MAANDAG 27 JANUARI 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. z BETROKKEN. DE BILT SEINT: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zui delijke tot Zuid-Westelijke wind, zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke op klaring, aanvankelijk regen en iets zach ter. Hoogste barometerst.: 762.7 te Vardö. Laagste barometerst.: 731.6 te Blacksod. De luchtdruk-verandering blijft zeer wisselvallig. De depressie van Zaterdag verwijderde zich Noordwaarts en werd door een rug van hooge drukking gevolgd, die gisteren tijdelijk opklaring bracht Terwijl in Scandinavië de hooge drukking vandaag weer toeneemt, is op den Oceaan een zeer diepe depressie verschenen met standen nabij 720 milimeter, die echter grootendeels Noordwaarts scheen te schijnt te trekken, zoodat alleen een se cundaire in de Golf van Biscaje onze om geving weer met regen bedreigt. In Scan dinavië en Finland wordt de vorst weer zeer streng en worden temperaturen van 30 en 25 graden Celsius gemeld en elke depressie vermeerderd daar het sneeuwdek. Op het vasteland en op de Britsche Eilanden is de temperatuur bo ven normaal, al is sinds gisteren in het Westen eenige afkoeling opgetreden. In Ierland en Schotland stormt het uit Zuide lijke tot Westelijke richting, Valentia meldt 35 milimeter regen en deze regen dringt naar Engeland door. In de Golf van Biscaje stormt het uit Noord-West. West-Frank rijk heeft reeds regen, in Duitschland valt in het midden wat regen, West-Duitsch- land heeft veel mist. Alleen in Zuid-Frank rijk wordt zonnig weer gemeld. De toestand op den Oceaan doet na het passeeren der secundaire nieuwe daling verwachten, zoodat voorloopig nog zacht en buiig weer te wachten is, al zal de ontwikkeling van de hooge drukking in het Noord-Oosten de centra op grooter afstand houden. LUCHTTEMPERATUUR. 7.3 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Maandagnamiddag 5.04 uur tot Dinsdagmorgen 7.21 uur. HOOG WATER. Te Katwijk aan Zee: op Dinsdag 28 Jan. voorm. 5.17 en nam. 5.40 uur. R.-K. HANDELSREIZIGERS. De afd. Leiden der R.-K. Handelsreizi- gersvereeniging hield haar jaarvergadering in café rest. „De Harmonie". Te ongeveer 9 uur opende de voorz. de vergadering met den ohr. groet en heette allen, in het bijzonder den eerw. adv., har telijk welkom. Spr. hoopte in zijn nieuw- jaarswensch, dat allen gespaard mogen worden van de economische crisis-ziekte n.l. werkloosheid en dat zij, die er door ge troffen waren, in dit jaar weder emplooi mochten vinden. Wat de afd. betreft, zeide spr. tevreden te zijn, echter nog lang niet voldaan. Het vergaderingbezoek kan b.v. nog veel ver beterd worden en hij spoorde alle leden aan dit te bevorderen. De notulen worden ongewijzigd goedge keurd. Daarna volgde het jaarverslag van den secretaris en penningmeester, wien bei den door den voorzitter namens de leden een pluim werd gegeven. De benoeming kascommissie gaf geen moeilijkheden. De begrooting van de kas en het Vaandelfonds werden zonder meer aangenomen. Een en ander was voor den heer Meijer reden het woord te vragen en daarvan gebruik ma kende het bestuur mede te deelen, dat spr. in de 18 jaar, dat hij lid was van deze afd. nog nimmer een zoo'n openharige en duidelijke uiteenzetting van kasgeld en fonds had gekregen. Een begrooting te hooren te krijgen was geheel nieuw. De voorzitter dankte den heer Meijer voor zijn waardeerende woorden en ver trouwde, dat de waardeering algemeen zou zijn. De verkiezing van een penningmees ter gaf geen moeilijkheden. „Jan" werd met 20 van de 22 uitgebrachte stemmen her kozen. Dit was voor den gekozene aanlei ding allen te danken voor het in hem ge stelde vertouwen. Hij vroeg aller mede werking zijn taak naar behooren te vervul len. De verdere benoemingen werden met spoed afgewerkt ten einde aan den kien- wedstrijd te beginnen. Bij de rondvraag werd door den heer V. Berkel gebruik om namens de leden, het bestuur wed er keer ig een zalig nieuwjaar te wenschen. Hij sprak zijn dank uit voor alles wat hij dit jaar weer van „St. Christoffel" had genoten. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter deze goed bezette en zeer aan gename vergadering met den chr. groet, waarna men nog eenigen tijd bijeen bleef, teneinde te trachten wat eetbare waar mee te sleepen wat aan veertien gelukkigen ten deel viel. VEREENIGING TOT VERBETERING VAN HET LOT DER BLINDEN De werkverschaffing definitief stopgezet Hedenmorgen is aan de blinden, werk zaam in de Blindenwerkverschaffing door den bedrijfsleider, den heer K. de Boer, definitief namens 't bestuur der Vereen, tot verbetering van het lot der Blinden me- dedeeling gedaan, dat de werkinrichting is stopgezet, zoodat alle blinden per 1 Fe bruari zonder eenige verdere vergoeding zijn ontslagen. Het is te hopen, dat de Vereeniging nog met het gemeentebestuur tot overleg zal geraken om het lot van deze menschen, die nu zonder inkomsten zijn gekomen, te ver zachten. PAULUS. door F. Mendelssohn Bartholdy. UITVOERING C. O. V. „CON AMORE". Den 22en Mei 1836 op enkele maan den na dus 100 jaar geleden had de eer ste uitvoering van Mendelssohn's „Paulus" plaats op het Rijnsche Muziekfeest te Dus- seldorf. Het oratorium werd, nadat de componist het opnieuw grondig doorge werkt had, in den daaropvolgenden win ter gedrukt. Het succes, dat het na zijn verschijnen genoot, kan slechts met dat van Haydn's „Schöpfung" vergeleken worden. In de eerstvolgende 18 maanden werd het in meer dan vijftig steden ten gehoore ge bracht en, evenals dit met de „Schöpfung" het geval was, werden weldra de hoofd nummers, waaronder ook het groote koor: „Mache dich auf, werde Licht" in de Duit- sche kerkmuziek opgenomen. In Leiden is de „Paulus" voor zoover steller dezes bekend is, het laatst ongeveer 30 jaar ge leden uitgevoerd en het leek de Chr. Ora- toriumvereeniging „Con Amore" dan ook een goede gedachte om, bij het 100-jarig jubileum van het verschijnen van dit werk het opnieuw aan de muziekliefheb bers uit de sleutelstad en omgeving voor te zetten. Hermann Kretzschmar schrijft er, in zijn inleiding tot het klavieruittrek- seL als volgt over: „In de oratoriumkunst van de 19e eeuw zijn Mendelssohn's „Paulus" en „Elias" belangrijke verschijningen; zij waren de eerste wezenlijke hoogtepunten, die het oratorium na langen tijd van stilstand en achteruitgang weer bereikte. In hun voor treffelijkheid zijn ze de vruchten van Men delssohn's aangeboren begaafdheid en van zijn welverzorgde muzikale vorming. Dat hij door de school van Handel en Bach tot een meester in de groote vormen der vo cale kunst geworden is, staaft zijn „Pau lus" met zulke sprekende bewijzen, dat niemand in dit oratorium de eerste proeve van een 25-jarige op dit gebied der toon kunst vermoeden zou. Koren als: „O, weloh eine Tiefe des Rechturns", aria's als „Gott sei mir gnadig" zijn en blijven „modellen" in hun soort. Nog krachtiger van werking is de „Paulus" door de groote mate van in dividualiteit, die in deze muziek naai* vo ren treedt. Haar meest karakteristieke schoonheid schuilt in de gedeelten, die beschouwend, bespiegelend van aard zijn, in de solozangen „Jerusalem", die du töd- test die Propheten", ..Doch der Herr ver- gisst der Seinen nicht", „So sind wir nun Botschafter an Christi Statt", „Sei getreu bis in den Tod", in de koren: „Siehe, wir preisen selig", „Wie lieblich sind die Bo ten", dat is alles echt Mendelssohniaan- sche, in hare romantische en edele week heid tegelijk aangrijpende en verheffende kunst, die wel in Mendelssohn's Psalmen en Kerkmuziek, maar nergens in de mu ziek zijner tijdgenooten haarsgelijke vindt. Evenwel, ook de dramatische gedeelten van het Oratorium, in het bijzonder de fanatieke volkskoren, moeten in hun ka- rakteristieke scherpte en frischheid, on overtrefbaar genoemd worden". Aan dit oordeel van Kretzschmar zij al leen een enkele opmerking over den in houd van het werk toegevoegd. Het be staat uit twee deelen. Het eerste verhaalt van Paulus als de bewaarder der kleede ren bij de steeniging van Stephanus, als de vervolger der Christengemeente; het voert ons met hem op den weg naar Da mascus en toont hem tenslotte als berouw vol zondaar aan de voeten van Annanias. Het tweede deel volgt hem op zijn weg als prediker van het Evangelie onder Joden en Heidenen. Het schildert de verbittering en tegenkanting der Joden, de genezing van den lamme te Lystra, de geestdrift der Heidenen, hun offeren aan Mercurius en Jupiter, de bestraffende woorden van Paulus, het omslaan van de stemming der volksmenigte van bewondering in vergui zing en tenslotte het aandoenlijke afscheid in de gemeente van Efeze. Het slotkoor getuigt van de heerlijkheid, welke allen wacht, die de verschijning van Jezus Christus liefgehad hebben. De aanzienlijke omvang van het werk, dat een zeer groot aantal koren telt, maak te eenige coupures gewenscht; deze zijn zoo aangebracht, dat de dramatische een heid onverzwakt gehandhaafd bleef. SPORT VOETBAL I. V. C. B. LISSE—D. S. S. H. 2—2. Na een zeer spannenden, doch minder fraaien wedstrijd hebben Lisse en D.S.S. ten slotte de punten verdeeld en krijgt D.S.S. meer dan het verdiende. Over den wedstrijd het volgende. Na een snel begin moet de D.S.S.-keeper er al direct aan te pas komen doch deze is safe. Als ongeveer 20 minuten is gespeeld neemt D.S.S. de leiding met een mooi onhoudbaar schot (01). Even later kruipt D.S.S. door het oog van een naald daar de voorhoede van Lisse in haar geheel kans ziet een vrijen DE COMMISSIE TOT GRONDWETSHERZIENING. Omtrent de samenstelling van de Staats commissie ter voorbereiding van een be perkte herziening vam de Grondwet ver nemen wij nader, dat het in de bedoeling ligt dat de zes voornaamste Tweede Kamer fracties in deze commissie door haar lieders zullen zijn vertegenwoordigd, terwijl voorts zes deskundigen van de richtingen dezer fracties op het gebied van het staatsrecht deel van de commissie zullen uitmaken. Hiervoor zijn aangezocht prof. mr. E. J. J. van der Heijden, te Nijmegen, prof. mr. A. Anema te Haarlem, prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lobman, te Utrecht; mr. dr. G. van den Berglh, te Amsterdam; prof. mr. R. Kranenburg, te Leiden en mr. dr. R. H. ba ron de Vos van Steenwijk, commissaris der Koningin in de provincie Drenthe. Zooals reeds gemeld is, zal de minister van Binnenlandsche Zaken optreden als eerste voorzitter; de minister van Justitie zal fun geer en als tweede voorzitter. voorzet van rechts te missen. Even later weer een snelle uitval en de stand is 02. In het veld zijn beide partijen gelijkwaar dig, maar voor doel krijgt Lisse geen schietkansen. Na de thee heeft Lisse z*n elftal gewij zigd en dit is een verbetering. Direct zit Lisse al voor het D.S.S.-doel, doch de achterhoede houdt stand. Lisse is nu wel meer in den aanval en als de linksbuiten mooi voorzet, kopt de midvoor van Lisse juist naast. Lisse ziet, dat het kan en gooit er nog een schepje op. D.S.S. gaat nog even onbesuisder spelen en dat wordt haar noodlottig. Een algemeene aanval van Lisse volgt, de keeper vangt vallende den bal, de back loopt zoo onzacht tegen hem aan, dat hij van het veld moest worden af gedragen. (Zoo wij vernomen hebben is hij er niet best aan toe). Direct komt Lisse terug en als de rechtsbuiten van 2 meter voor doel kans gezien heeft om hoog over te knallen doelpunt even later de midvoor uit een scrimmage (12). Luide aange moedigd komt Lisse onstuimig opzetten en 5 minuten voor het einde deponeert de rechtsbuiten den gelijkmaker in het net (22). Lisse ruikt de overwinning, doch de achterhoede trapt de ballen nu maar out. AUTOMOBILISME RALLY MONTE CARLO De Nederlandsche deelnemers. Omtrent de verrichtingen van de Neder landsche deelnemers aan den sterrit naar Monte Carlo kan het volgende worden ge meld: De 'neeren C. A. Bylaard en J. A. v. Beeck Calkoen, uit Den Haag, zijn met Ford, op weg van Stavanger naar Oslo, Zaterdag middag omstreeks 2 uur op tijd te Kristian- sand aangekomen. De wegen tusschen Sta vanger en Kristiansand waren met ijs be dekt, doch alles is bij de Nederlandsche équipe in orde. Na de controle gepasseerd te zijn, begaf men zich op weg naar Oslo, dat ongeveer 375 K.M. van Kristiansand gelegen is.. De équipe G. Bakker Schut en H. de Beaufort, uit Voorburg, eveneens met Ford, Zaterdagmorgen van Tallinn gestart, zijn 6 uur voor tijd te Riga aangekomen. De wegen waren met ijs bedekt, doch er was weinig sneeuw. Te Riga dooide het licht. Alles was wel en na de controle Riga ge passeerd te zijn, begaf men zich op weg naar Kaunas. Ook dr. J. J. Sprenger van Eyk (Valkenburg) arriveerde op tijd, met Ford, te Riga en zette zijn tocht voort. De afstand van Riga naar Kaunas bedraagt 320 K.M. De Nederlandsche équipe A. Testers en J. Diepen is Zaterdag te Valencia in Por tugal, aangekomen. De tweede Nederland sche ploeg die in deze plaats start, baron J. J. C. Taets van Amerongen en de heer J. Jaarsma, was reeds eerder gearriveerd. In deze omgeving regent het flink. De totale afstand bedraagt 2978 K.M. en de route loopt via Lissabon, Sevilla, Madrid, Pau Toulouse, Avignon, Brignolles naar Monte Carlo. Dr. J. J. Sprenger van Eyk, die met lr. A. Paulen te Tallinn gestart is, kwam he denmorgen omstreeks 8 uur in een plens- regen te Berlijn aan. De weg van War schau naar Berlijn, 560 km. werd in vlot tempo afgelegd en de beide Nederlandsche renners kwamen met hun Ford V 8 niet minder dan vijf uur voor tijd in de Duit- sche hoofdstad aan. Hedenmiddag wordt de reis vervolgd via Hannover naar Brus sel, waarbij men in den laten avond de Nederlandsche grens bij Venlo op weg naar Brussel 1 passeeren. Uit Boedapest wordt gemeld, dat daar alle deelnemers, die te Athene zijn ge startop één na in de Hongaarsche hoofd stad op tijd de controle zijn gepasseerd. De moeilijkheden, die men van Athene naar Boedapest moest, ovtrwinnen, waren niet onoverkomelijk en in verband met het feit, dat het grootst aantal punten, 506, zal worden toegekend aan hen, die te Athe ne zijn gestart, zal men de vermoedelijke winnaars wel bij de Athene-ryders kun nen vinden. Niet te Boedapest is doorge komen de Grieksche deelnemer A. Cono- pissopoulos met Buick. Onze landgenoot, de heer H. T. van Marken, die te John O'Groats zou starten met Bentley, is niet vertrokken. Uit Glasgow is een deelnemer naar Monte Carlo gestart. UIT DE OMGEVING HOOGMADE. Uitvoering. Gisteravond gaf de Ned. R. K. Volksbond afd. Hoogmade een uit voering voor haar leden, donateurs en tegen entree, in de baal van Café Witteman. Om 7 uur opende de voorzitter van den Bond dezen feestavond met een woord van welkom aan den Geestelijk Adviseur en alle aanwezigen. De Toone el vereeniging ,,St. Genesius", onderafd. van den bond, trad voor het voet licht en voerde op „Zeelui", spel van de zee in drie bedrijven door J. Droet en G. Stel. Het stuk speelt in een kustplaats. Het werd zee goed opgevoerd, waarvoor de spelers dan ook na ieder bedrijf een dank baar applaus in ontvangst hadden te ne men. Na de pauze werd opgevoerd „Als de vrouwen uit zijn", vroolijk spel in drie be drijven door A. Copini. Ook dit spel werd zeer goed opgevoerd. Vooral Kootje, het zoontje van den werkloozen Thomas, komt voorzeker een extra pluimpje toe. Al de spelers waren goed in hun rol. Het was voor allen een avond van genot. Jammer, dat onze regisseur in het begin van de repe- ties ziek is geworden en ook dezen avond niet tegenwoordig kon zyn. Maar hartelijk dank aan den voorzitter van den Volksbond, den heer P. J. v. d. Eng, die het op zich ge nomen had om de leiding over te nemen, wat dan ook heel best geslaagd i6. De voorzitter dankte allen afzonderlijk voor de medewerking op dezen zoo goed geslaagden avond en riep allen een tot weerziens toe. Zij nog vermeld dat voor de grimeering den heer Hoppezak zorgde, en, bij hem zeer zeker in goede handen is. De muzikale verzorging was toevertrouwd aan den heer J. Gordijn, wat door allen werdi gewaardeerd, vooral bij het laatste punt van de agenda: gezellig samenzijn.. Zoo kunnen wij dan ook op dezen avond in, vroolijke herinnering terugzien. Om 12 uur togen allen tevreden huiswaarts. LEIDSCHENDAM. Feestavond K. J. M. V. Voor een volle zaal gaf de K. J. M. V. te Leidschendam hare jaarlijksche feestavond, welke als steeds in alle opzichten schitterend is ge slaagd. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op den zeereerw. heer pastoor, de eerw. heeren kapelaans, burgemeester Keijzer, de wethouders van Stompwijk en Veur, afge vaardigden van diverse organisaties, enz. De voorzitter, de heer Wim Bleijs, opende den avond met den K. J. M. V.-groet en heette allen hartelijk welkom. Met enthou siasme, aldus de voorzitter, hebben wij de zen avond verwacht en met vreugde mag hij constateeren, dat zoovelen van hun be langstelling en medeleven op dezen avond blijk geven. Op kernachtige wijze schildert spreker de taak van iederen K. J. M. V.'er en het doel, dat de K. J. M. V. nastreeft, n.l. godsdienstige, sociale en cultureele ont wikkeling enz. en vooral actie. Wij zullen bewijzen, dat wij ons doel kunnen en zul len bereiken en dat wij door ons werk zul len komen tot de overwinning, doch hier voor is de steun noodig van allen en ook van hen, die nog buiten de K.- J. M. V. staan. Hij brengt ten slotte dank aan de donateurs en hoopt op een steeds kracht dadige steun en vertrouwt, dat alle jonge ren door deze avond worden aangespoord tot kracht en medewerking. Dan verchijnen ten tooneele de Ver- eenigde Haag9che Spelers (Stichting Ka tholiek georiënteerd beroepstooneel, artis tiek leider Pierre Balledux), die opvoerden „En waar de Ster bleef stille staan" van Felix Timmermans en Eduard Veterman. Wij meenen te kunnen volstaan met te ver wijzen naar de recenties, welke al meer dere malen in diverse dagbladen hebben gestaan en waarbij wij ons volkomen kun nen aansluiten, daar o.i. het spel der Haag- sche Spelers, gezien de stilte en de groote aandacht, naar ieders tevredenheid was en ook inderdaad keurig en af was. Een gratis verloting en een verloting om fraaie prijzen had een vlot en aangenaam verloop. Op het einde dankte de voorzitter de Haagsche Spelers voor him prachtig spel, terwijl bloemen werden aangeboden; hij dankte allen voor de aanwezigheid en me dewerking en sloot dan dezen mooien en in alle opzichten prachtigg eslaagden avond met den K. J. M. V.-groet. Visch beneden de maat. Door de poli tie te Leidschendam werd aangehouden de 40-jarige C. van O. alhier, die een hoeveel heid onderma atsche visch vervoerde. Tegen van O, werd proces-ver ba al opgemaakt, terwijl de visch in beslag werd genomen, STOMPWIJK. Gouden huwelijksfeest. Zondag 9 Fe bruari a^. zullen te Veur het echtpaar P. Meuldijk en C. M. Bark den dag herden ken, dat zij vóór 50 jaar in het huwelijks bootje stapten, zoodat dien dag te Veur 2 paren dit feest zullen gedenken. Ook deze jubilarissen zal het niet aan belangstel ling ontbreken. NIEUW VEEN. Wie zijn fiets is dat? In de nacht van D op 10 dezer vond de rijksveldwachter een heerenrijwiel, staande tegen de Joh.-stich- ting. Het is goeden staat zijnde vehikel is nog steeds niet opgevraagd. SASSENHEIM. Hanze. De afdeeling Hanze hield Vrij dag j.l. een ledenvergadering in de zaal van café „De Oude Post". Deze verga dering, welke zeer zeker geslaagd mag heeten, was goed bezocht, ofschoon de op komst beter had kunnen zijn. Van de in gekomen stukken werd behandeld een in vullijst van de Mica met het doel gege vens te verzamelen om een volgend jaar AGENDA LEIDEN. Maandag, Afd. Leiden R.K. Staatspartij, In den Burcht, 8.15 uur. Dinsdag. R. K. Bakkerspatroonsver. „St. Clemens", ledenvergadering, Ho tel „Central", 7 uur. Dinsdag, Jaarvergadering „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag: Ledenvergadering „Dr. Schaep- man", Burcht, 8.15 uur. Vrijdag. Ledenvergadering R. K. Volks bond, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 27 Jan tot en met Zondag 2 Febr. a.s. waargenomen door de apotheken: M. Boekwijt, Vischmarkt 4, tel. 552 en C van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tele foon 274. wederom een landelijke reclamecampagne te houden. Hieromtrent worden eenige be zwaren en wenschen naar voren gebracht, welke zullen worden vermeld. Hierna was het woord aan den geest. adv. kap. Redeker, om een lezing te houden over „Middenstanders in het huisgezin". De eerw. spreker schetste den wankelen toe stand, waarin het huisgezin zich op het oogenblik bevindt. Spr. haalde aan hoe voor 2000 jaren een christelijk gezin leef de in Nazareth om voor heel de wereld ten voorbeeld te strekken. Op ons, Katholieken, rust de plicht om van het gezin, deze kleinste maatschappij in den staat, een der hechtste peilers van den staat te maken. Zonder een gezond christelijk gezin is geen bloeiend maat schappelijk leven mogelijk. Spr. wees op de treurige toestanden buiten onze gren zen, zooals in Rusland, Frankrijk en Ame rika en toonde ten slotte dat ook in eigen volk en land vele gevaren dreigen. De uit latingen van social'stische en communisti sche leiders over christelijke beginselen en het huwelijk spreken een duidelijke taal. Ook wordt er gespot met het Ned. Volk omdat zij nun geboden onderhouden. Dit alles wordt door spreker aangehaald, om te bewijzen, hoe de wereld in verval is geraakt. Daarna geeft spr. de middelen aan tot bestrijding daarvan. Na afloop der lezing ontving de eerw. spreker een lang durig applaus en een hartelijk dankwoord van den voorzitter. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd gebruik gemaakt, doch op een vol gende vergadering zullen deze volledig worden beantwoord. Hierna werd een kascommissie gevormd, welke op de a.s. jaarvergadering verslag zal uitbrengen. Hierna volgde een zake lijke rondvraag, welke een vlot verloop had. Het geheel was een succesvolle avond. Botsing. Gisteravond kwam uit de richting Den Haag een motorrijder in vol len gang op den nieuwe verkeersweg in botsing met de heining welke de weg en fietspad scheidt. Een voorbijgaande auto zag door het licht van den schijnwerper een jongeman op den grond liggen, doch alles bleek goed te zijn afgeloopen. De motor bleek onklaar en moest ondergebracht wor den bij den heer Zandvoort. De Amster dammer moest zich met eenige ontvellingen per tram naar huis begeven. VOORHOUT. GEMEENTESECRETARIS VAN ELK. Benoemd tot burgemeester-secretaris van Westervoort. Zaterdagavond kwam de onverwachte tijding dat onze gemeente-secretaris, de heer W. van Elk was benoemd tot burge meester-secretaris der gemeente Wester voord. (Gld.). De heer W. van Elk is 35 jaren oud, en geboren te Leeuwen (Gld.). Hij vervulde verschillende ambtelijke functies, en werd in 1923, dus op zeer jeugdigen leeftijd, be noemd tot gemeente-secretaris van Ewijk (Gld.), welke functie hij verwisselde met dien van secretaris-ontvanger der gemeen te Voorhout. De nieuw benoemde burgemeester be haalde In den loop der jaren het diploma uitgegeven vanwege de Nederlandsche Ver eeniging voor Gemeentebelangen; de akte Staatsinrichting M. O., en het z.g. Hooger vakexamen der Vereeniging voor Gemeen tebelangen. Als secretaris van de gemeente Ewijk en later van Voorhout heeft de nieuw be noemde verschillende artikelen geplaatst in de vakpers omtrent gemeentelijke beheers zaken, terwijl ook verschillende groote dag bladen van ons land artikelen van zijn hand opnamen. Hij verrichtte o.a. baanbrekend werk op het gebied van de inschakeling van werk loozen in de particuliere bedrijven, en de zorg voor jeugdige werkloozen. Bovendien heeft hij vanaf de oprichting het secretariaat gevoerd van het comité voor werkioozenzorg (z.g. Crisis-comité) in deze gemeente. De benoemde is voorts nog plaatselijk hoofdleider der Katholieke Jongens-Cen trale, in welke functie hij zich onder de Katholieke jeugd van Voorhout, vele vrien den en vriendjes heeft verworven. HU heeft zich gedurende de 6 jaren van ztfn werken en le^en in deze gemeente doen kennen als een bekwaam en hoogstaand man, zoowel in de practijk der gemeente administratie als wel in het particuliere le ven, aan welke stille medewerker Voor hout in vele organisaties een krachtdadige steun zal moeten missen. Ook In de ambte lijke organen zal men hem noode zien ver trekken, omdat men weet, dat met hem een bekwaam man en een man rijk aan onder vinding heel zal gaan. Van harte zal vanuit nagenoeg alle krin gen in Voorhout den wensch opstijgen, dat het den heer v. Elk goed moge gaan in alle opzichten, en dat een zegenrijk arbeidsveld voor hem in het Oosten des lands moge zijn weggelegd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2