt van 1.subs. 1 dag. De kantonrechter uitspraak doende was van meening dat hier bij alle verdachten, wel degelijk sprake was geweest van een tijdelijke voofdeelige aanbieding. Ook bij het publiek was die indruk gewekt, wes halve hij zich kon vereenigen met het re quisitoir van het O. M. en elk der ver dachten veroordeelde tot een boete van Lsubs. 1 dag hechtenis. LAATSTE BERICHTEN DE „KERKPLEIN" NOG NIET VLOT. Vanavond te 6 uur zal men opnieuw trachten de „Kerplein" vlot te sleepen. De vooruitzichten hiervoor zijn heden niet gunstig. Er is Zuidenwind, terwijl de springvloed bovendien vandaag niet heel sterk is. De kansen dat de „Kerplein" he denavond vlot zal komen, lijn dan ook niet groot. mi# ERNSTIGE AANRIJDING OP DEN LOCHEMSCHENWEG. Eén persoon gedood, en één gewond. Zondagmiddag zijn op den Lochemschen- weg tusschen Laren (Gld.) en Lochem twee wielrijdsters, de meisjes E. en W. die zich aan den goeden kant van den weg bevon den door een van Lochem kamende vracht auto aangereden. Het meisje E. was onmid dellijk dood, terwijl het andere ernstig ge wond naar het ziekenhuis te Zutphen moest worden overgebracht. De chauffeur, die naar men ons mede deelde, onder den invloed van sterken drank verkeerde, werd, evenals zijn mede- inzittende, in arrest gesteld AUTO'S BELEMMEREN TREINVERKEER. Hedenochtend vroeg wilden juist op den bewaakten overweg nabij de vroegere halte Slichtenhorst utsschen Nijkerk en Amers foort, twee vrachtauto's elkaar passeeren. Doordat de wagens voor elkaar uitweken, geraakten ze bedden terzijde van den over weg tussdhen de rails. Een der vrachtwa gens kon spoedig op eigen kracht weer op den weg komen, waardoor het treinverkeer in de richting Amersfoort geen vertraging ondervond. De andere, een zeer zware vrachtwagen, die de lijn van Amersfoort naar Nijkerk versperde, kon eohter niet weer op den weg komen. Hiervoor was de hulp van een kraanwagen noodig. Het duurde langer dan een uur voordat het voertuig van de lijn was getrokken. Het treinverkeer im de richting ZwolleGro ningen, ondervond dientengevolge ruim een uur vertraging. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gehad. TELEGRAMMEN DE BEGRAFENIS VAN KONING GEORGE. De regeling van den stoet. LONDEN, 27 Januari (A.N.P.) Bij de begrafenis van Koning George V zullen in Hydepark 60 leden van het Britsch Legion en vertegenwoordigers van buitenlandsche oudstrijdersvereenigingen plaats nemen. Achter de affuit met het stoffelijk over schot zullen 1500 hooge officieren schrij den. Koning Edward zal in marine-uniform te voet het stoffelijk overschot van zijn vader volgen, achter hem komen de ove rige vorstelijke personen. De'stoet zal worden gesloten door een aantal staats-karossen, waarin de Konin gin en de overige dames van de konink lijke familie zullen plaats nemen. Gedurende de twee uur, dat de stoet door de straten van Londen trekt zullen in Hydepark en van den Tower minuutscho- ten worden gelost. Op verlangen van den Koning zal de bijzetting te Windsor zeer eenvoudig zijn; de algemeene stilte van 2 minuten zal plaats hebben op het moment, dat de kist in de groeve wordt neergelaten. „Daily Telegraph" bericht, dat de ko ningin ook in de toekomst de officieele ti tel „Koningin Mary" zal blijven voeren en niet de titel van „Koningin-moeder" zal aannemen. Nederlandsche delegatie aangekomen. LONDEN, 27 Jan.. (A.N.P.) De Neder landsche delegatie, welke de Nederlandsche regeering zal vertegenwoordigen bij de begrafenis van Koning George is heden ochtend 8.40 uur hier aangekomen, tege lijk met de Duitsche delegatie. STORM AAN DE KUST VAN DE MIDDELLANDSCHE ZEE. PARIJS, 27 Januari (A.N.P.) Een or kaan heeft de kust van Marokko geteis terd en groote schade aangericht. De Fran sche torpedojager „Simoun", welke in de haven van Casablanca voor anker lag, werd losgeslagen en dreef af. De beman ning slaagde er evenwel weer in het schip te meeren. Uit vele deelen van Marokko worden hevige overstroomingen gemeld. In de omgeving van Ouessant zijn 10 inboorlin gen verdronken. Ook groote gebieden in Spaansch Marokko zijn overstroomd. In de Midden-Atlas sneeuwt het onophoude lijk. De sneeuw bereikte hier reeds een hoogte van 80 c.M. Ook de Fransche kust van de Middel- landsche zee wordt door stormen geteis terd. Het kustvaart verkeer moest gisteren worden gestaakt. Te Palavas heeft de storm huizenhooge golven over de kade muren geslagen, zoodat de geheele prome nade onder water staat. GRIEKSCHE OFFICIEREN GEDEPORTEERD. ATHENE, 27 Jan. (A N. P.). Vijftig Ve- nizelistische oud-officieren, die hadden deelgenomen aan den Maart-opstand, zijn gisteren op transport gesteld naar de eilanden Lemnos of Samothraki. Men ver dacht hen er van, betrokken te zijn bij nieuwe revolutionnaire plannen. LAATSTE POGING VAN GOUVERNEU1 HOFFMAN. Hij zal oplegging van levenslange gevangenisstraf vragen. TRENTON, 27 Jan. (A N. P.) Gouver neur Hoffman heeft medegedeeld, dat hij het hof van genade van New Jersey vo"i de volgende maana zal bijeenroepen en er bij de leden van het hof op zal aandrin gen, dat de tegen Hauptmann uitgespro ken doodstraf /al wo.ien gewijzigd in ie- venslange gevangenisstraf JAPANSCH VRACHTSCHIP GESTRAND Bemanning van 32 koppen in levens gevaar. TOKIO, 27 Jan. (A. N. P.) Het Japan- sche vrachtschip „Zidai Maroe", dat 2163 ton meet en toebehoort aan de Kawasaki- maatschappij, is Zondagavond gedurende een sneeuwstorm bij Matsoemai op Hok kaido gestrand. Het schip was op weg van Sachalin naar Otaroe. Het heeft noodsei nen uitgezonden, die onder meer zijn opge vangen door twee Japansche schepen, welke zich naar de plaats des onheils spoedden. Het reddingswerk wordt be moeilijkt door hooge zee en een sneeuw storm. Het schip is zinkende, zoodat de positie van de uit 32 koppen bestaande be manning zeer gevaarlijk is. tfWkk', - FLESSCHENPOST IN DE IJSZEE. .KOPENHAGEN, 27 Januari. De „Ber- lingske Tidende" bericht uit Reykjavik, dat aan de Westkust van Oexarfjord een flesschenpost is aangespoeld, welke ver moedelijk uit Siberië of Nova Zembla stamt. In de flesch zit een kaart van de IJszee, waarop verscheidene strepen zijn gezet, waarvan een naar Nova Zembla wijst. Op de andere zijde van de kaart staan twee notities in talen, welke den boeren, welke de flesch vonden onbekend zijn, zou- dat men nog niet weet, welke expeditie deze flesch in het water heeft geworpen, het is evenwel mogelijk, dat deze afkom stig is van metgezellen van Nobile, die met d4 „Italia" zijn verdwenen. De kaart zal naar Reykjavik worden gebracht om ontcijferd te worden. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 27 Jan. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 650 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 4750, 3846 en 3238 cent per kg. slachtge- wicht; 98 melk- en kalfkoeien 175210 per stuk; 70 vette kalveren: 2e kwal. 48 58 cent, 3e kwal. 3846 cent per kg levend gewicht; 53 nuchtere kalveren 4.007.50 per stuk, 52 schapen en lammeren: schapen 1620, lammeren 1416 per stuk; 565 varkens: vleeschvarkens 90110 kg. 45 46 cent, zware 4344 en vette 4041 osit per kg. levend gewicht. 10 paarden 70 100 per stuk. Overzicht: Runderen ruime aanvoer, handel s)eepend,( prijzen op geringe mate afbrokkelend. Melkkoeien redelijke aanvoer, handel stil, prijzen iets hooger. Vette kalveren gewone aanvoer, handel vlug, met vaste prijzen. Nuchtere kalveren korte aanvoer, vlugge handel, prijzen onveranderd. Schapen en lamme ren redelijke aanvoer, handel stug, prij zen hooger. Varkens zeer ruime aanvoer handel zeer gedrukt, prijzen zakkende voor vette varkens. Paarden korte aan voer, weinig handel. ROTTERDAM, 27 Jan. Vee. Totaal aan voer 2338. 711 vette runderen, 239 vette kalveren, 766 schapen en lammeren, 613 varkens, 8 nuchtere kalveren, 1 bok. Prij zen per kg.: vette koeien 47, 42 en 28—34 cent, vette ossen 44, 40 en 3034 cent, vette kalveren 90, 80 en 6065 cent, var kens (levend gewicht) 37, 36 en 35 cent, schapen 40, 36 en 29 cent, lammeren 42, 37 en 28 cent. Prijzen per stuk: schapen 161410, lammeren 13127. Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer ruim, handel traag, prijzen onveranderd, prima koe 50, os 46. Vette kalveren aan voer tamelijk, handel stroef, prijzen van jl. Dinsdag te handhaven, prima 1. Schapen en lammeren aanvoer kort, han del willig, prijzen schapen onveranderd, lammeren stijver. Varkens aanvoer als vorige week, handel kalm. prijzen als vorige week. Enkele partijen schapen voor export verkocht. UTRECHT, 25 Jan. Vee. Aanvoer 2260 stuks. De prijzen waren als volgt: stieren 1720 cent, slachtkoeien 2e soort 2022 cent, idsm 3e soort 1719 cent, alles per pond; vaarzen 90—150, pinken 6090, melkkoeien f 110—190, kalfkoeien 120 —2.20, varekoeien 80140, magere varkens 18—27, schrammen 1218, biggen 812, alles per stuk; magere schapen 919 per stuk. Handel gedrukt. Boter. 8590 cent, kaas 2030 cent, per pond, eieren 3.104.00 per 100. WISSELNOTEERINGEN AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlin 59.26 Londen 7.287/16 New York1.4513/16 Parijs 9.721/2 Brussel 24.87 Zwitserland 47.88 Milaan Madrid 20. IS Oslo36.6 H'4 Kopenhagen82 56V4 Stockholm37.58s 4 Praag fi.m Weenen Boedapest Prolongatie 2 pet.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3